100 ■68e 1930 DINSDAG Uitgave: Firma F. tfAü DE VELDE Jm Walstraat58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening00281 IS «lULrl Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 500 300 150 25 pit nummer bestaat uit 2 biaden )KE STAND PERSTE BLAD ARTLIJNEN .ERICHT GEMEENTEBESTUUR TE VLISSINGEN Auto's, Fietsen rtuigen. NDA BINNENLAND Stads- en Provincienieuws til is. De schrijver blijkt I ïhtingen ingewonnen te erlandsche omroepge. ter op de hoogte te zjja GULDEN VOOR ZENDERS. reorganisatie van den ;eft men berekend, dat rie millioen gulden zal lieuwe zenders, die te bouwen. Noorwegen :en uitmuntend zender- pille luisteraars in het len goede programma's No.Iö41 LISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. J anco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1-5 regels 1.25iedere regel meqr 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreftendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. IN UIT TREINEN. unst mogelijk zijn voor Golden Arrow"-expres. elsche spoorwegmaat- foongesprek te voeren Voorloopig zal deze lenteel zijn. De abonné's in 't bezit eener fis, zijn GRATIS verze- rd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBL1CITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" )ES. r r o u w d S. E. Luteijn, 25 j. L L E N d. Boone, d. W. J. A. A. F. Snoek, geb. LEDEN: weduwn. van J. Paau- 11 Juli Ouessant Juli van Karachi p. 10 Juli Gibraltar 1 Juli Dover ili te Sabang 11 Juli van Algiers 12 Juli Ouessant uisr.) 11 Juli van Sin- nevelt" (thuisr.) 11 Juli 11 Juli te Suez landen" (uitr.) 12 Juli 11 Juli Ouessant Juli van Marseille 12 Juli te Antw. 12 Juli van New-York 11 Juli Perim Juli te Singapore 12 Juli van Havre p. 10 Juli Gibraltar 11 Juli van Oran 2 Juü van Boulogne Juli van Suez 11 Juli Finisterre 0 Juli te Kaapstad ruisr.) 13 Juli te Ply p. 11 Juli Dakar 11 Juli te Colombo rstand 765.9 te La Co- tand 752.4 te Shields, n avond van 15 Juli it toenemende Z. Wes- mogelijk tijdelijk N - aarbewolkt met regen- weinig verandering in huwingsdienst. t hedenmorgen te 10.05 Attentiesein neer IJZIGING ROUTE ELECTRISCHE TRAM Burgemeester en Wethouders van Vlissin- n jrengen ter algemeene kennis dat ter bevordering van het veilig verkeer de stad wegens de kermis, de lijn van de ictrische tram naar het Station v.v. vanaf oensdag 16 Juli a.s. tot en met Woensdag juli 1930 niet verder rijdt dan het Betje olffplein. Vlissingen, 15 Juli 1930. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, A. DE BEIJL, L.S. BEPALING SLUITINGSUUR DER VPPERIJEN GEDURENDE DE KERMIS. De Burgemeester van Vlissingen, gezien tikel 117 der Algemeene Politieverordening or Vlissingen, brengt ter algemeene ken- s, dat het sluitingsuur der tapperyen ge rende de kermisweek, van 21 tot en met Juli a.s., door hem is bepaald als volgt Maandag tot en met Vrijdag op half één en .terdag op twee uur na middernacht, terwijl die dagen een half uur tevoren moet zijn gehouden met het maken van muziek. Vlissingen, 15 Juli 1930. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. FSLUITING VERKEER VOOR RIJ- EN VOERTUIGEN EN VEE GEDEELTE ESTSTRAAT TUSSHCEN SLIJKSTRAAT EN MARINIERSPLEIN. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- n brengen ter openbare kennis, dat vanaf oensdag 16 Juli a.s. een gedeelte van de eststraat tusschen de Slijkstraat en het ariniersplein voor het verkeer met rij- en ertuigen en vee tot nader aankondiging is gesloten, Vlissingen, 15 Juli 1930. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, A. DE' BEIJL, L.S. HINDERWET. 5.09 17.19 5.46 17.57 6.22 18.34 Juli uur 15 9.44 16 9.43 17 9.42 rmakelykheden, ngen, enz. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- n gelet op art 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun sluit van 14 Juli 1930 aan J. W. van der nde, alhier, vergunning is verleend tot het richten van een inrichting voor het berei- n van roomijs, waarin zullen worden ge- aatst 3 electro-motoren van resp. 3, 1 en §K., dienende tot het drijven van resp. een mpressor, een ijsmachine, en een koelwa- rpomp, in het perceel, kadastraal bekend meente Vlissingen, sectie A no. 2916ged. aatselijk gemerkt Boulevard Evertsen (Win- Igalerij). Vlissingen, 15 Juli 1930. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, A. DE BEIJL, L.S. Dagelijks voorstelling. dag, Zaterdag. Zondag .tellingen om 8 uur. a. Zondags Matlnée 6.30, Concert 8.30 laandag-, Dinsdag- en rée-dansanteWoens- (geen dans) Don- 'ée dansante (avond- Zaterdagavond Diner- uziek. ïina, lederen avond anvangende half acht. isante van 3—6 uur. Dagelijks matinée van oncert van 8—12.30. ndegavond soirée dan- iddag thé dansante. ^DEN HELDER. SCHIETOEFENINGEN. 3e Burgemeester van Vlissingen maakt aan |evarenden bekend, dat op 17 en zoo noodig 1 18 Juli en op 22 en zoo noodig op 24 Juli 30, zal worden geschoten met geschut te Helder, van uit batterijen van het fort 'fprins. De schietoefeningen op 17 of 18 Juli zullen n 9 uur aanvangen en die op 22 of 24 Juli houden worden tusschen 22 en 24 uur. Op of nabij de batterij van waar wordt ge- hoten, zal van één uur vóór den aanvang - het einde der schietoefening bij dag een l°de vlag en bij nacht drie roode lantaarns Ider elkaar geheschen zijn. |De sector, waarin geschoten wordt, ligt tus- |hen de peilingen van het fort Erfprins op T of 18 Juli 40° tot 150° en op 22 of 24 Juli |0° tot 150°, tot op een afstand van 11 K.M. t de kust. ■Zeevarenden wordt verzocht zich niet zon- fr noodzaak in bovenbedoelde sectoren op houden. I"Vlissingen, 15 Juli 1930. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Koninklijke familie in Noorwegen. Naar uit Bessheim wordt gemeld, is de Ko ningin, vergezeld van de Prinses, gisteren teruggekeerd van een tweedaagschen tocht naar Stiklceldalseeter. Heden vertrekt de Koninklijke familie naar Bygdin. Iïet Nederlandsche paviljoen te Antwerpen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Braat 1. Is de minister bereid aan de Kamer me de te deelen waarom voor bouwmateriaal voor het Nederlandsche paviljoen op de ten toonstelling te Antwerpen op den dag der aanbesteding nog besloten werd om in plaats van het Nederlandsche fabrikaat Steengaas liet Oostenrijksche fabrikaat Heraklith te gebruiken 2. Is de minister niet van meening, dat hierdoor de Nederlandsche industrie gevoe lig getroffen werd en dat buitendien het idee om vreemdelingen te laten zien wat men hier in Nederland presteeren kan, ter zyde ge steld is heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord 1. Als bekleedingsmateriaal voor het Ne- derlandsch paviljoen op de tentoonstelling te Antwerpen kwamen verschillende in den handel zijnde bouwstoffen in aanmerking, waaronder, in verband met de wijze, waarop bet paviljoen werd gebouwd, één Neder- landsch fabrikaat, nl. steengaas. Na onder linge vergelijking is de keuze op heracliet ge vallen, aangezien dit materiaal onder de om standigheden, waaronder gewerkt zou moe ten worden, de te verwachten weersomstan digheden in den winter, den meesten waar borg gaf, dat döorgewerkt zou kunnen wor den, terwijl tevens het buitenlandsche mate riaal niet onbelangrijk goedkooper was dan het Nederlandsche product. 2. In verband met het bovenstaande moet het antwoord op de tweede vraag ontken nend luiden. Achterstelling van Hollandsche schippers De heer Kersten heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende schriftelijke vra gen gesteld Is het den Minister bekend, dat Holland sche schippers klagen over passeering en ach terstelling bij Duitsche en Belgische schippers ïn zake het varen van bazalt voor de Zuider zeewerken Is de Minister bereid het aantal vrachten, door schippers van verschillende nationali teit verricht, te publiceeren Indien de Hollandsche schippers in dezen worden achtergesteld, wil de Minister dan be vorderen, dat voor dit Hollandsche werk aan Nederlandsche schippers het vervoer wordt opgedragen, of zoo dit niet mogelijk is, deze schippers by voorkeur worden gekozen Versterking militaire politie op Curaoao. Op 25 Juni 1.1. zijn, naar de „Amigoe di Cu rasao" meldt, te Willemstad met het s.s. „Crynssen" 20 politie-militairen uit Holland aangekomen, terwijl op 9 Juli met het s.s. „Stuyvesant" er wederom 25 zullen meeko men, allen ter versterking van het Garni zoen. Bij het opleidings-depot der politietroepen in Nederland zy'n thans weder 60 man in op leiding, eveneens voor uitzending naar Cu rasao. Behalve de gewone vakken heeft al dit per soneel tevens opleiding genoten in Spaansch en Papiamentsch. In verband hiermee zou het detachement der Koloniale Reserve op Aruba, hetwelk door de Militaire Politie en een afd. Mari niers wordt afgelost, 10 Juli per s.s. „Crijns sen", onder commando van den lsten luite nant L. F. Weyerman, naar Nederland terug- keeren. De R.-Kath. Volksparty en de vlootwet. Het partijbestuur van de R.K. Volkspartij heeft in zijn vergadering, Zaterdag te Utrecht gehouden, besloten, om een krachtige actie te organiseeren tegen minister Decker's vlootplannen. Het zal een uitvoerig manifest richten voornamelijk tot de Katholieken van Neder land en een landelijke protestmeeting orga niseeren kort na de opening der Staten-Ge- neraal. Voorts heeft het partijbestuur zich schriftelijk gericht tot de S.D.A.P., den Vrijz. Dem. Bond en de Clir. Dem. Unie om tot een landelijke samenwerking terzake te geraken. Gedenksteen op het Jan Mayeneiland. Maandagavond 7 uur is Hr. Ms. politiekrui- ser „Nautilus", commandant kapitein-luite nant ter zee H. J. van der Stad, van de ha ven van Nieuwediep naar Jan Mayeneiland vertrokken, ter volbrenging an een daad van piëteit tegenover de bij de overwintering van 16331634 omgekomen Hollandsche walvisch- vaarders. 9 Zooals men weet, zal op het eiland een ge denksteen geplaatst worden op het graf van de zeven Hollanders, die bij deze overwinte ring het leven lieten. Ilct ziekenhuis aan den Coolsingcl te Rotterdam. Sedert eenigen tijd doen zich moeilijkheden voor in het groot ziekenhuis aan den Coolsin- gel te Rotterdam. Naar aanleiding van een besluit van het scheidsgerecht van een straf maatregel op een der ondergeschikten heeft gelijk wij meldden, dr. Burgerhout, de ge neesheer-directeur, gemeend ontslag te moe ten aanvragen. Hij wilde niet langer zijn functie blijven waarnemen wanneer hem het recht van beslissingen ontnomen wordt en hij daardoor de verantwoordelijkheid niet langer kan dragen. Door een aantal verpleegsters, ongeveer de helft,.is nu een adres aan den raad gezonden, waarin zij zich solidair met dr. Burgerhout verklaren, terwijl nu door de doktoren, die hoofden zijn van afdeelingen van het zieken huis, een adres aan den raad is gezonden, waarin zij verklaren geheel aan de zijde van den vertrekkenden directeur te staan, of schoon zij van deze mededeeling aan den raad niet het minste resultaat verwachten. Zij zijn van oordeel, dat de omstandigheden, waaron der dr. Burgerhout is vertrokken, het uiterst moeilijk zullen maken om een hoogstaanden medicus te vindein voor dit ambt. Het adres is geteekend door zeven doktoren. VLISSINGEN, 15 JULL Het Beeldenhuis. Burg. en Weth. hebben zich tot de Prov. Staten gewend met een adres, waarin zij er op wijzen, dat het „huis met de beelden" is onteigend ten behoeve der Kon. Maatsch. „de Schelde" en het bestaan ervan nog slechts een kwestie van weken is. Een der weinigs monumenten van geschiedenis en kunst, wel ke Vlissingen na het rampspoedige jaar 1809 nog over heeft, zal binnenkort verdwijnen. Dit verlies voor de stad betreuren Burg. en Weth. in sterke mate. Daarbij ter zijde ge staan door de Monumentencommissie en een architect van het Rijksmonumentenbureau, hebben zij dan ook niet nagelaten datgene te doen wat tot weder oprichting na de slooping van den schoonen gevel zou kunnen leiden. Het verheugt Burg. en Weth. zeer te kun nen mededeelen dat de directie van „de Schelde", die den gevel van het Beeldenhuis ter eventueele verplaatsing aan de gemeente wil schenken, de kans op behoud daarvan heeft geopend. De deskundige, die op verzoek van de Monumentencommissie te Vlissingen door den directeur van het Rijksbureau met een onderzoek was belast, is verrukt over het uitstekend bewaard blijven van den fraaien hardsteenen gevel en der zandsteenen beelden en figuren en vindt herbouw daarvan op een geschikt terrein, de kosten volop waard. Ach ter dezen gevel zou dan een nieuw pand moe ten worden opgetrokken, hetwelk door verhu ring rendabel zou kunnen worden gemaakt. De kosten van het deskundig sloopen en we der oprichten van den gevel worden op onge veer 5000 geschat. Reeds kan worden mede gedeeld, dat de kans op het verkrijgen van een rijksbijdrage zeer groot is. De minste rijkssubsidie bedraagt 40 Gaarne zagen Burg. en Weth. dat ook de provincie door het toekennen van een bijdrage in deze kosten, hen in staat zou willen stellen de plannen te verwezenlijken. Zy verzoeken den Staten mitsdien het verleenen van een provinciale bijdrage, zoo mogelijk 1000, aan de gemeen te in ernstige overweging te willen nemen. Ged. Staten hebben het advies gevraagd van de provinciale schoonheids- en archae- ologische commissie en deze deelt o.a. nog mede, dat het gemeentebestuur voornemens is den gevel voorzichtig te doen afbreken en te doen opbouwen in de Hendrikstraat en daar achter een woning te doen optrekken, die als boven- en benedenhuis zal worden geëxploi teerd. Hoewel uiteraard een noodoplossing, meent de commissie, daar dit de eenige weg tot behoud van den belangrijken gevel schijnt, dat de door het gemeentebestuur voorgenomen solutie dient te worden aanvaard. De commis sie wijst er nog op, dat deze gevel inderdaad is een belangrijk specimen van 18-eeuwsche architectuur, waarvan de bewaring op prys moet worden gesteld. De secretaris van de afdeeling B der rijks commissie, dr. Kalf, schrijft o&., dat de gevel van zóó buitengewoon belang en in hoofdzaak zóó goed bewaard is, dat de in het algemeen niet aan te bevelen methode van afbraak en herbouw in dit geval wenschelijk moet wor den geacht. Ged. Staten wijzen er verder op, dat tot dusverre van provinciewege nóg geen bijdra gen voor een doel, als hier wordt beoogd, zijn verleend en zij aan de thans voorgestelde be slissing allerminst een principieel karakter zouden toegewenscht willen zien," in dier voe ge, dat ook later in voorkomende gevallen op steun der provincie mag worden gerekend, doch zij zijn van oordeel, dat in dit geval voor eenige medewerking van de zijde der provincie aanleiding bestaat. Door de voorgenomen afbraak en weder opbouw wordt immers de mogelijkheid geo pend, in een stad, door oorzaken in het ver leden gelegen, arm aan kunstwerken, een ge bouw te behouden dat, naar het oordeel van alle deskundigen, een bij uitstek schitterend voorbeeld is van burgerlijke bouwkunst uit d.e 18de eeuw. Overeenkomstig de in 1925 vast gestelde regelen stellen zij voor de bijdrage te bepalen op 500. De tijd dringt en daar om hebben Ged. Staten vrijheid gevonden dit voorstel op zoo korten termijn bij de Prov. Staten aanhangig te maken. Dit voorstel werd in de heden gehouden vergadering der Prov. Staten naar de afdee lingen verzonden, teneinde het nóg in deze zitting te kunnen behandelen. Tram StadStation. Blijkens een publicatie van Burg. en Weth. in dit nummer zal, in verband met de a.s. kermis, de electrische tram naar het station v.v. van Woensdag 16 Juli tot en met Woens dag 30 Juli niet verder rijden dan het Betje W olffplein. Taptoe. Als er muziek is in het Bellamypark op de muziektent is het druk rond de plaats, waar concert gegeven wordtals „Ons Genoegen" op den Boulevard op een mooien zomeravond concerteert, is het er zoo, dat de menschen op het plein rond de tent in dikke rijen man netje aan mapnetje staan, maar als de Ma rine-kapel een taptoe blaast, dan valt het voren aangehaalde bezoek in het niet bij het aantal toehoorders daardoor aangetrokken. Dat heeft ons gisterenavond weer eens ge troffen, toen we van den Boulevard neerke ken op de menschenmassa. Die stond, schou der aan schouder, op het De Ruyterplein, dat geheel gevuld was en dan langs den muur van de oude Beursbrug, zoowel in de breedte als in de lengtezijde van de Westerhaven. En die menschenhaag strekte zich tot diep in het Bellamypark uit en ver den Nieuwendijk op. waarbij dan nog niet vermeld is het enorm aantal toehoorders, dat zich op den Boulevard zelf en op de Rotonde bij het standbeeld bevond. De trommelslagers, hoornblazers en pijpers en de heele kapel der marine stond aan den Scheldekant tegenover het standbeeld van on zen grooten zeeheld, wien o.a., zeer toepasse lijk, het lied van den „draaiersjongen" toe geblazen werd. Hoe aangenaam klonk ons ook het Zeeuwsche Volkslied in de ooren en hoe hebben we genoten van het muziekstuk „Zur Ehre von der Macht der Liebe" we geloo- ven eigenlijk, dat de titel in eenigszins an dere woorden vervat moet worden en war werden we heerlijk getroffen door de forsche en toch niet harde tonen van den Eere- marsch, die geblazen werd, nadat trommel slagers, hoornblazers en pijpers hun opening der taptoe hadden gegeven. Een gevarieerd programma werd afgeblazen, waarin natuur lijk het „Wien Neerlandsch Bloed" en het „Wilhelmus" niet ontbraken. Met een vroolijken marsch werd afgemar cheerd en de menschenmenigte verplaatste zich en bloc met de muziek. Om van die op- eenhooping een klein denkbeeld te geven, zij vermeld, dat de muziek reeds den hoek van de Coosje Buskenstraat omsloeg, op weg naar buiten, toen de menschen zich aan het begin van de Spuistraat nog verdrongen om daar in te komen. Dat er fotografen op den Boulevard waren om deze, in Vlissingen vrijwel jaarlijks terug- keerende gebeurtenis te „nemen", vermelden we alleen ter wille der nauwkeurigheid. Tienjarig bestaan „Goed Wonen." In het verslag betreffende de feestelijkhe den van „Goed Wonen" in ons nummer van gisteren, is vergeten te melden dat behalve den heer Van Westen het feest ook werd be zocht door den heer P. G. Laernoes, die den burgemeester, welke uitstedig was, vertegen woordigde, terwijl de heer M. Laernoes ken nis had gegeven, dat hij door uitstedigheid verhinderd was en de beste wenschen voor het slagen van het feest had uitgesproken. Verder was de directeur van gemeentewer ken, de heer C. Ouwehand, vertegenwoordigd. Het hoofd van school D, de heer J. Q. Brand en het bestuur van de woningbouwvereeni- 8»*mi „Goed Wonen" waren mede aanwezig. Telefonie met de mailboot „Prinses Juliana" van de „Zeeland". Men heeft kunnen lezen van den gunstigen afloop van de proefgesprekken van de „Julia na" van de „Zeeland" af met verschillende plaatsen in ons land. Naar het „Hbld." ver neemt, heeft men te Amsterdam de verbin ding zelfs doorgegeven naar Bandoeng, waar bij een redelijke verstaanbaarheid werd ver kregen. Gebruikt worden twee golven voor de twee spreekinrïchtingen. een van 158 M. en een van 195 M. de uitzending op land ge schiedt te Scheveningen, de ontvangst te Noordwijkerhoutaan boord van de „Prin ses Juliana" waar de installatie door „Ra dio-Holland" werd aangebracht, is een zeer selectieve ontvanger met een apart antenne- tje geplaatst, welke zoo min mogelijk door den telefoniezender aan boord beïnvloed wordt. Moeilijkheden werden oorspronkelijk on dervonden met het inductie-geruisch van di verse electrische machines aan boord. Deze moduleeren de aankomende draaggolf en dringen zoodoende in den ontvanger bin nen. De ontvangst aan boord was iets minder goed dan de ontvangst te land, maar overi gens zeer voldoende. De 600 M. scheepszender kan tijdens de telefonie niet gebruikt worden voor telegrammenwel blijft men op 600 M. uit-luisteren overeenkomstig voorschrift. Bij een vorkschakeling te Amsterdam kon zoo noodig de „echo-sperschakeling" wegge laten worden. Deze dient om de spreekstroo- men welke over de vork doorloopen en dus weer naar den zender gaan af te schakelen om zoodoende „echo" en eventueel fluiten bij lange telefoon-circuits met gescheiden spreek- en hoor-ketens te voorkomen. Bij niet-gebruik van de sper-inrichting bleef het circuit wel stabiel en aangezien de „echo" een zeer kort tijdverschil heeft t.o.v. den spreekstroom is deze niet hinderlijk en open baart zich slechts in de telefoon van den spreker op hetzelfde oogenblik als gesproker, wordt. Het komt er dus op neer dat men zijn eigen gesproken woorden in de telefoon hoort wat niet hinderlijk is en veel voorkomt bij centraal-batterij toestellen. Bij het weglaten van een ,echo-sperinrich- ting" komt echter het ontvangen gesprek weer op de golf van het zendgesprek terecht, zoodat, om het gesprek in zijn geheel op te vangen, het slechts noodig is op een der beide golven af te stemmen. Dit is voor de geheimhouding niet gunstig. Mocht de verbinding in geregelden dienst komen en deze toepassing nog verder uitge breid worden, dan is het te hopen, dat de tax niet te hoog zal worden en dat er veel g6bruik van gemaakt zal worden om van zee af even met huis te spreken. Bellachini Jr. en zyn gezelschap. Naar wij vernemen zullen tijdens de a.s. kermis alhier in „de Oude Vriendschap" gastvoorstellingen gegeven worden door een vermaard variété-gezelschap. Op het pro gramma worden o.a, genoemd Bellachini Jr., de groote wonderman en heksenmeester, wel ke met geheel nieuwe magische experimenten komt. Als tweede attractie Lou Bandy die. genoeg zaam bekend is en waarover wij dus niet ver der behoeven uit te wijden. Lunchroom Oosterhuis te Middelburg. Bij den grooten brand in de Langedelft te Middelburg op 7 December is ook de bekende lunchroom-Oosterhuis verloren gegaan. Se dert werd het gemis van een dergelijke in richting te Middelburg, vooral op de markt dagen, meermalen gevoeld. Door den heer R. Oosterhuis alhier werd daarom in de Langedelft tegenover de St. Jansstraat een dubbel pand aangekocht en daarin een lunchroom gevestigd. Deze werd heden geopend en zooals van den heer Oos terhuis verwacht kon worden heeft hij een lunchroom ingericht, die in elk opzicht de vergelijking met dergelijke inrichtingen in de groote steden kan doorstaan. Het is in één woord keurig. De dames zullen met genoegen daar eenigen tijd doorbrengen en zullen c" ar een aangename verpoozing vinden in een zeer prettige omgeving. De zaal biedt een recht gezeUigen aanblik en alles is in modernen styl opgevat de gemakkelijke fauteuils en stoelen.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1