t 500 300 25 14 JULI No. 1©3 68e Jaargang' 1930 po: I M4AMDAO (itgave: Firma F. VAK DE VELDE Ir., Walstraai 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 1000 EERSTE BLAD tads- en Provincienieuws aar beblaftrde boomen e >emen riep Ans verruj igtlegd, „Mevrouw de ka| e er wat van plukken ou| te zetten Dat staat 2 e 't maar niet naar vind! eten wegzetten, want ocj ep-klein." een -schaal aardappelej sje met bloemen, moeslf jr dan mee, Ans eet," spoorde de kapitein! at nu op om gaar te worj voor tafel dekken, roep ii ranco relani coloor 1 [anden bi USSINGSCHE COURANT NTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren f 2.20 per 3 maanden, het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk7 3.80. Voor de ove- bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnemen speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. hadden prachtige lange daar stonden ook ik erbloempjes. In een oml e meisjes een groot bon wilden ze den ruiker A MPiF^I HTFM dan plukten ze er wee: kAINUCOLU 1 Je abonné's in 't bezit eener Bolis, zijn GRATIS verze- Trd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger zoo te kunnen bukken emen," klonk opeens eei chte, ijle stem, die nu ei t luisteren er naar moes fladderend kaarsvlam tgen op den weg een hee Ze had een witte mut uitstaande strookje keel gezichtje als een scherj okken een beetje. Zóó'j g nooit van nabij gezien, zich zelf uit, dat het de honderd jaar moest en in het spitse gezichtje vriendelijk, dat zij al hun rgaten, en het vrouwtje BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' VLISSINGEN, 14 JULI. ld niet meer kunnen vol- le beenen, dat weigert de ty op en ging naar het| ir het bouquet boterbloe- klaverbloempjes in de| ze „Alsublieft, voor u. m beetje verlegen, maarl de fladderende stem van ie welO dank je wel 'at ruikt dat lekker Het dat ik die bloemen in en al maar verrukt) te het vrouwtje haar weg, oud te zijnhuiverde ater ook zoo worden Ik iet voorstellen. Jij Ans?" .ns. e, „Gunst," zei ze, „dat Tijd genoeg als het zoo ten we over zeventig jaar iaar e een reis met de Zonne- estte Greet, ens uit. „ïk zie ons al| c.an en een matrozen- n gilde Kitty, een lawaai van belang, id volgde op de andere, i het gras omver, zaten ie zoo vlug als een eek- fs in een boom. si' in de handen. „Meis- i het nu al etenstijd 3 ook al gedekt Inder- ïu niet volgens afspraak, apiteinsche, „jullie had' 't Was zonde om je id dit een reden om zich te houden. schreeuwde Kitty, stom-verbaasd. Contract- t voor iets ongeduldig, „ik weet het :r, maar je zegt het als u, als je je niet aan je raadde vader die Kit had er wat van daar op, meneer nerhaalde de kapitein, ïen van het eten als er 1 den honger ewees, dat ieder met hetl „Maar tusschen haakjes op de punt van onzen itty, „u moet het tochj >en, moesAnders zou- durven pret maken." ierschap, waarop Greet] alle „contract-dinges' geten. ordt niet ingetrokken aar bracht niemand iets ïveer om onder de rui en te eten, „om," zooals rukte, „tegelijk met de aardappelen wat fris- ïen te happen." ie mogen doen, terwijl wegwasschen zei de er weg hebben merkte „Wat zal het wezen, :oekjes halen. Ik geloof, bijzonder soort hebben, en of zooiets, je moet 2 brug over en je bent 'n eersten avond mogen je bij de thee hebben, lat at hoe langer hoe meer koor van frissche, jong« r het water. Wat klonk ig geworden avondlucht- een prachtig versierde gewonden. (Wordt vervolgd.) Tienjarig bestaan „Goed Wonen." Ter herdenking van het 10-jarig bestaan m de woningbouwvereniging „Goed Wo- fien" dat eenigen tijd geleden op zoo luis- I rrijke wijze door het bestuur met de bewo- lers is herdacht had een comité uit de 12Woners Zaterdag een feest georganiseerd, etwelk bestond uit een tweetal concerten het harmoniegezelschap „Ons Genoe- en verschillende attracties voor de kin- :ren der bewoners. De feestelijkheden zouden gehouden wor- op de ruime speelplaats van school D de Bonedijkstraat, welke speelplaats >ndom was versierd met vlaggen en wim- >ls, terwijl in het midden een muziektent as opgesteld. Ook bij den ingang der Bonedijkstraat was :n vlaggenversiering aangebracht. Voor het welslagen van dit feest was alle loop gevestigd ép een mooien zomerschen lag, doch helaas heeft dit niet zoo mogen I jn. Kwam er re^ds in den voormiddag een 1 nkel regenbuitjt, des middags maakten 1 ;orm en regen pet feestvieren in de open 1;cht onmogelijk. I Het comité besloet dan ook de feestelijk- I eden met de kinderen in het bereidwillig ■oor Burg. en Wefji. afgestane gymnastiek lokaal der school te houden en kwamen daar «gen half twee eéi tweehonderd kinderen ijeen, vergezeld door vele belangstellende uders. Ook de wethouder'van onderwijs, de heer an Westen, gaf door zijn tegenwoordigheid lijk van zijn belangstelling, tNadat aan alle kinderen een tractatie was I itgereikt ondanks ,'t koude weer smaak- I e de portie ijs allen toch zeer goed gaf I e heer Wessel uit Rotterdam een opvoering I iet zijn poppenkast. Dit oud-Hollandsche I ijkspel vermaakte de 'jeugd op uitstekende ójze. De lach was niet van de lucht en wij onden constateeren da£ de heer Wessel op uitengewoon aardige wr'ze de kinderen met ijn explicatie wist te bóeien. Door de harmonie „Ons Genoegen" werd aarna voor de bewoners een concert gege- en onder leiding van haar directeur, den teer Govaars. Een 9-tal nummers werden op ie gewone verdienstelijke! wijze ten gehoore ebracht en oogstte van de talrijke aanwezi- en, die het gymnastieklokaal geheel vulden, en dankbaar applaus. De rondwandeling door „Goed Wonen" kon oor de nog steeds neerzwiepende regenvla- en niet worden gehouden. Op het terrein achter „Goed Wonen" was ;e caroussel van J. du Pont Zonen aan- rezig, waarin de kinderen gratis konden ondrijden. Ook dit was echter niet doenlijk. Het bestuur besloot dan ook de verdere fwerking van het programma te staken en rerd tot besluit aan alle kinderen een sur mise uitgereikt, bestaande uit een melkbe ker met een gezicht op „Goed Wonen" een ardige gedachte van het comité, daar de 'eker steeds een herinnering zal blijven. Ver- Ier ontvingen de kinderen allen een prach- ge doos met chocolade. De voorzitter van het comité, de heer J. B. )anckaerts, déelde mede dat de kaartjes 'oor de caroussel gedurende de kermis, nl. op baandag, Dinsdag en Woensdag, op het ker misterrein kunnen worden verreden en ver- er dat het concert van „Ons Genoegen" des 'Vonds niet zou doorgaan, doch nu zal ge geven worden Dinsdag a.s. De hevige windvlagen hadden onderwijl eel van de vlaggen-versiering verloren doen ^an, terwijl ook een bord van 3 V2 X 1 M, net het opschrift „1920 Goed Wonen 1930", vervaardigd door comité-leden en een bewo- ier, was stuk gewaaid. Hoewel het feest voor een deel „In het water" is gevallen, mag het ijverige comité och met voldoening hierop terugzien, daar liet ongetwijfeld aan de zeer vele kinderen Ien gezelligen middag heeft bezorgd. Een autovaL Het mooie zomersche weer van gisteren na öen herfstdag van Zaterdag, had veel men- chen verlokt tot wa'ndelen, maar ook tot een 'itje met den auto. En van zoo'n dag heeft de keuringsdienst van de automobielen gebruik gemaakt om weer eens een onderzoek in te tellen naar den toestand der remmen enz., waaraan vastgekoppeld was het onderzoek liaar rijbewijzen en wegenbelastingpapieren. Dat zoo'n plotseling ingestelde controle waarvan men weet, dat ze komt, maar niet wanneer groote preventieve waarde heeft, bleek wel uit het feit, dat er in totaal nog geen 10 bekeuringen werden gemaakt, terwijl dit in vorige jaren veel grooter was. Dat een en ander veel belangstellende kijkers trok, waar het doen stilstaan op den weg naar het strand gebeurde, behoeft geen betoog. In onze Tijdinghal. H.M. de Koningin-Moeder heeft een bezoek gebracht aan het Tehuis voor alleenstaande Blinden te Wolfheze bij Arnhem. Bij aan komst werd H.M. verwelkomd door den pre sident van het Tehuis, jhr. Laman Trip. Het nieuwe watergemaal van het water schap „de Hoevensche Beemden" te Hoeven bij Rozendaal is door minister Ruijs de Bee- renbrouck officieel in werking gesteld. Wij geven een foto van het borstbeeld van generaal Snijders, dat een plaatsje gekregen heeft in de hal van het gebouw van den ge- neralen staf in het Lange Voorhout te 's-Gra- venhage. Concert Stafmuziekkorps Koninklijke Marine Het stafmuziekkorps der Kon. marine, di recteur de heer L. H. F. Liestikow, geeft Don derdag a.s., van 810 uur een concert in de tent op den boulevard Evertsen. Het programma luidt als volgt 1. De Vlag-Officier, Marsch, L. H. F. Leistikow 2. Die schone Galathé, Ouverture, F. v. Suppé 3. Winterstürme, Walzer, Julius Fucik 4. Dance of the Camel, F. Popy 5. Fantaisie sur Samson et Dalila C. Saint-Saëns Pauze. 6. Ouverture Raymond A. Thomas 7. Sur un marché persan (Intermezzo-Scène) Albert W. Ketelbey 8. Ballet Faust' Ch. Gounod 9. Finale. Rivier- en zeeloodsen. Het tweede internationaal congres van loodsen, ingericht onder leiding van de In ternationale Associatie van Koopvaardij-offi cieren, gehouden te Antwerpen, is gesloten nadat er verschillende besluiten waren geno men, welke van groot belang zijn voor de zeevaarders in het algemeen. De loodsenvereenigingen van België, Frank rijk, Nederland, Duitschland en de Skandi- navische landen waren er vertegenwoordigd door verscheidene afgevaardigden. Behalve de openingsrede van den voorzit ter Mas, het verslag van den secretaris, ston den verschillende punten op de agenda, waar onder de volgende als de belangrijkste mogen beschouwd worden 1. De standaard-loodsen- ladder. 2. De verbetering van de draagwijdte der seinteekens aan boord der schepen. 3. De behandeling der loodsen aan boord der sche pen. 4. Het roer-commando. Met betrekking tot het eerste punt heeft het congres besloten een grafische voorstel ling van de ladder te sturen aan alle regee ringen van de verschillende landen der verte genwoordigde vereenigingen, met het oog op het tot stand brengen van een model loodsen- ladder aan boord der schepen dezer landen. Aangaande het tweede punt, werd met al- gemeene stemmen aangenomen een besluit, betreurend,e dat de internationale conferentie van Londen in 1929, voor de bescherming der menschenlevens op zee geen verbeteringen op de bestaande toestanden heeft voorgesteld nopens deze kwestie, en daarbij heeft het congres den wensch uitgedrukt, dat een rege ling zou getroffen worden in alle landen met het doel het gebruik van een sirene te ver plichten, hebbende een draagwijdte van ten minste een zeemijl. Aangaande het derde punt werd het besluit genomen alle regeeringen te verzoeken in hun nationale bepalingen betreffende het loods wezen een regeling te willen opnemen met betrekking tot het verschaffen aan de lood sen, wanneer in dienst aan boord der sche pen, van een algemeene behandeling gelijk aan die van de kapiteins. Aangaande het vierde punt heeft het con gres het besluit, genomen te Amsterdam op de eerste internationale conferentie van loodsen en op de internationale bijeenkomst van Londen in 1929 voor de bescherming van menschenlevens op zee, bevestigd, uitspreken de, dat het grootelijks noodig is, voor de vei ligheid der scheepvaart en voor de bescher ming van menschenlevens het roercommando aan boord der schepen te regelen door een internationale overeenkomst. Het congres is ook van oordeel, dat de beste regeling tot het treffen van een internationale overeenkomst, als voorgesteld door de internationale con ferentie van Londen, bestaat in het gebruiken van de woorden „stuurboord" en „bakboord" in den vorm van rechtstreeksch roercomman do, volgens hetwelk het voorschip in dezelfde richting moet bewegen. P. T. en T. Met ingang van 1 Augustus a.s. is ver plaatst de telegrafist le klasse M. Everaars van het post- en telegraafkantoor te Middel burg naar het telegraaf- en telefoonkantoor te 's-Bosch. Van 16 Juli tot 31 Augustus wordt een rechtstreeksche telegraafgemeenschap tot stand gebracht tusschen Rotterdam en Dom burg. Aan het gehouden vakexamen in den tele graafdienst te 's-Gravenhage heeft met goed gevolg voldaan de kantoorbediende le klasje W. A. Blansaart van het post- en telegraaf kantoor te Vlissingen. Provinciale waterstaat. Tot buitengewoon opzichter bij den pro vincialen waterstaat met standplaats Mid delburg is benoemd de heer L. J. Lagendijk te Arnemuiden, oud-leerling van het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes. De gezonken Rijnaak. De op driehonderd meter van de punt van Gorishoek op Tholen in de Ooster-Schelde gezonken Rijnaak was de „Pita", schipper Willemse, eigendom van de firma Houbec te Rotterdam, en geladen met steenen, bestemd voor Terneuzen. Alle opvarenden konden door de sleepboot „En Avant VIII" aan boord wor den genomen. Het schip is middendoor ge broken en ligt in 15 meter water. De sleep boot is met een tv/eede Rijnschip, dat op sleep was, in het Thoolschegat binnenge- loopen. Het werkloosheïdsbei luit 19t7. De gemeente Cadzand is toegetreden tot da regeling, vervat in het werkloosheidsbesluit 1917. SOUBURG Commissie van toezicht op het lager onderwijs. Aan het jaarverslag van de commissie van toezicht op het lager onderwijs is het vol gende ontleend De commissie hield 2 vergaderingen. De heer Hildernisse werd door vertrek naar el ders vervangen door den heer F. Leenhouts, terwijl de heer A. van Veen om dezelfde re den werd vervangen door den heer J. K. Voogd. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. de Priester. Het gemiddelde aantal leerlingen der scho len over 1929 was als volgtopenbare school 152|4bijzondere school (Oranjeplein) 185'4; bijzondere school (Julianaschool) 1994 I bij" zondere school (Marnixschool) 1271/2. Over den algemeenen gezondheidstoestand der kinderen valt niet te klagen. Toch acht de commissie geneeskundig toezicht ge- wenscht. De gebouwen bevinden zich in goeden staat. De toestand van de gang der openbare school eischt dringend verbetering. Meubi lair, behoudens een enkel geval, waarin aan vulling en verbetering noodig is, is goed. Over het algemeen kan de toestand over 1929 bevredigend genoemd worden. Commissie tot wering van schoolverzuim. Aan het jaarverslag dezer commissie ont- leenen wij het volgende Gedurende het jaar 1929 heeft de commis sie 5 maal vergaderd. Er werden 14 verant woordelijke personen opgeroepen om voor de commissie te verschijnen9 hadden aan de oproeping gevolg gegeven, van de overigen hadden 4 bericht van verhindering gezon den. De commissie heeft alle behandelde ge vallen als ongeoorloofd schoolverzuim be schouwd. De reden van verreweg de meeste verzuimen was het verrichten van veldarbeid. In tegenstelling met het vorig jaarverslag, waarin de commissie de opmerking over een wel wat al te soepele toepassing dér leer plichtwet moest maken, kan thans gemeld worden, dat door de samenwerking van den inspecteur van het lager onderwijs in onze inspectie, justitie en politie een juiste toepas sing van die wet kan geconstateerd worden. In de samenstelling der commissie had een kleine wijziging plaatsde heer A. van Veen werd vervangen door den heer J. K. Voogd. Commissie van de brandweer. De commissie van de brandweer heeft het volgende verslag over 1929 aan den raad over gelegd De gewone jaarlijksche vergadering werd gehouden op 13 Februari, in welke de com missie haar misnoegen uitsprak over het door den raad genomen besluit, het beschik baar bedrag met 100 te verminderen, het welk later bleek op een misverstand te be rusten. Op 5 Juli is een vergadering gehouden naar aanleiding van de jaarlijks te houden oefening, waarbij werd bepaald dat deze ge houden zou worden op 7 Augustus aan het ka naal. Naar aanleiding van deze oefening heeft de commissie een vergadering gehou den op 2 September d.a.v. Bij deze oefening u gebleken, behoudens eenige kleine gebre ken, dat het beschikbara materiaal zich in goede conditie bevond. Hoewel deze plaats zich voor de oefening uitstekend leent, is er nog een gebrek, nl. de overlast van de jeugd, tegen welk euvel van het gemeentebestuur meer medewerking wordt verzocht. Het bluschmateriaal is uitgebreid met1 Iffa blusch-apparaat, 50 meter nieuwe slang en een houten slangenbrug, tevens is aan elk Iffa-bluschapparaat een trechter toegevoegd. Gen enkel maal behoefde de "spuit uit te rukken ter blussching van een brand. Eenmaal is slechts gebruik gemaakt van een bluschapparaat bij een schoorsteenbrand. Naar aanleiding van een verzoek om advies tot aanschaffing van een slangenwagen in verband met de komende waterleiding, ver gaderde de commissie op 13 November. Al vorens te besluiten, wenscht de commissie eerst een proef op de buisleiding te nemen. Voor aanvulling der materialen verzoekt de commissie dit jaar toe te staan een be drag van 200. Voor het alsdan toegestane bedrag te willen aanschaffen 2 Iffa blusch-apparaten en 50 meter nieu we slang. Bedoelde apparaten te willen doen plaatsen resp. bij Houtekamer, rijwielher steller in de Nieuwstraat en bij Hendriks, gemeente-veldwachter Marnixplein. RITTHEM. Uit de ingezetenen is een comité gevormd met het doel om op Zaterdag 30 Augustus den 50en jaardag van H. M. de Koningin in de gemeente feestelijk te herdenken. Het comité bestaat uit de volgende personen (al- phabetisch). W. Boogaard, A. Goedhart, K. Louwerse, J. Melis, P. J. de Pagter, A. Poel man, H. M. van de Putte.A. A. de Ruijsscher, Joh. de Visser en K. de Visser. Tot eereleden zijn benoemd de heeren M. Barentsen, burgemeester, dr. H. van Oyen, Ned. Herv. predikant en B. J. de Meij, hoofd der Christelijke school. Nadat met inteekenlijstén in de gemeente is rondgegaan zal vastgesteld worden waarin de feestelijkheden zullen bestaan. KERK- EN SCHQOINIEUWS De Theologische School der Christ. Ger. Kerk Het curatorium van de Theologische School der Christ. Geref. Kerk heeft in een verga dering, waarin ook de hoogleeraren tegen woordig waren, besloten, zulks naar aanlei ding van een schrijven van de particuliere Synode van het Midden, dat de hoogleeraren een zekere vrijheid hebben om ook buiten de vacantie lezingen te houden en spreekbeur ten te vervullen, maar dat zij allereerst hun krachten aan de School behooren te geven. Het curatorium sprak uit, dat in geen geval voor het vervullen van een spreekbeurt het lesrooster mag veranderd worden, wijl een rustige gang van het onderwijs noodzake lijk is. Ook bepaalde het curatorium dat de stu denten, die vrijheid hebben een stichtelijk woord te spreken in de gemeenten, tijdens hun vacantie, dit alleen op den Zondag zullen mogen doen. Ze mogen niet, gelijk in de Kerstvacantie is gebeurd, weekbeurten ver vullen, wijl het curatorium oordeelt, dat de vacantie is gegeven om zooveel mogelijk te rusten en niet om zooveel mogelijk te arbei den. De kerkeraden moeten met dit besluit terdege rekening houden, terwijl den studen ten die deze bepaling overtreden, het preek- consent zal worden ontnomen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Vlissingen N. Brandsma, cand. te Arnhem en J. van Doorn, cand. te Veenendaal. R.-Kath. Kerk. Te Heikant, gemeente St. Jansteen zal een afzonderlijke R.-Kath. pa rochie worden gesticht. Eindexamen R.H.B.S. 5 te Vlissingen, afd. B. Geëxamineerd 13 candidaten. Geslaagd de heeren G. V. M. Bernaert, J. W. H. Biesma, C. Frelier, J. Chr. de Hooge, P. E. L. Pycke- vet, P. J. Sorgedrager, P. Verheul, H. W. L. Vrind, P. Vrolijk en D. A. Was. Afgewezen 2 candidatenteruggetrokken 1. Examen acte L.O. Zierikzee. Rijkskweekschool. Geëxamineerd 7 candidaten. Geslaagd de heeren P. C. Krij ger, Zierikzee, M. J. Rijke, Sirjansland, en de dames Ch. G. Bouter en A. A. Vogelaar te Zierikzee, C. A. Hartog te Burgh, J. C. Nor- tier te Poortvliet en J. K. de Ronde te Sir jansland. Examens. Voor de, vanwege de Nationale Vereenigii.g van Leeraren in stenografie en machine- schrijven afgenomen examens voor steno- typist(e) zijn geslaagd mej.'D. F. Huser (met lof) en mej. J. E. van Kesselen, beiden te Vlissingen, mej. J. H. Buijs en de heer W. van Sparrentak, beiden te Middelburg. Voor typist (e) mej. L. Geense te Middel burg en de heeren J. Broek en B. van der Linden te Vlissingen, allen leerlingen van den heer I. Sinke alhier. Voor het examen als kinderjuffrouw afge nomen door de vereeniging Tesselschade, slaagden te 's-Gravenhage onze stadgenooten de dames J. J. Poschman en W. Benthem. Voor het notarieel examen, eerste gedeelte, is te 's-Gravenhage geslaagd de heer G. J. Lunenberg te Zierikzee. Het Christ. Lyceum voor Zeeland. Het onlangs opgerichte bestuur voor de op richting van een Christelijk Lyceum voor Zeeland, stelt ijverige pogingen in het werk dit Lyceum in September van het volgend jaar te kunnen openen. Het moderamen van de vereeniging is thans als volg1 vastgesteld dr. J. van Lonkhuijzen te Zierikzee, voorzitter ds. J. A. Raams te Kloetinge, vice-voorzitter .nr. J. W. Goed- vloed te Goes, secretaris H. C. J. Gunning te Ierseke, penningmeester en J. L. van Vcorthuijsen te Domburg. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens overtreding motor- en rij- wielwetC. E., A. G., P. V., allen te Vlissin gen, ieder 3 b. s. 3 d.h.Ma. G., te Middel burg 2 b. s. 2 d.h.C. de J., te Middelburg 10 b. s. 10 d.h.P. J. K., te Oudenbosch, tijdelijk te Middelburg 10 b. s. 10 d.h. openbare dronkenschap J. P., te Nieuw- en St. Joosland en J. P., te Vlissingen ieder 15 b. s. 15 d.h.idem bij eerste herhaling G. ts M., te Middelburg 25 b. s. 25 d.h. loop^n over een anders grond Pa. Aa. A en M. A. V.f beiden te Vlissingen, ieder 10 b. s. 10 d.h zonder toezicht een ladder op straat ande'S dan behoorlijk vastgemaakt laten staan H. A. P., te Middelburg f 3 b. s. 3 d.h.voor werpen, andere dan gedrukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden M. de P., te Kou- dekerke f 3 b. s. 3 d. h.M. J. M. F. te Mid delburg 2 b. s. 2 d.h.op de openbare straat noodeloos luidkeels zingen J V., I. M. de V., A. C. en J. J. D., allen te Oost- en West Souburg, ieder 5 b. s. 5 d.h. MARINE EN LEGER Hr. Ms. pantserschip „Jacob van Heems- kerek", de torpedobooten Z 5 en Z 7 en de onderzeebooten O 8 en O 9, zijn van hun ge houden oefeningstocht te Nieuwediep terug gekeerd. De kapitein-luitenant ter zee P. Post Uiter- weer en de officier van den marinestoom vaartdienst 2e klasse J. C. Hamilton, die be stemd zijn voor den dienst in Oost-Indië, zul len 15 dezer met het s.s. „Prins der Nederlan den" uit Amsterdam daarheen vei trekken. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 12 Juli adj.-o.offic.-macht. L. Dekkers van O.zeed.kaz. naar Gelderland maj.-macht. J. A. Grötzinger van Gelderland naar Wacht schip Willemsoord. 14 Juli: bootsman J. Quist van Wacht schip Willemsoord naar Schorpioen. 12 Julibootsman C. M. Straat van Schor pioen naar Nautilus id. F. Hansen van Nau tilus naar Wachtschip Willemsoord. 15 Juliserg. der mars. W. Hoekstra van Afd. Mars. R'dam naar Marinekazerne A'dam, serg.-ziekenverpl. A. van de Ketterij van Mar.-hospitaal naar de Mok. 10 Juliserg.-monteur J. Ruigentuin en A. Neehuis van Mar>kaz. A'dam naar O.-zeed.- kaz.id. J. Hubregtsen van id. naar de Kooij id. G. Terpstra van id. naar de Mok. 14 Juliserg.-torpedomaker P. Blokker van Schorpioen naar T.A. Hellevoetsluis. De vredesorganisatie van de infanterie. Met ingang van 1 October zal de vredes organisatie van een regiment infanterie, daaronder begrepen de regimenten grenadiers en jagers, als volgt zijn samengesteld. Een regiment infanterie zal alsdan bestaan uit den staf van het regiment (waarin opge nomen het mobilisatie-bureau) en de regi mentsschool. Op het mobilisatie-bureau zijn werkzaam1 kapitein, 1 luitenant, 4 ser-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1