500 VRIJDAG OORWERPEN ND A No. 1€»I Jaargang H Ï930 litgave: firma f. VAN IE VEIOE Ir., Walsiraai 58-60, Vlissingen.Telsi. 10. PostreksningE6287 II JULS Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen ERSTE BLAD BINNENLAND E VLISSINGEN Stads- en Provineienieuws n Politie te VUssingen s gevonden is gedepo- touwtjeceintuur van imeshandtasch, en dat en zijn omtrentEen bij Klaver. Anjelieren- iel bü Bakx, Papaver- Linse, Kerkhof laan 5 lewijn Coosje Busken- bU Marinissen, Kou- in winkel Smit. Spui- itingplaatje in étui bü g 28 gouden kinder- icisstraat 131dames- 3ende o m. eenig En- ers, Sarazijnstraat 15 j) bij De Voogd. Mar- lfcje met foto bij Ver huissleutel (klein mo- ïewaterstraat 1 man- s Runstraat, Verkuijl stroohoed bü Sege- brll in montuur bij leidstraat 20 statief m der Hoofd, Glacis- aoepel bij Daalhuizen, mhandschoen bij Van leerenhortoge bij Kole, neerenbadcostuum bij n gewicht bil LigterJn- eg 81sleuteltje bij zilveren beursje met mlevard de Ruyter 4 oetheer. Walstraat 19 :en> bij Hak, Joost de collier bij Le F?ber, ndevportemonnaie met tlaan 16 zilveren col- lieuwschepen Kasteel- ïn gewicht bij Meijer, ^RTUJNEN te Karachi Rolt. naar Bombay Tuii Point de Galle Juli van Port Said Rott. naar Batavia ïevelt" (thuisr.) p. 8 van Batavia n. Amst. p. 8 Juli Ouessant Juli Ouessant n Rott. naar Calcutta 8 Juli Perim ïott. van Australië New-Orleans n. Rott. ili te Liverpool te Aden p. 7 Juli Gibraltar ïisr.) 8 Juli van Sin- Batavia van Amst. p. 9 Juli Pantellaria Antw. Juli van Algoabaai tavia van Amst. 9 Juli Dover Juli van Port Said Juli van Madras ÏRICHT md 771.1 te Valencia nd 749.5 te Wisley. avond van 11 Juli het Nporden meest roord-Westelijke wind. tarbewolkt. Weinig of jrandering in tempe- makelijkheden, uur 9.47 H 9.46 f* 9.46 0.45 9.44 N ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Jranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de over ■jge landen bij wekelijksche verzending 1 3.80, met Zondagsblad t 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreflendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. i abonné's in 't bezit eenei blis, zijn GRATIS verze- erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE. INGESTELD DOOR DE VEREEN1GINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" i it nummer bestaat uit 2 biaden jiitengewone zitting van den ministerraad. 1 tfaar het „Hbld." verneemt is tegen heden- I middag de ministerraad in buitengewone ;ting bijeengeroepen op telegrafisch ver- ik van de Koningin, die, naar men weet, Prinses Juliana op dit oogenblik in iorwegen vertoeft. ie minister van buitenlandsche zaken, jhr. F. Beelaerts van Blokland, zal deze zit- ig niet kunnen bijwonen omdat hij de Irige week naar het buitenland is vertrok- |o. Naar het „Hbld." zeker meent te weten »ft de minister thans in Scandinavië. Ook vice-president van den Raad van State, dr. F. A. C. graaf van Lijnden van San- nburg, is vrij onverwachts naar het bui- liland vertrokken. Ook hij bevindt zich I larschijnlijk in Scandinavië. et Iiaagsche Correspondentiebureau meldt s evenwel van de meest bevoegde zijde dat venstaand bericht van allen grond ont- I >ot is. Nader vernemen wy dat in verband met het t dat de volgende week verschillende mi jters met verlof afwezig zullen zijn, heden- and de gewone zitting van den minister- id wordt gehouden, welke aan begrootings- ngelegenheden zal zijn gewijd. Dagelijks voorstelling, ag, Zaterdag. Zondag ellingen om 8 uur. Zondags Matinée 6.30. Concert 8.30 .andag-. Dinsdag- en te-dansanteWoens- (geen dans) Don- :e dansante (avond ster dagavond Diner- riek. na. lederen avond vangende nalt acht. ante van 3—6 uur. agelijks matinée van cert van 8—12.30. p ga vond soirée dan- dag thé dansante. 2.40 14.56 3 21 15 34 3.56 1609 4.33 16.43 5.09 17.19 tuto's, rïetsen 'gen Plaatsing van -wachtgelders, be minister van financiën heeft het vo'- ide ter kennis gebracht van de ministers, ofden der departementen van algemeen stuur 3et heeft mijn aandacht getrokken, dat bij' autoriteiten, die aan het bemiddelingsbu- Lu van mijn departement om opgave vei> sken van wachtgelders, die geschikt worden acht voor het vervullen van vacaturen tor betrekkingen, in den laatsten tijd de iging valt waar te nemen om, zelfs t.a.v. hvoudige betrekkingen, eischen te stellen |n dusdanigen aard en dermate talrijk, dat jl reeds van te voren kan worden aange- |men, dat onder de wachtgeldei's niemand n worden aangetroffen, die in zijn persoon 11 dergelijke hoeveelheid van, vaak zeer uit- ïloopende, eigenschappen vereenigt. Eveneens komt het voor dat, bij navraag, 11 welke reden geen der voorgedragen wacht- Kders in aanmerking is kunnen komen, kt dat eischen worden gesteld van zoo lingenten aard, dat de vraag rijst of in ge lede kan wordei. volgehouden dat het mstbelang het voldoen aan die eischen itterdaad vordert. iet is op grond daarvan dat ik mij tot Uwe cellentie wend met het verzoek om alle arvoor in aanmerking komende tot uw de- rtement behoorende of daaronder ressor- irende ambtenaren, te willen opdragen om de vervulling van ontstane vacatures door .chtgelders hunne eischen te matigen en ze niet verder op te voeren dan voor een ste vervulling der betrekking noodzakelijk Daarbij ware de aandacht er op te vesti- i, dat de omstandigheid dat een wachtgel- i' niet dadelijk ten volle kan voldoen aan gestelde eischen, in zijn algemeenheid geen ten kan zijn ora den voorgedragen wacht- Icler niet aan te stellen, wanneer redelijker- }s kan worden verwacht, dat binnen korten d aan de verlangde voorwaarden in vollen ïvang zal kunnen worden voldaan. Mgr. Nolens 70 jaar. 7 September hoopt de Minister van aat mgr. dr. W. H. Nolens zijn 70en jaar- te herdenken. 3ij maakt daarvan nu reeds bijna 34 jaar htereen deel uit van de Tweede Kamer. heer Nolens is naar anciënniteit onze dste volksvertegenwoordiger hij werd in 96 voor het eerst gekozen. Wel zijn er en ten der tegenwoordige parlementsleden reeds vroeger gekozen werden zooals mr. Smeenge (1886) en mr. Th. Heemskerk 188) maar zij zijn daarna eenige malen het parlement getreden. De heer Nolens echter heeft nu bijna 34 ar doorloopend zitting gehad. I ileiding van dienstplichtigen in vredestijd. I De vraag „op welke wijze kan de oplei- van de dienstplichtigen in vredestijd II r dienstbaar gemaakt worden aan dever- Itering van de volksopvoeding en aan de phooging van de volkskracht is het on- werp van een prijsvraag geweest, welke f Vereeniging ter beoefening van de Krijgs- ftenschap heeft uitgeschreven met 't resul taat dat het antwoord, ingezonden door ma joor P. W. Scharroo van het reg. genietroepen met den prijs is bekroond. Aan dit antwoord ontleenen wij nu een en ander. Na te hebben gewezen op de gebreken in ons volkskarakter als daar zijn gebrek aan vlotheid, gebrek aan voldoenden gemeen schapszin, tuchteloosheid, gemis aan gevoel voor eenvoud, orde en regelmaat, betoogt hij dat in ons onderwijs lichaam en karakter worden verwaarloosd tegenover den geest en ook de persoonlijkheid weinig of niet ontwik keld wordt. Tijdens de opleiding van de dienstplichtigen kan aan de verhooging van de volkskracht worden medegewerkt door de volksopvoeding aan te vullen op die punten, waarvoor het tegenwoordige systeem niet in overeenstemming is met de eischen welke het practische leven stelt. Het leger moet dan ook worden een van de belangrijkste instituten van de volksopvoeding. Goed lichamelijk on derricht is onmisbaar voor de opleiding tot soldaat en daarom betreurt ij, dat de licha melijke oefening in het leger niet algemeen de plaats inneemt, welke haar ^oekomt. De chefs moeten meer aandacht voor de licha melijke oefeningen hebben, er moeten goede oefengelegenheden komen, er moet een vol doend aantal lesuren aan lichaamsoefenin gen gewijd worden en de officieren en onder officieren moeten in staat zijn er als leider bij op te treden. Dan moet er leiding worden gegeven aan de sportbeoefening van de, dienstplichtigen buiten de c nsturen en ~t- menwerking met de sportbonden gezocht wor den. De dienstplichtigen moeten leeren, alles wat ze moeten doen vlot te doen en geen oogenblik mag in den dienst ongebruikt of nutteloos voorbijgaan. Het initiatief moet worden aangewakkerd, het gemeenschapsge voel ontwikkeld door de menschen tot elkan der te brengen en door te zorgen, dat de dienstplichtigen belangstelling en. gehecht heid krijgen voor het onderdeel, waartoe ze behooren. De officieren en. onderofficieren moeten zich meer met hen bemoeien buiten de diensturen en een regelmatig contact met de ouders onderhouden. Er moet een tucht onderhouden worden, welke berust op over tuiging en op begrijpen en vooral op opvoe ding, maar deze vaderlijke tucht moet niets, ook geen kleinigheden, door de vingers zien. Een zeer groote fout met het oog op het aankweeken van een juist gevoel voor orde en regelmaat maakt het legerbestuur door aan de dienstplichtigen zoo'n slechte kleeding te geven. Ingrijpen is in dit opzicht dringend noodzakelijk. Ook moeten r e een behoorlijke werkkleeding en sportkleeding la-ij gen. Bij het onderhouden van de tucht moet goed be dacht worden, dat prestige nooit kan worden ontleend aan den rang alleen, wel aan een persoonlijk overwicht. Ter bevordering van de ontwikkeling van de dienstplichtigen moeten b.v. in de avond uren lezingen door officieren en onderofficie ren worden gehouden over onderwerpen, wel ke de algemeene ontwikkeling kunnen ver- hoogen en elke gelegenheid moet worden aangegrepen om den dienstplichtigen te lee ren stelselmatig te werken en elke opdracht logisch en op de meest doelmatige wijze uit te voeren. Verder moeten hun hygiënische begrippen worden bijgebracht en gezorgd wor den voor verfraaiing van de kazernegebouwen en woonvertrekken, daar dit in hooge mate opvoedend en tuchtbevorderend werkt. De officieren en onderofficieren moeten voor hun taak van opvoeder worden opgeleid en om dit te bereiken moeten de veelvuldige, dikwijls onnoodige overplaatsingen van het beroepskader worden vermeden. Op deze wijze kan het leger worden een instituut van volksopvoeding en de volks kracht bevorderen, maar er moet snel gehan deld worden en de bezwaren welke zich zul len voordoen, moeten overwonnen worden Uitstel beteekent strijd met aohteruitgang. Voor „Pa" van der Steur. De inzameling voor het werk van „Pa" van der Steur ter gelegenheid van zijn 65sten verjaardag heeft tot resultaat gehad dat bij he comité van bijstand ruim 3800 is binnen gekomen en evenzooveel bij de vereeniging Oost en West. Heden wordt hem dit tele grafisch gemeld en aangeboden. Daarmog dagelijks bedragen binnen komen, die nagezonden zullen worden, wil de secre taresse deze maand nog haar postgironummer 51868 (mej. M. D. van Hoogstraten, Zeist) beschikbaar stellen voor stortingen van de genen, die gaarne nog zouden willen meedoen om het studiefonds van het gesticht Oranje Nassau te Magelang te versterken en hierdoor „Pa" te huldigen op zijn bijzonderen feestdag Richtingaanwijzers voor de tram. Art. 4 van het Motor- en Rijwielreglement legt den bestuurder van een motorrijtuig de verplichting op om in geval hij voornemens is van richting te veranderen, daarvan tijdig te doen blijken. Deze bepaling geldt niet voor rij- of voertuigen, die langs spoorstaven worden voortbewogen. De ondervinding heeft echter geleerd, dat meermalen ongelukben zijn voorgekomen doordat een tram onver wachts van richting verandert, zonder dat met name de bestuurder van een achterop rijdenden auto daarop verdacht kan zijn. De B, B. N., Bond van Be^rijfsautohouders in Nederland, heeft een uitvoerig adres ge richt tot den minister van waterstaat, waar in gewezen wordt op de dringende noodza kelijkheid om bestuurders van tramrijtuigen eveneens te verplichten tijdig ervan te doen blijken, als zij voornemens zijn van richting te veranderen. In het adres wordt erop gewezen, dat de bediening van dergelijke richtingaanwijzers dc or den trambestuurder zeer wel mogelijk is en dat als het aanbrengen van electrisch ge dreven, moeilijkheden oplevert, mechanische aanwijzers kunnen worden gebezigd. De voortdurende uitbreiding van het tramnet in de steden waarbij het onmogelijk is voor een autobestuurder om steeds de route der trams te kennen, maakt het noodig, dat, ter voor koming van botsingen ook van de zijde der trams richtingverandering tijdig wordt aan geduid, even goed als deze eischen aan iede- ren autobestuurder worden gesteld. Op grond der ervaringen dringt de BB.N. er bij den minister van waterstaat met na druk op aan maatregelen te treffen, waar door aan de bestuurders van trams dezelfde verplichting zal worden opgelegd als aan de auto-chaffeurs. Nachtpost-snelfreinen bij de spoorwegen. Gelijk bekend, zullen met ingang van 6 October a.s., 's nachts tusschen de belang rijkste verkeerscentra hier te lande speciale nachtposttreinen worden ingelegd, waardoor ds avondpost den volgenden morgen in de eerste bestelling lean worden opgenomj.i. Deze treinen zullen loopen tusschen Amster dam, Rotterdam en Groningen, Leeuwarden, "Hengelo en Maastricht. Deze treinen, die eigenlijk goederentreinen zijn, zoodat het goederenvervoer er ook mee gebaat zal zijn, zullen met een snelheid van 75 K.M. rijden en naar thans in „Spoor- en Tramwegen" wordt meegedeeld, zullen in de treinen van Amsterdam C.S. en Rotterdam D.P. naar Maastricht en Groningen niet in omgekeerde richting bij wijze van proef le. 2e en 3e klas rijtuigen worden geplaatst voor het vervoer van reizigers. Wanneer men om 0.18 uur 's nachts uit Amsterdam vertrek; of om 0.00 uur (wij noe men dat nog altijd twaalf uur) uit Rotterdam D.P., is men 's morgens om 5.09 uur in Gro ningen of om 5.20 uur in Maastricht. Het sta tion UtrechtMalibaan is het knooppunt, waar de verschillende treinen samenkomen. VLISSINGEN, 11 JULI. Stafmuziekkorps Kon. marine. Het staf muziekkorps der Kon. ifiarine, zal. bij gunstig weer, op Maandag 14 Juli, des avonds 8 uur, een militaire taptoe uitvoeren bij het standbeeld van De Ruijter en op Don derdag 17 Juli, des avonds 8 uur een concert in de muziektent op den boulevard Evertsen Strandconcert. De Vlissingsche Postfanfare, directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zondag a.s., 's avonds 8 uur, een concert in de kiosk op den Boulevard Evertsen. Programma: „L'Amour Suzon, marche, Aug. Eenhaes „L'Amavante", ouverture, J. R. v. d. Glas „Am Frühlingsmorgen", grande valse, F. v. d. Bossche „Marsch populair", arr. H.B. Woltering Pauze. „Edison step-marsch, G. v. Weezei „Simple Comme Bonjour", ouverture, J. v. Tright „Onduleuse", valse, L. Bajus Mosaique sur l'opera „Martha", Flotow Finale. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Vlissingen. Maand Juni 1930. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd32.748.32 en terugbetaald- 34.648.14 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 1899.82 Het'aantal nieuw uit-gegev spaarbankboek jes bedroeg 30. Een concertorgel. In het café-restaurant „Zeeland" van den heer M. A. Maljaars op het Eiland, is een concertorgel geplaatst, dat de mooiste opera's vlekkeloos weergeeft. Behalve opera's kunnen op dit orgel ook verschillende andere num mers worden uitgevoerd. Het orgel werd gerestaureerd door den heer W. Lijnberg alhier. Een krankzinnige aan den wal gebracht. Hedennacht is van een Engelsch stoom schip van de reede alhier een stuurman, die teekenen van krankzinnigheid vertoonde, aan den wal gebracht en in het gasthuis op genomen. Een honderdjarige. Heden herdenkt Marinus Adamse, rustend landbouwer te Veere, zijn honderdsten ver jaardag. De 100-jarige, die zich nog in een gcede gezondheid mag verheugen, werd 11 Juli 1830 te Vïouwepolder geboren en woont sedert 23 April 1868 in de gemeente Veere. Aanvankelijk woonde hij met zijn echtgenoo- te, die hem enkele jaren geleden door den dood ontviel, en zijn kinderen, van wie nog twee zoons en 4 dochters in leven zijn, op de hofstede te Zandijk-Binnen, dus ook onder de gemeente Veere, doch sedert hij de hof stede verliet, te Veere zelf. Er was natuurlijk gezorgd dat de dag niet onopgemerkt voorbij ging, al was het de wensch van den jarige, dat niet te veel druk te werd gemaakt, gezien zijn eenvoudige ge reformeerde levensopvatting. Toch kwam o.a. de burgemeester, de heer H. Dronkers, met de wethouders hem complimenteeren. De heer Adamse, die af en toe nog uitgaat, is indertijd milicien bij de cavalerie geweest en dit was mede aanleiding, dat hij later meermalen bij feestelijke gelegenheden op trad als commandant der eerewacht, samen met den heer F. Dastel. Motorrijder ernstig gewond. Gisterenmiddag heeft te Draaibrug onder de gemeente Aardenburg een vrij ernstig motorongeluk plaats gehad. De 24-jarige mo torrijder B. uit Sluis verstuurde zich in een scherpe bocht en vloog tegen een muur. Met inwendige kneuzingen en gebroken sleutel beenderen werd hij opgenomen en naar het St. Anthoniusgesticht te Oostburg overge bracht. Belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Hontenisse S. Boon stra, adjunct commies der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Rotterdam. SOUBURG. Vergadering van den gemeenteraad, cp Vrijdag 11 Juli 1930, des middags twee uur. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Jaarverslagen. 4. Verordening waterleidingbedrijf. 5. Aansluiting gemeentegebouwen en wo ningen en noodslachtplaats op de waterlei ding. 6. Uitbreiding net waterleiding. 7. Verbouw gang openbare lagere school. 8. Rechtstoestand ambtenaren. 9. Wijziging ligger wegen en voetpaden. 10. Reinigingsdienst. 11. Bezwaarschriften schoolgeld en hon denbelasting. Toelichting: Punt 4. In verband met het in te stellen waterleidingbedrijf wordt voorgesteld een verordening vast te stellen. Punt 5. Voorgesteld wordt het gemeente huis, de bewaarschool en de openbare lagere school aan te sluiten op de waterleiding, vol gens een overgelegde begrooting. Ter toeiich- tfng diene nog, dat alleen in de bewaarschool slechts één pomp adnwezig is, zoodat de kin deren hun handen niet kunnen reinigen, ter wijl geen drinkwater verstrekt kan worden. De kosten hiervan kunnen uit den gewo nen dienst bestreden worden. Verder wordt voorgesteld de noodslacht plaats op de waterleiding aan te sluiten. Ten behoeve van het gemeentelijk woning bedrijf wordt voorgesteld een bedrag van 742 te verstrekken voor de aansluiting van de woningen van dat bedrijf op de waterlei ding, op welk bedrag die aansluiting is be groot. Ook deze kosten worden voorgesteld te ver strekken uit den gewonen dienst. Punt 6. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken om aansluiting op de waterleiding wordt voorgesteld over te gaan tot het leggen van leidingen in den Zuidbeekschen weg, den Padwog. en in den Abeelschen Zandweg, tei lengte van rcspc-rticVjolijk rond 25, 200 en Rijdt voor Uw genoegcfi, rijdt 500 meter en de kosten daarvan, begroot op totaal 4500 te bestrijden uit het overschot van de voor de waterleiding gesloten geldlee- ning en overigen-s uit een t.z.t. nader te lee- nen bedrag. Punt 7. Het zal u bekend zijn dat een ge deelte van de gang der openbare lagere school alhier zeer smal is, wat niet alleen voortdurend aanleiding geeft tot moeilijkhe den en een goede ventilatie tegenhoudt, het is echter ook een zeer gevaarlijke toestand. Reeds eerder werd er door het schooltoezicht op gewezen, dat de gang veel te smal was, thans schrijft de inspecteur van het L. O. dat de toestand volkomen onhoudbaar is en dat het onverantwoordelijk is dat die zoo wordt gelaten. In verband hiermede stellen Burg. en Weth. u voor ie besluiten tot het verbree- den van de gang, zooals op een overgelegde teekening duidelijk is. De kosten vermeld in een bijgaande begrooting- worden voorgesteld te bestrijden uit een geldleening aan te gaan. tegen een rente van ten hoogste 5 's jaavs met een jaarlijksche aflossing van ten min ste 250. De inspecteur schrijft verder, dat ,«de ge meenteraad z.i. een zeer zware verantwoor delijkheid op zich zou laden, als hij de voor stellen van uw college verwierp en besloot den toestand te laten, zooals hij is". Punt 8. Voorgesteld wordt den rechtstoe stand van de ambtenaren te regelen over eenkomstig de u reeds toegezonden veror dening. Punt 9. Voorgesteld wordt te besluiten het Costhoekpad voor zoover loopende over lan derijen van den ligger der wegen en voetpa den af te voeren. Punt 10. I. Daar het einde van den proef tijd van de uitoefening in eigen beheer van den reinigingsdienst nadert, stellen Burg. en Weth. den raad voor de keuze wat er thans moet gebeuren uitoefening in eigen beheer of uitbesteding van het werk. Een berekening- van. de kosten van eigen beheer is u reeds toegezonden en dus bekend. Deze kosten zul len echter in de toekomst nog wel verhoo- gen. Zooals het werk thans wordt uitgevoerd zijn de resultaten goed. waarvan het bewijs is dat momenteel geen klachten worden ver nomen. De dienst onder directe controle en toezicht van Burg. en Weth. wordt steeds zoo ingericht dat deze zoowel voor de ingezetenen als voor de gemeente op de meest doeltref fende wijze geschiedt en op de meest hygië nische manier. Een en ander heeft bü uitbesteding van het werk steeds te wenschen overgelaten, waarvan gedurig de onaangenaamste gevol gen werden ondervonden. Dit vond natuurlijk zijn oorzaak hierin, dat de aannemer van het werk alleen zijn eigen belangen te veel op het oog had. Mocht de raad echter besluiten tot aanbe steding van het' werk, dan zullen zoodanige voorwaarden gesteld moeten worden, dat de gemeente zooveel mogelijk gevrijwaard wordt van onaangenaamheden en verzekerd dat de dienst op de meest volmaakte wijze wordt uitgevoerd. Zoo zullen dan tenminste de navolgende bepalingen gesteld moeten worden 1. aanwijzing van de stortplaatsen door de gemeente 2. overname van paard en wagens van de gemeente door den aannemer 3. opbergen in een loods der tonnen nadat deze zyn gespoeld en met carboleum be werkt 4. het stellen van twee soliede borgen 5. het ledigen van den modderput in de Buteuxstraat één maal per maand 6. bij het eindigen van den aannemingstijd overname van paard en wagens door den dan weer nieuwen aannemer, xia taxatie door 2 deskundigen. Natuurlijk zullen er nog meerdere bepalin gen moeten worden opgenomen om gevrij waard te blijven van de onaangenaamheden welke de praktijk tot nu heeft opgeleverd. Toch zal men steeds weer voor verrassingen sta am, welke niet te ondervangen zijn. Het is daarom dat Burg. en Weth. seer huiverig zijn van uitbesteding van het werk, temeer daar, al mocht er een aannemer ge vonden kunnen worden die aan de te stellen voorwaarden voldoet, de overtuiging is, dat de aannemingssom zoodanig zal zijn, dat dit geen financieel voordeel voor de gemeente zal opleveren, afgezien nog van de narighe den welke ondervonden zullen worden. II. Verder zien Burg. en Weth gaarne een uitspraak van den raad omlient een tonnen-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1