500 300 150 25 DONDERDAG lO JULI ERSTE BLAD No.SöO '6Se Jaargang' 1930 RTLIJNEN DA VLISSINGEN lito's, Fietsen liJgen. Ijtgave: Firma F. VAN BE VELDE Jr.. Walstraat 58-60. Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 06287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR KAMER-OVERZICHT BINNENLAND den doorgang van ge- van het rooster is on een klein weinig nega te op hun weg naar de gaan blijven daar ge- :n een kleine negatieve den rooster-condensa- kunnen zij niet weg- gatieve lading van het waardoor de door den le electroncn op het /orden. De roostorcon- enlijk alleen maar om ctorlamp de juiste ne- ren, juist voldoende om roosterkring te voor- regelde spanning van zijn aan de spanning, stroom zou voorkomen idensator gerekend) chen rul (0) en 1 Volt inning die, indien iets een electronenstroom elaten. emen dat de rooster- ;n het rooster electro- dra deze spanning iets ignalen in den anten is met den rooster- imp, wordt deze kring n zal het rooster af- igatief geladen worden sator voor hoogfre- geen belemmering |ter even een positieve er direct electronen getrokken, doch deze op één kant van den :ze electronen geven negatieve spanning, ordt als de lading van enne bij de volgende >ch waar er nu geen ister komen is de ver inning maar tijdelijk g als de negatieve lieve golfhelft zal de het rooster teniet ge weer even positief. ier electronen van den en neemt de nega- loster toe. Het rooster oe meer negatief en in verhouding afne- tand zorgt er nu voor, verzamelde electronen n afvloeien. Dit kost f van de waarde van wordt zoodanig geko- het rooster juist tijd te „lekken" vóór de vangt. De op het tronen kunnen dus ii weglekken en wordt weer in haar ouden ;ebracht. W. P. ïli te Antwerpen. Juli v. Yokohama wordt 10 Juli 10 u. Juli van Beira van Bombay 'uli Ouessant toli te Port Natal Juli Gibraltar 8 Juli Perim te Rott. verwacht tavia van Djeddah ïli Perim /an Lissabon Juli van Sjanghai van Singapore van Belawan uli van East London 7 Juli van Colombo Juli Suez ïakelykhedcn, en, enz. agelijks voorstelling, Zaterdag, Zondag lingen om 8 uur. Zondags Matinée 6.30, Concert 8.30 rndag-, Dinsdag- en -dansanteWoens- geen dans) Don- dansante (avond- terdagavond Diner- ek. u lederen avond angende half acht. nte van 3—6 uur. gelijks matinée van :ert van 8—12.30. 'gavond solrée dan- ag thé dansante. '1.57 14.14 2.40 14.56 3-21 15.34 3.56 16.09 uur 9.48 M 9.47 H 9.46 9.46 LISSINGSCHE COURANT 30NNEMENTSPR1JSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. 'Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, mei Zondagsblad t 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 cb, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener ~plis, zijn GRATIS verze- erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij door een ongeluk dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINO „DE NEDERLANDSCHE DAÜBLADPERS" Ut nummer bestaat uit 2 bladen MAATREGELEN TEGEN HOOIBROEL De Burgemeester van Vlissingen vestigt er aandacht van de landbouwers op, dat het de eerste plaats hun eigen belang is om it uitbreken van brand tengevolge van poibroei te voorkomen dat zij, wanneer tengevolge van nalatigheid Jn hunne zijde brand mocht uitbreken, •achtens de bepalingen van artikel 158 van Wetboek van Strafrecht, luidende ,.Hij aan wiens schuld brand, ontploffing j^f overstrooming te wijten is, wordt gestraft ,1e. met gevangenisstraf of hechtenis van ;en hoogste drie maanden of geldboete van |en hoogste drie honderd gulden, indien laardoor gemeen gevaar voor goederen ont- aat „2e. met gevangenisstraf of hechtenis van |en hoogste zes maanden of geldboete van en hoogste drie honderd gulden, indien feaavdoor levensgevaar voor een ander ont- taat „3e. met gevangenisstraf of hechtenis van en hoogste een jaar. indien het feit iemands fcood tengevolge heeft," met den strafrechter in aanraking kunnen J)men. Vlissingen, 10 Juli 1930. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. EERSTE KAMER. In de gisterenavond gehouden vergadering erden de geloofsbrieven van het nieuwbe- [oemde lid der Kamer, den heer J. ter Haar te Amsterdam, voor onderzoek gesteld in |anden eener commissie. De voorzitter deelt mede, dat de heer Briët legens zijn verblijf in het buitenland verhin- Lrd is, deel te nemen aan de werkzaamhe- ;n van de commissie van voorbereiding in- ike het wetsontwerp tot herziening der Ge meentewet. Spr. heeft in zijn plaats in de commissie Jenoemd den heer De Veer. De Kamer ging over tot het trekken der af delingen en begaf zich vervolgens in de af delingen tot het verkiezen van voorzitters en Jidervoorzitters. Na heropening deelde de voorzitter mede, at de centrale sectie heeft besloten heden de afdeelingen te doen onderzoeken de etsontwerpen. De heer Haffmans brengt als voorzitter van e commissie tot het onderzoek van de ge- xrfsbrieven van den heer J. ter Haar Jr. rap- ort uit. De commissie stelt voor, den heer 'er Haar tot lid der Kamer toe te laten, na- at hij de bij de wet gevorderde eeden of be ften zal hebben afgelegd. Dienovereenkom- ig werd besloten. De vergadering werd daarna verdaagd tot ïorgenochtend 11 uur. Gemeenteraadsverkiezingen en volksteUing. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ïgediend tot bijzondere voorziening met be dekking tot de in 1931 te houden algemeene I erkiezingen van de leden der gemeenteraden II van de door die raden te verkiezen wet- 1 ouders. I Zoowel ter bepaling van het aantal leden, aaruit, overeenkomstig art. 4 der Gemeente- 'et de raad bestaat, als ter bepaling van het antal in de gemeente aanwezige wethouders, eldt als criterium het door de laatste open-, are volkstelling in de gemeenten aangewe- |en getal inwoners. De getalsterkte der thans nog zitting heb- ende gemeenteraden en wethouders is dus eregeld naar de officieele uitkomsten der olkstelling voor 1920. Voor 13 Mei 1931 is echter de officieele aststelling van de op 31 December 1930 te ouden volkstelling niet bekend. In verband iermede moet voor 1931 een bijzondere ^oorzienmg getroffen worden. Het gewenschte oei kan worden bereikt door een wettelijke epaling, volgens welke met eerbiediging van op 31 December 1930 te houden tienjarige penbare volkstelling als grondslag, met be dekking tot de in 1931 te houden verkiezin- en de bevolking eener gemeente wordt ge- chfc te bestaan uit het getal inwoners, aan- ewezen door den voorloopigen uitslag van Je volkstelling, zooals die uitslag door het Gemeentebestuur, wordt vastgesteld. Vreemde oorlogsschepen naar Antwerpen. Twee Brusselsche bladen, de „Nation Bei ge" en de „Vingtième Siècle", knoopen een kort commentaar vast aan een telegram uit Amsterdam, meldend dat de Nederlandsche regeering den doortocht op de Schelde van Amerikaansche, Engelsche en Fransche oor logsschepen, die Antwerpen gaan bezoeken, heeft toegestaan. De .Nation Beige" schrijftOmdat de Schelde niet vrij is, wordt toestemming van Nederland gevraagd, opdat de schepen van onze gewezen bondgenooten ons een bezoek zouden kunnen brengen. De „Vingtième Siècle" merkt o.a. het vol gende op Opdat de schepen van naties, die onze geallieerden waren tijdens den oorlog ons een bezoek kunnen brengen, moeten wij zeer onderdanig toelating gaan vragen aan Den Haag. Het is weliswaar niet de eerste maal, dat ons een dergelijke vernedering wordt opgedrongen, maar hoelang nog zullen wij een ?oo ongewonen en weerzinwekkenden toestand moeten verdragen. Nederlandsche journalisten In België. De Nederlandsche journalisten-delegatie heeft voor haar vertrek uit België een brief gezonden aan den minister van spoorwegen, waarin uiting gegeven wordt aan haar er kentelijkheid voor de uitnoodiging van de Belgische regeering om de internationale tentoonstellingen te Antwerpen en Luik te bezoeken en voor de buitengewoon hartelijke ontvangst, welke haar ten deel is gevallen. Besmettelijke ziekten. Tn de week van 29 Juni tot en met 5 Juli zijn in ons land aangegeven 19 gevallen van buiktyphus, 190 van roodvonk (Amsterdam 35, Rotterdam 20), 90 van dyphterie (Rotter dam 14), 2 van nekkramp, 36 gevallen van kinderverlamming (Gouda 5, Haarlem 4, Rot terdam 1) ~en 1 geval van encephalitis le- thargica. In dezelfde week is afgeleverd door de entstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 2226 personen, te Rotterdam voor 89 personen en te Groningen voor 14 personen, totaal voor 2329 personen. In de week van 29 Juni tot en met 5 Juli zijn geen gevallen van encephalitis na inen ting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. Een merkwaardige enquête. De „Haagsche Post" heeft onlangs een enquête gehouden. Een merkwaardige en quête Men heeft namelijk aan een groot aantal menschen in het buitenland gevraagd, waaraan zij het eerst dachten, wanneer zij het woord Nederland hoorden. De antwoorden waren op zijd zachtst ge zegd ontstellend. Men dacht aan van alles. Tramconducteurs dachten aan de goede fooi en, welke door Nederlandsche touristen ge meenlijk gegeven worden en kellners deden hetzelfde. Tal van Duitschers herinnerden zich de vele dienstmeisjes, die hier tijdens de inflatie een toevlucht zochten en dachten er het eerst aan dat alle Nederlandsche jonge mannen, wanneer zij trouwen, „een eigen huis hebben." Algemeen heerschte de overtuiging, dat de meeste Nederlanders rijk zijn. Als produc ten van onze nationale industrie noemde men vooral jenever en Deventer koek. Som migen dachten, dat we hier allemaal lager dan de zee woonden en dat dit toch wel bui tengewoon gevaarlijk moest zijn. Dan waren er enkelen die zich herinner den, dat we de Zuiderzee droog maken en die aan dit feit terecht groote beteekenis toekenden. Maar dat waren er maar enkelen. En het is heusch waar men verkon digde ook ditmaal weer de stelling, dat we hier allemaal van die leuke boerenpakjes droegen en allemaal op klompen liepen. Zelfs werd de vraag gesteld, of al die klompen niet veel lawaai maakten. We worden als goede Nederlanders bij zoo veel onwetendheid, zooveel wanbegrip en zooveel miskenning niet meer nijdig. We schudden er zelfs onze wijze hoofden niet meer over. We weten, dat er goede propaganda voor Nederland gemaakt wordt en dat het dus daaraan niet ligt, dat men buiten onze gren zen eigenlijk geen flauw idee heeft, hoe het er binnen onze grenzen uitziet. Maar toch vragen we ons af Hoe lang zal men nog voortgaan in het buitenland met het vertellen van sprookjes over Nederland Hoe lang nog En hoe lang zal het nog duren eer men gaat inzien, dat Nederland een land is als alle anderen, een land waar groote zoowel als kleine dingen, groote zoowel als kleine menschen gevonden worden maar waar toch in ieder geval de groote dingen het meest naar voren springen en het een eervolle plaats onder de volkeren verzekeren De onderwijzers-salarissen. Door den Bond van Nederlandsche Onder wijzers wordt een krachtige actie gevoerd voor een verbetering van le onderwijzers- salarissen. Aan een artikel, opgenomen in het orgaan van genoemden bond, onüeenen wij het vol gende Hoewel de regeering wanhopige pogingen doet, om het" te doen voorkomen alsof er geen salarisvraagstuk ,voor het overheidspersoneel bestaat, en de stemmen, die uit de kringen van. dat personeel opgaan om salarisverbete ring slechts zouden zijn de normale, regel matig terugkeerende klachten inzake sala- rieering, die door geen enkele regeling, hoe goed ook, zullen kunnen \yorden gestuit, het zal en kan haar toch,niet gelukken, de meest gedupeerden, de onderwijzers der lagere school, tot het inzicht te bfengen, dat er voor hen van een eenigszins behoorlijke regeling ook maar sprake kan zijn. Het zal haar niet gelukken, de geweldige ontevredenheid, die er in deze groep tot uiting komt, fel en scherp, ook bij dat deel, dat in cjen regel zeer bescheiden pleegt te zijn, als het betreft kritiek te oefenen op de overheid en haar vertegenwoordigers het zal haar niet gelukken de fictie te handhaven, dat het met de salarieering der onderwijzers in orde zou. zijn en de verschijnselen, die op het te gendeel wijzen, eenvoudig +e karakteriseeren als „jaarlijks terugkeerende debatten, zonder dat er eenige geldige reden voor is aan te wijzen", of als, door allerlei „blaadjes" van vakvereenigingen kunstmatig opgewekte on tevredenheid, die men nu eenmaal voor en na elke salarisherziening regelmatig kan waar nemen. De salarissen van de Nederlandsche onder wijzers zijn niet op peil, ze zijn dat nu niet, ze waren het niet in 1920, en ze zijn het vóór dien nooit geweest. Ze zullen het ook niet worden, zoolang de regeering niet inziet, de groote fout, door haar in 1920 hègaan, door :ts> weigeren de 'me'SSt deskundige adviezen, haar toenmaals gegeven, royaal op te volgen, adviezen van lichamen, waarop de onderwijzers zelf geenerlei dirccten invloed konden oefenen, lichamen die geheel objectief tegenover dit vraagstuk stonden, «of zoo ze al van eenige subjectiviteit zouden kunnen verdacht worden, dit eerder ten na- deele, dan ten voordeele der onderwijzers zou hebben moeten strekken, daar immers met name in de centrale commissie voor georga niseerd overleg, wel nagenoeg alle andere groepen van rijkspersoneel vertegenwoordigd waren, en dit voor de onderwijzers slechts zijdelings en dan nog maar voor een deel het geval was, en het uit te brengen advies uiter aard van geen invloed meer kon zijn op de salarieering der andere groepen. De wijze waarop de regeering in 1920 heeft gemeend te moeten handelen met de adviezen van de centrale commissie voor georganiseerd overleg, en van den onderwijsraad, met de adviezen ook van nagenoeg de geheele Ne- derlandsche pers, van uiterst rechts tot uiterst links, heeft tot onvermijdelijk gevolg gehad, dat in de vakVereenigings„blaadjes" der on derwijzers sedert tien jaar de klachten over de onhoudbare financieele positie van den onderwijzersstand, niet van de lucht zijn ge weest, zij heeft tot gevolg gehad, dat in de kringen van hen, die onze jeugd moeten n- voeden, alle geloof in de rechtvaardigheid van de overheid, de overheidslichamen en -personen absoluut Is verdwenen en men wiege zich niet in slaap met de gedachte, dat men deze gevolgen alleen in de uiterst link- sche onderwjjzersgroepen zou kunnen waar nemen. Een enkele blik in de organen der Christe lijke (Katholieke en Prot.-Christelijke) on derwijzerspers doet zien. dat wat dit betreft, alle onderscheid tusschen uiterst links en uiterst rechts, tusschen de dienaren van openbaar en bijzonder onderwijs, absoluut is weggevaagd. Bevordering van de veiligheid ter zee. De Nederlandsche delegatie, welke, onder voorzitterschap, van den hoofdinspecteur voor de scheepvaart, vice-admiraal b.d. C. Fock, gedurende zeven weken de Internationale Conferentie te Londen heeft bijgewoond, al waar een overeenkomst werd gesloten tus schen alle vertegenwoordigende staten 34 in aantal waarbij een uniforme regeling werd bereikt voor de vaststelling van het be drag der minimum uitwatering voor alle koopvaardijschepen in het vracht- en passa giersvervoer met een grooteren inhoud dan 150 ton bruto, is weder in Nederland terug gekeerd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat er een zeker verband bestaat tusschen het nu verrichte werk en dat van 1929 door de conferentie voor de beveiliging van menschen- levens op zee. •Door een zestal subcommissies werd het werk verdeeld en na zes weken aanhoudend beraadslagen werd ter slotte een verdrag ver kregen dat door alle gedelegeerden van de -aanwezige landen kon worden geteekend. Verkregen werden algemeene regelen voor de minimum-uitwatering van koopvaardij schepen in verschillende deelen der wereld, in de verschillende jaargetijden, rekening hou dende met bepaalde voorschriften omtrent sterkte van de schepen, bescherming van openingen in het bovendek en den scheeps wand en de noodzakelijkheid van gunstige omstandigheden, wat aangaat de veiligheid der opvarenden. Gevonden werd, dat een bijzondere uitwa tering kon worden toegestaan voor de hout schepen en olieschepen onder bepaalde voor waarden, waarbij tevens de noodige aandacht gewfjd wordt aan de veiligheid en de bescher ming der opvarenden. In het algemeen is de uitwatering voor kleinere schepen, in het bijzonder in de win termaanden, vergroot, terwijl de voorwaarden, die gesteld zijn, met grooter nauwkeurigheid dan tot nu toe voorschrijven, hoe de ope ningen in het bovendek en den scheepswand •moeten verzekerd zijn. Ook de uitwatering van schepen zonder bovenbouw, werd in niet- geringe mate vergroot. De nieuwe voorschriften zijn van toepas sing verklaard op nieuwe schepen, waarvan de kiel na 1 Juli 1932 wordt gelegd. Voor bestaande schepen zullen de bestaande voorschriften van kracht blijven, d.w.z. dat de bestaande Nederlandsche schepen blijven vallen onder de voorschriften van 1909. Het was slechts mogelijk tot dit voor de scheepvaart van de geheele wereld zoo uiterst gewichtige resultaat te komen door loyale sa menwerking in de langdurige discussies, waarbij het hoofddoel, de bevordering van de veiligheid ter zee, steeds voor oogen Werd ge houden, en het is zeker, dat, zoowel het ver drag voor de beveiliging van menschenlevens op zee, van 1929, als het nu gesloten verdrag er in groote mate toe zullen bijdragen, om de veiligheid in den wereldhandel ter zee te ver- hoogen. VLISSINGEN 10 JULI. Kunstkring „het Zuiden". Door den Kunstkring „Het Zuiden" alhier zullen een serie persoonlijke tentoonstellin gen v/orden gehouden van de werken van leden van dien Kring. Aanvangende Zaterdag 12 Juli a.s. zullen in door het lot aangewezen volgorde worden geëxposeerd tot 22 Juli werken van den heer Jacobs, van 24 Juli tot en met 3 Augus tus van mevrouw Hendrickx. van 5 tot en met 15 Augustus van de heeren Klarenbeek en De Vries en van 16 tot en met 26 Augus tus van den heer Bergsma. Daarna volgt nog een gemengde tentoon stelling van verschillende schilders, welke vermoedelijk tot half September zal duren. Een bezoek aan deze tentoonstellingen is alleszins aan te bevelen. De nieuwe keersluis. Van de niet-officieele ingebruikneming van de nieuwe Keersluis heeft de heer J. van Scherpenseel, fotograaf alhier, een drietal mooie opnamen gemaakt, welke een plaatsje in onze Tijdinghal hebben gevonden. Men kan ook duidelijk onderscheiden de nieuwe schipdeur. welke dient als extra wa- terkeering in de nieuwe keersluis. Iu onze TsjdinghaL Te Amsterdam hebben proeven plaats ge had met een nieuwe reddingboot. Deze boot is bestemd voor IJmuiden en is van het type dat zich bij het kantelen automatisch weer recht trekt en waarbij dus het gevaren-risico tot een minimum is beperkt. Op onze foto ziet men het mement tijdens het kantelen, wat door middel van een drijvende kraan ge schiedde. Wij geven eenige interessante kiekjes van de bijenmarkt te Veenendaal. Van het bezoek van den Siameeschen prins aan ons land zijn verschillende opnamen ge maakt. Gisteren bracht het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" een bezoek aan ons land. Wij maakten een foto van de Zeppelin boven Amsterdam, genomen boven d® drukkerij Keesing in de Ruijsdaelstraat te Amsterdam. Vreemde oorlogsschepen te Antwerpen. Aan boord van den Noorschen kruiser „Tordenskjold" te Antwerpen had gisteren een feestelijke ontvangst plaats van verschil lende autoriteiten. Na afloop was op den voorsteven van het schip gelegenheid voor een dansje en werd daar tevens een thé aangeboden. De Fransche kruisers „Suffrin" en „Bison" hebben bij aankomst te Antwerpen geen sa luutschoten gelost, omdat de kracht van de kanonnen te groot is om zoo dicht bij de huizen salvo's te lossen, zonder gevaar voor het springen der ruiten. Aanrijding. In den afgeloopen nacht om half vier reed een automobiel, die' volgens den bestuurder uit moest wijken voor een ander motorrijtuig, aat de linkerzijde van den weg hield, op den Singel heek Koningsweg tegen een paal van de telefoon, tengevolge waarvan zoowel de automobiel als de paal ernstig werden be schadigd. De drie inzittenden werden ver wond. Een hunner bekwam een ontvelling aan het been en een tweede een snede in de hand. Deze personen werden in het St. Jo seph ziekenhuis verbonden. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van deze aanrijding in. Bijtijds ontdekt. Om 3 uur hedennacht nam een surveillee- rend politie-beambte in een perceel op de Oude Markt lichtflikkeringen waar. Nadat hij den bewoner had gewekt, werd een on derzoek ingesteld op de kamer waar hij het lichtverschijnsel nad waargenomen. Aldaar bleek een petroleumtoestel brandende te staan, waarbij zich een hevige walm ver spreidde. In de kamer waar door dezen walm een verpestende atmosfeer hing, sliep een 80-jarige vrouw, die 's avonds vergeten had het toestel uit te dccn. Zij had op het petro- leumtoestel koffie gezet met een zeer klein vlammetje, teneinde den volgenden morgen warm drinken te hebben voor een buitens huis werkenden zoon. Als de politie het vuur niet had opgemerkt, dan waren de gevolgen wellicht niet te overzien geweest en was mis schien een mensehenleven in gevaar geko men, daar verstikking van de oude vrouw in siapenden toestand zeker niet tot de onmo gelijkheden had behoord. Vreemdelingenbezoek. Met de provinciale booten kwamen heden van de Belgische badplaatsen 1500 passagiers n?ede. Er werden 16 auto's overgezet. De feesten te Middelburg. Op Zaterdag 30 Augustus 1930 zullen de kinderen hoogtijvieren. Elke buurtcommissie heeft op zich genomen, een sprookje in elkan der te zetten. Zij allen te zamen zullen een optocht vormen „De sprookjeswereld", waar van de lengte meer dan 1500 meter zal be dragen. Als prijs voor het mooiste sprookje wordt door de feestcommissie aangeboden een concert in de buurt, op een door de buurtcommissie aan te wijzen plaats. De sprookjes-optocht zal Zaterdagmiddag uit gaan en Maandag 1 September nog eens de ronde doen. Des Zaterdagsavonds wordt een gondel vaart gehouden. Twaalf (wellicht nog meer) vaartuigen, alle electrisch verlicht, zullen langs de verschillende kaden en door het ka naal door Walcheren varen. Verder zal er den geheelen Zaterdag volop muziek zijn. Door den heer Wim Abeleven is belange loos een reclamebiljet voor de Koninginne- feesten ontworpen. Tot ontwerp heeft de teekenaar gekozen den Koninklijken standaard, dus een Oranje vlag met blauw kruis en in het midden het Koninklijk wapen en op de vier oranje velden een posthoorn. In den rechter benedenhoek komt de Burg uit het Middelburgsche wapen voor, uitgevoerd in Oranje op róód-bruinen ondergrond. Boven op staat in groote blauwe letters „Oranjefeesten" terzijde in moderne cijfers naast de vlag staat 1880—1930 en onderaan in oranje cijfers en blauwe letters „30 Aug. en 1 Sept., Middelburg". Het is in alle opzichten een goede plaat. P. T. en T. Met ingang van 1 Augustus a.s. wordt ver plaatst van Amsterdam (telegraafkantoor) naar het post- en telegraafkantoor te Mid delburg de telefoniste bij den interlocalen dienst M. W. de Swart. Besmettelijke ziekten. In de week van 29 Juni tot en met 5 Juli zijn in onze provincie voorgekomen 3 geval len van roodvonk, nl. 1 in ieder der gemeen ten St. Maartensdijk, Middelburg en Ter Neuzen en 3 gevallen van diphtheritus en wel 1 te Goes, 1 te Hulst en 1 te St. Philipsland. Uitlevering- gevraAgd. De Belgische regeering heeft de uitlevering gevraagd van den 34-jarigen chauffeur, wo nend te Wetteren (België) thans gedetineerd te Middelburg, tegen wïen door den onder- mmm

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1