500 150 100 25 en WOENSDAG 9 JULI 300 TE VLISSINGEN .^©e Jaargang; -1930 Uitgave: Firma f. VAH ÜE VELDE Jr., Walslraai 58-ËO, Vlissingen. Teief. iO. Posirekening 60287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op /omlag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD BINNENLAND Stads- en Provincienieuws i! (DBMS, II 6 Juli te Madras p. 6 Juli Lizard Buenos-Ayres v Amst. BERICHT stand 7710 te La Coruna„ stand 749.5 te Stockholm, den avond van 9 Juli ;ge Westelijke tot Zuid- ar- tot halfbewolkt Wei- Weinig verandering in END A vermakelijkheden.., ringen, enz. Dagelijks voorstelling. rijdag. Zaterdag, Zondag rstellingen om 8 uur. nia. Zondags Matlnée ert 6.30. Concert 8.30 Maandag-, Dinsdag- en oiree-dansante Woens- rt 'geen dans> Don- oirée dansante avond- Zaterdagavond Diner» muziek. Imina. lederen avond aanvangende na 11 acnt. ansante van 3—6 uur Dagelijks matinée van Concert van 8—12.30. ondegavond soirée dan- middag thé dansante. li 1.13 33 34 VJM. 1.57 14.14 Auto's, Fietsen er' 'gen. Juli uur 9 9 49 10 9.48 11 9.47 MO.159 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. AfzonSerlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abofftté's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen mer van kracht, 's Mor- udige ongevoerde zomer de beurt, al of niet van enminste wanneer ge •lubje hebt voot de mor- eedt ge u In een frisch de tenniskleur van hefc nnisveld, bespeeld door eede dames en heer en, ~ch gezicht. Toch biyft de sportkleeding gere- heel fijne costuums van keurige ensembles van kleurige nopjes bedrukt. zijde, gevoerd met ge- om by zomertoiletjes te der wordt witte stof ge- uikt als garneering op drukte japonnen. In :art en wit gemoesde êpe de chine worden b.v. tre-deux gezel van witte geplisseerde crêpe enz. Tegen den middag ver hij nen de fijne gekleède iletten, de züden man 's en mantelcostuums e we hierboven reeds -chreven. Behalve effen art en donkerblauw za- n we ook keel mooie sembles van genopte êpe de chine In ver- hillende tinten. Eén enkele namiddagJar- kan niet voor alle ge- genheden dienen. Men aakt onderscheid tus- hen een officieel en een inder-officieel middag* Het. Het laatste moet rter zijn. minder gedra- -rd, minder gegarneerd n het eerste, t met het uur van den n is ze precies op haar "ing Is ze een centime- iddag japon heeft een die scms alleen maar Hoe later het echter middel rijst, 's Avonds en volgens de al-oude aakt. ie gekleede japon voor van koraal-roze satijn, cmder koraalkleurige witte moezen van ver rukt is. Elke moes te koraalkleurige lintjes, ichfc en luchtig maken, en draperie, die tevens Ike van voren met een wordt. Een fichukraag t een lange slip afge- biesje satijn omboord, g- en avonduren is er voor een nieuwe groep iltoiletjes. die dikwijls n van een zeer rijke erige, elegante pyama. usschen vijf en zes ge- WILHELMINE. De Noorsche reis van Koningin en Prinses. Aangaande de Noorsche reis van Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana schrijft men dd. 4 Juli aan de „Haagsche Ct." Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana hebben hedenmorgen vroeg met gevolg in ^het geheel veertien personen Finse verla ten, na een in alle opzichten welgeslaagd verblijf. De reis voerde eerst per nachttrein naar Myrdal en verder door het Flamsdal met een cortège van negen rijtuigen, welke vanwege het Fretheim's hotel gestuurd wa ren. De Koningin en de Prinses reden in een stolkaerre (tweewielig wagentje) en legden de beroemde 21 bochten te voet af. Deze weg is in het algemeen de lievelingsroute van de Hollanders in Noorwegen. In Fretheim's hotel werd een uur gerust en gebruikte het hooge gezelschap eenige ververschingen. Kleine meisjes in inheem- sche kleeding bedienden de Koningin en de Prinses, die beiden zeer verrukt over den tocht waren. Het Vatna-hotel had voor deze gelegenheid twee groote Hollandsche vlaggen geheschen. Later op den dag voer het Koninklijke ge- zeischap met de motorboot „Swanoy" de Sognefjord in, waarna in Tyin werd over nacht. Vervolgens leidde de tocht naar Bess- heim en Bygdin. Als bijzonderheid dient nog vermeld te worden, dat de Koningin dit jaar haar reis route geheel zelf heeft uitgewerkt. Het Spoorwegpensioenfonds. Na de aanneming van het wetsontwerp In zake voorziening in het tekort van het Spoor wegpensioenfonds doo~ de Tweede Kamer in zijn vergadering van 26 Juni jl. hebben de samenwerkende organisaties van spoorweg personeel zich met een adres gericht tot de leden van de Eerste Kamer. Zy zetten in dit adres uiteen, dat zij niet de overtuiging hebben gekregen, noch door de terzake gewisselde stukken, no'ch door de mondelinge behandeling van het wetsontwerp, dat wat het ontwerp voorstelt billijk is en zij daarom de medewerking van de leden der Eerste Kamer inroepen om te beletten, dat deze onbillijkheid onherroepelijk worde. Na het indertijd aan de Tweede Kamer ge richte adres te hebben gereieveerd, meen en zy te mogen ontkennen, dat de in dat adres ontwikkelde bezwaren zijn weerlegd. De adressanten meenen, dat de redeneering van den minister van financiën, dat door het vervallen van de verplichting van den Staat om op vordering der Spoorwegmaatschappijen tot naasting over te gaan, ook de verplichting om de tekorten in de pensioenfondsen voor rekening van den Staat te nemen is komen te vervallen, geen steek houdt. Betoogd wordt, dat de mogelijkheid van naasting volstrekt niet is uitgesloten, doch zeker nog door den Staat kan worden ver langd, terwijl ook, daar in 1929 de overeen komst van 1912 niet is ingetrokken, ook in dit geval van naasting de Staat het tekort zou moeten bijpassen. Nederlandsche Spoorwegen. Door de Nederlandsche Spoorwegen zullen, .behalve de reeds ngeveer 1000 als proef aan gebrachte, nog op 5300 goederenwagens de Kunze-Knorr-rem worden aangebracht. De voordeelen van dit systeem van remmen 2jjn o.a., dat geen remmers meer noodig zijn, dat de maximum-snelheid d~r goederentrei nen van 40 K.M. tot 60 K.M. per uur kan Worden opgevoerd en bovendien, dat de ma chinist niet meer afhankelijk is van de rem mers en hij den goederentrein geheel in zijn hand heeft, waardoor de trein in korteren tlld door de luchtrem tot stilstand kan wor den gebracht. By „Werkspoor" te Zuilen werden 50 ba gagewagens met een draagvermogen van 5 ton besteld, waarvan de aflevering begin 1931 moet plaats hebben. Deze wagens, welke zyn bestemd voor de goederentreinen, zullen voorzien worden van «en compartiment ten dienste van den hoofd geleider dezer treinen. De nieuwe voorzitter der R.-Kath. Volkspartij De nieuwe voorzitter der R.-Kath. Volks partij, de heer C. D. Wesseling, werd 29 No vember 1875 te 's-Gravenhage geboren en is" 54 jaar. Zyn opleiding als onderwyzer genoot hy aan de R.-Kath, Normaalschool aldaar. Na het behalen van zijn onderwijzers- acte bleef hy 10 jaar werkzaam aan de St. Vincentius-scholen. - Op 1 September 1905 trad hij in functie als Kamer overzichtschrijver bij het dagblad „de Tijd". Daarmede deed hij zyn intrede in de beroeps-journalistiek. Lang daarvoor had hy echter reeds journalistischen en publicisti- schen arbeid verricht. Nagenoeg van de op richting van „de Residentiebode" af, nu 37 jaar geleden, treft men in dat blad büclragen aan van zijn hand. Ook andere bladen be vatten toen reeds artikelen van zijn hand. Voor 28 jaren richtte hij het schoolblad „Do Katholieke Onderwijzer", orgaan der R.-Kath. Klasseonderwijzersvereeniging op, welk blad, later omgedoopt in „het Katholieke School blad" nu nog bestaat. Nadat hij ongeveer 20 ja^en op de perstribune der Tweede Kamtr gewerkt had, vroeg en verkreeg hij op eervolle wyze ontslag als redacteur van „de Tyd". Sindsdien werkt hy nog geregeld aan tijd schriften en dagbladen als los medewerker. Ook op publicistisch gebied rag veel van^zyn werk het licht. Buiten de journalistiek was hij een ijverig werker op sociaal en politiek terrein. In 1900 en 1912 was hij candidaat voor de Tweede Kamer in het toenmalig district Hoorn. Het veer WillcmsdorpMoerdijk. Op het Hollandsch Diep heeft de proef tocht plaats gehad van de veerpont Willems dorp. Dit vaartuig is gebouwd door de scheepswerf en machinefabriek De Biesbosch te Dordrecht, voor rekening van het depar tement van waterstaat. De pont zal worden in dienst gesteld bij het veer Moerdyk— Willemsdorp. Het vaartuig heeft een totale lengte van 40 meter, een breedte van 10.50 meter en een holte in de zijde van 4.45 meter. Het is voor zien van 2 stoomketels, elk van 97 M2., in wendig verwarmd oppervlak en gebouwd voor een stoomdruk van 15 Kg./cM2. Ds hoofd machine ontwikkelt normaal een vermogen van 550 I.P.K. De ketels en de machine-in stallatie werden, evenals het sclvp, door de N.V. Biesbosch vervaardigd. Op het Hollandsch Diep heeft men gecon stateerd, dat de bestuurbaarheid van het schip niets te wenschen overliet, waarna, zoo wel aan de aanlegponton te Moerdijk als te Willemsdorp, zonder moeilijkheden werd aangelegd. Na afloop van den proeftocht wenschte jhr. ir. Beelaerts van Blokland, hoofdinge nieur van den rijkswaterstaat te Breda, de directie van De Biesbosch geluk met den succesvollen proeftocht. Bond van Chr. Politieambtenaren. De Bond van Christelijke Politieambtena ren in Nederland hield in den Dierentuin te 's-Gravenhage zijn algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer B. Ree- der te Rotterdam. De voorzitter constateerde in zyn ope ningswoord dat de bond thans 15 jaar be staat en dat deze steeds in bloei is toegeno men. By de bespreking van het beleid van het hoofdbestuur werd namens de afdeeling 's-Gravenhage gevraagd, wat het bondsbe- stuur heeft gedaan voor de verbetering ten opzichte van het politiepersoneel by de wy- ziging der Gemeentewet en voor een politie staatsexamen en ^staatsdiploma. Van verschillende zyden werd hulde ge bracht aan het bondsbestuur voor het ge voerde beleid. Het hoofdbestuur zal krachtige pogingen aanwenden bij den burgemeester en den hoofdcommissaris te Rotterdam, ten einde verandering te krygen in het bevorderings systeem by de politie aldaar. Het specialisten-vraagstuk voor medicL. In de te Leeuwarden gehouden algemeene vergadering van de Nederlandsche Maat- schappy tot bevordering der geneeskunst was aan de orde het rapport van de commis sie inzake de geneeskundige controle. Het werd zonder bespreking en stemming aange nomen. Aan de orde was vervolgenshet hoofdbe stuur stelt de algemeene vergadering voor een register van erkende specialisten aan ie leggen volgens een voorgesteld plan. De voor zitter geeft eenige toelichtingen uit de prak- tyk toont hy aan hoe men zich voor specialist uitgeeft en door middel van groote borden aan zyn huis het publiek bekend maakt, dat men in een of anderen tak der geneeskunst specialist is, terwijl men niets meer heeft dan enkel het diploma van arts. Spreker meent dat het noodig is dat hierin verandering komt, opdat de patiënten weten waar zij aan toe zijn en met wien zy te ioen hebben. Hier ligt een taak voor de maatschappy der ge neeskunst en vandaar het voorstel om een register vah specialisten aan te leggen, waar door voorbereiding hunnerzijds noodig zal zyn. Van de afdeelingen Heerenveen, Arnhem en Rotterdam zijn op dit voorstel amendementen ingekomen, die ten deele worden overgeno men én ten deele ontraden. Gevraagd wordt of met het oog op de waarschijnlijk komende ziekenfondswet het niet beter is met de voor schriften voor erkende specialisten te wach ten tot deze wet gekomen is, om te voorko men dat men misschien nutteloos werk doet. Daarom acht men het 't beste zich tot het bespreken van algemeenheden te bepalen zonder in de bij zonderheden te treden. De voorzitter meent dat het nu de tijd is om leiding te geven en dat waakzaamheid hier het voorschrift is om straks niet achter het net te visschen. In principe wordt daarop besloten tot het aanleggen van bedoeld register. Ten opzichte van de samenstelling der commissie, die be noemd moet worden om te doen aantoonen, dat men zich op behoorlijke wijze voor de uit oefening van een o# meer byzondere onder delen der geneeskunde heeft voorbereid, loo- pen de inzichten nogal uiteen. Wenschelijk werd geacht dat als secretaris dezer commis sie optreedt de secretaris van de specialisten- ccmmissie, aangezien het hier uitsluitend over specialisten gaat. Natuurlyk zal deze voor zijn arbeid moeten worden beloond. De voor zitter meent, dat dit een technische aange legenheid betreft, waarover het hoofdbestuur heeft te beslissen en waarmee men in de al gemeene vergadering niets te maken heeft. Het slot van de zeer verwarde discussie wordt, dat het voorstel van het hoofdbestuur wordt aangenomen, echter onder bepaling dat men er altyd nog vanaf kan. Incident in den gemeenteraad te Deventer. Aan het slot der gisterenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van De venter is een groot tumult ontstaan. De heer Gerritsen (communist) interpel leerde over de maatregelen, door Burg. en V. eth. genomen by de bestrijding van para- typhus, daar ter plaatSe en beweerde, dat het college te laat was gaan letten op de water leiding. 1 Toen daarop de heer Roebers (S.D.A.P.), lid der commissie voor de waterleiding, het vcor dezen dienst opnam en zeide, dat het den heer Gerritsen om niets anders te doen was dan om sensatie, riep de heer Gerritsen, dst de heer Roebers zulk een politiek voerde om zooveel mogelijk menschen aan zijn siga- renkraam te krygen (de heer R. staat nl. met een sigarententje op de verschillende markten) Deze kwalificatie gaf den heer Roebers aanleiding om op te staan en den heer Ger ritsen uit te noodigen mee naar buiten te komen, om daar „af te rekenen." De burgemeester opende een roffelvuur met den hamer op de tafel om de orde te herstellen, terwijl hy zich tot den heer Ger ritsen richtte, dezen er op wijzende, dat hy in den raad alles kon zeggen, maar dat zijn fatsoen hem moest weerhouden iemand zoo te beleedigen, als hy den heer Roebers had gedaan. Deze woorden gingen echter totaal In de herrie verloren, welke beide kemphanen maakten. Nadat de zitting was gesloten wilde de heer Roebers den heer Gerritsen in de gang van het stadhuis te lyf. Raadsleden, wethou ders en boden trokken hem echter achteruit, totdat de opgewonden „vroede vader" zich losrukte en den heer Gerritsen per fiets ging achtervolgen. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Ged. Staten van Gelderland hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den- raad der gemeente Arnhem van 10 Juni 11-, tot wyziging der begrooting 1930, waarin o.a. een subsidie, groot 500, wordt geraamd aan de afdeeling Arnhem van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Ged. Staten hebben daarby overwogen dat dit Instituut niet beoogt de algemeene volks ontwikkeling, maar de principieel© vorming van partyleden. „De Wandelaar". By den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren verscheen de Juli-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewyd aan natuur studie, natuurbescherming, heemschut, geolo gie, folklore, buitenleven en toerisme. G. de Graaf betreurt het teloor gaan van belangwekkend landschap als uitvloeisel van dedrooglegging der Zuiderzee zoo zal o.a. Wieringen geheel van karakter veranderen. D. J. Holsteijn pryst de goede deugden der wyandottes, terwyl Herman Walle de aan trekkelijkheden beschryft van 't tropisch zoetwateraquarium. Gerh. Krekelberg werd getroffen door het plantenschoon van sloot en plas en J. Cor- nelisse geeft ^pnieuw nuttige wenken inzake voetverzorging. In de rubriek „Van en voor de lezers" (na tuurhistorisch allerlei), wordt onder meer ge rept van 't broeden in een brievenbus van een koolmeezenpaar. VLISSINGEN, 9 JULI. Oorlogsschepen op de Schelde. De Nederlandsche regeering heeft toestem ming verleend tot het bevaren van de Schel de voor het brengen van een bezoek aan Antwerpen op de hierondervermelde data aan de volgende oorlogsschepen De Amerikaansche oorlogsschepen „Cham- plain" en „Mendota", ongeveer 11 Juli de Fransche kruiser „Suffreu" en de Fran- sche torpedebopt jagers „Biston", „Forbin" en „Fougeux" van 9 tot 15 Juli de Britsche kruisers „Frobister", „Norfolk", „York" en „Hawkins" van 17 tot 23 Juli de Fransche adviesjachten „Somme", „Oi- se" en „Vanguois" van 8 tot 12 Augustus. Het Noorsche pantserschip „Tordenskjold". dat thans te Antwerpen vertoeft, heeft een equipage van 16 officieren, 30 cadetten, 26 onderofficieren en 176 matrozen, totaal 248 man. Het schip heeft een waterverplaatsing van 3900 ton, een diepgang van 5.6 M., een lengte van 92.7 M. en een breedte van 15 M De gemiddelde snelheid bedraagt 17 knoopen per uur. De bewapening bestaat uit 2 kanon nen van 21 c.M., 6 van 12 c.M„ 8 van 76 m.M. en 2 van 37 m.M. Morgen zal de commandant, fregat-kapi tein S. E. Wigers, verschillende autoriteiten officieel ontvangen. Staatsblad. Gisteren is verschenen Staatsblad no. 248. Wet van den 14en Juni, houdende goedkeu ring van den onderhandschen verkoop van een perceel domeingrond, gelegen aan den Singelweg te Vlissingen, aan de gemeente Vlissingen. De nieuwe keersluis. Gisteren heeft met gunstig gevolg een niet officieele proefneming plaats gehad van de nieuwe keersluis alhier. De eerste doorvaart is geschied met de provinciale stoomboot „Walsoorden", waarop zich de directie van den rijkswaterstaat en verdere autoriteiten bevonden. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. By den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 letterzetter, 1 timmerman, 1 stucadoor, 3 opperlieden, 1 grondwerker, 1 werktuig-bouwkundig teekenaar, 1 draaier, 1 yzerwerker, 1 autogene lasscher, 1 electriciën, 2 leerlingen-electriciën, 2 stokers, 1 trimmer, 1 plaatwerkersmaat, 1 aanhouder, 1 piano maker, 1 fietsenreperateur, 1 boekbinder, 1 kellner, 1 magazynmeester, 3 kantoorbedien den, 9 varensgezellen en 30 losse arbeiders. Totaal ingeschrevenen 66, vorige week 67 personen. Het 10-jarig bestaan van Goed Wonen. Op 31 Maart werd het 10-jarig bestaan van de woningbouw-vereeniging „Goed Wonen" feestelyk herdacht. Met het oog op het seizoen werd toen beslo ten het kinderfeest uit te stellen tot den zomer. Dit feest zal nu a.s. Zaterdag worden ge vierd. De harmonie „Ons Genoegen" zal me dewerking verleenen, terwijl de heer Wessel uit Rotterdam met zyn poppenkast zal op treden. Als attractie zal het comité aan de kinderen gelegenheid geven zich te vermaken in de caroussel van de firma J. du Pont Zonen. De feestelijkheden hebben plaats op de speelplaats van school D (Bonedijkstraat). Om half twee verzamelen de kinderen zich op het schoolplein en worden zy getracteerd. Om 2 uur volgt het optreden van de pop penkast. Daarna van 3.30—5.15 concert van „Ons Genoegen". Na afloop hiervan wordt een rondwandeling door „Goed Wonen" gemaakt. Om half zes zal de uitreiking van surprises aan de kinderen plaats hebben. Des avonds 8 uur zullen de feestelykheden worden besloten met een concert van „Ons Genoegen". Het tweede wandelconcert te Middelburg. Als nog bewezen moest worden, dat de oprichting van het comité voor wandelcon certen een uitstekend idee is geweest, dan is dit zeker wel gisterenavond geschied toen het tweede wandelconcert in dit seizoen plaats had onder enorme belangstelling van de zyde van het publiek. Te half negen verzamelden zich op de Groenmarkt het comité met het Middel- burgsch muziekkorps, de padvindersband en de turnvereeniging „Achilles" met de sig naal afdeeling dier vereeniging. Wanneer U een goede tandpasta tusschen de vingers wrijft, voelt U geen korreltje. Odol-tandpasta is zoo zacht als fluweel. Vl tube. 60 ets Precies op het vastgestelde uur, kwart voor negen, zette de stoet zich in beweging en onder het krachtig trommelen van de pad vinders ging het naar de Lombardstraat, waar halt werd gehouden voor het diaconie huis der Ned. Herv. gemeente, waar de daar wonende oudjes-dit zeldzaam gebeuren door de open vensters gade sloegen en genoten van het Zeeuwsche Volkslied en een marsch, dien het muziekkorps deed hooren. Daarna werd de tocht voortgezet door een groot gedeelte der s'tad naar het Stations plein, waar even werd gepauzeerd, totdat de trein van 21.47 binnenstoomde en de leerin gen der ryksleerschool-zich op het stations plein verzameld hadden. Het was den kleinen aan te zien, dat zy in de heerlijke omgeving van Breda een genot vollen dag hadden gehad en glunder keken zij uit de heldere kijkers, toen zij begeleid door het muziekkorps uit volle borst twee coupletten van het Zeeuwsche Volkslied zon gen. Toen de schoolkinderen de brug over waren en weer aan de goede zorgen van hun ouders of andere familieleden waren toever trouwd, zette de stoet zich weer in beweging en ging het verder naar de Groote Markt, die werd rondgewandeld en toen van uit de rich ting van het stadhuis ditmaal naar het mid den van het plein, waar de muziek als slot nummer „De Zeeuwen van Oranje" deed hooren. Daarna nam de heer Stofkoper het woord om dank te brengen aan allen die weer hun medewerking verleenden. De muziek liet fanfares weerklinken, de padvinders en de hoornblazers der signaal- afdeeling een taptoe en het tweede wandel concert was hiermede afgeloopen. Kamer van toezicht Notarissen. Bij beschikking van den minister van ju stitie is aan van der Brugge, op zyn ver zoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van plaatsvervangend lid der Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat- notarissen te Middelburg, en is benoemd als zoodanig R. Gerritsen, ontvanger der regi stratie en domeinen en hypotheekbewaarder te Zierikzee. Gevecht met de marechaussee. Op de kermis te Westkapelle hebben ds marechaussees ernstig verzet ondervonden by het overbrengen van een beschonken arres tant. De marechaussees waren verplicht van hun sabels gebruik te maken, teneinde de verzetplegers op behoorlijken afstand te hou den. Tegen verschillende van de verzetplegers is proces-verbaal opgemaakt, zoodat op de rechtbank te Middelburg deze zaak verder zal worden voortgezet. Een aanranding. Zaterdagnacht begaf zekere B., wonende te Oostkapelle, van uit Middelburg zich per rijwiel huiswaarts. Gekomen zynde ter hoog te van» de Heerheul onder de gemeente St. Laurens, werd hy aangevallen door een 2-tal personen afkomstig uit Zoutelande. Deze brachten met een mes B. een 8-tal steken toe in diens zitvlak welke verwondingen van zoodan'gen aard waren dat geneeskundige

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1