150 100 25 DINSDAG JULI EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws CALVE-DELFT'S MAYONNAISE Auto's, Fietsen Jaargang' 1930 iitgave: firma f. ¥AH QE VELDE Jr.. Walstraat 58-60, Vlissingen. Iele!. 10. Postrekening C8287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd ep Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen TE VLISSINGEN INGEZONDEN STUKKEN Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Spruto!. Bij alle Drogisten BUITENLAND ëworden door de toepas- )p het traject Berlyn— hiermede proefnemingen .derdaad succes hebben, it m den loop van twee 1030 telefoongesprekken 755 telegrammen werden de lyn ParijsLyon heeft men dergelijke succes gedaan, In Ame- :der gegaan. Men is er d een telefonie-verbin- jdende tremen tot stand n duilrt het niet lang y het afscheid aar het ennnissen zeggen ,3el in nog maar even op als vangst van radio-pro- nen een welkome afiei- ■eizlgers gedurende de inuren. dt reeds op verschillen- In een der wagens van centrale ontvanger ge- de wagens stopoontac- voor het aansluiten van hoofdtelefoons kunnen rijs gehuurd worden. In wordt dit systeem op n reeds geruimen tijd en sast. In den Iaatsten tijd irschillende landen van n met het ontvangen una's in treinen. Zoo gs, dat er op. het traject emingen hiermede ge- proefnemingen hadden wijl de trein zich met K.M. per uur voortbe- gst van de radio-pro- Bovendien heeft men in ortegolfzender opgesteld, werden verzonden voor en voor Tardieu. Men n in -rankryk, om op e treinen met een ont- ;ing v^n de radio voor :s bij het rangeeren. Het alhoorn en van optische noeilykheden, vooral op ;eeremplacementen. Zeer erden .bereikt door het ;eerende locomotieven ijl de hoofd-signaalpost üitralen zender. Op zeer en op deze manier alle machinist worden over- i heeft men ook reeds epast op goederentreï- soms buitengewoon lang ;oowel als de remmers lender en een ontvanger onregelmatigheden ge- iddellyk kunnen worden dat de radio in treinen zyn, zoowel als amuse- •s als voor zakelijk tele- keer. lARTLIJNEN 0.46 1.13 12.24 13.34 ïr' 'gen Juli uur 8 9.50 9 9.49 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, 'ranco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ige landen bij wekelijksche verzending 3.80. met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetieffendeHuur enVerbuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. )e abonné's in 't bezit eenei 'oiis, zijn GRATIS verze- erd tégen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBL1CITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 8 JULL Strandconcert. De harmonie „St. Caecilia", directeur de ïeer André J. Geijsen, geeft Vrijdagavond 8 mr een concert in de kiosk op den boulevard Jlvertsen, Programma: ,Mit Kraft und Feuer", marche, H. L. Blankenburg ,Le Sermenti", ouverture brillanie, Paul Gilson Gelria", fantaisie originale F. J. Schweinsberg ,Un Souvenir", pas redoublé, Peeters—Mahy Marche du Premier regiment", Theo Mahy fantaisie de l'Opera „Maritana", Jos. Kessels Hosaique de l'Opera „Nabuchodonosor", M. J. H. Kessels Franche Amitié", fantaisie, Jacq. Martin 'inale. 3 Juli van Kobe ili van Bombay .isr.) 5 Ju'i van Algiers 5 Juli van Port Said 4 Juli van Marseille 4 Juli Ouessant isr.) p. 5 Juli Gibraltar Onrust van Djeddah Juli van Antw. 4 Juli Gibraltar Juli te Suez 5 Juli van Marseille li te Tanga te Batavia van Amst p. 4 Juli Gibraltar 5 Juli van Port Said li van Genua Juli te Barbados Juli te Madi as 5 Juli van Boulogne in New-York n. Rott. NDA ermahelükheden, ingen, enz. In onze TydinghaL De begrafenis van Nap de la Mar is door mzen fotograaf in beeld gebracht. Wij ont- ingen daarvan 4 foto's. Op enkele actueele foto's op sportgebied ■estigen wij de bijzondere aandacht. Hieruit ilfjkt dat de fotografen voor niets terug- chrlkken. Men ziet hen op de meest gevaar lijke plaatsen, als daar goede opnamen ge naakt kunnen worden. Dagelijks voorstelling, jdag. Zaterdag. Zondag stellingen om 8 uur. ia. Zondags Matinée rt 6.30. Concert 8.30 Maandag-, Dinsdag- en irée-dansante Woens- t (geen dans) Don- irée dansante (avond- Zaterdagavond Diner- ïuziek. mina. lederen avond lanvangende half acht. msante van 36 uur. Dagelijks matinée van Concert van 8—12.30. indpgavond soirée dan- niddag thé dansante. Een album van Middelburg. IJ De Vereeniging tot bevordering van het Ireemdelingenverkeer te Middelburg heeft ien album van Middelburg uitgegeven. Het is keurig geïllustreerd met reproduc- ies van foto's niet alleen op Middelburg be- rekking hebbend, doch ook op andere dee- en van Walcheren. Zoo treffen wij er in aan ren mooi panorama van Vlissingen met het tandbeeld van De Ruyter en de visschers- laven. Op den achtergrond zijn de kranen an de Kon. Maatsch. „de Schelde" zicht baar. Verder een luchtfoto van het strand r.et het Grand Hotel Britannia en de villa's ip den boulevard Evertsen, foto's van een ier mailbooten van de stoomvaart-maat- ichappij „Zeeland", van de motorveerboot Koningin Wilhelmina" van de Koninklijke naatschappij „de Schelde", het kolen- junkerstation, de bierbrouwerij „de Mei boom" en de oude klompenwinkel in het ïroenewoud maken ook dit album voor onze ;emeente van groote beteekenis. Dat de foto's van de Walchersche en Zuid- ïevelandsche schoonen niet ontbreken preekt vanzelf. Uit Middelburg komen ook prachtige kiek- es in het album voor, o.a. een schitterende ucht-kiek, de Abdij, het huis Steenrotse, een inieke foto van de Kuiperspoort en meer indere. Veere, Domburg, Zoutelande, ook van deze ioor touristen gaarne bezochte Walchersche iorpen krijgt men door dit album een indruk. In vier talen wordt in het album een be- ichrijving van Middelburg gegeven. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer zal door de uitgave fan dit album wel krachtige propaganda ma ren voor het vreemdelingenbezoek. De uitgave is door de firma G. W. den 3oer te Middelburg keurig verzorgd. -en tentoonstelling van drukwerk-ontwerpen. De af deeling Middelburg van den Nederl- Ihrist. Grafischen Bond hield gisterenavond n een der zalen van het gebouw van de Chr. l.M.V. in de Singelstraat te Middelburg een entoonstelling van drukwerk-ontwerpen, die jeopend werd met een toespraak van den secretaris, den heer A. S. Boone, die o.a. dank )racht aan den heer ir. J. Boelen, die een nedaille voor deze tentoonstelling beschik baar. stelde. Op deze tentoonstelling, die reeds in een i6-tal andere af deelingen werd gehouden, wa- en ingezondén 39 ontwerpen voor een kop pan het bondsorgaan en een 60-tal ontwer en voor briefhoofden, terwijl vele andere Irukwerk-ontwerpen waren ingezonden. Er was heel mooi werk te zien, een bewijs, 3at er onder de leden van deze landelijke organisatie verschillende zijn met grooten ninstzin. De medaille werd toegekend aan öen heer H. Beurmanjer uit Amsterdam, die onder het motto „Typographic I", een drietal goede briefhoofden had ingezonden. De belangstelling, vooral uit de kringen van patroons en gezellen uit het type grafenvak, mag zeer l.cvredigend worden genoemd. Een slachtoffer van sterken drank Te Kwadendamme, gemeente Hoedekens- kerke, is in den afgeloopen nacht het lijk gevonden van den 43-jarigen P. R. uit Schore, die zich waarschijnlijk onder den invloed van sterken drank op den openbaren wej had te slapen gelegd en vermoedelijk door een vrachtauto *s overreden. Het slachtoffer was ongehuwd. Verdronken. In het kanaal te Ter Neuzen is drijvende gevonden het lijk van een 22-jarigen Noor- schen matroos, die Dinsdagavond te water is geraakt, terwijl hij met 2 kamerr.den aan den v/al was gewect. Brand. Zondagavond is brand uitgebroken in de schuur van den landbouwer C. Poppe te Koe wacht. De geheele schuur werd in de c ;h gelegd, terwijl 11 varkens en 2 paarden in de vlammen omkwamen. De aangren" mde wo ning werd door het vuur aangetast en ging mede verloren. De oorzaak van den brand schrijft men aan hooibroei tce. De schuur was verzekerd, de woning even wel niet. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam ds. N. G. Veldhoen te Voorburg. Bedankt voor het beroep naar Langweer ds. W. H. Kelder Jr. te Ellewoutsdijk. Ds. W. A. Griethuijsen, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Groede, heeft het be roep naar Brussel als directeur der Stads en Landsevangelisatie aangenomen. De circulaire der Hervormde Kerk. De circulaire, welke de Nederlandsch Her vormde Kerk aan alle andere Nederlandsche Kerken gezonden heeft, teneinde in den geest van Stockholm met elkander samen te spreken tot overbrugging van tegenstellin gen, wordt o.a. door den bekenden veldpredi ker ds. H. Jansen te Den Haag in „de Wek ker" besproken, het orgaan der Christelijk Gereformeerde Kerk. De veldprediker wijst op het belang dezer circulaire en spreekt de hoop .uit, dat de Christ. Geref. Kerk deze uitnoodiging der Ned. Herv. Kerk zeer ern stig zal behandelen. Afvaardiging naar Indïë. De voorzitter der commissie tot de zaken der Protestantsche Kerken in Ned. Oost-In- dië, de hoogbejaarde oud-hofprediker ds. W. L. Weiter heeft de heeren dr. J. E. B. Blase, Luthersch predikant te Middelburg en Vlis singen, en ds. P. A. Binsbergen, Ned. Herv. predikant te Muiden, in hun ambtswerk bij die Kerken ingeleid. Deze afvaardiging geschiedde in een ver gadering der commissie voornoemd, welke werd gehouden op het ministerie van kolo niën. Ds. Welter had tot tekst van zijn toe spraak gekozen Joh. 11 9. Ger. Kerken. Beroepen te Oostburg de cand. E. T. van den Born te Renkum. Bedankt voor het beroep naar Numansdorp —Klaaswaal ds. J. B. Vanhaelen te Hoek. Promotierecht te Kampen. In „de Heraut" besluit prof. dr. H. H. Kuy- per zijn artikelen over het voorstel aan de Geref. Theologische school te Kampen pro motie-recht te verleenen. Schrijver doet op merken, dat de school, teneinde aan de staatscontrole te ontkomen, wanneer het ad vies van den Onderwijsraad mocht worden gevolgd, zelfstandig gemaakt zou kunnen worden. Het bestuur in den zin der wet, is thans de Generale Synode der Geref. Ker- lóen. Blijft de Theologische School wat zy thans is, nl. een zuiver kerkelijke school, dan zou door toekenning van het promotierecht in het onderstelde geval de Synode afhanke lijk worden van de regeering. Krijgt de school daarentegen een zelfstan digen staat met een eigen bestuur, dan zou de school met Vaar bestuur wel onder staats toezicht komen te staan, maar het zou geen ingrijpen zijn in het recht der Kerk". Dit voorstel, dat naar prof. Kuyper zegt, een uitweg biedt die de oplossing van vele moei lijkheden zou brengen, stuit aan den anderen kant op de gedachte, welke bij vele vrienden der Theologische School leeft, dat alles wat de school aangaat „vo de Kerk, door de Kerk" moet gebeuren. Dit dilemma maakt het de Synode niet gemakkelijk. Chr. Ger. Kerk. Op het tweetal te Opper does komt voor ds. A. Gruppen te Zwaag- westeind, vroeger te Vlissingen. Ger. Gem. Beroepen te 's Gravenpolder ds. M. Hofman te Krabbendijke. Examens. Aan de universiteit te Aunsterdam is be vorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid (cum laude) op proefschrift „Kant en de Vol kenbond", de heer mr. S. Rozemond, geboren të Middelburg. Handwerken. Chr. kweekschool, Middelburg. Geslaagd de dames P. Wondergem, St. Lau rens, C. v. d. Linde, Biezelinge, E. A. de Feij- ter, Zaamslag en Nelly Wit, Middelburg. Examans Handelsschool. Hulst. (Katholieke Middelbare Handelsdag school). Geslaagd de dames L. Colsen, Hon- tenisse P. Colsen, Hontenisse L. Egger- mont, St. Jansteen, en de heeren J. de Bruyn, HulstJ. Eggermont, HontenisseF. Ivens, HulstJ. de Kort, HulstA. van Mol, Hon tenisse C. Vael, St. Jansteen en J. de Waal, Hontenisse, De Schoolpost. In no. 10 van „de Schoolpost" komt de volgende mededeeling van de redactie voor „Ofschoon onze poging, een blad te stich ten voor de rijpere jeugd, allerwegen met sympathie is begroet en het blad zelf bijzon der gunstig is beoordeeld, meenen wij, na een proeftijd van een half jaar, de uitgave niet te moeten voortzetten. Er zullen dus geen nummers meer verschijnen. Wij weten dat dit velen heel erg spijten zalde talrijke brieven en briefkaarten van abonné's, die ons spontaan schreven, hoezeer zij „de Schoolpost" op prijs stelden, zijn hier voor het bewijs. Maar wij hadden ons voorge nomen, alleen dan door te zetten, indien op elke school een werkelijk flink aantal leer lingen zich zou abonnee ren. Nu dit niet is ge schied, achten wij geen termen aanwezig om het blad te doen voortbestaan." Hieruit blijkt weer voor de zooveelste maal dat het niet voldoende is dat enkele enthou siaste personen bereid zijn de uitgave van een blad te helpen bevorderen. Men heeft daar voor grooten steun noodig en die blijft ge woonlijk achterwege. RECHTSZAKEN De moord in de Faber van Riemsdijkstraat. Naar „het Vad." verneemt, is het bevel tot gevangenneming van den marktkoopman M. B., die door het Haagsche gerechtshof we gens doodslag op zijn echtgenoote R. S. in zijn woning aan de Faber van Riemsdijk straat tot vijf jaar gevangenisstraf was ver oordeeld, door den advocaat-generaal inge trokken. Zooals men zich zal herinneren, heeft de Kooge Raad dit vonnis vernietigd en de zaak naar het gerechtshof in Den Bosch verwe zen, waardoor B. die voortvluchtig was, in dien hij zulks wil, in zijn vroegere woon plaats kan terugkeeren. MARINE EN LEGER De luitenant ter zee le klasse J. G. van den Berg, L. G. L. van der Kun en J. A. L. Mul ler zijn aangewezen, om met ingang van 1 November een cursus van twee jaren te volgen aan de hoogere marine-krijgsschool te 's-Gra- venhage. Bij beschikking van den minister van de fensie is de officier van den marinestoom vaartdienst der 2e klasse A. de Jong, geplaatst aan boord Hr. Ms. „Schorpioen", den 14 Juli 1930 ter beschikking gesteld en is de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse J. M. Buitink den 14 Juli 1930 overge plaatst aan boord Hr. Ms. „Schorpioen". De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse H. Koster, van Hr. Ms. torpedoboot Z 5 te Nieuwediep, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 23 dezer met het motorschip „Baloeran" uit Rotterdam die be stemming volgen. Ondervolgende schepelingen der marine zijn aangewezen om den 20en Augustus a.s. per stoomschip „Slamat" van den Rotterdamschen Lloyd naar Oost-Indië te worden uitgezon den schipper J. Lievense, majoor-telegrafist A. Reppel, sergeant-konstabel H. van Haaien, sergeant-telegrafist J. Haijes, sergeant-botte lier N. Blom, sergeant-monteur R. J. van den Broek, sergeant der mariniers J. Peetsold, korporaals "der mariniers M, Klinkhamer, H. Buitendijk, L. Schipper, korporaals-torpedo maker H. D. Witsiers, J. C. W. Graat, kor poraals-machinist E. Postmus, A. Benning, korporaal-konstabel J. Dijkers, marinier le klasse W. Soeters, marinier 2e klasse J. W. van Enk, mariniers 3e klasse J. J. Niewold, J. A. Roos, J. van der Eist, H. Voorbrood, A. Wanders, J. Harmans, C. Kollaart, J. Wijma, J. Budding, A. Benink, H. van Leeuwen, J. D. Smit, T. van der Linden, G. W. Jeltema en H. van Delden. Voor uitzending naar de tropen in Augustus en September zijn aangewezen 34 onderoffi cieren en 82 minderen in rang van de marine en het korps mariniers. De tweede ploeg niet-voorgeoefende dienst plichtigen der lichting 1930 van de le school- comp. van het 14e reg. inf. te Middelburg, wordt in 1930 van 3 October tot en met 17 Maart d.a.v. opgeleid bij de 2e schoolcomp. van het korps te Bergen op Zoom. De reserve le luitenants H.A.P. Speek en A. K. Zweede en de reserve 2 luitenant I. de Man van het 14e regiment infanterie komen 10 Juli voor drie weken onder de wapenen tot het volbrengen van hunne verplichte herha lingsoefeningen. De dienstplichtige soldaten van het oefe ningsdetachement bij de school voor reserve officieren der infanterie, die sedert 16 Ja nuari 1930 voor eerste oefening in werkelijken dienst waren, zijn thans met groot verlof huiswaarts gekeerd. LUCHTVAART Drie vliegers verbrand. Omtrent het verschrikkelijk vliegongeluk bij ViUacoublay, waarbij drie menschen le vend verbrandden, wordt nog gemeld, dat de omgekomenen zijn baron de Précourt, graaf Etienne des Roys en de mechanicien Ballet, Zij namen deel aan een wedvlucht van de Aero-club. Juist twee jaren geleden, is bij een dergelijken vliegwedstrijd de minister van luchtvaart Bokanowski doodgevallen. Ondanks den mist was baron de Prébourt Zaterdagmorgen op het-vliegveld van ViUa coublay opgestegen. Hij nam sedert 2 jaren deel aan toeristenvluchten, en had ditmaal zijn neef en zijn mechanicien medegenomen in zijn kleine vliegtuig van 120 P.K. Om 8 uur toen de mist nog niet geheel was opge trokken steeg hy op, in de richting van Or leans. Juist op het oogenblik dat hij uit het gezicht verdween, werd de mist zwaarder. Degenen die dicht by de plek waren, toen het vliegtuig neerstortte, verklaren dat zij het vliegtuig wel 10 minuten boven hun hoofd hebben hooren rondvliegen. Zoodra de ma chine tegen den grond sloeg, vatte het ben zine-reservoir vlam. Groote vlammen stegen op en verteer den in enkele ocgenblikken de inzittenden en de overblijfselen van het vliegtuig. Werklieden en soldaten, die een naburigen weg passeerden snelden toe. zy vonden slechts de ïyken der drie ongelukkigen, die naar een naburige kerk werden gebracht. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven IS DIT ZOOALS HET BEHOORT^? Mijnheer de Redacteur, Zoo is dan de Tweede Kamer weer met va- cantie gegaan, zonder de noodige maatregelen te hebben getroffen ten aanzien van de vele, soms in zeer grooten nood verkeerende, mo bilisatie-slachtoffers, de lands zonen, die in de jaren 1914—1920 het land trouw hebben gediénd, maar i:~ank en gebroken tengevolge van de geleden ontberingen, naar hunne haardsteden zyn teruggekeerd. Het was in het begin van December 1929, toen zyne excellentie de minister van defen sie op een vraag van een der Kamerleden, of het juist en zyn excellentie bekend was, dat tal van mobilisatie-slachtoffers sinds jaren in zeer moeilijke omstandigheden verkeerden, antwoordde „dat het ondergeteekende be kend was, dat meerdere gewezen dienstplich tigen in zeer moeilijke omstandigheden ver- kecren". En toen eenige weken later een ander Ka merlid, de he„r K. ter Laan, een motie in de Tweede Kamer indiende met de strekking onmiddellijk hulp te verleenen, wist de mi nister de meerderheid van de Kamer aan te toonen. dat zulks niet noodig zou zyn. Volgens den minister zou het slechts zijn een kwestie van enkele weken. (Zie hande lingen Kamerzitting 19 December 1929), en het rapport van de Staatscommissie zou zyn binnengekomen, waarna de minister beter de noodige maatregelen zou kunnen treffen. Thans zijn inmiddels 7 maanden verstre ken en neg heeft de minister geen enkelen maatregel getroffen. Intusschen, de ellende van vele slacht offers ryst met den dag en is vaak onbe schrijflijk. Het rapport van de Staatscommissie is sinds lang verschenen. Hoe het er uit ziet, weet echter niemand. Dit blijft geheim. De regeering is sinds maanden aan het be- studeeren en overleggen. En zonder dat van regeeringswege voor stellen zijn afgekomen om den nooi te leni gen, is de Kamer thans opnieuw met vacantie gegaan, wat wij niet hadden kunnen en dur ven denken. Wat dit dan jeteekent Dit beteekent voo** de gedupeerden, dat wederom minstens een half jaar zal moeten verstrijken alvorens de regeering zal ingrij pen, een half jaar van groote ellende en zorg, soms voor velen de laatste levensdagen ver gallend, Het is inderdaad een sterk stuk Dat de Kamer na zes drukke dagen eens Weer met vacantie gaat, hierop kan geen mensch iets hebben. Dat men echter met va cantie gaat zonder zich ook maar iets van het lot van de in nood verkeerende slacht offers der mobilisatie aan te trekken, gaat ons te ver en is wel ergerlyk. Deze handeling moet wel gfoote ontevre denheid wek: n in het land. Nu willen wij niet gaarne beweren, dat alls Kamerleden hieraan schuld hebben, veeleer komt de grootste schuld aan de regeering, doch de meerderheid der Kamer en wie hiertoe behooren in dezen, weten de heeren zelf wel die zich telkens achter de regee ring plaatst, moet wel mede verantwoordelijk gesteld worden. Wy hebben ons afgevraagd, is dit zooals het behoort, en hoe kan men, wetende in wel ke omstandigheden vele slachtoffers verkee- ren en welk groot onrecht men deze men schen aandoet en wetende hoezeer men zyn plichten verzaakt onder deze omstandiDheden als Kamerlid zijn vacantie rustig genieten HET BESTUUR VAN DEN BOND VAN MOBILISATIE-INVALIDEN. DUITSCHLANDS ANTWOORD OP HET FRANSCHE MEMORANDUM. Naar -nader wordt gemeld, zal het ant woord der Duitsche regeering op Briand's memorandum in zake de vorming van een Europeesche federatie reeds dezer dagen aan den Franschen gezant te Berlijn ter hand worden gesteld. De definitieve tekst van het antwoord is in een gisterenavond gehouden zitting van het rijkskabinet vastgesteld. De voornaamste punten uit de nota van ant woord zullen heden door den minister van buitenlandsche zaken, dr. Curtius, in de Ryksdagcommissie voor buitenlandsche poli tiek worden medegedeeld. Zooals men weet, zal de Duitsche regeering in haar antwoord adhaesie betuigen aan het denkbeeld van een Pan-Europa. zy acht echter tusschen de economische en politieke toekomctproblemen een nauwer verband aan wezig dan volgens Briand's meening. Reeds hieruit kan men concludeeren, dat algeheele overeenstemming moeilijk te berei ken zal zijn. Voorts heeft de Fransche mi nister van buitenlandsche zaken uitsluitend het oog op die Europeesche staten gevestigd, die deel van den Volkenbond uitmaken. nm hbh m ■fisraraJ S^MSfl B B NTof EB NIEUW PRODUCT THANS OOK IN POTJES VERKRIJGBAAR Vraag aan onze Afd: Reclame de nieuwe recepten voor Mayonnaise-schotels n wsmsaa emse» n bmümw a hessm hbbmb i

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1