1000 500 300 150 100 25 IEDER GRATIS VRIJDAG JUNI EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws SCHOENENm iNo.S49 68e Jaargang 1930 Uitgave: Firma F. VAü DE VEIDE Ir., Matraat 58-60, Vlissingen, lelef. ID. Postrekening66287 Verschijnt dage'ijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR meester, de heer latie herbenoemd, imissie werden aan- van Tuyl uit Vlis- ouburg. 3 het toelaat zal de lering te Souburg )estuur tot aanslui pen Dambond, gaf preking, doch werd afdeeling Souburg ;itter dit punt nader gadering in de af- BRIES Juni. 6 uur 1071 M.) g. 12.002.00 Con- £.45 Uitzending voor re vogelnestjes. 2.45 3.304.00 Willem of het leven in den 105.30 Gramofoon- door het orkest van ,e Amsterdam. 6.30 ofoonplaten. 7.00— universiteit door dr. jdsein, gramoioon- het Concertgebouw en de Avro. Solist Daarna persberich- et jabaret „La Gai- 10. 11.00 Ziekendienst. )dsdienstig halfuur- olitieberichten. 12.15 4.005.00 Gramo- —6.30 Concert door 1 kwartet. Mevr. W. j. N. Hugues, R. Tol 1—7.00 K.R.O. Gra- H. baren v. Lams- .R.O. Persberichten. Prof. dr. H. T. de uding en samenwer- )r. H. de Vos Ele- werelubeschouwing. natie door Jan Mo- 10.35 Morgenwijding, t. Ruth Aranjo en 12.50 Orgelconcert Leslie zangeres'. 1.50 tzending voor scho- icert door het Sybil ïstconcert. 4.355.35 Lawn Tennis Tour- Kinderuurtje. 6.20 hten. 6.50 Verslag landAustralië. 7.00 ngrish. 7.207.40 en Het Gasbom Par- 3rconcert. Engelsche irichten. 9.45 I .zing. Myra Hess. 10.30 era „Rigolettq" van 11.35—12.20 Dans- 725 M. 12.50—2.20 rkestconce^t en soli, cello en orkest. 9.50 Ys" van Lalo. Koor, 7.25—7 50 Grarao- icstconcert. 10.35 nplaten. 1.252.50 20 en 8.20—9.20 Or- oncert. Mannenkoor 12.20 Orkestconcert. 12.20—2.r0 Orkest concert en voorle- -tje, 8 20—10.20 IJs- oneer* en tooneel. 3. 11.2512.50 Dans- Kamermuziek 6 55 8.50 Concert door -7.20 Lezingen 7 20 150—12 20 Lezingen, ten. 1.15—2.20 Be- jfoonplaten. 3.20— Concert, 550—8.20 ?rt. Viool, viola en kestconcert. Daarna VLISSINGEN 2.25 3.14 1449 15.35 ito's, Fietsen ifgen. uur 9 54 9.54 DA akelykhedei). - Zondags Matinêe 6.30, Concert 8.30 ndag-, Dinsdag- en •dansante Woens- ;een dans) Don- dansante (avond- terdagavond Diner- lederen avonfl angende halt acht. ite van 3—6 uur. ag Vrijzinnig Gods- Tuin Willem rIL weer in het Con- VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25- cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. eulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden o-p de „VLISSINGSCHE COURANT' abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Juli m>, -*m AFSLUITING VERKEER VOOR RIJ- EN VOERTUIGEN EN VEE GEDEELTE KENAU IIASSELAARSTRAAT EN GEDEELTE BOULEVARD EVERTSEN. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis dat vanaf Maandag 30 Juni a.s. het ge deelte van de Kenau Hasselaarstraat, gele gen tusschen de garage der Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" en den Boulevard Evertsen en het gedeelte van den Boulevard Everteen gelegen tusschen de Kenau Hasse laarstraat en tot en met het perceel no. 38 van dezen Boulevard, tot nadere aankondi ging is afgesloten. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. 'Q—L/Z "De Secretaris, C/r F# bisschop. VLISSINGEN, 27 JUNI. Feestavond der Vara. Tegen 8 uur aangekondigd, is deze gisteren cm even half 9 begonnen, nadat de Middel- burgsche muziekvereeniging „Excelsior", die te voren een korte muzikale wandeling had gemaakt, was aangekomen. Terwijl er reeds heel wat menschen aanwezig waren, bracht de muziek er nog velen mee, zoodat een schatting van 1800 a 2000 personen niet bo ven de werkelijkheid zal zijn geweest. De voorzitter der Vlissingsche afdeeling van de Vara, de heer P. Platteeuw, opende den avond met een welkomstwoord, waarin hij, na de meedeeling, dat de heer De Vries uit Amsterdam, de voorzitter der Vara, he denavond zou spreken, bekend maakte, dat voor „Pak aan, kameraad" hier was opge haald ruim 340. De afdeeling had gemeend een feestelijken avond te beleggen ter her denking van het ministerieel besluit, dat spreker als rechtvaardig beschouwt, waar door, na 5 jaar in de verdrukking te zijn geweest, voor de Vara ontspanning is geko men. De Avro heeft een meewerkende pers, van haar volle zalen wordt gewag gemaakt, maar op die van de Vara wordt niet gelet. Spreker zegt, dat, na al die jaren niet ge protesteerd te hebben tegeri het onrecht de andere vereenigingen aangedaan, de Avro nu een hetze door het land doet gaan, waardoor ze veel aan respect verliest. Ondanks de^un- faire middelen tegen haar aangewend, geniet de Vara groote belangstelling en zij gaat steeds vooruit, haar groei is niet te tempe ren. Spreker eindigt met een woord van wel kom aan de „Volksstem", „Excelsior" uit Middelburg voor de welwillende medewer king en van dank aan den heer De Vries voor zijn komst uit Amsterdam. De muziek gaf op de van haar bekende manier eenige nummertjes waarna de Volks stem een drietal liederen ten gehoore bracht. De spreker van hedenavond noemde 15 &ïei een goeden dag voor de arbeidersklasse in het algemeen en voor de Vara in het bij zonder. Na 5 jaar strijd hebben wij, gesteund door de arbeiders en de socialistische pers, de plaats gekregen in den aether die ons toekomt. Minister Reijmer heeft eindelijk den knoop doorgehakt en is daarvoor door alle tegenstanders in verschillende toonaar den uitgescholden. Dat feit gebeurt wel meer, het gebeurt ook ons, die stryden voor recht en billijkheid, voor een maatschappelijke sa menleving, gegrondvest op recht. "We heb ben nu recht gekregen na een taaien strijd en hoewel de Avro zegt dat ze niet tegen ons strijdt iets, wat ze 5 jaar lang heeft ge daan trekken de propagandisten van de Avro het land door om de Vara opnieuw te rug te dringen. Na vermeld te hebben, dat besloten is vol te houden en hoe meer in vloed op het volk verkregen wordt des te meer eischen, gaat spreker eenige argumen ten na van de Avro. Er is onrecht gedaan, want de Avro had historische rechten op een volle week zend tijd, op de allerbeste golf en op den eigen zender. We geven om die historische rechten geen sikkepit, aldus de heer De Vries, want die zijn verkregen door de macht van de be zittende klasse, door de ontwikkeling der maatschappij zijn die rechten een onrecht geworden. Om dat te verduidelijken trekt spreker een parallel tusschen deze materie en de rechten van den man op de vrouw. Ook plaatst de heer De Vries hier een ver gelijking tusschen den groei van Avro en Vara deze laatste in de schaduw, de eer ste in de volle zon en vermeldt als cijfers resp. 125 en 100.000, zoodat de luisteraars ongeveer gelijkelijk verdeeld zijn, en in on zen tijd van vliegen zullen we de Avro met luchtvaart-snelheid vooruit schieten. En dat ledental is te controleeren, al beweerde mr. Adriaanse, dat de Vara geen botkencontrole zou toestaan, wat spreker pertinent tegen sprak. En dan zijn die Vara-leden werkelijk leden, terwijl de luistervinken slechts „klan ten" zijn, tusschen welke twee soorten luis teraars hij het groote verschil uitlegde. Maar met de historische rechten staat het ook wat vreemd, want elke keer dat de Avro er wat bijkreeg, werd uitdrukkelijk verklaard dat die vermeerdering geen rechten schiep bij de definitieve regeling. Een tweede argument is dat de heele Nederlandsche bevolking achter de Avro staat. Hiertegenover staat spreker wat sceptisch als hij de bezoeken der pro testvergadering van beide groepen tegenover eikaar plaatst in Amsterdam als 4 2, hier ruw geschat als 10 1. Een vergelijking tusschen het aantal leden makend komt spreker tot de verhouding in duizendtallen der Avro, Vara, K.R.O. en N.C. R.V. van 100, 92, 120 en 85, zoodat van den zendtijd voor de Vara rechtvaardig is. Dan bespreekt de heer De Vries het argu ment algemeen, waarbij hij o.a. wijst op het feit, dat wel mr. Zimmerman en Treub voor de microfoon der Avro mogen spreken, maar niet personen als Stokvis of ir. Cramer, of een dr. Van Crevelen die voor de rechten van ouden van dagen wilde spreken om dat die materie de luistervinken niet inte resseerde. Ten slotte somt spreker op welke krachten voor ontspanning en kunstzinnig deel van de uitzending zijn aangeworven en wijst op het groote nut, dat van de microfoon kan ge maakt worden, als het gaat om de rechten der arbeidersklasse te verdedigen. Met een opwekking om achter de Vara te komen staan, eindigt spreker zijn vaak door applaus onderbroken rede. Deze werd nog gevolgd door een tweetal muziek- en zangnummers, waarna de heer Platteeuw bedankte. Aan den uitgang werd gecollecteerd voor de dekking der kosten van den avond, welke ƒ31.— opbracht. Concert van gewyde muziek. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft Zondag a.s., des morgens 8 uur, een uitvoering van gewijde muziek in den tuin van de voormalige Wil lem III kazerne. Programma: „De Heer is mijn Herder", Stebbins „Adoration" Ch. Himmel „Sanctus aus dem Requiem" B. Berlioz „The Song that reached my Hear t" J. Jordan „Panis Angelicus" Cecar Franck „Cavatinc" par J. Raff „Danklied", arr. C. G. Govaarts „Praludium", H. Genhart Inlichtingen verzocht. De commissaris van politie alhier verzoekt inlichtingen omtrent een gevonden dames rijwiel, dat reeds sedert een tiental dagen aan het bureau van politie in bewaring is. MiddelburgVlissingenZeebrugge. Snel-vrachtdienst Naar wij vernemen, zal de firma N.V. Ex peditiebedrijf voorheen H. Braakman Co. (Stoombootdienst „Telegraaf") te Rotterdam, welke zooals bekend een geregelden vracht- dienst Rotterdam—Middelburg—Vlissingen, vice versa onderhoudt, dezen dienst uitstrek ken tot ZeebruggeBrugge, in aansluiting naar Ostende etc. Daar deze route vanuit Vlissingen verder over zee leidt, heeft de fir ma daartoe een passende boot gekocht, welke onder den naam van „Telégraaf XXI" bin nen enkele weken dezen dienst zal beginnen. Voor ons district en vooTal voor den land bouw opent zich thans de gelegenheid goede ren van hier naar bovengenoemde plaatsen en verder het geheele achterland te verzenden. Vlissingsche stenografen-vereeniging „Steeds Sneller". Gisterenavond werd onder leiding van den heer I. Sinke, bovengenoemde vereeniging op - gericht. Zij heeft ten doen de stenografie, na het behalen van het diploma, te blijven beoefe nen. Spreker wees er in zijn openingswoord op, dat het hoofddoel moet zyn stenografie, maar dat de avonden afgewisseld zullen wor den door voordrachten, zang en muziek. Door het laten optreden van sprekers en het hou den van lezingen zal getracht worden den leden in staat te stellen de lelheid van hun steno-schrijven op te voeren. Als eere-voorzitter en leider werd benoemd de heer I. Sinke, terwijl als bestuursleden werden gekozen tot voorzitter de heer I. de Veij, secretaresse mej. J. Haverhoek, pen- ningmeesteresse mej. N. van Dijk en tot al gemeen adjunct de heer F. Nieuwenburg te Middelburg. Besloten werd wekelijks te vergaderen en de eerste vergadering werd vastgesteld op Maandag 14 Juli. Laten allen, die reeds eenige vaardigheid in de stenografie hebben gekregen zich opgeven als lid van deze vereeniging, omdat zij een spoorslag mag zijn om het steno-schrift, dat zooveel gemak en voordeel biedt aan velen, bekend te maken. Aansluiting motor- on tramtreinen. Door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middel burg werd er de aandacht van de directie der Ned. Spoorwegen op gevestigd, dat bij meer dere motortreinen (VlissingenGoes) en tramtreinen (GoesHoedekenskerke) de aan sluiting te Goes wordt gemist, terwijl door kleine omzetting deze zouden kunnen worden bereikt. De directie der Spoorwegen heeft medege deeld, dat zy tot haar leedwezen in een twee tal gevallen hiertoe thans niet kan overgaan, doch nagegaan zal worden of deze aanslui tingen met de dienstregeling aanvangende 5 October a.s. tot stand kunnen worden ge bracht. Maatregelen zijn genomen le. dat tramtrein 24, Goes vertrek 21.12 de aansluiting afwacht van motortrein 3912, Goes aankomst 21.16, indien er reizigers zijn voor dezen trein. 2e. dat motortrein 3911, Goes vertrek 19.00, de aansluiting afwacht van tramtrein 17, Goes aankomst 19.01, indien er reizigers zijn voor dezen trein. Feesten te Middelburg. Een der mooiste onderdeelen van de fees telijkheden, welke men te Middelburg op touw zet ter viering van den 50sten jaardag van H. M. de Koningin, zal de historische optocht zijn. Uit den aard der zaak moest het onderwerp verband houden met een gebeurtenis uit het Koninklijk Huis. De keuze is gevallen op den intocht van Prins Willem V, stadhouder, in 1786, met zijn gemalin en zijn drie kinderen, onder wie de latere koning Willem I. De Prins kwam destijds aan met een jacht aan de Oostpunt en is met een vrij grooten stoet door een deel der stad gereden naar de Abdy. In afwijking daarvan zal de rit door de stad eenigszins worden uitgebreid, en eindigen op het groote marktplein, dat aan zeer veel be zoekers gelegenheid geeft den stoet in alle onderdeelen te zien. Het prinselijk paar stelt zich voor daarna in een der zalen van het stadhuis te recipieeren. Het vaartuig, waarmede de Prins zal aan komen, zal een getrouwe nabootsing zijn van het in 1786 gebruikte, evenals ook de karos sen, welke in den stoet zullen voorkomen. De medewerking der Middelburgsche inge zetenen is algemeen. De hoofdpersonen van den optocht zullen worden voorgesteld door den heer mr. W. F. E. baron van der Feltz, substituut-officier van justitie, en zijn echt- genoote, barones van der Feltz—de Vries van Doesburgh. De vendels Zwitsersche soldaten zullen worden aangevoerd door dè hoofd officieren van het garnizoen. De stoet zal tweemalen door Middelburg's straten trekkenin den. middag en in den avond. t Bij het zwemmen verdronken. Woensdagavond omstreeks 8 uur waren op het strand van den Vlietepolder te Wissekerke Geweldige OPRUIMING van diverse soorten aan spotgoedkoope prijzen, in TIMMERMAN's SCHOENHAKDEL eenige jongens aan het zwemmen. Twee jon gens van bijna 12 jaar waren dicht bij elkan der toen een van beide, genaamd Jan van den Berge Wz., op een diepere plaats kwam en onder water ging. Zyn kameraad, C. Breas, trachtte hem nog te grijpen, maar dit mislukte en hij zag zijn kameraad verdrin ken. Door hulp met de roeiboot van den Vlietepolder werd later het lijk van v d. B. opgevischt en naar de ouderlijke woning ver voerd. Gemeenteraad le Ter Neuzen. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad te Ter Neuzen werd mededeeling gedaan dat van den minister van waterstaat bericht is ingekomen, dat een nieuwe brug over den Oostelijken kanaalarm 140.000 zal moeten kosten. Dit werk zou in de eerste plaats aan het plaatselijk verkeer en in de tweede plaats aan het streekverkeer ten goede komen. Alvorens tot uitvoering van het werk te besluiten zal hij gaarne ver nemen welk aandeel de gemeente in de kos ten wenscht te dragen. Een gelijk verzoek is tot de provincie gericht. Burg. en Weth. zul len hieromtrent nader adviseeren. Door den heer A. van Loy is bericht ge zonden dat hij zijn benoeming tot gemeente geneesheer aanneemt. Met 7 tegen 5 stemmen wordt thans ver worpen het voorstel van Burg. en Weth., waarover in de vorige vergadering de stem men staakten, om aan den oud-gemeente ontvanger zijn toelage ad f 1C00 te geven zonder de verplichting ter secretarie te wer ken.. De circulaire van Ged. Staten betreffende een nieuwe jaarwedderegeling voor burge meesters, sferetarissen, ontvangers en wet houders, die tegelijk aan de orde kwam met een voorstel tot verhooging der jaarwedden van het overig gemeentepersoneel, gaf aan leiding tot een breedvoerige bespreking. De heeren Colsen en Hamelink bleken niet on genegen mede te werken tot verhooging, maar waren toch niet voldaan, omdat de voorstellen jüist aan de laagst bezoldigden het minst geven. De voorstellen vonden algeheele bestrij ding bij de heeren Scheele, Bedet, Dekker, Verlinde en Geelhoedt. Enkelen hunner we zen op den voor jaarweddeverhooging onge- schikten tyd, nu door de depressie zoo velen in het particulier leven hun inkomen zullen zien verminderen, terwijl niet gezegd kan worden, dat de jaarwedden en loonen die hier betaald worden, onvoldoende zijn om van te leven. Die jaarwedden zijn bovendien vastgesteld in een tijd dat de index 160 was, terwijl die thans in de laatste maanden tot beneden 125 is gedaald. Bij de stemmingen besloot de raad met 10 tegen 2 stemmen (die der heeren De Jager en Colsen) dat hij niet accoord gaat met de door Ged. Staten voorgestelde regeling, ter wijl met 8 tegen 4 stemmen (die der heeren De Jager, Colsen, Hamelink en Van den Bulck) in principe werd besloten niet tot jaarweddeverhooging over te gaan. De heer Bedet, gesteund door de heeren Scheele, Dekker en Van Aken, interpelleerde den voorzitter over het toestaan der demon stratie van de S.D.A.P. op jl. Zondag. Zij zijn tegen alle demonstraties op Zondag op de openbare straat, omdat dit den dag des Hee ren ontheiligt. De heer Hamelink kwam hier tegen op en ook de heer Van den Bulck ziet geen aanlei ding een dergelijke demonstratie, waarvan de heeren zelf erkennen dat zij zeer ordelijk is verloopen tegen te gaan. Op een vrijen Za terdagmiddag kan die niet worden gehouden, in verband met de verre reis die sommige deelnemers moeten maken. De voorzitter stelde in het licht, dat de heer Bedet hem voornamelijk heeft aange vallen oYn zijn persoonlijk standpunt. Hij noemt dat onjuist. Al moge het ook zijn dat hij persoonlijk zulke handelingen op Zondag liever niet ziet, zoo heeft hij als burgemees ter de wet te handhaven en moet die zonder aanzien des persoons tegen de burgers van verschillende gezindte toepassen. Hij kan in de wet geen bezwaar lezen tegen het houden van zoodanige demonstratie, waarbij denoo- dige voorwaarden zijn gesteld, dat ook zij die de godsdienstoefeningen willen bijwonen daarin niet worden gestoord. Zoolang hij hier is, zal hy zich door niemand laten verleiden de WPt anders ^oe te passen dan hij die ziet. SOUBURG Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen een badcos- tuum bij Prevoost, Kabaalstraat A 58een. alpacca bros bij Bruggemen, Spoorstraat A 98 portemonnaie met nik. bij Bakker, Pas poortstraat A 35. RECHTSZAKEN Kapitein Borren's verdedigei Kapitein A. F. Borren, destijds comman dant van de troepen in het garnizoen te Curasao, thans in garnizoen te Middelburg, zal by de behandeling zijner zaak voor het Hoog Militair Gerechtshof, worden bijge staan door mr. J. Rolandus Hagedoorn, ad vocaat en procureur te 's-Gravenhage. LUCHTVAART DE OCEAANVLUCHT VAN DE „SOUTHERN CROSS" Gisterenavond om half 7 49 (Amsterdam- sche tijd) is de Southern Cross op het Roo- sevelt-vliegveld te New-York geland, waar een duizendkoppige menigte de koene be manning met onbeschrijfelijk enthousiasme ontving. Op het vliegveld waren vele autoriteiten aanwezig, niet alleen vertegenwoordigers van de stad New-York, doch ook van de regeering te Washington, alsmede eenige leden van het corps diplqmatique. Een der eersten die Kingsford Smith, Van Dijk, Stannage en .Saul met hun geslaagde vlucht complimen teerden, was de Britsche ambassadeur sir Ronald Lindsey. Terwijl alle Wfeden enthousiast zijn over rijzen vliegtocht <£er den Oceaan, spreekt het, Parijsche dafblad de „Figaro" o\er het echec van Kingsford Smith, omdat hij niet geland is op het vasteland van de Ver. Sta ten, doch op New Foundland. Wij maken van deze wanklank alleen mel ding, omdat hieruit blijkt dat toch nog af breuk gedaan moet worden aan de koene prestatie van Kingsford Smith en zijn met gezellen. Het voornaamste waarom het gaat is dat de Oceaan in Westelijke richting is overge stoken en deze kranige prestatie hebben Kingsford Smith en de zijnen weten te be reiken. i Kingsford Smith moet van plan zijn nog een tocht zonder tusschenlanding te onder nemen van New-York naar Oakland voorts een terugtocht over den Atlantischen Oceaan in een passagiersvliegtuig met vier motoren en dan nog in 10 dagen een vlucht van En geland naar Australië in een in Engeland ge bouwd vliegtuig. De lotgevallen van de „Southern Cross" zijn zeer fortuinlijk geweest. In Juni, twee jaar geleden, is kapitein Kingsford Smith, vergezeld door twee Amerikaansche vliegers en een passagier, van San Francisco naar Brisbane gevlogen, over de Stille Zuidzee, een tocht, die als een van de grootste prestaties in de lucht geldt. Hetzelfde jaar is Kingsford Smith met zijn gezellen in de „Southern Cross' zonder tus schenlanding over Australië gevlogen en na enkele kleinere tochten is de „Southern Cross" verleden jaar in 13 dagen van Australië naar Engeland gevlogen. Wanneer het vliegtuig dus ditmaal nog over het Amerikaansche vasteland vliegt, dan heeft het de wereld rondgevlogen in historische, lange trajecten. Een noodlanding van de D 67. In de Noordzee ter hoogte van Petten moest het vliegtuig D 67 van het vliegkamp de Mok wegens een motordefect op zee dalen. De in de nabijheid zijnde torpedoboot H.M. Z 7 en H.M. „Jacob Heemskerk" verleende onmiddellijk assistentie. De Z 7 nam het vliegtuig cp sleep en bracht het naar de „Jacob van Heemskerk", welke het aan boord nai en hiermede naar de reede van Texel stoomde, waarna het door een sleepboot naar het vliegveld de Mok werd gesleept. Valschermoefcningen te Soesterberg. Te Soesterberg werd gisterenmorgen voor deskundigen een demonstratie gegeven van de Salvator-parachute, welke bij het Italiaan- sche leger als standaard-uitrusting door el- ken vlieger wordt meegevoerd. Verschillende proeven met ballast en een sprong van den Itallaanschen kapitein Freri, van een hoogte van 600 M. gaven een duide- lijken indruk van de eigenschappen van dit valscherm. Het opent zich bijzonder vlug en toch ge leidelijk, zoodat ds ruk bij het openen minder onaangenaam wordt gevoeld. De parachute wordt in zeer compacten

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1