500 300 25 IEDER GRATIS 23 JUNI EERSTE BLAD Mo. 147 68e Jaargang' 1930 in WOENSDAG Uitgave: Firma F. VAH DE VEIDE Jr., Walstrsat 58-60. Iflissiipi.Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen llüllllililüilllüilllllllllllllllitülllilltliiülll. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- cn Provincienieuws loewel men in prin sender te bouwen, is aangevangen, daar de fmancieele rege- eveer V/2 miilioen ing zal een subsidie terwijl de rest van noeten worden door de gemeenten. Zoo- al zijn een voor alle reling te treffen, zal ng worden gemaakt. NOORWEGEN. n ook in Noorwegen roefnemingen op het Men is enthousiast ermede bereikt wor- inlijk in de naasts en een school-radio- worden. S DOOR DE B.B.C, VDEN. demonstraties van [endon door de En- uitgezonden. Deze >p 28 Juni a.s. NING VOOR DE >ON. jn ziekte zal de En- i a.s. een toespraak houden. Deze rede- sproken ter geleg. n- het nieuwe „India ning vindt plaats in sbouw. IS ZUN ER IN DE STATEN statistieken tellen op het oogenblik VL1SSIMGEN 0.21 13.31 1.38 14.03 2.25 14.49 uto's, Fietsen ifgen. uur 9.54 9.54 9.54 sche nachtjaponnen, van witte of zacht - vallen ruim boven dere zijn in princes- rneering dient kant. djes, licht borduur- ,e kleur, enz. nog niet het laatste van simpel gestreept evorderd tot het ge- strandcostuum der ieft hü eenige wijzl- umper heeft plaats die onder den pan geen enkele pyjama ompleet zonder een je, al of niet mouw- e stof van den pan der blouse, wanneer den laatsten tijd bij it hij zelfs op klei- m een rok te onder- illen van onder wijd strooken of in vorm begint de ruimte al Voor een cocktaiL mte pyjama van wit oote gele bouquetten wart zijden ceintuur at bolero's en fan- gang maken bij het zijn deze elegante elfde stof, dikwijls nateriaal en gevoerd >rden bij de pyjama dragen, die bijna de i parasol en die niet ar ook de schouders eschutten. WILHELMINE. VLÏSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 cf. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de „VLÏSSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Juli HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen Gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 23 Juni 1930 aan het bestuur van de Woningbouwvereeniging „Gemeenschap pelijk Belang", alhier, op de daarbij gestelde voorwaarden, vergunning is verleend tot het oprichten van eene vleeschrookerij in de bergplaats van het perceel, kadastraal be kend gemeente Vlissingen Sectie B No. 1441, plaatselijk gemerkt Bloemenlaan No. 30, Vlissingen, 25 Juni 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Zuiderzeewerken. De werken aan den Oostkant van Wierin- gen twee bruggen, een schutsluis voor schepen van 2000 ton en drie stel uitwate ringssluizen naderen hun voltooiing. Rëeds wordt het remmingswerk langs de sluisingan- gen geplaatst en worden de schuiven in de uitwateringssluizen beproefd Zoo komt het einde van de werken tot af sluiting van de Zuiderzee in zichtAan het einde van dit werkseizoen in het najaar on geveer zesduizend arbeiders verdienen hier thans het dagelijksch brood voor zich en hun gezin zal ongeveer 18 KM. van den afsluit dijk, die 30 K.M. lang wordt, gereed zijn. In 1S31 zal nog ongeveer 8 K.M. dijk worden ge legd, waarna zich nog slechts twee sluitings stukken tot een gezamenlijke lengte van on geveer 4 K.M. in den dijk zullen bevinden, die vóór 15 Augustus 1932 zullen worden gesloten. De voorbereiding voor deze sluiting wordt feeds thans getroffen. Intusschen zullen de schutsluizen in den afsluitingsdijk reeds voor de sluiting voor de scheepvaart worden opengesteld. Zeer waar schijnlijk zal de sluis voor schepen tot 2000 ton beoosten Wieringen nog voor het einde van dit jaar in gebruik worden genomen om de scheepvaart niet te dwingen den grooten omweg om het gereed zijnde gedeelte van den afsluitdijk bij Wieringen te maken. De sluizen op het Komwerderzand zullen in liet begin van het volgend jaar in dienst worden ge steld. Voor October a.s. zal ruim 20.000 H.A. land aan Nederland zijn toegevoegd, als eerste ge deelte van de 10 vruchtbaren bodem, die Nederland door de drooglegging der Zuider zee binnen een kwart eeuw rijker kan zijn. Een zware taak rust dan op de schouders van de landbouwdeskundigen om te trachten zoo spoedig mogelijk producten uit den bodem te halen, het doel, waarvoor tenslotte de drooglegging geschiedt. Waren de kosten voor den afsluitdijk aan vankelijk op 80 miilioen gulden geraamd, in 1928 liet het zich aanzien, dat de dijk 128 miilioen gulden zou kosten. Voor de afslui ting van den Wieringermeerpolder was oor spronkelijk 37 miilioen gulden uitgetrokken welk bedrag echter tot ongeveer zestig mii lioen gulden is gestegen. Doordat men thans meer ervaring heeft met de Zuiderzeewerken, is het mogelijk ge bleken in 1928 8 /2 goedkooper te werken dan in 1928, terwijl in 1930 weer 10 goed koper is gewerkt dan in 1929. Zeer waar- schfjnlyk zal het bedrag der kosten van den afsluitdijk dichter bij de 110 miilioen dan bij de 130 miilioen gulden zijn. Voor een fi- nancieele debacle behoeft men dus niet be vreesd te zijn. Wijnkoop mag nog niet in de communistische partij. Naar „de Tijd" verneemt zal liet Kamerlid D. J. Wijnkoop voorloopig nog niet tot de hereeniging met de communistische partij Holland worden toegelaten. Evenals Trotzki, Boecharin e.a. na de bekende strubbelingen in Sovjet-Rusland, wordt Wijnkoop door de bonzen te Moskou gewantrouwd, ondanks zijn aankloppen, om weer te worden toegelaten. De opperste raad eischt van Wijnkoop een knieval voor Stalin. Hij zal eerst een leiden de functie in de C.P.H. kunnen bekleeden, als hij aan al de harde voorwaarden zal heb ben voldaan, die Stalin van hem eischt, en hij een schriftelijke verklaring zal hebben in gediend, waarin hij de dwalingen zijns weegs diep betreurt en waarborgen geeft, dat hij voortaan slafelijk aan Moskou zal gehoor zamen. Radio- en gramofoonliïnöer. Het aantal klachten over radio- en gramo- foonhinder te Rotterdam is legio. De politie daar ter stede heeft het plan opgevat nog eens een poging te wagen om dien hinder zooveel mogelijk te beperken. De hoofdcommissaris van politie richtte daarom den volgenden brief aan allen, die een radio-toestel of gramofoon hebben „Ik doe een ernstig beroep op uw aller me dewerking ter voorkoming en, zoo noodig be strijding van den radio- en gramofoonhinder. Velen zien het genot, dat hun toestel hun kan geven vergald door de zucht van anderen om hun toestel toch het luidst te laten hoo- ren of door hun zoeken naar een ander sta tion. Het Is allerminst .prettig gedwongen te moeten aaiihooren, wat een omroep, -wiens programma men juist liever niet hoort, te vertellen heeft. Ket is nog nooit gewoonte ge weest Van de waranda zijner woning, gewa pend met een scheepsroeper, op een mooien dag luidkeels zijn opvattingen over een of ander onderwerp te verkondigen. Maar dan moet ook niet eigenlijk hetzelfde met radio of gramofoon geschieden. Er zijn bovendien nog menschen, die graag rustig van hun tuintje of hun waranda genieten en dat genet zien, of liever hooren, bederven door een hel van radio- en gramofoongeluiden. En er zijn voorts zieken en herstellenden, die in een ka mer liggen, waar de zomerwarmte door opeu ramen of deuren ongehinderd kan binnenko men, of in de schaduw in een tuin. Voor hen is stilte immers een eerste vereischte, en die gaat hoe langer hoe meer ontbreken. Er is dus reden te over, de radio of gra mofoon niet luider te laten spelen dan op kamersterkte en daarbij het toestel zoo te plaatsen, dat de muziek niet naar buiten gaat. Maar bovendien moet ik er nog op wijzen, dat te Rotterdam nog steeds het verbod be staat cm een radiotoestel of een gramofoon- in werking te hebben bij open ramen of deu ren. Niet alleen dat daarvan proces-verbaal op gemaakt kan worden, doch het toestel kan zelfs in b.eslag genomen worden en de rechter kan de vernietiging ervan bevelen. Zonder in alle gevallen een letterlijke na leving van dit verbod te eischen, zal de poli tie ertoe overgaan om ook langs dien weg den overlast van de radio en de gramofoon stel selmatig te bestrijden. Een ieder drage er dus zorg voor geen overlast aan anderen te bezorgen. Aan klachten over hinder zal ern stig aandacht worden geschonken. Men deele zijn bezwaren mondeling, schriftelijk of tele fonisch mede aan het politiebureau, waaron der men ressorteert. De klager kan er op rekenen onbekend te blijven. Het moet de bedoeling van de politie zijn van tijd tot tijd in verschillende deelen der stad met een groote brigade personeel zooveel mogelijk door scholen bijv. en brandgangen op de binnenplaatsen van bouwblokken te ko men, om daar te constateeren, waar de over tredingen plaats hebben en naar bevind van zaken te waarschuwen of proces-verbaal op te maken.'* Actie voor versch brood aan het ontbijt. Ontevreden over de enquête van het mini sterie van arbeid inzake de behoefte aan versch brood aan het ontbijt, gaat de com missie, die voor versch brood ijvert, een te gen-enquête houden. De tegen-enquête meldt de Hotelhouder" zal aan 7000 Ne- derlandsche bakkers vragen, wat zij over de kwestie denken. Op een vergadering der commissie werd nog eens uitdrukkelijk vast gesteld, dat men in geen enkel opzicht wenscht te tomen aan de afschaffing van den nachtarbeid. In de verdere besprekingen werd nog ge zegd, dat op Zaterdag vóór Pinksteren slechts 10 meer brood is verkocht dan op andere Zaterdagen. Is er beter bewijs te leveren dat het publiek geen oud brood wil Uit het groote comité dat dertig leden telt, is een studiecommissie benoemd, be staande uit de heeren Vólmer en Meerman (Horecaf), Dombach meelfabrikant)Snap per (bakkerspatroon), mr. Jules Keizer, voor verbruikers en tevens als- juridisch adviseur. Deze commissie zal een onderzoek instellen in alle landen van Europa. Hieruit blijkt, dat de actie niet heelemaal dood is, maar springlevender is dan ooit. Wat de Amerikanen op hun reizen in ons land brengen. In het onlangs verschenen boekwerk „de Nederlandsche Spoorwegen" is een apart hoofdstuk gewijd aan de verkeers-propagan- da. Daarin wordt het volgende medegedeeld Hoeveel voordeel en reeds rechtstreeks en stoffelijk bezoeken uit Amerika ons land be zorgen, moge met een enkel feit worden ge ïllustreerd. Het stoomschip „Arcadian" kwam in September 1924 in Amsterdam uit Amerika. De reizigers aan boord besteedden geduren- den hun bezoek van anderhal ven dag in Am sterdam, meer dan 30.000. Een autotocht door een Amerikaansche familie onlangs in Nederland gemaakt, gedurende tien dagen, bewees dat de reiskosten ongeveer 900 had den bedragen, maar dat aan diverse inkoo- pen in Holland gedaan, circa 5000 was uit gegeven. Men hei-leze deze dingen eens rustig in anderhalven dag 30.000 uitgegeven en een gezelschap per auto in J ien dagen f 5000 aan inkoopen gedaan»! Dat zijn toch wel cijfers die spreken. En dan bedenke men dat het bezoek van Ame rikanen aan ons land vrijwel het heele jaar door plaats vind4", al domineert het in de maanden AprilOctober. Als er in ander halven dag 30 mille doorgaat, dan is het wel duidelijk, wat een heel seizoen opbrengt. Menudenke over do vor ".deelen van vreem- delingenbezoeb niet gering. En zij, die het nooit de moeite waard heb ben gevonden, om het werk van vreemdelin genverkeer te steunen, omdat zij bet voor hun stad van geen ^beteekenis oordeelen, zullen door de hier meegedeelde cijfers, die nu maar op twee gezelschappen betrekking hadden en dus slechts een kleinigheid beteekenden in het groote geheel over een geheel jaar, toch vermoedelijk wel tot een ander inzichtzijn gekomen en moeten erkennen, dat vreemde lingenverkeer toch wèl iets is, om notie van te nemen. De directeur der gemeente-gasfabrieken te Amsterdam. Naar men weet, werd eenig'en tijd geleden het onderzoek gesloten, dat dcor de justitie was ingesteld naar de gedragingen van den directeur der gemeentegasfabrieken te Am sterdam. De justitie kwam tot de conclusie, dat er geen aanleiding bestond tot het. in stellen van een strafvervolging. Sindsdien zijn Burg. en Weth. in Se gele genheid gesteld kennis te nemen van het dossier, waarin alle gegevens betreffende „gasquaestie" zijn vervat. Zijn wij wel ingelicht, aldus meldt „het Volk", dan heeft bestudeering van het dos sier bij het college van Burg. en Weth. de overtuiging doen ontstaan, dat het niet raad zaam kan worden geacht ook al achtte de justitie geen aanleiding aanwezig een straf vervolging in te stellen de leiding der gasfabrieken ook in de toekomst toe te ver trouwen aan dr. L. J. Terneden. Dienover eenkomstig is besloten, den directeur uit te noodigen zijn ontslag aan te vragen. Gisterenmiddag heeft de wethouder voor de bedrijven, dr. F. M. Wibaut, den heer Ter neden mededeeling gedaan van de zienswijze van het college. Hoeveel wordt in ons land gestolen Ongetwijfeld heeft in de laatste jaren bij zeer velen de meening post gevat, dat men met het bezit van anderen niet zoo angstval lig behoeft om te gaan, schrijft de „Nijmeeg- sche Courant". Verduisteringen, fraude, diefstal in allerlei vorm nemen niet alleen in aantal, maar ook in ernst van het geval, ge regeld toe. Men heeft destijds in Nederland moord en brand geschreeuwd, toen een ware klopjacht georganiseerd werd op gasdirecteuren, die steekpenningen aangenomen hadden. Ver schillende dezer heeren moesten voor den rechter verschijnen. Enkelen zijn veroordeeld. Anderen kon men het ten laste gelegde niet bewijzen. Weer anderen werden finaal vrijge sproken. Men zou gaan vermoeden, dat in alle mogelijke bedrijven, zoowel in die van de overheid als van particulieren aard, in den een of anderen vorm het steekpenningen systeem toepassing vindt. Misschien, dat de gasdirecteuren-kwestie er den wind onder ge bracht heeft. Maar het zal noodig wezen, dat men nu niet denkt, dat de oneerlijkheid daar mede do wereld uitgedreven is. Er zal voort durend acht gegeven moeten worden door wie met controle belast zijn. Nog eens, niet slechts waar het de openbare bedrijven betreft. Er wordt in Nederland blijkbaar op ge duchte wijze met de eerlijkheid den spot ge dreven. Voor de rechtbanken hier te lande komen ieder jaar voor ongeveer één miilioen gulden aan zgn. boekfrauden ter berechting. Gerust kan men aannemen, dat per jaar even zooveel buiten den rechter om wordt gere geld. Het blad geeft een opsomming van de ver liezen, welke bekende Amsterdamsche, Haag- sche en Rotterdamsche banken, maatschap pijen, spaarbanken, gemeentelijke- en rijks instellingen tengevolge van verduistering hebben geleden en waarbij de bedragen vari- eeren van 8000 (een reederij) tot 600.000 (een coöp. spaarbank) De gevallen zijn niet slechts van den jong- sten tijd. Het feit, dat deze verduisteringen of diefstallen op de een of andere wijze ge schied zijn, mogen we als vaststaande aan nemen op grond van de publicatie van de redactie van „Handelsstudie", die deze cijfers toch maar niet klakkeloos zal neergeschreven hebben. Ze spreekt zelfs van een onafzienbare reeks waaruit ze een greep doet. Maar het is toch een goede greep, zooals de optelling dui delijk zal maken. Nu moge men zeggen, dat een en ander mogelijk geweest is door het negeeren van ae sedert jaar en dag gepubliceerde maatrege len, die alle boekingsfrauden voorkomen kun nen en op den koop toe nog arbeidsbesparing geven. Men moge dit een verzuim noemen. Goed. maar het doet toch niets af of toe aan het feit, dat het met de opvatting van het begrip eerlijkheid bij zeer velen droevig ge steld is. Immers de cijfers, hierboven gege ven, betreffen nog steeds de zgn. boekings frauden. De ruwe diefstal van groote of kleine bedragen wordt hierbij niet geteld. Ook deze zullen van geen geringe beteekenis wezen Wie de rechtbankverslagen doorziet, die merkt wel, hoe vaak daar van diefstal, ver duistering, énz. melding gemaakt wordt. En hoeveel gevallen komen nooit voor den rech ter, cmdat men medelijden heeft met den be drijver of zijn familie, of omdat de verwanten het bedrag restitueeren. Nu spreken we alleen nog maar van-on eerlijkheid met betrekking tot geld. Maar er is nog zooveel meer, waarmede men oneer lijk kan wezen, hetgeen natuurlijk in de lijst, welke we noemden, niet meegeteld wev'l. Wanneer we zoo op eens de cijfers duidelijk zwart op wit voor ons zien staan, dan is men geneigd pessimistisch te oordeelen over het eerlijkheidsgevoel van zoo heel velen in ons vadriand, onder grooten en kleinen. Hier ligt dus nog een groot veld ter bearbeiding voor degenen, wien de moreele verheffing des volks in al zijn geledingen ter harte gaat. Alg. Nederlandsche Metaalbewerkersbond. In de gisterenmiddag te Rotterdam voort gezette vergadering van den Algemeenen Ned. Metaalbewerkersbond is tot secretaris geko zen de heer C. Oosterhoorn uit Rotterdam. Verder is tot penningmeester gekozen de heer H. J. van der Bern te Utrecht, in de plaats van den heer Sikkema, die den zestigjarigen leeftijd bereikt heeft. In de plaats van den heer H. Walther uit Arnhem werd gekozen de heer J. Wacht uit Rotterdam. De bestuursleden M. J. Goedee uit Utrecht. D. W. van Hattem uit Hengelo, P. van Eek, Amsterdam, F. Salome, Den Haag en P. Danz Den Haag, voorzitter, werden herkozen, allen bij acclamatie. De heer G. van der Hoeven, Den Haag, werd in verband met zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer, alleen benoemd tot bonds- redacteur. Het weer in Mei. Aan het maandelijksch overzicht van de weersomstandigheid in Mei, samengesteld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, is het volgende ontleend Tot den 5 en na den 29 was de luchtdruk hoog in geheel West-Europa, van 5 tot 12 al leen in het Z.W. Van 6 tot 16 trokken regel matig depressiekernen van Z. naar N. door het O. en van O. naar W. over het Kanaal en de Noordzee, van 16 tot 20 en van 24 tot 29 in N.O.-lijke richting langs IJsland. Van 21 tot 24 lag hooge druk in het N.O. en N.W. en lage in het Z. en Z.O.op 30 en 31 lag een geïsoleerd vlak minimum in het Z.W, De eerste dekade had een overmaat van N.W.-lijke en W.-lijke winden, de tweede een overmaat van N.W.-lijke tot Z.-lijke, maar vooral van W.-lijke winden, in de derde waren N.O.-lijke winden talrijker dan normaal. De gemiddelde windkracht was in de eerste de- kade iets beneden normaal, in de tweede en derde normaal. Gemiddeld over de geheele maand waren de overdag temperatuur, het gemiddelde maxi mum respectievelijk 0.7, 0.9 en 0.1 gr. beneden normaal. In de 3 dékaden waren de afwij kingen respectievelijk —1,2, —0.6, —1.5, —2.0, 0.0, 0.2, —0.2, 0.6 gr. De hoogste temperatuur, 25.7 gr., werd waargenomen te Maastricht op den 30, de laagste, —1.6 gr., te Warnsveld op den 9. Slechts op 1 dag werd op een gedeelte der stations een minimum-temperatuur be neden het vriespunt waargenomen, namelijk te Wijster, Warnsveld, Winterswijk, De Bilt en Gemert. De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het geheele land, bedroeg 57 mm. tegen 48 normaal. In Noord-Holland was de neerslag normaal tot 10 beneden normaal, in Fries land ongeveer 10 beneden normaal. In het overige deel van het land was de hoeveelheid boven het gegmiddelde, in Zuid-Holland onge veer 5 in Zeeland, Utrecht en Drenthe ongeveer 20 in Groningen, Overijsel, Gel derland. Noord-Brabant en Noord-Limburg 30 tot 40 in Zuid-Limburg 50 tot 60 In de 3 dekaden viel, over het geheele land be rekend, resp. 16, 18 en 23 mm. Onweer kwam vooral voor op den 22, 24, 25, 27, 30 en 31, verspreide berichten kwamen binnen van den 3, 6, 8V14, 18. 23, 26 en 28. Het aantal uren zonneschijn op de 5 hoofdstations bedroeg 175 tegen 208 normaalde 3 dekaden telden resp. 59. 47 en 69 uren. VLISSINGEN, 25 JUNI. Concert van gewijde muziek. De harmonicavereeniging „Crescendo", di recteur de heer M. P. Ventevogel, geeft Vrij dag 27 Juni, van S'/4 tot 9'4 uur, een concert van gewijde muziek op het terrein achter de Willem III kazerne. Programma: Psalm 25 „Des Heeren dag" C.Kreutzer „Romance" Jos. Kessels Hymne aus der Opera „Iphigenie", Chr.-v.Gluclc „Trois chants Religieux", W. A. Mozart a. „La Calme du Scir." b. „Elevation". c. „Prière". „Adesta Fidelis", Morceau Religieuse", H. Co lint Psalm 42. In onze Tijdinghal. Ter gelegenheid van het 355-jarig bestaan van het Leidsche Studentencorps is gisteren te Leiden opgevoerd het waterfeestspel „de "Vliegende Hollander". Wij geven hiervan een vijftal foto's, o.a. een overzicht van het eiland, waarop het spel werd uitgevoerd. De Bond van Volkstuinders te Amsterdam heeft zijn 10-jarig bestaan herdacht. Als her innering aan dit feit werd een monumentale bank en zonnewijzer onthuld door mevr. Abrahams, echtgenoote van den Amsterdam- schen wethouder. Op het graf van wijlen Jan Coenraad Koop man, kapitein ter zee en bevelvoerder van de Ned. vloot op de Schelde in 18301832, is op de eerste algemeene begraafplaats te Utrecht, door den voorzitter van den Diet- schen Bond een krans gelegd. Op onze foto leggen de heeren Kronen en de Belgische activist dr. Borms een krans. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling alhier staan als werkzoe kenden ingeschreven 1 Letterzetter, 1 verver, 2 stucadoors, 3 op perlieden, 1 kapper, 1 werktuig-bouwkundig teekenaar, 1 draaier, l halfwas-draaier, 1 metaalgieter, 1 autogene lasscher, 3 electri- ciens, 2 leerling-electriciens, 2 stokers, 1 trimmer, 1 bankwerker, 1 boekbinder, 3 kan toorbedienden, 5 varensgezellen en 23 losse arbeiders. Totaal ingeschrevenen 54, vorige week 61 personen. Opening speeltuin. De opening van den speeltuin aan de Bloe menlaan van dj Vlissingsche Speeltuinver- eeniging, zal Zaterdag a.s. des middags 4 uur, door den burgemeester plaats hebben. Belangstellenden worden uitger.oodigd hier bij tegenwoordig te willen zijn. Een goedkoope trein. Donderdag 3 Juli loopt een goedkoope trein 2e en 3e klasse van de stations aan de liju Vlissingen—Roosendaal naar Rotterdam (D P.) en Den Haag, met bezoek aan de dier gaarde te Rotterdam en den dierentuin te Den Haag. De trein vertrekt van hier om 5.55 en komt aan te Rotterdam 8.51 en Den Haag 9.20. Het vertrek uit Den Haag is vastgesteld om 19.26 en uit Rotterdam om 19.59 en de aan komst alhier 22.58. Deelnemers kunnen zieli door bemiddeling van de Ned. Spoorwegen tegen regen verze-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1