500 300 25 IEDER GRATIS DINSDAG 24 JUNI EERSTE BLAD iö8e Jaargang 1930 E STAND IlitgavsFinna F. VA! HE VELDE Ir., Wa!straat 58-60, Viissingen. Telef. 10. Postrekening 06287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii IIIIIIHIIIIIIIII1IIIIH KERK- EN SCHOOLNIEUWS i.506.50 Gramo- tccncert. 9.20 Jo- werking van or- 2.20—2.20 Orkest- urtje. 3.50—5.50 .55 Orkestcon- laften-Spil", too- lager. 10.30—10.50 Otto. 10.50—11.20 Trio-concert. 6.50 •kestconcert. 9.35 en. Daarna dans- cert georganiseerd oonplaten. 7.20 Lezingen. 7.20 !012.50 Lezingen. 1.15—2.10 Be_ oonplaten. 3.20 oncert. 5.508.20 laten. 8.35 Viering der Augsburger Daarna orkest- BLADEN. jn we technische lytische condensa- ■oosterdetector met Wilson publiceert dingen over stuur- zenderkwaliteit bi| iding nogmaals be is „orgeltje" wordt rwijl vereenigings- et blad verder vul let een artikel, ge- d'g", waarin ver richten op radio- Een andere bij- wdestraal-lamp als n bijdrage over een jids" brengt voor- rekingen en ver- n we nog verschll- zendtijdverdeeling. rdt in de rubriek en. Voorts een ar- ave. :ert een artikel, ge it" waarin een en e geschiedenis van erland. Voorts pro ven groot aantal ar- deeling en alles wat Een interessante post, die de Vara ïrschillende werken sproken. IT KERKBEZOEK. eteft onlangs mede verwachting in de rkdiensten een ver- ek ten gevolge beb- unnen thans velen. :erk te bezoeken, de DOENG Bandoeng, roeplet- flengte van 15.49 M. tyd eiken Dinsdag een concert uit. i morgen van circa rlandschIndischen flengte van 14.5 M. *ramofoonplatenmu- nstige omstandighe- in Holland met goed te hooren. O U W D >n M. E. de Bruijne, j. en P. C. A. Goe- W D Rothuizen, 24 j. L E N hman, z. N. Mie van Luijk, geb. Koo- D E N: de Bue, man van G. VLISS1NGEN 12.37 0.21 12.53 13.31 luto's, Fietsen tuigen. uur 9.54 9.54 ^1 D A makelijkheden, en, enz. Dagelijks voorstelling, .gelijks voorstelling, 8 na. lederen avond nvangende half acht. ante van 3—6 uur. Propaganda feest- ^.zerne Willem III, 8 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Viissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door liet geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel jneer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen ZUIDERZEE. NAARDEN. SCHIET OEFENINGEN. De Burgemeester van Viissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op Donderdag 26 en Vrijdag 27 Juni en zoonoodig op Maan dag 30 Juni, Dinsdag 1 en Woensdag 2 Juli 1930 te Naarden zal worden .geschoten met geschut, opgesteld pp het fort „Ronduit" en vuren -in Noordelijke richting op afstanden tot 10 K.M. Grenzen van de onveilige strook worden aangegeven door de meridianen gaande door den toren te Muiderberg en die gaande over de lantaarn van de pier haven Huizen (N.K.) Op den dag, waarop gevuurd zal worden, ,1 de Nederlandsche vlag waaien van de to rens van Naarden en Huizen, van 9 uur tot na afloop der oefeningen. Het is verboden gedurende den tijd, dat be doelde vlaggen waaien, het onveilige gebied te bevaren. Viissingen, 24 Juni 1930. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L3. 'nm\ Veiligheidscongres te Enschede. Gisteren is te Enschede het vijfde nationaal veiligheidscongres geopend. In zijn welkomstwoord richtte de voorzitter, dr. N. M. Josephus Jitta, zich in het bijzonder tot den minister van arbeid, handel en nij verheid, mr. T. J. Verschuur, de vertegen woordigers van het gemeente-bestuur van Enschede en tot de Belgische collega's. Vervolgens hield minister Verschuur een frede, waarin hij er op wees, dat de practijk geleerd heeft, dat specialisatie van de onder werpen, welke op het Veiligheidscongres worden behandeld, gewenscht is. De onder werpen op dit congres zijn zeer actueel, daar momenteel ook de regeering hieraan aan dacht besteedt. Spreker haalde vervolgens een en ander aan uit het werk van den Fran- schen schrijver Duhamel, waarin deze de oude Europeesche beschaving en het Ameri kanisme tegenover elkaar stelde. Het Ameri kanisme maalt niet om een menschenleven, waarom men zich daar tegen alles verzekert. Heel anders zijn de begrippen der Europee sche beschaving op dit punt. Zonder eerbied voor het leven valt elke beschaving ineen. In het werk van het Veiligheidscongres liet spr. het aloude beschavingsbegrip belichamen. De voorzitter dankte minister Verschuur voor zijn rede, waarop ir. J. P. Minderhoud uit Utrecht een voordracht hield over veilig heidscommissies. t Ons Nederland. VaiTdit mooie tijdschrift is een Maastricht- hummer verschenen, waaraan verschillende autoriteiten hun medewerking hebben ver leend en dat versierd is met verschillende keurige illustraties. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft een groet en zijn beste wenschen gezonden aan deze schilderachtige hoofdstad van het Lim- burgsche gewest, waarheen zijn bijzondere sympathie en vriendschap gaan. VLISSINGEN, 24 JUNI. Proefgesprek met de „Prinses Juliana" van de maatschappij Zeeland. Het stoomschip „Prinses Juliana" van de stoomvaart Maatschappij Zeeland, dat zich halverwege Engeland en Nederland bevond, hield gisterenmiddag met de scheepvaart redactie van het „Hbld." een draadloos proefgesprek. De „Prinses Juliana" is het eerste Neder landsche passagiersschip, dat uitgerust is diet een draadlóoze radio-telefonie-installa- tie, welke thans in dagelijksch gebruik is ten behoeve van de passagiers. De gesprekken zijn nu nog gratis, omdat het proefgesprek ken zijn. Wanneer de publieke dienst offici- ef1 wordt opengesteld wordt nog nader be kend gemaakt. De toestellen aan boord zijn geplaatst door de Ned. Telegraaf-Maatsch. yRad.o Holland". De verbinding komt tot Ji"nd via de draadlocze stations Schevenin- m Noordwijk. De ontvanger staat op Noordwijk en de zender te Scheveningen en vandaar wordt de verbinding door den tech- nischen dienst te Amsterdam overgebracht op de intercommunale telefoonlijnen. De dienst aan den wal wordt verzorgd door den P.T.T.-dienst. Het gesprek van gisteren was zeer duide lijk verstaanbaar. P., T. en T. Aan de kantoorbediende J. E. Vreeken, van het post- en telegraafkantoor te Viissingen, is op haar verzoek over het tijdvak 1 tot en met 21 Juli a.s. non actief verleend. Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. Op het kantoor te dezer stede hebben de volgende mutaties plaatsde heer mr. F. J. W. Hartelust, onder-directeur, werd benoemd tot directeurde heer B. J. Schreuder, alge meen procuratiehouder, werd aangesteld tot d:::.:.ur van het kantoor Ter Neuzen. Grand Hotel Britannia. Wy vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffen de het programma der concerten enz. in het Grand Hotel Britannia, welke voor dit sei zoen is vastgesteld. Dit programma zullen wij geregeld opne men in onze agenda betreffende publieke vermakelijkheden enz. Een paard op hoL Gisterenmiddag is een voor een wagen gespannen paard, dat voor het gebouw der groente- en fruitveiling stond, op hol gesla gen, Het dier heeft een heele marsch door de stad gemaakt, want het is eerst op de Zeilmarkt, waar het gevallen was, gegrepen kunnen worden. Wonder boven wonder zijn geen ongeluk ken veroorzaakt. Scheepvaartberichten. Heden is binnengekomen het Noorsche stoomschip „Imacos" van Leningrad met een lading hout voor Middelburg. Kind door auto overreden. Gisterenmiddag passeerde zekere L. uit Middelburg met zijn auto onder de gemeente Aagtekerke een groep spelende schoolkinde ren, toen plotseling een hunner vlak voor den auto den weg over stak en door het voertuig werd gegrepen. Een der voorwielen van den auto reed over het kind heen. De chauffeur stopte onmiddellijk en nam het kind in zijn auto mede naar Domburg, alwaar dr. Vaandager een beenbreuk en ver wondingen aan den mond constateerde. Na dat deze het eerste verband had gelegd is de jongen overgebracht naar het ziekenhuis te Middelburg en aldaar ter verdere verpleging opgenomen. Prov. comité van anti-rev. kiesverecnigingen in Zeeland. In de Zaterdag te Goes gehouden vergade ring van het provinciaal comité van anti-rev. kiesvereenigingen in Zeeland is in de plaats van mr. A. A. de Veer, lid van de Eerste Ka mer, die wenschte af te treden, tot voorzitter gekozen mr. P. A. Schwartz, burgemeester van Rilland-Bath. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te wbinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Oostburg 11.75 Tholen 342.60 bü den inspecteur der di recte belastingen te Middelburg 62.56 bij den ontvanger der successierechten te Mid delburg 1889.75, 128.23." SOUBURG De Zonnestraal-collecte te Souburg—Rit- teh heeft Zaterdag opgebracht 128.44. RITTHEM. De gemeenteraad hield gisterenmiddag een vergadering. Alle leden waren tegenwoordig. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een circulaire van den inspecteur van de volksgezondheid be treffende een barak tot verpleging van per sonen, lijdende aan besmettelijke ziekten, werd besloten hieromtrent een afwachtende houding aan te nemen. Mededeeling werd gedaan dat een aan schrijving is ontvangen van het gemeente bestuur te Souburg, waarin Ritthen» wordt gelast den Ritthemschen weg binnen drie maanden opnieuw te bestraten. Hieraan zal gevolg .worden gegeven, al sprak de raad er zijn verwondering over uit, dat het gemeen tebestuur van Souburg op deze wijze gaat werken, terwijl toch voor de bestaande kwes tie over dezen weg de bemiddeling van Ged. Staten is ingeroepen. Op een aanbieding van de firma Blank- waard en Schoonhoven betreffende een gra vure in prachtuitvoering van de Koninklijke familie, ter versiering van de raadzaal, werd met algemeene stemmen besloten wegens te hooge kosten niet in te gaan. Ook werd ver krijgbaar gesteld dezelfde foto in kleinere afmetingen ter uitdeeling aan de school jeugd. Besloten werd met het aankoopen hiermede te wachten tot na de oprichting van 'een comité voor de viering van den 50en jaardag van H. M. de Koningin. Naar aanleiding van het door Ged. Staten ingezonden ontwerp-besluit inzake jaarwed den burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders, deelden Burg. en Weth. aan den raad mede, dat zij deze regeling voor de gemeente Ritthem en andere kleine gemeen ten onbevredigend vinden. Reeds meermalen is ook door den raad gezegd dat de aan- vangs-jaarwedden veel te laag zijn. Ook nu wordt weer door Ged. Staten een aanvangs- jaarvvedde voorgesteld, welke ver beneden die van den gemeente-veldwachter blijft. Burg. en Weth. stellen dan ook den raad voor Ged. Staten met den meesten nadruk te verzoeken het daarheen te leiden, dat de gemeente Ritthem öf in de 2de klasse wordt geplaatst, öf "de eerste klasse geheel op te heffen, wat hen nog beter voorkomt. De aan- vangs-jaarwedden voor burgemeester en se cretaris bedragen volgens het voorstel van Ged. Staten in de le klasse 1000 en in de 2e klasse 1200. Voer den gemeente-ontvan ger zijn die resp. 300 en 350. Na een zeer breedvoerige bespreking werd het voorstel van Burg. en Weth. met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. De 2 tegenstem mers vonden ook de aanvangs-jaarwedden wel te laag, maar wilden met het oog op den ongunstigen toestand van den landbouw niet verder gaan dan het voorstel van Ged. Sta ten. Met de verhooging van de jaarwedden der wethouders verklaarden allen accoord te kunnen gaan. Daarna werd in verband met de flnancl- eele verhoudingswet uitvoerig besproken de herziening van het belastingstelsel en werd in beginsel als volgt besloten 1. De gemeente Ritthem voor de gemeen tefondsbelasting te rangschikken in de 3e klasse. 2. Tot heffing van 10 opcenten op de ge meentefondsbelasting. 3. Voor de personeele belasting te besluiten tot classificatie in de 8ste klasse. 4. Tot vaststellen van een verordening, waarbij de belastingbedragen der personeele belasting worden verdubbeld ter vervanging der thans bestaande opcenten. 5. Tot heffing van 10 opcenten op de per soneele belasting. Ook werd in beginsel besloten tot afschaf fing der wegenbelasting en in verband daar mede tot verdubbeling van het aantal op centen op de personeele belasting. De voorzitter deelde hierna mede, dat hij nog onderhandeld heeft met wed. Wesdorp over het plaatsen van een waterplaats bij haar herberg in het slop, doch dat zij niet genegen is hieraan eenige medewerking te verleenen. Ook deelde de voorzitter mede, dat hij klachten heeft ontvangen over overhangend houtgewas en dat hij daarom a.s. week last gevingen tot opsnoeien zal doen uitreiken. Nog werd besloten inlichtingen te vragen over de kosten van electrificatie der ge meente. Bij de rondvraag vroeg de heer Boogaard of de brik in den Lagen Weg aan den kant van den weg moet blijven liggen, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze zal worden gebruikt tot verbetering der wegen. De heer Joh. de Visser merkte op, dat het vuil niet in den vuilnisbak is gestort, maar voor een deel op den weg ligt. De voorzitter beloofde dit te onderzoeken. KOUDEKERKE. Gisterenmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge- meeser, den heer A. Bakker. Tegenwoordig waren alle leden. In behandeling kwam de circulaire van Ged. Staten betreffende de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. De heer Lorier vraagt naar het prae-ad- vies van Burg. en Weth. De voorzitter heeft geen bezwaar zijn mee ning te zeggen. De burgemeesters komen nu weer op het gelijkgestelde salaris met de se cretarissen als voor 1926. De tijdsomstandig heden mogen 'nu minder gunstig zijn, de salarissen voor burgemeesters zijn in Zeeland gering, vergeleken met andere provinciën. Wethouder Contant merkt op dat men er veel ovei' kan spreken, maar Ged. Staten gaan hun gang. De heer De Rijke deelt mede dat de anti- rev. fractie beslist tegen verhooging is, ge zien de tijdsomstandigheden en het groot aantal liefhebbers bij vacatures. De heer Lorier is ook tegenstander en merkt op, dat de financieele gelijkstelling toch niet gemaakt is om de salarissen der hoogere ambtenaren naar boven te brengen. De heer Moens merkt op dat er denkelijk nog wel een tijd zal komen dat het beter was voor te stellen het salaris van den secretaris gelijk te maken aan dat van den burgemees ter. De ingezetenen weten nu reeds de lasten niet op te brengen. Mevrouw Beneker deelt niet het standpunt van den heer Moens. Wij mogen wel vooruit, maar niet terug, wanneer het niet strikt noodig is. De heer Lorier zegt dat de raad zich uit gesproken heeft bij de lagere ambtenaarssa larissen en wij leven in een tijd van malaise. De heer De Kroo vindt verhooging niet noodig, daar het ambt den vollen persoon niet vergt, zooals te Biggekerke, Aagtekerke, voorheen te Serooskerke en Oostkapelle. Het voorstel tot verhooging der jaanvedden wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Het feestcomité op het Zand vraagt een subsidie van 100 voor het onthalen van de schoolkinderen. Burg. en Weth. stellen voor om voor alle kinderen 250 uit te keeren. Door het dorp wordt echter geen subsidie gevraagd en daarom stellen Burg. en Weth. nader voor 170 te geven en voor het Zand 50 toe te staan. De heer Moens vraagt hoe het nu zal gaan nu er waarschijnlijk een groot aantal kinde ren van de scholen op 't Zand niet aan de feesten zal deelnemen. De heer De Rijke zegt d&t de anti-rev. fractie tegen deze subsidie is, vooral nu 't Zand nog meer geld inzamelt dan het dorp. Mevrouw Beneker zegt dat men toch niet altijd geld uit de openbare kas noodig heeft om feest te vieren. Laat men het dorp door overal te vlaggen versieren en oranje dragen. De heer Lorier vindt ook dat er geen sub sidies bij behooren. De voorzitter beantwoordt de verschillende sprekers en brengt het subsidie in stemming, hetwelk wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. De voorzitter stelt nu voor aan ieder kind dat de school bezoekt een portret der Konink lijke familie te geven, waarvan de kosten 30 bedragen. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 te gen 4 stemmen. Van J. de Kroo was ingekomen een ver zoek tot het bouwen van een woning in de Noordstraat, in afwijking van het besluit van Burg. en Weth. De heer Verhage vraagt of De Kroo is ver ongelijkt door het aangeven van de rooilijn. De heer Contant geeft inlichtingen. De straat is over 30 meter 8.65 M. De straat breedte is gesteld op 8 M. Bij perceel A 22 tegenover A 38 is dit 6.20 M. Daar bij ver dwijning van perceel A 22 de rooilijn 1.60 M. achteruitgaat, is bij den bouw door Burg. en Weth. gevorderd dat de Kroo niet tegen het perceel van L. Abrahamse, maar 25 c.M. ach teruit zal bouwen. Dan komt na jaren mis schien de 8 M. normale breedte terug. Verschillende leden vragen naar de stuk ken, doch deze zijn niet aanwezig. De heer De Rijke vraagt naar 't advies van den bouwopzichter, en wijst op de twee hoe ken, die toch zeker niet sierlijk zijn, wat nu is te voorkomen als het verzoek wordt inge willigd. De heer Lorier krijgt den indruk dat ver schillende leden door het niet aanwezig zijn der stukken niet juist weten waar het óm gaat en vraagt aanhouding. De voorzitter ontraadt dit. In stemming gebracht wordt het verzoek verworpen met 5 tegen 3 stemmen. Behandeld wordt de driejaarlijksche afre kening der bijzondere scholen. De Geref. school op het dorp moet 733.78 terugbeta len die op 't Zand krijgt nog 342.19 en de Herv. school op 't Zand nog 765.45. Burg. en Weth. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek om een subsidie van 350 door de stoomtram Walcheren Voor den autobusdienst Middelburg—Zoutelande. Alzoo wordt besloten. Rondvraag. De heer Lorier vraagt voor elke fractie een begrooting, die men dan kan raadplegen met het oog op de vele wijzigingen. De heer Jasperse vraagt hoe het verkeer met het rijwiel te regelen op het middenvak in den Keiweg, daar het voorkomt dat men niet wil uitwijken. De heer De Kroo stelt voor een bord te plaatsen met naar de duinen langs Slobber- duinsche pad, terug over den Keiweg. De heer Lorier wijst op het oneconomische dat de kabel is gelegd en niet tegelijk de buizen der waterleiding. De bestrating ziet er na dé reparatie al lerbedroevendst uit en er is heel wat geld die zich van heden af voor drie maanden op de „VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Juli verwerkt. De toestand is erger dan voorheen. Spreker vraagt hoe het staat met de af- en opneming van dit werk. De heer Moens onderschrijft het gespro kene over de bestrating volkomen. Mevrouw Beneker vindt de bestrating zoo als die is uitgevoerd iets verschrikkelijks en vraagt of er bij nieuwbouw ook niet reke ning kan worden gehouden met de schoon heid. O.a. het huis in de duinen van Huvers, dat is een bepaalde ontsiering. Verder wijst zij op de sloot bij den Lange- viele Singel, waarover reeds meer toezegging is gedaan, maar waarvan niets komt. De heer De Kroo bespreekt de nieuw aan gebrachte syphon in de Vlissingsche straat en wijst er op dat één onvoldoende iser moesten er drie op dien afstand staan. Nu is het een last voor de bewoners als het regent. De heer De Rijke vraagt naar het resul taat der opneming van de vroonen (opme tingen eigendom). De voorzitter deelt mede dat de heer Jas perse zich vergist. De klinkerbestrating is geen rijwielpad in den Keiweg en ieder heeft rechts te houden. Er bestaat goede kans dat de waterleiding er binnenkort komt en er heeft een bespre king plaats met den straatmaker om tot een oplossing over de bestrating te komen. De heer De Rijke vraagt of er ook over het water uit het gemeentehuis mag worden be schikt bij gebrek. Voor het geven van wenken wat schoon heid betreft bij nieuwbouw zou de verorde ning moeten worden gewijzigd. De heer Lorier is in het geheel niet tevre den met de mededeeling dat er een bespre king met den straatmaker wordt gehouden. Er is hier 100 bespaard en honderden zal bet kosten en het is niet in orde te krijgen, want vele steenen zijn gehalveerd om te kanten en wat was het noodig, daar wij in de gemeente een straatmaker hebben, die reeds jaren uitstekend werk levert. De voorzitter stelt voor hierover nog te praten in gesloten vergadering. Een zeldzame kerkelijke plechtigheid. Een zeldzame plechtigheid heeft Zondag plaats gehad in de Ned. Herv. Kerk te Wy- ckel, waar een vader in zijn ambt als pre dikant werd bevestigd door zijn zoon. De zoon, ds. Hokwerda te Kollumerzwaag, had bij de bevestiging tot tekst gekozen Jes. 55 10 en 11, de vader, ds. Hokwerda, bij zijn intrede in den namiddagdienst Hebreën 13 vs. 8. In beide diensten was de kerk geheel gevuld. Emeritaat. Ds. R. J. van der Veen, predikant bij de Ger. Kerk te Goes, zal 1 September a.s. zijn eervol emeritaat aanvragen. Ds. Van der Veen werd 24 April 1887 te Hindeloopen als predi kant bevestigd en heeft dus 43 jaar het evan gelie bediend. Sedert 26 April 1896 staat ds. Van der Veen in zijn tegenwoordige gemeente. De kalenderhervorming. De a.s. generale Synode der Gereformeer de Kerken in Nederland zal ook de zaak be treffende de kalenderhervorming bespreken, o.a. komt een voorstel ter tafel van de par ticuliere synode van Zuid-Holland (Zuid) af komstig in eersten aanleg van de kerk van. Meerkerk, luidende „De Synode, kennis ge nomen hebbende van het feit, dat op initia tief van onze regeering een nationale studie commissie is gevormd, die het waagstuk der kalenderherziening onderzoeken zalreke ning hoüdende met de mogelijkheid, dat de Volkenbond binnen afzienbaren tijd zooda nige hervorming zou kunnen invoerenvan oordeel, le. dat de voorstellen, die het jaar altijd op Zondag willen doen aanvangen en met een of meer blanco dagen doen eindigen, een aantasting zijn van de goddelijke ordi-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1