500 300 25 IEDER GRATIS IQ JUNI EERSTE BLAD 68e Jaargang: 1930 DONDERDAG öitpve: Firma F. VAK DE VFIBE Ir., Walstraat 58-EO. Ylissingen. Telef. 10. Postrekening B8287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws f^iö.1428 beschouwingen nog nkoopingsgeval, dat den wedstrijd T.A.C- 2 eerst wilden af- hieromtrent 'J list loelman van J.A.C, bnden stuk melding •ijk aanbod in con- le rust door een der ■heide werd gedaan, thans dat dit geval en is gesteld van de n «le promotie-com- idigd met een 3—2 op Roermond. Deze nvloed meer op den i N.V.B.-beker door Excelsior te winnen. INSIDER. BR1EK L9 Juni. 6 uur 1071 AL) ig. 12.00—2.00 Con» -2.30 Hellen Ran- kinderen. 2.303.00 de „ZevenmiJls". g te Enschede. 3.00 4.00—5.00 Ziéken- t. Avro-octet, onder t. Charles van Ister- Daarna vervolg con- na vervolg concert, .ten. 7.45—8.15 Her d's „Siegfried". 8.15 Isschouwburg te Am- de tweede acte der ich. Wagner, opge- ?an de Wagner ver- raarna het derde be- ailoop gramofoon- -9.30 Concert. 10.00 Jskoortje. 10.3011.00 I Lezen van Ohriste- I Uurtje voor de land- ■itieberichten. 12.30—= Jveld Jr., viool. W. Iveld, piano. 2.453.45 |0—5.00 Ziekenuurtje. ten. 5.45—6.45 Orgel- —7.15 R. Groene- I het algemeen belang trie. 7.15—7.45 P. A. len woekeraars. 7.45— ■O—10.00 Verlossings- Jger des Heils te Gro» Persberichten. 10.10— I 10.35 Morgenwijding. Jncert. C. Pemberton, |ker octet. 1.20 Orgel- Gramofoonplaten. lolen. 3.20 kerkdienst, ■kestconcert. ^^Kin- J5.35 Nieuwsberichten. |o Het Brosa stryk- *5 Lezing. 8.05 Vaude- Jen. 9.45 Lezing. 10.00 P. Molchanoff, ba- 111.35—12.20 Dansmu- Éie. Il725 M. 12.50—2.20 pansmuziek. 4.35 Kin- i concert. Solisten en. 7.207.50 Gramo- |)rkestconcerfc. 9.25— ng.12.40—1.20 Orkest* morgenwijding. 12.40 prof. Hans Bachem. 4.50—6.20 Trio-con- |van zangkwartet. 8.20 opera in 3 bedrijven Daarna tot 12.20 con- 12.202.20 Orkest- lestconcert en voorle- Incert. 9.20—10.05 Lie- prlezing. 10.2511.25 1.20 Dansmuziek. 6.50 poneert voor 2 piano's- nuziek. 10.02 Gramo- op de zingende zaag. |0—7.20 Lezingen. 7.20 9.2a—12.20 Lezingen. sa. 1.15—2.20 Lezia* jonplaten. 3.20éM beert. 5.50—8.20 B«- Piano-recital door Koorconcert. 9.35 Or- 112.50 dansmuziek. |NDA Irmnkel^heden, igen, enz. Dagelijks voorstelling. ^.gelijks voorstelling, 8 ijina. lederen avond lmvangende half acht. Isante van 3—6 uur. ISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 72.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 7 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 7 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 7 3.80, met Zondagsblad 7 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen on"ëlukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 71.25 iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreftendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. gulden bij verlies van eiken anderen vinger gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger AANGESLOTEN Bij HET BUREAU VOOR PUBLICITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' DJt nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de „VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Juli Het Koninklijk bezoek aan Noorwegen. Volgens een van bevoegde zijde ontvangen telegram zfjn H. M. de Koningin, Prinses Juliana en haar reisgezelschap te Bergen aangekomen. Nijverheidsonderwijs. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Nijverheidsonderwijswet. Dê memorie van toelichting zegt, dat ten aanzien van een drietal punten wijziging wenschelijk is geble ken. Het ontwerp beoogt allereerst inlossing van de belofte door den minister bij de be handeling der Rijksbegrooting voor 193ü Hoofdstuk VI, gedaan. Voorts aanvulling van art. 7 der wet, dat bepaalt wie aan openbare of uit openbare kassen gesubsidieerde bijzondere scholen, on derwijs mogen geven. In de derde plaats wijziging van de beroeps instantie voor het onderwijzend personeel. Eenvoudige intrekking van het z.g. stopar tikel (art. 11 der wet van 28 Juli 1924) ver dient naar het oordeel van den minister geen aanbeveling. Met betrekking tot art. 35 zegt de minister, dat telkenmale beslist zal moeten worden of de behoefte aan de school in verhouding tot de daaraan verbonden verhooging van Rijks uitgaven voldoende is gebleken. Op 31 December 1930 eindigt de termijn van 10 jaren, waarbij aan personen, niet in het bezit van bewijzen van bekwaamheid vol gens art. 65, vergunning tot het geven, van onderwijs is verleend. De verwachting dat in deze periode vol doende bevoegde krachten gekweekt konden worden, is niet verwezenlijkt, inzonderheid geldt dit voor het éfcpnd-nijverheidsonderwijs ten plattelande. ^s. De minister wil mede in verband met de toenemende vraag naar leerkrachten hierin voorzien, door in art. 7 eene bepaling op te nemen, die blijvend mogelijk maakt aan niet of niet geheel bevoegden telkens voor den tijd van één jaar de bedoelde vergunning te ver- leenen. Invoer van Deensch vleesch. In verband met den invoer van Deensch vleesch merkt „De Melkveehouder" het vol gende op „Bij alle misère hebben wy in den afgeloopen winter met de mesterfj geen slechte zaak gemaakt, zoodat dit onderdeel van ons bedrijf ten minste nog eenig voor deel gaf, maar daarentegen zijn de weide- en versche koeien in dit voorjaar tot zoo exorbi tant hooge prijzen opgekocht, zoodat, willen de weiders ook nog iets verdienen (veel kan het nooit worden) en zullen de melkveehou ders niet al te veel op deze koeien afmelken, het niet alleen noodzakelijk is dat de tegen woordige vleeschprijzen moeten worden ge handhaafd, maar dat deze zelfs nog iets hoo- ger zouden moeten worden. In verband hiermede zouden wij het Deen fiche vleesch beslist willen weren, opdat wij deze concurrentie althans zouden kwijtraken. Voor Amsterdam is de directe concurrentie van het Deensche vleesch nog nijpender dan hijvoorbeeld in Rotterdam, omdat daaj op de tarnen van de slagerijen moet worden ken baar gemaakt, dat er buitenlandsch vleésch Verkocht wordt. In Amsterdam echter schijnt men nergens Van af te weten en het is ons bekend, dat zelfs in eerste klas zaken ook het Deensche, vleesch wordt verkocht, zonder dat dit ken baar gemaakt wordt. Men kan er dus van verzekerd zijn, dat er met het Deensche vleesch, dat 20 a 30 cent per K.G. minder kost dan het Hollandsche nogal goede zaken wor den gemaakt. Wij gelooven, dat het gemeentebestuur van Amsterdam er een goed werk mee zou doen, wanneer het eveneens den eisch stelde, dat op de ramen van de slagerijen dezelfde pu bliciteit gegeven moest worden, als in Rotter dam het geval is. Besmettelijke ziekten. In de week van 8 tot en met 14 Juni zijn in ons land aangegeven 18 gevallen van buiktyphus, 3 van dysenterie, 199 van rood vonk (Amsterdam 35, Rotterdam 28), 107 ge vallen van dyphtherie (Rotterdam 17), 3 van nekkramp, 17 gevallen van polimyelitis an terior acuta en 1 geval van encephalitis le- thargica. In dezelfde week is afgeleverd door de entstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 1237 personen, te Rotterdam voor 402 personen en te Groningen voor 5 personen, totaal voor 1644 personen. In de week van 8 tot en met 14 Juni is 1 geval van encephalitis na inenting ter ken nis van het Staatstoezicht op de Volksge zondheid gebracht. Ontslagaanvrage directeur van het ziekenhuis Coolsingel. De. heer dr. H. Burgerhout heeft ontslag gevraagd aan het gemeentebestuur als direc teur van het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam. Deze ontslagaanvrage houdt verband met het feit, dat het naar het oor deel van dr. Burgerhout onmogelijk is lan ger de verantwoording als directeur te dra gen in verband met het ambtenarenregle ment. De vrouw als rechter. Moet de vrouw tot de rechterlijke macht worden toegelaten Deze vraag wordt gesteld omdat het een moeilijk houdbare inconse quentie schijnt, dat de vrouw zal kunnen wor den geplaatst aan bet hoofd eener gemeente, doch dat de deuren der rechterlijke maclit voor haar gesloten blijven. De hoofdredactie van het „Weekblad van het Recht" aldus het „Hbld.", bespreekt de kwestie en zegt er haar oordeel over, „Wanneer wij nu", aldus de schrijver, „voor het oogenblik alleen rekening houden met eigen persoonlijke ervaringen en indrukken dan zouden wij moeten zeggen wij hebben intellectueel hoogstaande vrouwen ontmoet, die echter de eigenschappen missen, voor een goed rechter onontbeerlijk, objectiviteit, on bevangenheid, vermogen om goed en scherp te kunnen onderscheiden en te oordeeien. Daartegenover zijn wij ongetwijfeld in aanra king gekomen met vrouwen, wier rijpheid van oordeel over maatschappelijke toestanden, over vragen van psychologisch karakter groo- te waardeering verdient en die dus als réch ter een eervolle plaats zouden kunnen inne men. Over het algemeen zijn de vrouwen strenger in haar oordeel en het is zeer de vraag, of de verdachten bij wouwelij ke rech ters zouden winnen. In Oostenrijk en in Duitschland treden de vrouwen als Schöffen en Geschworenen op en wij lazen juist dezer dagen, dat zij als zoo danig in haar art .id worden gewaardeerd Doch die arbeid is uit haren aard beperkt eh wordt altijd gemeenschappelijk met mannen verricht. Door de inrichting der mannelijke macht ten onzent zou de toetreding van de vrouw tot die macht haar een grooteren invloed verzekeren, want natuurlijk kan er geen sprake van zijn'de deelneming van de vrouw aan de rechterlijke .macht tot het griffiers baantje te beperken. De vrouw, eenmaal tot het rechtersambt geroepen, zou politierechter en kinderrechter kunnen worden. Wij behoeven niet te zeggen, dat wij geen groote vriend zijn van den enkelen rechter de vrouw als unica judex zouden wij wel niet met gejuich begroeten. Daarbij komt, dat in den laatsten tijd, ook ten onzent, het rechterlijk ambt aan betee- kenis heeft gewonnen. De grootere macht, door den mannelijken rechter verkregen, zal vanzelf ook aan de vrouwelijke collega's toevallen. Is zij rijp die grootere verantwoordelijkheid te dragen, mag zij op hare schouders worden gelegd Onze conclusie, wij erkennen het onom wonden, is heel wat meer gereserveerd dan vijftien jaar geleden. De waag is niet, heeft de vrouw recht op gelijkstelling met den man ten aanzien van de positie bij de rechterlijke macht, doch kan die functie er bij winnen door ook de vrouw met haar te belasten Die vraag beantwoorden wij bevestigend. Het is ons niet te doen om vele wouwen bij de rech terlijke macht, doch wij zijn niet zoo over tuigd van de voortreffelijkheid van dén man als rechter, dat wij voor de in waarheid voor treffelijke wouw de deur zouden willen ge sloten houden, Wij eindigen met een argument ten voor- deele van de toelating van de vrouw, een ar gument, dat zeker niet voorbij mag worden gezien. Voor den rechterverschijnen natuur lijk ook wouwelijke verdachten of een vrouw beter dan een man in cje aetiologie van het misdrijf zal weten door, te dringen, durven wij niet te beslissen, Doch in toenemende mate worde bij de toepassing van het huwe lijksrecht en vooral van het huwelijksgoede renrecht wij wijzen slechts op het dezer dagen ingediende ontwerp tot nieuwe rege ling van dat recht tusschen man en wouw de beslissing ingeroepen van den rechter het is billijk, het is een eisch des rechts, dat zoo danige beslissing niet gëgeven wordt zonder dat ook een vrouwelijke rechter, hier beter dan een man in staat de positie van de wouw te begrijpen. Het eerste boek van het Burger lijk Wetboek vordert steeds meer een vrou welijke rechter." Een goed voorbeeld van aanpakken. Het blijft in onze industrie nog uiterst stil en lusteloos. Teekenen, die wijzen op een krachtig herstel, zijn er nog niet. Toch draagt elke malaise in het bedrijfsleven reeds de kiemen van het herstel in zich, en is dit laatste er gewoonlijk veel eerder dan men in een pessimistische stemming geneigd is om aan te nemen. En dan profiteeren van het herstel in de eerste plaats degenen, die in den tijd van depressie niet bij de pakken bleven neerzitten, maar den zwarten bril eens af zetten en voldoende vertrouwen in de toe komst hadden behouden om voort te werken aan den uitbouw hunner onderneming. Nemen wij eens als voorbeeld de sigaren- Industrie, van welke ieder weet, dat zij vol strekt niet tot de zeer winstgevende industrie- en behoort, integendeel. Ook deze industrie heeft de ongunst van den tijd in sterke mate ondervonden. Tengevolge van hoogere prijzen der grondstoffen en hoogere loonen waren de winstmarges reeds sterk ingekrompen, en tot overmaat van ramp werd de export waar op een groot deel der sigaren-industrie werkt vrijwel afgesneden door hooge invoerrech ten en toenemende eigen fabricage in andere landen. Het valt niet te ontkennen, dat velen bij de pakken gingen neerzittenhet gevolg was, dat hier te lande volstrekt niet werd ge zorgd voor de zoo noodzakelijke aanpassing der bedrijven aan de moderne productie methoden. Dat intusschen juist door doeltreffende ra tionalisatie van het bedrijf toch nog goede uitkomsten kunnen worden verkregen, heeft ons doen zien de bekende „Sopla-fabriek" te Amersfoort, welke zich door de moeilijkheden wist heen te slaan niettegenstaande de lager wordende sigarenprijzen. Nog in 1918 was dit een zeer kleine fabriek, die met de vervaardi ging van kleine, goedkoope sigaartjes, z.g. Ci- garillos, begon. Langzamerhand ging deze fa briek, op voorbeeld van het buitenland, over tot meer moderne productie-methoden, en thans is zij door haar grooten omzet en lage kostprijzen in staat, wekelijks een productie van circa twee millioen sigaren van minstens dezelfde hoedanigheden als andere soorten tegen mindere prijzen aan te bieden. Ziehier de wijze, waarop men door een doel treffende rationalisatie van het bedrijf aan de huidige crisis, welke in de eerste plaats een productie-crisis is, met succes het hoofd kau bieden. Het doet goed aan, in dezen tijd van ma laise en van inkrimping van verschillende be drijven weer eens te hooren van. een fabriek die zich uitbreidt en daardoor meerdere werkgelegenheid weet te scheppen. Het voor beeld van de „Sopla-fabrieken" handhaaft niet alleen den naam van Holland voor goed en goedkoop rookmateriaal, ook in het bui tenland, doch doet tevens herinneren aan de mogelijkheden, welke voor onze industrie in het algemeen nog bestaan. Wordt dit voor beeld nagevolgd, dan mag het beste voor de toekomst van onze nationale industrie wor den verwacht. VLISSINGEN, 19 JUNI. Jeugdherberg „Scheldestroom". Nu de Jeugdherberg „Scheldestroom", ge vestigd in de voormalige kazerne Koning Willem III, aan de Oranjestraat alhier, ge heel gereed is en zooals wij reeds hebben gemeld, officieel is geopend, heeft het be stuur van deze stichting besloten zulks op verzoek van vele ingezetenen de inrich ting voor belangstellenden ter bezichtiging te stellen op Zaterdag 21 Juni a.s. van 2—5 uur. Zij, die plannen maken om een uitstapje te maken, kunnen in deze Jeugdherberg op een kaart van Nederland zien aangegeven, waar reeds in ons land Jeugdherbergen zijn geopend. Wij kunnen aan dit bericht nog toevoegen dat hedenavond het eerste gezelschap, nl. 24 jongens en meisjes uit 's-Gravenhage de eersten zullen zijn, die de Jeugdherberg zul len betrekken. Propaganda-avond van den N.B.K.P. De afdeeling Vlissingen van den Neder- landschen Bond van Kapperspersoneel heeft in het gebouw voor Sociale Belangen in de Talingstraat een propaganda-avond gehou den. De voorzitter, de heer A. de Boer, open de de vergadering en heette alle patroons en collega's hartelijk welkom, inzonderheid den heer H. Schlosser, secretaris van den N.B-.K. P.. die zoo bereidwillig was van Amsterdam raar Vlissingen te komen om te spreken. De heer 'Schlosser, het woord nemende, betoogde dat er in de vakgeschiedenis van geheel Europa geen enkele organisatie is aan te wijzen, noch van werkgevers, noch van werknemers, welke zoo een apart en afzon derlijk standpunt inneemt, dan de ruim 35 jaar bestaande Nederlandsche Kappersbond en de pas 5 jaar bestaande N3.K.P. Spreker schetste de toestanden in andere bedrijven. Daar is men vereenigd in niet-neutrale or ganisaties, wat bij ons wel het geval is. Onze neutraliteit voert voort, moet het gevolg zijn van onze bijzondere bedrijfsverhoudin- gen. In ons bedrijf waren de patroons al ge organiseerd voor dat er een bediendenbond was, en men erkende de noodzakelijkheid van een personeelbond, teneinde tot een sa menwerking van beide groepen te kunnen komen. Spreker schetste verder de toestan den in het bedrijf, die voor het perso neel aanzienlijk verbeterd zijn, maar nog meer verbeterd kunnen worden. Het bedrijf kan door een goed samenwerkende organisa tie vele mistoestanden verbeteren, bijv. beter vakonderwijs, leerlingstelsel, loonstandaard enz. Spreker drong aan op het verplichte lid maatschap van beide organisaties, dan eerst kunnen wij alle verkeerdè toestanden Ver helpen. Er hebben-al enkele bonden voor de onze bestaan, die zich niet op een neutraal standpunt plaatsten en daardoor niet alle vakgenooten konden vereenigen, waartoe echter onze bond wel in staat is. Spr. spoor de de aanwezige ongeorganiseerden aan om lid te worden en eindigde zijn rede met het citeereri van het bekende gedicht van Adema van Scheltema „De Daad". Na een geanimeerde discussie sloot de voorzitter de goed geslaagde vergadering met een woord van dank aan den spreker. In onze Tüdinghal. Op het Buiten-IJ te Amsterdam is neer gestreken de D 1717, met welk vliegtuig de post van de „Bremen" was afgehaald. De post was in vijf dagen van Amerika naar ons land overgebracht, wat een record is. Van de electriciteits-tentoonstelling te En schedé, de „zevenmijls" genaamd, geven wij eenige foto's. Te 's Bosch heeft de plechtige onthulling plaats gehad van het standbeeld van Jeroen Bosch. Het monument werd onthuld door mevr. Van Lanschot, echtgenoote van den burgemeester van 's Bosch. Wjj etaleeren het portret van prof. dr. L. Bolk, hoogleeraar in de ontleedkunde aan de universiteit te Amsterdam, die deze week is overleden. Het rijks-museum in Twente, gevestigd te Enschedé, is officieel aan de regeering over gedragen. Op onze foto ziet men links den minister van onderwijs, mr. Terpstra, naast hem den heer L. van Heek. De nieuwe Ziektewet. De afdeeling Vlissingen van den Centralen Bond van Transportarbeiders belegt op Vrij dag a.s. in het Concertgebouw een openbare vergadering over de bepalingen van de nieu we Ziektewet voor de losse arbeiders. De heer J. A. Berger, hoofdcommies van den Raad van Arbeid te Middelburg, zal dit onderwerp behandelen. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. Vereenïging Radio-distributie -abonné's. In een gisterenavond gehouden bijeen komst is door de „Vereeniging Radio-distri- butie-abonné's" tot doel gesteld het exploi- teeren van het radio-distributiebedrijf op coöperatieven grondslag en indien dit op an dere wijze geschiedt, het behartigen van de belangen der leden. Medegedeeld kon worden dat het aantal leden al ruim 300 bedraagt. Er is een bestuur gekozen dat bestaat uit negen personen. Statuten en huishoudelijk reglement wer den vastgesteld. Achtdaagsche abonnementskaarten. De Nederlandsche Spoorwegen stellen van 1 Juli tot en met 15 September dagelijks verkrijgbaar abonnementskaarten, gedurende acht dagen geldig op dezelfde lijnen als da algemeene abonnementskaarten. De stations zullen ze verstrekken zoo spoedig mogelijk na mondelinge aanvrage, in elk geval binnen één uur. De prijs er van is eerste klasse 29, twee* de klasse 22.50 en derde klasse 16 mefi een waarborgsom onderscheidenlijk van 2< 2 en 1. Beiaard-concerten te Middelburg. Door de Vereeniging tot bevordering varf het Vreemdelingen-Verkeer in Walcheren te Middelburg is met den heer Th. C. Ferwerda overeengekomen, dat deze ook in 1930 weder drie beiaard-concerten op het carillon van den Langen Jan zal geven. Zij zullen plaats hebben in de avonden varf Woensdag 16 en 23 Juli en 20 Augustus a.s. Vereeniging; voor den Walcherschen geld en effectenhandel. f, Wegens het bedanken van de heeren mi*. JV A. Heijse en H. Dronkers, resp. als voorzitter en secretaris van de Vereeniging voor derf Walcherschen geld- en effectenhandel te Middelburg, is het bestuur thans als volgt samengesteldde heeren A. W. Jansen» voorzitter A. van Westreenen, secretaris P. W. M. Hoegen van Hoogelande, penning* meester en mr. J. A. Dumon Tak, buitenge* woon lid. Nagekomen belastinggelden. L De minister van financiën maakt bekend* dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont* vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/ofi vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Hansweert 466.05 er. bij den inspecteur der directe belastingerf enz. te Middelburg 100. Groot electrisch pijporgel voor Engeland. Aan de orgelbouwers firma A. S. J. Dekker te Goes is opgedragen de bouw en montage van een rein-electrisch pijporgel met 57 re* gisters voor het Joseph-Buildings te Porths* mouth-Southsea. Het instrument wordt geheel voorzien van directe contacten, en magneten voor iedere pijp. Een tractuurdynamo en omvormer voor 8 P.K. leveren den benoodigden zwakstroom^ voor het speelapparaat. Een 3 P.K. kracht motor wordt verbonden met een ventilator; voor windvoorziening. Een klokkenspel, een harpspel en moderne hoogdrukregisters worden in het uitgebreide plan opgenomen. De B. B. C. zal de opening van dit orgel per radio uitzenden. Deze opdracht werd verkregen nadat mede door Engelsche en Amerikaansche fabrieken projecten waren ontworpen. In verband met de hooge beschermende rechten in Engeland wordt het instrument gedeeltelijk aan do Dekker-fabrieken te Edinburgh gebouwd, doch worden de hoofdonderdeelen zooals de speeltafel, de electrische-centrale enz. in de Nederlandsche fabrieken vervaardigd. Waterschout. By Kon. besluit van 14 Juni is, met ingang van 1 Juli, benoemd tot waterschout in de gemeente Ter Neuzen M. C. Hack, inspecteur van politie aldaar, en is aan den benoemde vergund nevens het ambt van waterschout, tevens de betrekking van inspecteur van po litie te Ter Neuzen te blijven bekleeden. Twee jongens verdronken. Gisteren zijn de 12-jarige J. den Engels man en de 13-jarige W. Riemens, wonende te Spui, gemeente Axel, bij het baden in een kreek verdronken. Den Engelsman riep om hulp, waarna zijn kameraad Riemens te hulp kwam. Deze werd door Den Engelsman mee getrokken naar de diepte. Besmettelijke ziekten. In de week van 8 tot en met 14 Juni zijn in onze provincie voorgekomen 2 gevallen van roodvonk en wel 1 te Duivendijke en 1 te St. Maartensdijk en 2 gevallen van diph- therie, nl. te Hulst en 1 te Kloetinge. SOUBURG. Onze Kanaalstraat is wederom een mooi pand rijker geworden. Door verbouw is een woonhuis omgezet in een flinke kapperszaak, die met zijn groote spiegelruiten -met daar achter uitgestalde artikelen tot verfraaiing der omgeving medewerkt. In twee ruime sa lons wordt hier door den heer J. Florisse het kappersvak met wat daarbij behoort uitge oefend. Beide salons, één voor heeren en één voor dames, zijn modern gemeubileerd en ruim voorzien van alles wat tot het vak be hoort. De verbouwing is uitgevoerd door den heer D. Ruissen en het schilder- en behan-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1