100 IEDER GRATIS WOENSDAG I® JUNI 500 300 150 25 EERSTE BLAD DRIE COUPON-DAGEN No. 141 68e Jaargang- 1930 VLISSINGEN BINNENLAND Stads- en Provincienieuws STER-TABAK MARINE EN LEGER elling is de ontwik- sgrafie en -telefonie daartoe zullen voor- en proefnemingen chte laboratoria, m bet instituut be- persoonlijkheden. over daventrv. m de B.B.C. is op .densche Chineezen- i speciaal Chineesch samenstellen. Men gevonden, die op 16 concert voor de mi- :r radio mogen verlaten. aardienst heeft een fan het grootste be- !e toekomst namelijk a, die niet van een zijn van een En- ybijenkorven. |rk, dat op het mini- Vereenigde Staten le is uitgewerkt, om paraten het aantal i gaat, te tellen. Men en kleine microfoon torf geplaatst. Wan en of naar buiten deze miniatuur mi- een stroompje opge- en een apparaat .n igistreert. 7.01 19.14 7.53 20.05 r 8.48 21.05 9.51 22.12 1055 23.15 luto's, Fietsen |uigen. uur 953 9.53 9.53 9.54 sn Ileer, maar moet dan schoenen en schoe- er bedoeld, zijn toch in met bont afgezet, otter, hermelijn of Enkele pakjes heb- behooren dan met Ischoenen gedragen |t de geplooide rok li is vervangen door lm jersey of soepele 1 een cape draagt of In. reft, elegante dames 1 Engelsche stoffen l te veel worden ge- Imbles bestaan uit lie in dezelfde kleur, lerschillende stof ge- ige voorzorgen hebt zomer te doorstaan, deze overbodig zul- ets dan warm, zon- >r deze dagen is het pe met kleine nop- T met het, maar het ■ood en in marine oor dezen zomer is, dein zijn. Sommige n klein rond kraal- ter dan een spelde- japonnen is heel voldoende garnee- vitte stof bijv. een inon kraagje en wit e rok die op halve rsbanen van effen wordt. Natuurlijk tjesstoffen nog voor gebruikt, bolero- fcaponnen-met-cape, |)k voor garneering WILHELMINE. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et Uitgilt: Firma f. VAH §E V£lö£ Ir., Walstraat 58-EÖ, Vlissinqm. Teltf. 10 Pasirakerjing 6S28T ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25. iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreflende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van I 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct VarschijRt dagalijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk dood gulden bi] verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI) HET BUREAU VOOR PUBL1CITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1G1NG „DE NEDERLANPSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de „VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 Juli De Rijksmiddelen. De minister van financiën heeft alle reden, ever de opbrengst der rijksmiddelen tevre den te zijn zij blijft zich in stijgende lijn be wegen. De opbrengst in de maand Mei van dit jaar was 50.777.308, tegen f 48.718.948 in Mei 1929, hetgeen alzoo een vermeerdering betee- kent van 2.058.360. Het grootste verschil in opbrengst gaf de Inkomstenbelasting14.269.835 in Mei van dit jaar, tegen^#- -J 2.505.620 in Mei 1929. De laatste vervaldag van deze belasting is 30 Apriluit bovenstaande cijfers blijkt wel, een twaalfde gedeelte der raming toch be draagt 6.666.667 hoeveel burgers tot het laatste nippertje wachten, om hun eindreke- ning met den fiscus te vereffenen. Over de eerste vijf maanden van het loo- pende jaar is ontvangen f 220.014.357, tegen 209.988.494 in hetzelfde tijdsverloop van het vorige jaar, of meer 10.025.863. De Schelde en Zeeuwsch-VIaanderen. De correspondent te Brussel van „Het Volk" meldt dd. 16 Juni De Belgische generaal Selliers de Moran- ville stelde herhaaldelijk voor het Schelde- probleem op te lossen door het graven op Belgisch grondgebied van een kanaal van Antwerpen naar de zee. Onlangs schreef hij nog daaromtrent„Als de tijd heeft uitge wezen, dat België zijn rechten op de Schelde geheel en al of gedeeltelijk kan opgeven, zou den wij die rechten tegen klinkende munt aan Nederland kunnen afstaan en zoo een be langrijk deel van de onkosten, die het aan leggen van het kanaal van Antwerpen naai de zee zou vereischen, terug winnen." Dö advocaat Rotsaert schrijft in „L'Action Nationale", het orgaan van de kleine groep Belgische annexionisten, thans het volgende: „Een dergelijke gedachte is schandelijk en anti-Belgisch. Het zou een groote politieke vergissing zijn onze rechten op de Schelde op te geven. Generaal de Moranville houdt geen rekening met de mogelijke verzanding der Belgische kusten. Hoe zouden wij voor enkele centen de Schelde kunnen opgeven. De Schelde opgeven beteekent politieke en eco nomische zelfmoord. Wij moeten integendeel al onze rechten op de Schelde en op Zeeuwsch-VIaanderen terugwinnen. Daar ligt de toekomst van ons land". „De Nederïandsche Dagbladpers". In de gisteren gehouden algemeene verga dering van de Vereeniging „De Nederïandsche Dagbladpers" werden tot nieuwe leden van het bestuur gekozen de heeren mr. J. H. M van Roosmalen, directeur van de Prov. Noord Brabantsche en 's-Hertogenbossche Courant en A. W. Sythoff, directeur van de Haagsche Courant. Het bestuur hc.ft zich als volgt geconsti tueerd J, W. Henny, directeur Leidsch Dag blad, voorzitterH. Kuypers, directeur De Maasbode, vice-voorzitterH. Nygh, direc teur Nieuwe Rotterdamsche Courant, pen ningmeester H. Diemer, directeur De Rot terdammer, ir. A. Heldring, directeur Alge meen Handelsblad, mr. J. H. M. van Roos malen en Af W. Sythoff, ledensecretaris <geen bestuurslid) mr. W. G. J. Veenhoven. De schatgravers van Zaandam. De schatgravers hebben opnieuw een poging aangewend om de opgravingen te mogen Voortzetten. Burg. en Weth. hebben echter op hun schriftelijk verzoek andermaal afwijze-id beschikt. De heer Jan Sol uit Amsterdam beklaagt zich in de „Zaanlander" bitter over dit afwij zende antwoord. Blijkens zijn mcdedeelingen In dit plaatselijk blad ging het verzoek uit van hem, van gravin Sylvia, mr. Blaupot ten Cate en van den heer Ramondt. Naar hij verder mededeelt was burgemeester Ter Laan er wel voor om opnieuw concessie te verlee- nen, maar wilden de wethouders het niet. omdat ze zich niet langer belachelijk wilden maken. De heer Sbl zegt, dat als er sprake is van belachelijkheid, dat in de eerste plaats den ingenieur aangaat, die als man van de weten schap en als vakman heeft beweerd, dat er niet alleen goud, maar zeer veel goud ver borgen ligt en wel op de plaats, die nu gena derd is, het gewelf, waarvan gravin Sylvia reeds in eerste instantie het bestaan aangaf, en ten tweede hem en den heer Blaupot ten Cate, die in de zaak gelooven. Het kost de gemeente immers niets, terwijl de kans be staat, dat zij een aanzienlijke som met deze graverij ontvangt. Het viertal geeft de hoop niet op, om Burg. en Weth. alsnog op hun besluit te doen terug komen. Op den Uitkyk. Door het bestuur van de Nederïandsche Zeemanscentrale is een brochure uitgegeven, onder den titel „Op den Uitkijk". Hierin worden uitvoerig beschreven de ge varen waaraan de zeelieden in de havenste den bloot staan. De arbeid onder de zeelieden wordt krachtig aanbevolen door ds. J. R. Slotemaker de Bruine. In de brochure wordt uiteengezet hoe de zeeman in zijn zieleleven wordt bedreigd. Er is een dankbaar arbeidsveld om Janmaat te helpen verlossen van de ellende waarmede hij, eenmaal aan den wal, voortdurend be dreigd wordt. Slechte café's, danszalen, bor- deelen lokken hem en wat hiervan de gevol gen zijn behoeft niet nader te worden uit eengezet. De Nederïandsche Zeemanscentrale wil in alle havenplaatsen behoorlijke tehuizen ves tigen, waar de zeeman behoorlijke ontspan ning zal kunnen vinden. Het boekje bevat foto's van den arbeid in Genua, Rotterdam, Hamburg en Londen, alsook uit enkele havens, waar de Zeemans centrale in de naaste toekomst het werk hoopt aan te vangen. Het Berger bosch behouden. De Prov. Staten van Noord-Holland, die gisteren voor het eerst in het nieuwe provin ciegebouw bijeen waren, hebben een belang rijke beslissing genomen. Zij hebben nl. be sloten aan het gemeentebestuur van Bergen een bijdrage te verleenen van ten hoogste 40.000 ten behoeve van den aankoop voor die gemeente van een gedeelte van het Ber ger bosch, groot 9i/2 H.A., thans eigendom van de N.V. Bouw- en tuingrond te Bergen- Binnen. Door deze beslissing blijft het Ber ger bosch behouden. Examen voor surnumerair der registratie en domeinen. In December 1930 zal te 's-Gravenhage worden afgenomen het vergelijkend examen voor surnumerair der registratie en domeinen, voor 20 plaatsen. De verzoeken om toelating tot dit examen moeten vóór of uiterlijk op 1 October 1930 by het departement van financiën zijn ingeko men. Verdere bijzonderheden bevat de Staatscrt. van 17 Juni. VLISSINGEN, 18 JUNI. KONINKLIJK BEZOEK AAN OOSTELIJK- ZEEUWSCH-VLA ANDEREN. Zooals de Commissaris der Koningin giste ren tijdens het Landbouw-diner te Hulst me dedeelde ligt het in het voornemen van H M. de Koningin om op Zaterdag 16 Augus tus een bezoek aan Oostelijk Zeeuwsch- VIaanderen te brengen. H.M. zal vergezeld zy'n van Z. K. H. den Prins en H. K. H. de Prinses. Strandconcert. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft Vrijdagavond 8 uur een concert in de kiosk op den Boulevard Evertsen. Programma: „Vereente Fahnen", marsch, Max Gabriel Ouverture „Regina", G. Rossini „In lauschiger Nacht walser aus der Operette „Die Landstreicher" C. M. Ziehrer Potpourri sur l'opera „Lucie de Lammermoor", G. Donizetti Pauze. Ouverture „Les Triumvirs" L.J.Baudonck „Siamesische Wachtparade", characterstück Paul Lincke Ballet „Coppelia", J. Bouchel „Une Nuit a Venise", scènes descriptives, F. Andrieu 1. Patrouille. 2. Rêverie. 3. Sérénade. 4. Tarantelle. Finale. Grand Hotel Britannia. In het Grand Hotel Britannia zullen ge durende dit seizoen concerten worden gege ven door de Hongaarsche Zigeunerkapel, on der leid'ng van Horvóth Gyuala. Het openings-concert, uitsluitend voor ge- noodigden, is vastgesteld op Zaterdag 21 Juni, des avonds half negen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven1 letterzetter, 1 verver, 3 sfcu- cadoors, 2 opperlieden, 1 grondwerker, 1 kap per, 1 werktuig-bouwkundig teekenaar, 1 me taaldraaier, 1 metaalgieter, 1 autogene las- scher, 4 electriciens, 3 leerling electriciens, 2 stokers, 1 trimmer, 1 plaatwerkersmaat, 1 boekbinder, 1 kellner, 2 kantoorbedienden, 5 varensgezellen en 28 losse arbeiders. Totaal ingeschrevenen 61, vorige week 51 personen. Onbestelbare brieven» Lijst van aan het postkantoor alhier gedu rende de le helft der maand Juni 1930 terug ontvangen brieven en briefkaarten, van wel ke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland Eerw. Zr. Magdalena, Aerdenhout bij HaarlemBureau „Vliss. Courant", Vlissingen. Briefkaaren binnenland: den heer J. Roth, Rotterdam. Een pljproolcer, die voor het eerst kennis maakte, met riep uit: „Had ik dat maar eerder geweten!" Maar het spreekwoord zegt: „Beter laat dan nooit," en hij haalt nu de schade weer ia Brieven buitenland E. J. Sor gedrag er, HavreMadame la Comtesse d'Hauterive, Bruxelles. Na den brand te Middelburg. Ds winkel en het huis van de firma Simon de Wit in de Langedelft te Middelburg heb ben door den grooten brand op 7 December zeer veel geleden. In achterstaande advertentie wordt thans bekend gemaakt, dat na de aanvankelijk ge deeltelijke vernieuwing, thans het pand geheel is gerestaureerd, zoodat de cliënten weer vlug en naar behooren kunnen worden bediend. A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland. Door de Wegencommissie A.N.WB.K.N. A.C. werden vanaf 1922 in Zeeland door af snijding van hoeken, opruiming van gebou wen en verruiming van bochten, de navol gende verbeteringen tot stand gebracht en daaraan door elk dezer een gelijk bedrag bij gedragen Verbetering van een gevaarlijken hoek in de gemeente Serooskerke in de kom van het dorp 400 opruiming van een hin derlijk huis te Sas van Gent 500 verbe tering van een gevaarlijke bocht te Kloos- terzande bij den standaardmolen 150 op ruiming van een hinderlijk huis te Middel burg 200 verbetering van een gevaarlijke bocht door wegverbreeding te Kapelle 250 verbetering van een gevaarlijke bocht te Hoedekenskerke 100 opruiming van een hinderlijk huis te Westdorpe 700 het ma ken van een doorgraving te Wolfaartsdijk 200verbetering van een gevaarlijke bocht te Thoïen 90. Voor den aanleg van het rijwielpad Vlis singenZoutelande werd door den A.N.W.B. alleen besteed het bedrag van 1700. Dinsdag 17, Woensdag 18 en Donderdag 19 Juni. ZIE SPECIALE ETALAGE HET STOFFENHUIS J. F. WOL8KY LANGEDELFT I 18 MIDDELBURG Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit van 13 Juni is tijdelijk be noemd tot leeraar aan de Rijkshoogereburger- school te Ter Neuzen M. Klok, te Zierikzee. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Zeeland a. met ingang van 13 Juni tot voorzitter van het waterschap Stoppeldijk: c.a. L. A. C. van Esbroeck te Hengstdijkb, met ingang van 11 Juli tot dijkgraaf van het waterschap Hoedekenskerke I. Groenewege, te Hoedekenskerkec. met ingang van 1 Augustus tot gezworene van het waterschap De-breeóe-watei'ing-bewèsten-Ierseke, C. van Liere te Kloetinge, uiterlijk tot het einde van. het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn. gewordend. met ingang van 1 Augustus tot gezworene van het waterschap De-breede- watering-bewesten-Ierseke, W. van Liere te 's lieer Abtskerke en P. van 't Westeinde, te 's-Heer Abtskerke. De nieuwe burgemeester van St. Jansteen. De nieuw benoemde burgemeester van St. Jansteen, de heer P. H. Geirnaerdt werd in 1914 benoemd tot commies ter secretarie te Bergen op Zoom en klom geleidelijk op tot commies-chef. Sinds 10 jaren is de heer Geirnaerdt secre taris yan.de administratieve vereeniging voor Burgemeesters en Secretarissen van West Brabant en Oost-Zeeland. Tijdens de mo bilisatie was hij tevens burgerlijk lid van de schattings- en vorderingscommissie. In deze commissie heeft de heer Geirnaerdt zich zeer verdienstelijk gemaakt. Hij toonde daarbij zijn organisatietalent en werkte hij onver moeid aan de zware taak die op zijn schou ders was gelegd. GOES. Voor het horlogemakers-leerling-examen is te Utrecht geslaagd de heer C. Harinck te Goes. Hr. Ms. politievaartuig .Nautilus" is, onder bevel van kapitein-luitenant ter zee H. J. van der Stad, van Nieuwediep naar de Noordzee vertrokken tot het hervatten van het toe zicht op de visscherij. Opgave van overgeplaatste onderofficieren •der marine 12 September majoor-mon teur C. G. Vermeulen van het wachtschip te Willemsoord naar het wachtschip te Vlissin gen 4 Julischipper O. W. Drechsler van het wachtschip te Willemsoord naar de on- derzeedienstkazeme. Een detachement van het bataljon ver- lichtingstrospen van het regiment genietroe pen uit Utrecht is in Den Helder aangeko men tot het deelnemen tot 27 dezer aan de oefeningen der marinekustwacht uit Amster dam. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zijn met de „Batavier V" Maandagmiddag van Rotterdam naar Noorwegen vertrokken. Staande op het dek wuift H. M, de menigte tor Hoe groot de menigte aan de kade te Rotterdam was, bij het vertrek van H. M. de Koningin en H. K. Prinses Juliana naar Noorwegen.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1