Courant FORGERS RIJWIELEN TWEEDE BLAD Sburgsche ij v. Stoomvaart DE WATERLEIDING O? SCHOUWEN EN DUIVELAND. garage van der Heul RECHTSZAKEN KERK- EN SCHOOLNIEÜWS MARINE EN LEGER SPORT FAILLISSEMENTEN AANBESTEDINGEN GEMENGD NIEUWS zijn volkomen af is JE ADRES, acSiJSs: 43. Artikelen heeft dat de koopere or te adverteeren de - !HE COURANT" itallnS van 1—5 regels egel meer 15 cent vriend te koop ge- ame Duitsche Ker nveer 2 jaar. Brie- igaaf letters W. X., Courant". or klein gezin een oning, bevat ka- n zolder, voorzien terleiding, 3 p. w. straat 18 beneden. hands DAMES- en VIELEN vanaf 10 isjesrijwiel 15.—, ijzen). Nieuwendijk. raagd van 16 Juli— 3. Zit- en Slaapka- ik van keuken, voor leren. Nabij strand. Bur. Vliss. Crt." lesfiets Bonedijkestraat ie aangeboden een at zijnde DAMES- een Jongensfiets agd. Adres Schel» RKSTER lag. Adres Schel eneden). ïrwagen. amypark 17. Idelburg-Rotterdam elegen plaatsen. \n passagiers, :en en vee, v. Rolt. vm.uur 9 9 9 te bekomen: V. Transport- en Exp. G. VOS. Telefoon EENHOORN, Teler J5J ISTERHÓ.UT, Telel. i. BlUTENHEK, Tel. I»1 v.Midd v.m.uur 8 8 8 van Woensdag 4 Juni 1930. No. 130. De autoriteiten die gisteren naar Zierikzee waren gekomen om tegenwoordig te zijn bij de opening van de waterleiding op Schouwen en Duivcland, werden bij aankomst te Zierik zee opgewacht door de leden van den raad van bestuur. Wij merkten op den Com missaris der Koningin en de leden van Ged. Staten mr. Van Dusseldorp en mr. Stieger. Het muziekgezelschap „Kunst en Eer" speelde het Wilhelmus, waarna de autoriteiten en ge- noodigden in de gereedstaande auto's stapten en het eerst naar de sociëteit „Concordia" werd gereden, waar koffie en Schouwsche ingeleitjes werden aangeboden. Daar er niet veel tijd te verspelen was, was het oponthoud in „Concordia" maar kort en werden de auto's weder bestegen en door een groot gedeelte van het eiland gereden naar het pompstation. Daar kwamen ook de autoriteiten, o.a. de directeur-generaal van de gevolksgezondheid die via Zij Re de reis hadden gemaakt. Alle autoriteiten en genoodigden verzamel den zich daarop bij het pompstation en hield de voorzitter van den raad van bestuur, de heer A. van der Weijde, een toespraak, waarin hij wees op de groote beteekenis van de totstandkoming van de waterleiding voor Schouwen. Na deskundig advies werd als waterwinplaats het westen van 't eiland aan gewezen. In 1928 werd begonnen met het aanleggen van het buizennet en het volgende jaar werd het pompstation gebouwd. Thans is het geheele werk, op enkele dienstleidin gen na, geheel voltooid en kan aan de aan geslotenen het water wórden verstrekt. De heer Van der Weijde noodigde den di recteur-generaal, den heer mr. L. Lietaert Peerbolte uit het pompstation te willen openen. De heer Lietaert Peerbolte begon met de mededeeling dat de minister van arbeid ver hinderd was bij de plechtigheid tegenwoordig te zijn. Hij wees op den belangrijken dag voor Schouwen en hij wenschte allen die aan de totstandkoming van de waterleiding hebben medegewerkt, geluk met het verkregen resul taat. Het was spr, een genoegen te kunnen mel den dat H. M. de Koningin tot ridder in de Orde van Oranje Nassau heeft benoemd den heer W. G. Boot, burgemeester van Burgh, wien spreker het ondcrscheidingsteeken in het knoopsgat doet. Hij doopte het pompstation met den naam „De Blinkert" en ging daarop met ver schillende andere autoriteiten het machine gebouw binnen om de machine in werking te steilen. De waterleiding was dus geopend. Nadat allen de gebouwen, jdie van de mo dernste machines op dit gebied zijn voorzien, hadden bezocht, vereenigde men zich weer buiten en werden door den heer ir. J. van Poelgeest, directeur van de Zuid-Beveland- sche waterleidingmaatschappij en lid van de bouwleiding der Schouwsche, eenige techni sche mededeelingen gedaan over het pomp station. De werken zijn ontworpen op een ètmaal- capaciteit van 2000 M3. Daar het grondwater niet direct bruikbaar drinkwater is, moesten een ontij zeringsinrichting, filters en kelders worden gemaakt. Om stagnatie te voorkomen zijn voor elk onderdeel reserves aangebracht. Het geheel is zoo ingericht, dat alles door één man kan worden bediend. Na deze toelichting werd het pompstation weer verlaten en reed men langs Burgh, Plompetoren, Vogeleilanden naar Zierikzee terug om zich in café „Juliana" aan een koffietalen te vereenigen. Bij den aanvang der tafel las de heer Van der Weijde het Staatsblad van 1927 voor, be vattende het Kon. besluit tot het verstrekken van een risico-garantie voor de N.V, en stelde hij onder instemming der vergadering voor een telegram van hulde aan de Koningin te zenden met dank voor genoemd besluit. Een strijkje speelde daarop het Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd mede gezongen. Daarop nam de heer Van der Weijde an dermaal het woord, thans voor het geven van een uitvoerig overzicht van de geschiedenis der totstandkoming der waterleiding. Het bleek, zooals reeds eerder gezegd, dat de waterwinplaats moest worden gevonden in de hooge duinen. De maatschappij heeft een kapitaal van 1.440.000 en een reservefonds van ƒ166.000 en nu zal het wel zeer eigen- aavdig klinken, dat in 1909 het dure plan ƒ225.000 zou kosten, de geheele waterleiding uitsluitend voor Zierikzee slechts ƒ66.000. Het zou 1911 worden eer er gang in de zaken kwam, door het bezoek der staatscom missie voor drinkwatervoorziening. Het bui tengewoon gunstig resultaat der toen verrichte boringen was oorzaak dat men voor geheel SchouwenDuiveland wilde gaan -aanleggen en werden propagandatochten gemaakt om de bevolking de noodzakelijkheid, het nut en de behoeften eener drinkwaterleiding uiteen te zetten. In 1916 verscheen een plan met berekening der kosten, maar toen waren de Prijzen van alle materialen veel te hoog om voortgang te kunnen maken. Men ging door met het maken van propaganda en in Oc tober 1920 werd in een vergadering, toegan kelijk voor alle raadsleden en belangstellen den, met 62 tegen 13 stemmen besloten de maatschappij op te richten om gereed te zijn als gematigder prijzen zouden intreden. In 1921 bleek, dat 16 gemeenten wilden toetre den, doch dat 2 nog bezwaren maakten. Ten slotte namen alle gemeenten deel en op 24 September 1921 werd de acte van op richting der N.V. door notaris Biermasz passeerd. Daar het rijk niet meer voor 4/2 pet. geld beschikbaar stelde, maar wellicht voor 6 of 6pet., wat te hoog werd geacht, kwam de zaak schijnbaar op het doode punt. De raad van beheer werkte echter door en hield op 19 Augustus 1924 een vergadering met de ge meenten om het voorstel ter invoering <^er verplichte aansluiting te behandelen. In deze richting wordt voortgegaan en in 1925 kwam ook de Commissaris der Koningin met een kernachtig woord te Oosterland en Brouwershaven de verplichte aansluiting aanbevelen. In 1927 had de eerste verplichte .storting van 10 pet. op de aandeelen plaats, waardoor de vennootschap inderdaad in werking kwam. Het heeft tien jaar geduurd voor men tot de voltooiing kwam, en meer dan eens heeft de raad van bestuur zich de vraag gesteld zullen wij slagen Men heeft volgehouden en de waterleiding is voltooid en de exploitatie en het onderhoud is in handen gelegd van den in 1929 benoemden, directeur, den heer J. H. Scheuerman. De waterleiding is voltooid en spr. uit de hoop, dat zij èn voor de thans levenden èn voor volgende generaties zal voorzien in het voorrecht der verschaffing van goed drink water in toereikende, ja in ruime hoeveelheid. Hij hoopte dat Gods zegen tot in lengte van dagen op deze onderneming moge rusten. Zich tot den Commissaris der Koningin richtende bracht spr. dezen dank voor de wijze, waarop hij hem altijd heeft willen aan- hooren en voor zijn raadgevingen, maar ook als voorzitter van Ged. Staten en mede dit college en zijn leden voor het voorstel tot verleening van 1/3 in de risico-garantie van 168.000. Na de rede van den heer Van der Weijde wees de burgemeester van Zierikzee, de heer J. C. Bannink, er in een humoristische toe spraak op hoe goed het is dat de regenbakken, die hij schetste als modderbakken, vervangen worden door de drinkwaterleiding, ook al zal de oude toren van Zierikzee met verwonde ring vragen hoe men er toe gekomen is een concurrente in het plantsoen op te richten. De tafel werd daarna opgeheven en met „Kunst en Eer" aan het hoofd ging het naar den watertoren. Hier nam de heer Van der Weijde ander maal het woord en wees er op, dat het tijdstip gekomen was om eeri ander voornaam deel der waterleiding, den watertoren, officieel m te schakelen in het bedrijf. Toen bleek, dat de St. Lievens Monstertoren niet geschikt was voor watervoorziening moest een desbetref fend plan worden opgegeven. Spr. zelf be treurt dit niet, omdat het ook hem te ge waagd voorkwam dit bouwwerk van den Mechelschen bouwmeester Keldermans in 1452 gebouwd, met een geweldig gewicht te gaan belasten. Ook moest het schoone aspect van Zierikzee w.rden behouden, en spreker meent, dat men d°ar in geslaagd is, wat de schoonste huldiging is, die aan de bouwdirec- tie kan worden gebracht en 'peciaal aan den heer Ilcken, den ontwerper. Spreker verzocht ten slotte den Commissa ris der Koningin den watertoren in gebruik te willen stellen en te openen. De Commissaris der Koningin wees er op, dat hij zich na hetgeen reeds gezegd is tot een kort woord kan bepalen en in hoofdzaak mede namens het provinciaal bestuur harte lijke gelukwenschen aanbiedt. Namens het provinciaal bestuur brengt hij hulde aan allen, die aan de voorbereiding en de uitvoering der plannen hebben medege werkt, niet alleen zullen zij nu en later op den dank der bewoners van het eiland aan spraak kunnen maken, maar spr. acht het ook zijn plicht hun namens de provinciale op rechten dank te brengen voor hun arbeid, hunne inspanning en zorgen ten bate van het algemeen belang. Onder leiding van hun onvermoeiden voor zitter hebben alle leden van het comité en later van den raad van bestuur met groote energie en toewijding de zaak doorgezet en zich niet door tegenslagen doen afschrikken. Boven hen allen steekt echter in verdiensten wat dit werk betreft één persoon uit, wien in de allerhoogste ma' 1 dank ^n lof moet wor den gebracht. Zich tot den heer Van der Weijde richtende zegt spr., dat allen weten, dat hy het is, die aan Schouwen en Duiveland de drinkwa terleiding heeft bezorgd, met hart en ziel heeft hij aan de voorbereiding gewerkt en dank zij zijn stoere volharding en groove doorzettingskracht is dit werk tot een goed einde gebracht. De voorbereiding van de waterleiding in Schouwen en Duiveland moge ten voorbeeld strekken aan andere deelen van het gewest, opdat ook aldaar met groote eensgezindheid gearbeid worde in onderling vertrouwen en met even groot succes als op dit eiland. Thans aan de ontvangen uitnoodiging ge volg gevende/spreekt de Commissaris den wensch uit, dat de drinkwaterleiding Mij. Schouwen en Duiveland zich krachtig moge ontwikkelen en dat weldra zal blijken, dat zij voor het eiland een rijke bron van voorspoed en welvaart mag worden genoemd. Na het uitspreken van deze woorden opende de Commissaris de dubbele deur van den AUTO-VERHUUR-INRICHTING TELEFOON 133 toren, die tot nu toe bewaakt was door de Zierikzeesche padvinders. De gasten verlieten Zierikzee, maar daar bleef het feest tot laat in den avond. Reeds had des morgens het carillon zich doen hooren, des middags had het muziek gezelschap „Nieuw Leven" uit Om erkerk muzikale wandelingen gemaakt, terwijl te 5 uur burgemeester Bannink de fontein in het Havenpark opende. Des avonds speelde „Kunst en Eer" in het Havenpark en trok daarop naar de Nieuv/e haven, waar duizenden het afsteken van een groot vuurrk gade sloegen. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken behandeld A. N., 59 jaar, oesterhandelaar te Ierseke, verdacht van heling van een zak met oesters te Ierseke op 29 Maart 11. Eisch.: 1 maand ge\4ngenisstraf. R. J., 24 jaar, betonwerker te Breda, ver dacht van het veroorzaken van brand door schuld te Sluiskil op 25 April 11. Eisch 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. J. D., 54 jaar, rijwielhandelaar te Hoek, verdacht van verduistering van een geldsbe drag van 232.4' ten nadeele van de N. V. Umonrijwielfabriek te Hoek in 1929 en 1930. Eisch 1 maand gevangenisstraf. M. A. F., huisvrouw H. B. P„ 30 jaar, zonder beroep te Westdorpe, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kanton- rchtej- te Hulst, waarbij zij wegens overtre ding van de motor- en rijwielwet, werd ver oordeeld tot een geldboete van j 25 of 10 da gen hechtenis, en intrekking rijbewijs voor den tijd van een jaar. Eisch bevestiging vennis waarvan hooger beroep. C. P. H., 56 jaar, handelsreiziger te Middel burg, in voorarrest, verdacht van verduiste ring van ee^ geldbedrag van f 32.60 ten na deele van de firma Focke en Metlzer te Am sterdam in 1929 en van een geldsbedrag groot f 118.45 ten nadeele van de N.V. Handels- Maatschappij te Amsterdam. Eisch 9 maan den gevangenisstraf. N. K., 35 jaar, wonderdokter te 's-Graven- hage was in ho >ger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst, werd veroordeeld tot eer. geldboete van 3C0 of 2 maal 30 dagen hecn- tenis. Eisch bevestiging vonnis waarvan appel. J. P. W., 22 jaar, koopman te Sluis, ver dacht van verduistering van een duif ten nadeele van C. de Meijer te Sluis in 1929 of 1930. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Door O. K. G. K., 33 jaar, veekoopman te Middelburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de motor- en rijwielwet, werd veroordeeld tot een geldboete van 25 of 25 dagen hecn- tenis. Eisch bevestiging vonnis waarvan hooger beroep, met uitzondering van de straf 10 boete of 10 dagen hechtenis. K. I., 49 jaar, landbouwer te St. Jansteen was in hooger beroep gekomen tegen een voi> nis van den kan tonrechter te Hulst, waarbij hij wegens overtreding van de jachtwet, werd veroordeeld tot een geldboete van 30 of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen geweer. Eisch bevesti ging vonnis waarvan beroep. L. R., huisvrouw V., te Ter Neuzen was in verzet gekomen tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij zij wegens verduistering van een geldsbedrag van 1625 werd veroordeeld tot 6, maanden gevangenis straf voorwaardelijk. Eisch bevestiging van het vonn waartegen verzet'. Uitspraak in alle zaken 13 Juni a.s. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens als bestuurder van een rij wiel, buiten noodzaak de linkerzijde van deti weg houden P. B., te St. Laurens 3 b. s. 3 d.h.M. v. d. E.. te Middelburg f 25 b. s. 25 d. h.Als bestuurder van een motorrijtuig in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden M. H.. te Middelburg f 10 b. s. 10 d.h.als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden zonder dat het rijtuig is voorzien van een verkeersspiegelM. v. L., te Goes 5 b. s. 5 d.h. als bestuurder van een rijwiel rijden, zonder dat het is voorzien van een wit licht uitstralende lantaarn en van een reflector J. M. F., te Koudekerke ƒ5 b. en 2 b. s. 5 en 6 d. h.idem be halve den reflector P. J. E. K., te Ouden bosch 15 b. s. 15 d. h.idem rijden zonder reflector J. K„ te Middelburg, 3 b. s. 3 d.h.een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwielL. J. te Middel burg 10 b. s. 10 d. h.als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden, zonder rij bewijs W. v. d. D., te Ovezande 5 b. s. 5 d. h. K. C., te Serooskerke 10 b. s. 2 w. tuchtschoolA. S., te St. Laurens f 3 b. s 3 d. h.als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden zonder dat verlicht is hec nummer met letter J. H., te Serooskerke, f 5 b. s. 5 d.h.N. de K., te Middelburg 5 b s. 5 d.h. C. A. W. te N.- en St. Joosland 2 b. s. 2 d.h.als bestuurder van een rijwiel daarmede rijden op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht J. de F. te Middelburg 5 b. s. 5 d.h.D. B. te Koudekerke 1 b. s. 1 d. h. C. Ch. L. te Middelburg 10 b. s. 10 d.h. straatschenderij L. W. te St. Laurens 15 b. s. 4 weken tuchtschool niet zorgen dat een op den openbaren weg geplaatst voorwerp behoorlijk verlicht isR. B., te Aagtekerke 2 b. s. 2 d. h.K. v. d- B., te Vlissingen 5 b. s. 5 d. h.verwekken van nachtrumoer A de V., te Vlissingen f 15 b. s. 15 d.h.P. S. te Middelburg 15 b. s. 15 d.h.openbare dronkenschap J. M. te Vlissingen f 15 b. s. 15 d. h.J. de R., te Vlissingen 15 b. s. 15 d.h.M. K. D. te Middelburg 15 b. s. 15 d.h.idem bij tweede herhaling J. J. B. te Oost- en West-Souburg 14 d. h.terwijl zijn hond wild vervolgt op grond, waarop men niet bevoegd is wild of schadelijk gedierte op te sporen, te bemachtigen of te dooden, dien niet terugroepen of ophalen J. K. 10 b. s. 10 d. h.J. de P. te Koudekerke 10 b. s. 10 d.h. eieren van wiü zoeken B. M. te Se- rooskerl& 5 b. s. 5 d. h.A. J. te Seroosker ke, berisping een huid van een mol vervoe ren J. W. te St. Laurens 5 b. s. 5 d. h. overtreding arbeidswet bij herhaling binnen twee jaar G. H. M. P. te Middelburg 15 b. s. 15 d.h.idem J. M. S. te Vlissingen twee geldbóèten elk van f 3 s. 3 d.h. voor elke boete overtreding leerplichtwetJ. D. te Vlissingen 5 b. s. 5 d.h. M. S. wed. C. G. te Middelburg f 10 b. s. 10 d.h.P. W. te Me- liskerke 5 b s. 5 d. h.overtreding trekhon- denwetJ. W. te Koudekerke 5 b. s. 1 w. tuchtschoolvleesch, dat bedorven is, in voorraad hebben G. K. v. d. B., te Koude kerke 100 b. s. 10 d.h.in de gemeente Vlis singen als bestuurder van een trekdier op den weg niet gevolg geven aan een gegeven bevel A. W. v. d. B., te Vlissingen 15 b. s. 15 d. h. si op de bol werken buiten de paden bevinden H. C. R., te Middelburg 0.50 b. s. 1 d.h.in de ge meente Middelburg op de openbare straat voetbal spelen B. de R. en J. H. C. K., bei den te Middelburg, elk 3 b. s. 1 w. tucht school A. C. te Middelburg 1 b. s. 1 w. tuchtschool in de gemeente Middelburg zonder vergunning voorwerpen te koop aan bieden K. L. te Middelburg, vrijspraak wateren buiten de daartoe bestemde bakken F. J. v. d. R., H. de T„ beiden te Middelburg ieder f 3 b. s. 3 d.h. De moord te Bennekom. Thans kan als vaststaande worden gemeld dat de behandeling van de zaak tegen J. Hoek, voor de rechtbank te Arnhem, die verdacht wordt van den moord op mej. Ko- perberg, in haar geheel met gesloten deuren zal plaats hebben. De behandeling «jlezer zaak is vastgesteld op Donderdag 17 Juni. Afscheid. Ds. M. C. W. Wegeling, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te 's-Heerenhoek, die het beroep naar Laeken (Brussel) heeft aan genomen. is voornemens Zondag 15 Juni af scheid te nemen van zijn tegenwoordige ge meente. Ring Zuid-Holland—Zeeland van Doopsgezinde gemeenten. Heden kwamen te Aardenburg bijeen de afgevaardigden der Doopsgezinde ge meenten in den ring Zuid-HollandZeeland. De agenda der vergadering, die in de Doops gezinde kerk gehouden wordt, vermeldt o.a. een lezing te houden door prof. W. J. Kühler te Amsterdam over „Een en ander uit de oudste geschiedenis der Doopsgezinde Kerk". Jubileum ds. G. H. Kersten. Gisteren heeft ds. G. H. Kersten, predikant van de Gereformeerde gemeente te Rotter dam zijn 25-jarig ambtsjubileum gevierd. Des morgens heeft de jubilaris in intiemen kring met de predikanten van verscheidene gemeenten dit feit herdacht. Des middags is een zeer druk bezochte receptie gehouden. De leiding hiervan berustte bij ds. A. Verha gen te Middelburg. Het woord werd gevoerd door ds. J. R- van Oordt van Zeist als oudste predikant der Gereformeerde gemeenten door ds. J. Fraanje als vriend, door ds. M. Heykoop van Utrecht als oud-student van de theologische school, waaraan ds. Kersten docent is, en ten slotte door den heer A. van Bokhoven als hoofd der Rehobothschool der Geref. gemeente. Des avonds heeft ds. Kersten in de kerk aan den Boezemsingel een gedachtenisrede gehouden. Na een kort inleidend woord heeft ds. Kersten een predikatie gehouden over 2 Corinthe 12 9 Zoo zal ik dan veel liever roemen in mijne zwakheden, opdat de kracht van Christus in mij wone. Spreker richtte zich tot de zeer talrijke afgevaardigden van zijn vroegere gemeenten Meliskerke en Ierseke. De gemeente zong de afgevaardigden toe Ps. 121 4De Heer zal u steeds gadeslaan. Namens den kerkeraad sprak de heer Van den Berge, die er op wees dat God den dienst van ds. Kersten niet ongezegend heeft gela ten. Toch wil spreker niet den mensch ver heerlijken, maar God alleen de eer geven, waarom hij de gemeente verzoekt te zingen Psalm 72 11 Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen. Namens de Zeeuwsche kerken sprak ten slotte ds. A. Verhagen, die liet toezingen Ps. 122 3, waarna ds. Kersten met enkele woor den dankte. Examens. Voor het voorloopig machinisten-diploma zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heeren N. M. Hoencamp te Middelburg, L. van Sluijs te Zoutelande, S. de Vos te Nieuw- en St. Joostland en G. J. de Graag te Goes. Examen-commissie hoofdacte. In de commissies, welke belast zijn met het afnemen van de examens voor hoofdon derwijzer (es) zyn benoemd te Rotterdam tot ondervoorzitterC. Wit, inspecteur L. O. in de inspectie Middelburg, te Middelburg tot leden dr. H. Huizenga te Middelburg J. van der Worp te Oostburgtot plaatsver vangende leden W. A. J. Stroux te Zierik zee E. Mos te Middelburg J. J. Gielen te Hulst. In de commissie te 's-Gravenhage is tot plaatsvervangend lid benoemd R. van der Welle te Middelburg. De „Buffel", die geruimen tijd dienst heeft gedaan als logementsschip, is gisteren buiten dienst gesteld en naar 's Rijks werf gediri geerd. Gisteren is een transport van 6 onder-offi-0 eieren en 8 minderen der zeemacht met het s.s. „P. C. Hooft" van Amsterdam naar Oost- Indië vertrokken. Postduiven. De postduivenvere niging „De Posthoorn" alhier hield Zondag jl. een wedvlucht met, oude duiven vanuit Creil (Frankrijk.) De duiven werden in vrij heid gesteld des morgens 10 uur 15 met be wolkte lucht en westenwind. Aankomst le duif 1 uur 7 min., laatste prijs 1 uur 41 min. De prijzen werden als volgt behaaldJ. J. W. Hanssen le, 2e, 6e, lie, 18e en 22e prijs A. de Visser 3e, 4e, 8e, 10e, 15e' en 26e prijs W. J. Stroo 5e en 29e prijs A. de Bree 7e en 9e prijs J. Weijerm^ns'l2e prijs A. van der Weele 13e en 20e prijs J. Eiff 14e prijs L. van Sorgen 16e prijs; W. Izebout 17e prijs; J. Janisse 19e prijs L .de Ridder 21e prijs A. van Eek 23e en 25e prijs J. van Wezel 24e prijs; J. de Ridder 27e prijs en J. Kats 28e prijs. A.s. Zondag wedvlucht van Orleans (Fr.) Dit belooft een interessante vlucht te worden daar voor dit concours 40 eereprijzen en een zilveren wisselbeker beschikbaar zijn, welke zijn te bezichtigen bij den heer W. J. van üxem, Walstraat. Tevens wordt door de Vlissingsche duiven ook nationaal meegevlogen aan het Bonds T.B.C.-concours, waarvan de inleg ten goede komt aan de vereeniging ter bestrijding der tuberculose, waaraan duizenden duiven uit verschillende plaatsen van ons land zullen deelnemen, om zoodende een steentje bij te dragen voor liet goede doel. Tevens zal de heer W. van Dam te Hilversum een rede houden voor de microfoon. Gedurende de maand Mei werden 254 fail lissementen uitgesproken en sedert 1 Januari 1307. In hetzelfde tijdvak van 1929 werden 1234 faillissementen uitgesproken. Volgens het weekblad Handelsbelangen werden gedurende de maand Mei bij de ge zamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 113 crediteurlijsten met een totaal passief van 1.665.327.87, waarvan preferent 460.079.70. Vanaf 1 Januari 1930 werden in totaal ge deponeerd 675 crediteurenlijsten met een to taal passief van 12.762.031.55, waarvan preferent 2.102.380.44. Door Ged. Staten werd heden aanbesteed het uitvoeren eener verbetering van den weg, voorkomende op het provinciaal wegenplan onder volgnummer 13a en gelegen in de ge meenten 's Heer-Arendskerke en Heinkens- zand, met bijkomende werken, in 2 perceelen le. perceel wegvak, gelegen in de gemeente 's Heer-Arrndskerke van den rijksstraatweg GoesMiddelburg tot de grens tusschen de gemeenten 's Heer-Arendskerke en Heinkens- zanci. Raming 31.600. 2e. perceelwegvak gelegen in de gemeen te Heinkenszand, van de bij perceel 1 ge noemde grens tot de kom van die gemeente. Raming f 39.900. J. H. van de Ven, Vlissingen, resp. 43.900 en 34.980 L. G. J. van de Ven, Koudekerke 43.900 en 30.950 W. Wandel, Schoondijke 43.600 en 32.036 W. J. Walput te Tho- len en J. van Loon te Halsteren 42.600 en f 35.500 W. van de Linde, Kattendijke 40.900 en f 39.900 M. K. Knuist te Goes en J. Knuist te 's Heer Arendskerke 39.175 en 29.888 firma F. Duinhouwer .Sr., Goes 38.300 en 28.950. Pakjesdieven aangehou den. Te Rotterdam zijn gearresteerd B. v. L. en v. W., verdacht van een heele reeks diefstallen. Te Numansdorp had v. W. acht met bont gevoerde jekkers verkocht te gen bedenkelijk lagen prijs. In November 1929 heeft v. W. in een auto, die op de Korte Hoogstraat aldaar stond, schoorsteenloopers gevonden. Nog heeft de politie een ventilator in beslag genomen, die in December van hefe vorig jaar uit een auto van een reiziger uit Doorn was gestolen. Waarschijnlijk heeft B. v. L. bij zijn diefstallen hulp gehad van v. Z. die reeds in het Huis van Bewaring is gede tineerd. Een vechtpartij. Toen gisterenmiddag B. uit de Plankstraat te Maas tricht van zijn werk thuis kwam, trof hij in zijn woning den Belg H. aan. B.'s vrouw en dochter werden oorzaak van een hevigen twist. B. bracht H. met een zakmes een vijf tiental steken toe. Bloedend vluchtte H. de straat op voor de woning van een pastoor zakte hij in elkaar. De geneeskundige dienst bracht hem naar het hospitaal Calvariën- berg aldaar. De dader is aangehouden. Jeugdige dievenbende.— De politie te Leiden heeft een aantal jongens van 14 tot 18 jaar aangehouden, die zich de laatste maanden hebben schuldig gemaakt aan tal van grootere en* kleinere inbraken en. diefstallen te Leiden en omgeving. De mees- ten van deze veelbelovende knapen zijn goe-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 5