1000 500 100 25 WOENSDAG 4 JUNI EERSTE BLAD ARTLIJNEN TE VLISSINGEN ENDA ven Jaargang '1930 [tjave: Firnia F. VAN DE VELDE Ir.. Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 00281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincieoieuws STER-TABAK Puistjes 2 Juni nam. van Ant- n 'uni te Melbourne Mei van Port Said L Juni Suez uni van Leixoes 31 Mei Gibraltar 1 van Rio de Janeiro Mei van Kilindini 1 Juni v. Gibraltar nevelt" (uitr.) 30 Mel sr.) 30 Mei van Mo- 1 Juni te Suez in ballast van Padang 2 Juni van Port Said p. 1 Juni Sagres 1 Juni Galle 3atavia n. Rott. Mei van Singapore (uitr.) 31 Mei v. South- te Kaapstad r.) 1 Juni v. Port Said 1 Juni vai^ Padang Juni Finisterre 30 Mei te Calcutta Jei te Sabang 1 Juni van Vigo 1 Mei Perim uni te Genua 1 Mei van Halifax Juni van Madras ii 8.08 -20.32 9.24 21.50 Auto's, Fietsen ertuigen. Juni uur 4 9.43 5 9.44 vermakelijkheden, ringen, enz. - Dagelijks voorstelling, Dagelijks voorstelling, 8 ilmina. lederen avoni aanvangende half acht. lansante van 36 uur. )te strikken onder elkaar één volkomen voldoen- ou zijn geweest Andere jen een strikje aan de aan den hals, een dito len rok, ook nog een aan s nog aan den bovenarm communiejóngetje. er ook eenvoudiger, min- opgeluisterde japonnen, met goeden smaak zeker ïenken. )E GARNEERINGEN. voorjaarsjaponnetjes ngeriegarnituurtjes, een anchetten, met de steel- duurd in de kleur of Soms ziet men ook twee kraagjes van ver schillende afmetingen op elkaar, waarvan het onderste en groot ste met een smal ge sleurd biesje is afgezet. 'Grazieuzer staan twee dubbele reepen stof, één wit en één in kleur I der japon, op elkaar en opzij tot een vluggs strik gelegd. Vele der fijnere wol len toiletten zijn mot zijden borduursel ver sierd. Als de japon een licht kraagje heeft, is dit in de kleur van het borduursej gekozen. Een japon van marine blauwe serge, die met borduursel in grijs koraalrose is versierd, eeft bijv. een koraal kleurig kraagje. Zeer gekleede japon nen zijn dikwijls met echte kant versierd. OP zwart zijden toiletten >rnaamste garneering. OJJ id te doen uitkomen wordt de stof gezet, men is een nieuwe, nie garneering in zwang Se' aanbrehgen van figuren, ïen door middel van kralen geborduurd, goed betreft hiervoor veel Engelsch borduursel of glansgaren uitgevoerd- lauw op rose stof. g uitgesneden hals wor jorduursel aangebracht, a op het hemd of de on e wilhelmine. S81NGSCHE COURANT jgONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 et. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 et., iedere regel meer 15 ct. (e abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- Serd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" pit nummer bestaat uit 2 bladen Het bezoek van de Groothertogin en den Prins van Luxemburg. Vele duizenden zoowel uit Apeldoorn als uit plaatsen ver in den omtrek hebben giste lenavond het groote vuurwerk bijgewoond, op het landgoed Marialust werd afgesto ten in tegenwoordigheid van de Grootherto gin en den prins van Luxemburg en de Ko ninklijke familie met groot gevolg. Bij het af- en aanrijden van den Koninklijken stoet jerden de vorstelijke personen luide toege juicht. Bj het vertrek van Het Loo zijn het paleis en de tuinen op fantastische wijze door Ben- gaalsch vuur verlicht, hetgeen eveneens veel «langstelling heeft getrokken. „De Vrije Luistervink" zal zich wenden tot de Koningin. Nu na minister Reijmer ook minister Ruys de Beerenbrouck, als voorzitter van den raad ran ministers, geweigerd heeft de heeren mr. J, H. van Doorne, dr. Max Juda en ldr. Wes terling namens de vereeniging „De Vrije Luistervink" in audiëntie te ontvangen, om de belangen van den onpolitieken omroep te bepleiten, heeft het bestuur dier vereeniging, naar „de Tel." verneemt, besloten zich met een uitvoerig verzoekschrift te richten tot de Hooge Landsvrouwe. Het binnendringen van studenten in het Koninklijk Paleis. Door den heer Van der Waerden zijn aan den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen de volgende vragen gesteld 1. Heeft de minister kennis genomen van de door den Dolftschen senaat uitgesproken uit sluiting van de studie aan de Technische Hoogeschool voor twee jaar ten aanzien van twee studenten, die op 11 Mei jl., in feest stemming terugkeerend van de studenten- roeiwedstrijden, een perceel, gelegen aan den te Amsterdam, overmoedig, doch zonder kwade bedoelingen, zijn binnengedrongen, buiten de uren, waarop dit perceel voor be zoekers te bezichtigen is, terwijl bekend was, dat de bewoners niet aanwezig waren 2. Is de minister van oordeel, dat het hier ;n vergrijp betreft, dat verband houdt met het onderwijs aan de Technische Hoogeschool en waèrin de senaat aanleiding mag vinden tot het nemen vt disciplinaire maatregelen 3. Is de minister bereid, van zijn vernieti gingsrecht gebruik te maken ten aanzien van dit besluit, dat door de onevenredig zware straf, die het oplegt, des te schrijnender is, daar studenten die zich op dien zelfden dag den trein ergerlijk misdroegen, tot dusver vrtf uitgaan Kon. Ned. Meteorologisch Instituut. I Kon. besluit is aan den heer G. F. T. Tydeman, gepensionneerd vice-admiraal, op verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van curatoren van het Ko ninklijk Nederlandsch Meteorologisch Insti tuut, met dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten, en is tot lid van genoemd college benoemd de heer J. L. H. luymes, kapitein ter/zee, hoofd van de afdee- hydrographie van het departement van Het weer. De weerkundige medewerker van het „Vad." ÉChryft Hoewel over 't algemeen bij ons geen bij zondere weersverschijnselen zijn voorgekomen en °ok niet in uitzicht zijn, is het niet zon- belang den algemeenen weerstoestand in ®et kort na te gaan. In ieder geval trekt de vlakke luchtdrukverdeeling over een li gedeelte van Europa de aandacht der Meteorologen omdat deze zich kan ontwikke- tot een bijzondere luchtdrukverdeeling Jtoarvan het karakter moeilijk of in het ge- aeel niet te voorzien is, zoodat het ook niet doenlijk is te zeggen hoe de weersgesteldheid de eerstvolgende dagen zal zijn. 0ver het algemeen is de luchtdrukkring •eeds eenigen tijd hoog in de Noordelijke belft van Europa, waar dan ook meest helder J'eer me! zwakke en uitecnloopende winden ueerscht. In het Zuidwesten heeft de hoogere dvu\i langzamerhand plaats gemaakt voor een ^gebreid gebied van lage drukking, waarin d® voornaamste centra boven Frankrijk, de °ltvan Biskaye, Engeland, de Kanaalstreek, j Noordzee en Noord-Duitschland lagen. Het totste, een kleine vlakke depressie boven Noord-Duitschland, waar de temperatuur in aansluiting met die over het geheeele Ooste land vrij hoog was, ging gepaard met zware onweders, waarvan o.a. berichten uit Berlijn gewag hebben gemaakt. Over het algemeen kan men zeggen, dat ook in Zuid-Europa de luchtdrukverdeeling gunstig is voor de ontwikkeling van een on weerstoestand aan de Oostelijke zijde van luchtdruk minima boven de Golf van Bis kaye en West-Frankrijk. Of déze onweerstoe stand, voorafgegaan door hooge temperatuur zich spoedig over ons land zal uitbreiden, is twijfelachtiger geworden sedert achter de naar het Oosten wegtrekkende kleine depres sie, welke Zondag boven Engeland lag, een niet krachtige inval van koude lucht heeft plaats gehad, die Maandag bij ons veel af koeling bracht. Het is niet zeker dat deze koude-invasie zich sterk ontwikkelen zal. De tijd van het jaar is ook welhaast voorbij, dat zulke inva sies van koude lucht uït het Noorden die be- teekenis krijgen, welke zij vroeg in de lente kunnen hebben. De algemeene weerstoestand is dus zooals reeds werd opgemerkt, van dien aard, dat zij weinig of geen aanwijzingen geeft, waarop verdere vooruitzichten zouden kunnen wor den gegrond. Ongunstig is hij echter niet, zij het dan ook, dat de kleine depressies nu en dan eenige storing veroorzaken, die niet van langen duur is. Rijwielpadvereenigingen. Te Almelo is een vergadering gehouden van de rijwielpadvereenigingen in ons land. Besloten werd een algemeene landelijke re clame te verspreiden, bestaande uit een mooie plaat, welke voorzien zal worden van een op iedere vereeniging betrekking hebbend onder schrift. De A.N.W.B. zal het verschijnen van deze plaat mogelijk maken. Er zijn thans 5 rijwielpad-vereenigingen, nl. Walcheren, Nocrd-Kennemerland, Zuid- Holland, West-Veluwe en Salland. In de vergadering werd er op gewezen, hoe door postboden, veldwachters enz. geregeld gebruik wordt gemaakt van de rijwielpaden, zonder dat de betreffende diensten bijdragen in de kosten van aanleg en onderhoud van deze paden. Besloten werd aan de desbetref fende diensten te verzoeken een subsidie te willen bijdragen. Aan de zenders te Huizen en Hilversum zal v/orden aangevraagd een kwartiertje beschik baar te stellen om te kunnen spreken over het nuttige werk der rijwielpad-vereenigin- gen. In het jongste nummer van „de Kampioen" komt een artikel voor, waarin gewezen wordt op het belang van de rijwielpaden voor het toerisme en het verkeer, waarbij kaartjes zijn gevoegd van de verschillende rijwielpaden, ook van het rijwielpad Vüssingen-Zoutelande. Plaatselijke Keuze. Op 9 Juni a.s., 2en Pinksterdag, zal te Amersfoort een nationale betooging gehou den worden, waar niet alleen de drankbestrij- dingsorganisaties, maar ook de sympathisee- rende kerkelijke, politieke, maatschappelijke en vakvereenigingen van het verlangen naar Plaatselijke Keuze zullen doen blijken. Zonneschijn. De omslag van het Juni-nummer staat in het teeken van de watersport. De theorie van het zeilen wordt behandeld door J. L. A. Cuperus. Ir. J. F. L. van Os geeft een beschrijving van de afsluiting en gedeeltelijke droogma king van de Zuiderzee met teekeningen van den schrijver. Verschillende verhalen zullen door de le zers van dit mooie tijdschrift zeker met ge noegen gelezen worden, terwijl het bijblad „het leuke hoekje" voor een aangename ont spanning zorgt. De uitslag is opgenomen van de April-wed- strijden. Uit onze provincie vinden wij er slechts één prijswinner onder. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Mei bin nengekomen 1806 schepen, metende 2.035.757 ton, tegen 1535 schepen, metende 1.855.895 ton in Mei 1929, zijnde een vermeerdering met 271 schepen en met 179.862 ton. Sedert 1 Januari zijn te Hamburg binnen gekomen 8055 schepen, metende 9.247.180 ton, tegen 5714 schepen metende 8.277.059 ton in dezelfde periode van 1929. Er is dus een ver meerdering met 2341 schepen en met 970.121 ton. In de haven van Antwerpen zijn in Mei binnengekomen 943 schepen met. 1.779.962 ton (herleid), tegen 996 schepen metende 1.769.345 ton (herleid) in Mei 1929. Er is dus een vermindering met 53 schepen en een vermeerdering met 10.617 ton. Sedert 1 Januari zjjn te Antwerpen bin nengekomen 4599 schepen met. 8.252.134 ton, tegen 4630 schepen metende 8.268.978 ton in dezelfde periode van 1929. Er is dus een ver mindering met 31 schepen en met 16.844 ton. Sedert 1 Januari zijn den Nieuwen Water weg binnengekomen 6217 schepen metende 10.384.023 ton, tegen 5721 schepen metende 9.633.542 ton in dezelfde periode van 1929. Er is dus een vermeerdering met 496 schepen en met 750 481 ton. Sedert 1 Januari zijn te Rotterdam bin nengekomen 5114 schepen met. 8.498.249 ton, tegen 4797 schepen, met. 8.134.346 ton in de zelfde periode van 1929. Er is dus een ver meerdering met 317 schepen en een vermeer dering met 363.903 ton. Over de eerste vijf maanden van 1930 heeft dus de havenbeweging van den Nieuwen Wa terweg die van Antwerpen met 2.131 889 ton overtroffen terwijl het verschil ten voordeele van Rotterdam in deze maanden 246.115 ton bedroeg. Scheepsbouw. Van de werf Gusto van de firma A. F. Smulders te Schiedam, is met goed gevolg te water gelaten de stalen kraanponton voor de grootste drijvende kraan tot heden gebouwd. Deze kraan is bestemd voor de havenwerken te Bordeaux. Op de vrijgekomen helling werd de kiel ge legd voor een soortgelijke kraan, bestemd voor de havenwerken van Marseille, met een hefvermogen van 400 ton. Buiten deze twee reusachtige kranen zijn op deze werf nog eenige andere groote kra nen, met een gezamenlijk hefvermogen van meer dan 1000 ton voor buitenlandsche reke ning in aanbouw. VLISSINGEN, 4 JUNI. Concert Crescendo. De harmonicavereeniging „Crescendo", di recteur de heer M. P. Ventevogel, geeft Vrij dagavond 8 uur een concert in den tuin van de voormalige Willem III kazerne. Programma: „Homme contre homme", marsch, Jules Knegtel „Marie Henriëtte", ouverture, L. Montague „Suspinul", wals, J.Ivanovici „Une Pensée", melodie, Jos.Kessels „Lustspiel Ouverture", Kéler Béla „Salut au Drapeau", marsch, J. de Wolf Met het 2e en 5e nummer werd op het con cours te Gouda in de 2e afdeeling een eerste prijs behaald. Zangklassen Chr. Zangvereeniging „Hosanna". Concertgebouw. Het was ditmaal wel laat in het seizoen, dat de heer J. W. Bommeljé met deze zang klassen de jaarlyksche uitvoering gaf, doch aan de belangstelling was dit niet merkbaar, want de groote zaal was als steeds geheel ge vuld. Het weder werkte ook wonderwel mede 't was geen war e dag geweest en zoo was het in de zaal heel best uit te houden. Allereerst kwam zangklasse A aan het bod met een zeer gevarieerd programma. Uit de keuze der liederen bleek wel, dat de directeur inderdaad onderwijs geeft en systematisch te werk gaat en de kinderen er dus maar niet op los zingen. Alle nummers opnoemen zou ons te ver voeren, daar we tot vóór in de twintig telden. Doch ,,'t Scheepken onder Jezus' hoede" voor solo en koor, het twee stemmige „Meiliedje", het grappige „In de lucht" en het knap gezongen en voorgedragen regen-liedje uit de oude doos mogen we niet verzuimen te memoreeren, evenmin als de solo „Als Christus de Heer" en de liederen, welke door eenige meisjes en (of) jongens werden uitgevoerd. Dat „Kindergebedje" bijv. door de vier kleinste hummels, wat klonk dat snoezig en lief en onbevangen. Ook werden sommige liedjes eerst gezongen op de namen van de toontrappen (solfieeren) wat zeer be vorderlijk is voor uitspraak en stemvorming. Enkele populaire canons oogstten begrijpelij kerwijs veel succes evenals het zoem- en fluitliedje wat als v rassing en toegift ge geven werd. Eigenaardig, dat een publiek juist altijd vraagt om herhaling van liederen, waarvan het denkt, dat ze meer voor de grap in het program zijn gevoegdde uitvoering van de bezem-canon bijv., vraagt echter van de kinderen zeer veel zelfstandigheid bij het zingen, want hoe licht gaan zelfs „groote menschen" met een andere stem mede. Maar de jeugd heeft het flink gedaan en zich niet laten verleiden. Ofschoon „De witte wereld" goed werd voorgedragen en diverse winter- tafereelen voor oogen tooverde, vinden we een winterliedje beter op z'n plaats in dat „Waarom schud jij steeds van neen! neen! Meen je soms, dat het rooken van n pijp je niet zal bevallen? Rook dan eens een pijp Dan zul je ja! ja! knikken en van geen ophouden meer weten." jaargetijde. Als er sneeuw valt of gevallen is. laat dan de kinderen zingen ,,'t Is vandaag de witte wereld". Jammer, dat het harmonium, wat lichtelijk ondersteunde, onzuiver was. Zangklasse B of te wel het middelbaar, heeft op een zestal fraaie liederen vergast. „Morgenlied" en „Aan het Vaderland" van Abt zijn van 'die heerlijke driestemmige „zangvogeltjes" en hoe fijn van vinding is Lijsen's „Oogstlied". Het humoristische „Moet je varen" van Verhulst, genoot een prijzens waardige vertolking, terwijl eenige meisjes in „Winter" en het „Roeiliedje" bewezen, dat er aardig stemmenmateriaal voorhanden is. De hoofdschotel van den avond vormde Hol's dankbare cantate. „In den zomer uit', waar aan ook gedeeltelijk klasse A medewerkte. Met veel lust en opgewektheid hebben de kin deren het zomertochtje gemaakt, ze hebben zich opperbest geamuseerd en de ouders heb ben mede genoten van het genoegen en de pret van hun telgen. Het deel, getiteld „Vo gelenzang" werd bijzonder goed gezongen, de pianobegeleiding was wederom in goede han den. Met zeer veel applaus zijn de uitvoerenden den ganschen avond beloond de heer Wol tering die den directeur na afloop dank bracht, mocht zich terecht de tolk der aan wezigen noemen. De kinderen boden den heer Bommeljé een mooien kapstok aan, een attentie, welke aan hun eigen brein ontspro ten was. Wel een bewijs, dat zij gaarne het zangonderwijs bij hun directeur volgen hun aantal, de klassen zijn ruim honderd leerlin gen sterk, wijst daar trouwens mede op. Ook de organiste werd niet vergeten en ontving een souvenir. De voorzitter van Hosanna, de heer Wolte ring, opende en sloot de bijeenkomst met ge bed. O. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeeenteüjken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 letterzetter, 2 ijzer-beton- vlechters, 1 stucadoor, 3 opperlieden, 1 me taaldraaier, 1 autogene-lasscher, 1 metaal gieter, 1 machinist, 5 electriciens, 3 leerling- electriciens, 1 stoker, 1 trimmer, 1 boekbin der, 1 plaatwerker-brander, l slager, 3 kan toorbedienden, 3 varensgezellen en 36 losse arbeiders. Totaal aantal ingeschrevenen 66, vorige week 68. Tent- en auto-Evangelisatie van het Leger des Heils. Tijdens de zomermaanden tracht het Leger des Heils op bijzondere wijze het Evangelie te brengen in alle deelen van ons land. Terwijl een nieuw plan wordt gemaakt om met een motorboot, voorzien van een groote linnen tent, het Noorden des lands te bewer ken, reist men in het Zuidelijk gedeelte reeds met een Evangelie-auto en worden er tent samenkomsten 'gehouden. Deze tent wordt hier ter stede geplaatst op het plein voor de Hendrikstraat van 5 tot en met 15 Juni as. Eiken avond om 8 uur wor den deze samenkomsten gehouden, waarin ook verschillende predikanten zullen spre ken, De opening, die Donderdag a.s. plaats in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds met wat PUROL in te wrijven en door zich des morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter neg met Purolzeep. 't Voldoet iedereen. heeft, staat onder leiding van brigadier Chr. Rönitz, hoofdofficier der Zuider-divisie. Vrijdagavond spreekt ds. H. van der Linde van Kleverskerke. Zendingssamenkomstcn. De vereeniging voor inwendige zending zal dezen zomer hier weer verschillende open lucht-samenkomsten houden en wel gedeel telijk in het oude gasthuis in de Koestraat en voor de school in de Bloemenlaan. De eerste samenkomst wordt morgenavond 8 uur in het oude gasthuis gehouden en zal als spreker optreden ds. A. de Vbogd. Sclieepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Pass of Fell- spatt" heeft hier een lading olie gelost en is daarna naar Thameshaven vertrokken. De slaatsgronden in den Kreekrakpolder. Men schrijft aan de „N. R. Ct." Eenige pachters van gronden, gelegen in den Kreekrakpolder, onder de gemeente Ril land-Bath, hebben, gelijk gemeld, deze gron den niet opnieuw willen pachten tegen de voorgestelde prijzen, die ditmaal bij taxatie waren vastgesteld. De opengekomen percee- len zijn thans opnieuw in het openbaar ver pacht. Opmerkelijk is, dat de bij openbare verpachting geboden prijzen de taxatieprij zen weer te boven gaan. Gemiddeld werd voor 200 per H.A. gepacht, en bij de taxa tie was deze prijs alleen bepaald voor de allerbeste gronden. Verder is opmerkelijk, dat de meeste nieu we pachters landarbeiders zijn. Invoerverbod van vee in Zeeland. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft met ingang van 5 Juni ver boden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit het ove rige gedeelte des rijks naar een kring om vattende de provincie Zeeland. Voorts is bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van bovengenoemd verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den Commissaris der Koningin in Zeeland, onder de door den in specteur van den veeartsenij kundigen dienst te Breda aan te geven voorwaarden. Opheffing Burgergast- en Burgerweeshuis te Aardenburg. De raad van beroep, welke tot taak heeft het vaststellen der wachtgelden voor allen, die in dienst waren van het Burgergasthuis en Burgerweeshuis, vergaderde Maandag JL ten gemeentehuize te Aardenburg. Vastge steld werden bedoelde wachtgelden, welke gekapitaliseerd 52.250 bedragen. Dit bedrag wordt aan de gemeente Aardenburg uitge keerd; die dan voor uitbetaling der wacht gelden zorg draagt. Hetgeen van dit bedrag na het vervallen der wachtgelden mocht overblijven, wordt in een vastgestelde verhou ding aan de betrokken armbesturen uitge keerd. Verschillende bepalingen zijn voor wacht gelders vastgesteld o.a. deze, dat bij het aan vaarden van een gelijkwaardige betrekking het wachtgeld geheel of gedeeltelijk vervalt. De wachtgeldregeling behoeft om van kracht te zijn de goedkeuring van Ged. Staten van Zeeland. KOUDEKERKE. Zaterdag van 8 tot 10 uur wordt in de tent op het dorp een concert gegeven door het fanfare-gezelschap „Voorwaarts", directeur de heer André J. Geijsen. BRESKENS. Naar de „Bresk. Ct." verneemt, heeft er een bespreking van het college van Burg. en Weth. met de heeren Carels en Luteijn, leden van den raad, plaats gevonden. Dezen heeren is medegedeeld, dat het col lege, na den brand, de organisatie der brand weer in studie heeft genomen en dat inmid dels bij de commissie uit den Zeeuwschen Brandweerbond voor dit district is gevraagd, in welk stadium haar arbeid verkeert. Door bemiddeling der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zal de Vlissingsche Reddingsbrigade op Zaterdag 12 Juli a.s. een demonstratie in de haven alhier geven, welke zal worden opgeluisterd door de muziekver- eenigingen van Breskens en Oostburg.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1