599 25 DINSDAG EERSTE BLAD '68e «Jaargang* 1930 Firma F. VAH OE VELDE Jr., ï/alstraat 5B-6B. Viissinoen. ïelef. 10. Postrekening 662B7 3 JUNI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND IJKE STAND De monAverzoiging mei Qdol Stads- en Provincienieuws >De strijd om de i07i jj 1 nog een en ander ge! ,len. lezen we behalve Pro, en artikelen over clè en bijdrage over een be-1 en een nabespreking van I :reden voor de microfoon I geeft de meeningen weer I i zendtijdverdeeling en le. 1 itaar. Tsjaikowsky's zesde I ;sproken, terwijl Eli Bomii I ïschrijving van Tsjaikow, I legedeeld wordt, dat het I ir bestaat, terwijl het re. I :est wordt besproken. ih OVER ENGELSCHE ATIONS. iet oogenblik bijna eiken I zang hooren, dat over de I uitgezonden. Dit i dansmuziek, die da*.- wordt onderbroken. Dik. I één, maar meerdere vondlied voor de micro- L ischen van de boomen op I et den luisteraar zich een I istige atmosfeer van een 1 ht in de natuur verplaat-1 .et SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels J 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VINDING OP RADIO. EBIED. )ns in het gebied van de jkheden. Niet alleen, i sr te groote schijnt om te I zachtste en op gewone I luiden weet men hoorbaar I ,tste experiment in deze hooren groeien van g .igszins ongeloofwaardig! aar. Een professor van i lit, Thirring geheeten, behulp van een speciaal van gras voor de luiste- .aken. Het hoofdonderdeel I ultra-micrometer, waar-1 dat een gedeelte van een oenste deel van een mili- worden. Verder wordt I acht door electricitelt. an het gras op deze wijze I hoorbaar gemaakt kan geleerden woonden tefnemingen bij. GOES. T R O U w D: ïn M. Onderdijk, 20 j. -1 J. Jansen, 32 j< ALLEN: b. van der Vliet, z. A. in Aalst, z. D. L. ■He, d. M. Mol. geb. Bruijne, geb. de Back, z. LEDEN: rouw van G. C. van der 1 AARTLIJNEN p. 31 Mei Perim 50 Mei te Suez Jei te Soerabaya 31 Mei van Oran 31 Mei Perim Mei van Bahia p. 29 Mei Dakar 31 Mei Perim 30 Mei van Marseille sr.) p. 31 Mei Gibraltar 31 Mei te Soerabaya Mei te Singapore (uitr.) 31 Mei van Boa- 30 Mei te Beira 31 Mei van Shanghai 31 Mei Ouessant tden" (thuisr.) 30 Mei V. van New-York n. Rott. i Mei te Rott. v. Durban e Batavia van Rott. TE VLISSINGEN ni E.K. 6.59 19.20 8.08 20.32 9.24 21 50 10.35 22.59 Auto's, Fietsen lertuigen. Juni uur 3 9.42 4 9.43 5 9.44 6 9.45 ENDA vermakelijkheden, ringen, enz. De groot-hertogin van Luxemburg. Omtrent het bezoek, dat groot-hertogin Charlotte van Luxemburg en haar gemaal, prins Felix van Bourbon-Parma, van *2 tot 4 Juni aan H- M. de Koningin op het Loo brengen, kunnen wy nog mededeelen, dat de vorstelijke familie Maandagmiddag ongeveer half twee per salonrijtuig te Maastricht aan kwam. Op het perron werd zij opgewacht doqr de leden der hofhouding, door H. M. de Koningin ter beschikking gesteld. Tevens wa- ien aanwezig de consul van Luxemburg, mr. p. W. Russel, de Commissaris der Koningin iii Limburg, mr. E. O. J. M. baron van Hövell tot Westerflier, mr. L. B. J. van Oppen, bur gemeester van Maastricht, de garnizoenscom mandant, overste Rcoseboom en talrijke be langstellenden. Ef 1 dochtertje van den con sul van Luxemburg bood bloemen aan. Kort daarna nam de Groöt-liertogin plaats in den [koninklijken trein. Het salonrijtuig van de hertogin werd achter den koninklijken trein aangehaakt, waarna de trein naar Arnhem I vertrok. Op het Raadhuisplein stonden op verzoek Ivan H. M. de Koningin kinderen en volwas tenen opgesteld in Veluwsche kleederdracht, pertoe werkten mede 125 personen uit [Doornspijk, 25 uit Oosterwolde, 60 uit Olde- k, 100 uit Nunspeet en 65 uit Hierdeu. J Onder deze laatste waren 45 kinderen, die [onder leiding van den heer Willemsen, hoofd der zonder e school aldaar, de vorstelijke j!W '.en een tweetal liederen toezongen nl. Lentegroet en Wilhelmus. Een der kinderen bood namens de Oranjeyereeniging Het Cen trum een fraai bouquet, aan de groot-herto- gin. De harmonie van Apeldoorn, als oudste mu,:.-.vereen: uig ter plaatse begeleidde den zang, terwijl de heer J. H. Steghgers, voor- I zatter der Oranjevereeniging, de Koningin en lee groot-hertogin de lijst der deelnemende Vereenigingen aanbood. Een 20-tal leden der [burgerwacht fungeerde als orde-commissaris sen. Bij aankomst ten paleize stond de Kon. Militaire Kapel, kapelmeester kapitein Boer, ed om voor de muzikale ontvangst te zor- Igen. Deze kapel heeft zich ook doen hooren 1 gedurende het gala-diner in de groote eetzaal I welke voor deze gelegenheid in een ware bloe- Imentuin van rose-rozen was herschapen. |Geen directeur-generaal van den landbouw. In een deel van de pers circuleeren berich ten, die het voorstellen alsof de benoeming I van een directeur-generaal van den land- Ibouw overwogen wordt. Zelfs is reeds de [naam genoemd van een Katholiek inspec teur, die de nieuwe functie zou bekleeden. Naar aanleiding van deze berichten schrijft 'i,de Maasbode" het volgende Het is duidelijk dat dit bericht niet juist [kan xijn, gezien de herhaalde verklaringen Ivan de ministers Kan en Ruys in de Kamer. |bê m Aster heeft geen behoefte aan een I directeur-generaal om de eenvoudige reden, Idat bij de huidige ambtelijke constellatie aan I bet departement deze functie onbestaanbaar I Is geworden. Wel is een reorganisatie van den dienst fan landbouw in overweging. En er is een [.schematische nota ingediend, die voorstelt, jöat men de practisch reeds van elkaar on afhankelijke inspectoraten in directoria zal |omz2tten. Maar deze reorganisatie gaat uit 1 de veronderstelling, dat er géén generaal directoraat komt. Zij wil niets anders zijn 1 de regularisatie van een practisch reeds g bestaanden toestand. Dagelijks voorstelling. Dagelijks voorstelling. Imina. lederen avond aanvangende half ach* ansante van 3—6 uur. Uitvoering miging „Hosanna", Con- Vermindering van spaarzin. De „Prov. Geldersche en Nijmeegsche Ct." Phrijft: We tellen binnen onze grenzen niet min- der dan 7338 zegge en schrijve zeveiidui- jje|| driehonderd acht-en-dertig instel leen van weldadigheid. Rekenen we het jantal Nederlanders op ruim zeven millioen, an kunnen iedere duizend Nederlanders, !t°°t en klein, rijk en arm, er zich op be roemen, dat voor hen een weldadigheidsin stelling bestaat. De Duitscher, die gewend is te spreken van het „steinreiche Holland", moet noodzakelijk deze opvatting gaan her zien. Het bewuste getal spreekt te luide de bewering tegen alsof in Nederland de wel vaart feitelijk ieders bezit wezen zou. Inte gendeel moet men van achteruitgang dier welvaart gewagen. Er is stijging in het gegtal der weldadigheidsinstellingen. Aangezien we niet mogen aannemen dat een grooter of kleiner aantal dezer instellingen opgericht wordt, zonder dat daartoe eenige noodzake lijkheid bestaat, moeten we dus wel besluiten tot een daling van het algemeene welvaarts peil. Er is dus een toeneming van armen zorg. Het feit ligt daar en men kan het niet tegenspreken, met den besten wil van de we reld niet. Ook de algemeene armencommis- sie heeft het feit erkend en naar een verkla ring dezer stijging gezocht op grond van de haar ten dienste staande gegevens van de Armenraden enz. Ze komt dan tot de vol gende uitspraak „Als voornaamste oorzaak van dezen toestand wordt aangegeven de werkloosheid, verder weinig spaarzaamheid, genotzucht en een tekort aan geschoolde ar beiders. Verscheidene Armenraden klagen over hét gebrek aan spaarzaamheid bij de arbeiders in tijden dat ze een goed loon ver dienen, zoodat ze in geval van malaise on middellijk om hulp moeten aankloppen". Aannemende dat deze conclusie gedekt wordt door de werkelijkheid, wijst ze op inte- greerende fouten in ons*1 volksleven werk loosheid en gebrek aan geschoolde arbeiders in het algemeen, gebrek aan spaarzaamheid en genotzucht in het bijzonder. We bepalen ons in dit artikel tot het gebrek aan spaar zaamheid. We spraken dezer dagen iemand, die in Duitschland zeer goed bekend is en hadden het over de verarming van zijn volk. We wezen hem er op, dat toch de Duitschers noch in hun eigen land noch daar buiten, den indruk wekken van arm te wezen. Inte gendeel, de buitenstaander zal eerder de ge dachte krijgen, dat het dit volk na den oor log goed gaat. Het' antwoord, dat we daarop ontvingen, was het volk spaart niet meer het heeft in en na den oorlog drbeve erva ringen opgedaan met zuinig overgegaarde spaarpennningen, zoodat het nu opmaakt wat het verdient. Ten onzent heeft men die ervaringen niet opgedaan. En toch slaakt de Armencommis- sie dezelfde klacht. Het zou interessant we zen, wanneer kon worden nagegaan of we hier soms te doen hebben met een internati onaal verschijnsel van den na-oorlogstijd. Maar wanneer het inderdaad waar mocht wezen, dat ook bij ons volk, over de gansche linie genomen, de spaarzin ebbende is, dan aarzelen we niet te verklaren, dat we dit een der meest treurige verschijnselen vinden. Dan echter onderschrijft ook de werkelijk heid wat van overheidswege bij meer dan één gelegenheid gezegd werd, dat ons volk als geheel meer moet aansturen op versobe ring des levens. Sparen is steeds als een deugd beschouwd en betracht. De gedachte na ons komt de zondvloed, moet ook op dit gebied als te eenen male lichtzinnig uitgebannen worden. Dat de spaarzin zoo verminderde, zal na tuurlijk in het meest directe verband staan niet de toenemende genotzucht. Natuurlijk ieder diertje heeft zijn pleiziertje niet alleen, maar mag dat ook hebben. Doch dit verlan gen naar gepaste ontspanning moet niet geïdentificeerd worden met, noch leiden tot wat men onder genotzucht pleegt te ver staan. Tegen het nieuwe vlootplan. De besturen van de S.D.A.P. en het N.V.V. hebben, naar „het Volk" meldt, besloten om tegen het door minister Deckers ingediende plan tot uitbreiding van de oorlogsvloot een volkspetitionnement te organiseeren. Candidaat Indische ambtenaren. Dg commissie tot voorbereiding van de [aanwijzing in 1930 van candidaat Indische ambtenaren ten behoeve van den administra- f'even dienst in Nederlandsch-Indië maakt bekend, dat in dit jaar hier te lande minstens1 [5ö jongelieden kunnen worden aangewezen I als candidaat Indisch ambtenaar. Voor verdere bijzonderheden wordt verwe- naar Staatscrt. no. 105. Nieuwe regenproeven. Bij gunstige bewolking zal de heer Veraart Zaterdag 7 Juni a.s. wederom van Schiphol opstijgen om te trachten door het uitstrooien van ondergekoeld ijs op kunstmatige wijze regen te verwekken. De heer Veraart heeft thans definitief van de K.L.M. de beschik king gekregen over het nieuwste en grootste vliegtuig, waarover zij beschikt, de drie-mo- torige Fokker F. IX. Met dit toestel, dat een nuttigen last kan vervoeren van 3400 K.G. kan de heer Veraart tusschen de 2000 en 3000 K.G. ijs meenemen, dat uit zeven openingen tegelijk kan worden uitgestrooid, zoodat een tamelijk groote hoeveelheid ijs tegelijktijd op een zelfde plek k?.n neerkomen, dat den resul taten ten goede ker..t. Bovendien kan de F IX met zijn dric r-<-tci';i van 500 P.K. elk gelei delijk tot orr. hv.cgte van 5000 M. klimmen, zocdat zij rlle cumuluswolken, die zich in dit j^r.rg«r:Jv3e tus'-clven do 2000 a:i IX) M. be vinden, ver beneden zich laat. Het ijs zal is in één woord een weldaad. De rottingsprocessen in den mond, die de tanden langzamerhand ver woesten, worden met zekerheid ge stuit, en na iedere spoeling met Odol verspreidt zich een verkwik kende frischheid in den geheelen mond.Wanneer U de tanden daaren boven nog met Odol-tandpasta borstelt, blijven ze wit en glanzend. worden uitgeworpen boven den driehoek Schellingwoude, Fort Pampus en Muiderberg. Op dit gedeelte van de Zuiderzee zullen waar nemers worden opgesteld. Zaterdagmiddag vertrekt een boot van de Prins Hendrikkade te Amsterdam naar Fort Pampus voor ge- noodigden en toeschouwers. Bovendien houdt re K.L.M. een aantal toestellen beschikbaar voor belangstellenden, die tegen betaling de vlucht kunnen meemaken. VLISSINGEN, 3 JUNI. Bezoek van Fransche ingenieurs aan Zeeland. Heden bracht een gezelschap van ongeveer 60 leden van de „Société des Ingenieurs Civils de France" met eenige dames een be zoek aan Zeeland. Het gezelschap is om 8 uur hedenmorgen met touring-cars van de erven A* w. Smits alhier, uit Antwerpen vertrokken, om Zuid- Beveland en Walcheren en eenige belang rijke werken te bezichtigen. Hier ter stede werd, onder leiding van ir. H. van Oordt, hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in Zeeland, een bezoek gebracht aan de nieuwe havenwerken en de nieuwe keersluis en de gereedliggende mail boot. Na dit bezoek, waarbij aan de ingenieurs de noodige inlichtingen werden verstrekt, werd gereden naar het Grand Hotel Britannia, waarf geluncht werd. Hier werden de gasten door den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen, in het Fransch toegesproken, welke» toespraak wij vertaald weergeven Monsieur le President, Mesdames, Messieurs, Op uw excursie naar de „Hes de la Zé- lande" heb ik de eer U als burgemeester van Vlissingen in Nederland hartelijk welkom te heeten. Al is uwe Société des Ingenieurs Civils de France in de eerste plaats technisch en is het doel van uw bezoek aan ons eiland Wal cheren vooral om eenige uit een technisch oogpunt interessante zaken te aanschouwen, zoo twijfel ik er toch niet aan, dat uw tocht vanmorgen in uw autocars uit Antwerpen naar hier door de mooie vruchtbare Zeeuw- sche eilanden Zuid-Beveland en Walcheren U aangenaam getroffen zal hebben. Bij uw bezoek aan de markt te Goes zult U van morgen wel reeds bemerkt hebben, hoe vrien delijk men U hier tegemoet treedt, die indruk zal zeker nog versterkt worden bij uw rondrit vanmiddag over ons welvarende groene eiland Walcheren, den schoonen tuin van Zeeland, thans getooid in zijn mooisten voor- jaarsdos. Wij Hollanders eeren de Franschen als een volk van vernuft en smaak, zoodat niet alleen aan de dames, die ik onder U mag begroeten, het Zeeuwsche natuurschoon een aangenamen dag moge verschaffen. Maar wij hopen bovenal, dat gij tevreden zult zijn over de bezichtiging der water staatkundige werken, die men U hier heden toont. Gij bezoekt een land, waar de inge nieurs in hoog aanzien staan en waar vooral de waterstaatkundige ingenieurs, geoefend en gestaald door hun eeuwenlangen strijd tegen het water, groote triomfen hebben weten te behalen. Onder leiding van den hoofd-inge- nieur-directeur van den rijkswaterstaat, den heer ir. van Oordt heeft U hier zooeven in de haven van Vlissingen de havenwerken be zichtigd ter vvergrooting van de buitenhaven, de nieuwe interessante aanlegbrug voor de ferryboot naar Breskens op de groote keer sluis, waaraan de laatste hand wordt gelegd en die een breedte heeft van niet minder dan 35 M. Hedenmiddag zal men U den geweldigen Westkappelschen zeedijk toonen, die ons eiland beveiligt voor de grootste stormvloe den en het nieuwe electrische gemaal van den polder Walcheren te Middelburg, dat korten tijd geleden in gebruik is gesteld. Men heeft een uitgebreid programma voor heden voor U vastgesteld en uw tijd is be perkt, ik heb daarom afstand moeten doen van het voorrecht U allen officieel op het stadhuis te mogen ontvangen en toe spreken-. Ik ben echter zeer dankbaar, dat gij mij daartoe thans toch de gelegenheid ver schaft aan uw disch in het Grand Hotel Britannia, waarbij ik U tevens hartelijk dank voor uw mij verleende en door mij zeer ge waardeerde gastvrijheid. Ik moge daaraan toevoegen den dank uwer overige Nederland- sche gasten aan deze tafel, van den hoofd ingenieur directeur en de andere ingenieurs, ven het polderbestuur van Walcheren en van de directie der stoomvaart-maatschappij „Zeeland". Ik hoop, dat gij allen aangename herinne ringen zult bewaren aan uwe excursie naar de Hes de la Zélande en ik heb de eer een drenk in te stellen op het welzijn van de Société des Ingenieurs Civils de France en in het bijzonder van hare vertegenwoordigers alhier aanwezig. Deze toespraak werd beantwoord door den heer E. Cuvelett, voorzitter van het gezel schap. Na de lunch werd gereden over Koudekerke, Biggekerke en Zoutelande naar den zeedijk te Westkapelle. Deze geweldige dijk werd be zichtigd onder leiding van den heer jhr. ir. J. L. Boreel, ingenieur van den polder Wal cheren. Hierna werd de tocht verder voortgezet en werd gereden over Domburg naar de buiten plaats „Zeeduin" van den voorzitter van den polder Walcheren, den heer mr. H. F. Lants- heer, waar een thé werd aangeboden. Over Veere werd naar Middelburg gereden, alwaar in „de Eendracht" op de Groote Markt werd gedineerd. Het gezelschap vertrok daarna weer naar Vlissingen en werd per ferryboot „Koningin Wilhelmina" naar Breskens vertrokken, van waar het genootschap met de touringcars de reis naar Oostende voortzette. Morgen wordt een bezoek gebracht aan Brugge, Dixmuiden, Yperen en Rijssel en zal de reis naar Parijs per trein worden besloten, waar de Fransche ingenieurs met hun dunnes morgenavond half acht zuilen aankomen. Motie van de VARA. In de gisterenavond gehouden huishoude lijke vergadering der V.A.R.A. is o.m. beslo ten de navolgende motie aan te nemen De huishoudelijke vergadering van de af- deeling Vlissingen der Vereeniging Arbeiders Radio Amateurs, gehoord en gelezen de di verse uiteenzettingen over de zendtijd-verdee ling, spreekt bij deze haar dank uit aan den Minister van Waterstaat, daar hij eindelijk recht heeft gedaan aan den arbeiders-om roep in het bijzonder en aan de cultureele omroepen in het algemeen en spreekt tevens haar afkeuring uit over de minderwaardige hetze, die van AVRO-zijde tegen dit rechtma tige besluit wordt gevoerd en besluit deze motie op te zenden aan den Minister van Waterstaat en in de pers te publiceeren. In onze Tijdinghal. Van de helling der N.V. Nederlandsche Scheepsbouw-maatschappij te Amsterdam is te water gelaten het motor-vrachtschip „Ta- bian", bestemd voor de stoomvaart-maat schappij „Nederland". Wij geven een foto van deze plechtigheid. In tegenwoordigheid van Prins Hendrik is te Beverwijk het Roode Kruis ziekenhuis ge opend. De Prins slaat het wegdragen der ge wonden door leden der transport-colonne gade. Het Internationaal Ornithologisch congres is in het Koloniaal Museum te Amsterdam geopend, waarbij onze fotograaf tegenwoordig was. Df mooie sportkiekjes die wij etaleerétt zullen wel bijzondere belangstelling trekken. Onbestelbare brieven. Lijst van aan het postkantoor alhier ge durende de 2e helft der maand Mei 1930 te rugontvangen brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland N.V. Olanda. Am sterdam Eliesabet van Geemert, Haarlem wed. E. van iJzerlooy, Rotterdammevr. Burik van Os, Rotterdam Kantonrechter, Middelburg. Briefkaarten binnenland Firma Van der Werf, Rotterdam. Briefkaarten buitenland Ernst und Hilde Liethauer, Berlin fam. M. Graf, Duisburg. Uilstapjes van Antwerpen naar Walcheren. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer op Walcheren heeft een volkomen steun gekregen bij haar streven om bezoekers van de tentoonstelling te Ant werpen te bewegen een dagbezoek aan Wal cheren te brengen. De heer H. P. M. Verlin den te Bergen op Zoom, en de heer Emilo Wirtz te Antwerpen, hebben in samenwerking met den heer Thorenaar. exploitant van den autobusdienst Bergen op ZoomRoosendaal, besloten zoo mogelijk dagelijksche tochten te exploiteeren van Antwerpen naar Middelburg met een der flinke autobussen van genoemde onderneming. Gisteren is de eerste rit ge maakt, en hadden genoemde heeren daartoe ook vertegenwoordigers van alle te Antwerpen verschijnende couranten uitgenoodigd, van wie een 13-tal zich bereid hadden verklaard mede te gaan. Tegen 12 uur kwamen de da mes en heeren er waren ook reeds de eerste betalende deelnemers bij te Middelburg aan en bezichtigden een deel der stad, een bezoek brengend aan het bureel van de V.V. Tegen 1 uur vereenigden allen zich in het hotel „de Abdij" om zich eerst daar aan een uitstekend verzorgden maaltijd zooals die ook in het vervolg tot het reis-programma zal behooren te vereenigen. De heer Verlinden heeft aan tafel in het Nederlandsch en in het Fransch het doel dezer tochten uiteengezet. Als er een oogen blik komt. dat bezoekers van de Belgisch» Scheldestad genoeg krijgen van stad en ten toonstelling, moet het van beteekenis zijn hen daar toch nog wat te houden en is het gé- wenscht, dat men hen. als zij vragen, wat er nog te zien is, mooie tochten kan aanbevelen, vooral als die op één dag heen en weer kun nen worden gemaakt. Hieronder zal dan een tocht naar Walcheren kunnen vallen. Een der Belgische journalisten, een redac teur van „Le Soir", heeft ?.1° oudste der col lega's de verzekering gegeven, dat de tocht uitstekend' is bevallen en daar aan toege voegd, dat hi; juist Zondag zijn dag had be steed aan een nauwkeurig bezoek aan het Nederlandsch paviljoen op de tentoonstel ling, waarover hij vol lof was. Spreker bracht een dronk uit op de drie heeren, die het ini tiatief namen tot deze excursies. De heer Wirtz bracht nog een dronk uit op de vertegenwoordigers der Antwerpsche pers. Na den maaltijd werd een bezoek gebracht aan het stadhuis en de oudheidskamer. Ver volgens werd naar Vlissingen gereden. Te ongeveer 5 uur is de bus naar Antwer pen teruggekeeerd. Voor het vervolg zal over wogen worden ook Domburg nog in het plan op te nemen. Na den brand te Middelburg1. Gisteren is men eindelijk begonnen met het werk tot opruiming van, althans een deel van de ruïne van het op 7 December jl. ver nielde deel van het Grand Hotel in de Lange Delft te Middelburg. De waterleiding op Schouwen en Duiveland. Heden werd de waterleiding op Schouwen en Duiveland officieel geopend. Daartoe waren vele autoriteiten naar Schouwen gekomen, o.w. de directeur-gene raal voor de volksgezondheid en de Commis saris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quavles van Ufford e.a. Na ontvangst aan de boot te Zierikzee en een kort oponthoud aldaar werd door het noordelijk deel van Schouwen naar Burgh. gereden, waar op verzoek van den voorzitter Ier N.V., den heer A. van der Weijde. het

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1