1000 500 25 MAANDAG 25 JUNI EERSTE BLAD 6@e Jaargang 1930 Firma F, YAH QE VEIBE Ir., Walstraat 58-60, Ylissingen. Telef. 10. Postrekening 6B287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws J. KBISHHAilllTI. KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER 'Mo. 12» 5 het? die dame is, de plaat, asolletje nlicht staat urk varicose zij zoo fijn, leuke dametje zal zijn aadselhoekje. cheidene kinderen zijn laakt, hetgeen natuur- dat een geheele oplos- gerekend. Zoo hebben mde kinderen 5 goede LezeresjeConduc- klaverNieuwsgierigje naam (dat een klein teke heet). stuurden Kuiltje afeldekstertjeLucas Roovertje; Vrindje; (ïoesjé Verpleegstertje. ring. nt als er een boterham jrood meer. :él. onder, dus Wonder ;ingen in van de nieu* en weer uiterlijk Dinsr eau van de krant zijn et netjes dicht gevou- Aan ons leuk Raad- sche Courant" te Vlis- t toch op zijn plaats? Fransche Mei-klaver, datf wanneer men er ger, maar juist korter lat? un je eten mijn twee die op het platteland iemand, die eiken dag n door Nieuwsgierigje. ;el«k spreken waarschuwde meester, meisje vroeg de bezoeker, an kreeg, is van zilver, riep vader boos. prachtig muntstukje, ïtje één woord en voeg tot een spreekwoord. :ei den naam van een sonden door Roovertje. Brievenhoekje. ben je verwend En Een horloge en een koop je voor het geld, ma en Tante hebt ge- uurlijk een heele zorg, wenschen hebben en lijk een keuze te doen. ben jij toch een lief. a wat hebben je kin- je Die dunne kleer- ran pas, hè Ja, mefi aen ik fijn uitgeweest, van de lieve zon, de groene gras Ik zie verbrandeen echt ze thuis. zoo midden in de extra Zondagje je wel gehad Je wensch is eb erg genoten. Ik heb gemaakt en zoo temid- mooie frissche groen blijdschap. zeker, wij hadden op k. We maakten schild" •tjes en beplakten die leerpapiev. Ik vond Wat maken jullie ix t it et Ia, et Hartelijk welkom schuilnaampje dat je nu bij gelegd. 't Is raadsels hebt p te schrijven, kladje. Als de toch gered, leuk raadseltje. hoor hebt b de op aardig m geluk lag dra je singen op een ben je Vat een n plaatsje, Mogen z< nasoezen dan 's mor- Wat zullen 'at een 0 k helpstertje beter )oie weer geluk, Dat dat moe- heeft, is kan haast vind je niet? VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnemenl speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN Bij HET BUREAU VOOR PUBLIC1TE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 2 JTJNI De motorveerboot „Koningin Wilhelmina". De motorveerboot „Koningin Wilhelmina", die eenigen tijd uit de vaart is genomen ge weest voor het ondergaan van verschillende voorzieningen, wordt morgen weder in dienst gesteld, g Een afscheid. Zaterdag 31 Mei heeft de heer J. A. van jierendonck, na bijna 50 jaar werkzaam ge weest te zijn op de Kon. Maatschappij „de Schelde", den dienst bij deze maatschappij met pensioen verlaten. Des morgens werd de heer Van Dieren- donck door zijn chefs en collega's gehuldigd. De heer Van Tijen overhandigde hem met eenige welgekozen woorden, waarin hij de hoop uitsprak dat de heer Van Dierendonck nog vele jaren van zijn welverdiend pensioen mocht genieten, een blijvend souvenir na mens de chefs en de collega's. De heer Van Dierendonck dankte hartelijk voor het aanbieden van dit souvenir, dat door hem op hoogen prijs werd gesteld. Na afloop der werkzaamheden werd nog een foto genomen in de hal als blijvende herinnering aan dit afscheid. Feestdag C. B. P. T.T. De jaarlijksche réunie van de Zeeuwsche efdeelingen van den Centralen Bond van Nederlandsch post-, telegraaf- en telefoon personeel, is te Middelburg gehouden en bij gewoond door de afdeelingen Middelburg, Vlissingen, vierde district. Ter Neuzen, Goes, Oostelijk Zuid-Beveland en Schouwen en Duiveland. Te kwart over twee verzamelden de deel nemers zich op de Markt en volgden de Vlissingsche Postfanfare naar het Schut tershof. Vóór de opening der bijeenkomst werd het door de fanfare gespeelde bondslied door al len medegezongen. De voorzitter der afdee- ling Middelburg, de heer H. M. van der Weele, heette alle aanwezigen welkom en in het bijzonder den bondsvoorzitter, den heer H: M. Roos, en allen, die hun medewerking verleenden om dezen dag te doen slagen. De dag zou staan in het teeken van protest te gen de overmatig lange diensturen van het personeel. De heer Roos belichtte zeer scherp de wanverhouding die er bestaat tusschen werktijden van de ambtenaren bij den P.T.T. en van ander rijkspersoneel. Waar over het algemeen op departementen en bij verschil lende takken van staatsdienst 45 tot 48 uur per week wordt gewerkt, kent men bij den P.T.T. werkweken meermalen van 50 tot 60 uur. soms zelfs nog meer. Speciaal bestellers, technisch personeel en kantoorhouders zijn hiervan de dupe. Dat de C.B.P.T.T. d e or ganisatie is voor het personeel bewijst de ge stadige groei, waardoor de 7800 leden reeds zijn gepasseerd. Deze bond heeft nu weer den strijd aangebonden voor een 48-urige werk week en andere organisaties zullen later trachten te oogsten, wat deze bond heeft gezaaid en verzorgd. Na deze met groote aandacht gevolgde rede werd met algemeene instemmming een motie aangenomen, waarin wordt vastgesteld dat sedert 1 Januari 1923 aan het geheele personeel een v; ienglng van den arbeids duur werd opgorbgd waardoor een extra aandeel (waarvan de noodzakelijkheid na derhand niet door den stand van 's rijks middelen is bevestigd) werd geleverd in de zgn. gezondmaking van 's lands financiën herinnerd wordt aan de veel voorkomende vroege-, late-, nacht-, Zondags- en Zater dagmiddagdiensten, en aan de zeer bedui dende verzwaring en intensieveering. van den arbeid door de toenemende rationalisatie gmvezen op het feit, dat een gedeelte van het ïv.k:-Dersoneel 39 of 42 uur, een ander deel 48 uur en nog een ander gedeelte waaronder de grootste groepen bij P.T.T. 51 „uur per en langer arbeidt, dat het gedeelte van het rijkspersoneel met de regelmatige dienst- verdeeling en een kort dienstraam de minste diensturen verricht, terwijl juist bij de met zeer ongeregelde diensten belaste P.T.T.- ambtenaren, die hun arbeid verrichten in een dienstraam van 15 uur en langer, met dikwijls splitsing in drie gedeelten van den dag, een langere dienstduur is voorgeschre ven; uiting wordt gegeven aan de groote onvoldaanheid over deze ongemotiveerd lan ge arbeidstijden, die thans reeds ruim 7 jaar door de regeering worden bestendigden verklaard, niet te zullen rusten voor de ar beidstijden van het geheele P.T.T.-personeel beduidend zullen zijn verkort. Vervolgens kwam aan de orde het vertoo- nen van de bondsfilm, die is samengesteld uit opnamen uit de verschillende afdeelin gen. Vooral de gedeelten over den vorigen reuniedag te Goes en over de opening der vacantieverblijven te Koudekerke hadden bijzondere aandacht. De „Zeeuwsche Kunst", een tentoonstel ling van „stillevens" bracht de aanwezigen nog meer in vroolijke stemming en in de daarop volgende pauze trok de bazar voor de meubileering der vacantiehuisjes veel pu bliek. Aan de zeer goed verzorgde koffietafel namen ongeveer 150 personen deel. Nadat de onvermoeide postfanfare zich nog een paar maal had laten hooren, werd het blijspel „Mijnheer Sul" van het lid den heer H. C. Frenks opgevoerd, met even groot suc ces als een vorige maal voor het Roode Kruis. Er moest eenige malen worden ge haald en tenslotte werd de schrijver op het tooneel geroepen en werd hem een ovatie gebracht. De voorzitter dankte de medespe lenden, die hoewel geen postmenschen, toch zoo'n groot aandeel in het welslagen van den dag hadden. Er volgden nog enkele tableaux, o.a. de post in vroeger tijd, het vervoer van brieven gebonden op steen of turf tegen een bedrag aan stuivers, dat het tegenwoordige 6 cent tarief 'n groot aantal malen overtrof. Daar naast de post van heden in de stad en op het platteland, zwaar beladen bestellers te woet of per fiets. En ten slotte de post in de toekomst, voorzien van vleugels. Nog eenigen tijd werd aan den dans gewijd en te ruim elf uur vertrokken de laatste deelnemers aan de in alle opzichten goed geslaagde réunie, dank zij de goede zorgen van de regelingscommissie. Tegen de zendtijdverdeeling. Zaterdagavond werd in het Schuttershof te Middelburg een druk bezochte vergadering gehouden, georganiseerd door een comité van Avroluisteraars. Door de heeren mr. J. Adri- aanse, consul en voorzitter van het geweste lijk bestuur der Avro, en baron Tindal, lid van het dagelijksch bestuur der Avro werd het woord gevoerd, welke redevoeringen op hetzelfde neerkomen als in de Vrijdag alhier gehouden bijeenkomst in het Concertgebouw. Aan het slot van de vergadering werd, evenals in de vergadering te dezer stede, een motie aangenomen, waarin er bij den minis ter op wordt aangedrongen toestemming te verleenen tot den bouw van een eigen zen der. De vergadering was zeer enthousiast, wat o.a. bleek uit de opbrengst eener gehou den collecte, nl. ruim 133, bestemd voor de Avro. Verscheiden malen klonk de medegezongen Avro-marsch door de zaal en de bijeenkomst werd met het zingen van het Wien Neer- lands bloed beëindigd. Het luistervinkencomité uit Vlissingen was cok aanwezig en het waren juist de leden van dat comité, die den zang telkens in zetten. St. Joanna-ziekenhuis te Goes. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft, naar „St Bavo" meldt, benoemd tot voorzitter van het bestuur van het St. Joanna-zieken- huis te Goes, den zeereerw. heer pastoor L. Dolle en tot bisschoppelijk commissaris van dit bestuur den zeereerw. heer H. J. v. d. Ven, pastoor te Scheveningen. Goed afgeloopen. Toen een dezer dagen de familie K. te Heinkenszand in de huiskamer bijeen was. kreeg de dochter des huizes opeens een ste kende pijn in de wang en begon zij direct daarop te bloeden. Onmiddellijk werd de huisdokter gewaar schuwd, die haar naar het ziekenhuis te Goes deed overbrengen, alwaar men tot de ontdek king kwam, dat zij door een florertgeweer- kogeltje in het gelaat was getroffen, dat er uit kon worden verwijderd. Bij onderzoek bleek zioh in een ruit van de kamer een gaatje te bevinden, waardoor het projectiel blijkbaar naar binnen was geko men. Een buurman had dien middag op het erf op musschen geschoten met een flobert buks, waarbij door onvomzichtigheid een schot in de richting van het woonvertrek van de familie K. was terecht gekomen met het bovenomschreven gevolg. Muziekconcours tc Groede. Telken jare wordt in een van de West- Zeeuwsch-Vlaamsche gemeenten een muziek concours gehouden, waaraan bijna alle aldaar gevestigde vereenigingen deelnemen. Span- Gratis zenden wij belangstellenden, die zich op de hoogte willen stellen van de ideeën van KRISHNAMURTI, diens bro chure „DE OPHEFFING DER ORDE VAN DE STER". Aanvragen Agent Star Publishing Trust, Alkmaarsche straat 1, Scheveningen. nen, het spreekt vanzelf, de deelnemende ver eenigingen zich in om dan een mooien prijs te behalen, cok de gemeente, waar het con cours gehouden wordt trachte dien dag heel mooi en op zijn best voor den dag te komen. Want der gewoonte getrouw worden ook ver schillende feestelijkheden gehouden, die allen wel op zich zelf staan, met het muziekcon cours gehouden wordt tracht dien dag heel een afgerond geheel vormen. Muziekconcours zonder feestelijkheden is in West Zeeuwsch- Vlaanderen iets ondenkbaars. De wijze waarop en de mate waarin het concours, zooals wij het hierna in het kort zullen noemen, in 1930 geslaagd is, mag voor de Groenaars zeker reden zijn om met trots op de weer reeds achter hen liggende dagen te rug te zien. Zoodra bekend geworden was, dat het dit maal Groede zijn zou waar het concours ge houden zou worden, vormde zich reeds vrij spoedig aldaar een commissie van eenige in gezetenen, die de leiding van de plaats heb bende feestelijkheden op zich nam. Feest vie ren kost geld, dus was het in de eerste plaats noodig, dat dit voldoende gefourneerd werd. En hier is de feestcommissie terdege in ge slaagd. Bij de inwoners werd aangeklopt en deze lieten zich voor hun feest niet onbetuigd. Ook het gemeentebestuur verleende naast zijn moreele- in vr;j groote mate ook zijn financieele medewerking, zoodat de commis sie met geldzorgen betrekkelijk niet te kam pen had. Onder energieke cn ter zake kun dige leiding werd hard gewerkt en Zaterdag jl., de dag, waarop de feestelijkheden begin nen zouden, was alles kant en klaar en kon Groede de feestgangers en muziekliefhebbers van het Landje van Cadzand het welkom toe roepen. De rij der feestelijkheden werd Zaterdag geopend met een optocht van versierde wa- genfietsen, groepen kinderen enz., die allen zeer de aandacht trokken en de jurry voor een moeilijke taak stelde. Ook was daarin aan auto van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Breskens met reclame voor Bad-Breskens, de Zeeuwsch-Vlaamsche stranden, boottochtjes op de Schelde enz. Toen de stoet het gemeentehuis passeerde werd de echtgenoote van den burgemeester, mevrouw Wagtho, namens de V.V.V. Bres kens een prachtige ruiker theerozen aange boden. Des middags gaf de de zangvereeniging uit Westkapelle op het marktplein een uitvoering en voerden jongedames onder leiding van den heer Mazüre rithmysche dansen uit. Te verwonderen was het niet, dat deze beide vereenigingen een warm applaus in ontvangst mochten nemen. Des avonds gaven de muziekvereenigingen van Groede en Nimwvliet nog eenige num mers ten gehoore en werd ua afloop hiervan de lichtstoet geformeerd en het marktplein met het oude kerkgebouw feestelijk verlicht, wat nog langen tijd de menschen gezellig bij elkaar deed zijn. Scheen aanvankelijk het weer niet te willen medehelpen om het concours op Zondag te doen slagen, gelukkig is Groede voor regen buien gespaard gebleven en betraden onder het spelen van eenige marschen de verschil lende muziekvereenigingen het concourster rein. De jury bestond uit heeren, door den Weste lijk Zeeuwscch-Vlaamschen Muziekbond daar toe aangezocht en niet in Zeeuwsch-Vlaan- deren wonende, die na afloop van het con cours aan de navolgende vereenigingen de daarachter vermelde prijzen toekende 4e afdeelingNieuwvliet 2e pr., 70 punten. 3e afdeeling Groede le pr. 85 punten. 2e afdeeling St. Kruis 3e pr. 48 punten Aardenburg le pr. 88 punten. le afdeeling Zuidzande le pr. 84 punten Breskens 2e pr. 74 punten Biervliet le pr. 90i/2 punten. Afdeeling uitmuntendheid Oostburg le pr. 84 punten. De wisselbeker werd toegekend aan de ver eeniging Biervliet, terwijl nog eenige extra- medailles toegekend werden. Des avonds gaven de verschillende muziek vereenigingen nog een uitvoering en had weer de verlichting van marktplein alsmede het uitstrekken van den lichtstoet plaats. Het programma voor Maandag bestond ui* een optocht der schoolkinderen, kinderfees ten, ringrijderij, volksspelen en concerten. Een heel goed geslaagd feest. Twee schuren verbrand. Te Kruisdijk, gemeente Groede, zijn Zater dagmiddag twee landbouwschuren van den heer J. F. de Milliano afgebrand. Eenige var kens zijn in de vlammen omgekomen, en veel graan is verloren gegaan. De brand is ver moedelijk veroorzaakt door vonken uit de lo comotief der tram, op het rieten dak gevallen. KOUDEKERKE. Veertig jaar arts. Zaterdag herdacht dr. J. J. van der Harst te Koudekerke den dag, waarop hij vóór veer tig jaar op twee-en-twintig-jarigen leeftijd bevorderd werd tot arts aan de universiteit tc Utrecht. Nog hetzelfde jaar, in November, promoveerde de jubilaris te Freiburg cum laude tot doctor met een proefschrift geti teld „Ueber Hoemoglobingehalt und Menge der tothen Blutkörperchen bei Anaemischen Zustanden". Dr. Van der Harst vestigde zich in het begin van 1891 te Koudekerke, waar hij niet alleen de gewone praktijk uitoefende, doch gedurende ongeveer dertig jaar gemeen tegeneesheer was. Na dien heeft hij geruimen tüd deel van den gemeenteraad uitgemaakt en in verschillende vereenigingen ter plaatse was hij en is hij nog een stuwende kracht. De jubilaris ontving tal van bloemstukken. Te half elf maakte het bestuur der afdee ling Walcheren van de Ned. Maatschappij tot- bevordering der geneeskunde zijn op wachting, waarbij dr. Van der Bijl den jubi laris toesprak en een bloemenhulde aanbood. Hierop volgde het gemeentebestuur en overhandigde de burgemeester, de heer A. Bakker, aan den jubileerenden dokter als blijk van hoogachting een boekwerk. Er volgden nog meerdere huldebetuigin gen. Ds. R. ten Kate complimenteerde dr. Van der Harst nament het bestuur van het Groene Kruisde heer J. Stoppels kwam den jubilaris gelukwenschen namens de be woners van het Zand, Ook bij deze hulde betuigingen werden stoffelijke blijken van waardeering aangeboden. Ook tal van particulieren hebben den heer Van der Harst hun gelukwenschen aange boden. Des avonds 8 uur trok het muziekgezel schap „Voorwaarts" met de zangvereeniging „Zang Veredelt" naar de woning van dr. Van der Harst. Zij stelden zich op voor het ter ras, waar cle jubilaris met zijn familie had den plaats genomen. Eerst werd door het muziekgezelschap en daarna door de zangvereeniging het oude Wilhelmus ten gehoore gebracht, gevolgd door opgewekte marschen en liederen. De voorzitters van de muziek- en zangver- eenigingen, de heeren T. Grims en H. Keste- loo wenschten den heer Van der Harst geluk met zijn jubileum, waarna de jubilaris dank te en een driewerf „leve dokter en mevrouw Van der Harst" volgde. Na 5 nummers muziek en zang werd on der luid gejuich en „lang zullen ze leven" afgemarcheerd. Een lange stoet volgde de muziek die onder een vroolijke marsch nog eens voorbij de villa trok, oud en jong dan sten ejji zongen achter de muziek. Bij het ge meentehuis werd te 9/2 uur na een ronden- dans met een lang leve dr. van der Harst, deze onvergetelijke dag besloten. Zaterdagmorgen had een aanrijding plaats bij de Middelburgschestraat te Koudekerke door een met steen geladen vrachtauto en een bus Dombur-gMiddelburg, die stopte om de vrachtwagen door te laten. Door het niet goed wérken der remmen liep de vrachtwagen tegen het spatbord der bus, die licht be schadigd werd. Door de politie is de vracht auto inbeslag genomen. Zondagmiddag 5 uur is bij Dishoek de van daar komende racewagen B 13772 uit Ant werpen bij een bocht geslipt en tegen een dampaal gevlogen. Een der voorwielen was totaal verbogen. Met behulp van omwonen den kon na het aanbrengen van het reserve wiel binnen 1 f2 uur de reis naar Antwerpen worden voortgezet. Reorganisatie der Hervormde Kerk. In de „Gereformeerde Kerk" bespreekt de eindredacteur, dr. J. Ch. Kromsigt te Rin- sumageest, een interessante correspondentie tusschen dr. W. van der Hoeven, vrijzinnig secretaris der classicale Zuiderzee-commissie en prof. dr. Slotemaker de Bruine, voorzit- tener der centr. Zuiderzee-commissie voor de Hervormde Kerk. Dr. Van der Hoeven vraagt in zijn brief, hoe het gaan zal wanneer de reorganisatie der Ned. Herv. Kerk een feit wordt, en de vrijzinnige leden zich naar hun geweten genoodzaakt zullen kunnen zien, de Hervormde Kerk te verlaten of dan de door de vrijzinnigen gestorte gelden voor Zuider- zee-arbeid hun naar recht en billijkheid zul len worden teruggegeven. Prof. Slotemaker de Bruine antwoordt hierop, dat het voorstel tot reorganisatie der Herv. Kerk „niet de minste kans heeft", zoodat bespreking van dat financieele probleem vrijwel overbodig is. Dr. Kromsigt stoot zich zeer aan deze ver klaring en hoopt, dat de „synodale doofpot", waarin het voorstel tot bestuursorganisatie is opgeborgen, dan een „mijn" zal worden, die een einde maakt aan de tegenwoordige be stuursorganisatie, „die de kerk hindert onx haar belijdersmond te openen en als kerk te spreken in den naam van Jezus en Jezus alleen". Ds. G. II. Kersten. Gisteren herdacht ds. G. H. Kersten, pre dikant bij de geref. gemeente te Rotterdam, zijn zilveren ambtsjubileum. Gerrit Hendrik Kersten werd 6 Augustus 1882 te Den Haag geboren. Hij werd aanvan kelijk opgeleid voor onderwijzer en behaalds in Mei 1901 zijn acte. Tot December van dat; jaar was hij als onderwijzer werkzaam aan de (ger.) Keucheniusschool te 's-Gravenhage. Reeds 4 Augustus van dat jaar vervulde hij voor ds. Overduin te Lisse een preekbeurt. In; October daaropvolgend werd hij door de clas* sis Rotterdam toegelaten om te proponeeren. De jubilaris aanvaardde het predikambt ta Meliskerke. De kleine gemeente van Melis- kerke kwam onder den ambtelijken dienst; van ds. Kersten zeer tot bloei. Op den twee* den Paaschdag van 1906 nam ds. Kersten af scheid van zijn gemeente wegens vertrek naar Rotterdam. Daar bevestigde ds. A. Janse van Barneveld hem op 22 April, waarna de jubi laris dien dag intrede deed met Hebr. 8 11 en 12. In 1912 vertrok hij naar Ierseke, waai* ds. J. R. van Oordt van Zeist hem bevestigde; Gedurende zijn verblijf aldaar trad ds. Ker sten ook als leider der Staatk. Geref. partij op den voorgrond. Zij vaardigde hem ook af naar de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waar hij deze partij thans met drie man ver tegenwoordigt. In Mei 1926 nam ds. Kersten afscheid xaii Ierseke om wederom een beroep naar Rotter dam te aanvaarden. Gedurende zijn verblijf te Rotterdam werd het kerkgebouw aan den Boezemsingel vergroot, zoodat het thans 130Ó zitplaateen telt. Ook in het Zuiden werd een kerk gebouwd en in Delfshaven eveneens een kerk verkregen. Reeds in zijn eerste gemeente werd ds. Ker sten aangewezen voor de opleiding van a.s. predikanten voor de geref. gemeenten. Hoewel hij voortdurend les gaf werd voor deze be noeming bedankt opdat wijlen ds. W. den Hengst de benoeming krijgen zou, met wien ds. Kérsten dan ook samengewerkt heeft. Nu hebben de geref. gemeenten een eigen theologische school, gebouwd van de door ds. Kersten bijeengezamelde bedragen. Aan deze school, die in Rotterdam is verrezen, is ds. Kersten als docent verbonden. Ds. Kersten stichtte in Rotterdam twee christelijke scho len zijner eigen gemeente en zal er in Sep tember a.s. weer twee openen. Hij riep ook een eigen onderwijzers vereeniging in het le ven, alsook een eigen scholenbond. Hij is ook voorzitter van een commissie, die een eigen commissie van beroep in het leven roepen zal. Ds Kersten is hoofdredacteur van het dag- vlad „De Banier", dat eerst een weekblad was en is eveneens reeds 11 jaar hoofdredac teur van het kerkelijk weekblad „de Saam binder". Van zijn hand zagen verschillende predicaties het licht, alsook een geschrift over de zending en een boek getiteld „Tucht in) de kerke Christi." Gen teveel meer aan onderwijzers Voor de betrekking van onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs te Zuilen hebben zich slechts twee sollicanten aangemeld, ter wijl dat aantal 5 ja:.r geleden bij de stichting van de 2e openbare school meer dan 200 be droeg. Te meer is dit verwonderlijk daar Zui len een gemeente is, die binnenkort 10.000 inwoners zal tellen en zeer gunstig is gele gen. Immers zij ligt onder den rook van Utrecht, is grootendeels aan *eze stad aange bouwd, behoort tot de tweede salarisklasse, geeft door haar ligging uitstekend gelegen heid voor verdere studie en heeft bovendien modern ingerichte scholen. Bevorderingen bij cle marine. Met 1 Mei 1930 stoker-olieman C. P. Koorn tot korporaal-machinistkwartier meester B. Leenders tot bootsman matroos le klasse J. van Oosten tot kwartiermeester matroos le klasse C. van den Driest tot kor poraal-seiner seinersmaat J- P. J. M. van Reijn tot korporaal-seinerkorporaal-torpe domaker A. H. Vonk tot sergeant-torpedonia- ker korporaal-torpedomaker W. Kerkerk tot sergeant-torpedomaker korporaal-vliegtuig maker M H. H. Jamoel tot sergeant-vlieg tuigmaker M. Met 9 Mei 1930 korporaal-seiner P. Mr- t hijsen tot sergeant-seiner. Met 22 Mei 1930 majoor-seiner P. J. Boon

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1