25 WOENSDAG EERSTE BLAD No. 125 G@e Jaargang' 1930 VLISSINGEN sn Finna F, OE VELOE jr., Walslraat 58-80, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 iaangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" 2© MBl Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR Stads- en Provincienieuws A.V.R.O.-LUISTERVINKEN PROTEST»VEKGADERING Sprekers: baron tindal en MR. joh. adriaanse, Mei Ouessant (thuisr.) 26 Mei Mei Perim van Boulogne ei te Rotterdam v. ei van Hong Kong is-Ayres v. Amst. 25 Mei v. Djeddah ew-York v. Rott. van Bombay Mei te Port Natal 4 Mei van Dover van Suez Mei Vlissingen van Vlei van Madras 53 Mei Perim Vlei te Hamburg v. Sopthampton si te Singapore 2.02 2.40 14.28 15.08 uto's, Fietsen tiigen. uur 9.35 DA lakelijkheden, agelijks voorstelling, elijks voorstelling, 8 jworden. Met alle mid* snste staan, zoeken ws leren. Een kleine aparte ponnetje soms weer ge- noderniseeren. Op onze ben we een groepje van vereenigd. De eerste is japonstof (of van zijde jzet met fluweel en met en. De tweede hals-af* en zal, bijv. in drie ver- i gevoerd, heel leuk doen donker japonnetje, de kleuren kan men ooit j nemen, alle in één tint ren, bijv. fluweel en sa* dergelijks. Op het derde een fluweelen band die ng is gehaald en eindigt kwast van afgewerkt. it twee stoffen, zoo wordt I uur uit twee stoffen 'e'| ibeelde ceintuurs bestaat I reepje satijn met ee l tweede uit gemoed strikje van voren. VUSSINGSCHE COURANT IABONNEA iENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren f 2.20 per 3 maanden. I jranco door het geheele rijk 2.50. Voor België. Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. Ipe abonné's in 't bezit eener 4j fïl jffc (fft gulden bij levens- gulden bij dood I Polis, zijn O RAT IS verze- 8 i II li I lange ongeschikt- K|||l door terd tegen ongelukken voorIPyUT heid tot werken. Uil een ongeluk. ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop. Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van elken( anderen vinger nummer bestaat uit 2 bladen lederen avond .vangende half acht. ante van 36 uur. 'o-protestvergadering, ur. tvoering zangklassen ing „Hosanna", Con- diamant daarentegen :n juist tezamen iets HALS. ilweer achter ons, dsi of ovale lialsuitsnij- en enkele garneering. mes wie deze groote d. Ze deed de lijn van uitkomen. Bovendien engheid zoo gemak! mooi parelsnoer of een artistieken steen onversierde japonlijlje ormde. WEGENS DEN HEMELVAARTSDAG IZAL DE „VLISSINGSCHE COURANT" [DONDERDAG 29 MEI NIET VERSCHIJ NEN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen; gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun I besluit van 26 Mei 1930 aan F. J. Desein te IVlissingen Ie vergunning is verleend tot het oprichten van een steenhouwerij 2e. op de daarbij gestelde voorwaarde ver- I gunning is verleend tot het oprichten van een Ikalkblüsscheru', beide in het perceel, kada- I straal bekend gemeente Vlissingen, sectie C. |no. 1545ged., gelegen aan de Westzijde van Ide landtong tusschen de le en 2e Binnen- I haven, Vlissingen, 28 Mei 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F, BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT WILHELM^®' TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Chemische oorlog. Radio-debat. Vandaag een ietsje meer belangstelling [c'an anders vanwege het radio-schandaal- I debat. Eerst waren er nog eenige andere dingen Isan de orde. In de eerste plaats de eind- 1 stemming over de wijziging der Gemeente- I wet. De heer Lingbeek verklaarde zich tegen I do wijziging omdat thans de geestelijken lid I van den raad kunnen worden. Dat vond hij leen zeer ernstigen achteruitgang. Ook de I heer De Visser kon om die zelfde reden zijn I stem er niet aan geven bij den heer Ling- I beek gaf vooral den doorslag dat een gees- I lelijke nu waarnemend burgemeester kan «orden. De wijzigingswet werd aangenomen met 64 tegen 17 tsemmen. Tegen de anti-revolutio- Iralren, de Kerstianen, Lingbeek, De Visser, [Krijger, Tilanus. De goedkeuring van het protocol nopens leen chemischen en bacteriologischen oorlog I lokte gelijk te verwachten was, verzet van de anti-militairiSten uit, die het verdrag waar loos achtten als men blijft voortgaan zich een chemischen oorlog voor te bereiden. I Ook onze Regeering gaat er mee voort, om- I dat er landen zijn die het protocol niet tee- nen en dus vrij zijn <^m zich op dien oor- I voor te bereiden. Dat dringt de anderen cm zich daarftegen te beveiligen. De heeren I lan Zadelhoff en Marchant spraken tegen I tet ontwerp en de heer De Visser bulderde I hevig. Volgens den heer Van Dijk kon Ne- I derland niet anders doen omdat anders het geweld zou zegevieren. De heer Tilanus wenschte wel voorbereidingen voor den che- I ftischen oorlog, niet voor den bacteriologi- I fichen. De Minister van Buitenlandsche Zaken i teide dat de Regeering geen bizondere be- I teekenis in dit ontwerp zag, maar niet ach- terwege wilde blijven met teekenen om de genheid te geven dat allen toetraden. Ze i heeft gewacht tot het resultaat der ontwape- flwgs-commissie bekend was. De Minister inderdaad bereid den bacteriologischen 'og uit te schakelen. Voor de voorberei- s g van dezen oorlog geschiedt in ons land nietsvoor den chemischen oorlog bepaalt het werk in Nederland zich tot het onder teek hoe in tijd van nood de aanmaak van I chemische middelen zou kunnen geschieden. Het artikel 2 waarin het voorbehoud was 0Pgenomen, werd goedgekeurd met 54 tegen ?3 stemmen. De s.-d., de v.-d., de c. p. en F1oris Vos. Het ontwerp werd toen goedge keurd. was nogal belangstelling toen de heer Boon zijn rede over de zendtijd-verdeeling hegon. Hij herinnerde aan den opzet van het Badio-wetje, waarbij minister Van de Vegte Verklaarde dat een versnippering van den tePdtyd geenszins in zijn bedoeling lag. Uit e houding der orthodoxe leden van den Radio-raad blijkt, dat zij beseften, dat de A.V.R.O. een bizonder historisch recht had. Waarom is de Minister afgeweken van het advies van den Radio-raad en waarom heeft hij nog niet eens met de betrokken vereeni- gingen overlegd. De verdeeling is willekeurig zonder eenige overweging van maatschappe lijke belangen, alsof men met zijn klompen door een bloembed loopt. De „Standaard" heeft die verdeeling verdedigd op grond van de scheiding tusschen Christendom en hu manisme. Het is onwaarachtig en oneerlijk de splitsing te maken. De A.V.R.O. heeft 240.000 abonné's die zes gulden per jaar voor het blad betalen en daarnaast zijn er nog 120.000 die zeven gulden per jaar extra be talen. Daaruit blijkt al dat de A.V.R.O. geen liberalen, maar een algemeenen omroep is. Overal elders ie er een algemeene omroep en wordt partij-gedoe geweerd. Hier kan haast niet meer gezegd worden dat wij een eenheidsnatie zijn wat cultureele en geeste lijke belangen betreft. Het algemeen pro gramma dat de groepen geven is het zelfde als de A.V.R.O. geeft80 van de program ma's der groepen is algemeen programma. Wat zij doen is imitatie. Onduidelijk is het waarom de N.C.R.V. een algemeene omroep is en de V.P.R.O. een bizondere. Er zijn nu al 12 gegadigden voor de 1.0 die er voor de kleinere vereenigingen over is. De „Stan daard" zegt al dat Huizen de „zender met den bijbel" is. Vervolgens behandelde de heer Boon di verse details om te eindigen met de volgende negen vragen 1. Is de Minister van oordeel, dat door de beschikking van 15 Mei 1930 in Nederland bij eerbiediging van verschil van inzicht en overtuiging tusschen hen, die als organisatie van den omroep gebruik maken een goed geregelde nationale omroep in het leven is geroepen 2. Is de Minister niet van oordeel, dat het gewenscht is In Nederland één algemeenen omroep te krijgen met daarnaast ruime ge legenheid voor bijzondere omroepvereenigin- gen om uit te breiden 3. Is het juist, dat de Minister is afgewe ken van het advies van den Radioraad in zake de zendtijdverdeeling en zoo ja, is de Minister bereid mede te deelen, welke over wegingen daarbij tot leidraad hebben ge strekt 4. Is de Minister niet van oordeel, dat in het gevolgde systeem de bijzondere omroep- vereenigingen met uitzondering van de V.P.R.O. tezamen een zendtijd hebben gekregen, welke geenszins in overeenstem ming is met sde cultureele of godsdienstige behoeften, die zij meenen te bevredigen? 5. Hoe stelt de Minister zich het karakter voor van de algemeene programma's te ver zorgen door vier cmroepvereenigingen 6. Is de Minister niet overtuigd, dat zend- verruiming voor Nederland hoogst gewenscht is en is hij bereid te trachten de golf van 1071 M. blijvend voor Nederland te verkrij gen 7. Is het juist, dat in het advies van den- Radioraad niet geadviseerd is over het al of niet toelaten van het verzoek van de A.V.R. O om machtiging tot het bouwen van een zender voor een exclusieve golf of een onde commune al of niet met toepassing van het Gleichwellensysteem 8. Is de Minister bereid aan de A.V.R.O. het bouwen van een Gleichwellen-systeem toe te staan, waardoor de zendtijdgelegen heid met 50 kan worden verruimd of voor zooverre hiertegen gegronde bezwaren be staan mochten aan de A.V.R.O. toe te staan den bouw van een zender ingericht voor uit zending op 298 M. en 1875 M. c. q. ook voor 1071 M. 9. Hoe meent de Minister te waken tegen administratief onrecht bij geschillen gerezen bij de uitvoering van het Radioreglement en van de ministerieele beschikking van 15 Mei 1930 De Minister van Waterstaat betoogt dat de wet hem verplicht den radio-zendtijd naar billijkheid te verdeelen over de zend- vereenigingen, (Politieke sectes, interrum peerde mr. Marchant). Algeheele bevrediging was bij voorbaat uitgesloten, want de mee ningen zijn hopeloos verdeeld. Nederland heeft maar twee golflengten tot zijn dienst en heeft zich daaraan te houden. De verdee ling moest dus geschieden naar billijkheid om alle wereld- en levensbeschouwingen tot haar recht te doen komen. Principieel heeft hij het advies van den Radioraad gevolgd een deel van den tijd wordt beschikbaar ge steld voor een algemeenen omroep en de rest werd verdeeld over de zend-vereenigingen. Er is verschil gemaakt tusschen groote en kleine omroep-organisaties en de Minister aanvaardde de verdeeling evenals hij de 15 voor het algemeene program accepteerde. De 5 voor de kleinere vereenigingen wer den ook aanvaard. Er bleef 80 over voor de verdeeling voor de vier groote organisaties met eigen levensopvatting (Geroepwelke opvatting heeft de A.V.R.O.) Volgens den Minister zijn de drie andere eigenlijk ouder dan de A.V.R.O. De A.V.R.O. heeft ruim 100.000, de K.R.O. 100.000 leden, de N.C.R.V. 80.000 leden en de V.A.R..A 85.000 leden. Niet naar politieke partijen heeft de Minister ver deeld, maar naar geestesstroomingen. Alsof dat in Nederland iets anders is De Minis ter meende naar zijn beste weten recht te hebben gedaan en wacht voor het algemeene programma op de medewerking van allen. Gelijk recht, geen monopolie, wenscht de Minister en hij vertrouwt dat alle vereeni gingen het beste zullen geven wat zij kunnen. Het antwoord op de vragen laat zich be grijpen. Het was alles te samen hoogst on beduidend, want de Minister draaide steeds om het begrip „billijkheid" heen. VLISSINGEN, 28 MEI. Een muziek- en zangavond voor de militairen Gisterenavond vond in de cantine van de Eomvrije kazerne alhier een bijzondere ge beurtenis plaats. Daar het nl. de laatste avond was, dat de voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijnde militairen in de kazerne vertoefden, hadden de officieren van het garnizoen be sloten voor deze militairen en ook die van de jongere lichtingen, een gezelligen avond te organiseeren. Hiertoe werd welwillende medewerking verleend door het strijkorkest onder leiding van mej. W. de Hondt en den heer C. J. van der Eijk Czn. De cantine, die was versierd met vlaggen en guirlandes, was geheel bezet met belang stellende militairen, toen de reserve-kapitein de" heer Grondijs, ten acht ure het woord nam en er zijn blijdschap over uitsprak, dat er van de zijde der militairen zooveel belang stelling was. Hij wees er op dat velen den volgenden dag weer naar hun haardsteden terugkeerden, om daar zij voor de laatste maal onder de wapenen zijn naar wij ho pen hier nooit meer als soldaat terug te keeren. Hartelijk dank bracht spreker vervolgens voor de welwillende medewerking en sprak de hoop uit, dat allen een genoeglijken avond zouden hebben. Het orkest opende nu den avond met het spelen van de twee bekende coupletten van het Wilhelmus, welke staande werden aan gehoord, en gaf vervolgens nog een 4-tal nummers ten beste, die met luid applaus werden beloond. De heer Van der Eijk zong nu op de hem eigene wijze een drietal populaire volkslied jes, geaccompagneerd door mej. De Hondt, die bijzonder in den smaak vielen. Na de pauze sprak kapitein Grondijs de medewerkenden met eenige welgekozen woor den toe, hun dank brengende voor het gebo- dene. Spreker wees er op dat het een heele toer is om zooveel jongens stil te houden, maar de groote aandacht in de zaal bewees hoe dit alles op prijs werd gesteld. Aan mej. De Hondt werd daarna door den heer Surel uit Amsterdam een prachtig bloemstuk aangeboden namens al de colle ga's, terwijl hij dank bracht voor den gezel ligen avond den militairen gegeven. Verder zegde de heer Surel officieren en onderofficieren dank voor de humane wijze waarop zij gedurende deze 17 dagen onder hun leiding hebben gestaan. Deze toespraak werd door krachtig ap plaus onderstreept. Het orkest gaf hierna nog verschillende nummers, de heer Van der Eijk zang en voordracht, terwijl ook nog enkele militairen iets ten beste gaven. Er heerschte den geheelen avond een zeer prettige, opgewekte stemming, en verschil lende refreinen werden spontaan meege zongen. Kapitein Grondijs was de tolk van alle aanwezigen met zijn dank uit te spreken voor de vele moeite die het orkest en de heer Van der Eijk zich hebben gegeven om de militairen een onvergetelijken avond te be zorgen. Tot slot werden nog door alle aanwezigen staande twee coupletten van het Wilhelmus gezongen en door de militairen een driewerf hoera voor den kapitein aangeheven. Gemeentelijke arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven1 letterzetter, 1 timmerman, 1 stucadoor, 5 opperlieden, 2 grondwerkers, 1 leerling-vlechter, 1 waterbouwkundig op zichter, 1 metaaldraaier, 1 machinist, 3 autogene lasscher, 5 electriciens, 3 leerling electriciens, 2 stokers, 1 trimmer, 1 boekbin der, 1 slager, 1 expediteursknecht, 4 kantoor- Bezoek! op VRIJDAG 30 MEI a.s. de des avonds 8 uur in hei Concertgebouw, Emmastraat. Lid van het Dagelijksch Bestuur. Consul van het Gewestelijk Bestuur Zeeland. Het Plaatselijk Comité van Actie bedienden, 5 varensgezellen en 30 losse ar beiders. Totaal aantal ingeschrevenen 68, vo rige week 74 personen. W ereldr eizigers. Gisteren zijn door de politie 3 jonge man nen aangehouden, die zich aan de huizen der ingezetenen presenteerden als zgn. wereld reizigers, daarbij hun portret te koop aan biedend. Zij waren gekleed in een soort pad- padvinders-costuum. Bij onderzoek bleken deze reizigers nimmer over de grenzen des lands te zijn geweest en hun operatie-terrein zich slechts binrn de landsgrenzen te bepa len. Zij waren zonder middelen van bestaan en 2 hunner waren minderjarig. Hun geheele optreden had veel weg van bedelarij. Een der jongens was in het bezit van een soort dolk mes in scheede en een alarm pistool. De min derjarige jongens zijn op transport gesteld naar hun woonplaats om onder het ouderlijk gezag te worden gesteld. Zij profiteeren van den weldadigheidszin der burgers om op een gemakkelijke wijze aan den kost te komen. Hieruit blijkt dus weer voor de zooveelste maal, dat men met zgn wereldreizigers voor zichtig moet zijn, wier optreden dikwijls met verkapte bedelarij kan worden vergeleken. Liefde voor de plantsoenen In den afgeloopen nacht zijn graniuras uit een der plantsoenen ontvreemd. Blijkbaar is dit niet geschied uit baldadigheid, doch om zich het bezit thuis dezer planten te verze keren. Aanrijdingen. Gisteren reed een automobiel op den Sin gel hoek Van Dishoeckstraat, bij het tegen komen van een voertuig tegen een boom, waardoor de auto nog al ernstig werd bescha digd. De bestuurder bleek slechts enkele da gen in het bezit te zijn van zijn rijvergunning en blijkbaar nog niet voldoende stuur vast te zijn. Op den Nieuwendijk had gisteren een aan rijding plaats tusschen een auto en een hand wagen, waardoor de laatste schade bekwam Vereeniging Vreemdelingenverkeer te Middelburg. In het bureel van de Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg had gisterenavond de jaarlijksche algemeene vergadering plaats onder voorzitterschap van den heer H. J. G. Hartman. De secretaris, de heer mr. P. C. Adriaanse, bracht het jaarverslag over 1929 uit, waaraan het volgende is ontleond Wederom aldus de secretaris is een jaar verstreken en wederom is het streven der vereeniging met succes bekroond. Wil men de tastbare bewijzen van het werken, men denke aan de drommen vreemdelingen, die in het afgeloopen zomerseizoen, speciaal op Donder dagen de stad en omgeving met een bezoek vereerden. En nu wil de secretaris niet dat groote en steeds toenemende bezoek enkel en alleen als een uitsluitend gevolg van den ar beid der v reeniging beschouwen, doch dat de vereeniging zoowel door de verspreiding van haar propagand- en reclamemateriaal als door het geven van de benoodigde inlichtin gen dat bezoek aanlokkelijker maakt en daar toe aanwakkert, valt niet te ontkennen. Vele stadgenooten he1 ben dan ook waardeering voor dit werk en drukken dat uit in den vorm van een bijdrage. Nog meer personen echter, speciaal van de meest belanghebbenden, zou het bestuur als lid aan de zijde der vereeni ging willen scharen, teneinde door hun finan- cieelen steun in staat gesteld te worden, op den ingeslagen weg te kunnen bljven voort gaan en zoo mogelijk nieuwe banen te kun nen betreden. Te meer is vermeerdering van het ledental gewenscht, nu een poging in 1929 ondernomen om van de gemeente ver hooging van subsidie te bekomen heeft schip breuk geleden. De secretaris kan niet nala ten om, nu reeds tal van jaren is gebleken, dat het bezoek van vreemdelingen aan de stad een niet gering te schatten bron van in komsten medebrengt, in het bijzonder voor de neringdoenden, zijn grooten spijt en verwon dering uit te drukken over deze door de vroe de vaderen genomen afwijzende beschikking. Gelukkig dat andere bestuurslichamen de vereeniging niet in den steek laten, zoodat zij in meer bescheiden vorm haar werk kan voortzetten. Een woord van warme hulde dient zeer zeker te worden gebracht aan de Kamer van Koophandel voor den financieelen steun, die de vereeniging van haar kant mocht ondervinden. Zij gaf daardoor blijk van de waardeering van het werk der ver eeniging, waarin tevens de overtuiging werd neergelegd, dat handel en industrie bij een groot vreemdelingenbezoek wel waren. Al moest de vereeniging tot hare teleurstelling in het afgeloopen jaar den meerderen steun van het gemeentebestuur ontberen, het be stuur deed wat in zijn vermogen was om vreemdelingen met het schoone van stad en eiland in kennis te brengen. Het werk zal met dezelfde energie en lust worden voortge zet en spreker twijfelt er niet aan of een maal zal het bestuur, niet tevergeefs, bij het gemeentebestuur aankloppen. In 1929 stond de verlichting van het stad huis op het programma. Ze kwam niet tot stand, daar het vereischte bedrag niet werd bijeengebracht. Het gelukte echter wel een aanzienlijk bedrag bijeen te garen, waaruit moge blijken de sympathie voor het plan. Het informatiebureau werd in 1929 door 3142 vreemdelingen uit 18 verschillende landen bezocht en in het vreemdelingenregister staan 985 namen. Het contingent van eigen landge- nooten dat het bureau bezocht was zeer groot en overtrof met 2552 personen andere jaren. Het materiaal op het bureau werd wederom aangevuld met 2500 nieuwe Nederlandschs gidsen, terwijl een aantal Nederlandsche, Duitsche, Fransche en Engelsche folders wer den vervaardigd. Deze folders vonden veel aftrek en waren spoedig heinde en ver ver spreid. In verband met de wereldtentoonstelling te Antwerpen kan een stroom van vreemdelin gen naar stad en eiland voor het komende zomerseizoen verwacht worden. Een speciale reclame zal op touw gezet worden, waartoe de vereeniging aan den raad een subsidie van 500 heeft aangevraagd en voor dit bijzonder, doel ook heeft gekregen. Het bestuur is hier voor het gemeentebestuur zeer erkentelijk en het is de eerste stap op den goeden weg. De secretaris eindigt met den wensch, dat de tengevolge van den geweldigen brand, die de hoofdstraat heeft getroffen op 7 December jl., veroorzaakte schade spoedig hersteld moge zijn. Zooals de toestand nog tot op den dag van heden is, is ze werkelijk een ontsiering van de stad. Door den penningmeester, den heer mr. H. Doorenbos, werd de rekening over 1929 uit gebracht, waaruit blijkt, dat werd ontvangen 6935.60, en uitgegeven 8172.15, waaronder het kwaad slot 1928 ad 395.98 »/2. Thans is het kwaad slot dus geklommen tot f 1236.55. Voor het gebouw werd f 800 extra uitgegeven en de kozakkenuitvoering leverde een nadee- lig slot van 150 op. N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. Volgens het in de heden gehouden verga dering van aandeelhouders door de directie uitgebracht verslag was de ongunstige con junctuur in de productielanden oorzaak, dat- het ten vorige jare gereserveerde bedrag voor de afwikkeling van zaken in het buitenland volledig noodig was. Bovendien werd echter door de directie en commissarissen wegens gebleken risico beslo ten zich geheel uit de betreffende exploitatie terug te trekken en werd het belang der N.V., voor zoover het geen liquide objecten betreft, geheel afgeschreven. Na de statuaire afschrijving op vaste goe deren ad 12.000 blijft een saldo winst over 1929 van 67.668.95, hetgeen met het gunstig saldo over 1928 ad f 7.750.68 een totaal bedrag ter uitkeering overlaat van 75.419.63, waar door een uitkeering van 5 op dividendbe wijs no. 31 mogelijk is. Het bedrag van aandeelen in andere onder nemingen is onveranderd gebleven. De effec ten bestaan uit Nederlandsche staatsfondsen. De waardeering geschiedde op basis der koer sen van 31 December 1929, voor zoover deze niet boven p^ri waren.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1