100 DMSDAG 20 MEI 500 300 150 25 EERSTE BLAD E STAND RTLIJNEN UCHT DA VLISSINGEN No.US 68e Jaargang 1930 Firma F. VAU DE VELDE Jr., Walsiraai 58-60, Vlissinp. Telef. 10. Postrekening 65287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Vijandelijke HET ODOL'SYSTEEM Stads- en Provincienieuws 8.20—9.20 OrkestcoQ. recital. 10.4011.25 :wartet. .20 Trio-concert. e.5o loncert, crkest en so. 8.35 (golfl. 338.2 M.) door de S.A.R.O.V. 6.5012.50 Lezingen. platen. 1.152.20 LeJ rfoonplaten. 2.50—3.20 jfoonplaten. 3i50—4.5g cert. 5.508.20 Lezin. Hampton Institute „Licht und Schat- roote stad bij nacht, n. IO-BLADEN. het vervolg van zyn met den omroepont- 2S". In de kortegolf, in en ander over ge- een artikel, waarin ling van „sleutelklik- wordt besproken. >rdt de bouw van een sproken. Voorts een verbinding tusschen in Zuid-Amerika" en iressante bijdragen. Gids" deelt het over- Twaalfhoven, den K.R.O., mee. Een ndelt over radio aan n bij de watersport, over den strijd tegen ïgt voornamelijk ver- Avro-microfoon" is ssant artikel in de >rdt een foto van het gedrukt. A. D. Hilde- kel, getiteld „Uit en •etbalploeg". Verder ibesprekingen. P. J. Troelstra wordt •dacht. Verschillende rift handelen over erband met de Beet- Oncertgebouw-orkest, uitgezonden. C. H. een voorbespreking voetbalwedstrijd te 3RKE. Jei 1930. i O U W D Moens, 23 j. U W D: S. G. Noom, 23 j. Sabang Jei van Antw. naar van Southampton ei te Genua Mei v. Singapore 17 Mei v. Port Said Mei te Kaapstad Dakar Mei te East London Mei te Kobe 16 Mei v. Belawan Mei van Madras Jei van Boulogne i van Marseille lei te Bombay Mei Sagres L6 Mei Gibraltar Mei te Plymouth Mei van Bahia td 771.6 te Rennes. nd 748.6 te Thors- avond van 20 Mei: lende Westelijke tot ilijk bewolkt. Weinig ïer overdag. ïakelijkheden, in, enz. (ageliJks voorstelling, jelijks voorstelling, 8 Feest-cabaret-avond, tclub „Kunst naar •iendschap", 8 uur. URG. penbare vergadering, 'rede, Doopsgezinde 7.35 8.43 19.58 21.04 uto s, rietsen uigen. uur 9.24 9.25 VLISSINGSCHE COURANT I ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. I De abonné's in 't bezit eenei I Polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies j/an een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger I AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLiCITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1G1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'" Dit nummer bestaat uit 2 bladen |Geen reden tot ontevredenheid op Curasao. In antwoord op door het Tweede Kamerlid llJzerman gestelde vragen, deelt de minister |van Koloniën mede, dat, blijkens een in eeni- nummers van de „Curagaosche Courant" I opgenomen bekendmaking de procureur-gene- liaal bij het Hof van Justitie van Curasao, lender dagteekening van 7 Maart 1930 heeft aid, dat op Curasao gevestigde of vei lgevende vreemdelingen verplicht zijn te allen ■tijde bij zich te dragen bescheiden of stukken waarmede zij zich wettelijk kunnen legiti- |meeren (paspoort, kaart vreemdelingendienst iz.) Het is den minister niet duidelijk, waar lom deze bepaling tot moeilijkheden of tpi rechtmatige ontevredenheid aanleiding zou kunnen geven. Er bestaat dan ook voor den (minister geen aanleiding om den gouverneur |van Curasao in overweging te geven tot in- (trekking van den bedoelden maatregel over |te gaan. De zendtijdverdeeling. Aan den minister van Waterstaat is het volgende verzoek gedaan „Ondergeteekenden, allen leidende perso den in den Omroep van do Algemeene Ver- (eeniging Radio Omroep, spreken hun, hevige (verontwaardiging uit over de beslissing door (uwe excellentie inzake zendtijdverdeeling ge- [nomen, waardoor de gelegenheid tot verdere lontplooiing van bovengenoemde instelling ten fiérste wordt belemmerd, i „Zijn van meening, dat het- moeizaam ver dorven aanzien van den radio-omroep in n- en buitenland ernstig geschonden |wordt door het decreet van 15 Mei. „Dringen er met klem bij uwe excellentie |op aan alsnog een voor de A.V.R.O. gunstiger |positie te creëeren." C. de Vos, L. Schmidt, N. Treep, A. van ■Raalte, M. Tak, G. Weitzel, J. Niemeyerr A. ■Hildebrand. I Een te Haarlem gevormd comité van actie de gevallen beslissing inzake de ver- ■deeling van den zendtijd vergaderde gister avond met een groot aantal belangstellenden. De voorzitter mr. L. G. van Dam gaf een (Uiteenzetting van de zaak en deelde mee, dat het comité 1200 protesten waren ingeko men. Besloten werd in het gemeentelijk con- |certgebouw een protestvergadering te hou- waarin o.a. de heer Vogt als spreker zal |optreden. Verder zullen worden uitgenoodigd lór. Molhuizen én een spreker van rechtsche ■richting. I De volgende Ned. Herv. predikanten te [Amsterdam, allen medewerkers aan de Avro- porgenwijding, dr. L. C. W. Ekering, ds. H. Bakker, ds. R. Dijkstra, ds. H. E. Grave- Mjer, dr. G. A. den Hertog, ds. W. A. Hoek, (ós. A. G. H. van Hoogenhuyze, ds. P. J. de ds. J. C. Koningsberger, ds. J. Kooij, s. P. J. Kromsigt, ds. C. A. ter Linden en ds. [r G. van Reeuwijk, hebben een adres aan i minister gezonden, waarin zij de hoop Jjltspreken, dat het gepleegde onrecht, waarbij «regeering ten koste van het eerlijk bezit fan een nationaal-gezinden omroep aan de wolutionnaire propaganda zoovele dagen ■ttndtijd. schonk, zoo spoedig mogelijk hersteld Brordt. De brand in den postauto. J Beslist is, dat voor de aangeteekende stuk en en brieven met aangegeven waarde, (^elke door den brand in den postauto Arn- hem—Emmerik in den nacht van 23 op 24 ('•pril jl. verloren zijn gegaan, schadeloos- Peiling zal worden toegekend, overeenkom- de bepalingen van het Internationaal ■PQstbesluit. 1 In verband met de omstandigheid, dat |We brieven, die slechts gedeeltelijk verbrand 'en, na hersteld te zijn, later nog zijn 'rgezonden, moet evenwel vooraf nog wor- 1 nagegaan of de aanvankelijk vermiste Pakken wellicht op één of andere wijze in panden van de rechthebbenden zijn geko- Pen. Dit onderzoek is reeds aangevangen en P0rdt zooveel mogelijk bespoedigd. Posterijen, enz. J K°n. besluit van 9 Mei zijn, ingaande November 1928, benoemd tot inspecteur in I Semeenen dienst der posterijen, telegrafie jl11 telefonie A. B. van Beers, G. M. Busmann, I" N. T. 771^14.3,... JiL L. Feltzer, voordien directeur resp. van Postkantoor te Amsterdam, Rotterdam en 'r&venhage, en W. A. Horsthuis, C. A. van 1 Briel, J. den Heijer, voordien directeur resp. van het telegraafkantoor te Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage, met bepaling, dat het aan de heeren G. M. Busmann en P. N. L. Feltzer met ingang van 1 April 1930 verleende eervol ontslag wordt geacht te zijn verleend uit den rang van inspecteur in al- gemeenen dienst der posterijen, telegrafie en telefonie. Bij hetzelfde Kon. besluit zijn, met ingang van 9 Mei, benoemd tot inspecteur in alge- meenen dienst der posterijen, telegrafie en telefonie de referendaris der posterijen, tele grafie en telefonie, adjunct-directeur van het postkantoor te Rotterdam, J. F. H. Heiden- rijk, de inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie te 's Gravenhage G. Wolters, de inspecteur der posterijen, telegrafie en tele fonie L. P. J. M. Truffino, en tot hoofd ingenieur 1ste klasse der telegrafie en tele fonie de hoofdingenieurs der telegrafie en telefonie ir. J. D. Tours, ir. C. H. de Vos en J. II. Warning. Volksgezondheid. Bij Kon. besluit van 2 Mei is, met ingang van 1 Juni, benoemd tot inspecteur van de volksgezondheid bij den dienst, welke is be last met de zaken, rakende de hygiëne van het kind en de'bestrijding van de tuberculose en de geslachtsziekten, dr.' L. A. Veeger, arts te Schalkwijk, aan wien als ambtsgebied zijn aangewezen de provinciën Limbürg, Noord brabant en Zeeland. Bij Kon. besluit is, met ingang van den zelfden datum, nader aangewezen als ambts gebied voor de inspectrice van de volksge zondheid bij den dienst, welke is belast met de zaken, rakende de hygiëne van het kind en de bestrijding yan de tuberculose en de geslachtsziekten, mej. W. Ch. S. C. Bader, de provinciën Utrecht en Gelderland voor den inspecteur van de volksgezondheid bij voornoemden dienst J. A. Putto, de provin ciën Zuid-Holland en Noord-Holland (met inbegrip van! de eilanden' Vlieland, Terschel ling en Urk), en voor den inspecteur van de volksgezondheid bij voornoemden dienst dr. J. H. Tuntler de provinciën Friesland, Gro ningen, Drenthe en Overijssel (met uitzon dering van de N iord-HoIlandsche eilanden Vlieland, Terschelling en Urk). Als standplaats van dr. Veeger is bij be schikking van den minister van arbeid, han del en nijverheid van 16 Mei aangewezen de gemeente Nijm'egen. Het wagenpark der Nederlandscbe Spoorwegen. Het wagenpark der Nederlandsche spoor wegen telt 12.644 gesloten-, 17.340 open-, 2559 vee- en 1321 andere goederenwagens. Hiervan bevindt zich altijd een aantal ter herstelling in de werkplaatsenin 1929 be droeg dit gemiddeld 8.17 pet. Van de 12.644 gesloten wagens, die be stemd zijn voor het vervoer van goederen die wegens hun aard niet op open wagens verzonden kunnen worden, zijn 3705 wagens voorzien van Westinghouse- of Kunze Knorr-rem en 2114 van remleiding. Daar Nederland een grooten export heeft van groenten en fruit, brengt dit mede, dat het wagenpark voorzien is van wagens, die in het bijzonder voor dit vervoer zijn ingericht. Hiervoor dienen 2543 groentewagens, die een draagvermogen van 15 tot 17/2 ton heb ben en een inhoud van 51 tot en met 56 kub. M., terwijl in den aanvang van 1930 wederom 500 groentewagens zullen worden aange bouwd. Zij hebben in de zij- en kopwanden ventilatie-inrichtingen, waardoor veel lucht kan toetreden en de te vervoeren goederen hierdoor in verschen staat op hun bestem mingen aankomen. De 17.340 open goederenwagens hebben een draagvermogen van 10 tot 21: ton een klein aantal tot 30 ton. Zij dienen hoofdza kelijk voor het vervoer van steenkolen uit de mijnen. Hierbij zijn 8705 wagens met een draagvermogen van 20 tot 21'/2 ton. In het aangegeven aantal open wagens zijn ook be grepen 1505 wagens bestemd voor het ver voer van zand en grind. Deze wagens hebben een draagvermogen van 10 tot 20 ton. Zij worden ook voor het vervoer van steenkolen gebruikt, maar kunnen door hun lage schot ten niet tot het volle draagvermogen worden beladen. Onder de open wagens bevinden zich 20 zgn. zelflossers van 20 ton. Radio-oorlog te Dordrecht. Te Dordrecht is sedert eenigen tijd een radio-oorlog uitgebroken. Oorzaak daarvan is niet de zendtijd, doch de distributie van het uitgezondene. Vorig jaar adviseerden Burg. en Weth. den raad naar aanleiding van ingekomen verzoe ken, de radiodistributie in handen van par ticulieren te stellen en daartoe de stad in wfjken te verdeèlen met bepaling, dat de dis- tribuant aan de gemeente een vergoeding zou geven voor de over de straten gespan- bacteriën komen met massa's in den mond, eiken keer, dat men ademhaalt. Een goede bescherming daartegen is het gorgelen met ODOL.-Odol- mondwater be dekt de tanden en de slijm huid van den mond met een dun an tiseptisch laagje. O hetwelk de vermenigvuldiging der bacteriën tegen gaat. Als U nu nog ter completeering de daarbij behoorende ODOL-tandpasta ge bruikt, dan beoefent U de volmaakte hygiëne van den mond. Afwisselend reinigen en beschermen; reinigen en beschermen: nen draden. Inmiddels was uitgelekt, dat in Den Bosch de gemeentelijke distributie een zeer winstgevend zaakje was, zoodat, toen het voorstel van Burg. en Weth. in behande ling zou komen, dit werd aangehouden, op dat het college de zaak nogmaals bezien zou. Daarop kwam een nieuw vooistel, waar bij Burg. en Weth. voorstelden gemeentelijke distributie en een crediet daarvoor vroegen van 187.000. Dit voorstel werd 14 Januari -ji. aangenomen, en. het Wediet toegestaan. Een en ander met 19 tegen 12 stemmen. Belangstellenden en anderen zijn tegen deze jongste overheidsbemoeiing opgekomen in ingezonden stukken. Dezer dagen is de strijd in een nieuwe1 phase gekomen. Een bekend stedelijk radio handelaar heeft een naamlooze vennoot schap gesticht, welke zich ten doel stelt op zeer gemakkelijke condities ieder, die wil, een eigen toestel te leveren in de vorm van huurkoop. De eerste drie jaren betalen de aangeslotenen 70 cent per week, het vierde jaar 50 cent. Dan is het toestel eigendom. De eerste aansluitingskosten zijn 15 of 2.50 minder dan die, welke de gemeente vraagt. De gemeente distribueert vier stations, met een eigen toestel kan men willekeurig ieder station beluisteren. Reeds hebben zich na de bekendmaking in het begin dezer week meer dan 2501 iefhebbers voor een eigen radiotoe stel aangemeld. Gezien dezen stand van zaken heeft, aldus het „Hbld.", het neutrale raadslid Scheep bouwer tot Burg. en Weth. de vraag gericht, of het niet beter is de voorbereiding voor de gemeentelijke distributie te staken. Echter.... de kabels zijn reeds lang geleden besteld en zullen eind dezer maand worden gelegd. Be gin Augustus zal met het maken der huis aansluitingen worden begonnen. De concurreerende N.V. deelt mede, dat zij begin Juli de eerste bonderd toestellen be gint te plaatsen. Het contract waarin rech ten en verplichtingen der aangeslotenen ver meld staan, is door een Dordtsch rechtskun dige ontworpen de toestellen worden in een der bekendste Nederlandsche fabrieken ge maakt en de kastjes en tafeltjes der huur kooptoestellen zijn door een specialist op meubiléferingsgebied ontworpen. Met belangstelling wacht men nu het ver loop van den strijd af. De vulkanische uitbarsting op Midden-.ïava. In aansluiting op het Aneta-telgram om trent het te voorschijn komen van een zwa- ren modderstroom uit de flank van den vul kaan Telemojo wtrdt nader gemeld, dat zich Zondagavond tijdens een heftigen stortregen door middel van hevig gerommel een mod derstroom aankondigde, afkomstig van de noordelijke helling van den vulkaan Tele mojo. De stroom bereikte en volgde de Kali Likasan. Van kampong Likasan, behoorende tot de dessa Keboemen, tellende 200 inwo ners, werden 47 personen gedood. Maandag ochtend werden drie levenden aangetroffen, waaronder twee kinderen, die met hun moe der een schuilplaats hadden gezocht in een padi-kist. De modderstroom stortte zich met het water van de kali vermeugd over den straatweg BanjoebiroeSalatiga in de Ra- wah Bening, waar hij is doodgeloopen. Vele bruggen werden vernield en ongeveer hon derd stuks vee gedood, terwijl 42 huizen wer den verwoest. Het reddingswerk is in vollen gang, doch is een uiterst moeilijke taak we gens de dikte van de modder. Er eijn eerst vijf lijken geborgen. Van de andere is echter nog geen spoor te bekennen. De overlevenden slaan versuft en met stomme berusting het treurig schouwspel gade. Een luxe reisgids. De -zesde uitgaaf is verschenen van den luxe-reisgids van de Ned. Spoorwegen. Deze gids kost 50 cent en bevat de volledige opgave van de binpenlandsche spoorwegdien sten. Door aanschaffing van dezen handigen gids beoefent men levens liefdadigheid. De netto-opbrengst is nl. bestemd voor de ver- eeniging voor personeel in dienst der Neder landsche Spoorwegen tot bestrijding der tu berculose. VLISSINGEN, 20 MEI. Radio-telefonische proeven. Aan boord van de mailboot „Prinses Julia na" werden gisteren van uit volle zee proeven genomen met het verzenden van radio-telefo nische berichten. Deze werden verzonden via het zendstation te IJmuiden, welk station de berichten dan doorzendt naar de aangevraag de adressen. Deze proeven zijn gisteren uitstekend ge- In onze Tijdinghal, Wij etaleeren een buitengewoon goed ge slaagde foto van de deelnemers aan de Zater dag in het Grand Hotel Britannia alhier ge houden algemeene vergadering van den Bond van Politie-ambtenaren tot bescherming van dieren. De foto werd genomen voor het hotel Bri tannia. .Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Afdceling Zeeland. Onder voorzitterschap van den heer P. Dumon Tak, burgemeester van Middelburg, had heden in de sociëteit St. Joris" te Mid delburg de eerste algemeene vergadering van bovengenoemde af deeling plaats, die speciaal den Commissaris der Koningin welkom heette en daarna de afgevaardigden van 52 ge meenten, ook van nog niet-aangeslotenen. Spr. hoopte, dat dit tot toetreding zal leiden, vooral in dezen tijd met de vele moeilijke vraagstukken en problemen op gemeentelijk terrein. De vereeniging is een zeer sterk li chaam om bij de regeering de belangen te bespreken en door haar Bank, die tegen ma tige rente haar geldJeeningen verstrekt. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, beantwoordde het welkomstwoord met zijn beste wenschen voor de af deeling, wier stichting spr. in het be lang der gemeenten acht. Spr. betreurt het, dat nog ruim 40 gemeenten geen lid zijn en hoopt dat spoedig allen lid zullen worden en druk de vergaderingen zullen bezoeken. Hierna werd door den secretaris, den heer F. Bisschop het jaarverslag over 1929 uitge bracht, waaruit blijkt, dat slechts 64 gemeen ten waren aangesloten. Op den verderen inhoud komen wij mor gen nader terug. Het verslag werd met dank aan den sa mensteller goedgekeurd. De voorzitter zeide, dat terzake het klei nere bedrag vergoeding aan de kosten dei- volkstelling per Inwoning, de Nederlandsche yereeniging mededeelt in deze reeds verkre gen te hebben dat alle gemeenten hetzelfde krijgen en nog steeds paraat te zijn om 12 cent te krijgen, daar anders de gemeenten op te groote kosten komen. Het bewaren der archieven moet nog door meer gemeenten brandvrij geschieden, maar het is vooral een Rijksbelang dit te steunen. Tot nazien der rekening en verantwoor ding over 1929, aanwijzende een goed slot van 200, werden benoemd de gemeentebe sturen van Goes, Wemeldinge en Kapelle. Tot bestuurslid werd bij acclamatie her kozen de heer S. Hage, burgemeester van Bruinisje. Bij de rondvraag besprak de heer Van Bal- legooijen de Jong, secretaris van Goes, de wijze van verkiezing van leden van het be stuur der Vereeniging van Nederlandsche ge meenten, en speciaal het niet vertegenwoor digd zijn van alle provincies. Spr. meent, dat groote provincies toch meer afgevaardigden zouden kunnen tellen. De voorzitter zegt, dat dit een zeer moei lijke kwestie blijft. Een oplossing afgevaardig den va"» alle provincies is zeker goed, men heeft dan alom vertegenwoordigers. Een an dere vraag is, dat men aan het hoofdbestuur de candiJaten vraagt en deze Tan bespreekt. De zaak zal de volle aandacht van het af- deelingsbestuur 4.ebb,en. De heer Welleman, burgemeester van Krab- bendijke, wenscht de vraag naar voren te brengen of ook de afdeeling niet moet ver tegenwoordigd zijn in de centrale commissie voor de tertiaire vragen ingeleid door de den Polder- en Waterschapsbor.d. De heer Verhorst, burgemeester van Wis- senkerke, bracht de kosten van onderwijs in andere gemeenten ter sprake. Op de nu volgende lezing van den heer C. van den Berg, adjunct-directeur der Ver eeniging van Nederlandsche gemeenten, over herziening van de gemeentebelastingen verband met de financieélé Verhouding tus schen het Rijk en de gemeentèn, komen wij morgen nader terug. Verhandeling over den Burgerleken Stand. Bij de N.V. Kon. Boekdrukkerij en Binderij J. C. W. Altorffer te Middelburg is ver schenen „Verhandeling over den Burger lijken Stand op de practijk gericht" door A. van den Ameele, ambtenaar van den burger lijken stand. Dit is een naslagwerkje handelende over de verschillende verrichtingen met den bur gerlijken stand in verband staande. Alles is in dit boekje op overzichtelijke wijze geran- schikt. De samensteller werd geleid door de ge dachte, dat een gemakkelijk te hanteeren verhandeling over den burgerlijken stand, op de practijk gericht, ongetwijfeld goede dien sten zou bewijzen aan de administratie, in het bijzonder in kleinere gemeenten. Het boekje is verdeeld in 46 hoofdstukken. Bij het raadplegen van den inhoud kan men dus dadelijk opslaan alles wat den burger lijken stand betreft, waarover men practi-i sche inlichtingen verlangt. Het boekje, dat 161 bladzijden beslaat,, kost ingenaaid 2.5o" gecartonneerd 3 en ge bonden 3.50. Een 101-jarige. De oudste ingezetene van 's-Gravenhage, mevr. P. Slegtvan der Graft hoopt 29 Mei haar 101e jaardag te herdenken. Mevr. Slegt is Zeeuwsche van geboorte. Zij huwde te Middelburg met notaris P. P. Slego en schonk hem twee kinderen. De dochter, getrouwd met een militair, woont vlak bij haar, de zoon is burgemeester van Hoede- kenskerke en het dochtertje van de dochter vertroetelt grootmoeder meer dan misschien nog op dezen leeftijd goed voor haar is, meldt het „Vad." Een gids voor Zuid-Beveland. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Goes heeft een gids voor Goes en omge ving uitgegeven in 4 talen. Er komt in voor een lijst van bezienswaar digheden te Goes en omgeving verder een opgave van de verkeersmiddelen en voor uit stapjes door Beveland, Walcheren en Schou wen. Een duidelijk kaartje van Zeeland is voor den toerist een leiddraad op welke wijze de verschillende deelen van onze provincie het gemakkelijkst te bereiken zijn. Tusschen den teks*- van den gids, die in 5000 exemplaren wordt verspreid, zijn ver schillende illustraties geplaatst. Kon. Ned. Brandweerbond. Te Axel is een vergadering gehouden van de afdeeling Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen der provinciale Zeeuwsche afdeeling van den Koninklijken Nederiandschcn Brandweer-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1