500 300 150 100 25 MAANDAG 19 MEI EERSTE BLAD :No.U7i 68e Jaargang !930 lilpi: Firn I. MS DE lil.DE Ir., ttlnil 53-10. Vlissingen. Itltl. 10. Pesfrelrening6G28T VerschijRt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws Huiduitslag VUSSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS; Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regél.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. Be abonné's in 't bezit cener Polis, z>i'n GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE. INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 19 MEL Het luchtvaartterrein te Vlissingen. Blijkens een „bericht aan Luchtvarenden" levert het Westelijk gedeelte van het lucht vaartterrein Vlissingen, aansluitende aan de Westgrens van het landingsterrein, wegens ongelijkheid van den bodem gevaar op voor vliegtuigen. De onveilige strook is aangeduid door roode "vlaggen. Bond van politie-ambtenare in Nederland tot bescherming van dieren. Zaterdag had alhier de jaarvergadering ran den Bond van politie-ambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren plaats, onder leiding van den inspecteur van politie uit Amsterdam, den heer J. Fremery Kalff. Ter vergadering waren aanwezig een groot lantal politie-ambtenaren, waaronder vele in uniform, rijksveldwacht, Kon. marechaussee, militaire politie en gemeentepolitie uit Vlis- .Ingen, Middelburg, Terneuzen, Axel, St. Jan- iteen, Meppel, Sas van Gent, Biggekerke, Oost- en West-Souburg, Hengstdijk, Roosen- iaal, Maastricht, Appingedam, Marssum, Velp, Rotterdam, Voorburg, Breda en Meliskerke. Voorts merkten we onder de aanwezigen op len burgemeester van Vlissingen, den heer C. L van Woelderen J. Alma, luit-kol. der Kon. naiechaussee te MaastrichtU. de Stoppe laar, le luit. commandant der politietroepen, ifdeeling Breda A. O. F. W. C. Gasinjet, commissaris van politie en van rijkspolitie te Vlissingen kapitein van den Hoek der Kon. narechaussee, terwijl ook een justitieel amb tenaar tegenwoordig was, nl. mr. Wilbren- nlnk, ambtenaar van het O. M. bij het kan tongerecht te Middelburg. De vergadering werd ontvangen door de afdeeling Walcheren van den bond en toege sproken bij monde van haar voorzitter, den hoofdinspecteur van politie, den heer J. F. Berkel, die memoreerde, dat het de eerste maal was, dat de bondsvergadering alhier ergaderde en dan nog wel in de „bruids tagen" der afdeeling,- immers deze viert 2 Juli a.s. haar tienjarig bestaan. Spreker dat deze dag een aangename herinne ring bij de deelnemers zou achterlaten en de goede kameraadschap onder de leden zou versterken. De voorzitter, de heer Fremery Kalff open- 3 hierna de vergadering en sprak eenige hartelijke woorden, waarna de heer Van Woelderen zijn groote bewondering voor het werk van den bond uitte. Diens arbeid had hij nu ruim 10 jaar gadegeslagen en de goede '«uitaten waren r uimschoots aan te wijzen. klanken deed later, aan de koffie tafel, welke gastvrij door de afdeeling was aangericht, mr. Wilbrennink hooren, die spontaan verklaarde dat de laatste jaren door 'et politie-optreden in Zeeuwsch-Vlaanderen een groote verandering was aan te wijzen in 'et behandelen der trekdieren. Het orgaan ten den bond had spr. meermalen op de zit- Ben als leiddraad gediend en met 'veel succes. In de bestaande vacatures van het hoofd- h«tuur werd voorzien door benoeming van luitenant de Stoppelaar, majoor der filkspolitie Veldkamp (Groningen) en J. J. Geelen, bureelambtenaar bij de politie te Amsterdam, die als penningmeester zal op- Nen. Herbenoemd werden de heeren De ondervoorzitter, inspecteur van politie te Amsterdam en J. F. Berkel, secretaris. De door het hoofdbestuur ingediende voor alen tot wijziging der statuten, werden goedgekeurd. Besloten werd tot vaststelling van een teodel-medaille, uit te reiken als waardee- in bizondere gevallen, en aanschaffing Van een bondsinsigne. Dit is verkrijgbaar ge- ^d by den gep. majoor der rijksveldwacht Buissink te Appingedam, tegen inzending Jan 50 cent, nadat de fabriek de insignes zal ebben afgeleverd. De volgende bondsvergadering zal te Roo- £endaal worden gehouden. Na afloop der vergadering vereenigde men aan de gezellige koffietafel, terwijl daar- öcha een autotocht rond het eiland plaats vond, daartoe een 16-tal ingezetenen, sympathiek fcstemd ten opzichte van den bond, mede- *erkten door hun auto ter beschikking te £teiien. Tot sI°t had in hotel Brittannia een thé Paats, waarna men ten circa 6 uur hoogst Priaan uiteen ging, met het vaste doel in e komende tijdperk opnieuw zijn beste achten te geven aan het doel van den °H de bescherming van het dier. De Jongeren Vredesactie. Zaterdagavond werd op de bovenzaal van café Vermeeseh een vergadering gehouden door de afdeeling Walcheren van de Jonge ren Vredesactie. om te komen tot oprichting van een afdeeling Vlissingen dier vereeni- ging. Na een openingswoord van den voor zitter, waarin hij de bedoeling van deze ver gadering uiteenzette, kreeg de heer Leo van Breen uit Goes het woord. Aan het ons toe gezonden verslag van deze lezing ontleenen wfj het volgende Wij menschen worden geboren en sterven en tusschen die twee polen ligt ons leven, staan wij in de maatschappij. Ik wil me rich ten tot diegenen, die niet onverschillig staan tegenover die maatschappij, die voelen en weten dat we moeten helpen die wereld op hooger plan te brengen, in 1914—1918 wer den we ruw opgeschrikt. Toen is de wereld ineengestort en zijn vele idealen vernietigd. Wat oorlog is, laat spreker hooren in een gedicht van Martien Beversluis „De tien ge boden". Dit vers van' Beversluis is een aan klacht tegen het Christendom, niet tegen het Christendom als uiting van religie zelf, maar als een aanklacht tegen 't practische Chris tendom. Inderdaad zegt Beversluis het goed, maar hij zegt te weinig, zooals alle schrijvers van oorlogsboeken te weinig zeggen. Want de ellende is niet te beschrijven, kan nooit be schreven worden. Er zijn vele idealen en alle idealen trachten wij voor een deel te verwe zenlijken. Ieder werkt voor zich en ieder werkt op zijn eigen manier en probeert er iets van terecht te brengen, maar het groote probleem is nog steeds iets waaraan wij ons niet wagen. Toch zullen wij zooveel moeten doen, dat de jeugd over de geheele wereld komt tot stelling nemen, niet direct tegen over oorlog, maar wel moet de jeugd zich rekenschap van geven van zijn houding in die kwestie. Zij moet zeggen, dat probleem moeten wij trachten op te lossen. Daarvoor nu is de J. V. A.Een vereeniging van jonge menschen, die uitgaan van de overtuiging dat oorlog in ieder geval iets verschrikkelijks is en zij willen trachten dit vraagstuk van alle zijden te bezien om te komen tot een per soonlijke overtuiging. Als lid van de J.V.A. behoeft men dus niet te zijn nationale ont- wapenaar, enz. Het is een doorgangshuis naar meer principieel standpunt. Want wij mogen niet vergeten, dat de overheid, dat de pers, dat de school en andere mogelijke or ganen waarmede wij in aanraking komen, door de leuze voor den oorlog en tegen den vrede, de jonge menschen voorspiegelt dat het een groote plicht is gezegend voor het vader land te sterven. Daarom komen er vereenigingen die willen trachten voorlichting te geven om hen tot het besef te brengen dat niet het militai risme iets is wat men moet aanvaarden zon der dat men zijn geweten geraadpleegd heeft. Er zijn hier jonge menschen van an dere idealistische vereenigingen. Zij strijden tegen den alcohol, maar wanneer dit vraag stuk opgelost, dan hielden wij toch nog de mogelijkheid open dat de oorlog ons over valt. Alle idealen zullen nooit verwezenlijkt kunnen worden, wanneer wij den oorlog niet onmogelijk maken. Ik weet wel, velen zeg gen wat hebben wij er aan wat wij doen Wat kunnen wij doen Ik geef toe, wij we ten nog niet wat wij bereiken zullen, maar dat doet niets aan de waarde van de zaak af. Zij die denken nu zullen wij eens gauw den oorlog afschaffen, die zullen spoedig te leurgesteld zijn. Wij verwachten van hen die lid worden, dat zij zeggen Het militai risme is tegen den mensch, tegen de maat schappij, tegen God. Ik kan er niet aan mee doen. Hij die ernstig anti-militari^fc wordt, zal offers moeten brengen. Ieder jong mensch moet zich rekenschap geven van den tijd, waarin hij leeft, temeer omdat de oude generatie hierin gefaald heeft. Want we mogen niet vergeten, dat de jeugdbeweging van heden opgekomen is uit gebrek aan vertrouwen in de oudere genera tie, die ook dweepte met idealen, maar zich daarin niet zoo sterk inleefde, dat daarmede de oorlog van 19141918 kon worden belet. Wij zullen om 't ons voor oogen gesteld ide- aafy verwezenlijkt te zien, sterk en geduldig moeten zijn en bereid, indien het moet, tot offers. Na de pauze, welke door zang gevuld werd, beantwoordde de heer Van Breen verschil lende vragen en werd besloten tot oprichting van een afdeeling Vlissingen der J.V.A. met een ledental van 20. Een excursie. Begunstigd door schitterend weer, waar door de nog vrij sporadisch in bloeistaande vruchtboomen goed uitkwamen, werd Zater dag door een aantal leden der afdeeling Vlis singen van het N. O. G. een uitstapje ge maakt naar Zuid-Beveland. Wel waren de kersen-, appel- .-n pereboomen vrijwel uit gebloeid, en stonden de bellefleurs nog niet in bloei, maar dit gemis aan natuurschoon werd grootendeels naast het andere schil derachtige, dat te zien was vergoed door de leiding van den heer G. Houtekamer, den ijveriger secretaris van de V. V. op de Beve- landen. Hij wees ons op den visch op den toren van een der gemeenten, ter herinne ring aar. het feit, dat dat dorp eens vlak bij de Schelde gelegen had hij toonde ons de overblijfselen van de Kwade, die van Kwa- dendamme een „haven"-plaats had ge maakt hij vertelde ons, waarom het kerk gezang in de Hervormde gemeente van We- meldinge nog steeds, als gevolg van een erf lating, zonder begeleiding van muziek op 't orgel geschiedt. Ieder heeft wel eens ge hoord, dat op de dorpen de gewoonte be stond, 's avonds een praatje te houden on der de schaduw van een dikken boom. Wel nu, de heer Houtekamer wees ons op zoo'n „klapbank" in Oudelande. Ook werd een bezoek gebracht aan de oesterplaats Ierseke. Daar vertelde hij ons in korte trekken het verloop van het oesterkweeken, maar jam mer genoeg kon ons geen kijkje op de prak tijk gegeven worden, doordat het geen ge schikte maand en geen geschikte dag was. Wel zagen we het bedrijf van de kreeften cultuur en daarvan werden ons eenige „kan jers" getoond. Het is een gezellig en tegelijk leerzaam uitstapje geweest, dat de deelnemers er aan wel bevallen is. Ned. Vereeniging van Hulsvrouwen. Voor de afdeeling Vlissingen van de Ned. ^Vereeniging van Huisvrouwen zal Woensdag a.s., des middags half drie, in het Grand Hotel Britannia, door Dora Schramade een popenkastvertooning worden gegeven. Dit marionnettenspel behoudt nog altijd zijn aantrekkelijkheid en de kinderen die Woens dagmiddag deze voorstelling gaan bijwonen, zullen volop kunnen genieten van deze aar dige vertooning. Danspaviljoen „Wilhelmina". Het danspaviljoen „Wilhelmina" zal Vrij dag a..s, des avonds half acht, feestelijk wor den geopend. Voor dit seizoen is geëngageerd de jazzband „Jean de Marie and his orches tra". Voor den openinsavond kunnen plaatsen gereserveerd worden. lederen avond gedurende het seizoen is er gelegenheid tot dansen en des Zondags bo vendien van 3 tot 6 uur. Revue- en cabaretclub „Kunst naar kracht". Zaterdag 24 Mei hoopt bovengenoemde ver eeniging door het geven van een cabaret avond, haar eerste lustrum te mogen vieren. Oorspronkelijk werd deze vereeniging in 1921 in het leven geroepen, om te werken ten bate van het Marine Sanatorium fonds. Daar echter bleek dat er verschillende bezwaren ontstonden, door leden welke werkzaam wa ren bij de Koninklijke Marine, en tevens lid waren van de M.S.F.-club, kwam bij vele der burgerleden de drang naar voren om een vereeniging te stichten, welke levensvatbaar heid zou kunnen verkrijgen. Zoo werd op 23 Mei 1925 bovengenoemde vereeniging tot stand gebracht. Al spoedig bleek, dat deze ver eeniging, welke den naam van „Kunst naar Kracht" droeg, zich mocht verheugen in een groote sympathie van de ingezetenen. Noe men we bijvoorbeeld de verschillende revue's en operette's, welke werdeir opgevoerd in deze periode, te weten de revue ,,'t Komt in orde", de operette „Oom Sanuel"-, de revue „Vindt je 't erg" en ,,'t Is maar een weet". Daaruit bleek ten slotte dat men in onze Scheldestad het delitantisme nog wist te waardeeren. Al hoewel men in het seizoen 19291930 niet is overgegaan tot een dergelijk werk, is het toch gebleken, dat „Kunst naar- Kracht" op deli- tantengebied wat betreft cabaretwerk niet ten echter stond, getuige de verschillende recen cies in de pers. Het bestuur van „Kunst naar Kracht" hoopt dan ook bij het ingaan van het tweede vijfjarig tijdvak op den steun van de Vlis- singsche burgerij te mogen rekenen. Zij van haar kant, zal al het mogelijke in het werk stellen, om de programma's, welke zij hoopt te geven, zoo smaakvol mogelijk in te kleeden. Zij brengt haar hartelijken dank aan allen, die hebben meegewerkt om deze vereeniging te doen groeien. Baldadig autorijden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zag een politie-beambte dat een automobiel in het Bellamypark tegen een aldaar staand en boom aanreed, waarbij de bestuurder ijlings uit den auto kroop en zich snel verwijderde. De auto bekwam schade. Even later bleek dat de bestuurder, onder drankinvloed, zich van de auto die onbeheerd op den openbaren weg voor een café had gestaan, had meester gemaakt en daarmede was gaan toeren, doch dat hij, onbekwaam tot besturen, daarmede tegen een boom was gereden. De man is daarop door de politie aangehouden op dit oogenblik kwam de eigenaar van den auto op het bureau van politie aangifte doen van vermissing van zijn voertuig. S cheep vaartbericli ten. Het Engelsche stoomschip „Wreycasle", komende van Antwerpen, bestemd naar naar Newcastle, dat uit zee alhier op de reede wegens machineschade is teruggekeerd, is gisterennamiddag, na deze op de reede hersteld te hebben, naar zee vertrokken. Onbestelbare brieven. Lijst van aan het postkantoor alhier gedu rende de le helft der maand Mei terugont vangen onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zyn. Brieven binnenland N.V. Krupps Erts- handel Mij., Amsterdam Willeboordse Nie- wepoort, Middelburg. Briefkaarten binnenland De Graaff, Hil- lenlaan, meubelmaker, Rotterdam (2 stuks). Stukken voor den gemeenteraad van Middelburg. In een schrijven aan den raad herinnert het bestuur der Godshuizen er aan, dat in 1926 besloten werd de gemeente garant te doen zijn voorrente en aflossing van een lee ning van f 106.000 door de Godshuizen geslo ten bij de Rijksverzekeringsbank ten behoe ven van de verbouwing van het Gasthuis. Tijdens den bouw is gebleken, dat de ontwor pen verbetering eenige uitbreiding behoefde (bijv. de huisvesting der zusters, de keuken- inrichting enz)en ook eenige zaken, die met de uitbreiding geen verband hielden, maar die noodig waren ten deele omdat ze te lang wa ren uitgesteld (opknappen van de kamer voor radio-therapeutische inrichting) en ten deele om andere redenen, bijv. voorkoming van hrandgevaar (afzonderlijke bewaarplaats voor de films)Op al deze uitbreidingen der werk zaamheden werd de goedkeuring van Ged. Staten verkregen en werden Burg. n Weth. er mede bekend gemaakt. Dit alles heeft een meerdere uitgaaf van 118.000 gevorderd, o.a. ook 10.856 als gevolg van het meerdere grondwerk doo" het stuiten op groote fun damenten van een vroeger daar gestaan heb bend gebouw. Alle luxe is vermeden, maar alleen uitgevoerd wat noodig was in het be lang der verpleging der zieken uit de omge ving van Middelburg. Het bestuur verzoekt de gemeente ook garant te zijn voor rente en aflossing van een leening van f 118.000, die de R.V.B. ook bereid is onder die voorwaarde te verstrekken teg^i een rente van 4% tot 4% Ingekomen is een uitvoerig schrijven van het bestuur der N.V. Bad- en Zweminrich ting, bevattende bezwaren tegen de tarieven voor personen met een inkomen van meer dan 2000 voor de gemeentelijke zweminrich ting, zooals die door Burg. en Weth. z.'Jn voorgesteld Op deze bezwaren is ook reeds gewezen in een rapport in 19261927 uitgebracht aan Burg. en Weth., en daarom heeft het bestuur het verwonderd, dat nu geen overleg is ge pleegd. Dit te meer, waar de N.V. nu reeds 50 jaar op bescheiden, maar toch aan rede lijkheid beantwoordende wijze voor zwemge- legenheid en onderricht heeft gezorgd. Zonder eenige uitkeering aan aandeelhouders, maar ook zonder gemeentelijke subsidie is het toch gelukt, voor beter gesitueerden en ook op be paalde uren voor minvermogenden aan alle redelijke eischen te dien opzichte te voldoen. Er is dan ook voor beter gesitueerden geen aanleiding een andere gelegenheid te schep pen, omdat bewezen is, dat de kosten voor hen geen overwegend bezwaar zijn. Het be stuur kan in de reden van toelichting van deze op de gemeentelijke inrichting dan ook alleen concurrentie zien, maar dan zal de school ook niet meer zonder subsidie kunnen of toezicht, onderhoud enz. zullen op beden kelijke wijze worden verwaarloosd. Ook voor de gemeente zal dit ongewenschte gevolgen hebben, o.a. door uitgaven voor per sonen, voor wie "e tarieven der school geen bezwaar zijn. In ieder geval zou ook voor hen, die prin cipieel bezwaar tegen de school hebben, het tarief aan de gemeentelijke inrichting niet lager mogen zijn, dan aan de school. Als de tarieven voor de gemeentelijke inrichting worden aangenomen, zooals zij zijn voorge steld, dan zal het bestuur der school aan de aandeelhouders voorstellen de school tegen nader overeen te komen bedrag aan de ge meente aan de bieden, al spreekt het vanzelf dat het bestuur het zal betreuren, nadat het sedert 1877 de bestaande zwemgelegenheid heeft beheerd, de taak aldus te moeten neer leggen. Maar het meent, dat de oplossing te verkiezen is boven het noodlijdend voortbe staan met al den aankleve van dien, welke het gevolg zullen zijn van het. aannemen dei- tarieven voor bet r gesitueerden zooals Burg. en Weth. voorst, llen. De heer Jeronimüs hevl voorgesteld in art. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op bij vocht-afscheidende uitslag en ecze ma's bovendien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. 2 resp. 3 der salarisverordening de volgende toevoeging op te nemen „Behalve de salarissen, welke door de Kroon of Ged. Staten worden vastgesteld, of die, welke aan de goedkeuring van de Kroon of Ged. Staten zijn onderworpen, zul len de salarissen van nieuw te benoemen ambtenaren of werklieden aan stijging of daling onderhevig zijn in verband en in even redigheid met het indexcijfer voor kosten van levensonderhoud van arbeidersgezinnen te Amsterdam. Als grondcijfer zal worden genomen 'het cijfer, hetwelk tot wijziging aanleiding geeft, dig bestaande salarisschaal (dateerend van 1921/23), met dien verstande, dat de ver hooging of verlaging slechts optreedt, nadat het genoemde grondcijfer met minstens 5 punten zal zijn gewijzigd. De verhooging of verlaging bedraagt 1/35 per volle 5 punten en zal ingaan bij de eerste salarisbetaling vol gende op de bekendmaking van een jaar cijfer, hetwtlk toi, wijziging aanleiding geeft, zonder terugvordering of bijbetaling verloopen tusschen het einde van het jaar en de be kendmaking van het cijfer." In zijn toelichting zegt de heer Jeronimüs van meening te zijn, dat.de sociale vrede ten sterkste zal worden bevorderd, door de sa larissen van het overheidspersoneel te bren gen in evenredigheid met de kosten van hefc levensonderhoud. Geschiedt dit niet, dan zal men bij aanmerkelijke verandering in ger noemde kosten, sterke afwijkingen zien voor of ten nadeele van het overheidspersoneel, terwijl integendeel tegenovergesteld door de contribuabelen aanmerkelijk hooger c.q. lager percentage van hun inkomen voor belastin* gen moet worden opgebracht. Dit schept on gelijkheid, terwijl het de verwachting van den heer Jeronimüs is, dat bij algemeene invoe ring van het indexcijfer nauwelijks wijziging zal optreden in het indexcijfer of wel in de waarde van het ruilmiddel, want anders is de verandering van het indexcijfer niet. Voor een chaos behoeft men zich niet ongerust te maken, Marie G. A. de Man. Heden herdenkt mejuffrouw M. G. A. de Man, de bekende penningkundige te Middel burg, haar 75sten geboortedag en het is ze ker wel de gelegenheid er op te wijzen, dat deze hoog begaafde, eenvoudige vrouw ge durende ongeveer een halve eeuw als nulnis- matrice zeer veel in het belang der weten schap en historie heeft verricht. In 1880, dus op haar 25-jarigen leeftijd, vond haar vader, de bekende Middelburg- sche medicus en historicus, wijlen dr. J. C. de Man, een aantal oude munten en dit was de aanleiding dat mej. de Man zich begon toe te leggen op de bestudeering van munten. Negen jaar later werd haar de zorg opge dragen over het munt- en penningkabinet en dit heeft zij nu *an 1889 af onafgebroken be heerd en nog onlangs bracht zij als conser vatrice van deze afdeeling van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen verslag uit, Zeer veel heeft mej. de Man ook geschre ven en dit reeds na 5 jaar, toen haar eerste studie verscheen in de Revue beige de nu- mismatique, wat aanleiding werd tot haar benoeming tot associée étrangère van de Société royale de numismatique in datzelfde jaar 18 jaar later gevolgd door haar be noeming tot membre honoraire dezer ver eeniging. Toen in 1892 het Kon. Nederl. Genootschap voor Munt- en Penningkunde werd opgericht, was mej. de 'Man het eenige vrouwelijke lid, dat werd benoemd en een jaar later werd op genomen in de redactie van het tijdschrift van dit genootschap. Vanzelf sprekend is de jarige lid van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, maar verder o.a. van de Maatschappij der Nederl. Letterkunde, het Utrechtsch Genootschap en correspondeerend lid van de Numismatischer Verein te Dresden. Vele verhandelingen over munten en pen ningen zijn van haar hand in den loop der jaren verschenen, o.a. over de vele, die in het laatst der vorige eeuw op het strand te Domburg werden gevonden, w.o. Karolingi sche, Angelsagsische en Marovingische mun ten. Haar groote liefde voor Zeeland en in het bijzonder voor Middelburg maakte, dat zij steeds het liefst munten bespreekt, die op Zeeland betrekking hebben, maar ook dat zij het niet bij munten liet en o.a. over de Mid- delburgsche gilden belangrijke studies het licht liet zien. Ook over Zierikzee verschenen artikelen van haar hand, en dit ook naar aanleiding van gevonden penningen oyer

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1