MiMM yiustreeri BURGERLIJKE STAND helm den reuzenstrijd tegen hem aan en buigt zich dekkend neer om het zand vast te houden. Het geeft den strijd niet op Van het eigenlijke gras, dat overal voor komt langs wegen en dijken, op de hei en in de duinen, op onze weiden, polders en uiter waarden, dat gewone gras, komen meer dan honderd verschillende soorten voor, die men pas leert kennen als het aan het gras ge gund is om te mogen doorgroeien tot het zijn bloeiwijze kan toonen. De voedzame, de zoete soorten, waar onder wij noemen het lang- bloem-zwenkgras, het veldbeemgras en het Fransche raaigras. Verder de aargrassen als het kamgras, de beemdvossestaart, de veld- gerst, het Engelsche raaigras, het Timothee- gras, maar hoewel zeer zeldzaam het bedwel mende raaigras, dat schadelijk is en tenslotte de kweek met zijn lange onderaardsche uit- loopers, zoo lastig voor de tuinders. Maar als eerst de lezer mij deze afwijkin gen wil vergeven, zou ik er nog gaarne op willen wijzen dat het jonge, behoorlijk kort geknipte gras onzer weiden of van de gras- 'banden in onze tuintjes een heerlijk, geurig voer is voor ons pluimvee, speciaal om de grootevwaarde aan krachtstoffen, die het be vat, als plantaardig eiwit, zetmeel, minerale bestanddeelen, waaronder de kiezelzure kalk voor den opbouw van het beenderstel zoo hoogst belangrijk, zoo onmisbaar is. Het zijn juist die kalkdeeltjes, door het geheele weef sel der grassen verspreid, die uw schaar of mes en ook des maaiers zeis zoo spoedig bot doen worden. Die kalkdeeltjes komen in de heerlijkste slablaadjes niet voor, waarom zelfs boven die lekkernij het zuivere gras uitmunt 1 WERELDTENTOONSTELLING TE ANTWERPEN. De tentoonstelling verheugt zich in een buitengewoon succes en iederen dag verdrin gen er zich een massa menschen, zoowel Antwerpenaars als bezoekers uit andere ste den van het land en tevens heel wat vreem delingen. Het is een drukte van belang op deze prachtige tentoonstellingniets wordt er verwaarloosd cm het den bezoekers aange naam te maken en hun aandacht gaande te houden. De paviljoenen, in hun stijlvollen bouwtrant, worden het een na het ander ge opend kortom, iederen dag wordt de nieuwsgierigheid van het publiek door een nieuwe attractie geprikkeld. Verleden week werd het paviljoen van Po len officieel ingehuldigd in tegenwoordigheid van den heer Bertoni, minister van Polen te Brussel en van den heer Heyman, minister van nijverheid, handel en maatschappelijke voorzorg. Dit paviljoen wordt druk bezocht en men vestigt er vooral de aandacht op de ha ven van Gdnya. Daarnaast verheft zich het paviljoen van de haven van Dantzig, dat zeer belangrijk is uit documentair en uit scheep vaartkundig oogpunt. De afgeloopen week kenmerkte zich door een speciale gebeurtenis. Zaterdagmiddag hebben de hertog en de hertogin van Bra bant het paviljoen van Zweden, dat de hoek vormt van de groote Belgische Hal, officieel geopend. In dit paviljoen wordt vooral de aandacht gevestigd op de bedrijvigheid van Zweden op gebied van spoorwegen, zeewezen, toerisme en kunst. Het bezoek van den her tog en de hertogin van Brabant bood den Antwerpenaren opnieuw een gelegenheid hun loyalisme te manifesteeren en prinses Astrid viel een hartelijk onthaal te beurt Verschillende inhuldigingen zullen plaats hebben in den loop van deze week. Maandag werd het paviljoen van Nederland officieel geopend. Het is opgetrokken in een zeer mo dernen stijl en vormt een grootsch geheel. Dinsdag wordt het paviljoen van producenten van Chiliaansch Sodanitraat en tevens het schilderachtige Afrikaansch dorp, een van de meest aantrekkelijke hoekjes van de ten toonstelling ingehuldigd. Donderdag is het de beurt aan de Italiaansche Sectie, die voorze ker de „clou" van de World's fair van Ant werpen wordt. Het werd opgetrokken door de beste architecten en decoratie-schilders van het Apennijnsch Schiereiland. De Portugeesche sectie en het interessante salon van diamanten en edelgesteenten zal officieel worden ingehuldigd op Zaterdag a.s. Elke dag brengt dus den bezoekers van de tentoonstelling iets nieuws en iets interes sants en het gaat zeer druk toe op de ter reinen met hun prachtige lanen en poëtische, lommerrijke hoekjes. De bezoekers zijn dan ook niet zuinig met hun loftuitingen over de tentoonstelling, die alle goede hoedanigheden in zich schijnt te vereenigen, 's Avonds is de tentoonstelling omgetooverd in een feeëriek paradijs. Overal ziet men liehtzuilen en alle groote fonteinen spuiten ^ls het ware over heel de tentoon stelling heen, hun schitterlicht. De mooie restaurants, de keur-orkesten, het reusachtige Luna-Park, met al zijn nieuwe attracties, het schilderachtige „Oud- België", waar zeer origineele vertooningen worden gegeven, verhoogen nog meer het cachet van deze wonderlyke tentoonstelling. Men kan gerust zeggen dat de tentoonstel ling thans geheel af is. De inhuldigingen, die nog plaats moeten hebben, zijn slechts cere moniën, die zich tijdens de eerste weken van de World's fair successievelijk zullen vol trekken. Inderdaad, alle Paleizen en Pavil joenen zijn thans op enkele uitzonderin gen na voor het publiek toegankelijk, dat vooral de Belgische Sectie een waar succes toekent. Inderdaad, de Belgische Sectie is een welsprekend bewijs van de bedrijvigheid van België en geeft op prachtige wijze de ver schillende periodes aan van den economi- schen opbloei van België. Dan dient vooral nog gezegd, dat het Paleis van Congo, dat binnen enkele dagen officieel zal worden ge opend in bijzijn van den heer Jaspar, eerste minister en minister van koloniën, op zich zelf reeds een bezoek overwaard is, omdat het op schitterende wijze de buitengewone krachtinspanning van ons land aantoont op koloniaal gebied. Daarbij komt nog, dat het programma der feestelijkheden op de tentoonstelling goed verzorgd is en dat de volksspelen en mondai ne feesten niet van de lucht zullen zijn. Be halve talrijke concerten wordt er, voor deze week, een groote gala-avond aangekondigd met ch&le-wedstrijd, op Zaterdag 17 Mei om 9 uur 's avonds. Tenslotte hebben er in Oud-België iederen dag feestelijkheden plaats die een bijzonder artistiek cachet hebben. Alle bezoekers van de wereldtentoonstelling van Antwerpen zullen er iets naar hun gading vinden. Dit wordt voldoende bewezen door het steeds stijgend aantal afgeleverde toegangskaarten. Wij mogen hieraan nog toevoegen, dat het verblijf op de tentoonstelling van Antwerpen in het geheel niet duur is. Men kan er een gewoon ontbijt krijgen vanaf Fr. 20 (70 cent) en een stevig middagmaal vanaf Fr. ZO (ƒ1.40). Wanneer men zich wendt tot het officieel bureel voor huisvesting, Statieplein, kan men zeer goede kamers bekomen vanaf Fr. 20. De spoorwegtarieven zijn hier lager dan in gelijk welk ander land en belangrijke verminderingen worden toegestaan aan maatschappijen, die in groep reizen, zoowel als aan schoolgroepen, aan wie de tentoon stelling menige nuttige en aangename les zal bieden. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zerikzee dr. J. W. Samberg te Delden. Alg. Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk In de gisteren gehouden vergadering kwa men aan de orde het Fonds tot verbetering der schraalste predikantstraktementen. Van „Aanpakken" werd wederom f 30.000 ontvangen, terwijl uit de Generale Kas ƒ164.39 en uit den vervolgbundel ƒ1000 on der de ontvangsten werd geboekt. Wegens va caturen werden 9198.80 niet uitgekeerde gel den in de Generale Kas teruggestort. In 1930 zal vermoedelijk 10150 voor traktementsver betering beschikbaar zijn, vermeerderd met de eventueele bijdragen uit het Fonds „Aan pakken", de Generale Kas en de baten van den vervolgbundel. Met blijdschap kan worden gemeld dat van „Aanpakken" dit jaar zal worden ontvangen 32.500 waardoor de laagste traktementen kunnen worden gebracht op 1700 met vrije woning en ƒ50 voor belasting. Een uitkeering uit de algemeene weduwen- en weezenbeurs werd gedaan aan 362 wedu wen, 5 minderjarigen en 26 erven. Het bedrag der uitkeeringen bedroeg f 119.786.70. De uit keering kan vastgesteld worden op 205 met een bijslag van f 145, dus in het geheel op 350. Er kan weer ƒ750 overgeschreven worden op het studiefonds en 1000 op het Fonds tot verbetering van de schraalste predikants traktementen. Het aantal deelgerechtigde gemeenten aan het hulppensioenfonds voor emeriti-predikan ten bedraagt thans 373 met 523 plaatsen, waarvan 18 gemeenten met 18 plaatsen zich uitgekocht hebben. Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. Gisterochtend is de Vereeniging van Kerk voogdijen in de Ned. Herv. Kerk ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan een congres te Utrecht begonnen. De heer J. A. Bakker, voorzitter van de jubileerende vereeniging opende het congres met een feestrede. Mr. A. A. de Veer te Middelburg hield een inleiding, waarin hij verklaarde dat, wijl de kerk de godsdienstige belangen van haar le den te behartigen heeft, het geestelijke bij haar op den voorgrond moet staan. Het beheer is in zekeren zin dus van lager orde dan het bestuur. Meent het .bestuur iets noodig te hebben in het belang der gemeente, dan zou het dit moeten kunnen verkrijgen. Kan het dit niet, en bij de scheiding tusschen beheer en bestuur kan zich dat telkens voor doen, dan lijdt daardoor het geestelijk leven der gemeente schade. De scheiding is dus ten nadeele der gemeente en daardoor als een lid lijdt, lijden alle leden ten nadeele der Ned. Herv. kerk. Eenheid tusschen beheer en bestuur zou slechts deze nadeelen kunnen voorkomen en is daarom ideeël gezien, de eenige juiste oplossing. Practisch is echter by de bestaande regle menten deze eenheid onbereikbaar. Alleen samenwerking tusschen beheer en bestuur zal de aan de bestaande scheiding verbonden nadeelen kunnen temperen. Het is volgens spreker onmiskenbaar, dat de besturen meer dan eens trachten het be heer ter zijde te schuiven, of dit te dwingen in een richting, waarin men het goedschiks niet kan krijgen. Het reglement op de pre- dikantstractementen, hoe goed ook bedoeld, is daar z.i. een symptoom van. Edoch, de beheerscolleges gaan evenmin vrij uitPersoonlijke gevoeligheid kan veel schade aan samenwerking of overleg toe brengen. Of een vruchtdragende samenwerking te bereiken is Bij de bestaande toestanden in onze kerk zeker niet gemakkelijk. Samenwer king is alleen mogelijk bij opoffering althans van een deel van eigen vrijheid. Toch gelooft spreker, dat al veel gewonnen zou zijn, wanneer men maar beter van el- kaars positie en gedachtengang op de hoog te zich stelde en zich daarin zou kunnen verplaatsen. Ger. Gem. Bedankt voor het beroep naar Tholen ds. M. Hofman te Krabbendijke. De Passiespelen te Oberammergau. De Passiespelen van Oberammergau zijn niet uitverkocht, zooals steeds weer wordt be weerd. Voor de meeste voorstellingen, met uitzondering van enkele opvoeringen in Juli en Augustus, zijn nog logieskaarten, waaraan, zooals bekend, de toegangskaarten tot de «Ik raad U aan om er een gewoonte van te maken dagelijks te gebruiken. Dit is de origineele pe permunt, die derhalve geen kunstmiddelen be vat, maar bereid is uit hetechtenatuurproduct. Hieraan ontleent zij haar opwekkende en verfris- schende eigenschappen en den lekkeren en toch krachtigen smaak/' Waarborg voor zuiverheid heeft U in de voortdurende controle van het laboratoriums H Dr. v. Hamel Roos en Har- N mens, Amsterdam. Passiespelen zijn verbonden, verkrijgbaar. Overigens is het aantal voorstellingen in Juli en Augustus uitgebreid. Men is eerst van plan geweest alleen te spelen op Zondag en op Woensdag, maar, gezien de groote belangstel ling voor de Passiespelen, zullen gedurende de maanden Juli en Augustus ook eiken Vrij dag opvoeringen plaats vinden. Voor de voor stellingen van Mei en Juni staan ook nog voldoende plaatsen ter beschikking, zoodat aan alle aanvragen kan worden voldaan. Examens. Voor het voorloopig machinisten-diploma zijn geslaagd de heeren P. Bergman, W. van Es, P. J. van Gameren, A. den Hartog en H. A. van Leeuwen, allen leerling der De Ruij- terschool. Examen binnenvaart. Bij het door het onderwijsfonds voor de binnenvaart gehouden examen voor schipper bij de binnenvaart is geslaagd voor het diplo ma, stoom-, motor- en sleepvaart op de ka nalen en rivieren de heer C. Boom te Vlis- singen en voor kapitein aan boord van stoom- vaartuigen de heer P. Frederiksen te Ier Neuzen. MARINE EN LEGER De luitenant ter zee 2e klasse S. den Boeft is 30 April aan boord van het stoomschip „Koningin der Nederlanden" uit Oost-Indië naar Nederland teruggekeerd. De officier van don marinestoomvaart dienst 2e klasse H. F. W. Varenkamp is ver gund uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren. Een transport van 6 onderofficieren en 18 minderen der zeemacht zal 3 Juni met het motorschip „P. C. Hooft" uit Amsterdam naar Oost-Indië worden uitgezonden. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 26 Meisergeant-vliegtuigmaker J. van Ommen van De Mok naar De Kooij. 19 Meisergeant der mariniers A. Voss van af deeling mariniers Rotterdam naar ma rinekazerne Amsterdam sergeant der mari niers J. W. H. Jore van afdeeling mariniers Rotterdam naar marinekazerne Amsterdam sergeant der mariniers H. Zaalberg van ma rinekazerne Amsterdam naar de Kooij ser geant der mariniers C. T. Sloots van de Kooij naar afdeeling mariniers Rotterdam. Met ontslag uit den zeedienst 15 Meikorporaal-kok G. van Leeuwen. 2 Junimarinier le klasse A. C. J. Muis. 5 Junimatroos 2e klasse J. H. Clavan, marinier 2e klasse H. A. Hutten. De eerste luitenant J. Baurdoux, van het 3e regiment infanterie en leerling aan de hoogere krijgsschool, wordt tot 30 September gedetacheerd bij het 7e regiment veldartillerie te Bergen op Zoom. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De nationale schietwedstrijd van den by- zonderen vrij willigen landstorm, die van Dinsdag 20 Mei tot en met Vrijdag 23 Mei op de banen op Waalsdorp bij Den Haag gehou den worden, zal voornamelijk daarom van belang worden, omdat op dezen wedstijd alle koningsschutters uit het geheele land. zich met elkaar zullen meten. Behalve de schut ters le en 2e klasse, onderscheidt de bijzon dere vrijwillige landstorm nog scherpschut ters en koningsschutters. De laatste twee ca- tegoriën moeten aan zeer strenge eischen van schietvaardigheid voldoen. Ze ontvangen, dan een brevet, o.m, door den betrokken mi litairen autoriteit onderteekend. Dit brevet werd destijds ontworpen door mevrouw dr. J. W. Wurfbain-Veeren, en gedrukt bij de drukkerij Mouton te Den Haag. De eischen voor koningsschutter zijn het strengste, en daarom zal deze wedstrijd zeker allerwege belangstelling trekken. De volgende wedstrij den worden gehoudenle. personeele wed strijd koningsschutters, scherp op 100 M. 2e. korps wedstrijd scherpschutters, scherp op 100 M.3e. korpswedstrijd schutters le klas se, scherp op 100 M.4e korpswedstrijd schut ters 2e klasse, scherp op 100 M.5e. perso neele wedstrijd voor officieren op pistool6e. personeele wedstrijd op scherp of K.S.O. naar keuze, 100 M. en 15 M. De wedstrijd-commissie bestaat uit de hee ren reserve luitenant-kolonel W. van Ingen Schouten, commandant van het landstorm korps Veluwzoomreserve majoor K. L. Schell, uit Amsterdam reserve kapitein D. de Jonge, uit Groningen kapitein C. Eldermans, uit Haarlem, en reserve eerste luitenant jhr. J. A. I. H. Graafland, uit Maastricht. De commissie van ontvangst bestaat uit de heeren kolonel J. M. baron van Boecop, re serve majoor M. H. A. Juta, mr. L. Linde boom en reserve majoor J. P. Boots. Bij de opening op Dinsdag 20 Mei, des morgens om 11 uur zal gespeeld worden door de Kon. militaire kapel, die tevens des mid dags in het kamp een uitvoering zal geven. Nat. Chr. Onderofficieren-vereeniging. Onder voorzitterschap van den heer C. Oranje is te Utrecht de algemeene vergade ring gehouden van de Nationale Christen Onderotficierenvereeniging. Aan de Koningin werd een telegram van hulde gezonden. De heeren J. Rens, A. de Ridder en W. van der Meijlen werden als leden van het hoofd bestuur herkozen. De hper H. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer, heeft gesproken over „Algemeene vereeniging of vakvereeniging", waarin hij tot de slotsom kwam, dat bij de N.C.O.O.V. het juiste evenwicht is gevonden tusschen het algemeen en het specitiek vakbelang en deze organisatie alzoo z.i. op hét- goede spoor is. Nieuwe vredes-organisatie bij de infanterie. Naar in militaire kringen verluidt, moet de minister van defensie aan verschillende- mili taire autoriteiten hun oordeel hebben ver zocht over een door dien minister voorgestel de nieuwe vredes-organisatie bij de infante rie. Deze nieuwe vredes-organisatie beoogt eenige uitbreiding te geven aan de effectieve rangen in het leger. De uitbreiding zou moe ten worden verkregen door een compagnie per regiment bij te voegen, waardoor het aan tal compagnieën per regiment dan drie wordt. Deze drie compagnieën, die elk onder bevel van een kapitein zouden komen, vormen dan tezamen een bataljon, waarvan het comman do zou berusten bij een majoor. De thans bij het regiment aanwezige hoofdinstructeur zou bij deze reorganisatie komen te vervallen. Door den kapitein van het mobilisatie bureau den effectieven rang van majoor te verleenen, zouden de majoors-rangen met 24 worden uitgebreid. Per regiment zou voorts een luitenant minder ingedeeld worden, waardoor de officieren-organisatie met 24 zou worden verminderd. Daarentegen zouden per regiment 2 adjudant-onderofficieren-instruc teur-titulair den effectieven rang deelachtig worden, waardoor deze ra hg een uitbreiding zou ondergaan van 48 betaalde plaatsen. Een ongewone broed plaats. Te Bussum heeft zich het wel zeldzame geval voorgedaan van een mee- zenpaar, dat zijn nest heeft gebouwd in.... de brievenbus van een T>erceel aan den Nieu wen Hilversumschen weg, bewoond door den heer E. Vendel. Het wijfje heeft in het nestje acht eitjes uitgebroed en thans worden de jongen door de busopening gevoed. Door het aanbrengen van een plankje heeft de heer Vendel voorkomen, dat brieven in het nest zouden vallen. Vleeschvergiftiging. Wij lezen hieromtrent nog in het „Hbl." Zondagmiddag traden bij tal van personen te Nieuw-Vennep onder de gemeente Haar lemmermeer verschijnselen van vergiftiging op. In korten tijd lagen in deze plaats niet minder dan veertig personen met hooge koorts te bed. Spoedig bleek dat de vergifti ging het gevolg was van het gebruik van vleesch afkomstig uit een slagerij aan den Hillegommerdijk. Bij een nader onderzoek door den direc teur van het abattoir te Haarlem onder wien de Vleeschkeuringsdienst in de Haarlemmer meer ressorteert, bleek, dat het vleesch af komstig was van een koe, die te Broek in Wa terland was gekeurd en daar een goed stem pel had ontvangen. In twee stukken was het beest uit het Waterlandsch dorpje afgeleverd, het eene stuk aan den slager te Nieuw-Ven nep, het andere aan een slager te Haarlem, in welke laatste gemeente ook bij tal van personen vergiftigingsverschijnselen na ge bruik optraden. Maandagmiddag werd het vleesch te Nieuw- Vennep in beslag genomen, Woensdagmiddag gelukte het der politie te Haarlem de ondeug delijke waar op te sporen. Een en ander werd naar het centraal laboratorium te Utrecht opgezonden, waar na onderzoek bleek, dat het vleesch met paratyphus was besmet. De politie heeft de zaak in onderzoek. Nader verneemt het „Hbld." nog, dat ook te Hillegom enkele personen van het vleesch gebruikt hebben en thans ziek te bed liggen. Direct levensgevaar bestaat er echter niet. Branden. Te Ext, nabij Gieten ontstond door het springen van een benzine lamp brand in de verfzaak, annex café, van den heer Homan. Het vuur vond in de ver verij en het daar opgeslagen verfmateriaal gretig voedsel en greep snel om zich heen naar de aangrenzende tooneelzaal van het café. Dank zy het kranig optreden van politie en brandweer, die :net de handbrandspuit het vuur bestreed, slaagde men erin, verdere uit breiding te voorkomen. Uit voorzorg bedekte men de perceelen in de onmiddellijke nabij- I heid, waarvan de daken met riet gedekt zijn, 1 MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS De Ardath Tobacco Co. Ltd. Ardath wisselschild. Ardath Wisselschild beschikbaar gesteld voor het kampioenselftal van Nederland door de Ardath Tobacco Co. Ltd., fabrikanten der bekende Chief Whip Virginia en Splendo Egyptian cigarettes. Dit schild moet 5 maal in totaal of 3 maal achtereen gewonnen wor den, teneinde definitief in eigendom over te gaan. Bovendien zijn aan dit schild 11 gou den herinneringsmedailles voor de spelers van het kampioenselftal verbonden. met zeilen. Een gedeelte van het woonhuis bleef gespaard. Donderdagmiddag twee uur werd de brandweer te Wassenaar gealar meerd voor een uitslaanden brand in een hooiberg. De hooiberg ging totaal verloren, terwijl de boerderij en woning ernstig door den brand beschadigd werden. De vermoede lijke oorzaak is broeiing. Te Woensel is een woning en een gedeelte van het magazijn van een kolenhandelaar uitgebrand. Nabij de „Steenenbrug", gemeente Gennep, is een boerderij afgebrand. Eenige kippen kwamen mede in de vlammen om. Te Wilhelmsoord is een woning afgebrand. De geheele inboedel ging verloren. Telefoneeren met sche pen. Onlangs zijn proefgesprekken gehouden uit Nederland met opvarenden aan boord van het s.s. „Majestic", welke goed ge slaagd zijn. In verband hiermede, is de gelegenheid opengesteld tot het voeren van gesprekken met de opvarenden van de schepen „Majes tic", „Olympic", „Homeric" en „Leviathan", alle van de White Star Line. De kosten van een gewoon gesprek van 3 minuten bedragen 63.85 en voor elke vol gende minuut ƒ21.30. De grootste baggermolen ter wereld. Een voor de Fransche herstelrekening op de werf der Lubecker Maschinenbau-Ges. te Lubeck nieuwgebouw de baggermolen, welke met een bruto-inhoud van 1694 tons, de grootste baggermolen is, welke ooit werd gebouwd, zal dezer dagen door twee sleepbooten van de Bugsier-rederei van Lubeck naar Rouaan worden overge bracht. De waarde van deze molen bedraagt 2'/2 milliQen R.M, Prentbriefkaarten met Esperant o-t e k s t. De regeering van het vorstendom Luhbenstein heeft be sloten een serie officieele prentbriefkaarten uit te geven van het schilderachtige land. De verklarende tekst zal in het Duitsch en Es peranto worden opgesteld. Dit laatste wordt j gedaan om belangstelling van toeristen over de geheele wereld te wekken. De ligging van het land tusschen Zwitserland en Oostenrijk op een kruispunt van internationaal verkeer vergemakkelijkt het bezoek aan dit land. Dood en bij geloof. De dood van zeven Turksche vrouwen bij Afioem Kara Hissar in centraal Anatolië, wordt door de bewoners van die streek beschouwd als de vervulling van een naargeestig bijgeloof. Een aantal vrouwen waren bezig leem te verza melen in een ravijn om deze leem te gebrui ken bij het versieren van de wanden va& haar woningen ter gelegenheid van het Koer- ban Bairam feest, toen de wand van het ra vijn plotselig bezweek en een groote massa aarde en steenen op de ongelukkige vrouwen stortte. Zeven vrouwen werden dood vanon der de aarde en 't puin te voorschijn gehaald, tien andere vrouwen waren ernstig gekwetst In 1896 en in 1923 is iets dergelijks gebeurd en de dorpsbewoners zijn er van overtuigd, dat in het ravijn een booze geest woont, die geregeld de zielen van vrouwen opeischt. CORRESPONDENTIE Geen belanghebbende. Uw schrijven kunnen wij niet ongeteekend opnemen, omdat U er een beschuldiging in uitspreekt, welke U met uw naam dient te dekken. Red. SOUBURG van 8 tot 15 Mei 1930. ONDERTROUWD J. de Rijke, 28 j. en N. de Bree, 28 j. GETROUWD D Basma, jm. 22 j. en W. E. Stols, jd. 19 J' C. Mannaart, jm. 25 j. en M. Roelse, 25 j. verkrijgbaar voor singsche Courant" PHOTO'S UIT Beemster, Neer lands! Arnl E de P HE Opgravingen bij pen op de Kaag zeekanaal. Hotel B persoonlijkheden sin te Beek-Ubberger brug over de Vecht, damsche kadevernii van de Meimaand PHOTO'S UIT zonnige Zuiden. Eeuwfeest van Algiei bus te Berlijn. 1 HE Oi Nieuw vliegrecord.- padio-interview met van de boerderij. Een hoed voor zomen gangers in vroolijke baan bij Obersdorf. Gevangenisbrand. Parijs. Moderne Groot vervolgverhs liet geheim van den EEN VERGISSING reizigers. WETENSWAARDK De verveelde keizer, goed volgen. Het lende talen. ALLERLEITJjdvt Oplossing van opg heel moeilijk raadsel puzzle. Zoekplaat dieren. Anecdoten beeld uit het buitenl Nummers ter kenn aan ons bureau word MIDD G E T R J. C. Polderman, B E V H. M. C. J. v. d. van Loon—Hüsken, OVER D. C. van Hercules WISSE Noteering van nam. 2 uur (niet-off Chèqu Koop en New-York 2.485 12.081412.09 Brussel 34.6834 Ban Dollars 2.461/2—j 12.10 Marken Francs 34.60 9.71—9.82. WEER Laagste Baromete: runa. Hoogste Baromete: noer. Verwachting tot Zwakke tot matige 1 licht- tot halfbewoll iets kouder des nacl PREDI ZONDAG Ned. Geen opgaaf ontvar Gebouw voor 10 uurDienst vo jaar. Gerefor 9.30 uur Ds. H. A. 5.30 uurDs. H. A. Christ. (Kasl 9.30 uurProf. J. 5 uurProf. J. J. Evang. 10 uurDr. J. E. Doopsg Geen dienst. Vryzinni| 30.30 uur Dr. K. Rem. Gereforme (Gla 930 uurLeeskerk. 2 uurLeeskerk. 6 uur: Leeskerk. Hersteld Apostolis (Molenstraat Kerkdienst10 en 1 Lege: Gra 10 uurHeiligingsd lucht-samenkoms H ei isbij een koms t. JOOSTEN. Ned. 9.30 uur Ds. J. S. 2 uur Dr. H. VAF (Doo

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 6