500 25 DONDERDAG 15 MEI EERSTE BLAD éi 1 No. 11^. 68e Jaargang 1930 iuto's, Pletsen tuigen. liljw: Firn F. VAH Dl VELDE Ir., DilsliailSI-i. Vlissingen. Tiitl. 10. Postrekening 6D28I Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws MET v, piano en orgel. 2.00 2.453.45 Cursus 00—5.00 Ziekenuurtje. iten. 6.007.50 Con« langvogeltje" te Velp, Mevr. G. Sybrant-de Sleddering, orgel. 7.50 .00—8.10 Gramofoon- SchokkingVerade- .308.40 Gramofoou- •volg rede van dr. H. arilonbespeling op het •dam door J. Vincent. |sn. *0.10—11.00 Gra- 10.35 Morgenwijding, icert. M. Evans, so- J. Turner, piano. 1.20 2.20 Gramofoonpla- >r scholen. 3.20 Vesper >bey. 4.05 Concert. R, ieon, bariton. Dames, .je. 6.20 Lezing. 6.35 Marktberichten. 7.00 Zersey. 7.207.40 en recital door C. Dixon. Jestiny" van Bernard iten. 9.45 Lezing. 10.00 iret-programma. 11.00 .20—12.25 Televisie. 1725 M. 12.50—2.20 Concert. 8.20 Opvoe- nte de Leicester" van Zoubaloff, met mede- Poë. 9.50 Concert. 7.257.50 Gramo- )rkestconcert. 10.35— 12.30 Gramofoonpla- mcert. 5.506.50 Con- rio. 8.3510.20 Feest- van het 5-jarig be- 'unk Gesellschaft. Or- ,no. Daarna tot 12.20 5.20 Trioconcert. 6.50 Drkestconcert. 8.50 Le ert, met medewerking 12.20—2.20 Orkest- istconcert met mede- 8.209.20 Orkestcon- 10.20 Voordrachten. ;rt. 6.50—12.20 ilaten. 1.50—2.20 Le- ofoonplaten. 2.504.50 icert. 5.508.35 Lezin_ :t. Daarna tot 12.50 LRTLIJNEN Mei Ouessant klei te Belawan lei te Tanga van Bombay 12 Mei y. Karatsji Mei Finlsfcerre Mei te Havre Mei Ouessant Mei van Port Said evelt" (uitr.) p. 13 13 Mei Gibraltar p. 13 Mei Perim Sabang n. Padang p. 12 Mei Gibraltar Mei te East London i Madeira 12 Mei van South- Mei van Colombo !en 11 u. te Marseille Mei Ouessant klei te Port Said Mei van Rio de Ja- fRICHT ;and 770.5 te La Co- nd 744.9 te Vestmau- avond van 15 Mei stelijke tot Z.-Weste- ewolkt weinig of geen nachts, overdag iets [E VLISSINGEN 3.47 16.10 4.27 16.49 ei trar 9.16 9.18 MDA mabelijkheden, en. enz. lagelijks voorstelling. igelijks voorstelling, 8 )onderdag 15 Mei. en uitvoering zang den Heer", Concert- n 8 uur. ergadering oprichting .ie, Café Vermeesch, VLISSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad./ 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBL1CITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Mr. P. J. Troelstra t De heer Albarda, voorzitter van de S.D. Tweede Kamer-fractie, is Dinsdag uit Berlijn, I waar hij vertoefde ter bijwoning van een bij- I eenkomst der Internationale, in Den Haag i en bracht een bezoek van rouw- aan de weduwe van mr. Troelstra. I Voorts werd ten sterfhuize een condoleance- afgelegd door de heeren Oudegeest en I Mendels nam-ns de S.D. Eerste Kamer-frac- tie. Wij vernemen nog, dat de begrafenis van I mr. Troelstra zal worden bijgewoond door I den leider van den Belgischen werklieden- I partij Emil Vandervelde. De Duitsche sociaal- I democratische partij, de SD.P. zal bij de [plechtigheid vertegenwoordigd worden door haar voorzitter, den heer Wells. Het is nog niet bekend, wie op de herden- kings-bij eenkomst het woord zullen voeren. vast staat wel, dat de heer Oudegeest zal namens de S.D.A.P., de heer Albarda namens de Tweede Kamer-fractie en de heer Van der Walle namens het N.V.V.. Ook de heer Vandervelde zal er het woord I voeren. Opgewonden studenten. Het Tweede Kamerlid de heer Brautigam heeft aan de ministers van waterstaat en van justitie dé volgende vragen gesteld Is het den ministers bekend dat Zondagavond 11 Mei enkele tientallen I studenten, blijkbaar onder den invloed van [sterken drank, in den laatsten trein van' I Amsterdam naar Rotterdam, groot misbaar [hebben gemaakt en door middel van de [noodrem den trein tusschen Amsterdam en [Haarlem éénmaal en tusschen Haarlem en [Leiden enkele malen tot stilstand hebben gebracht dat deze studenten zich zeer hinderlijk en ongepast tegenover hun medereizigers ge- droegen en enkele der reizigers, die op het ag der studenten aanmerkingen maak- ten, mishandeld zijn en letsel hebben opge- loopen dat deze studenten tenslotte wegens hun wangedrag te Leiden door de politie uit deh trein zijn verwijderd dat tengevolge van een en ander de trein I met veertig minuten vertraging te Rofctèr- i is gearriveerd op -een tijdstip, toen trams en andere vervoermiddelen waren in gerukt, waardoor een aantal reizigers, waar- Ionder vrouwen en kinderen, behalve den J doorgestanen angst tijdens het optreden der [studenten, gedwongen werd in den nacht te [voet huiswaarts te gaan, waarbij sommigen [afstanden van ruim zes kilometer moesten afleggen Kunnen de ministers mededeelen, waarom I vorenbedoelde studenten, die reeds te Am sterdam in opgewonden staat verkeerden, [tot vervoer zijn toegelaten en, toen dit een- 1 was geschied, er te Haarlem geen I maatregelen zijn getroffen om hen uit den trein te verwijderen, dan wel, dat de verdere onder geleide van politiemacht plaats had Kunnen de ministers mededeelen of de ju- I stltioneele macht voornemens is tegen deze [baldadige jongelieden een vervolging in te bollen en of tegen hen disciplinaire maat- regelen worden getroffen Extra mail uit Indië. Met het stoomschip Grotius" van de I Maatschappij Nederland, dat op 24 April in I e*tra reis van Tandjong Priok naar Am- sterdam is vertrokken, wordt een volledige landmail en zeepost vervoerd. De „Grotius" zal vermoedelijk 16 Mei te I Genua en 24 Mei te Amsterdam aankomen. I n aansluiting op de „Grotius" zal geen extra trein Genua—'s-Gravenhage rijden. Motorrijtuigen bij onbewaakte overwegen. Kon. besluit van 28 April, Staatsblad no- 151, is de grootste snelheid, waarmede voertuigen, motorrijtuigen daaronder be- ^Pen, de overwegen van spoorwegen mogen "orden genaderd, van 10 tot 20 K.M. por uur j^hoogd. Vermoedelijk is hiertoe overgegaan p verband met het gevaar, dat juist een ge- Se snelheid wel eens bij onbewaakte' over een opleverde. Toegevoegd is echter de Ogende bepaling e bestuurder is verplicht bij het naderen an een overweg, totdat hij zekerheid verkre- ^heeft, dat hij dien overweg zonder ge- over kan rijden, met geen grootere snel vaar heid te rijden dan die toelaat het motor rijtuig nog vóór den overweg tot stilstand te brengen. Radio-reglement. Het radio-reglement, dat bij Kon. besluit van 9 Mei is vastgesteld en gisteren in wer king is getreden, bevat tal van bepalingen, omtrent de regeling van den omroep. Aan het reglement is het volgende ont leend De omroeporganisaties zijn verplicht zich te onderwerpen aan de controle op hetgeen door middel van de inrichting wordt uitge zonden. De bedoelde controle zal worden geoefend door een na verkregen aclvies van den Radio- raad door den minister te benoemen lichaam, dat zijn werkzaamheden zal uitvoeren volgens richtlijnen, door den minister, den radioraad gehoord, vast te stellen. Aan de uitzendingen kan door den minister de verplichting tot betaling van een door hem te bepalen vergoeding worden verbonden. Deze vergoeding, welke dient ter bestrijding van de kosten voor de bemoeiingen, die voor het rijk i.it de controle op de juiste naleving van de in die machtiging gestelde voorwaar den voortvloeien, zal worden berekend per zenduur of gedeelte daarvan en zal niet meer bedragen dan ten hoogste f 2 per zenduur, behoudens bij Kon. besluit verstrekte mach tiging aan den minister tot overschrijding van dit bedrag. Zonder een machtiging van' den minister is het verboden aan te leggen of te gebruiken radio-electrisphe inrichtingen, welke be stemd zijn_tot het uitzenden (waaronder be grepen heruitzenden) van meedeelingen van zakelijken aard uit hoofde eener daartoe strekkende tusschen afzender en ontvanger bestaande rechtsbetrekking. De aanleg en het gebruik van deze inrich tingen geschiedt in den regel van rijkswege. De vergoeding voor deze uitzending wordt vastgesteld door den directeur-generaal der P.T.T. onder goedkeuring van den minister per gesprekseenheid van drie minuten of ge deelte daarvan, doch bedraagt ten hoogste drie gulden per gesprekseenheid. Ten aanzien van de inrichtingen voor radio-distributie is o.m. bepaald, dat de ver goeding, welke dient ter bestrijding van de kosten voor de bemoeiingen, die voor het rijk uit de controle op de juiste naleving van de aan deze inrichtingen gestelde voorwaarden voortvloeien, een bedrag van 0.50 per jaar en per op de inrichting aangesloten geabon neerde niet zal te boven gaan. Het opsporen van misdrijven. De „Tel." klaagt, dat de organisatie van de recherche in Nederland sterk bij die in het buitenland achter staat. Bij ons toch treden ten tooneele de plaat selijke politiecorpsen, rijksveldwachters, ma rechaussees, dorpsveldwachters en soms rijks rechercheurs of politietroepen. Dat alles werkt door en langs elkander heen ijver zucht, gekwetste trots en soms ook onkunde zijn factoren, -die menigmaal een remmenden invloed hebben en die ontegenzeggelijk den misdadiger in Nederland een voorsprong ge ven. Het denkbeeld om-de staatspolitie over het geheele land van de zuivere recherche, als hulp van de justitie, te scheiden en de re cherche tot rijkszaak te maken, is zeker niet nieuw. Bij deze reorganisatie zou dan een ver doorgevoerde centralisatie mogelijk zijn. Men ziet in 't buitenland (het blad noemt Frankrijk, Duitschland, Denemarken, Polen, België) wat men in Nederland volkomen misthet snel te hulp schieten van goed ge outilleerd, geroutineerd en deskundig perso neel in alle deelen van het land met daarbij de onontbeerlijke archieven omtrent misdrij ven en bedrijvers daarvan. Vele politie-autoriteiten zien de noodzake lijkheid van een dergelijke organisatie hier te lande in. De oplossing echter is moeilijk, om dat, zooals gezegd, er velerlei soorten politie zijn, die niet gaarne haar autoriteit zouden prijsgeven. Het ziekte-cijfer der gehuwde ambtenares. De gehuwde ambtenares is aan „de Stan daard" antipathiekof liever, om verkeerde gevolgtrekkingen te vermijden, tegenover het instituut van de gehuwde ambtenares staat het blad vijandig. Den loonarbeid der gehuwde vrouw achten wij een maatschappelijk euvelook haar loonarbeid in dienst der overheid. Om meer dan één red m. Om de groote schade, die daarmee aan het gezinsleven wordt -toegebracht. Een overheid, die het gezin waardeert, mag, moet deze be denking zwaar laten wegen. Maar óók om het nadeel, dat de dienst van het optreden der gehuwde ambtenares lijdt. Levendig werden wij daarbij bepaald, schrijft het ant-rev. hoofdorgaan, door een merkwaardige publicatie, dezer dagen uitge geven door het medisch statistisch bureau van den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst te Amsterdam, in samen werking met het gemeentelijk bureau van statistiek. Zij geeft een statistiek van het verzuim wegens ziekte en van de zieken van het ge- meentepersoneel in het jaar 1928. Percentsgewijze wordeir de verzuimen we gens ziekte door mannen, ongehuwde vrou wen en gehuwde vrouwen van het Amster- damsche gemeentepersoneel vermeld. Dat percentage, dat ziektecijfer wordt berekend door aan te geven de verhouding van het aantal door ziekte verloren gegane werkdagen tot het aantal dagen, waarop gewerkt had moeten worden. Welnu, het verslag consta teert ondubbelzinnig, dat jaar aan jaar de gehuwde vrouw een veel grooter risico ople vert door veel grooter ziekteverzuim dan de man. Ziet hier de cijfers bij het personeel in vasten dienst was het ziekteverzuim van den man 2.9 van de ongehuwde vrouw 5.8 en voor de gehuwde vrouw 10.7 Bij de tijdelijk aangestelden voor den man 1.6 voor de ongehuwde vrouw 4.4 en voor de gehuwde vrouyj 6.3 Het ziekteverzuim van de gehuwde vrouw is dus bijna vier keer zoo groot als dat van den man. Besmettelijke ziekten. In de week van 4 tot en met 10 Mei zijn in ons land aangegeven 24 gevallen van buiktyphus, 274 gevallen van roodvonk (Rot terdam 26, Amsterdam 45), 98 van dyphterie (Rotterdam 11), 6 van nekkramp, 2 gevallen van polimyelitis anterior acuta en 4 geval len van encephalitis lethargica. In dezelfde week Is afgeleverd door de entstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 3089 personen, te Rotterdam voor 42 personen en te Groningen voor 7 personen, totaal voor 3133 personen. In de week van 4 tot en met 10 Mei zijn geen gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. Een wereldclub. Nederland is een nieuwe club rijker ge worden. De Intern. Corresp. Exch. Club, die in 1919 in Zwitserland opgericht werd is naar Nederland verplaatst en thans opgenomen in de Intern. Correspondence Exchange Club „Globe" te Groningen. Uit het ons toegezonden prospectus en maandblad blijkt, dat de club eenige hon derden leden heeft, die over de geheele we reld verspreid wonen. De leden, die tot vrij wel alle beschaafde naties m rassen behoo- ren, onderhouden een vriendschappelijke briefwisseling, helpen elkander bij de studie van vreemde talen, uitbreiding van post zegel- en andere verzamelingen, vérstrekken handelsinlichtingen enz. Belangstellenden wordt op aanvruge een procpectus en maandf blad toegezonden. VLISSINGEN, 15 MEI. Prov. Staten. Door Ged. Staten is de opening der eerste gewone zitting der Prov. Staten bepaald op Dinsdag 24 Juni a.s., des nam. te half acht uur en ligt het in de bedoeling om de ver slagen der afdeelingen betreffende de voor stellen te behanü 'en in een vergadering op Dinsdag 15 Juli d.a.v., des voorm. te 10 uur. Jeugdherberg „Scheldestroom". Gisterenavond is in het hotel „Albion" al hier een vergadering gehouden van de stich ting Jeugdherberg „Scheldestroom". In deze vergadering, die een huishoudelijk karakter droeg, werden mededeelingen gedaan over de inrichting der jeugdherberg. Er zal plaats komen voor ongeveer 80 jongens en 60 meis jes. Men zal tegen billijke prijzen in de jeugdherberg kunnen overnachten en er zal ook gelegenheid worden gegeven te eten, waarvoor tarieven zullen worden vastgesteld. De opening van de jeugdherberg zal plaats hebben op Woensdag 4 Juni. In onze TijdinghaL Onze fotograaf maakte een opname van het condolatiebezoek aan de familie van wij len mr. P. J. Troelstra. Op onze foto ziet men ir. J. W. Albarda en C. Woudenberg. Te Zaandam is men nog steeds bezig naar den verborgen schat te graven. Op onze foto ziet men ir. Langhart en madame Sylvia bij den 6 meter diepen kuil, in afwachting van de rijkdommen. De grootste walvischvaarder ter wereld is te Vlaardingen aangekomen. Het schip is ge laden met 116.000 vaten traan. Op het terrein van de Oranje Nassau ka zerne te Amsterdam is een demonstratie ge houden met gasmaskers voor leger- en land weer-autoriteiten. Dr. Willem Mengelberg is met het Con certgebouw-orkest naar Londen vertrokken. Wij geven een foto van den grooten „mees ter" in de muziek met den „meester" van de locomotief. Rechtskundig Bureau van den Christ. Besturenbond. In het afgeloopen jaar werden door boven genoemd Bureau 50 zittingen gehouden in het lokaal Noordstraat 34. Er werden 324 adviezen verstrekt, verdeeld als volgtRe vindicatie 3, Invaliditeitswet 15, koop en ver koop 10, alimentatie 20, voogdij 6, onteige ning 13, ouderlijke macht 1, in- en uitschul den 51, coöp. vereeniging 6, spaarkas 1, be lastingen 46, erfeniskwestie 13, arbeidscon tract 31, bouwkwestie 3, huuraangelegenhe- den 20, ongevallenwet 5, politieverordening 2, radio-distributie 6, schadevergoeding 2, burenkwestie 3, strafzaken 13, provisioneel bewindvoerder 1, pensioen 1, loodswezen 1, woningwet 1, faillissement 5, schenking 3, verzekering 1, procedure 4, drankwet 1, suc cessiewet 6, handelsregister 1, ziektewet 2, diversen 27. Afdeeling Kleermakers. Alhier is opgericht een afdeeling van den Ned. Christ. Bond in de Kledingindustrie. Het bestuur bestaat uit de heeren H. Hey- stek, voorzitter M. P. Verburg, penning meester en M. P. Vos, secretaris. Scheepvaartberlchten. Het Nederlandsche stoomschip „Helber gen", komende van Antwerpen, is bij Sand- vliet aan den grond geloopen. Sleepbooten zijn derwaarts vertrokken om assistentie te verleenen. Het Fransche stoomschip „Amiral Guil- laume", komende van Antwerpen, is op de Ballastplaat bij Bath vastgeloopen. De Bel gische sleepboot „Leopold" heeft vastge maakt om te trachten het schip vlot te slee pen. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit van 10 Mei is aan C. Yse- baert, op zijn verzoek, met ingang van 16 Mei, eervol ontslag verleend als burgemees ter der gemeente St. Janssteen, met dank betuiging voor de langdurige diensten, door hem in die betrekking bewezen. Bij Kon. besluit is benoemd tot dijkgraaf van den Rapenburgpolder A. J. Klompe te Nieuw- en St. Joosland. Besmettelijke ziekten. In de week van 4 tot en met 10 Mei zij.n in onze provincie voorgekomen 4 gevallen van roodvonk, nl. 3 te Stoppeldijk en 1 te Krabbendijke en 1 geval van diphtherie. Vereeniging tot bevordering van de bijenteelt in Zeeland. Woensdag vierde de Vereeniging tot be vordering van de bijenteelt in Zeeland te Goes haar 25-jarig bestaan. In deze vergade ring gaf de secretaris, de heer A. W. van de Plassche, een historisch overzicht over de 25 vereenigings j aren. Nieuwe paardenfokkersvereeniging. Te Axel is door in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- aeren wonende leden van het Stamboek van het Ned. Trekpaard een nieuwe paardenfok kersvereeniging opgericht, waartoe alleen le den van dit stamboek kunnen toetreden. Men hoopt reeds op 26 Juni een fokdag te kunnen houden. Het Stadhuis te Zierikzee. Een zeer verstandig besluit nam de ge meenteraad ven Lierikzee, om voor de restau ratie van haar historisch Stadhuis uit te trekken een subsidie van f 10.000. Voorzeker een besluit, waarover de raad nooit spijt zal hebben, aldus schrijft „de Standaard". Hij ge voelt het, dat, wil men den roem en de op rechtheid der middeleeuwen bewaren, zooals dat alleen in Zierikzee nog kan, dan moet men de erfstukken der vaderen niet verwaar- loozen. Te meer treft dit van de Zierikzee- sche vroede vaderen, aangezien Zierikzee nu juist geen plaats is, waar als vroeger, de schatten gelds binnenkomen, en men op fi nancieel gebied geen hooge sprongen kan doen. Het stadhuis van Zierikzee is een mooi gebouw. Vroege, was het kleiner, maar telkens werd het vergroot. Precies alles van het Stadhuis weet men niet, daar de oude stadsrekeningen in Februari 1811 en een ge deelte van het archief voor scheurpapier ver kocht zijn, een onherstelbaar verlies voor de historie van Zierikzee. In ieder geval dateert Ik, die niet alles wi! slikken, wil beslist geen andere PEPERMUNT dan DE BESTE: FABRJKANTk VAN SKDTENU HARLINGEN^VQÓNQONSJ BonS y///////iliil ill l\\\VVWWCWvNV^ het minstens uit 15491550, daar er in een stuk van 16 Juli 1548 van wordt gerept, ter wijl in het jaar 1550 vier klokken voor den toren werden gegoten. De voorgevel aan de Meelstraat vertoont den Renaissancestijl in grooten eenvoud. Slechts de topgevels wer den versierd, door in den een de buste van Keizer Karei V en in den anderen die van zijn zoon Philips te plaatsen. Bij een herstel ling aan de gevels in 1879 bleek het borst beeld van den Keizer zoo verbrokkeld, dat herstelling onmogelijk bleek. Het mooiste van het Stadhuis is wel de fraaie toren. Dit is een juweel van bouwkunst en wekt ieders bewon dering. Op den toren staat het Neptunus- beeld, als zinnebeeld van den handel. Het merkwaardige van het stadhuis is wel, dat het gebouw niet, zooals in bijna alle ste den, aan een marktplein, maar in een weinig breede straat staat. De overlevering zegt, dat in den Franschen tijd het plan moet bestaan hebben, om de huizen, liggende'voor het stad huis, te doen afbreken, teneinde daardoor een marktplein to verkrijgen en om het ge bouw beter te doen uitkomen. Dit plan is ge« lukkig niet doorgegaan, waardoor eenige ty-, pische gevels behouden bleven. Zierikzee heeft dus langer dan vier en een halve eeuw, haar zetel in de Meel- of Middelstraat. Veel heeft zich binnen de wanden van het stad huis afgespeeld, meest droeve historie's. Moge na de restauratie van dit heerlijke gebouw getuigd worden, wat eenmaal Constantijn Huygens van het nieuwe Amsterdamsche stadhuis wenschte „Heil zy daer eewigh in en onheil eewigh uyt" Kanaal Ter NeuzenGent. Het college van Burg. en Weth. te Gent heeft onlangs stappen gedaan bij de Belgi sche doane-autoriteiten ten einde te bereiken, dat zeeschepen, o'ie het kanaal Ternezen Gent opvaren, te Selzaete niet meer tot het aanleggen aan het Belgische douanekantoor zouden zün verplicht, wat vaak een aanzien lijk tijdverlies tengevolge had. Deze stappen zijn met succes bekroond. Binnen afzienbaren tijd zullen de douaneformaliteiten voor deze schepen niet meer te Selzaete, maar te Gent zelf worden vervuld. SOUBURG. Ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin zullen alhier op Za terdag 6 September feestelijkheden plaats hebben. Bij genoegzame deelname zal het feestpro gramma als volgt zijn samenengesteld 's Morgens Klokluiden, reveille, zanghul* de der schoolkinderen, spelen en tractatie der kinderen, ook van kinderen van 4-6 jaar. 's Middags: Allegorische optocht, versierde paarden, rijtuigen en rijwielen. Deelnemers aan verschillende wedstrijden. Wedstrijden Ringrijden te paard, van rij tuigen en rijwielen turnen zwemmen gecostumeerd voetbalhindernisloopen sprietloopen touwtrekkeneierrijden plankrijden mastklimmen, enz. Concerten Muziek- en zangconcerte». VersieringenStraat- en etalage-versie ring. 's AvondsIlluminatie en algemeen© lichtstoet. Dinsdagavond vergaderde de Christelijke Wijkverpleging Souburg—Ritthem in „Con cordia" alhier. Het opgekomen ledental was gering. Door vertrek naar elders van den voorzitter en den vice-voorzitter werd de functie van voorzitter waargenomen door den heer J. Suurmond, die in zijn openingsrede herdacht het overlijden van den heer W. Cevaal, bestuurslid voor Ritthem. Spreker bracht hulde aan den overledene voor wat hij voor de vereeniging als bestuurslid gedaan heeft. Als warm voorstander der vereeniging stond hij, waar noodig. steeds belangen voor, zijn aandenken zullen wij in eere houden. Spreker stelde voor bij acclamatie in diens plaats te benoemen den heer P. de Pagter, waarmede de aanwezigen accoord gingen. Verder deelde de voorzitter mede, dat de secretaris, de heer A. Boogaard door onvoor ziene omstandigheden niet tegenwoordig kon

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1