500 300 25 VEra. VOOS BEROEPSKEUZE lO MEI EERSTE BLAD Neen vriend over sigaretten kun je mij niets nieuws vertellen, want ik weet sinds jaren dat Chief de beste mijn gezondheid is! VIRGINIA Wo. 1IO 6Se Jaargang Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Matraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws ISiillllililijlillllllllllilllllllllHIlllllllllllllll H.V. Stoomwassclierij „Volharding" per Kilo en tegen stuktarief ARDATH Oo/c met kurk en goud LONDON EERTZWEMMEN i!930 VUSSINOSCHE COllRANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bi] abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLlClTElTSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1G1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 4 bladen VLISSINGEN, 10 MEI. Dierenbescherming-. De algemeene jaarlijksche ledenvergade ring der af deeling Vlissingen van de Neder- landsche Vereeniging tot bescherming van Dieren werd gisterenavond gehouden in café Vermeesch. Nadat de voorzitter, de heer C. A. van Woelderen, met enkele welkomst woorden de bijeenkomst had geopend, kreeg de secretaris, de heer J. F. Berkel, het woord tot het lezen der notulen. Daarna was het jaarverslag aan de orde, waaraan wij ontleenen, dat in de vacature van voorzitter zal moeten worden voorzien en dat ook het bestuurslid, belast met het toezicht op het asyl, deze functie neerlegt. Bovendien is ter vergadering bericht ingekomen, dat de heer dr. Detmar de functie van penningmeester niet langer kan bekleeden. Hoewel het leden tal stationnair is gebleven, wördt van de zijde der leden een krachtige propaganda verzocht, wat hun waarschijnlijk niet te moeilijk zal vallen, daar het jaarlijksch mi nimum-bedrag van 1.25 voor de vrienden van dieren geen te groot bedrag zal zijn. Het dieren-asyl, onder leiding van het lid A. Goedhart, bïijkt goede diensten te bewijzen. Met genoegen wordt de vermindering, geconstateerd van 74 trekhonden (in 1927) tot 21 (in 1930), terwijl, na vermelding van het pblitie-toezicht op het vee-vervoer, vast gelegd wordt, dat de algemeene toestand op het gebied van dierenmishandeling en -kwelling te Vlissingen bevredigend is te noemen. Na een enkele opmerking over toezicht op het veevervoer wordt, onder dank voor de samenstelling, het jaarverslag goedgekeurd. Hetzelfde geschiedt met de rekéning en verantwoording van den penningmeester, welke door de heeren Fros en Worrell wordt nagezien, waarna de vergoeding voor den beheerder van het asyl wordt vastgesteld. Met eenige woorden van spijt, dat hij ge dwongen wordt door drukke werkzaamheden de functie van voorzitter neer te leggen, waarbij hij de geschiedenis van de oprichting der afdeeling in Februari 1922 memoreert en het vele werk door den secretaris naar voren brengt, deelt de heer Van Woelderen mee, dat zijn besluit van aftreden onherroepelijk is en brengt dank uit aan zijn medebestuurs leden, speciaal aan den secretaris, van wien bij hoopt, dat deze nog lang de leiding moge hebben. Herkozen wordt nu de heer J. Verhagen en in de' twee vacatures wordt voorzien door de verkiezing van den heer H. B. J. Knoop en mej. E. de Ruyter, zoodat het bestuur der afdeeling bestaat uit de heeren H. B. J. Knoop, voorzitter, J. F. Berkel, secretaris, mej. E. de Ruyter, penningmeesteres en de heeren J. Verhagen, G. J. Pros en Worrell, zonder portefeuille, terwijl voor het toezicht op het asyl wordt aangewezen de heer Wor rell. Bij monde van den secretaris wordt aan den oud-voorzitter het eere-voorzitterschap aangeboden, dat met veel genoegen wordt aanvaard en waardoor de band, die tusschen hem en de afdeeling bestaat, niet verbroken behoeft te worden. Nadat als afgevaardigde naar de jaarver gadering te Bussum ls aangewezen de heer Worrell en als diens plaatsvervanger de heer J- Verhagen, bespreekt de secretaris het voorstel om een Inspecteur der afdeeling aan te stellen om toezicht te houden op veeladin gen, palingkarretjes, trekhonden enz. Met algemeene stemmen wordt besloten voor een jaar de proef daarmee te nemen en de se cretaris krfjgt opdracht condities enz. te regelen. Van een opmerking van een der leden bfj de rondvraag maakt de voorzitter gebruik 01u dank te betuigen aan den aftredenden administrateur van het asyl en ook aan den beheerder daarvan. de sluiting brengt de voorzitter nog maals zijn dank voor de aangename samen werking en voor zijn benoeming tot eere voorzitter en spreekt de hoop uit, dat het e®n goed jaar moge worden en dat het leden aantal aanmerkelijk moge stijgen, zoodat dit spoedig weer het 100-tal van 1925 wordt. °P deze vergadering werd een model ge demonstreerd, dat, geconstrueerd door den beer A. Goedhart, beheerder van het dieren- asyl» in staat stelt vee bij brandgevaar te redden. Door middel van het overhalen van een enkele handle worden de dieren losge maakt van de palen, waaraan zij in den stal vaststaan. Dezelfde beweging maakt ook dat TE VLISSINGEN. Het Bureau houdt zitting op a.s. DINSDAG 13 MEI van 7.309.00 uur in het voor malig Burgerweeshuis aan de Badhuisstraat. Inlichtinger zoowel voor jongens als meis jes, worden kosteloos verstrekt. Kies üw be roep in overleg met het Bureau. de plaat voor de toegangsdeur (en) los komt te liggen. Komen de dieren nu in verwarring daarop aan, dan werkt deze als hefboom, waardoor de deur automatisch openvalt. Daar de breedte der opening toelaat, dat 3 beesten tegelijk den stal verlaten, is de red ding van het vee vrijwel verzekerd. Het toe stel is zoo geconstrueerd, dat het zoowel in werking gesteld kan worden als brandge vaar uitbreekt, terwijl iemand in den stal is, als ook wanneer de brand bemerkt wordt, terwijl niemand zich in den stal bevindt. We spreken de hoop u:t, dat deze uitvin ding spoedig in praktijk gebracht kan wor den. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Vlissingen. Maand April 1930. Aan bovengenöemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd.. 29.590.10 en terugbetaald- 55.882.20 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald26.292.10 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 30. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal 1000. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld- boekjes bedroeg 1. Alhambra-Theater. The singing Fool. Op veler verzoek eh door het buitengewone voorafgaande succes heeft de directie van het „Alhambra-Theater" Al Jolson en zijn wel heel lieven Sonny Boy opnieuw voor het Vlissingsche publiek gebracht. En het kan niet anders, of de ontroering, die alle bezoe kers opnieuw ondergaan, is weer diep en mooi. Zooals de zanger zelf getuigt, het zijn de edelste, primitievegevoelens, welke zijn spel en zang opwekken, en dit geeft altijd een pakkend succes. Wij weten het wel, niet alle kinderen zijn in de praktijk „Sonny Boys" en niet alle vaders zijn zoo groot in hun oudervreugde en niet alle verliefden hebben „a rainbow on their shoulders", maar in ons hart ver langen wij allen dien schoonen regenboog om ons, anders zoo duffe, leven te overspan nen. Daarom is ook het talrijke publiek naar „Alhambra" gegaan en zal het deze week bleven gaan, ondanks enkele technische on volmaaktheden van deze eerste Amerikaan- sche sprekende en zingende film, om te on dergaan iets eenvoudig moois, iets schoons, iets diep ontroerends. De optimistische zanger, die zoo heerlijk gelukkig is in zijn reine liefde, de „Sonny Boy", die zoo prachtig onschuldig de vreugde \an zijn „Daddy" is, het horizonlooze alleen zijn in de tragische ontknooping, men door leeft het opieuw mee. Want „De zingende Dwaas" is voor ons geen dwaas, omdat in zijn diepste zijn ieder gelukkig wel eens wat dwaas is en zingt, al zou men hier om den dood niet willen, dat een buurman dit be merkte. En Sonny Boy.... wel, dat is en blijft Sonny Boy. Daarom opnieuw succes voor beiden, suc ces voor deze rolprent, die reeds millioenen trok en gisterenavond, naar wij ons konden overtuigen, weer ook hier een volle zaal. Het hoofdnummer wordt voorafgegaan door een te apprecieeren journaal, benevens een aardig tekeenfilmpje. Bijzonder mooi en geslaagd is het filmisch verhaal over de be wegingen bij verschillende dieren, „Acroba ten in de dierenwereld." „Luxor"-theater. De dans om het leven. Het dolle Freuletje. Er gaat deze week in deze bioscoop een allergenoeglijkste rolprent, druipend van hu mor en met een pikant tintje. Een grafelijk weeuwtje, Karla van Kesselstein, ofschoon moeder van de achttienjarige Jutta, wil nog gaarne, door bemiddeling van den huwelijks makelaar Max Schornstein, een echtverbinte nis aangaan met den rijken ouden verstokten celibatair, graaf Justus von Hageman. Moe der en zaakwaarnemer zijn braaf bang, dat Jutta een ernstige concurrentie of hinderpaal kan vormen en daarom wordt het lieve kind voorgesteld als een tienjarig meisje, dat zich nog amuseert met een vlindertje. Handelen de in de badplaats Swinemünde komt het bakvischje echter in aanraking met een bad gast, die direct smoor op haar is en weldra blijkt een neef van den ouden huwelijkspre tendent te zijn. Als Jutta deelneemt aan een schoonheidswedstrijd, na als quasi-slaapwan delaarster haar hotel verlaten te hebben, en den eersten prijs behaalt, denkt de oude graaf, dat zij de toekomstige gemalin is en Colorado, een land van verheven natuur schoon en eldorado voor toeristen. De muzi kale illustratie is 'te prijzen. Vereeniging: voor Beroepskeuze te Middelburg. Gisterenavond hield de Vereeniging voor Beroepskeuze een ledenvergadering in de sociëteit „St. Joris", welke door den voorzit ter, mr. W. F. E. baron van der Feltz, werd geopend met er op te wijzen, dat in het af- geloopen jaar meer naar binnen dan naar buiten is gewerkt. Na de bijeenkomsten waar deskundigen het nut van het instituut be- SINGEL 1 WASCHT CHIEF WHIP hij begint haar het hof te maken, tot groote ergernis van zijn neef. Het spreekwoordelijke vrouwelijke vernuft, een vrouto is immers duizend mannen te erg, weet echter alles in de juiste banen te leiden, waardoor èn moe der èn dochter beiden aan den man komen, zoodat ook de huwelijksmakelaar zijn provisie incasseeren kan. Deze verfilmde operette van Walter Kallo ademt een echt Duitschen geest en wordt door alle figuren eminent gespeeld. De aan eenschakeling van grappige situaties doet de eene lachbui na de andere losbarstende regisseur Richard Eichberg schiep inderdaad een onvervalschte klucht, die een uurtje rein amusement bezorgt. Dina Gralla is excellent, doch ook Werner Fuetterer, Rolph Arthur Roberts, Hamin Weisse en de andere artisten verdienen een eervolle vermelding. Een U.F.A. welke men niet missen mag Als tweede „hoofd"-film de geschiedenis van een meisje, Bep Holworthy (Sue Carol) dat in handen valt van dranksmokkelaars en door de energie van haar verloofde na veel wederwaardigheden daaruit wordt gered, met behulp van de politie. De film ontleent haar titel aan het feit, dat Bep, gedurende haar gevangenschap, danst met haar belagers om tijd te winnen en wel zoolang, totdat zij er machteloos bij neervalt. Een beetje lugubere gebeurtenis, welke aangedikt wordt door de zeer onsympathieke gedragingen van de smokkelaars. Hartverheffend is zoo'n rol prent nietdoch smaken verschillen en liefhebbers van sensatie, die juichen bij alle: - uiteindelijkste verijdeling van den opzet, kun nen van deze vertooning smullen. Als voorprogram gaan de gebruikelijke kiekjes van hier en daar en overal, enkele opnamen dames-mode 1930 benevens een bui tengewoon schitterende intellect-film over roepskeuze hebben toegelicht, meende men daarmede voorloopig te kunnen stoppen. Er is dan ook nu alleen gewerkt met adverten ties en ingezonden mededeelingen in de pers, aangebracht is dank zij de hulp van den heer Wagenvoorde een lichtreclame aan het kan toor der arbeidsbeurs en ten derde zijn nieu we inlichtingskaarten ontworpen door de heeren Staal en Wagenvoorde. Deze zijn in gevoerd en aan de hoofden van scholen toe gezonden. Het aantal gevraagde adviezen steeg van 11 tot 12 en zal steeds meer stijgen. Het verslag der vereeniging te Vlissingen zegt, dat het moeilijk is toegang te krijgen tot de menschen in Zeeland, dit kan verbe teren door in eigen kring propaganda voor het mooie doel te maken. Spreker deelde mede, dat dr. Broekhuisen zich bereid heeft verklaard de keuringen te verrichten en daarmede in verband zitting in het bestuur te nemen. Spreker brengt dank aan den heer Feikema voor hetgeen hij be langeloos op dit gebied heeft gedaan voor de vereeniging. Ook de heer Staal heeft zich genoodzaakt gezien de functie van secretaris neer te leggen doch wil bestuurslid blijven. Spreker bracht dank aan den heer Staal, die zoo bekend is met dit soort werk, voor wat hij sedert de oprichting als secretaris heeft gedaan, het speet spreker zeer dat de heer Staal aftrad. Gelukkig heeft men den heer B. J. A. Stoop man bereid gevonden het secretariaat op zich te nemen, waarvoor spreker hem dank brengt, overtuigd, gezien de werkkracht van den heer Stoopman, ook aan hem een goede kracht te hebben. De heer Staal bracht dank voor de tot hem gerichte woorden en bracht daarop zijn jaar verslag uit, waarin hij het als een zeer be langrijk feit noemde, dat een vergadering kon plaats hebben met de schoolcommissie en de hoofden van scholen, om samenwer king te bespreken. Dit alles zal het aantal aanvragen doen toenemen en al is dit nu maar geklommen van 11 op 12 (10 jongens en 2 meisjes), in de eerste 4 maanden van 1930 is het reeds meer dan in het .geheele jaar 1929. Spreker bracht dank aan de medebestuurs leden en de leden der commissies voor de aangename samenwerking. Door de penningmeesteresse, mej. M. Klif fen, werd de rekening overgelegd waaruit een goed saldo blijkt van 80. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herkozen mej. M. Kliffen en de heeren Jac, P Jansen en mr. M. W. G. van der Veur. De vergadering verleende haar sanctie aan de tusschentijdsche benoeming van de hee ren Broekhuisen en Stoopman tot bestuurs lid. Vervolgens hield de heer W. Kosten een lezing over handelsonderwijs. VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Zwemmen is gezond omdat het van alle soorten sport de meest alzijdige is. Bij het zwemmen worden alle spieren gebruikt.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1