1000 500 300 25 VRIJDAG 9 MEI EERSTE BLAD STAND 68e Jaargang liljai: fin» F. MS DE VE1DE Ir., Ililslrnt 58-EO, llissinp.lilil. 10. Postreheiiing GE2IT Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws Klü€ LEERTZWEMMEN zang. Philharmonic 8.45 Lezing. 9.00 dewerking van or., ziek. 6.256.50 Gramo- cestconcert. 9.35— platen. 12.25—1.50 Concert, orkest en levende Symphonie Lnderkoor, orkest en Daarna tot 11.20 '25 M. 11.20 Gra mmofoonplaten. 3.05 Orkestconcert. 8.50 olisten. 0 Trio-concert. 5.55 kestconcert en zang. 11.20—1.20 Orkest- oncert en declama- tje. 7.359.35 Con- .5511.50 Dansmu- .5011.20 Lezingen. )laten. 12.1512.50 mofoonplaten. 1.50 1 Concert. 4.50—7.50 ;ing van Friedrich Rommé. Daarna xEN ii 1930. O W D f, 25 j. en A. van froid, 27 j. en E. W. kes, 26 j. en G. J. W D i. en E. A. de Rijke, j. en C. Boeije, 28 j. |L E N rsemaker, d. F. J. Clarisse, geb. lonk. geb. Weber, d. d. E. van den M. J. Bor, geb. DEN: W. G. Op den Zie- weduwn. van J. de ÜRG. E N driaanse, d. J. C. J. Geers, geb. ;llen, geb. Van Flie- D E N ng d. J. M. van 'onis. H. G. Net, de Hooge. )0RWERPEN 'olitie te Vlissingen 'evonden is gedepo- ingplaatje (los)en >men zijn omtrent b\j Van den Driest, t 110 kinderporte- De Joode, Bouwen oorbelletje bij Koo- ummi kinderhand- traat 15 rijwielbe- De Nooijer, Hur- ïlband bij Nauwen, aartje elastiek met huisstraat 46 kin- iyer. Slijkstraat 25 issen, Slijkstraat 6 étui bij Van Loe- ilpotlood bij Kodde, /eren vulpotlood bij straat 6 catalogus 115 en 2 sleuteltjes •ager, Spuistraat 60. DA akelijkheden, agelijks voorstelling, elijks voorstelling, 8 ïeene ledenvergade- Dierenbescherming, lesch, 8 uur. ek- en cabaretavond mfare", „de Oude T. nderdag 15 Mei. ;n uitvoering zang en Heer", Concert- 8 uur. VLISSINGEN 11.02 23.21 11.51 0.08 12.37 jto's, Fietsen ilgen. uur 8.06 8.08 8.10 h No.109 1930 VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- jge landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuui.Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct pe abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen Arbeidsbemiddeling uit winstbejag. Het bestuur van de Ned. Vakcentrale heeft gan de Tweede Kamer een request gezonden, waarin het zich enkele opmerkingen en wen- schen betreffende het ontwerp Arbeidsbe- mtddelingswet veroorlooft. ■j bestuur zegt o.m. kennis te hebben ge nomen van de artikelen rakende de arbeids- jemiddeling uit winstbejag, en meent dat er alle aanleiding bestaat in de wettelijke rege- ing naar opheffing van de arbeidsbemidde- Ing met winstoogmerk te streven. Een onmiddellijk verbod van bemiddeling met winstoogmerk zou tot moeilijkheden kun nen leiden. Deze moeilijkheden kunnen, naar het inzicht van het bestuur echter ondervan- worden, indien als overgangsmaatregel de bestaande bemiddelingskantoren ver gunning wordt verleend, hun bedrijf nog vijf aar uit te oefenen. Na deze vijf jaar zal dan e toestand bestaan, die overeenstemt met den feest van de aanbeveling van Washington en lie algemeen als de eenig juiste wordt aan- jemerkt. Tenslotte wordt er bij de Kamer op aange drongen haar medewerking te verleenen het wetsontwerp in bovenstaanden zin te wijzigen en te verbeteren. De zendtijdverdeeling. De Vrijdenkers Radio Omroep (V.R.O.) heeit het volgende telegram aan den minister van waterstaat gezonden Bestuur Vrijdenkers Radio Omroepvereeni- [ing, kennis genomen hebbende van de mede- ieelingen, gedaan door mr. Van der Deure, 3 zendtijd kleine omroepvereenigingen, dringt er bij uwe excellentie met klem op aan, bij verdeeling zendtijd rekening te hou- met de door de kleine omroepvereenigin gen in het algemeen, en door den V.R.O. in het bijzonder geaccentueerde bijzondere gees telijke stroomingen in het Nederlandsche Namens vrijdenkend Nederland, waarbij vele vooraanstaande en belangrijke figuren, vragen wij uwe excellentie derhalve den VU,O. bij de zendtijd ver deeling niet uit te schaken. Betere treinverbinding met Brussel. e directie der Nederlandsche Spoorwegen fleeft een belangrijke verbetering aangebracht In de treinverbinding tusschen Brussel en Nederland. De sneltrein, die thans om 7 uur van Brussel-Zuid vertrekt, te Antwerpen- Centraai aankomt om 7.50 en vandaar ver trekt om 3.05, doet over het traject Brussel Amsterdam 5 uur en 29 minuten. Met 15 dezer wordt die verbinding aldus vertrek Brussel 6.51, vertrek Antwerpen-Oost aankomst Roosendaal 8.49, vertrek Roo ien daal 9.05, in Dordrecht wordt niet ge hopt, aankomst Rotterdam D.P. 10.06, Den H.S.M. 10.35, Amsterdam C.S. 11.30. Het oponthoud te Esschen is slechts 7 minuten. Amsterdam wordt 49 minuten vlugger be- De stand der Zuiderzeewerken. Aan de mededeelingen betreffende de werk- lamheden in het eerste kwartaal voor de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee het volgende ontleend De bestorting van den verleden jaar ge naakten beteugelingsdam in de Middelgron- werd voltooid. De in Januari vermelde uitschuring aan het westelijk einde van het werk breidde zich wel verder westwaarts uit. Hierdoor ont- 4 de gelegenheid den beteugelingsdam J1 westelijke richting nog eenigszins te ver- sn, hetgeen voor een goede verdeeling de totale lengte der sluitgaten met het op de bestaande geulenstelsels aanbevc- jjhS verdient. Besloten werd den beteuge- met ongeveer 125 M. te verlengen, J bereids een aanvang is gemaakt. n het westelijk einde van deze verlenging zal de zeebodem tegen verdere' uitschuring borden verdedigd. Half Februari werd met de werkzaamheden JaP het dijkvak Gaatje-Zwin weder aange eft zij bestonden in het opbrengen van ^eedingskeileem, hetgeen voltooid werd. het werkplan voor 1930 staat het maken oen 1900 M. lang dijkvak, aansluitende anhet noordoostelijk einde van het in 1929 ^rde werk, waardoor dan de geul „het Wn" zal worden afgesloten, terwijl het dijk- tot aan de geul „de Vlieter", waarin een r slulsgaten is ontworpen, zal reiken. zal in 1930 een 700 M. lang dijkvak van de geul „het Gaatje" worden gebouwd. Wanneer deze werken gereed zul len zijn, zal de Zuiderzee van de vroegere Oostkust van het eiland Wieringen af over ongeveer 4800 M. zijn afgesloten. In het Gaatje werd een lange keileemdam gestort ten einde deze geul voor de uitschuring te be hoeden, terwijl een aanvang werd gemaakt met de oostwaartsche verlenging van het dijkvak Gaatje—Zwin. De werkzaamheden aan het 500 M. lang gedeelte van den beteugelingsdam in de geul „de Vlieter" werden half Febr. weer hervat, zoodat dit gedeelte van den dam thans is voltooid, terwijl werd begonnen met het ver lengen ervan. Omtrent de schutsluis bij de Haukes diene het volgende Nadat de sluisput met water was gevuld zijn de aan de noord- en zuidzijde aanwezige gronddammen door gebaggerd, waardoor de verbinding tusschen het Amstelmeer en het afgesloten Wieringermeer weder was her steld. De sluis is sedert in gebruik ten be hoeve van het nog in uitvoering zijnde bag- gerwerk van eenige tochten in de Wieringer meer, terwijl ook vele visschers er gebruik van maken om aldaar te visschen. De nog te verrichten werkzaamheden kwamen gereed en het geheele werk werd voor de eerste maal opgeleverd. Het seizoen Scheveningen 1930. Voor de badplaats Scheveningen wordt weer een intense reclame-campagne gevoerd In den loop der jaren hebben de E. M. S. ho tels alle 'n grondige verjongingskuur onder-» gaan. Ook in den afgeloopen winter is er aan de verdere uitvoering van dit programma met kracht gewerkt. Reeds in het najaar begon nen, hebben tot diep in het voorjaar 150 tot 200 personen hieraan gewerkt. De verlichting voor de conversatiezaal in het Kurhaus is ge moderniseerd, in verschillende hotels zijn nieuwe toiletinrichtingen aangebracht. De Kurzaal zal men geheel nieuw gemeubileerd vinden. De loges en de benedenzaal zijn voorzien van gestoffeerde gemakkelijke thea- terstoelen. Wat het badbedrijf betreft, ko men er 24 nieuwe luxe kleedgelegenheden bij. Het aantal uittrek- en strandstoelen wordt eveneens belangrijk uitgebreid. De informatie-kiosk op het buitenhof waar omtrent Scheveningen de meest uitgebreide inlichtingen worden gegeven, is reeds voor het publiek opengesteld. De dirigent Carl Schuricht uit Wiesbaden, die verleden jaar door een ongeval verhin derd was tijdig naar Scheveningen te komen, wordt nu verwacht, om op 14 Juni het ope ningsconcert te leiden. Omstreeks 1 Augustus zal hij den dirigeerstok overreiken aan Hans Weisbach uit Düsseldorf, nog bekend van het vorige seizoen. Beide dirigenten zullen ge steund worden door Ignaz Neumark. Verschillende tentoonstellingen en con gressen zullen worden gehouden, zoo o.m. in September een hondententoonstelling. De lijst der solisten vermeldt vele be roemdheden. Het plan bestaat om de tweede symphonie van Mahler, benevens een ander groot koorwerk en een kooruitvoering ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van Cecilia ten gehoore te brengen. Een bijzondere attractie wacht den liefheb bers van Jazz en dans. Van 2130 Juni zal Dajos Béla de afternoon-tea's in den foyer van de Kurzaal opluisteren. Daarna komt ook een bijzondere Jazz, The Plantation Or chestra, dat het laatst in Nice optrad. Het Palais de Danse opent 21 Juni, geëx ploiteerd door Max van Gelder, die ook het Kur-Haus-Cabaret zal exploiteeren, dat 14 Juni geopend wordt. In één der zalen van het Kurhaus zal ge durende het geheele seizoen, te beginnen met 29 Mei, ten toon gesteld zijn de vermaarde „Zeetuin de Molukken" van den heer Sa- moukil. In het a.s. seizoen valt de viering van den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin ter gelegenheid waarvan plannen aanhangig zijn gemaakt voor een lichtstoet, aan welks wel slagen door het E. M. S.-concern medewer king is toegezegd. De hotel- en café-bedrijven der E. M. S. zullen met Pinksteren, op het Palace-hotel na, alle in bedrijf zijn. Gaat Amsterdam het Paleis op den Dam verkoopen Naar „het Volk" verneemt is de commissie door Burg. en Weth. benoemd, om een rap port uit te brengen inzake het eigendomsrecht van het Paleis op den Dam, met haar werk gereed en tot de conclusie gekomen, dat het Paleis het onbetwistbaar eigendom is van de gemeente Amsterdam. Door Burg. en Weth. zou binnenkort bij den raad een voorstel worden ingediend om het Paleis op den Dam aan het rijk te koop aan te bieden en van de opbrengst een nieuw stadhuis te bouwen aan het Frederiksplein op het terrein van het voormalig Paleis voor Volksvlijt. VLISSINGEN, 9 MEI. De zomerdienst op de spoorwegen. In den zomerdienst op de spoorwegen zal, wat de Zeeuwsche lijn betreft, niet veel ver andering komen. Er worden alleen verschil lende nieuwe verbindingen tusschen Vlissin gen en Goes ingevoerd met motortreinen. De De iaatste motortrein vertrekt des avonds 20.35 van hier. Van Middelburg zal echter nog om 22.30 een motortrein tot Goes loopen. De laatste motortrein naar hier vertrekt om 19 uur uit Goes. Daarna zal nog om 21.30 een dergelijke trein van Goes vertrekken, welke niet verder loopt dan tot Middelburg. HöfeleinBekkens Muziekonderwijs. Afdeeling Zangschool. De Fee van de Bron. De kinder-operette opvoeringen van deze zangschool genieten wel een uitstekende re putatie, wat blijkt uit het flinke aantal me dewerkenden en de geweldige belangstelling van de zijde van het publiek. Met ruim hon derd „krachten" is dan gisterenavond voor een stampvolle zaal in het Concertgebouw „De Fee van de Bron" van Jac. Wilson en E. Koning ten tooneele gevoerd. En laten wij er dadelijk bijvoegen met een welverdiend uitbundig succes. De vertolking en uitbeelding mogen tot voorbeeld gesteld worden. De inhoud is eenvoudig. In Sprookjesland wordt de kroonprins beschermd door de fee van de bron en bemind door het volk, terwijl een booze heks tracht den koninklijken telg in het ongeluk te storten. Door de goedheid van den prins, die op de jacht een arm ver dwaald meisje helpt ten koste van zich zelf, wordt de tooverkol in staiiv gesteld den vor stenzoon in een bedelaar te veranderen. De macht van de fee reikt echter verder, zij v/eet het geheim van de betoovering te ont sluieren. Het dankbare, geredde meisje be geert den bedelaar tot man. Dit is voldoende om den prins aan de werkelijkheid terug te geven en een koninklijk bruidspaar kan door het volk worden toegejuicht. Zoo wordt ook hier het kwade door het goede overwonnen. De fee zegeviert over de heks. Het sprookje leent zich uitstekend voor een schitterende tooneelaankleeding. Speelt het eerste bedrijf in de troonzaal van het koninklijk paleis, waar hoofsche pracht het oog streelde, de drie andere bedrijven vol trekken zich in het bosch, waar een bijzon dere romantische sfeer geschapen werd. De woning van de fee, een rotspartij met schui menden waterval, verried de meesterhand, bijzonder goede imitatie-beukeboomen ver hoogden het aspect, bloemen en planten brachten fleur en leven en wisselende be lichting gaf aan het geheel iets feeërieks en geheimzinnigs. Plaatst in deze omgeving een Lwerm van aardmannetjes met hun lange baarden, roode puntmutsen en werktuigen benevens een groep kolenbranders, laat de fee oprijzen en tronen in het rotsencomplex omstuwd door elfjes met ragfijne vleugeltjes en een gedachtenbeeld is volkomen gereali seerd. Hoe natuurlijk wordt dan ook het ta fereel, waarin de prins op jacht is (de jacht hond was zelfs op de planken en het ver dwaalde meisje ontmoet. En de episode, waarin Ella het mooie Echo-lied zingt, door de rotsen weerkaatstMen behoeft dan wer kelijk den motor van zijn verbeeldingskracht niet meer in te schakelen. Men aanschouwt alles met eigen oogen. Dit hebben we trouwens in den loop der jaren in den heer Höfelein altijd bewonderd het moet tip-top en in de puntjes zijn, er mag niets ontbreken, 't moet è,f zijn. Jantje van Leiden staat niet in z'n woordenboek. Ook aan de costuums was alle aandacht gewijd, evenzoo aan de typeering. De feitelijke handeling der operette werd niet overbluft door de decors. Hoofd- en bij rollen werden door de jeugdige solistjes op zeer verdienstelijke wijze vervuld en ook de koren klonken frisch acteurs en actrices in den dop leverden al heel aardig spel. Een mooi gedeelte was bijv. ook de jachtscène met het hoorngeschal in de verte met het orkest in de zaal bestond een goed contact. Een tweetal dansjes, van de kabouters en de elfen, mogen we ook vooral niet vergeten, zoowel in rhythmisch opzicht als wat losheid van beweging betreft was hierbij veel te lo ven. Het orkest kweet zich als steeds op lof felijke wijze van zijn taak èn in het illustra tieve èn in het begeleidende aandeel. Alle kinderen, zonder onderscheid, hebben hun uiterste best gedaan om aan die vele groote menschen het sprookje van de fee van de bron te vertellen niet alleen, maar ook om de geschiedenis te laten zien. En de va ders en moeders, broers en zusters, familie leden en kennisjes hebben het oprecht mooi gevonden en ervan genoten. En met zeer veel handgeklap hebben ze hun dank en ingeno menheid betuigd. „Ik raad U aan om er een gewoonte van te maken dagelijks PEPERMUNT te gebruiken. Dit is de origineele pe permunt, die derhalve geen kunstmiddelen be vat, maar bereid is uit hetechtenatuurproduct. Hieraan ontleent zij haar opwekkende en verfris- schende eigenschappen en den lekkeren en toch krachtigen smaak." Waarborg voor zuiverheid heeft U in de voortdurende controle van het laboratorium: Dr. v. Hamei Roos en Har- mens, Amsterdam. Een woord vanv hulde komt, naast ons compliment aan Theo Höfelein, zeer zeker zijn assistenten toe. Voor één persoon is de arbeid, die voor zoo'n pracht-opvoering en haar voorbereiding wordt vereischt, veel te omvangrijk en te zwaar, vandaar dat we gaarne de kranige pianiste mej. Sonja van der Ejjk, mej. F. Verhoef f, die de dansjes in studeerde en de dames en heeren van de regie memoreeren. Dat de heer Höfelein al len dank bracht voor hun hulp en steun en. een souvenir offreerde, was wel een bewijs van goede verstandhouding, samenwerking en waardeering. Dat de kinderen hun leeraar en diens getrouwen eveneens met geschen ken verrasten, getuigde van erkentelijkheid, goeden geest en prettigen omgang. O. Een geslaagde demonstratie. Gisterenavond had de N.V. Sluis' Biscuit fabrieken te Deventer in het „Luxor"-theater alhier, dat geheel was uitverkocht, een de monstratie georganiseerd. Naastteen overzicht van de door haar in den handel gebrachte artikelen, werd ook een goede kijk gegeven op deze interessante in dustrie door het vertoonen harer bedrijfs film. In een kort voorwoord maakte de heer Stomphorst, vertegenwoordiger der Sluis' Biscuitfabrieken, melding van enkele bijzon derheden, waarvan vooral die omtrent den snellen groei van dit bedrijf ons frappeerden. Sinds 1923 in de aloude koekstad Deventer gevestigd zag jaar op jaar een nieuwe uit breiding plaats hebben, wat wel pleit voor de uitstekende hoedanigheden van de produc ten der firma Sluis. Verschillende artikelen werden ter kennis making aangeboden, waaronder de vermaar de „Lekkerbekjes" en „Knijpertjes", die een zeer goed onthaal vonden. Vervolgens werd de bedrijfsfilm vertoond, waarin aardige kijkjes verwerkt waren van dit interessante bedrijf. Daarbij trof ons de uiterst hygiënische behandeling tijdens het geheele fabricage-proces, vanaf de wasscherij, waar de ledige blikken, die de winkeliers te rugzenden, in verschillende heete baden wor den gereinigd, tot de inpakkerij, waar het aantrekkelijk etiket den inhoud karakte riseert. Werkelijk een smakelijke film Het applaus, dat luid opklonk, bewees dan ook wel, dat de dames en heeren met be langstelling en ingenomenheid de verschillen de bewerkingen hadden gevolgd. Hierna werden opnieuw verschillende biscuits geserveerd en gesavoureerd, terwijl tot groot genoegen den aanwezigen een mooie reisfilm werd vertoond. Bij het verlaten van de zaal ontving iedere bezoeker een keurig verpakt blikje met en kele soorten biscuits, om thuis nog eens rus- stig van het heerlijke artikel na te proeven. Bezoek van een bekend vliegenier aan Walcheren. De bekende Australische vliegenier Kings- ford Smith, die thans in ons land vertoeft, heeft heden een bezoek gebracht aan Wal cheren. Hij is met den mailtrein hier aange komen, als gast van dr. H. W. van Loon te Veere. Hij werd verwelkomd door de luite nants De Mul en Wittert van Hoogland, die per vliegtuig van Soesterberg waren gekomen en op het vliegveld Vlissingen waren geland. Alle heeren gebruikteu-'het noenmaal bij dr. Van Loon. Morgen keert de Australische vliegenier per auto, in gezelschap van den heer en mevrouw Van Loon naar Amsterdam terug. Vrouwelijke gemeenteraadsleden. Onder de wijzigingen, die de Tweede Ka mer reeds in de Gemeentewet heeft aange bracht, behoort die waarbij bepaald wordt, dat vrouwen van gemeente-ambtenaren geen lid van den raad mogen zijn en dit brengt voor de gemeente Middelburg de vraag naar voren of de beide vrouwelijke leden wel in het college zullen kunnen blijven, als de wet is afgekondigd en of zij in 1931 wel bij even- tueele herkiezing zouden kunnen worden toegelaten. De echtgenoot van mevrouw Weijl is gemeente-arts, de echtgenoot van mevrouw De Graaf heeft als bijbetrekking het directeurschap van het gemeentelijk sportterrein. Wij kunnen momenteel niet nagaan of deze betrekkingen in dit verband als die van gemeente-ambtenaar worden be schouwd, omdat zij niet het hoofdbestaan vormen. Maar is het wel zoo, dan zouden de genoemde vrouwelijke leden, die dan 8 jaar zitting hebben volgend jaar uit den raad gaan, als althans, wat wel te verwachten is, de wet voor dien tijd is afgekondigd. Benoeming gemeente-secretaris. 1 De gemeenteraad te Borselen heeft met 9 van de 7 stemmen tot gemeente-secretaris benoemd den heer F. W. J. Immink aldaar» SOUBURG Lijst van gevestigde of vertrokken perso nen over de 2e helft der maand April 1930. GEVESTIGD: A. Brouwer en gezin, Nieuwe Abeele C 265, van Vlissingen. J. Suurmond, Ritth. straat A 116, van Ned« Indië. L. van Dixhoorn en gezin, Oranjeplein A 15, van Oostburg. Mej. C. Cevaal, Middelb. straat A 187, van Serooskerke. J. S. Bloos en gezin, Kanaalstraat A 69, van Rotterdam. A. van den Berge en gezin, Van Turnhout straat E 22, van Tiel. VERTROKKEN: C. Teeuwen, Ritth. straat A 124, naar Hil- legersberg. J. T. Boelhouwer en gezin, Nieuwe Abeele A 265, naar Den Helder. D. de Back, Van Teijlingenstraat B 225, naar Middelburg. Mej. S. Cevaal, Middelb. straat A 187, naar Serooskerke. P. Huige en gezin, Marnixplein C 6, naar Eindhoven. J. J. G. Pronk, Kanaalstraat A 69, naar Vlissingen. C. J. Haartsen, Kanaalstraat A 67,- naar Amsterdam. Mej. J. W. Jagt, Ritth. straat A 123, naar Den Haag. G. B. Wurth en gezin, Kanaalstraat A 53, naar Rotterdam. Mej. P. Huson, Vliss. straat B 167, naar Rotterdam. Mej. P. Adriaanse, Ritth. straat A 125, naar Middelburg. Mej. A. Ovaa, Braamstraat B 27, naar Oostkapelle. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Het prov. kerkbestuur van Friesland heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten den heer G. F. Voorhoeve te Nijmegen. Britsch en buitenlandsch bijbelgenootschap. Het Britsch en Buitenlandsch Bijbelge nootschap heeft Woensdag te Londen zijn 126ste jaarvergadering gehouden. Onder de VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Zwemmen is gezond omdat de huid gedurende dien tijd onbedekt is. dus ten volle den invloed van water, lucht en licht ondervindt.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1