1000 100 LT DONDERDAG 500 300 8 MEI 150 68e Jaargang 1930 RIJ F schoenen EN Uitgave: Firma F. VAK DE VELDE Jr., Walstraat 53-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws AANBESTEDINGEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LEERT ZWEMMEN :NO.fO© i» BUSSEN lantal passagiers, ICTORS tot 12 ton. Tl BIJ HET EELAND" VLISSINGEN ilfschoenen, oud U edel MERK ,n de nt de steun ttoeid- erk. ijgbaar bij: VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct De abonné's in 't bezit eenet polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij door een ongeluk. dood 'gulden bij verlies van een hand, voet of oog. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuui en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 Ct gulden bij verlies ft f— gulden bij verlies van een I van e"*en wijsvinger L(/ anderen vinger gulden bij verlies van een duim IVW" O--CS» new urtiiu, Vuci ui ml njm WM *m. -w -w - -ö AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIG1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS n—pp—McggB—agw^MagaaintfiwiïiiiTBTraLJi.'aijx'aniiaji:,iwni n i nun—a—n«u—maga— Düf nummer bestaat uit 2 bladeix, VLISSINGEN, 8 MEI. Ziekenhuis „Bethesda". De directrice van het ziekenhuis „Bethesda" alhier, zuster C. A. Müller is, naar wy verne men tijdelijk aangesteld tot adjunct-directri ce van het Diaconessenhuis te Haarlem. Tentoonstelling Bewaarschool Palingstraat. In de ruime speelzaal van de bewaarschool jn de Palingstraat is gisteren en heden een tentoonstelling georganiseerd van dingetjes door de jonge bevolking dier school vervaar digd- Wat is dat aardig Hoe komt daar de jonge fantasie van de kinderen tot uiting. En hoe fijn wordt leiding daaraan gegeven Men zal het van den verslaggever niet vragen, dat hij een opsomming geeft van de t&llooze produc ten, die deze kindervingertjes hebben afge leverd. De oude bewaarschool ze schijnt dien naam te blijven dragen heeft wel een waaiiyk modern werkprogram er wordt ge- teekend en geknipt, er wordt genaaid en ge vouwen, er wordt geboetseerd en geplakt, ge vlochten en gebouwd, er is prikwerk en kraal- werk en verf werk en mozaiek werk. Soms zijn e resultaten van een lieve naïviteit. Bij an- I deren ziet men hoe de leiding er 'in geslaagd I is het kind iets artistieks te laten voortbren- a goed gestyleerde voorwerpjes, juist ge- zen kleurencombinaties. De beplakte bord- en fleschjes zijn dikwerf zeer goed Er n enkele grootere dingen een beplakte os toont een fornuis, een andere groote I doos werd een poppenkamer met beplakte wanden en mantel van klei, waaraan de glansverf een aardig cachet verleent. Zoo zijn er nog enkele dingen. Hoeveel arbeid ligt achter deze tentoon- stelling. Eer die kleine hummels begrip heb ben van blauw en groen, paars en rood, bo- I ven en beneden, lang en breed, vierkant en langwerpig, in het hoekje en in het midden I - om van links en rechts nog maar niet te I spreken is er heel wat geduld noodig. Deze elementaire begrippen, en orde, regelmaat, netheid brengt deze school den kinderen bij. Wij kregen den indruk, dat de „bewaar- school" in de Palingstraat zich ontwikkeld heeft tot een waarlijk moderne school voor I voorbereidend onderwijs. De tentoonstelling werd gisterenavond goed bezocht. We zagen echter niet vele autoritei- nde wethouder van onderwijs en slechts n enkel raadslid gaven van hun belangstei- ig blijk. Nutsspaarbahk. In de Nutsspaarbank aan de Coosje Bur- kenstraat alhier werden in de maand April inlagen gedaan tot een bedrag van 89.811.45 en 467 terugbetalingen tot een be- g van 89.359.57. Er werden in die maand I 50 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 6263 en hun tegoed tot 2.062.355.27. Ter lediging werden 66 spaarbusjes aange- I hoden, inhoudende 1037.90 en met 5077 I spaarzegels werd bespaard 253.85, welke be- gen op de spaarboekjes werden bijgeschre- I vek De burgemeester van Serooskerke. Met ingang van gisteren heeft de heer jhr. i W- Z. van Teijlingen zyn functie van burge- I meester van Serooskerke neergelegd. Gedu- I rende bijna een kwart eeuw trad hij als bur- gemeester op. heer jhr. van Teijlingen biyft nog bur- gemeester van Oostkapelle, welke functie hij sedert 1896 bekleedt. Een tuinbouwtentoonstelling. In de tweede helft van September zal te I KapeUe by Goes een tuinbouw-tentoonstel- worden gehouden. bestuur der veiüngsvereeniging Ka- I Pelle—Biezelinge en omgeving heeft hier voor <je gebouwen van genoemde vereeniging I öeschikbaar gesteld. De tuinbouw is in dat gedeelte van Zuid- beland van groote beteekenis, zoodat ver- mag worden dat deze tentoonstelling een beeld zal geven van de intensieve I in het centrum van Zuid-Beveland. MÉ Prov. stoombootdienst. I en Weth' van Zi0rikzee deelen den I |iaar aanleiding van den brief, dien Burg. en Weth. aan Ged. Staten richtten, verzoekende spoed te willen betrachten met den aanleg van de ponton aan de aanleg plaats van den Prov. stoombootdienst op de Ooster-Schelde, mede, dat Ged. Staten be richtten, dat de ponton, nu dienstdoend te Vlissingen voor den dienst op de Wester - Schelde, op zyn vroegst eind 1931 te Zierik- zee in gebruik zal kunnen worden gesteld. Coöperatieve suikerfabriek „Zeeland". De eerste daad na het besluit tot liquida tie van de coöperatieve beetwortelsuikerfa briek „Zeeland" is geschied. De leden hebben moeten kiezen, tusschen een voorloopige bij storting van 300 per aandeel of een ver plichte levering van 15.000 K.G. per aandeel tegen den gemiddelden coöperatieprijs. Het overgroote deel der aandeelhouders heeft het eerste gekozen, houders van slechts 600 aandeelen hebben zich tot levering ver plicht. Dit aantal zou iets grooter zyn ge weest indien de koopsters niet meer eischeti hadden gesteld dan oorspronkelijk in de be doeling heeft gelegen. Niet alleen worden landlooze aandeelen geweigerd, maar voor andere wérd voorts borgstelling gevraagd. Daardoor zullen slechts 9 tot 10 millioen.K.G. bieten aan de koopsters ten goede komen, aangevuld met een paar millioen K.G., welke door ruiling van aandeelen naar die zijde zullen overgaan. Besmettelijke ziekten. In de week van 27 April tot en met 3 Mei zijn in onze provincie voorgekomen 6 geval len van roodvonk, nl. 2 te Ter Neuzen en te Sluis en 1 geval te St. Maartensdijk en St. Philipsland en verder 1 geval van diphtherie te Goes. SOUBURG Maandagavond werd in café Tramhalte een algemeene vergadering gehouden van de afdeelingen Souburg en Ritthem van het Groene Kruis, onder voorzitterschap van Dr. C. E. Plugge, welke na een woord van welkom tot de aanwezigen, mededeelde dat voor de t.b.c. afdeeling der vereeniging benoemd is tot encatrice zuster Keuker, alhier woonach tig. Uit het verslag van den secretaris stip pen wy o.a. aan dat in 't afgeloopen jaar 27 gezinnen met 48 patiënten onder toezicht wa ren en door de zuster werden bezocht. Naar sanatoria werden 4 vrouwelijke en een man- nelyke patiënt gezonden. Bij monde van den heer Leenhouts werd medegedeeld dat by de kasopname de com missie, kas, boeken en bescheiden in orde had bevonden, waarna den penningmeester dank werd gebracht voor zyn beheer. Bij de opname van de artikelen in het magazyn bleek alles in goede orde te zyn. Te Ritthem, waar aan een en ander nog iets te verbete ren valt, zal aandacht worden geschonken. Tot afgevaardigden naar de te houden al gemeene vergadering der Prov. Zeeuwsche vereeniging Het Groene Kruis werden geko zen de heeren A. P. Anker en F. Leenhouts De Emmabloemcollecte heeft te Souburg opgebracht 119.49 en te Ritthem 12.75. Nadat in de rondvraag nog eenige vragen werden gedaan en beantwoord werd de ver gadering gesloten. BRESKENS. Gisterenavond ontstond brand in de op het haventerrein aanwezige stapels rijshout. Aangewakkerd door den sterken wind laaiden de vlammen in korten tyd hoog op. Met be hulp van Van Melle's motorhandspuit werd de brand gebluscht, zoodat erger voorkomen werd. De oorzaak ligt vermoedeiyk in net „vuurtje stoken" door eenige kinderen. Door hefc polderbestuur van Walcheren werd heden in het polderhuis in de Abdy te Middelburg aanbesteedde uitvoering van werken van de zeeweringen aan de Zuid- en Westwatering. Inschryvers voor het eerste perceel de hee ren C. van der Klippe, Vlissingen 8739, J. Lindenbergh Czn., Wemeldinge 8170, A. A. de Wilde, Middelburg 7975 en L. Minder- houd, Westkapelle 7883. Tweede perceel de heeren C. van de Klippe 7179, J. Lindenbergh 6980 en A. A. de Wilde 6660. DE ZAAK-DE LEEUW. De Brusselsche correspondent van het „Hbld." meldt De buitengewoon zware straf, door den iü ijgsraad van Ltir aan den Vlaanisclien sol daat De Leeuw, die had geweigerd aan Fran- sche bevelen te gehoorzamen, opgelegd, heeft niet alleen in alle Vlaamsche kringen groote opschudding verwekt, ook van de zyde der Vlaamsche socialisten is scherp verzet tegen de houding An den krijgsraad gerezen. Na de behandeling van de interpellatie van Vos Dinsdag in de Belgische Kamer, meende men dat de zaak gisteren zonder verdere verwik kelingen haar beslag zou krijgen, doch giste renmiddag hebben de socialisten gevraagd, minister De Broqueville dadelijk te mogen interpelleeren, waarin de Kamer heeft toege stemd. De interpellanten stelden vooruit in het licht, dat indien zoowel de minister als de militaire autoriteiten over tact hadden be schikt tegenover den Vlaamschen soldaat, die van te voren had te kennen gegeven dat hi1 aan geen Fransche bevelen zou gehoorzamen, zy hem by een Vlaamsche compagnie hadden ingelyfd, overeenkomstig de bepalingen van de wet, die weliswaar eerst over drie weken van kracht werd, maar waarin toch reeds de regelen van een rechtvaardig regime waren vastgelegd. Ook van Vlaamsche zyde werd dit standpunt verdedigd. Het Waalsche Kamerlid Mathieu voegde er aan toe, dat hy als Waal de door de regeering begane onrechtvaardig heid voelde en, evenals Van Cauwelaert. kon hij niet aannemen, dat De Leeuw in de ge vangenis zou moeten blijven. De gansche schuld voor de heerschende ergernis weet hij aan de koppigheid van de regeering. Hij zou vóór de motie van Vos stemmen. Janson, de minister van justitie, antwoord de by afwezigheid van de Brouqueville, dat hy hoopte dat de Kamer genoegen zou ne men met de verklaring, door den minister van landsverdediging afgelegd, die zeide, dat hij de wet op het gebruik der talen in het leger, die over drie weken van kracht wordt, stipt zou doen naleven. Wat de veroordeeling zelf betreft riep de minister eigenlijk ver zachtende omstandigheden voor de regeering in. De militaire overheid moest iugrypen. Doch de auditeur-militair generaal, te Brussel had den auditeur bij den Luikschen krijgs raad op het hart gedrukt, geen hooge straf te eischen, wat dan ook is geschied, maar de militaire rechters hebben zich streng getoond, wat hun recht was. Dadelyk echter was het O.M. in hooger beroep gegaan, zoodat de zaak nu in handen was van het militair parket generaal. Daar De Leeuw reeds drie weken achter slot en grendel zat, mocht werden ver wacht, dat de auditeur-generaal hem onmid dellijk in vrijheid zou doen stellen. Eigeniyk was het, aldus de verklaring van den minister, een indirecte afkeuring van de houding van den militairen rechter. De socialistische Kamerleden maakten hierbij de opmerking, dat onlangs een offi cier werd vrijgesproken, die zijn vrouw om het leven had gebracht, terwyl ook een ander werd vrygesproken, die minister Camilie Huysmans openlyk had beleedigd. Deze hou ding van den rechter stak geweldig af bij die welke hy thans had aangenomen tegenover een Vlaamschen soldaat, die slechts gebruik maakte van het recht, hem door de grondwet toegekend, cn dien men eenvoudig naar een Vlaamsche compagnie had moeten overbren gen, zonder 't geval te dramatiseeren. Daar uit kan men, meenden andere Kamerleden, den anti-Vlaamschen geest, die onder de of ficieren heerscht schatten. Van Cauwelaert trok uit het gebeurde de les, dat de Vlaamsche wetten ten spoedigste moeten worden toegepast en dat overal reke ning moet worden gehouden met de aspiraties va i Vlamingen en van Walen. Maar in stryd met wat van Vlaamsch-soeialistische zyde werd gezegd, kon hij de houding van De Leeuw niet goedkeuren. Naar aanleiding van een interruptie zei hij, dat de frontpartij juist een belemmering was geweest voor de alge- heele oplossing van de Vlaamsche quaestie. Zyn verklaring in het geval-De Leeuw zal zeker niet door alia Vlamingen worden toege juicht, want in ale Vlaamsche kringen was juist de houding van den krijgsraad voor misdadig gehouden. Over de verschillende moties, de eene tot goedkeuring van de regeering, werd niet ge stemd. Besloten werd, eerst morgen te stem men, doch zeker is dat de vertrouvensmotie by meerderheid van stemmen zal worden goedgekeurd. Als gevolg van de interpellaties in de Ka mer is Joris de Leeuw Woensdagavond op bevel van den auditeur-generaal in voorloo pige vrijheid gesteld. Hy is onmiddellijk van Luik naar Namen, zyn garnizoensstad, ver trokken. In Vlaamsche kringen te Brussel wekte dit bericht zekere voldoening. DE YOUNG-LEENING. De conferentie der vertegenwoordigers van de ministeries van financiën der schuld- eischers staten en het Duitsche ministerie van financiën, is het eens geworden over de uitgifte van de Young-leening. De koers van uitgifte zal 98 pet. bedragen. De obligaties, die van half jaavlijksche cou pons zijn voorzien, zullen in een tydsverloop van 35 jaren worden afgelost. Aan de circu latiebanken zal een provisie van 0.1 pet. wor den uitgekeerd. Maandag a.s. zal de raad van Beheer van de Bank van Internationale Be talingen te Bazel vergaderen om de te Parijs tot stand gekomen overeenkomst te bestudee- ren. Vervolgens zal de tekst door den juridi- schen adviseur worden nagegaan, waarna de gedelegeerden der Bank, der Ministeries van Financiën en de vertegenwoordigers der Emissiebanken opnieuw zullen bijeenkomen om de overeenkomst definitief vast te stellen. Kort daarop zal een tweede zitting van den Raad van Beheer der Bank van Internatio nale Betalingen plaats hebben. Men neemt aan dat de Bank haar werk zaamheden op 15 Mei a.s. zal kunnen aan vangen. POINCARE WEER IN DE POLITIEK. Maandag heeft Poincaré na een periode van lange rust. welke de operaties, waaraan hy zich had onderwerpen, hadden geëischt, zijn openbare we-kzaamheden hervat. Te Barle-Duc heeft hy de voorjaarszitting van den algemeene raad van het Maas-departe ment, welks voorzitter hy sinds jaren is, ge opend. De leden van den raad en het publiek, aat in grooten getale naar de vergaderzaal was gestroomd, hebben staande Poincaré bij zijn verschyning langdurig toegejuicht. Ma- ginot, de minister van oorlog, lid van den raad de prefect van het Maas-departement en Honoré, voorzitter van de financieele com missie, hebben hartelijke woorden gesproken, waarvoor Poincaré bewogen heeft dank ge zegd. NA DE ARRESTATIE VAN GANDHI. Te Bombay is het bericht over Gandhi's arrestatie met meer kalmte ontvangen dan de Britsche autoriteiten verwacht hadden. Niet temin wordt in berichten uit Bombay van particuliere Engelsche zyde er voor gewaar schuwd, hieruit te concludeeren, dat alle ge vaar geweken, zou zijn. De economische -ge volgen van de arrestatie van Gandhi zyn nog niet tot in by zonderheden te overzien en vol gens berichten uit Simla is men daar in lei dende zakenkringen van meening, dat de re geering met het nemen van verdere maat regelen tegen de nationalistische beweging zeer voorzichtig moet zyn, aangezien anders de boycot van buitenlandsche goederen wel eens verscherpt zou kunnen worden. Te Cal cutta voert de bevolking den boycot van bui tenlandsche cigaretten met groot succes uit een groote tabaksonderneming met verschei dene fabrieken in Indië moest reeds 700 per sonen ontslaan. Uit Calcutta wordt nog berichtAlle open bare byeenkomstjn zyn verboden. Negen en veertig personen werden in hechtenis geno men. Naar het station, waar de „witkielen' staakten, werd een militaire afdeeling ont boden. Twee politie-leiders zyn gewond. Op jen twintig K.M. va" de stad heeft de menigte spoorweg-rij tuigen losgehaakt. Politie en mi litairen zyn naar de bewuste plek gezonden. DE ONLUSTEN TE DELHI. Met betrekking tot de gebeurtenissen van gisteren te Delhi hebben de autoriteiten te Simla een officieele verklaring gepubliceerd. Een afdeeling politie, aldus wordt medege deeld, die per vrachtauto vervoerd werd, ge raakte tusschen een troep opstandelingen en werd met een hagelbui van steenen bekogeld. Een beambte werd door de menigte door de straten achterhaald. Troepen en pantserwa gens werden daar- gerequireerd om de orde te herstellen. De bij deze omgeregeldheden geleden verliezen worden in totaal cp 300 ge raamd. De incidenten begonnen toen de ar beiders poogden voor de regeeringsgebouwen posten neer te zetten. De plaatsvervangende chef van het politiecorps werd eveneens aan gevallen. doch hij werd spoedig door de po- litieversterkingen ontzet. Later werd een aan val ondernomen op een drietal wagens vol politiebeambten. E:~ der wagens werd door het gepeupel omsingeld. De pogingen om de ingesloten politiedienaren te bevrijden mis lukten, waarop een versterkinsgafdeeling een salvo op de menigte loste. De politie had 6 gewonden. Het aantal dooden aan inlandsche zijd eis niet bekend. AlBVirlDf bö de Malt ha V n. O!»twenmorgen heeft naby den mond van de Maashaven te Rotterdam eon aanvaring plaats geahd tusschen de Re- naniR van de N.V. Koeningsfeld en het mo torschip Uri van de Basler en Co.'s Handel- my. aldaari Op het oogenblik van de aanva ring kwam de Renania van de benedenboeien en wilde naar de Willemskade oversteken. De Uri kwam uit de Maashaven en stak over naar de Jobshaven. De kapitein van de Uri W. Gras, dacht ~erst nog voor de Reuauip, langs te kunnen varen, maar door het sterke getij kon dat niet meer, zoodat hij op het laatste oogenblik koers wijzigde. De beide schepen hebben nog gepoogd een aanvaring te voorkomen, maar dit mislukte. De boeg van de Uri drong in de stuurboordzyde van de Renania en vernielde daar een plaat en eenig berghout, de voorsteven van de Uri werd omgekruld en kreeg een scheur onder de waterlijn, zoodat het schip water maakte in de voorpiek. Beide schepen konden op eigen kracht door varen, maar de Uri zal eerst moeten gaan repareeren. Amerikanisme te Rot terdam. Nu wij te Rotterdam hooga gebouwen kregen, die een beetje op Ameri* kaansche wolkenkrabbers ïyken, gaan wy na<* tuurlijk nog veel meer Amerikaansch doen. Uit tijdschriften en films weet iedereen dat de film- en revuesterren graag oefenen boven op het aak van de hoogste gebouwen. Wy hebben nu hooge gebouwen, wy heb ben ook revue-girls, dus waarom zouden wil die Amerikaansche methode ook hier niet toepassen. Wie in de middaguren over den Coolsingef is gewandeld en met bewondering zyn blik heeft laten stijgen langs het nieuwe hotel op het hoekje van de Aert van Nestraat heeft daar dezen nieuwen vorm van reclame kunnen aanschouwen. De Dickson-girls uit de Meester's revue pa-* radeerden in hun kleurige pakjes boven op het dak en maakten er hun oefeningen, zoo vry en frank of er niet een heele ruimte was tusschen hen en den beganen grond, waa? zy anders hun triomfen vieren. Begrijpelykerwijze trok het geval nog aj eenige aandacht. Bankbedrieger gearres teerd. De door de politie te Beriy» sedert 10 jaren gezochte bankbedrieger Ar thur Thurau uit Insterburg is gisteren- te Charlottenburg gearresteerd. Bij het filiaal -van een groote bank te Kattowitz, waar ïhu- reau als employé werkte, pleegde hij voor hèt eerst uitgebreide onregelmatigheden. Hy zond n.l. credieten naar Leipzig en Dusseldorf, welke hy later bij de banken aldaar Inde. Ia totaal heeft hij op deze wyze 750.000 G. M. buit gemaakt. Spoedig daarna werd hy ge arresteerd, terwyl het geld door de politic werd gevonden. Hij werd echter spoedig uit de hechtenis ontslagen, en verdween uit Ber lijn. Met behulp van gestolen briefpapier van de Disconoto-Gesellschaft in Gelsenkirchen wist hy daarop opnieuw credietbedrog uit ta voeren en inde hij in totaal 1 millioen mark. Sindsdien heeft hij zich onder valschen naam in Polen opgehouden en ten slotte in Duitsch land. Naar aanleiding van een poging om bii een Zuricher Bank credietbedrog te plegen kwam de politie hem op het spoor. Een nieuw soort dief stal. Maandag was een vliegtuig, uit Parijs naar Londen op weg, genoodzaakt bij Berck een noodlanding te maken. Daar de machine hersteld moest worden, kon de vlucht niet voor den volgenden morgen wor den hervat, en de vlieger ging ergen in Berck overnachten. Toen hy den volgenden ochtend zijn vlieg tuig weer opzocht, bleek de kajuit te zyn leeggestolen. Een deel van zijn lading was ook weg. Het merkwaardige was dat de dief züiï keus had laten vallen op eenige pakken met nieuwe modellen van damestoiletten, door een groot Parijsch huis naar Londen verstuurd 1 Een koning der restau ranthouders. Te Londen is ge storven de Italiaan Luigi Naintre, populair bekend als „Luigi" en een van de belangwek kendste menschen van de uitgaande wereld. Hy stierf in een taxi, terwyl hij op weg was naar zijn woning. Hij kwam dertig jaar gele den naar Londen met zeer weinig geld zija zak. Hij kreeg er spoedig een betrekking als kellner in het bekende Savoy Hotel. In ver bazing wekend korten tijd werkte hy zich op en werd gérant van het vermaarde Romanos Restaurant. In 1915 opende hy een eigen eet huis onder den naam „Ciro's" en werd later algemeen bestuurder van The Criterion, een restaurant, dat in verval was. Onder Lulgi's 1 1 --^-4^ VOLKS GEZONDHEIDS- EN VEIUQHEIDSHOEKJE Schoolgaande kinderen, die zooveel uren per dag op school zitten, bovendien nog een geruimen tyd aan huiswerk moeten besteden, heboen ontspanning noodig Voor een paar uur wandelen of andere sport is geen tyd over. Een half uur voor zwemmen per dag is wel te vinden.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1