1000 500 300 25 :erste blad WOENSDAG T MEI 6§a Jaargang^ KE STAND lrtlijnen NDA E VLISSINGEN pvs: Firma F. VAN SE VEISE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. ïelei. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen itads- en Provmcienieuws STER-TABAK MARINE en leger PUROL er op Het verzacht en geneest SPORT luchtvaart KLE1NVEETEELT laikamuziek en zang, cale duetten. 9.50-, .20 Concert voor twee ismuziek. 5.5011.20 Lezingen, nplaten. 12.15—12.50 amofoonplaten. 1.35— Concert. 4.50—3.00 ncert. 8.20 „Noch ein- .50 Bridgeles. Daarna 1TERAARS BLIJFT 1MEN. naster-generaal heeft aantal luisteraars in Maart 3.093.000 be- dus een snelle voor- in de laatste maan- teraars in Engeland 000 gestegen. 3E LUISTERAARS. en tijd geleden een 1 ten doel stelt alle n een radio-toestel te vooraanstaande per. momen in het bestuur ;hikt thans reeds over n is aangevangen met imen en adressen van ,ns reeds opgaven van ;en, terwijl men bezig irken van de plannen. IV TE MOSKOU. jgonnen met het bou- iroepgebouw, dat in .1 worden opgetrokken, m dit gebouw worden er tevens een groote een radio-museum en innen aantreffen. ^0.^07 -BURG. .LEN: Bergansius, z. EDEN: md, z. J. C. Hane- T. L. Hendrikse. R O U W D Traap, 23 j. U W D Gabriëlse, 28 j. ,ANDE. il 1930. U W D ?n M. Geschiere, 23 j. n S. Vos, 21 j. A. a Sluijs, 23 j. LEN: s, z. J. A. Musch, r. Verhage, geb. Adri- eden: man van K. J. Adri- 4 Mei Sagres lei van Beira ei Perim 4 Mei Fernando No- te Beira 3 Mei v. Port Sudan i p. 5 Mei Point de Hamburg v. Londen 4 Mei van Oran van Leixoes 4 Mei Ouessant 4 Mei v. Port Said Belawan Rott. van New-York 4 Mei Gibraltar 5 Mei Sagres 5 Mei Sagres Mei Kaap Bon 3 Mei Perim p. 3 Mei Dover [ei te Buenos-Ayres i te Tsingtao fei van Süez ei Kaap Finisterre Mei Kaap Finisterre makelijkhedcn, gen, enz. Dagelijks voorstelling. gelijks voorstelling, 8 Jitvoering kinderopO" de Bron", Concertge* 8.49 21.21 10.09 22.27 11.02 23.21 ïuto's, Metsen uïgen. I uur 8.03 8.05 8.06 L1SS1NGSCHE COURANT LoNNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener Klis, zijn GRATIS verze- lerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEÏTSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 7 MEI. Rechtstreeksche derde klasse verbinding VlissingenZuid-DuitschlancL Met ingang van den zomerdienst zullen in 3 treinen D 107 en D 108 Kaldenkirchen— Hissingen en terug, ook op het traject Box- >1-Vlissingen en terug 3e klasse rijtuigen oopen, waardoor een rechtstreeksche derde i verbinding tusschen Zuid-Duitsch- and en Vlissingen (Londen) wordt tot stand ebracht. Aanvragen naar pensionruimte. Wederom staan wij voor den aanvang van in, naar wij hopen, mooi zomerseizoen voor nze badplaats. De aanvragen bij Vreemde- ingenverkeer komen reeds talrijk binnen, naar op vele vragen moet deze vereeniging iet antwoord schuldig blijven door gemis aan egevens, welke zij van belanghebbenden zou loeten krijgen. Talrijk zijn vooral de aanvragen naar pen- lonruimte met prijzen, terwijl ook vele aan- ragen naar gemeubileerde kamers met ge- ruik van keuken en naar gemeubileerde wo- lingen binnen komen. Wellicht is het niet algemeen bekend, dat e secretaris van Vreemdelingenverkeer, jhr. I Boreel, Boulevard Bankert 98, een regis- rr bijhoudt waarin alle pensions worden to eschreven om bij navraag te worden door legeven. Deze inschrijving geschiedt geheel losteloos. Slechts moeten belanghebbenden ich verbinden zich aan de door hen opgege- en prijzen en condities te houden, daar men s uit de registers wordt geschrapt. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier taan als werkzoekenden ingeschreven1 etterzetter, 3 opperlieden, 2 grondwerkers, 1 raterbouwkundig opzichter, 1 leerling-vlech- er, 2 machinisten, 1 bankwerker, 2 metaal- Iraaiers, 1 trimmer, 1 aankomend smid, 1 anhouder, 1 constructie-werker, 1 slager, 1 ulnman, 1 magazijn-meester, 1 kellner, 5 kantoorbedienden, 7 varensgezellen en 29 arbeiders. Totaal ingeschreven perso nen 62vorige week 62. Vereeniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg. Concert- en Gehoorzaal. En zoo heeft dan „de Instrumentale" gis- erenavond het Middelburgsche muzieksei- eoen besloten met een zeer belangrijk con- ert. Niet alleen met een belangrijk concert, toch ook met een uitvoering, welke in alle pzichten geslaagd mag heeten. Met de symphonie in D.-min van César ftanck, den stichter van de moderne Fran- «he richting, werd begonnen. Met eerbied en denken we altijd aan den grooten tohann Sebastian Bach, maar onwillekeurig 'aren we aan zijn naam dien van den be zemden organist van de Saint Clotilde te omdat beidér levensbeschouwing en religieus© geaardheid zooveel overeenkomen in beide stil berustten in miskenning en on- tègrepenheid. Thans is Franck's cyclisch ^werkte symphonie, het eenige werk in deze ;unstsoort, wat de componist geschreven ieeft, „klassiek" geworden. Zij is een voor bid van absolute muziek, is geen program matische schildering. Wat zij tot ons zegt openbaart zeer sterk de diep religieuse natuur van den grootmeester, zij beweegt 'ch a.h.w. langs een stijgende lijn van droe- 5nis tot geluk, van duisternis tot licht. Im- tosrs hoe troosteloos begint deze symphonie eQ boe vreugdevol is het slot. Welk een cli- Dlax bevat het Lento gevolgd door het Alle- En hoe fijnzinnig is het Allegretto ge dacht, waarin de roerende, treffende melodie J311 de alt-hobo tot luisteren dwingt en strij- ers en harp het pizzicati de begeleiding ver- torgen. De groote, bijzondere orkestbezetting tohgt een zeldzame polychromie de inter pretatie was fraai doorzichtig, het ensemble geprezen worden, strijkers, hout en ko- evenzeer, al overstemde dit laatste het Vaartuig wel eens. e heer Joh. H. Caro, de eminente hoofd man over half-honderd, mag met groote vol- ening op de vertolking van deze eomposi- £e teru£ zien. Het spontane applaus leider gebracht, was meer dan verdiend. Pauze Hubert Cuypers „Terwe", on- leiding van den componist. Voorwaar een groot* eer voor de vereeniging om te musl- Vergeet niet, Jat doorzijn heerlijken geuren fijnen zachten smaak het rooken van een pijp tabak populair heeft gemaakt! Denk daaraan,wanneer ge begint met het rooken van een pijp. Dan zal dadelijk Ster tabak Uw merk zijn. ceeren onder de directie van een dirigent met zoo'n uitstekende reputatie. „Terwe", een gedicht van René de Clercq, werd gezegd door Alphons Laudy, declamator te Amster dam, het orkest illustreerde het gereciteerde muzikaal. Allereerst dient gezegd, dat Cuy pers bij dit dichtstuk buitengewoon mooie muziek geschreven heeftzij is een kunst uiting van voorname schoonheid, welke tot het hart spreekt en, in haar vormenklaarheid doorschijnend, zuiver en sterk van plastiek is. De vroolijk-boersche stemming, humor, vreugde, vrede, gramschap, drift, weemoed, teederheid, feestviering enz., 't is alles zoo zuiver menschelijk en frisch door den com ponist in tonen uitgebeeld, dat men zich niet aan den indruk onttrekken kan. Zinrijk van teekening, stemmig van schildering en rijk aan kleuren wordt het orkest, wanneer het zich van zijn taak kwijt, zooals gisteren het geval washet vormt dan een zichtbaren, fijnen artistieken achtergrond, harmoniee rend in den ruimsten zin van 't woord, met het gesprokene. In Alph. Laudy ont moetten we een declamator, die de Clercq's heerlijk gedicht op begaafde wijze wist voor te dragen buitengemeen helder en duidelijk van uitspraak, perfect van dictie, boeiend en begeesterend, uitmuntend door voortreffe lijkheid van stijl en diep-gevoel. Hubert Cuypers leidde het orkest en den solist in dit declamatorium met ware mees terhand. We danken hem hartelijk voor 't aangename verblijf in Vlaanderenland en 't Meische sneeuwbuitje Het opgetogen auditorium heeft van zijn groote tevreden heid op ondubbelzinnige wijze blijk gegeven en dirigent en declamator langdurige bijvals betuigingen geschonken. De heer Cuypers ontving een lauwerkrans. Zeer sympathiek liet de componist orkest en solist in de hul diging deelen. o. Meelfabriek te Middelburg stopgezet. Het personeel der N.V. Vereenigde Meelfa brieken te Middelburg, dat sedert October ge regeld werkzaam was, is thans tegen 10 Mei ontslag aangezegd, wegens stopzetting der fabriek, aldus meldt „het Volk". De wacht geldregeling, welke destijds door de vennoot schap en de gemeente was afgesloten, loopt met 1 Juni a.s. af. Het kasteel Westhove te Domburg. Het aanhoudend stukrijden van de rijwe gen naar en toegang gevende tot Westhove, door zware auto's en autobussen, is oorzaak dat het bestuur van de stichting „Westhove" te Oostkapelle besloten heeft touringcars en autobussen met meer dan 6 zitplaatsen niet meer op Westhove toe te laten. Door het plaatsen van bordjes bij beide uitgangen van Westhove is daaraan verdere publiciteit ge geven. Aan een groot gevaar ontsnapt. Gisterenmiddag te ongeveer vier uur reed op den weg van Wemeldinge naar Goes een autobus, waarin slechts één passagier had plaats genomen. Op het punt waar het lo- caalspoor den weg kruist, brak juist op het moment, dat er een tram in aantocht was, een der assen v£:r de bus. Slechts door zeer krachtig remmen wist de chauffeur een aan rijding te voorkomen. De bestuurder en de passagier bekwr.men slechts lichte verwon dingen. Officieel bezoek. De Commissaris der Koningin zal Maandag 12 Mei de gemeenten Goes, Héinkcnszand en 's Heer Arendskerke bezoeken. De nieuwe zeesluis te Ter Neuzen. De correspondent van „het Vad." te Brus sel meldt De Belgische minister van openbare wer ken, Caenegem, heeft een bezoek gebracht aan de Gentsche zeehaven en ten stadhuize met burgemeester Vanderstegen een schets van een ontwerp eener niéuwe overeenkomst tusschen de stad Gent en den Belgischen staat betreffende uitbreiding van de haven en het bouwen van een nieuwe zeesluis te Ter- neuzen geredigeerd. Ook drong de burgemeester er nogmaals bij den minister op aan, dat, zonder een ensem ble-oplossing van het Nederlandsch-Belgi- sche vraagstuk af te wachten de kwestie van de nieuwe zeesluis te Terneuzen, welke bij conventie van 29 Juni 1895 in beginsel is ge regeld, door middel van afzonderlijke onder handelingen tusschen de regeering te Brus sel en die in Den Haag haar beslag zou krij gen. De minister zegde den Gentschen burge meester zijn steun toe. Landarbeiderswct. Bij Kon. besluit vin 22 April is toegelaten als uitsluitend ter bevordering van de ver krijging van onroerend goed door landarbei ders werkzaam, de vereeniging ter bevorde ring-van de verkrijging vfcn onroerend goed door landarbeiders „Eigen Erf", gevestigd te Hulst. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is aan de gemeente Cadzand een voorschot uit 's rijks kas verleend tot een maximum van f 3600, ter verstrekking aan de stichting, in die gemeente uitsluitend werk zaam ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, ter uit betaling van het door een landarbeider be- noodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist wegens over vorige, jaren te weinig betaalde belas tingen naar inkomen en/of vermogen (gewe- tensgeld) is ontvangen bij den inspecteur der directe belastingen enz. te Ter Neuzen 51. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 14 Meimajoor-torpedist J. v. d. Dussen van wachtschip Willemsoord naar Z 7. 15 Meischipper C. H. F. Wilckens van Z 7 naar Van Speijk. 17 Meisergeant-konstabel L. D. Zuider- wijk van wachtschip Willemsoord naar Gel derland sergeant-majoor der mariniers J Overduijn van af deeling mariniers naar wachtschip Willemsoord en geplaatst bij de G. S. S. 23 Meisergeant-schrijver C. G. Huijssoon van wachtschip Willemsoord naar onderzee- dienstkazerne majoor-monteur J. F. Baaij- ens van wachtschip Willemsoord naar onder- zeedienstkazerne. 6 Junimajoor-konstabel A. v. d. Berg van wachtschip Willemsoord naar marinekazerne Amsterdam. 20 Junibootsman J. J. M. A. Rombout van wachtschip Willemsoord geplaatst bij de G. S. S. Onderstaande schepelingen zijn bestemd in de maand Juni a.s. naar Oost-Indië te wor den uitgezonden Majoor-torpedomaker J. Jansen, sergeant- torpedomaker J. H. Valkenburg, idem H. C. Veenhuizen, sergeant-machinist A. van Rijs wijk, majoor-monteur J. van Hulsbergen, sergeant-schrijver W. Lichtenbeld, korpo raal-torpedomaker T. Staal, idem G. Aanen, idem P. C. Kok, korporaal-machinist A. C. Hablous, idem J. G. A. van Kordelaar, idem J. Bakker, idem P. J. Fraanje, idem F. Gij- zendorffer, korporaal-vliegtuigmaker B. Arends, kleermaker A. Lucas, barbier L. Ep- pen, kwartiermeester A. van Duist, idem E. Schaap, korporaal-konstabel L. van Rooij, idem J. G. Weug, korporaal-timmerman W. van den Brink, matroos 3e klasse L. J. Snij ders, idem 2e klasse W. Creteer, idem S. H. C. Dronkers, idem J. Hoep. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Bevordering van reserve-officieren. Naar aanleiding van de door den minister van defensie getroffen maatregelen, waarbij de bevordering b.z.j. der actieve officieren werd stopgezet en dus geen bevordering in de zgn. dubbelrangen meer plaats heeft, werd door de Algemeene Vereeniging van Verlofs officieren der Nederlandsche Land- en Zee macht, een schrijven gezonden aan den mi nister, waarin verzocht wordt om in de eerste plaats in 't belang van den Lande, maar voorts ook in dat van het korps reserve-of ficieren de bevordering in de toekomst zoo danig te regelen, dat de reserve-officier in vredestijd den rang bekleedt, die in overeen stemming is met de taak, welke hem bij eventueele mobilisatie wacht. Kapitein C. Erpenbeek de Wolff, van het korps luchtdoelartillerie, keert 10 dezer, om zijn detacheering bij den staf der Ie divisie te 's-Gravenhage, naar zijn korps te Utrecht terug. Zwemvereeniging „Luctor et Emergo" te Middelburg. Gisterenavond werd te Middelburg de jaar vergadering gehouden van de zwemvereeni ging „Luctor et Emergo", onder voorzitter schap van den heer W. de Graaf, die in zijn openingswoord, herinnerde aan het overlijden van den heer J. van de Putte,' in leven be stuurslid der vereeniging. Ieder lid weet wat deze voor de zwemsport heeft gedaan en het mag dan ook een groot verlies voor de ver eeniging heeten, dat hij is heengegaan. Men kan zijn nagedachtenis niet beter eeren dan in zijn geest voort te werken. Ter stille hulde aan die nagedachtenis verhieven zich de talrijke aanwezige leden een oogenblik van hun zetels. Van de zustervereenigtog te Souburg was een verzoek ingekomen om medewerking voor verbetering van toestanden bij de zwemplaats in het kanaal aldaar. Dit werd voor kennis geving aangenomen. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den heer Minderhout, bleek, dat het aantal leden belangrijk is toegenomen en wel van 43 tot 90, dat het aantal gezinsleden 7 bleef en het aantal adspiranten terug liep van 16 op 12 Als vermoedelijke datum voor den tradi- tioneelen wed trïjd werd genoemd Zaterdag 12 Juli. Een der leden wil daarbij 50 M. vrijen slag voor veteranen en een baan van 50 M. vrijen slag zien opgenomen, terwijl nog een ander lid ook reddend zwemmen wil opnemen. De voorzitter meent dat men het program ma niet moet overladen en komt dan tot een circulaire van de vereeniging „het Oranje- kruis" over de in verschillende provincies te houden wedstrijden op 21 Juni en zulks ook te Middelburg. Er kunnen aan die wedstrijden ploegen van drie personen medewerken, nml. een drenkeling, een redder en een helper. De wedstrijd is volgens het programma gesplitst in een voor hen, die nimmer aan een wed strijd deelnamen en voor hen, die dit wel eer der deden. Vliegongeluk en noodlanding. Het marinevliegtuig D 25 is gisterenmiddag bij Willemsoord van 100 meter hoogte in een vrille naar beneden gekomen. Sergeant Kerk hof heeft daarbij een been gebroken en mo gelijk nog andere kwetsuren opgeloopen. Het toestel F 9 heeft een noodlanding ge maakt bij Averhorn. Het kreeg geen averij en persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Een kranige vliegster. Gisteren startte van het Londensche vlieg veld Groydon de 22-jarige Miss Amy John son, alleen in een Gipsy Moth-sportvliegtuig- je, teneinde te trachten, alleen naar" Austra lië te vliegen. Gisteren tegen den avond vol tooide zij de eerste etappe van haar vlucht door veilig op het vliegveld Aspern bij Wee- nen te landen. Amy Johnson's machine biedt oorspronkelijk voor twee personen plaats, doch op de plaats van den passagier heeft Miss Johnson een extra-tank laten inbouwen. De jonge pilote hoopt den afstand van 13.000 mijl in lange etappes te vliegen. Heden hoopt miss Johnson Constantinopel te bereiken. Vliegongelukken. Naar het Engelsche ministerie van Lucht vaart mededeelt is in de nabijheid van Fe- schawar in Engelsh-Indië een Britsch ge vechtsvliegtuig neergestortde waarnemer werd gedood en de bestuurder zwaar gewond. Een tweede vliegtuig-ongeval had in Enge land plaats in de nabijheid van Hampton. De vlieger, een voormalig officier en behoorende tot een aanzienlijke Engelsche familie, werd gedood. Luchtzak-mijten en ingewandswormen. Misschien met uitzondering der pinguins en struisvogels, bevinden zich in elk vogel lichaam luchtzakken, waarin een deel der in geademde lucht binnenkomt. Deze hebben vliezige wanden en staan met de holle been deren in verband. Een vogel kan zich daar door als het ware opblazen, zijn omvang ver- grooten zonder zijn gewicht te verhoogen. Hiermee wordt dus de vliegkraeht versterkt. De luchtzakken liggen onder de longen in het gebied van de lever. Zij komen meestal parig voor, behalve de enkele borstcel. De grootste zijn de twee buikcellen. Verder heeft men nog een paar halscellen en nog een paar an dere cellen. Als de slijmhuid van keel en luchtpijp aangetast is, komt de ontsteking vaak tot in de luchtzakken. De dieren heb ben dan heel weinig eetlust, zijn ruig in de. veeren, hun ademhaling is rochelend en ver sneld. In ernstige gevallen dreigen de dieren te stikken. Het inademen van lysol- en cre- olindampen geeft soms wat opluchting. Men plaatst daartoe het lijdende dier apart in een goed geventileerde ruimte en laat zich daar lysol- en creolinedampen ontwikkelen. Maar ook kunnen luchtzak-mijten zich nestelen in de luchtzakken. Zij doen zich daar 'zooals in de luchtpijp voor als wtf/cs stipjes en veroorzaken een croupeuse aan doening. Soms heele proppen geelachtig slijm treft men er aan, afgescheiden door deze mijten. Een fluitend, benauwd geluid laten de zieke dieren hooren, ze vermageren sterk en gaan ten slotte aan uitputting verloren. In sommige gevallen geeft de hiervoor be sproken behandeling eenig effect. Beziet men de bedoelde witte stipjes onder sterke ver- groottog, dan bemerkt men dat het mijten zijn, dus achtpootig en wel gelijkende op de zelfde schurfmijt, die de kalkbeenen veroor zaakt. In het darmkanaal onzer hoenders leven meestal wormen. Ten eerste de lintwormen meun vele geledingen, waarvan de oudste het verste en de jongste het dichtste bij den kop zitten. Deze kop is het eigenlijke dier, dat zich met krachtige haakjes vasthoudt aan de binnenzijde der darmen. Daarvan al leen bestaan bij onze kippen meer dan twin tig soorten. Zy doen die op door het eten van slakken, aardwormen, kevers enz. De mest- deelen der aangetaste hoenders zijn dan slijmerig en bloederig hoewel de eetlust niet merkbaar mindert, neemt men toch verma gering waar. Jonge, nog onvolwassen exem plaren blijven er achterlijk en kunnen vaak aan epileptische toevallen lijden. Men sluit zulk een dier een vollen dag op zonder eenig eten, geeft dan een thee- of een eetlepel ri cinusolie in, al naar de groote en den leeftijd. Dan komt men aan met het lintworm-drij vend middel, bijv. drie gram gemalen areka- noot met wat meel en boter tot een pil ge- maaktt Twee uur daarna zal de lintworm met de faéces te voorschijn komen. Zoo niet, dan geeft men weer vijftien gram ricinusolie in. Inplaats van arekanoot kan men ook een gram kamala per kip gebruiken. Spoel wormen komen haast zonder uitzon dering voor. In groot aantal zijn ze nadeelig en vormen soms tot een bal ineengekronkelde massa's, die den darm verstoppen. De hoen ders, die te veel van deze logé's hebben, ver mageren, maar behouden hun eetlust. Als voorbehoedmiddel is het goed zoo nu en dan rauwe ui te geven, goed fijn gesneden en door 't zachtvoer gemengd. Om de spoelwormen te verwijderen geeft men een gram gemalen arekanoot per dier in pillenvorm. Daarbij moet de voorzorg genomen worden, dat alle mestdeelen, waarin zich wormen kunnen op houden, zoo vlug en zoo nauwkeurig mogelijk opgeruimd worden. Hoewél spoehvormen en aardwormen niet hetzelfde zijn, achten wij het geven van aardwormen toch niet aanbe velenswaardig, daar de aanwezigheid van allerlei schadelijke parasieten of hun eiereen of onvolkomen vormen bij de aardwormen kunnen aangetroffen worden. Het is ook daarom, dat wij steeds adviseeren gestorven dieren, aan welke ziekte ook, niet te begraven, maar te verbranden of aan den vuilnisman mee te geven. Als dierlijk toegift geven wij daarom veel liever versch paardenvleesch, dat is gekeurd en niet duur. Daar is echter ook weer een maar b-'j, namelijk zoo vlug mogelijk achtereen opgebruiken.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1