500 300 150 25 DINSDAG 6 MEI EERSTE BLAD Vlissingen ter Antwerpsche Wereldtentoonstelling; LEERT ZWEMMEN STAND dentie itlijnen :rsen !cht da vlissingen No. IO© 1930 Uitgave: Firma F. VAM OE VELDE Ir., Walstraat 58-60. Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws nelancholikste vent, ;en meisje of ze zijn hè zei de vette, :ke hand op de boe- Allemaal in kalfs- looiste is, dat ik al ;lacht. M. id April. O U W D le Visser, 20 j. W D Cevaal, 23 j. E N Roose, z. RKE. o u w D S. G. Noom, 23 j. U W D en M. van Keulen, O U W D J. Harink, 41 j. M. Koreman, 26 j. C. Bliek, 26 j. D. sterman, 23 j. CJ W D J. H. E. Elenbaas, L E N ters, d. M. van d. DEN: w van J. J. Strijd. heer P. C. Oorschot >nden stuk dat wij, eerst in ons vol- pnemen. Red. >ril van Gibraltar ei Perim Mei van Genua ran Batavia tvia van Rott. en" (thuisr.) 2 Mei Mei van Londen n. Mei Perim Mei Gibraltar New-York n. Rott. Wight lei van Marseille pan Southampton Icutta naar Rott. lei Cape Race fan Weihaiwei Mei 1930, des nam. rsen. 'koopen. Londen 12.07 -ƒ 59.33 Brussel 9.73—9.76. r. Ponden 12.06— -ƒ 59.38 Belgische Fransche Francs L 767.0 te Rost. 749.1 te Valencia, avond van 6 Mei id. Meest zwaarte- p regen of onweer. gelijks voorstelling, lijks voorstelling, voering kinderope- Bron", Concertge- HG. Mei. Generale ireeniging voor In- mcert- en Gehoor- 7.19 8.49 19.51 21.21 to's, Fietsen teen. uur 8.01 8.03 ft 168e Jaargang VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct-, iedere regel meet 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit twee bladen (Van onzen eigen correspondent) „Zie, heerlijk ligt die stad daar aan den mond der Schelde, Daar, waar van 't Noord en 't Zuid de waat'ren samengaan Vlissingen en Antwerpen zijn zustersteden. Steden der Schelde zijn zij, gebouwd in grij ze oudheid, gelijkwaardig van aspect, ethno- logisch onafscheidelijk. De Schelde is de bronader van "hun beider rijkdom, *de stroom die hen verbindt als een zilveren band, de cyclopische schakel in den wereldstroom, die reikt tot aan de oevers der oude en nieuwe Is Antwerpen de sleutel der Vlaand'ren en van geheel België, Vlissingen is de sleutel der Nederlanden. En geografisch superieur aan de Vlaams.che Scheldestad is de Nederland- sche, die niet alleen door den breeden Schel- destroom, doch ook door de zee omarmd wordt. Doch de bevoorechte aardrijkskundige van Vlissingen heeft de laatste eeuw voor de stad weinig practische beteekenis ge had. De gedeeltelijke verwoesting in 1809, door het Engelsch bombardement, heeft diepe sporen gelaten, wonden die nog niet onzicht baar geheel zijn. De desertie van den rijken koopmansstand oehoorde wel tot de ergste gevolgen van dat rampjaar. Langen tijd was Vlissingen bedreigd en was de zee haar niet getrouw gebleven de stad ware, gelijk het door de zee verlaten, verzande en verstorven Damme, in Vlaanderen, tot doodenstad verval len. Doch de zee is gebleven en met haar de glorie van het groot verleden, waaruit kracht geput kon worden voor een schoonere toe komst. Practische verbeteringen aan hare kust- en havenwerken, in de laatste vijftig jaren uit gevoerd, hebben de geleden schade weer eenigszins hersteld en er de opwekking van den sluimerenden ondernemingsgeest moge lijk gemaakt. En de huidige stadsbestuurde- ren, bewust van de bijna onbegrensde expan- sie-mogelijkheaen die Vlissingen biedt,werken onvermoeid om de stad economisch gelijk waardig te maken aan de voordeelen harer aardrijkskundige ligging. Doch wat door historische factoren in één slag vernield werd wordt zelfs door de grootste wilskracht en energie zoo maar niet in één slag weer op gebouwd. Daarvoor is geduld noodig van ja ren, toewijding van een geheel menschenle- ven, hulp van allen die het goed mepnen met de economische ontwikkeling hunner stad, doch ook de medewerking van koop krachtige vreemdelingen, die zich te Vlis singen willen vestigen. Het is deze laatste noodzakelijke medewerking vooral, die een grootste voorwaarden is voor de mogelyk- van een krachtige opleving der stad Wil Vlissingen weer worden een der voornaamste havens van het vasteland, gelijk in de 17e eeuw, toen Vlamingen en Hugenoten zich daar kwamen vestigen en de tot eer n rijkdom brachten, dan zal zij zich naar buiten moeten orienteeren voor in- v'oer van kapitaal en vestiging van handels ondernemingen en reederijen. Andere havensteden als Vlissingen hebben dezelfde economische worsteling moeten doorstaan. In dit verband biedt de Fransche haven Duinkerken, een treffend voorbeeld van vergelijking. Door import van kauitaal en vestiging van groote reederijen is Duinkerken de laat- twintig jaren uit zijn economische isola- verlosten een haven van internationale geworden. Ook voor Vlissingen is een dergelijke uitbreiding gewenscht en mo gelijk. De stad Vlissingen heeft op zeevaart- gebied de oudste brieven van Europa (reeds in Hot jaar 917 bezat Vlissingen, ter hoog'te van de tegenwoordige Breewaterstraat, een zeehaven en een veer op Vlaanderen) z\j beeft een natuurlijke haven en een volk van geboren zeevaarders. Daarom wil het huidige stadsbestuur aan haar grootsch verleden recht doen wedervaren, door energiek te wer ken aan di volledige economische reconstruc ts der stad. Den bewonderenswaardige poging daartoe s de officieele deelname der gemeente Vlis- s-bgen aan de wereldtentoonstelling te Ant- erpen. Vier Nederlandsche havensteden, bisterdam, Rotterdam, Vlissingen en Dord- e<*t exposeeren daar. De Nederlandsche Ic eldestad heeft derhalve haar grootsch ver- en niet verloochend, zij is gebleven in de J der Nederlandsche zeehavens. Voor ons, s vreemdeling en buitenstaander, met de Vlissingsche toestanden vrijwel onbekend, is het misschien gemakkelijker het economisch nut dier deelname te beoordeelen dan voor inwoners der stad Vlissingen zelf. Wij zeggen dit dit naar aanleiding van een persgesprek dat wij hadden met den heer ir. E. de Kruijff, Nederlandsch regeerings-gedelegeerde ter Antwerpsche wereldtentoonstelling. Zooals men weet wordt het Nederlandsch paviljoen te Antwerpen eerst medio Mei geopend, ter wijl er de Nederlandsche pers op 6 Mei a.s. daartoe uitgenoodigd door het uitvoerend comité en de Nederlandsche regeering* een officieel bezoek zal brengen. In afwachting daartoe hebben wij ons, om eenige inlichtin gen over de Nederlandsche deelname, tot den heer Ir. De Kruijff gewend, welke zoo welwillend was ons die te verstrekken. Zijn mededeeling dat alle Nederlandsche zeehavens, Amsterdam gecombineerd met IJmuiden, Rotterdam met Dordrecht en Vlis singen zelfstandig, vertegenwoordigd waren, werd door ons gezelschap met bewondering ontvangen met bewondering voor het kleine landje aan de zee, dat naar verhouding de meeste en de grootste zeehavens van Europa heeft, met bewondering ook voor Vlissingen „eet avant-port d'Anvers", zooals wij het hoorden zeggen van een Brusselsch confrater. Gedurende zes maanden, vanaf Mei tot Octo ber, zullen alle vreemdelingen die de Ant werpsche World's-Fair bezoeken, dat fasci- neerende woord herhalen, zullen alle belang stellenden daar aanschouwelijk vernemen dat Vlissingen geen simpele „doorgangs-haven", doch de „voorhaven" van Antwerpen is en zal het meer en beter tot de zakendoende wereld doordringen dat Vlissingen, met zijn drieledig hinterland van Rijn, Maas en Schelde, van nature geschikt is als cargo- en passage station voor alle overzeesche fluviale trans porten. Het zijn deze impressies, welke zich aan den vreemden bezoeker van den stand „Vlissingen" te Antwerpen, onwillekeurig opdringen en die hem van de Nederlandsche Scheldestad een grootschen indruk geven. Teneinde niet vooruit te loopen op het persbezoek aan het Nederlandsche paviljoen te Antwerpen op 6 Mei a.s., zullen wij thans volstaan met eenige algemeene mededeelin- gen betreffende de Vlissingsche deelname. Aan de inzending der gemeente Vlissingen nemen deel het gemeentelijk havenbedrijf en de stoomvaart-maatschappij „Zeeland". N.V. Koninklijke Nederlandsche postvaavt maatschappij. Tot de Vlissingsche inzending behoort een fraaie maquette van de haven en de haventerreinen, alsmede van de installatie en outilleering, van het spoorweg-emplace ment en van de gebouwen en inrichtingen, welke in verband staan met scheepvaart, handel en industrie. Een schilderij van de oude reede te Vlissingen, kaarten van de Schelde-monding en van de reede en het achterland van Vlissingen, illustreer en op zeer duidelijke wijze de belangrijkheid harer geographische ligging en de daarmede in ver band staande expansie-mogelijkheden. Het model van een der Zeeland-booten van den Kanaaldienst Vlissingen-Harwich en een diorama van het Grand Hotel Britania, met boulevard en strand, trekken voorts de aan dacht. Van grote beteekenis voor het internatio naal tourisme is de inzending van de stoom vaart-maatschappij „Zeeland", welke zeer suggestief, zoowel aan de reislustigen van over-zee het genot van een „pretty trip to Holland, Belgium and Germany via Harwich" in het vooruitzicht stelt, als aan de bewoners van het vasteland, die zij aanmoedigt tot een bezoek aan Londen, met de snelle en gerief lijke „Zeeland"-booten tot Harwich en verder met den „Flushing Continental-Express", Van zeer groot belang voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer te Vlissingen zelf, is de genoemde inzending van het Grand Hotel Britannia, welke tevens een aanschouwelijke voorstelling geeft van Vlissingen als bad plaats. Expansie naar buiten, expansie naar bin nen, schy'nt de leuze te zyn geweest der Vlis singsche inzenders. Vlissingen grooter als ha ven, grooter als stad ook, door een intensieve exploitatie van Vlissingen als badplaats. Het na-oorlogsche vacantie-leVen concentreert zich, voor Europa, voornamelijk in de Noord zeebadplaatsen. Ieder jaar wordt de trek naar de badplaatsen grooter en vooral de Belgische, met Oostende als centrum, profiteeren van het toenemend bezoek. Het kleine stukje zee waarover België beschikt, de 70 K.M. strand., die zich uitstrekken van Knocke tot Panne, worden geheel door de zeebad-exploitatie in beslag genomen. Zuidelijk van Oostende rezeu de laatste tientallen jaren de badplaatsen als aangespoelde plezierstranden uit de zee. In het geheel bezit België een twintigtal fio- reerende badplaatsen, onder welke Oostende, Blankenberghe, Heijst aan Zee, Knocke, Nieuport-Bad, Mariakerke, Westeinde, Wen- öuyne, Coxyde, Lombartzijde, Duinbergen, Raversyae, Breedene, Oostduinkerke, Zee- brugge en La Panne de voornaamsten zijn en geheel van. de zeebad-exploitatie moeten be staan. Vlissingen ligt, als de meest zuidelijke Ne derlandsche badplaats, in de kustlijn der Bel gische badplaatsen. Zij biedt echter, met uit zondering van Oostende, op de Belgische bad plaatsen tal van voordeelen. Daar is voor eerst d3 stad, de in ouderdom vergrauwde, de bezienswaardige, met hare uit de grijze oud- beid overgebleven monumenten als die van den Gevangentoren, den Sint-Jacobstoren, het Beeldenhuis, 'de Baskensbrug, de Klompen winkel, het Beursgebouw en andere gebouwen, die de belangstelling van het internationaal tourisme ten volle waard zijn. Daafr is vooral het strand, het eenige zuiderstrand van Ne derland, gelegen aan den druk bevaren Schel- demond, een ligging die Vlissingen èn om het natuurschoon èn om het grootsche schouwspel der voorbijtrekkende zeestoomers, geogra- phisch tot de meest bevoorrechte van alle Noordzee-badplaatsen maakt. De laatste jaren echter heeft Vlissingen moeten worstelen tegen de buitenlandsche concurrentie en voornamelijk tegen de legen de van „den goedkoopen franc". Ook Neder landers prefereeren nog altijd, om een fictief voordeel, de Belgische badplaatsen, terwijl Vlissingen èn schooner èn niet duurder, dik wijls veel gosdkooper is. Dit te demonstreeren was mede het doel der Vlissingsche inzenders ter Antwerpsche wereldtentoonstelling. Als badplaats en havenstad gaat Vlissingen een groote toekomst tegemoet. Door de cosmopo- litische, doelmatige en tot de wereld spreken de publiciteit, waarvan de Vlissingsche stads bestuurderen te Antwerpen een zeer geslaag de proeve geven, uit te breiden tot de groote persorganen in Nederland, België, Engeland en Duitschland zal het huidige geslacht daar van nog de vruchten plukken in het beleven der grootere toekomstwelke de huidige Vlis singsche generatie zich droomt Geneeskundig onderzoek voor het huwelijk. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de vereeniging Geneeskundig onderzoek voor het Huwelijk om van regeeringswege te doen wijzen op het nut, dat geneeskundig onderzoek vóór het huwelijk kan opleveren, en een aanschrijving tot de gemeentebestu ren te richten ter zake van de geschriftjes dier vereeniging, omdat het naar zijn mee ning niet op den weg van de regeering, maar op den weg van het particulier initia tief ligt, het doel, dat die vereeniging zich stelt, te bevorderen. Een tweede verzoek der vereeniging beoogt de wenken, die van tijd tot tijd van den Gezondheidsraad uitgaan, mede dienstbaar te maken aan de bevordering van 't genees kundig onderzoek vóór het huwelijk. In ver band hiermede heeft de minister aan de vereeniging bericht, dat hij den Gezond heidsraad heeft doen weten, dat hij er zich mede vereenigen kan, indien de Gezond heidsraad in zijn publicaties bij tijd en wijle op de beteekenis van het geneeskundig on derzoek vóór het huwelijk op de wijze, die de voorzitter geraden acht, de aandacht vestigt. Bevolkingsboekhouding. In een nota van wijziging van hoofdstuk V der rijksbegrooting voor 1930 wordt 30.000 aangevraagd voor een proefneming met het gezins-persoonskaartenstelsel voor de bevol kingsboekhouding der gemeenten. Het vraagstuk nl., hoe de bevolkingsboek houding der gemeenten zal moeten worden ingericht, zal opnieuw, met inachtneming van al hetgeen daarover gesproken en ge schreven is, door de commissie voor de be volkingsboekhouding in studie worden gen 3- men. Van veel nut zou daarbij zijn, indien men over gegevens kon beschikken, met be trekking tot de werking in de practijk van het door die commissie voorgestelde gezins- persoonskaartenstelsel. Vergelijking is dan veel beter mogelijk en bij de beslissing over het eventueel toestaan van het voor invoering van dat stelsel benoodigde bedrag zou niet alleen met theoretische beschouwingen reke ning behoeven te worden gehouden. Door vóór- en tegenstanders van het nieuwe sys teem is daarom het denkbeeld van een proef met dat '<mwe stelsel aanbevolen. Wijst een proef uit, dat invoering niet geraden is, dan is met het aan de proefneming ten koste ge legd bedrag dit resultaat niet te duur ge kocht. Reorganisatie van den belastingdienst. Naar „de Tel." verneemt kan thans bin nen afzienbaren tijd een ingrijpende reorga nisatie van den belastingdienst worden te gemoet gezien. Frt ligt in de bedoeling van het dienstvak der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, het onderdeel directe belastingen af te splitsen en dit te voegen bij den dienst van registratie en domeinen, ook voor zoover het betreft de buitendiensten. Dit beteekent o.a. dat de gecombineerde functie van inspecteur der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen, zooals die thans in de meeste gemeenten bestaat, komt te vervallen. Het nieuwe dienstvak der in voerrechten cn accijnzen zal eenige overeen- kemst vertoonen met het Zollamt, zooals dit in Duitschland bestaat. Het zou voorts in de bedoeling liggen, den gecombineerden dienst van registratie en directe belastingen onder te verdeelen in een twaalftal groote inspecties, welker hoofd een bevoegdheid zou krijgen, die overeenkomt met die der tegenwoordige directeuren der directe belastingen. Reeds in October a.s. zou een be gin worden gemaakt met de uitvoering de zer reorganisatie, die geruimen tijd in beslag zal nemen. Van andere zijde verneemt het blad echter, dat het in de bedoeling zou lig gen, dat de nieuwe combinatie gereed moet zijn om in werking te treden tegelijk met de nieuwe regeling van de financieele verhou ding tusschen rijk en gemeenten. N achtpost treinen. Met ingang van 1 October zullen nacht posttreinen worden ingevoerd naar _en van het N'oorden, Oosten en Zuiden van ons land. Van de invoering van naehtpostautoritten is in verband daarmede afgezien. Gedenkteeken voor wülen den heer F. W. Hering. Een indrukwekkende plechtigheid vond Zondagochtend plaats op het Alpeluisenstad- tische Friedhof te Berlijn, alwaar op het graf van den heer F. W. Hering, geboortig uit Middelburg, in leven secretaris van den Ne- derlandschen bond in Duitschland, een ge denksteen onthuld werd. Het was de heer Max Blokzijl, voorzitter van den Bond, die 't gedenkteeken overdroeg aan mevr. Hering. Hij herinnerde bij deze gelegenheid aan den zoo verdienstelijken arbeid van den ont slapene, verricht in het belang van zijn land- genooten in Duitschland. Deze landg^nooten, meest arme arbeiders uit het Westen van het rijk, hebben uit dankbaarheid de noodige middelen voor dezen gedenksteen bijeenge bracht. Een landgenoot, de Nederlandsche beeldhouwer Thelen, die in Essen woont, heeft den e* ivoudigen en smaakvollen ge denksteen vervaardigd. De plechtigheid werd bijgewoond door den gezantschaps-attaché mr. Star Busmann als vertegenwoordiger van Hr. Ms. gezant, door de leden van het dage- lijksch bestuur van den Nederlandschen Bond in Duitschland, en de besturen van de ver- eenigingen Nederland en Oranje en Hollan- dia te Berlijn. Namens beide eerste organisa ties werd een groote krans met linten in de Nederlandsche kleuren op het graf gelegd. VLISSINGEN, 6 MEI. Het Nut Gisterenavond hield het departement Vlis singen van de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" zijn ledenvergadering in het ge bouw sociteit Unitas. Nadat de voorzitter, de heer J. C. Paap in het openingswoord de op- gekomenen had welkom geheeten, kreeg de secretaris, de heer J. P. Vermaas het woord tot het lezen der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De rekeningen van VOLKS GEZONDHEIDS- EN VEILIGHEIDSHOEKJE U bevordert uw gezondheid omdat tijdens het zwemmen uw longen tot in de uiterste punten worden gevuld met frissche, sto' -rye lucht. Fröbelschool, bibliotheek en departement slo ten in inkomsten en uitgaven, resp. met f 5849.86 en 637.46, met een batig saldo, waarvan het grootste deel werd gereserveerd voor een nieuwen catalogus, 5009.54. De eerste twee waren door het bestuur in orde bevonden, waarom dit adviseerde tot goed keuring, de laatste werd nagezien door de heeren M. Laernoes en J. Jurry en eveneens goedgekeurd met dank aan den penning meester voor zijn nauwkeurig beheer. Aan hnt verslag der Fröbelschool ontleenen wij, dat het - ital leerlingen schommelde tusschen Augustus (77) en Juli (132) en dat het aantal leerkrachten naast de directrice 5 bedroeg. Dc gezondheidstoestand der leer lingen was goed en het verzuim door ziekte zeer gering. Door een subsidie van het hoofd bestuur kon heel wat nieuw speelgoed, in het bijzonder voor de jongste leerlingetjes worden aangeschaft. De vervanging der schuiframen dcor openslaande ramen heeft de ventillatie aanmerkelijk verbeterd. Ten slotte spreekt de commissie haar groote tevredenheid uit over de werkzaamheid der directrice en der onder wijzeressen. De secret -is-penningmeester der biblio theek de heer J. F. Op den Zieke, constateert, dat er dit jaar 9462 boeken werden uitgereikt tegen 10109 in het vorig jaar, wat, ondanks de toname van het gemiddeld aantal lezers van 363 tot 384, toe te schrijven valt aan het feit, dat de boeken langer bleven berusten hij de zelfde lezers. Weinig gebruik wordt gemaakt van de vakbibliotheek, terwijl zoowel de ru briek van lectuur voor jongelieden en bel- lettrisclie werken veel gevraagd worden. Met dank constateert de commissie de goede be handeling dor boeken en prijst den ijver en de geschiktheid der assistenten. De begro tingen der drie bovengenoemde instellingen werden goedgekeurd en in de door periodic! e aftreding ontstane vacatures werden resp. herkozen de aftredende leden van departement, spaarbank, Fröbelschool e-i bibliotheek de heeren J. C. Paap, A van de Sande, mevr. Blokland-Visser en de heeren R. Grippeling en A. van de Sande. Voor de algemeene vergadering werd dit maal geen afgevaardigde aangewezen. De voorzitter wees hierna met genoegen op de opening van het nieuwe spaarbankgebouw. Als gevolg dezer verandering werd tusschen spaarbankbestuur en dat van het departe ment een briefwisseling gevoerd over het oude spaarbankgebouw, waarin de Nutsbibliotheek is gevestigd. Het resultaat dezer correspon dentie is geweest, dat het departementsbe- stuur met het voorstel kwam het gebouw in de Nieuwstraat aan te koopen, en het na ver bouwing waarvan de teekening ter verga dering circuleerde geheel te bestemmen voor de bibliotheek, met woning voor den bewaker. Door het verhuren der bovenwoning zal een groot deel der onkosten van exploi tatie bestreden worden. Dit bestuursvoorstel werd met groote dankbaarheid aanvaard. In onze Tüdlnghal. Van den voetbalwedstrijd Nederland-België maakte onze fotograaf enkele interessante opnamen. De bekende sportjournalist Hol lander, die den wedstrijd radiografisch heeft uitgezonden, is ook genomen. Men kan nu zijn conterfeitsel in onze Tijdinghal bewon deren. Door burgemeester mr. S. J. R. de Mon- chy te Arnhem werd de eerste steen gelegd voor het gemeente-ziekenhuis. Deze plechtig heid is in beeld gebracht. De bekende Australische Oceaanvlieger Kingsford Smith is te Rotterdam aangeko men. Op onze ^oto kan men hem rechts zien staan. Kindermoord Naar wij vernemen is door den commissa ris van politie gisteren in een woning in de Kolvenierstraat in beslag genomen het lijkje van een pasgebcen kind van het vrouwelijk geslacht, dat vermoedelijk dadelijk na de ge boorte in een emmer met water is verdron ken. Ergerlijke baldadigheid. Gisterenmiddag waren jongens met een zgn. brandglas - n het spelen en richtten zij de stralen op een spiegelruit van een winkel in de Kasteelstraat. Het gevolg hiervan was dat een gordijn voor deze ruiten begon te branden. Gelukkig kon de winkelier door spoedig ingrijpen erger voorkomen. Auto-ingeval. Gisterenavond omstreeks 10 uur is in de Wilhelminastraat een auto, bestuurd door een chauffeur uit Middelburg, tegen een boom ge reden, waa. '.oor do auto beschadigd werd. o.a. door het breken van de ruiten. Het onge val vond, volgens den chauffeur, hierin zijn oorzaak, doordat ter plaatse een motorrijder met verblindende verlichting voorbijreed, waardoor de chauffeur in zijn uitzicht be lemmerd werd en tegen den boom opreed.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1