500 300 25 TIMMERMAN VRIJDAG 2 MEI N0.103 STAND JRWERPEN RIJNEN VLISSINGEN 168e Jaargang 1930 )A Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Fostrekening6G287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op /omlag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD 1 Stads- en Provincienieuws RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER GRATIS LUCHTVAART BUITENLAND el* GEMENGD RIEUWS ïebben opgeleverd, uit Praag, dat de jen genomen voor enen in te voeren. en Mei 1930. u w d en J. Kempe, 23 J. J. Puijpe, 23 j. 0. de Nooijer, 21 j. E. van Beusichem, 28 j. en A. E. Flo- W D n der Heijdt, 28 j. C. Plompen, 29 j. n A. Huson, 25 j. nsen, 31 j. P. J. Florusse, 22 j. E N Lnuijt, z. J. C. us, z. C. Meul- d. M. A. de - A. A. de Vries, e Haze, geb. Leen- D E N Benou, 51 j. S. 1. Dezitter, 76 3- khove, 91 j. H. W. Sroo, jm. 22 j. jlitie te Vlissingen vonden is gedepo- chtkinderarm- tjedameshand- ie met inhoud en dat inlichtin- •entEenige zak- Koning, Hurgron- Perwez, Pioenlaan t, Lambrechtsen- ij Belfroid, Groote 3erting, Breestraat Vies, Hobeinstraat •spoorlaan 4jon- •udenhoek 6 wa- ,an 1zilveren(?) josje Buskenstraat Hendrikse, Lepel- ittenkoker, waarin eylingenstraat 239, lgoed) bij Lagace, nnaie met inhoud straat 3 gummi- nburgsche weg 7 e, Korenstraat 9 Kleine Kerkstraat wel, Vrouwestraat ;en tentoonstelling Nieuwendijk 29 jkse, Ridderspoor bij Stroo, Noord- pril Perim pril Suez Suez April van Algiers April van Rio de 1 te Belawan ^pril te Walvisch- April Gibraltar April v.Singapore 1 te Durban tott. n. Calcutta April Las Palmas ril van Suez p. 28 April Gi- 9 April 8.30 u. 50 6 April Dakar 3.24 4.05 15.43 16.26 o's, Fietsen gen. uur 7.55 7.57 eiyklieden, enz. ing afd. Walche- nbtenaren in Ne- aing van dieren, aire muziekavond, „Tovido", „de sering kinderope- 3ron", Concertge- G. Hei. Generale eeniging voor In- ïcert- en Gehoor- VLISSINGSCHE COURANT I ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, j Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f 3.80. Voor de ove- I rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad t 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. 10e abonné's in 't bezit eener IPolis, zijn GRATIS verze- Ikerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" |Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 2 MEI. Meifeest van den Vlissingschen ^Bestuurdersbond en de af deeling der S.D.A.P. Begunstigd door goed weer werd de 1 Mei- Idag ingezet met een ochtendwandeling, ■waaraan vele leden deelnamen. Er werd ge- [wandeld over den Koudekerkschen weg, ■Noordbeekschen weg naar Souburg, alwaar leen kwartiertje werd gepauzeerd en de tocht |over den Nieuwen weg werd beëindigd. 's Middags vond voor de kinderen der le lden een feestelijke bijeenkomst plaats, waar laan medewerking werd verleeend door het [ionderzangkoor van „de Volksstem", direc- |teur de heer J. F. J. Machgeels, en waarvan |de kleine bezoekers volop genoten hebben. Niettegenstaande dit koor, hetwelk thans al |ver over de 100 leden telt, nog maar kort bestaat, bleek het toch al in staat een vrij ■aardig program aan te bieden. Het getuigde [van ernstige studie, dat zelfs de kleinste al zulke aardige liedjes naar voren bracht, waarvan „Het Vacantie-Kinderfeest" [bijzonderen bijval verwierf. In de pauze werden de kleine gasten ge- |tracteerd, terwijl hun bij het einde nog een [versnapering werd aangeboden. De vele kin- deren, zoowel als de verschillende ouders, ■hebben in „de Oude Vriendschap" eenige ■prettige uurtjes gehad, waarvan de glundere ■gezichten en luide bijvalsbetuigingen blijk leaver.. Voor de groote feestvergadering, die 's in het Concertgebouw plaats vond, I bestond zooveel belangstelling, dat rêeds |voor het aanvangsuur vele^bezoekers moes- worden teleur gesteld, wegens het niet meer beschikbaar zijn van plaatsen. De ge- Iheele zaal was tjokvol uitverkocht toen de voorzitter J. van der Peijl de vergadering [opende en namens de S.D.A.P. en V.B.B. de [aanwezigen verwelkomde. Aan deze Meiver- j werd medewerking verleend door de I arbeiders-zang ver eeniging „De Volksstem", de soc-dem. Vrouwenclub, benevens den de- Iclamator Jac. Elsacker uit Rotterdam, ter- I wijl Jan Reijnders, lid van den raad te [utrecht, de Meispeech uitsprak. Het programma werd geopend met een [drietal door „de Volksstem" te zingen lie deren. Hierna kreeg de heer Jac. Elsacker gele genheid een tweetal fragmenten voor te dra- gen uit het welbekende werk van E. M. [Remarque „Van het Westelijk front geen 1 nieuws". Hij declameerde deze fragmenten [met zoo'n overtuiging, dat het van tijd tot tijd benauwd stil in de zaal was. Hij deed I het met zoo'n eenvoud en zoo'n waarachtig- I heid, dat hij in een ommezien de zaal in zijn Imacht had. De vaak aangrijpende dictie Ibracht een ieder onder den indruk. Hij be- I sloot dit programmagedeelte met „Te wapen" I van Adema van Scheltema, waarin de voor- I name klank van zijn diepe en toch buigzame 1 stem uitnemend voldeden. Hij oogstte dan [ook een langdurig en daverend applaus. In de hierop volgende Meispeech van Jan [Reijnders besprak deze de beteekenis van 1 Meifeest, behandelde in korte trekken i strijd van de socialistische arbeidersbe- j en gaf daarna een nadere uiteenzet- ting van de gepropageerde eischen. Het gedeelte voor de pauze werd gesloten met een sprekend tableau van de soc.-dem. I Vrouwenclub, hetgeen vergezeld ging van vioolmuziek en werd geëindigd met een I voordracht. Nadat de zangvereeniging weer eenige j liederen ten gehoore had gebracht, die op I uitstekende wijze werden gezongen, ver- 15Cheen andermaal de heer Elsacker ten too- I neele en opende met „de Daad" van Adema I Van Scheltema. Hierna gaf hij een tweetal Vlaamsche schetsen, waarin hij toonde ook komische werken meester te zijn. Het Vlaamsch „klappen" verstaat hij goed I Oh de daarin gebezigde uitdrukkingen waren vaak zoo grappig en geestig, dat de zaal De bijval was zoodanig, dat enkele malen „gehaald" moest worden en hij ge dwongen was „Pol en zijne Madame" als extra nummer te geven. He in alle opzichten schitterend geslaag- e avond werd besloten met enkele liederen tT* "de Volksstem"» waarvan de „Interna- °hale" als slot door alle aanwezigen staan- do werd meegezongen. den te Middelburg gehouden 1 Mei- m t ^erd °'a" een waSen medegevoerd i et een groot bord, waarop een gebroken geweer was geteekend, waaronder stond „Makkers laat ons de kazernes sloopen". Dit opschrift werd door de politie ver boden. In de gehouden feestveregadering in het Schuttershof werd dit door den voorzitter en den feestredenaar afgekeurd. Een lunchroom Oosterhuis te Middelburg. Bij den grooten brand te Middelburg is de bekende lunchroom van de firma R. Ooster huis verloren gegaan. Daar het betrokken pand voorloopig niet zal worden opgebouwd werd reeds meermalen de wenschelijkheid van het bouwen van een nieuwe luchroom be toogd, vooral met het oog op het vreemde- lingenbezoek. Deze wensch zal thans worden vervuld. De heer R. Oosterhuis alhier, heeft in de Lange- delft het dubbele pand van den heer M. J. Boone, juist tegenover de St. Janstraat, aan gekocht. Hierin zal de heer Oosterhuis een moderne lunchroom vestigen. Met de verbouwing wordt a.s. Maandag begonnen en binnen betrekke lijk korten tijd zal deze lunchroom, vermoe- lijk begin Juni, geopend kunnen worden. De heer Oosterhuis blijft evenwel hier ter stede woonachtig en het Strandhuis zal op denzelfden voet door hem geëxploiteerd wor den. Zeeuwsche Hypotheekbank. In de heden gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders van de Zeeuwsche Hypotheekbank werden de balans en winst en verliesrekening goedgekeurd en het divi dend bepaald op 20 Zilveren ambtsjubileum. Gisteren herdacht dr. b. Vaandrager den dag, waarop hij zich voor vijf en twintig ja ren als geneesheer te Domburg vestigde. Dat het 'den hoogstaanden medicus en mensch op dit zilveren jubileum niet aan belangstelling zou ontbreken, was te begrij pen en er was dan ook een feestcommissie gevormd, die hem Donderdagmorgen heeft gehuldigd, waarbij ook het bestuur der af- deeling Walcheren van de Maatschappij tot bevordering van de geneeskunst zich niet onbetuigd liet om den ook in die kringen hoog aangeschreven staanden collega haar waardeering te toonen. Des middags had een drukbezochte recep tie plaats. SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Een hepdendraagkussen bij Jansen Bu- teuxstraat' B 196. ritthem. De coöperatieve boekenleenbank hield gis terenavond een algemeene vergadering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter in zeer waardeerende woorden wat wijlen de heer W. Cevaal Cz. als lid van den raad van toezicht van af de oprichting van de leen bank voor deze geweest was. Na twee vrije stemmingen werd in de va cature W. Cevaal benoemd de heer Jst. Breel. Door Burg. en Weth. is namens den ge meenteraad, na inschrijving, het slachthuis met winkel en woning verhuurl aan den heer A. Lobbezoo te Oostkapelle. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Door den kantonrechter te Middelburg is W. F. M., winkelier te Vlissingen, wegens overtreding van art. 436 wetboek van straf recht (het onbevoegd uitoefenen der genees kunde 2 maal gepleegd) veroordeeld tot 2 geldboeten van f 150 elk, bij niet betaling of verhaal te vervangen door een hechtenisstraf van 2 maal 15 dagen. Verdachte die ter zitting was verschenen, heeft onmiddellijk tegen bedoeld vonnis appel aangeteekend, terwijl de ambtenaar van het O.M. eveneens van het vonnis appelleerde. De officier-vlieger 2e klasse J. W. F Backer, dienende bij het vliegkamp De Mok. wordt den 7en' dezer ter beschikking gesteld. Bevorderingen by de marine. Met 1 April 1930 Korporaal-machinist R. Swanhorn tot ser geant-machinist. Met 1 Mei 1930 Kwartiermeester J. de Smit tot bootsman, majoor-schrijver G. Salm tot opperschrijver, sergeant-schrijver P. J. de Longte tot ma joor-schrijver, korporaal-schrijver N. v.Vol- kert tot sergeant-schrijver, korporaal kok G Streeder tot sergeant kok. MAANDAG 5 MEI consult door Voetspecialist van Or. W. SCHOLL's Instituut voor voetbehan- deling te Londen bij BELLAMYPARK. Kapitein J. K. de Visser, van het regiment jagers is overgeplaatst bij het 3e regiment te Bergen op Zoom. De eerste luitenant J. Hulst, onlangs van zijn detacheering bij de troepen op Curacao teruggekeerd, is geplaatst bij het 20e regi ment infanterie te Harderwijk. Algemeene Militaire Pensioenbontl. De Amsterdamsehe afdeeling van den Alg. Militairen Pensioenbond hield een vergade ring, waarin de voorzitter een volledig over zicht gaf over de reeds gevoerde actie van den bond, van de oprichting in Februari 1922 af tot op heden. Door herhaaldelijk goedkeuring te betui gen aan het gesproken woord, gaven de aan wezigen blijk van hun instemming met de gevoerde actie door het hoofdbestuur. Eenparig was men van oordeel, dat de actie onverzwakt moet worden voortgezet en besloot men pal te staan achter het hoofd bestuur. Een motie werd aangenomen, waarin aan de regeering wordt gevraagd den oud-mili tairen, hun weduwen en weezen recht te doen wedervaren. Een noodlanding. Gisterenmiddag tegen lï uur geraakte de radiateur van een boven Tilburg cirkelend vliegtuig defect. De vlieger was genoodzaakt een noodlanding te maken op een stuk bouwland „De Zandkant", onder Berkel— Enschot. Het bleek te zijn een militair vliegtuig van het vliegkamp Molenheide te Rijen, bemand met den piloot reserve-sergeant Fiévez en mechanicien sergeant Zwart. De noodlanding geschiedde vlot. De inzit tenden bekwamen geen letsel. Gisterenavond is het vliegtuig gedemon teerd en naar Soesterberg vervoerd. HET ITALIA.WaCa VIOOTTROGRAMMA. De Italiaansche ministerraad heeft zijn goedkeuring gehecht aan een uitbreiding van het vlootprogramma, volgens hetwelk nog dit jaar op stapel zouden worden gezet de krui ser Pola van 10.000 ton, de kruisers Monte- cucoli en Attendolo van 5300 ton en een tor pedojager van 1240 ton, vier duikbooten van 1930 ton, zes van 835 ton en 12 van 620 ton. Op het oogenblik staan nog op stapel twee kruisers van 10.000 ton (Bolzano en Gorizia), twee kruisers van 5300 ton (Maresciallo Diaz en Maresciallo Cardona), vier torpedojagers van 1465 ton en vier van 1480 ton, 7 duikboo ten van 626 en 4 van 835 ton, terwijl zich in afbouw bevinden of pas in dienst zijn gesteld 2 kruisers van 10.000 ton, 4 van 5300 ton, 2 flottieljeleiders van 2100 ton en 6 duikbooten van 850 ton. Aan verdere moderne schepen beschikt de vloot dan nog over twee kruisers van 10.000 ton, 13 flottieljeleiders, 24 torpedojagers en 12 duikbooten, die alle na 1019 te water zijn gelaten. DE KROONPRINS VAN ROEMENIE. Uit Boekarest wordt gemeld dat de voor malige kroonprins Carol van Roemenië thans de betrekkingen met mevrouw Lupes- cu onherroepelijk heeft afgebroken. Terwijl men in regeeringskrinen hieraan niet al te veel beteekenis toekent, wordt in de kringen, die Carol vriendschappelijk gezind zijn ver klaard, dat men thans rekening moet hou den met Carol's pogingen om zijn terugkeer naar Roemenië door te zetten, Men spree"-t reeds over een nieuwe bijeenkomst van den regentschapsraad en herstel van den toe stand vóór de inwerkingtreding van de Ca- rol-wet. Prof. Jorga, de vroegere gouverneur van Carol, heeft van hem het verzoek ont vangen een stap te ondernemen tot verzoe ning met de koningin-moeder en met prin ses Helena, zijn vroegere gemalin. Prof. Jorga zou reeds desbetreffende stap pen gedaan hebben. Naar verluidt zou echter prinses Helena niets willen weten van een verzoening. Jorga, die thans in Engeland vertoeft, zal a zijn terugkeer naar Roemenië te Parijs belangrijke besprekingen voeren met Carol. GEEN TOENADERING TUSSCHEN TROTZKI EN STALIN. Aan den correspondent van de „Vossische Ztg." te Stamboel heeft Trotski verklaard dat alle berichten over een toenadering en eventueele verzoening tusschen hem en Sta lin uit de lucht zijn gegrepen. Evenmin is het juist, dat een afgezant van Radek, Trotski te Stamboel heeft bezocht.Hij noem de het onbegrijpelijk dat zijn breuk met den Lenin-bond zoo averechts is uitgelegd en men ui', het verschijnen van het Berlijnsche tijdschrift „Der Communist" de conclusie van een poging tot verzoening heeft getrok ken. Dit blad en ook het te Parijs verschij nende Trotski-orgaan bewijzen integendeel, hoe onwankelbaar Trotski vasthoudt aan de verwerping van Stalin's koers. LIBERALEN EN LABOURS IN ENGELAND Ramsay Muir, voorzitter der Engelsche li berale partij-organisatie, heeft in een toe spraak tot de leden van de liberale club te Glasgow uitdrukkelijk het bestaan tegenge sproken van de beweerde overeenkomst tus schen liberalen en labour. Het is de politiek van de liberale partij, zeide hij, om zich, ra twijfelachtige gevallen, ten gunste van de regeering te verklaren en haar vrij spel te laten. Zij zou dezelfde politiek hebben toege past, indien de conservatieve partij aan het bewind was gebleven. De positie van de libe rale partij in het Lagerhuis eischt oneindig veel tact en geduld vanwege de talrijke ele menten in de arbeiderspartij, wier trouw vol strekt niet vaststaat. DE NATIONALISTISCHE BEWEGING IN ENGELSCH-EVDIE. Een communiqué der regeering te Bombay zegt, dat blijkbaar enkele partijgangers van het lijdelijk verzet hun evenwicht beginnen terug te vinden, want drie gevangenen te Vagra, die tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld waren, toonden berouw en ver. zochten gevonnist te worden volgens het wet boek van strafrecht. Zij zijn op vrije voeten gesteld. Een ander communiqué zegt, dat een onder zoek van eenige monsters van het natuurlijke zout, dat op onwettige wijze gewonnen is, uitgewezen heeft, dat het schadelijk is voor de consumptie. DE 1 MEI-BETOOGINGEN. Te Berlijn is de 1-Mei-dag rustig verkro pen en deden zich geen incidenten voor. Te Leipzig trachtten in den vroegen och tend, ondanks het politieverbod, eenige kleine groepjes samen te scholen. Zij werden even wel onmiddellijk uiteengedreven en werd de rust niet verder verstoord. Te Hannover moest de politie handelend optreden omdat eenige honderden rotfront- stryders zich achter een demonstratie aan sloten. Zij werden gearresteerd en meege voerd. In Spanje is de Meidag eveneens rustig ge weest. To Brussel is de 1 Meidag eveneens in alle kalmte verloopen. Te Luik kwam het tot een botsing, toen de communisten een gearresteerden kameraad wilden bevrijden. Er vielen gewonden zoowel aan de zijde der politie als die der commu nisten. In Frankrijk is de 1 Mei-dag zoowel in de provincie als in Parijs rustig verloopen. Slechts in enkele voorsteden ontstonden in een paar arbeidersbuurten kleine opstootjes. De Parijsche taxi-chauffeurs hebben zich bij de communisten aangesloten. Alle overige verkeersmiddelen functioneeren. Aangezien demonstratie op den len Mei bij de fascisten verboden is, deden zich te Rome geen inci denten voor. Alle uit Rome vertrekkende auto's werden aangehouden en de inzittenden ondervraagd. Ook te Budapest, Praag, Boekarest, Stock holm en Helsingfors is de dag rustig verloo pen. Te Moskou hebben meer dan 850.000 per sonen aan de 1 Mei-betoogingen deelgenom.n, die bijgewoond werden door leden van de re geering, het corps diplomatique en vele ver tegenwoordigers van buitenlandsche arbei dersverenigingen. Op het Roode Plein had de gebruikelijke revue van de roode strijders plaats. VOORKOMING VAN DEN OORLOG. In de gisteren te Genève gehouden zitting van de Commissie voor Veiligheid en Arbi trage over het verdrag der maatregelen teri voorkoming van den oorlog vanwege den Volkenbondsraad, namen de verklaringen van den Engelschen vertegenwoordiger Sir Robert Cecil geruimen tijd in beslag. Cecil stelde zich tegen den Poolschen vertegen- iSÏIncgel «OS® 77 'Sloocni en Verft eafles woordiger, die zooals bekend is, op het Fransche standpunt staat, volgens hetwelk de instelling van een sanctie- en controle systeem absoluut noodzakelijk wordt geacht. Cecil wees er den Poolschen vertegenwoordi ger op, hoe gevaarlijk het in het belang van de algemeene veiligheid zou zijn, tot de in stelling van een zoo ver gaand systeem over te gaan. De ervaring leert, dat thans in ge vallen van geschil, als bijv. het Bulgaro- Grieksche en het Joegoslavo-Albanische een verschil bestaat tusschen vrede en openlijke oorlog. Dikwijls is het ook geschied, dat vij andige handelingen, zelfs militair optreden het gevolg zijn geweest, zonder dat de Vo3- benbondsraad in staat is geweest, den strijd te behandelen als een openlijke schending van het Volkenbondsstatuut. Het is reeds vele malen voorgekomen, dat vaak plaatse lijke geschillen zonder uitgesproken oorlogs karakter, zich tot een algemeen conflict tus schen de naties ontwikkelden. Cecil wees er den Poolschen vertegenwoordiger verder met nadruk op de poging der voorafgaande on derhandelingen nader te komen. Anders zon men in het geheel geen resultaat bereiken. De voorafgaande pogingen tot de instelling van een algemeen veiligheidsvoorschrift heb ben gefaald. Verder verklaarde Cecil, dat hü van meening is, dat de veiligheidsgaranties een stap in de richting van een algemeene bewapening beteekent, al staat hij daarmede tegenover de gangbare opvatting in zijn eigen land. Thans kan men slechs met klei ne schreden voortgaan. Het voorgenomen, verdrag, dat de staten verplicht in een ge schil de weloverwogen beslissingen van den Volkenbondsraad te executeeren, teneinde een uitbreiding van hetge schil te vermijden, moet onvoorwaardelijk als een wezenlijke en veelbeteekenende stap tot de instelling van de veiligheidsgarantie worden beschouwd. Misdaad? Zooals wij hebben ge meld is Woensdag in het Gein bij Abcoud© het lijk gevonden van den 53-jarigen chauf feur C. de Bruin uit Nigtevecht. Gebleken is, dat de man zijn dochter te Abcoude, die ziek was, bezocht had. Hij was daar per fiets heen gegaan. Een gerechtelijk onderzoek is thans ingesteld en dit heeft uitgemaakt, dat de man overleden is tengevolge van vijf schoten in de borst. Daar de fiets iiiet ter plaatse is terug gevonden, vermoedde men dat hier misdaad in het spel was. De fiets is gisteren terugge vonden door de Amsterdamsehe recherche bij de Mauritskade te Amsterdam. Daar dit laatste het vermoeden van misdaad heeft ver sterkt, heeft men een uitgebreid onderzoek ingesteld. Nader wordt nog gemeld Woensdagmid dag zag een voorbijganger die langs de Mau ritskade te Amsterdam kwam, nabij de P, Vlamingstraat het stuur van een fiets even onder het water glinsteren. Hij haalde de fiets uit het water en gaf deze aan een agent van politie, die de fiets naar het politiebureau in de Linnaeusstraat bracht. Later kwam er een politie-radiobericht, waarin sprake was van de fiets van De Bruin. De beschrijving klopte met die van de gevonden fiets. De commissaris van politie, de heer Reyenga, heeft zich toen in verbinding gesteld met den burgemeester van Abcoude. Uit deze gemeente is vervolgens iemand gekomen, die de fiets heeft herkend, afkomstig van De Bruin. Branden. Door onbekende oor zaak is de garage naast een villa aan den Broekweg te Veur-Leidschendam afgebrand Twee auto's werden vernield. Verzekering dekt de schade. In den nacht van Woens dag op Donderdag is nabij Sloten (Fr.) de kapitale boerenhuizing van M. Galema door onbekende oorzaak afgebrand. De bewoners kenden zich ternauwernood redden, de land bouwwerktuigen, benevens 5 stuks vee, werden een prooi der vlammen. Donderdagmiddag om ongeveer half vier brak brand uit in de woning van den landbouwersknecht Van Vlinimeren. gelegen in de Dorpstraat te Zegge. De brand werd ontdekt door de vrouw van V., die op het erf aan het werk was. Zij riaay onmiddellijk de hulp in van haar buren en het mocht haar buurman gelukken nog een geit en een varken uit de vuurzee te bevrij den. Aan blusschen viel niet te denken. Spoe dig sloegen de vlammen hoog boven de wo ning uit, die tot den grond afbrandde. Alles

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1