500 300 100 25 EERSTE BLAD No. MM I930 WOENSDAG Uitgave: Firma F. VAH DE VEIÖE Ir.. Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 06281 30 APRIL. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws 'IlillllHllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIHIHll y K.V. Siosmwasscherij „V olharding" ZD per Kilo en tegen .tuktarief A LF- tiji rs, VOOR FRANSCHE ■AMATEURS. „La Proving! tevens kortegou, V uitgeschreven,! 8LJ zal op ver. I in „La Proviace"L -telegrammen uitzen.l meest nauwkeunT berichten hi,| tijdschrift die wedstrijd mrzender vooruit code den ïitgezonden ijs. ONS GEVEN DUITSCHEI .LLESSEN. d een origineel plan va&| nchen om in de toekom^ tations speciale lessen in I t te zenden, die bestemd I ders. De lessen hebben I loeling het geheugen van I Duitsch geleerd hebben, I ïgen tijd niet gesproken! frisschen, alsook om c buitenlanders, die he eenigszins kennen, uit t< ;en zullen tevens worden I ;eüjk werk in te sturen, I te Munchen, door be-1 rdt gecorrigeerd en ver-[ .en. De cursus begint i| en hebben Maandags en I van 14.35 tot 15.05 uur k doorgegeven door i 'en den kortegolfzender te I KOOR IN ENGELAND. iet plan naast het be« onder leiding van Stan-1 eeds zeer veel succesvolle I even, op te richten. Dit I jk dienst doen in geval. I ord Robinson's ensemble I niet beschikbaar is voor I AARTLIJNEN 26 April Suez 8 April te Antw. 26 April Kaap del Armi April te Beira iT.) p. 27 April Gibraltar isr.) 26 April van Para- p. 26 April Dakar 27 April van Padang 28 April te Antw. !6 April van Colombo 'il te Batavia v. Amst. 28 April v. Port Said p. 27 April Ouessant r.) hedenvoorm. te Rot- 26 April v. Havana 28 April van Lorenzo 28 April te Marseille pril te Sabang April te Singapore April van Madeira 28 April te Marseille April van Manila 26 April te Sabang den" (uitr.) p. 27 April I luisr.) 27 April van Al- p. 26 April Perim il te New-York v. Rott. p. 27 April Finisterre April te Londen 27 April van Suez p. 26 April Gibraltar p. 27 April Gibraltar en te Amst. verwacht April van Sabang 26 April van Vera Cruz 27 April van Port Said 25 April van Colombo 26 April van South- !NDA ermakelijkheden, ingen, enz. Dagelijks voorstelling, Dagelijks voorstelling, 6 geen voorstelling). Uitvoering door de liddelburg, Concertge- Vlissingsche Bestuur- eest, „de Oude Vriend- vergadering, Concertge- Mei-vergadering. Ned. tnsportarbeiders, lokaal •gadering afd. Walche- Litieambtenaren in Ne- cherming van dieren, uur. TE VLISSINGEN 2.04 2.46 14.30 15.05 Auto's, Fietsen •tuigen. ril uur 0 7.52 [ei uur 7.54 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuut.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van I 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 29 APRIL. Jaardag H. K. H. Prinses Juliana. Ter gelegenheid van den jaardag van de Prinses werden hedenmiddag op het carillon van den St. Jacobstoren vaderlandsche lie deren gespeeld. Van de openbare gebouwen en de rijks- en marine-vaartuigen wapperde de driekleur, terwijl ook uit enkele particuliere woningen het. dundoek was ontplooid. Hedenavond heeft een herdenkingsdienst plaats in de Groote Kerk en in het Bellamy- park wordt een concert gegeven door de har monie „St. Caecilia". Het bestuur van den Vlissingschen Oran- jebond zond heden, namens die vereeniging aan H. K. H. Prinses Juliana, ter gelegen heid van Haren verjaardag, een gelukstele gram met betuiging van hulde en geluk- wensch. N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde". In de gisterenmiddag gehouden vergade ring van aandeelhouders van de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" werden de balans en winst- en verliesrekening, alsmede de voor gestelde statuten-wijziging, goedgekeurd. Tot commissaris- werd herkozen de heer T. H. de Meester. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 letterzetter, 3 opperlieden, 2 grondwer kers, 1 metselaar, 3 timmerlieden, 1 ijzer-be- tonvlechter, 1 waterbouwkundig-opzichter, 1 verver, .1 schoenmaker, 2 machinisten, 1 bankwerker, 1 leerling-bankwerker, 2 me taaldraaiers, 1 ketelmaker, 1 monteur, 1 trimmer, 1 aankomend smid, 1 aanhouder, 1 constructiewerker, 1 slager, 1 tuinman, 1 ma gazijnmeester, 1 kellner, 1 chauffeur, 4 kan toorbedienden, 2 varensgezellen en 25 losse arbeiders. Totaal ingeschreven personen 62, vorige Week 70. Vlissingsche Burgerwacht. Gisterenavond hield de Vlissingsche Bur gerwacht in het Militair Tehuis alhier haar 10e algemeene vergadering. De voorzitter ,de heer D. L. H. van Raalte, riep allen welkom toe, het verheugde hem weer vele jongeren als nieuw lid te mogen begroeten en hij con stateert, dat de Burgerwacht steeds blijft groeien. Na lezing der notulen brengt de secretaris penningmeester zijn jaarverslag uit, waaraan wy het. volgende ontleenen De bevelvoering is sedert 1 Januari 1928 in handen van den heer M. van der Beke Cal- lenfels, tevens secretaris-penningmeester. In het bestuur kwamen geen wijzigingen voor in 1929. Dit bestaat thans uit de heeren D. L. H. van Raalte, voorzitterM. van der Beke Callenfels, secretaris-penningm.J. Ma rijs, J. Nonnekes, J. P. Pluijmers, P. G. Laer- floes, L. F. Barentsen, G. Laernoes en L. Biesta, leden. Het ledental bleef stationnair 198. Deze zijn over drie vendels verdeeld en hebben een afzonderlijke opdracht. Aan elk is een afzonderlijk gedeelte van de gemeente aangewezen. Deze vendels staan onder bevel van in mi litairen dienst geweest zijnde personen. Gedurende den zomer werden in 1929 twee schietoefeningen met scherp per week ge houden op de militaire schietbanen, gelegen in de gemeente Oost- en West-Souburg. Deze oefeningen geschieden geheel op voorschrift van den inspecteur der Burgerwachten, ter wijl ook vanwege den Bond van Vrijwillige Burgerwachten in Nederland reglementeering van eenige oefeningen plaats vinden. Deze bond staat met de regeering in nauw verband en verstrekt subsidie in den vorm van jaarlijks te bepalen geldelijke bijdragen voor de provinciale schietwedstrijden. De oefeningen hebben hoofdzakelijk ten doel de vaardigheid in het snelvuur te be vorderen. De resultaten waren evenals het vorig jaar 2eer gunstig te noemen doch in 1929 trad het Persoonlijk resultaat meer op den voorgrond dan het gezamenlijk optreden (als korps). De nieuwe leden werden, voor zoover zij hlet in militairen dienst geweest waren, een- tt&al per week in den wapenhandel geoefend in een der lokalen van de voormalige Willem III kazerne, onder leiding van een gepen- sionneerd sergeant-majoor-instructeur van het 14e regiment infanterie. De financiën lieten slechts het hoogst noodzakelijke toe bij uiterst zuinig beheer. Gedurende de wintermaanden vonden we kelijks oefeningen plaats op het K.S.O. 13 ge weer in een der bovenlokalen van het Mili tair Tehuis, welke zeer druk bezocht werden. Bij de periodieke bestuursverkiezing wer den herkozen de heeren M. van der Beke Callenfels en L. Biesta, terwijl als nieuw be stuurslid werd gekozen de heer J. van der Hoeven. Dezen zomer werd door den heer J. Fregeres de rang van koningschutter le klasse behaald, voor welke prestatie hij, bij monde van den commandant, onder instem ming der vergadering, werd gehuldigd. Na afloop van het officieele gedeelte werden door dtn voorzitter de gedurende de winter maanden behaalde prijzen uitgereikt. De Zuid-Nederlandsche Radio-Distributie- Maatschappij. Naar men ons mededeelt, is het in ons blad van gisteren opgenomen bericht betreffende de beschikking van den president der arron- dissements-rechtbank te Middelburg in de zaak van den heer P. C. Oorschot tegen de N. V. Zuid ITederlandsche Radio Distributie Maatschappij onjuist. De president nl. heeft in zijn uitspraak in dit kort geding in het ge heel geen beslissing genomen omtrent een ontslag van den heer Oorschot, zoodat van een definitief evenmin als van een voorloopig ontslag sprake is. Een dergelijke beslissing kon de president niet nemen, gezien het feit, dat hij alleen bevoegd is tot het geven van voorloopige beschikkingen in kort geding en er over de vraag of er inderdaad ontslag aan den heer rschot is verleend in een wettige vergadering alleen door de rechtbank een be slissing kan worden gegeven, welke beslis sing door den heer Oorschot reeds van de rechtbank is gevraagd. Evenmin is er door den president een beslissing genomen, waar bij de heer Van Beers tot directeur is be noemd. De beslissing vaa den president behelst dan ook alleen een verbod aan den heer Oorschot om zich in te laten met beheer- en be stuursdaden voor de vennootschap,' en beslist in geenen deele over de vraag of de heer Oor schot dan wel een ander directeur van de N.V. isover deze vraag zal later door de recht bank worden beslist. Den aandachtigen lezer zal dan ook de te genstrijdigheid tusschen de eerste en tweede alinea van het bewuste bericht niet ontgaan zijn. Uitreiking diploma's Nüverheidsonderwüs. De oudste klasse van de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs is gisteren vertrokken, welk feit jaarlijks herdacht wordt met de eenigszins plechtige uitreiking van eind-di ploma's. Evenals altijd werd dit gedaan door den wethouder van onderwijs, die, verklarend, dat de uitslag van het exa men wel met kloppend hart zal afge wacht worden, aanving met de mededeeling, dat van de 39 leerlingen 37 waren geslaagd, waarvan 7 met lof en de andere met meer of minder mooie cijfers, daarna onmiddellijk cverging tot de uitreiking. Vervolgens deeide hij mede, dat uit de Nuts-bibliotheek voor een schijntje technische boeken ter lezing konden verkregen worden en ook, dat, door de afwezigheid van den heer A. de Jonge, geen werk kon gemaakt worden van het 25-jang leeraarschap aan de inrichting. De directeur der school, de heer J. de Wil de, zou de jongelui nog graag even toetre ken. Hij riep hun toe doet je plicht, zooals je dat met het schoolbezoek reeds gedeelte lijk gedaan hebt. De hoop uitsprekend, dat het verblijf aan de school een aangename plicht geweest mag zijn, drukte hij er op ook bij „je baas" je plicht te doen, daarvan een gewoonte makende, waardoor het vervullen niet' onaangenaam wordt. Vijf jaar hebben we over het algemeen, niet over je te klagen ge had, zorg nu ook, dat je niet in conflict komt met je baas. Hij spreekt de hoop uit, dat de grond, die hier gelegd is, een aansporing moge zjjn om meer onderwijs te ontvangen. Daar voor is in Middelburg gelegenheid op den cur sus voor Nijverheidsonderwijs, maar ook hier staat de school nog voor je open, voor zoover de ruimte toelaat, want de 37, die nu ver trekken, hebben een opvolgende klas van 4l leerlingen. Want het dient gezegd te worden, dat de schpol flink vooruitgaattoen spreker tien jaar geleden hier kwam, rond de 200, nu rond de 400 leerlingen. De hoop uitsprekend, dat de inrichting eerlang in haar geheel on der één dak gebracht kon worden en ver wachtende, dat de vertrekkende leerlingen evenveel propagandisten voor de school mochten zijn, eindigde de directeur met den wensch, dat ze verder een goed bestaan in de maatschappij mochten hebben, mits ze hun plicht betrachten. Een der leeA hagen dankte heeren directeur en leeraren voor het genoten onderricht en het pleizierig onderwijs, dat aan deze inrich ting gegeven werd. Dit laatste is vooral niet overbodig, als men de resultaten ziet, welke deze avondschool oplevert, dank zij den ijver en voortvaren Iheid, waarmee de onderwijs krachten arbeiden. Het diploma werd uitgereikt aan C. J. Aerssens, W. A. Bos, Fr. Bimmel (L, pr.), C. J. Boelhouwer (pr.), P. J. van Daele, M. A. van Egeraat (pr.), Abr. W. Groen, L. W. Goedbloed, C. L. Heijdens, D. H. van Hoorn (1, pr.), L. J. Janssen, K. J. Joosse (1., pr.), K. H. Kemeling (1., pr.), L. Korff (pr.), J. Kloosterman, P. Koolv/ijk (pr.), P. de Keijzer, H. Mannaert (pr.), Fr. van der Maas (pr.), H. Mommaas, J. Minderhoud, B. Monté (pr.), P. Nagtegaal (1., pr.), J. M. Ovaa (1., pr.), Joh. Post, J. A. de Ruijsscher, L. J. Schot, J. la Soe, P. de Voogd (pr.), Nic. Vertregt (pr.), J. A. de Vin (1., pr.), L. Vuijk, I. J. Vreke (pr.), A de Vries, J. Versluijs (pr.), F. Ch. Warren, T J. Waker (pr.) Afgewezen 2 leerlingen. De letters 1. en pr. beteekenen resp. met lof en prijs. Van de 4e naar de 5e klasse is nog bevor derd J. S. Roest. Luxor-Theater. Trouw nooit. Nederlandsch Indië. Gedurende de tweede helft van deze speel- week draait een geheel nieuw programma. Na de gebruikelijke kijkjes van hier en daar gaat een comedie in zes acten, waarin we kennis maken met een jong advocaat, die al zooveel echtscheidingen behandeld heeft, dat hij persoonlijk van een moderne Eva niets hebben moet en maar besloten heeft om nooit te trouwen. Een moderne schoone, schitterend gespeeld door Lois Moran, heeft zich in het hoofd gezet om den rechtsgeleerde te verove ren. Te dien einde kleedt zij zich als een zedig meisje uit den hoepelrokkentijd en 't vlieger tje gaat op. Henri meent 'zijn ideaal gevon den te hebben en de verloving is weldra een feit. Priscilla vervult nu op allerlofwaardig- ste wijze een dubbelrol het ouderwetsche en het hyper-moderne meisje met als resultaat, dat Henri's denkbeelden gewijzigd worden, mede door de begrippen, die andere jongelui er op na houden, en een amusante bekeering de vrouw doet zegevieren. Een leuke film met uitmuntende foto-technische hoedanigheden. Na de pauze gaan we met Willy Mullens naar ons schoone Insulinde en genieten van enkele series uit den Indischen film-cyclus „Het Gulden Boek". Mullens is er in geslaagd schitterende op namen van den Gordel van Smaragd te ver vaardigen veel interessants over het leven der bewoners wordt geboden, we verlustigen ons in den prachtigen tropischen planten groei, aanschouwen de wonderen van Bali met z'n Hindoe-cultuur, lijkverbranding enz., stierenrennen op Madoera, gevechten van rammen, een begrafenis in Tenggerland, ty pische volkstafereeltjes op Java, den planten tuin te Buitenzorg, Soerabaya enz. enz., te veel om op te noemen. Ongetwijfeld een uitnemende keuze van de directie deze hoogst belangrijke opnamen uit ons wondermooie Indië, wat de meeste Hol landers niet kennen. Voor de ouderen zeer aan te bevelen is deze sublieme film-serie, door de schoolgaande jeugd mag ze niet ge mist worden. Mei-vergadering. In de Mei-vergadering, welke morgenavond in het gebouw „Diligentia" in de Nieuwstraat wordt gehouden door de Federatie vari Transport- en Bouwvakarbeiders, zal als spreker optreden de heer Th. J. Dissel uit Amsterdam. Vereeniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg. Bovengenoemde vereeniging geeft Dinsdag a.s., des avonds 8 uur, een concert in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg. Als solist zal optreden de heer Alphons Laudy uit Amsterdam, declamatie. De generale repetitie op Maandag 5 Mei, des avonSs 8 uur, is voor het publiek toegan kelijk. Directeur Middenstandsbank. Tot directeur van het kantoor Ter Neuzen van de Ned. Middenstandsbank is benoemd de heer B. J. van den Berg, directeur van de Bank Associatie te Goes. De staking, te Zierikzee. De staking in de bouwvakken te Zierikzee is geëindigd. De eischen der werknemers werden niet ingewilligd. Ook is geen contract vast gesteld. De werkgevers hebben verklaard niet alle werknemers die het werk hebben gestaakt te kunnen terugnemen. De landarbeiderswet. Bij Kon. besluit is toegelaten als uitsluitend ter bevordering van de verkrijging van on roerend goed door landarbeiders werkzaam, de vereeniging, genaamd Vereeniging tec bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Eigen Erf", gevestigd te Hulst, kring de gemeenten Hulst, Clings, St. Jansteen, Koewacht, Zuiddorpe, Stoppel dijk, Hengstdijk, Ossenisse, Hontenisse en Graauw en Langendam. P. T. en T. De heer C. Bregman, directeur van het post- en telegraafkantoor te Breskens, is met inagng van 16 Juni in gelijke betrekking be noemd te Koevorden. SOUBURG. Vergadering van den Raad der Gemeente Oost- en West-Souburg op Vrijdag 2 Mei a.s. des namiddags 2 uur. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Jaarverslag toestand gemeente. 4. Ontslagaanvrage gemeente-arts J. J. G. Pronk en benoeming J. S. Bloos tot gemeen te-arts. 5. Adres kiesvereeniging betreffende tarie ven waterleiding. 6. Vaststelling kohier hondenbelasting. 7. Verbetering speelplaats openbare lagere school. 8. Ziektewet. 9. Drankwet. 10. Straatverlichting. 11. Geldleening rioleering. 12. Kosten per leerling openbare lagere school. 13. Bezwaarschriften schoolgeld. Toelichting tot de agenda. Punt 4. Voorgesteld wordt aan den heer J. J. G. Pronk eervol ontslag te verleenen als gemeente-geneesheer met ingang van 1 Mei 1930 en den heer J. S. Bloos, arts met ingang van dien datum te benoemen tot gemeente geneesheer, terwijl de vervulling van de be trekking om het andere jaar plaats heeft. Punt 5. Voorgesteld wordt dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Hoewel de ta rieven betreffende waterleiding vrijwel zon der bespreking door den Raad zijn aangeno men, zijn die tarieven natuurlijkerwijs door B. en W. van alle zijden bekeken in overleg met het Rijksbureau voor drinkwatervoor ziening. Hierbij is vanzelfsprekend uitgezien naar een billijken grondslag en ligt het voor de hand dat in het tarief een progressieve schaal is neergelegd waardoor een ieder zoo veel mogelijk naar eigen kracht bijdraagt en daarnaast de rentabiliteit van het bedrijf verzekerd is. De bewering in het adres dat door de ta rieven sporadisch wordt aangesloten, komt B. en W. voor als een greep in de lucht door adressant, daar juist het aantal aansluitin gen zeer bevredigend is, zoodat niet gezegd kan worden „dat de waterleiding geen in gang vindt wegens de progressie dat het wa ter duur maakt". Deze uitlating van adressant doet vreemd aan evenals de overweging „dat de aanslag voor elk perceel gelijkwaardig behoort te zijn, met een minimum waterverbruik, dat bevor derlijk is voor aansluiting." Was het tarief op deze manier ingevoerd, dan zou het bedrijf zich zeker niet kunnen bedruipen en zou spoedig tot verhooging van de prijzen moeten worden overgegaan. Indien adressant beter met de zaak op de hoogte was zou hem bekend moeten zijn dat hét steeds de bedoeling is geweest dat het bedrijf zichzelf zou bedruipen zonder op het belastingbiljet tot uiting te komen, wat met de aangenomen tarieven mogelijk zal zijn, bij een normaal verloop van het aantal aan sluitingen zooals zich dat in de praktijk steeds voordoet en waarnaar het zich hier wel laat aanzien. Om de tarieven nu te herzien bestaat dan ook geen aanleiding. Mocht echtpr door spontane aansluiting het aantal aansluitin gen de verwachtingen verre overtreffen dan zal er natuurlijk zeer zeker aanleiding be staan de tarieven te herzien. Punt 7. Op de begrooting voor 1930 is een ■^st uitgetrokken van 230 voor het leggen t een pad met tegels op de speelplaats de openbare school, welk werk zal wor- uitgevoerd. Door den gemeente-opzich- .er is een begrooting opgemaakt van kosten voor het beleggen van het voorplein geheel met tegels met een pad tot aan den ingang der school. Het komt een minderheid van B. en W. gewenscht voor de zaak afdoende in or de te maken eft het werk direct uit te voeren als door den gemeente-opzichter berekend, terwijl de meerderheid van B. en W. den aan vullenden post op de begrooting voor 1931 wil plaatsen. 1 warc-HT lijilllliliSilliilliHilllilijlilillSHlllllllillHIII}; Punt 8. In verband met de inwerking tre ding der Ziektewet moeten de tijdelijke amb tenaren en losse arbeiders verzekerd worden. Dit kan geschieden bij de Raden van Arbeid, zoowel als bij particuliere vereenigingen. De premie voor het gebied van alle Raden van Arbeid is bepaald op 2.3 terwijl deze voor de leden van de Nederlandsche vereeniging door de Bedrijfsvereeniging van ziekengeld- verzekering is bepaald op 2 Daar slechts de helft van de premie vaa den Raad van Arbeid op de verzekerden ver haald mag worden, bedraagt dat verhaal dus iets meer dan 1 Voorgesteld wordt aan te sluiten bij de be drijfsvereeniging „Algemeene Bedrijfsveree niging voor Ziekengeldverzekering" te Am sterdam en geen verhaal toe te passen we gens het zeer geringe bedrag dat van de loo- nen terug ontvangen wordt. Punt 9. Ingevolge art. 4 der Drankwet Ia het o.m. mogelijk dat telkens om de 5 jaren de Kroon op voorstel van den Gemeenteraad Gedeputeerde Staten gehoord een verlaging van het maximum der vergunningen wordt vastgesteld. Dit maxinmum is voor deze gemeente thans reeds bepaald op 12, terwijl er thans slechts 10 vergunningen aanwezig zijn. Voorgesteld wordt aan de Kroon voor te stellen het maximum aantal voor deze ge meente te bepalen op 10. Punt 10. In'verband met de verzoeken ons plaatsing van een straatlantaarn in de Spoorstraat en Steenenpad wordt voorge steld deze verzoeken alsnog aan te houden, daar B. en W. de straatverlichting in haar geheel wenschen te herzien, daar alle sys teem in het stelsel ontbreekt, waardoor de verlichting thans op vele plaatsen ondoel matig is. Punt 11. Voorgesteld wordt voor dit jaar uit te voeren rioleeringswerk wederom een leening aan te gaan groot 5000 tegen een, rente van ten hoogste 5 met een jaarlijk- sche aflossing van 250. Thans moet de rioleering op het Oranje plein en Ritthemschesfcraat verlegd worden en de helft van de Paspoorlstraat nieuw ge- rioleerd worden, waarmede dan de rioleering in haar geheel is verlegd en voldaan aan de aanschrijving van het Bestuur van den pol der Walcheren. Punt 12. Voorgesteld wordt de kosten per leerling van het openbaar lager onderwijs over 1929 te bepalen op 12.54, zoodat het voorschot ad 80 voor 1930 kan worden be paald op Julianaschool 199X 12.54 1998.87J-2 School m.d. Bijbel 185 X 12 54 - 1855.92 Marnixschool 127'^ X f 12.54 1279.08 Ingekomen is het volgend adres Het bestuur van de kiesvereeniging „Sou- burgsch Belang" geeft Uwen Raad het vol gende te kennen, dat bij Uw besluit van 27 Maart 1930 de concept-tarieven waterleiding, zonder eenige bespreking is aangenomen, dat tengevolge zal hebben, dat sporadisch wordt aangesloten, dat deze waterleiding-verordening voor deze gemeente geen ingang vindt, wegens de progressie, dat het water duur maakt, dat de aanslag voor elk perceel gelijkwaar dig behoort te zijn, met een minimum wa tergebruik, dat bevorderlijk is voor aanslui ting, dat bij deze verordening toegestaan water verbruik, in verband met de huurwaarde vail het perceel te hoog is, en niet verbruikt wordt, omdat de huizen in deze gemeente, meestal een eigen watervoorziening hebben, dat de toepassing van de reductie voor de reeds aangeslotenen op de waterleiding niet juist is, maar het bestuur van voornoemde kiesvereeniging billijk voorkomt, dat de nieu we aansluiting geheel voor rekening van het bedrijf komt. Redenen waarom het bestuur van de kies vereeniging voornoemd zich tot Uwen Raad wendt met het verzoek, zoo spoedig mogelijk de thans bestaande verordening te herzien en wel zoodanig, dat het bedrijf zich zelf be hoort te dekken en niet op het belastingbil jet tot uiting komt. In café „Dorpszicht" is een ledenvergade ring gehouden der coöperatieve Boerenleen bank alhier, waarvan ons het volgende werd

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1