1000 500 300 25 29 APRIL EERSTE BLAD lRTLIJNEN ERICHT ND A ©Se Jaargang» 1930 DINSDAG ililpavc Firn i. 113 IlilOf It, llilstiiil 5!-(0, hissings). Iilsl. 10. Pislrslitiini tOiOI Verschijn! tiagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Pro vincienieu ws TE VLISSINGEN INGEZONDEN STUKKEN SPORT inder, die in de Va« Luisteraars, die niet kortegolf ontvanger tzending waarschijn- daar de B.B.C. het over haar zenders VIER -EN-TWINTIG le bekende Engelsche beslagen voor de mi- uit het feit, dat hjj, dahler's achtste sym- repetitie van het or- heeft gehouden, die IROEPZENDER. iggerekte vorm van de bodemgesteldheid ak, dat voor den om. itation gebruikt moet sommige gebieden de >u zijn. Deze factoren er toe geleid, dat de schappij momenteel tigsten omroepzender le maanden geleden el aan de opdracht- n, beschikt over een jdulatie en een zeer trooin-vermogen be- antenne-kring enQde gekoelde Telefunken- •type, terwijl bij de vorderingen der zend- De beide antenne. tenne dragen zijn 150 n ouderlingen afstand jrden gevarieerd tus- }e golflengte, waarop ;n is 493.4 M. De uit- Oslo op een ruim 160 •gen station, zyn ook te volgen en een uit- naar Oslo is bijzon daar de modulatie 26 April Perim >6 April Suez April van Sabang April van Marseille il van Vigo !6 April Kaap Bon Rott. van Batavia pril te Port Natal April te Batavia 26 April v. Batavia p. 25 April Sagres p. 26 April Perim van Suez, New-York April te Sydney April van Algoabaai 25 April Finisterre 6 April te Genua isr.) 25 April v. Genua April te Port Said ■il van Bombay April van Halifax ,)25 April te Zanzibar 6 April v. Port Said 25 April Gibraltar 26 April v. New-York 25 April v. Algiers April van Padang >6 April van Port Said April van Boulogne April van Rott. stand 768.3 te Thors- and 747.8 te Rochefort avond van 29 April stelijke tot Noordelijke olkt, aanvankelijk nog iets koeler. :rmakelükheden, ngen, enz. :NO.100 1.32 2 94 13.57 14.33 Autos, fietsen rtuigen. pril uur 29 7.50 30 7.52 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 1 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerbuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood 'gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bi] verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen l—niiii— immii i VLISSINGEN, 29 APRIL. Herdenking jaardag Prinses Juliana. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, sal door den Vlissingschen Oranjebond op I Woensdag 30 April a.s., 's avonds om 8.15 uur, in de Groote Kerk alhier een samenkomst worden gehouden ter gelegenheid van den I verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Deze samenkomst zal worden geleid door ds. I j. S. Hartjes, Ned. Herv. predikant alhier en 1 ds. D. Ringnalda, Geref. predikant te Mid- I delburg, met medewerking van de zangver- eeniging „Looft den Heer" alhier, directeur de heer Th. Höfelein. Aan de leden van den Oranjebond wordt I van 7.458 uur op vertoon van programma I gelegenheid gegeven gebruik te maken van voor hen gereserveerde plaatsen. Na 8 uur I zijn alle plaatsen vrij. De samenkomst zal om 18.15 uur precies worden geopend. Concert Bellamypark. Programma van het concert, te geven door de harmonie „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen, ter gelegenheid van den dag van Prinses Juliana op Woensdag 30 I April in de tent op het Bellamypark, des I avonds 8 uur. I 1. Volkslied J. Wilms 2. „Holland Jubelt", Natio nale Feestmarsch M. J. H. Kessels i 3. „Echos d'Artois", fantaisie E. Gaudefroy i „Leeuwerk Potpourri" le helft, MaxGuillaume I 5. „Marche des Fantassins", Theo Mahy 6, „Festlicher Aufzug der Schweizergarde" Karl Schell 7. „Leeuwerk Potpourri", 2e helft, MaxGuillaume 8. „Festival Fantaisie" C. Huijts 9. Fantaisie op motieven van Fr. Schubert Albert Floris 110. Finale „Wilhelmus". Buurtverkeer tusschen Goes en Vlissingen. Met Ingang van 15 Mei, zullen buurtver- I keer-kaarten verkrijgbaar worden gesteld I voor het verkeer naar alle stations tusschen I Goes en Vlissingen. Deze buurtverkeerkaarten ïn voor alle treinen geldig zijn. Ze zijn aanzienlijk goedkooper dan de huidige re- I tourkaarten. Bijv. een retour derde klasse I van Goes naar Vlissingen kost thans 1.50. Een buurtverkeertje zal 1.05 kosten. Voor leen retourtje derde klasse van Goes naar I Middelburg betaalt men nu 1.10. Van 15 I Mei af zal men voor 0.80 heen en weer kun- I ben reizen. Met de invoering der buurtver- ïr-kaarten is een der vele lang gekoester- I de wenschen in vervulling gegaan. Dagelijks voorstelling, )agelijks voorstelling, 6 geen voorstelling). Ig 29 ApriL Genera- uitvoering Gemengde Concertgebouw, resp. - Uitvoering door de [iddelburg, Concertge- Vlissingsche Bestuur- eest, „de Oude Vriend- vergadering, Concertge- N.V. Koninklijke Maatschappij „de Schelde". In de heden gehouden algemêene verga dering van aandeelhouders van de N.V. Kon. Maatschappij .„de Schelde' werd het I jaarverslag over 1929 uitgebracht, waaraan I het volgende is ontleend. De werken tot uitbreiding en verbetering der Installatie, waartoe na de totstandko- van de nieuwe overeenkomst met den t is besloten, zijn thans voltooid. De uit- ngen en het vervangen van afgeschre- I ven oude gereedschappen door moderne, zijn van een aanmerkelijke verhooging I der afschrijvingsrekening voor 1930 is een I verdere verhooging te' Eerwachten. Geduren- |de het geheele jaar 1929 kon in alle afdee- jhngen van het bedrijf- met volle kracht j borden gearbeid. Het bereikte resultaat is in zooverre be- I ledigend, dat kon worden voorgesteld, een I ^vldend van 5 uit te keer en. Het is ech- I ter niet mogelijk, de reserves te versterken. Voor 1930 is het bedrijf voor alle afdeelin- behoorlijk van werk. voorzien. De voor- I échten voor de verdere toekomst zijn ech- I fer niet gunstig de heerschende malaise I heeft tengevolge, dat er weinig nieuw werk I Vordt ondernomen, zoodat de prijzen onbe- I jagend zijn en volle bezetting van het I edrijf niet verzekerd is. Op 31 December 1929 waren in dienst 276 an*btenaren, waarvan 32 tijdelijke, en 2482 I kerklieden. In 1929 is voortgegaan met de onteigening I vy1 ^e^oeve van verdere uitbreiding van de I erI- De kosten van die onteigening, welke 2ls voortvloeien uit vergoeding voor in de toekomst te sloopen panden, wer den weder afgeschreven van de extra reserve. Afgeleverd werdentwee motor-vracht schepen voor de stoomvaart-maatschappij „Nederland" een complete machine-instal latie voor het stoomschip „Tjibadak" van de Java-China-Japan-lijn twee Schelde-Sul- zer hoofdmotoren voor het mailschip „Mar- nix van St. Aldegonde" voor de Nederland tien Schelde-Yarrow landketels aan electri- citeits- en andere bedrijven in ons land. Het gezamenlijk verwarmend oppervlak der af geleverde scheepsstoomketels (10 stuks) be droeg 19600 vierkante voeten (1875 vierkante meters). De geleverde landketels hebben te zamen een capaciteit van 214 ton stoom per uur bij normaal bedrijf. Ook dit jaar werden verschillende herstellingen aan schepen en machines uitgevoerd. Op 31 December waren onderhanden of in bestellingeen vrachtschip, compleet met motor en twee motormailschepen voor den Rotterdamschen Lloyd drie onderzeebooten van de O-klasse voor het departement van defensietwee Schelde-Sulzer motoren voor de onderzeeboot „O 15", 12 Schelde Yarrow- landketels. Een der bovenbedoelde motor mailschepen de „Baloeran" waarvan het casco naar de plannen van „de Schelde" door de maatschappij voor scheeps- en werktuigbouw „Feyenoord" te Rotterdam is gebouwd, is inmiddels aan de reederij afge leverd. Aan arbeidsloon werd uitbetaald een be drag van 3.153.761.99. Het dividend ad 5 is betaalbaar' van 2 Mei a.s. af, tegen intrekking van dividend bewijs no. 40. De verlies- en winstrekening geeft in debet aan interest 42.475.28 salarissen en al- gemeene onkosten 676.655.05 ondersteu ning gewezen ambtenaren 6.263.68 bijdra gen ten bate van personeelbelangen 96.970; kosten invaliditeitswet 72.020.90kosten ongevallenwet en arbeidscontract 185.196 onderhoud gebouwen 2.193.35 exploitatie Dok te Middelburg 149.45 exploitatie Dok te Vlissingen 790.30 effecten 5397.96 afschrijvingen 685.092.96 netto winst 108.933.64, waarvan voor aandeelhouders 100.000 en voor belastingen 8993.64. De creditzijde vermeldtuitkomst van di verse werken 1.872.345.44 huur gebouwen en erven 15.102.13 exploitatie woningen 10.859.61 expeditiekantoor haven 408.12; winstsaldo boekjaar 1928 3424 48. De balans geeft aan passiva*aandeelen kapitaal 2.000.000 Staat der Nederlanden 1.500.000 crediteuren 2.383.264 07 voor uitbetalingen op werken in behandeling 15.759.958.66; te betalen intrest 41.160.96; onopgevraagde dividendbewijzen 500pen sioenfonds 100.059.77 Rotterdamsche Bankvereeniging 319.516.24 blijvende ren tetrekkers wegens ongevallen 226.236.83 reserve voor ongevallenkosten 542.000.55 statuaire reserve 535.243.35assurantie eigen risico 79.972.18% assurantie reserve 100.000 reserve voor onderhanden werken 600.000 statuaire extra reserve 332.862 reserve voor afschrijving 250.000 dividend 1929 100.000 belastingen 8933.64. De activa zijn gebouwen enz. 5.287.165 bouwterreinen 52.934.54; woningen 35.000; effecten 125.560.12 aandeelen sleepmaat- schappij „En Avant" 5000 effecten ver bonden ten behoeve der Centrale Werkgevers Risicobank e.a. 318.864.16 waarborgsom men 3130 magazijngoederen 1.270.862 werken in behandeling 17.198.259.73 debi teuren 577.848.44te vorderen interest 1121.53 kassa 3504.96 Rotterdamsche Bankvereeniging dividend 500 terwijl een achttal hoofden op 1 zijn afgeschreven. N.V. „Nationaal bezit van aandeelen Kon. Mij. „de Schelde". Het jaarverslag werd in de hedenmiddag gehouden vergadering van aandeelhouders uitgebracht. Daaruit blijkt, dat in 1929 19 aandeelen Kon. Maatsch. „de Schelde" wer den verkregen. Door die maatschappij is het dividend over 1929 op 5 vastgesteld, zoo dat ingevolge de met deze maatschappij ge sloten overeenkomst, op de gewone aandee len der N.V. 5/2 dividend kan worden uitgekeerd. Vanaf 2 Mei is dividendbewijs no. 11 betaalbaar met 55 en dividendbewijs no. 11 der preferente aandeelen met 40. De winst- en verliesrekening geeft in debet aan onkosten en belasting 1226.90 netto winst 85.995, waarvan pref. aandeelhouders 360 en gewone aandeelhouders 85.635. De creditposten zijn deposito-rente 360; uitkeering Kon. Maatsch. „de Schelde" 9011.90dividend aandeelen „Schelde" 77.850. De balans geeft aan passivapreferent aandeelenkapitaal 9000 gewoon aandee- lenkapitaal 2.000.000 dividend preferente aandeelen 360 idem gewone aandeelen. 86.075dividend- en tantième-belasting 32.58. De activa zijn gewone aandeelen in por tefeuille 443.000 deposito u g Kon. Mij. „de Schelde" 9000 aandeelen idem (1557 stüks) 1.557.000 Kon. Mij. „dé Schelde" 8177.58 Rotterdamsche Bankvereeniging dividend-rekening 440 tp innen dividend op aandeelen Kon. Mij. „de Schelde" ƒ37.850. De Zuid-Nederïandsche Radio-Distributic- Maatschappij. In de uitspraak in kort geding door den president van de rechtbank te Middelburg, is het ontslag van den directeur, den heer P. C. Oorschot, niet tijdelijk maar definitief ge geven. Er is nu nog een geding bij dé rechtbank hangende of de vergadering die den heer Oorschot heeft ontslagen, rechtsgeldig was. De beslissing hieromtrent is nog niet geno men. o In onze Tijdinghal. De Koningin-Moeder heeft een bezoek ge bracht'' aan de bloemententoonstelling te Rotterdam, waarvan onze fotograaf een op name maakte. Aan de Parkkade te Rotterdam heeft lig plaats genomen de nieuwe I-ïarwichboot „Amsterdam". Het schip wordt binnenkort in dienst gesteld op de lijn Koek van Hol landHarwich. Van den grooten brand te Doesburg, waar enkele kaliloodsen zijn verloren gegaan, eta- leeren Wij twee foto's, evenals van den brand lri het gebouw in „Concordia" te Bussum. Verschillende gebeurtenissen op sportge bied zijn op de gevoelige plaat vastgelegd het zijn interessante kiekjes. Bond van politieambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren. De afdeeling Walcheren van bovenge noemde vereeniging houdt Vrijdag a.s., des avonds 7 uur, in het Concertgebouw een le denvergadering. Daarin zal als spreker op treden de heer L. W. de Waardt, hoofd van den vleeschkeuringsdienst VlissingenMid delburg, die een causerie zal houden over be dwelming van slachtdieren. Belangstellenden kunnen deze vergadering bijwonen. Storing telefoonnummers. Heden, 29 April, zijn vanaf 21 uur tot mid dernacht de volgende telefoonnummers van het locale telefoonnet gestoord wegens werk zaamheden 64—72—78—87—112—135—220 223'232282308 en 406. Scheepvaartberichten. Het Duitsche stoomschip „Goldbek" dat te Middelburg een lading hout heeft gelost, is heden naar Swansea vertrokken, na alhier gebunkerd te hebben. Kinderfeest met Koninginnedag te Middelburg. Gisterenavond had een bijeenkomst van vertegenwoordigers en vertegenwoordigsters van burrtcommissies te Middelburg plaats oi.der leiding van den heer Chr. J. Mazure, voorzitter voor het kinderfeest, die in het t j- zonder de dames-afgevaardigden welkom heette, daar zij juist voor dit feest zoo bijzon der gewichtige diensten kunnen bewijzen. Dat tot het geven van een kinderfeest werd besloten vindt voor een deel zijn oorzaak in het feit, dat uit den boezem der vergade ring de wensch nae1' voren kwam in ieder ge val een kinderfeest aan de feesten te verbin den, het werd als eisch gesteld en als spre ker zich r.'2t vergist, heeft de burgemeester daarop met klem ai.ngedrongen. De meening zat voor, dat juist door actief deelnemen der kinderen, een feest aan de vergetelheid wordt ontrukt, en dus voor de toekomst groo te beteekenis krijgt. De ged-chtengang op de vergaderingen schijnt echter niet de instemming te hebben van de meerderheid van Burg. en Weth. Niettegenstaande kan men met wil en eensge zindheid toch nog wel iets bereiken, al zullen verschillende dingen, bij een onverhoopt be sluit van den raad, moeten achterwege blij ven of wordèn ingekrompen. Spreker herinnerde aan zijn voorstel, sprookjes voor te stellen, gevormd door groe pen uit verschillende buurten, deze groepen door 'n jury te laten beoordeelen, en als be looning de winnende wijk een serenade te doen brengen. Het voorstel werd aangenomen en nu was men bijeen om verdere plannen te beramen. Genoemd werd door spr. o.a. sprookjes van Moeder de Gans, van Andersen, van Grimm en andere. Een schrijven was ingekomen van Nieuw- Middelburg, dat het reeds 3 maanden aan plannen werkt en gaarne onder geheimhou ding inlichtingen zal geven en verdere mede- werking verleencn, ook de Dampoort deelde iets van de plannen mede. De leeftijd voor deelname werd bepaald van 6 tot 15 jaar. Verschillende buurten zui len zich met den voorzitter verder in ver binding stellen, omdat deze het niet goed vond in aller bijzijn de plannen van bepaalde buurten te bespreken en enkele nog na wil len gaan, hoeveel kinderen in hun buurt deel nemen. Op een vraag of het feest toch doorgaat als de raad geen subsidie voor dit deel geeft, meende de voorzitter, dat de raad het niet over zijn hart zal kunnen krijgen te trachten het feest van den Zaterdag voor de kinderen te laten vervallen. Het bleek reeds dat de Dampoort met een 50, het Oosterkerkplein met een 30 en de Brakstraat met een 32-tal kinderen hoopt deel te nemen en dat ook de Bree reeds plan nen heeft voorgelegd.Of ook reclame in den stoet wordt toegelaten zal nader met den al- gemeenen voorzitter worden besproken. J. Worrell f Heden is te Middelburg op 70-jarigen leef tijd overleden de heer J. Worrell, die vele ja ren secretaris is geweest van de vereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk" en van de af deeling Middelburg van den Ned. Bond van Schilderspatroons. Van beide vereenigingen was de heer Worrell tot eere-lid benoemd. Zuid-Beveland in vollen bloei. In denzelfden tijd dat velen uit ons land en uit den vreemde zich spoeden naar de Betuwe en de bloembollen velden, is ook op Zuid-Beveland de schoonheid van het voor jaar geboren. Massa's boomgaarden, tuinen en kweekerijen hebben zich gestoken in het smetteloos bruidsgewaad, dat thans te bewon deren is. Als niet tooverslag staat alles in volle bloesempracht, die ieder in verruk- kiiig brengt. Het is wellicht niet ondienstig voor auto mobilisten en fietsers, die van de prachtige natuur willen genieten een richting aan te geven. De héér G. Houtekamer, secretaris van Vreemdelingenverkeer, geeft de volgende route in overweging. Volgt men die, dan valt er van de bloesempracht wel het meest te genieten. Uit Walcheren komend, volgt men den dijk naar 's Heerenhoek (derde dijk rechts vanaf Sloedam), rijdt naar Ovezand en Kwadendamme naar 's-Gravenpolder. In plaats vandaar links den weg naar Goes in te slaan, blijft men recht door rijden, door Eversdijk en Biezelinge. Vandaar rechtsaf den Smokkelhoek door naar Schore. Over Schorebrug langs den Zanddijk naar Ierseke. Vandaar langs den Postweg over de Postbrug naar Kapelle. Dit dorp doorrijden in de rich ting van Goes. Den eersten zijweg rechts in slaan waarlangs men komt op den weg naar Wemeldinge. Dit mooie dorp doorrijden tot men komt aan den vluchtheuvel van den burgemeester. Verlof vragen dezen te beklimmen (prachtig panorama). Van Wemeldinge over den Oos- ter-Scheldedijk langs Kattendijke naar Goes (eindpunt). Zij, die in Goes hun tocht beginnen, doen het best ook eerst te rijden naar den dijk die naar 's Heerenhoek leidt (zie boven). Ontslag als burgemeester gevraagd. De heer C. IJsebaert, sedert 1889 burge meester der gemeente St. Jansteen, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd. Dit besluit is in de gemeente met leedwezen vernomen, want de heer IJsebaert mag zich in de algemeene achting verheugen. Men is echter dankbaar voor hetgeen de heer IJsebaert gedurende ruim 40 jaar in het belang der gemeente heeft gedaan. Bevoegdheid om motoren te besturen ontnomen. De minister van waterstaat brengt ter kennis, dat bij vonnis van de rechtbank te Middelburg van 4 April aan Emilius Maria van Hijfte, te Hontenisse, de bevoegdheid om motorrijtuigën te besturen is ontzegd voor een termijn van negen maanden. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Uw verslaggever was even mis. Wij hebben jl. Zaterdag aan den heer Went niet gevraagd wat „Ford" betaalde voor so ciale belangen, doch voor sociale verzeke ring. Een arbeider van „Ford", want dat was en is de heer Went toch, zij het dan nu met een boordje om, had, zooals iedere Nedcr- landsche r beider dat zou doen, op deze vraag geantwoord „Wat mijn baas, in dit geval „Ford", be taalt weet ik niet, doch als wij werkloos zijn dan ontvangen wij zooveel, bij ongevallen zooveel, bij ziekte zooveel, bij ouderdom of invaliditeit zooveel, enz De heer Went, die wel wist hoeveel koekjes de arbeiders per „kwartjes-lunch" naar bin nen werkten, had hier naar waarheid moeten antwoorden, dat in het „heerlijk" Amerika aan deze dingen niet of nagenoeg niet wordt gedacht. Zijn smoesje van vertrouwen, dat het wel in orde zou zijn, zooals alles daar in orde fs. was een positief bewust leugentje om zich er uit te redden, brullende baasjes, middenstan dertjes en kantoormenschjes ten spijt. U dankend voor de verleende ruimte, F. VAN SPANNING. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een plaatsje vragen voor onder staande regelen Bij voorbaat mijn dank. Eenige maanden geleden hebt U in uw blad verschillende stukken opgenomen be treffende het hondenvraagstuk, mag ik nu eens iets vragen omtrent de katten We zijn in 't bezit van een mooien tuin, die echter alleen mc-: is geworden door de oneindige zorgen daaraan door ons persoon lijk besteed. Ons genot 9aarin echter wordt geheel vergald als we ondervinden hoe de katten der buren daarin huishouden en ons werk van maanden teniet doen. Al 't ge zaaide wordt omgehaald en 't komt op op een geheel andere plaats. Alle planten wor den kapot gedrukt, maar bovendien wordt de tuin verschrikkelijk verontreinigd, 't Is om wanhopig te worden. Geen enkele der buren houdt zijn kat des nachts binnen, en kan men ze overdag wegjagen, dit wordt des nachts natuurlijk ondoenlijk. Nu is mijn vraag, om door middel van uw blad te weten te komen, welke deskundige ons hierin van raad kan dienen. Ik houd van poesen, maar nog meer van bloemen en moeten wij nu zoo'n katteninvasie gewoon weg accepteeren Of hebben we recht ze te vangen Vergiftigen, doodschieten, ja, dat zijn allemaal dingen waar men eigenlijk niet toe overgaat, als in laatste instantie, maar 't is ook ellendig als "men op eigen terrein alles ziet vernielen. Ik verzeker U, indien er een kattenbelasting bestond, zou 't aantal katten heel sterk verminderen en waarom ook niet? 't Zou aan de gemeente heel wat voordeel brengen, want nu zijn er buren die er 2 en 3 katten op nahouden. Hoe nu M doen, en wie geeft mij raad in dit précaire geval Dankend voor de plaatsing, N. N. VOETBAL. De wereldkampioenschappen te Montevideo. Naar gemeld wordt, heeft de algemeene vergadering van den Kon. Belgischen Voet balbond besloten een Belgische ploeg naar Uruguay te zenden, ter deelneming aan de wereldkampioenschappen voetbal, die in Juli te Montevideo worden gehouden. Als voorbe houd werd gemaakt, dat de kosten zouden worden betaald. Daar Uruguay reecis eenigen tijd geleden betreffende een en ander toezeggingen had gedaan, kan nen hieruit de gevolgtrekking maken, dat België definitief deelneemt aan de wereldkampioenschappen. Voorts is het toegestaan, dat tijdens de tournée ook wed strijden in andere plaatsen mogen worden gespeeld. Zoo zou e^n ontmoeting in Buenos- Ayres op het programma staan.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1