500 300 25 IVo. 99 68e Jaargang 1930 MAANDAG 28 APRIL, Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD BINNENLAND „Voïl* aas». $fisigel 1 sis $le«ant en Verll al Bes ;en mooi geschenk stbaarheid orspoed en geluk, dankbaarheid w naar moesje toe. geweest. Die bloemenschat van mijn feest ïaadselhoekje. chvacantie, waarin vele :eren gaan, zyn er toch igen ingekomen. En, wat oede Luister maar eenj ïgen hebben ingestuurd, gstertje, Lucifersstokje, t, Gicheltje, Baby, Pra. nelaartje, Roovertje, Waterrat, Leni's moesje 4 oplossingenWeer m stuurde er 3. ossingen Kijk, zoo Spraakzaam, kt macht. -Doorn, is beter dan een verre isingen in van de nieuwe weer uiterlijk Dinsdag- ,u van de krant zijn. Op netjes dichtgevouwen Aan ons leuk Raadsel- \e Courant te Vlissingen, zinnetje een woord en ezamen tot een bekende •d weer beter. et nest gevallen, je eerst gewoond •ste verdieping, je hand rkomen dan te genezen, voor haar opstel, ft is Willem van Oranje dier. vele insecten, izonden door Lezeresje.) aan een schip, tof. van den voet. nee men naar boven gaat ivogel. m den vinger, jesnaam. in Duitschland. je. it de naam van èeri stad en door Leni's moesje.) al ben ik klein, een >ch altijd. Ra, ra, wie nden door Kwikzilver.) huisdier en een gedeelte ;amen den naam vorm- e in ons land. Ingezonden door Baby.) jjes door letters, zoodat le krijgt .ft g..d .n .e. m.nd ezonden door Rateltje.) Brievenhoekje. htig, dat je 3 punten maar heusch, aan dat ook je aandacht schen- ie 6 omgekeerd te Krij- wordt, hè ijk welkom Neen maar, e geven als je met Pra- .men bent. Kan groot- wel verdragen Maar lachen is gezond. Ik wil blozende wangen hebt, lachen. Nu, heb ik het et. Dus 's morgens Is niet géén Kruidje roer gt ze zalig, net als een ipen. Komt Toos of Ris tien een kopje thee op k heb Lena en Mien in >had. Maar je moet dan een heel eind van elkaar van den zomer bij M Neen hoor,, dat heb Je lus een muurmat, hè? ker een Japansche, die e koelte toewuift. 't Zal maken, denk ik. eeft die vader jou ver- et dat mooie weerNu chtjes maken, denk ik. of ben jij alleen maar is alles is nu weer her' ke tijding Je zult wel e terugkrijgen, denk ik r hopen, dat dit nieuwe .ng in zal blijven zitten, zal het daar aan den n met al die bloemen' rij plukken Dan kan ilg vaasje vullen. Maat 1, ik ben geen meneer» n wel Dat is ook eelt je wel VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. lilian: frrma F. Of DE VELBE lr„ hlslrnl SI-EB, missinp. lilil. 10. Pitlritirini lilt! ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuu'r.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Tweede Kamer. De leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal zijn bijeengeroepen in open bare vergadering op Dinsdag 6 Mei a.s. te éen uur. De .voorzitter zal in deze vergadering voor stellen een aanvang te maken met de beraad slaging over een aantal wetsontwerpen w.o. dat tot herziening der Gemeentewet. Lectuur voor gevangenen. Het Kamerlid de heer Van der Heide heeft tot den minister van justitie de volgende vragen gericht lo. Is het waar, dat aan katholieke gede tineerden in de strafgevangenis te Den Bosch ter lezing wordt gegeven het boek De acht zaligheden van het Christendom en de belof ten der sociaal-democratie, welk boek ook een bestrijding van de sociaal-democratie bedoelt te zijn Is het waar, dat aan gedetineerden al daar Paaschcouranten zijn uitgereikt, die anti-socialistische tendenzen bevatten 3o. Zoo het antwoord op beide vragen of op een van beide bevestigend mocht zijn, is de minister dan niet van oordeel, dat propagan- lectuur tegen eenige politieke partij niet aan gevangenen moet worden verstrekt en is excellentie bereid, het college van regen ten in Den T osch eventueel van zijn oordeel ia kennis te stellen De verdeeling van den zendrijd. Naar het „Hbld." verneemt is Vrijdagmid dag een ministerraad gehouden waarin o.m. Ier sprake is gebracht de verdeeling van den zendtijd. Is het blad wel ingelicht, dan is in deze vergadering het plan besproken, om aan elk der groote omroepvereenigingen(A.V.R.O., K.R.O., N.C.R.V. eii V.A.R.A.) één vierde ge deelte van den zendtijd te geven Het blad vernam voorts dat de belangen van minister Reymer, in de eerste week van Mei verwacht kan worden. De minister van waterstaat heeft na het gepubliceerde advies van den Radioraad inza ke de zendtijdverdeeling nog nadere inlich tingen ingewonnen in Engeland en in De nemarken. Het resultaat dezer inlichtingen is niet bekend. Politietoezicht op de Noordzee. Binnenkort zal het politievaartuig voor de visschery „Nautilus" door de bouwmeesters worden overgedragen aan de marine. Dit schip is een aanwinst, niet alleen voor 3 marine, maar ook voor breedere kringen van ons volk. Lang is uitgezien door de be langhebbenden bij de visschery op de Noord zee naar een vaartuig, dat a. deugdelijk po litietoezicht kan uitoefenen, b. zieke visschers verplegen en c. zelf kan visschen. Aan drie eischen nu voldoet dit schip, terwijl het bovendien in oorlogstijd als mljnenlegger is te gebruiken, waartoe mijnenbanen worden aangemaakt, passend bij dit vaartuig. Proeftocht motorschip „Johan van Oldenbarneveldt". Het nieuwe motorschip „Johan van Olden barneveldt", dat Zaterdagmorgen met een groot aantal genoodigden aan boord voor het houden van een proeftocht van IJmuiden naar de Noordzee was vertrokken is in den na- van dezen tocht in de buitenhaven aldaar teruggekeerd, alwaar het motorschip aan den toeristensteiger meerde, teneinde den passagiers gelegenheid te geven zich aan land te begeven. Daarna is de „Johan van Olden barneveldt" door de Noordersluis naar Am sterdam doorgeschut, om morgenmiddag met te Koninklijke familie aan boord ter gele genheid van de opening der Noordersluis Vermaal een tochtje naar zee te maken. 9 Een nieuwe reddingboot voor Hoek van Holland. Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen" v.h. F. Stoel Zoon, te Alkmaar, is met goed gevolg te water gelaten de stalen dubbel- schroef-motorreddingboot „President J. V. ,"r in aanbouw voor de Zuig-Hol- Maatschappij tot redding van dren- t, gevestigd te Rotterdam, bestemd gestationneerd te worden te Hoek van Deze boot is lang ca. 63 voet by een breedte Van 14 voet. Van voor naar achteren is de Reeling als volgtVoor bergplaats, verblijf voor geredden, voorste motorkamer, achterste motorkamer, verblijf voor bemanning of ge redden, bergplaats. De beide motoren, welke in twee geheel gescheiden motorkamers zijn opgesteld, zijn elk 2 cyl. 44 P.K. ruwolie met electrischeyvoorwarm inrichting. De inrich ting is zoodanig, dat alle machinerieën cen traal bediend kunnen worden van uit het ge heel gesloten, verzonken stuurhuis of van den gewonen stuurstand. De overbrenging is pneu- matisch-h-draulisch. De boot heeft in het geheel twintig waterdichte compartimenten en een inrichting om als de boot onverhoopt onderstboven slaat zichzelf automatisch weer op te richten. De verlichting is electrisch, terwijl de boot uit den aard der zaak is voorzien van een uitrusting als bij reddingbooten van dit type gebruikelijk, als springnet, reddinglijnen, wip pertoestel, tanks met golfstillende olie enz. Verder is hulp-zeilvermogen aanwezig. De boot zal worden voorzien van draadlooze te- lefonie-installatie. Het tekort in het pensioenfonds voor spoorwegambtenaren. De Bond van Ambtenaren bij de Ned. Spoorwegen heeft Zaterdag en Zondag haar jaarlijksch congres gehouden. In de vergade ring van Zondag had de bestuursverkiezing plaats. Tót voorzitter werd gekozen de heer J. H. Lyfering te Amsterdam en tot bestuurs leden de heeren H. Borema te Zwolle, A. v. d. Heij te Utrecht en J. H. Peters te Amster dam. Als plaats voor de eerstvolgende jaar vergadering werd Den Haag aangewezen. Het beleid van het hoofdbestuur werd goedge keurd, evenals de jaarverslagen ^n secreta ris en penningmeester. In de vergadering van Zondag werden de ingekomen voorstellen behandeld. Besloten werd geleidelijk te ijveren voor verkorting der- diensttijden en voor een vrijen Zaterdagmid dag óp de bureaux E. A. A. Er werd een re solutie aangenomen, die tot strekking heeft er op aan te dringen, dat de voorgelegde over eenkomst met de Ned,. Spoorwegen en de re geering inzake de aanzuivering van een tekort van ongeveer 200 millioen in het pensioen fonds voor spoorwegambtenaren, niet ten uit voer wordt gebracht, daar de Staat in 1912 reeds de verantwoordelijkheid voor dit fonds op zich heeft genomen. Vastgesteld werd nog, dat er samenwerking zal zijn tusschen het Internationaal Bureau voor Spoorwegambte naren en dat voor beambten. VLISSINGEN, 28 APRIL. De Emmabloem-collecte. De opbrengst der Zaterdag te dezer stede gehouden collecte bedroeg f 1016.52. Het comité verzoekt ons allen, die tot dit schitte rend resul'-nt hebben medegewerkt, hartelijk dank te zeggen voor de verleende hulp. Een onderscheiding. By besluit van Z. M. dep koning van Bel gië is aan onzen stadgenoot, den heer J. A. C. Lagace, ontvanger der zeevaartrechten 4e klasse van het Belgisch loodswezen alhier, wegens het bereiken van den 65-jarigen leef tijd eervol ontslag verleend uit zijn betrek king met toelating van zijn rechten op het pensioen te doen gelden en is hij, als blijk van waardeering voor de goede diensten ge durende bijna 48 jaar den lande, bewezen, bevorderd tot ontvanger der zeevaartrechten 3e klasse ten eeretitel. Keuring. Belanghebbenden, inzonderheid de inge schrevenen voor den dienstplicht 1931 dezer gemeente, worden er aan herinnerd, dat de keuring voor den "dienstplicht zal plaats heb ben van 29 April tot en met 1 Mei a.s. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de toegezonden persoonlijke oproeping. Alhambra-Thcater. Ford-film. De directeur der Albion-garage gaf Zater dagmiddag' een gast-voorstelling in deze bios coop. Vertoond werd de Ford-film, een zeer interessante rolprent, welker waarde ver hoogd werd, doordat de heer N. Went van de Ford-fabrieken als explicateur optrad. In een causerie deelde hij het volgende mede De bakermat van de Ford-fabrieken ligt ln Detroit (staat Michigan), een stad, welke door de auto-industrie van Henry Ford bin nen 25 jaar uitgroeide van een plaats met 100.000 inwoners tot een van ruim V/2 mil lioen. Tot nu toe werden in de Ford-fabrie ken 20 millioen wagens gefabriceerd en 't ligt dus voor de hand, dat een opgave van be- noodigdheden en grondstoffen allemaal ge tallen vermeldde met 6 of meer millioen. Ford doet alles in eigen beheer, zijn fabrieken zijn verbonden door electrische spoor-, schéepvaart- en vlieglijnenSteenkolen- en ijzermijnen mitsgaders bosschen bezit Ford ter verschaffing van alle ingrediënten. Thans is de bedoeling om in elk land een Ford-fa briek te stichten. Werden in November 1920 door 5500 arbeiders 3600 wagens per dag af geleverd, in Januari 1930 bedroegen deze ge tallen resp. 160.000 en 10.000. Daar een. Ford auto ongeveer 6000 onderdeelen telt, geschiedt de montage in even zoovele kleine fabriekjes. In deze inrichtingen is 180 K.M. drijfriem aanwezig, elke machine heeft haar eigen motor. In de fabrieken heerscht een voorbeeldige reinheid, 1500 glazenwasschers b.v. reinigen per dag 70.000 glazen. Na iedere 8 uur moet iedere arbeider zijn machine schoonmaken. In het ontwikkelingsproces van erts tot wagen is het mooiste punt in de fabricage het mo ment, waarop de motor in het levenlooze chassis geplaatst wordt, daarna wordt de carosserie aangebracht. De fabriek in High- land'Park beslaat 124 H.A., de Fordson-fa- briek 445 H.A. Voorwaar een ontzagwekkend verschil met het steenen gebouwtje waarin Ford zijn eerste auto zelf fabriceerde. Nauw keurigheid en kwaliteit zijn het hoofdprincipe van Ford's industrie doorloopende scherpe controle vindt plaats op alle grondstoffen en onderdeelen treksterkte en rekbaarheid van het staal worden steeds in de laboratoria be proefd de afwerking van de onderdeelen is zoo buitengewoon fijn, dat zij overal in en op elkaar absoluut passen. De heer Went, die zelf in de fabrieken te Detroit practisch gewerkt heeft, en aan den transport-band gestaan heeft, weet die scher pe nauwkeurigheid uit ervaring. Ook van het leven aldaar vertelde hij eenige bijzonder heden. In de fabrieken wordt vólgens het ploegenstelsel gewerktelke 10 minuten komt een ploeg arbeiders op straat en gaat een ploeg aan 't werk. Dit gaat 24 uur onafge broken door, zoodat er dag en nacht steeds een stroom van menschen gaat bij de fabrie ken. Café's, theaters, biocospen enz. zijn door loopend geopend, trams rijden altijd dit heeft het Ford- ysteem meegebracht. Ford betaalt het hoogste loon, het minimum is 7 dollar per dag de arbeiders werken 5 dagen per week en zijn Zaterdag en Zondag vrij (deze regeling wordt ook ingevoerd in de fa briek, welke te Rotterdam wordt gebouwd). Ook aan de huisvesting van de arbeiders wijdt Ford zijn aandacht. Hij maakt niet al leen auto's maar ook menschen en mag als een pionier en voorvechter beschouwd worden van de idéé, dat een arbeider in de eerste plaats ook mensch is. Na strenge keuring worden de arbeiders of de fabrieken ge plaatst daarna wordt hun gezegd voor wel ken arbeid zij geschikt zijn (dus juist anders om als bij ons). Kreupelen, blinden, dooven, lammen, dus z.g. onvolwaardigen, worden tegen hetzelfde loon te werk gesteld als vol waardige arbeidskrachten. Vindt een arbeider dat zijn werk b.v. aan een montagelyn te zwaar, te geestdoodend is, dan wordt hem op verzoek andere arbeid opgedragen. De dienst „Eerste Hulp bij Ongelukken" is in de puntjes verzorgdverbandkamers, operatiezalen, tandarts, Röntgen-afdeeling enz. zijn aan wezig. Van de kleinste verwondingen wordt in verband met eventueele gevolgen, secieus notitie genomen door de doktoren. Iedere arbeider krijgt een half uur gelegen heid voor de lunch, welke voor een kwartje steeds versch verkrijgbaar is en zeer uitge breid en gevarieerd is. Ford kweekt op vak- en handelsschool zyn eigen personeel. Ieder een wordt in staat gesteld carrière te maken en tot de hoogste positie op te klimmen de hoofdingenieur b.v. heeft zelfs destijds aan de machines gestaan. Etzel Ford, de zoon van Henry, die thans directeur van de Ford-be drijven is, genoot zijn onderwijs en opleiding geheel aan de eigen instellingen. Bijzondere uitvindingen van Ford zyn roestvrij staal en onsplinterbaar glas. De Rotterdamsche fabriek hoopt men in 8 maanden gereed te hebben, de eerste paal is kortelings geslagen. Bord en krijt stelden spr. in staat ter ver duidelijking enkele schetsjes te maken. Zijn voordracht werd met zeer veel aandacht ge volgd en oogstte een dankbaar applaus van de vele aanwezigen. Komen we tot de film. Voor alles, wat ons op den celluloid-band te zien is gegeven, kun nen we slechts bewondering hebben. Ver schillende phasen zyn op pakkende wijze in beeld gebracht en over 't geheel is ons een duidelijk exposé geboden van deze geweldige bedrijven en industrie. De nieuwe Ford is een echte klimmer, een 6 K.M. lange weg met een helling van 1 op 10 werd met het grootste gemak genomenovertuigende bewijzen van remkracht werden op dit traject gegeven de motor bleef daarbij op normale temperatuur. Ook in sterk besneeuwde gebieden weet de Ford zich een weg te banen. Het „toppunt" van de prestaties van een Ford-wagen heb ben we aanschouwd in de bestijging van den Ben Nevis (1300 M.), den hoogsten bergtop van Groot-Britannië. Deze berg was alleen toegankelijk met muilezels, de afstand van 90 K.M. werd door de toeristen in 2 dagen afgelegd, de weg is slechts 5 voet breed en de hoek is 1 3. Met den nieuwen Ford A model 1928, ook in ons land welbekend, werd deze moeilijke, gevaarvolle tocht ook in twee da gen volbracht. Hier is dus geen snelheids record geslagen, doch 't mag een ongeloof lijke prestatie van mensch en machine ge noemd worden deze tocht langs een gevaar lijk en rotsachtig muilezelpad. Voor den Ford wagen een zeer groot succes Tot slot heeft een film ons nog een interes sant kijkje- gegeven in de vliegtuigindustrie, welke geweldig is opgekomen en waarop Et zel Ford zich speciarl toelegt. De Ford-lucht lijn ChicagoDetroitCleveland voorziet in een behoefte en wordt alzoo veelvuldig benut. Dat ook het filmisch deel van den middag op zeer hoogen pry's gesteld werd, bewees wel het spontane applaus na afloop van de vertoo ning. Volledigheidshalve maken we er melding van, dat door den heer Van Spanning aan den heer Went gevraagd werd, hoeveel Ford betaalt voor de sociale belangen van zijn personeel. De heer Went beschikte op dat oogenblik niet over die gegevens, doch gezien de door hem medegedeelde bijzonderheden over de behandeling der arbeiders, hun ver zorging en waardeering als mensch in de eerste plaats, vertrouwde spr. dat ook deze aangelegenheid volkomen naar billijkheid geregeld zal zijn. Meerdere aanwezigen gaven hun misnoegen te kennen over deze vraag- stellerij op een gast-voorstelling. In onze Tydinghal. De bloembollenvelden tusschen Hillegom en Noordwijk bieden thans weer een heerlij ken aanblik aan. Uit de omliggende steden en ook uit andere streken van ons land en zelfs uit het buitenland, komen duizenden personen deze mooie velden in oogenschouw nemen. Onze fotograaf heeft enkele mooie opnamen gemaakt. Te Haarlem is een boomplantdag gehou den, uitgaande van de Haarlemsche vereeni- ging voor groote gezinnen. De eerste boom werd geplant door Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem. Wij etaleeren een schetsteekening van de nieuwe brug over de Oude Maas bij Dor drecht. De vaste brug, welke ligt aan de Noordzyde van de draaibrug, zal worden weggenomen en vervangen worden door een hefbrug, welke de langste brug van Europa zal worden. Onder vrienden. Eenige schippers die hedenmorgen moes ten uitvaren waren gisterenavond in een café aan de Kanaalstraat onder drankin vloed bijeen. Plotseling vermiste een der schippers zijn portemonnaie. De gewaar schuwde politie nam de schippers mede naar het bureau en werd bij fouilleering op een der schippers werkelijk de vermiste porte monnaie gevonden. De man was onder drankinvloed en werd in arrest getseld. Een motorrijder die onder drankinvïoed verkeerde. Zaterdagmiddag zag men een motorrijder zich in slingerende houding op den Sin- gelweg voortbewegen. Op een oogenblik reed hij tegerr een boom en sloeg hij met het motorrijwiel over den kop. De getroffene bleek slechts lichte verwondingen te hebben bekomen. De man, die onder drankinvloed verkeerde, werd aan het politiebureau in bewaring gesteld. Een begin van brand. Zaterdagmiddag omstreeks' 4 uur brak een begin van brand uit in het café „de Witte Eallon" in het Bellamypark. De brand bleek te woeden in den kelder, waarin zich een hoeveelheid houtwol bevond. De politie bluschte het een minimax den brand. De politie-slangenwagen verscheen spoedig ter plaatse en de slangen waren reeds uitgelegd, doch deze behoefden geen dienst te doen. Het spreekt vanzelf dat dit begin van brand in dit drukke stadsgedeelte op den Za terdagmiddag heel wat belangstelling trok. Vacantiehuisjes voor postpersoneel. Begunstigd door prachtig weder heeft gis teren de opening plaats gehad van de vacan- tie-verblijven, die door de afdeeling Mid delburg en omstreken van den C.B.N.P.T.T. zijn gesticht aan het rijwielpad Vlissingen— Zoutelande, by het café Westduynen en op ruim een half uur loopens van de Schelde- stad gelegen. Te ruim 15 uur vereenigden zich daar het bestuur der afdeeling, deii bondssecretaris, de «ng inspecteur en adjunct-inspecteur, den direc teur van het post- en telegraafkantoor te Middelburg, vertegenwoordigers van zuster- afdeelingen en zusterverenigingen,' en van den Neutralen Walcherschen Bestuurders- bond en vele leden vele der heeren waren van hun vrouwen en kinderen vergezeld. De Vlissingsche postfanfare was van Vlissingen komen loopen. Het eerste deel spelende, doch op Koudekerksch grondgebied was dit alleen toegelaten op het terrein van de afdeeling bij de daar gebouwde twee huisjes. Twee nationale vlaggen wezen reeds uit de verte aan, waar deze zomerverblijven zijn ge bouwd en herinnerde aan de feestelijke ope ning. Toen allen zich voor het terrein vereenigd hadden, nam de afdelingsvoorzitter, de heer W. H. van der Weele, het woord om allen welkom te heeten, in het bijzonder den in specteur, den adjunct-inspecteur en den di recteur en de vertegenwoordigers van zuster verenigingen. Dank bracht spr. aan den burgemeester van Koudekerke, die het maken van muziek op eigen terrein toestond. Het doel der stichting blijkt z.i. reeds uit den naam. Reeds lang was er een verlangen naar een rustig vacantie- oord, doch huren bleek veel te duur voor da gemiddelde postportemonnaie. Dank zij het uitnemende werk van den afdeelingssecreta- ris en de welwillende medewerking van het bondsbestuur konten deze huisjes er komen, bestemd in de eerste plaats voor de leden van de afdeeling, maar ook voor die van den bond in het algemeen. Tot spijt van het bestuur zijn ze nog niet geheel gereed. Spr. twijfelt niet of men zal er een prettig verblijf vinden. De bondssecretaris, de heer Van Giessel, wees op art. 2 der statuten, dat het doel en streven van den bond omvat en waaruit blijkt, dat niet alleen de stoffelijke doch ook de idieele belangen behartigd kunnen worden. Hieronder valt ook het stichten van huisjes als deze, waarvan elke spijker, elke steen, elke plank het eigendom zijn van de leden, er is niet als zoo dikwijls in andere gevallen een zilveren dak op. Al zijn ze nog niet geheel gereed, toch zal er één reeds op 1 Mei wor den betrokken. Als deze huisjes aan het doel beantwoorden, zullen er zeker meer worden gesticht en het bondsbestuur denkt reeds aan Bergen aan Zee en Terschelling. De huisjes dienen vóór het personeel van den P.T.T.-dienst om hun verlof goed en aangenaam te kunnen door brengen. Spr. hoopt, dat het verblijf er ln voor hen zoo zonnig zal zijn als de dag van gisteren was, met weinig regen en veel voor spoed. Men zal er vinden licht, lucht, vrijheid, en blijheid voor zichzelf en zijn gezin. Dank bracht spr. aan de aannemers van den bouw, aan de werklieden, maar vooral aan de afdeeling Middelburg en droeg daarop de sleutels van de huisjes over aan den af delingsvoorzitter. De inspecteur, de heer J. W. Groeneyk, zeide nog slechts korten tijd in Zeeland fce zijn en binnen zeer korten tijd weer te zullen len vertrekken, doch toch gaarne aan de uit- noodiging gevolg te hebben gegeven en spr. uitte zijn sympathie voor het doel, het is ean goede poging die door 'vele andere moet worden gevolgd. Spr. wenschte de afdeeling Middelburg geluk met dit door haar gegeven goede voorbeeld en hoopte, dat de afdeeling volkomen bevrediging er voor zal vinden. De directeur van het postkantoor te Middel burg, de heer A. Veenhoven, bracht ook dank voor de uitnoodiging aan hem en zijn vrouw gezonden. Het verrichte werk is een heerlijke getuigenis van samenwerking en solidariteit. Het is een bewijs van schoonen gemeen schapszin, hulp voor de zwakken, gelegenheid tot het scheppen van nieuwe werkkracht voor velen. Spr. hoopt dat het afdeelingsbestuur en vooral de heer Pitlo en ook de bond steeds pleizier zullen beleven van wat hier tot stand is gekomen. De voorzitter bracht dank voor de gespro ken woorden, die steeds met fanfares waren bekrachtigd. Hierna werd de vlag met Zeeuwsche kleu ren en de initialen van den bond boven de huisjes geheschen en was er gelegenheid de woning, die op het behang, dat deze week wordt aangebracht, na gereed was en ook reeds gemeubeld, in oogenschouw te nemen. Aan de voorzijde betreedt men door open slaande deuren de woonkamer en vandaar uit twee slaapkamers direct en door een dezer nog een derde, en ook een aardig keukentje.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1