1000 500 300 150 25 „PAULUS" eerste blad en DONDERDAG 24 APRIL, iilïïöM Dinsdag 29 April «-No. 1 68e Jaargang 1930 [iljiio: firma f. KAN DE ÏELOf Ir., DlilsM 51411, llissiip. Mil. It. PosMiaini ïSltl Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws BUITENLAND GEMENGD NIEUWS pril van Marseille ril te Londen >r.) 19 April van Mo- April van Colombo 20 April Dungeness 21 April van Perim 1 April te Vera Cruz April 8 u. te Rotter- >ril te New-York van p. 21 April Perim 9 April te Madras 20 April Lizard ril te Dairen ERICHT TC VLISSINGEN 11.03 23.18 11.49 0.00 12.29 Auto's, Fietsen rtuigen. ril uur 4 7.42 5 7.43 ND A makelijkheden, igen, enz. Dagelijks voorstelling, agelijks voorstelling, 8 een voorstelling), j 29 April. Genera uitvoering Gemengde Concertgebouw, resp. Vlissingsche Bestuur- est, „de Oude Vriend- u-gadering, Concertge- smaak was. men op verschillende den. Men gebruikt er ,ige weefsels voor, kant, immigen wenschen het es in de tint van haar iren het in afstekende witte japonnen is de de eerste zal een fijn, bij de laatste een van ïeel mooi doen. >nze afbeelding is ge let vleugelpunten van tof wordt geborduurd arentegen in geel. Het met watten opvult, fluweel gemaakt. Comfort in den auto. door hst land waait, roote stad niet meer met al haar heerlij k- roen, smachtende vo- ïge grassprietjes en de arsbloemen. Wie kan liedenIn drommen per fiets, per motor, oral het gebruik van tuig neemt steeds toe. ver het gemak en het Men is niet, zoo- ste uren en aan vaste mooi plekje kan men plaatsje uitstappen ïemen. Maar. om van genieten, moeten we jdende salonnetje zoo maken. Een warm koele voorjaarsdagen e zagen aardige auto bonten pelsje. Dan is om over de voeten te lichte wol, in mooie en lust zijn voor het reisdekens zijn van e meest verschillende i, die tot grillige ara- ;rlyke vormen en fi- Andere bontdekens everfd en vertoonen fantastische diervor- kunstige wijze, het ïtisehe te vereenigen. WILHELMINE. LISSINGSCHE COURANT loNNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Fb;:co door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct- and 768.5 te Vardö. and 745.1 te Brest. avond van 24 April; t Zuidelijke of Zuid- larbewolkt tot betrok- snige regen, later iets j abonné's in 't bezit eener l'lis, zijn GRATIS verze gd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger \NGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" jt nummer bestaat uit 2 bladen HINDERWET. burgemeester en Wethouders van Vlissin- belet op art. 8 der Hinderwet, Érengen ter openbare kennis, dat bij hun fluit van 23 April 1930 aan H. Wegeling, fier vergunning is verleend tot uitbreiding bestaande drukkerij door het bijplaatsen een drukautomaat met aangebouwden Jctro-motor van 1 P.K. ter vervanging van i degelpers, in het perceel, kadastraal be- jnd gemeente Vlissingen, sectie E no. 1097, fcatselijk gemerkt Noordstraat no. 44. Iflissingen, 24 April 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP (Nieuwe onderhandelingen over het kali contract met Rotterdam. |De „Volksgazet" verneemt van bevoegde |de dat de kali-kwestie nog niet voor goed i de baan is. Te Mulhouse zouden nl. in- |o;den aan het werk zijn, die op nieuwe on- Irliaiidelingen met Rotterdam aansturen. De Vrijheidsbond. linde algemeene vergadering van de Libe- fle Staatsparty „De Vrbheidsbond" op Za- 31 Mei en Zondag 1 Juni a.s. in het lurbaus te Scheveningen houdt de party- porzitter mr. D. Focfc een openingsrede en i secretaris het jaarverslag uitbrengen. I Verder is er dien eersten dag een huishou- leljjke vergadering gevolgd door een gemeen- Ihappelijk diner. [zondagvoormiddag 10 uur zal ir. J. Koster i openbare vergadering een lezing houden Iver het onderwerp „Vrijhandel en Wel- lart". [vervolgens wordt er een huishoudeiyke [ergadering gehouden, o.a. voor verkiezing Jan vier leden van het hoofdbestuur wegens let periodiek aftreden van mr. D. Fock, mr. Rink, prof. dr. B. D. Eerdmans, en mevr. E A. van Riel—Smeenge. Deze aftredenden fin als candidaten gesteld. [Voorts is er een verkiezing van twee leden i het bedanken van de heeren A. van ■erWeijde en D. de Boer Dzn. In deze huis- ioudelijke vergadering zal gelegenheid zyn ft het stellen van vragen omtrent het par lementaire werk in het afgeloopen jaar. VLISSINGEN, 24 APRIL. Een brandblusch-demonstratie. ids meermalen hebben wy demonstra tes bijgewoond met snelblusch-apparaten, pelke by een begin van brand goede diensten unnen bewijzen en erger onheil weten te foorkomen. I Gisteren hebben wy weer kennis gemaakt kt een nieuw apparaat, genaamd „Exsel- dat door de Ned. Fabriek van Techni- artikelen „Excelsior" te Rotterdam in Pen handel wordt gebracht. 1 proefnemingen hadden plaats op het ■terrein tegenover de groente- en fruitveiling, faartoe door het gemeentebestuur beschik bar gesteld. De commandant en vele leden van de vrij willige brandweer en andere belangstellenden ponden de proeven bij. Eerst werd een proef genomen met een I5tük asphalt-papier, overdadig gedrenkt met Ibnzine en olie. D© vlammen laaiden hoog |°P en zouden met water niet te blusschen omdat de brandende olie en benzine op |bt water zouden blijven dryven. Het schuim ■bndblusch-apparaat werd op de vlammen ■Bericht en het uitgespoten schuim behaalde l^eldra de overwinning en de vlammen wa- |ren totaal gebluscht. De tweede proef slaagde eveneens uitste kend. Een houten schut met teer besmeerd. IÜ.aarom een ETOote hoeveelheid houtwol was 'apeld, werd weer overgoten met benzine l!?.0lle en toen de schutting in lichterlaaie vlam werd de „Excelsior" er op gericht en in enkele oogenblikken doofde het uitgespo ten schuim de vlammen. Het apparaat heeft dus op overtuigende wijze zijn deugdelijkheid bewezen en vooral om de eenvoudige wijze van behandeling kan dit nieuwe brandbluschapparaat ten zeerste wor den aanbevolen. Wie meerdere inlichtingen -omtrent dit snelbluschapparaat wenscht te bekomen, wende zich tot de „Excelsior"-fabriek te Rot terdam. In onze Tydinghal. Van de onthulling van het gedenkteeken voor Juliana van Stolberg te 's-Gravenhage, door H. K. H. Prinses Juliana, zijn door onzen fotograaf verschillende prachtige opnamen gemaakt, o.a. van het moment dat »*e Prinses het monument onthulde. Het voorjaarsleven in Artis was voor onzen fotograaf een mooie gelegenheid om er met zijn camera op uit te gaan en enkele aardige kiekjes te maken. Van de opening van het Hegelcongres dat thans te 's-Gravenhage wordt gehouden, is een foto gemaakt. Een 25-jarig dienstjubileum. Heden herdacht de heer A. Hubregtse den dag waarop hy vóór 25 jaren als timmerman in dienst der Vlissingsche gasfabriek trad. Op de gebruikeiyke wyze werd dit jubi leum hedenmorgen in tegenwoordigheid van het fabriekspersoneel op het fabriekskan- toor herdacht. De jubilaris werd door den directeur toe gesproken en harteiyk gelukgewenscht. Na mens het hoofdbestuur der maatschappy, de Imperial Continental Gas Association, werd hem de zilveren medaille voor 25 jaren trou wen dienst met daarby behoorend diploma, zoomede de gratificatie overhandigd. Als persoonlijk bhjk van waardeering ont ving de jubilaris van den heer Van der Jagt een rooktafel. Namens het fabriekspersoneel voerde de heer W. A. de Boo van Uyen het woord. Onder het uitspreken van aller gelukwen- schen werd den heer Hubregtse een schoor steen klok-garnituur aangeboden. De heer Hubregtse dankte allen voor de hem gebrachte hulde. Vrijwillige betaling van belasting, enz. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en /of vermogen (gewetensgeld) by den ontvanger der directe belastingen te Oostburg 3, ƒ3; te Tholen 337 den inspecteur der directe belastingen te Terneuzen 40.02 den ont vanger der registratie en domeinen te Mid delburg 373.41. Waterleiding op Schouwen-Duiveland. De officieele opening van de waterleiding op Schouwen-Duiveland zal Dinsdag 27 Mei e.k. plaats hebben. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk/Bedankt voor het beroep naar Hoedekenskerke ds. W. Reus te West- kapelle voor Ierseke ds. F. C. Bosboom te Geesteren. Aangenomen het beroep naar Rotterdam (Feyenoord) ds. H. Edelkoort te Meppel. Het vrouwenkiesrecht in de Ger. Kerken. De kerkeraad der Ger. kerk te IJlst heeft een voorstel aangenomen, strekkende by de Generale Synode er op aan te dringen over de kwestie van het vrouwenkiesrecht defi nitief en in afwyzenden zin te beslissen, om dat 1. de H. Schrift geen duidehjk geluid laat hooren in zoo een belangryke en in het leven der kerken zoo ingrypende zaak als het vrouwenkiesrecht2. de meeningen zóó zeer verdeeld zyn, dat aannemen van dit vrouwen kiesrecht aanleiding zou kunnen geven toe ernstige conflicten in den boezem der ker ken 3. by verreweg het grootste gedeelte der vrouwelyke lidmaten onzer kerken de be geerte om dit kiesrecht uit te oefenen, niet leeft en invoering een zëer onrijpe daad zou beteekenen en 4. het ra&dzaam is ook allen sehyn van moderne emancipatie-zucht of be ïnvloeding daarvan te vermyden, wat invoe ring noodzakelijk met zich mee zou brengen Gemengde huwelijken. Te Soest is de kerkeraad der Geref. kerk voornemens by de classis Amersfoort een voorstel aanhangig te maken om te komen tot een voor alle kerken geldende regeling in zake „gemengde huwelyken", Ger. Gem. Tweetal te Aagtekerke ds. A. de Blois te Dirksland en ds. B. van Neerbos l? Ter Neuzen Bedankt voor het beroep naar Grand Ra- pinds (Ver. Staten) ds. A. Verhagen te Mid delburg. De wijding van den nieuwen aartsbisschop. Naar „Het Huisgezin" verneemt, zal de nieuwe aartsbisschop van Utrecht, mgr. J. Jansen, door mgr. Schioppa, internuntius, tot bisschop worden gewijd. Een predikantstractement in Amerika. De Marble Collegiate Church te New York, een der oudste kerken van de stad, wil thans een predikant beroepen op een jaarlijksch tractement van f 45.000 en vrije woning be nevens betaling der opvoedingskosten van zijn kinderen en andere faciliteiten. Bovendien wordt den beroepene toegezegd, dat luj bij pensionneering het volle tractement als pen sioen behouden zal. De eerste, die op dit tractement beroepen werd, een presbyteriaansche predikant, be dankte, hoewel hij op het oogenblik de helft minder inkomen heeft, maar zyn tegenwoor dige gemeente was hem liever, dan het groote inkomen, dat New York bood. Examens. By het door het Onderwysfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam genomen exa men voor schipper by de binnenvaart is ge slaagd voor het examen stoom-motorvaart door Nederland H. H. Dirks te Kruiningen. RECHTSZAKEN Gerechtshof te 's-Gravenhage. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft be vestigd het vonnis van de rechtbank te Mid delburg, waarby A. A. A., arbeider te Zuid- dorpe, wegens vernieling, is veroordeeld tot 50 boete, subs. 50 dagen hechtenishet vonnis van den politierechter te Middelburg, waarby J. S.f arbeider te Kruiningen, wegens eenvoudige beleediging is veroordeeld tot f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. De moord te Waddinxveen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen den 35-jarigen houtbewerker A. K. uit Waddinx veen, thans gedetineerd, die in eerste in stantie door de rechtbank te Rotterdam, we gens moord op zyn buurman H. A. Schott- man, dien hy %op 10 Augustus van het vorige jaar met een scheermes verschillende sneden heeft toegebracht aan de gevolgen waarvan Sch. is overleden, is veroordeeld tot 8 jaren gevangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis. Het O. M. by de rechtbank, dat van dit vonnis in hooger beroep was gekomen, had 15 jaren gevangenisstraf tegen den verdach te geëischt. De eisch van den advocaat-ge neraal by het Hof luidde 12 jaren gevange nisstraf. Het Hof heeft den verdachte gisteren overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 12 jaren gevangenisstraf. Blykens het uitvoerig gemotiveerde arrest kon het Hof zich niet vereenigen met de overweging der rechtbank, dat de verdachte wèl willens, maar niet wetens heeft ge handeld. MARINE EN LEGER De luitenant ter zee le klasse J. Hout smuller keert einde dezer week uit Oost-Indië van zyn plaatsing by den dienst aldaar, hier te lande terug. De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse R. de Bruyn wordt 28 dezer overge plaatst van Vlissingen naar Nieuwediep en geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedoboot Z. 7. Schout by nacht H. Herman f Op 68-jarigen leeftyd is te Haarlem over leden de gep. schout-by-nacht-titulair H. Herman. Toen de thans ontslapene in 1912 den zee dienst met pensioen verliet, kon hy terug blikken op een ruim 30-jarige loopbaan als officier by de Kon. marine. De thans ontslapene was officier in de orde van Oranje Nassau, terwyi hy tevens gerechtigd was tot het dragen van het eere- teeken voor belangryke krygsverrichtingen met de gespen voor Atjeh, voor Zuid-Celebes 1905—1908 en voor de kleine Soenda-eilan- den 1905—1909. Zestig jaar ridder. De heer S. L. Vermeer, oud-commies van het departement van marine en vóórdien machinist by de Kon. marine, herdacht gis teren het feit, dat hem 60 jaar geleden het ridderschap 4e klasse in de militaire Willems orde werd toegekend. De jubilaris, die thans 83 jaar is, geniet nog een uitnemende ge zondheid. Oratorium naar woorden uit de Heilige Schrift voor Soli, Koor en Orkest. „CONCERTGEBOUW". Solisten: EVIej. J- VAN VLOTEN, Sopraan, Brussel. Mevr. J. OFFERHAUS, Alt, Rotterdam. Dhr. E. MIEDEMA, Tenor, Scheveningen. Dhr. THOM DENIJS, Bas, 's-Gravenhage. Behalve van particuliere zijde mocht de heer Vermeer schriftelyke gelukwenschen ontvangen van de Koningin en de Koningin- Moeder, alsmede een telegrafische felicitatie van de Kon. Vereeniging „Onze Vloot". De eerste ploeg der zeemilitie van de lich ting 1920, sinds 26 Februari jl. voor eerste oefening gekazerneerd in de marinekazerne te Willemsoord, wordt begin Mei voor verdere opleiding over verschillende schepen en in richtingen verdeeld en vertrekt 24 October a.s. met groot verlof. By het departement van koloniën is bericht ingekomen, dat de „Valk" 22 dezer te Port- Said is aangekomen en op 24 dezer naar Co lombo zal vertrekken. Alles is wel aan boord. Door den inspecteur van den vrijwilligen landstorm is bepaald, dat de zomeroefeningen voor de vrijwilligers van den kaderlandstorm zal plaats hebben voorwat de landstormgroep van het landstormverband Middelburg be treft, te Kamp by Laren. Het tydvak is vast gesteld van 21 Juli tot en met 9 Augustus a.s. By Kon. besluit zyn, met ingang van 1 Mei 1930, overgeplaatst I. by het regiment grenadiers a. de ad judant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin de reserve luitenant-éolonel W. Froger, van het 14e reg. inf.de reserve-ka piteins mr. A. de Jongh, van het 14e reg. inf P. van Rees, van het 3e reg. inf. II. bij het regiment jagersde adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Ko ningin de reserve luitenant-kolonel W. G. van Hoogenhuyze, van het wapen der infan terie de reserve eerste-luitenant mr. G. P. Helders, van het 14e reg. inf. LUCHTVAART Vliegongelukken. Gisterenavond tegen 7 uur is een vliegtuig van een reclame-maatschappy te Hannover by een poging om te landen neergestort, ver moedelijk doordien het met een draad van de kazerne Vahrenwalderheide in aanraking is gekomen. Het vliegtuig geraakte in brand en is geheel vernield. De bestuurder werd licht gewond. Gisterenmorgen zyn een Britsche officier en zyn medepassagiers gedood by den val van een bombardementsvliegtuig naby Heli- opolis in Egypte. De verongelukte machine zou hetzelfde vliegtuig zijn, waarmee de prins van Wales onlangs van Khartoem naar Cairo vloog. MAC DONALD OVER HET RESULTAAT DER VLOOTCONFERENTIE. De Engelsche eerste minister, Mac Donald, heeft gisteen over het werk van de Vloot- conferentie gesproken. Hy zeide dat gedu rende generaties de volken hebben geloofd, dat zij zich door hooge bedragen te besteden aan de bewapening konden beveiligen tegen oorlog, en dat elke generatie op haar beurt de dwaasheid van dit vertrouwen heeft ge leerd. De eene oorlog volgde op den anderen en indien de actieve vredesgeest niet alleen van godsvruchtigen, doch ook van practi- schen aard, thans niet tusschen beide komt, zal een nieuwe oorlog zoo zeker zyn als de zon opgaat. Een jaar geleden zagen wij het mistroostig vooruitzicht van bouwen en te- genbouwen. Wy hebben getracht, dit voor uitzicht te veranderen. Wy kwamen spoedig tot de ontdekking, dat ofschoon wy bijeen kwamen voor een vyf-mogendhedenconfe- rentie, wy in werkelijkheid twee groepen van elk drie mogendheden vormden, in elk waar van Groot-Brittannië den voet had. Er was een „groep der groote zeeën", bestaande uit de Ver. Staten, Japan en Groot-Brittannië, en de „Europeesche groep", bestaande uit Frankrijk, Italië en GrootrBrittannië. Er waren zeer vele oogenblikken in deze onder handelingen dat het ijs, waarop wij schaat sten, op zyn dunst was, doch wij hebben thans allen tezamen een omvangrijk verdrag geteekend, waarvan slechts één hoofdstuk alleen de onderteekening draagt van het Britsche gemeenebest, de Vereenigde Staten en Japan. De rest, bevattende waardevolle bepalingen, vormt een volledig vyfmogendhe- denverdrag. Ik wil mij zelf niet misleiden omtrent hetgeen wy hebben bereikt. Wij hebben slechts een begin gemaakt. Mijn ervaring van de laatste drie maanden is ge weest, dat de vredesbeweging alles heeft om ziel te geven aan het werk. doch dat dit werk hoe langer hoe meer een bestudeering: moet worden van de by zonderheden en van middelen om de moeilijkheden op te lossen. Indien hetgeen is gedaan onmiddellijk wordt gebruikt om de openbare meening voor te bereiden om meer te doen, zal de vlootcon- ferentle van Lor.den een der groote mylpa- len zijn die voor altijd aantoonen hoe de volken den wachtenden vrede zijn genaderd. Niets is belangrijker naar myn meening, dan de goede wil, die als regel heeft geheerscht. De betrekkingen tusschen Amerika en ons zijn nog nooit zoo goed geweest sinds Ame rika een onafhankelyke groep staten werd. De Japansche delegatie keert naar huis te rug met de wetenschap, vrienden te hebben ontmoet, wier vriendschap haar land veilig heid biedt. De Franschen en Italianen, hoe wel zij elkaar niet genoeg konden naderen om tot overeenstemming te komen, vertrek ken met het gevoel, dat een overeenkomst bil verdere onderhandelingen op een pf andere wyze moet worden bereikt, en de betrekkin gen tusschen ons en alle anderen zijn van bijzondere hartelijkheid. EEN MANIFEST VAN DE DUITSCHE RIJKSBANIER. Het bondsbestuur van de Duitsche Ryks- banier publiceert, bij gelegenheid van zijn 6-jarig bestaan, een manifest, waarin het volgende wordt gezegd Over den omvang der taak van den staat en jjöe toepassing van de wetgevings- en re- geeringsmacht kunnen de politieke party en met elkaar twisten. De ryksbanier houdt zich aan den staat van heden. Zy verzet zich tegen ieder, die den grondslag van de con stitutie verlaat. De Ryksbanier wil zich niet mengen in den strijd der partijen. Zy kan op dit oogenblik, waarop de partyen in gisting zijn, aan haar leden niet voorschrijven tot welke partij zy moeten behooren. De repu- blikeinsche partijen zijn helaas vaak ver deeld geweest, doch de binnen- en buiten- landsche politieke noodzakelijkheden hebben ze steeds weer tot elkander gebracht. Wij betreuren en veroordeelen ten zeerste, dat ook slechts tijdelijk, zooals bij de jongste regeeringswisseling, twist in onze rangen is ontstaan en onzakelyke aanvallen onderno men zijn op de republikeinsche partijen en haar leidende figuren. Doch wij komen op tegen de onnoodige overdrijving en verkeer de voorstelling van dergelijke geïsoleerde gevallen. In tienduizenden gevallen heeft de Rijksbanier bewezen, dat zy boven de party en staat. De onophoudelyke verscherping van den strijd der tegenstanders der repu bliek dwingt ons met verdubbelde energie op den sedert den aanvang ingeslagen weg verder te schrijden. De *sr?ftl§ohte chèques. Een Duitseto, zich noemende Carl Scha- reck,. heeft in Den Haag Zaterdag, zooals ge meld, geprobeerd 8en ring voor 5000 te koopen voor twee chèques van 5700. De ju welier vloog er echter niet in, maar waar schuwde de politie, die de andere Haagsche juweliers waarschuwde. De oplichter heeft in- tusschen toch kans gezien zyn slag te slaan. Hij is dadelyk naar een tweeden juwelier in de stad gegaan, maar ook deze vertrouwde de zaak niet. Toen heeft de oplichter de zaak grooter aangepakt. Hij belde van de stad uit een hotel op en besprak kamers. Hy kocht een mooien ruiker bloemen en ging naar een derden juwelier. De man vertelde, dat hij verloofd was, zyn meisje een ring wou geven, maar dat hij zyn chèques door de beursva- cantie niet had kunnen verzilveren. De juwe lier vloog er in, leverde een ring van 5000 en betaalde 200 toe. De andere 500 zou de kooper Dinsdag wel komen halen. De koop was juist gesloten ert de Duitscher juist ver- Irokken, toen de politie den winkelier waar-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1