500 300 150 100 25 PAULUS DINSDAG 33 APRIL, ERSTE BLAD No. 94 68e Jaargang I930 Uitgave: Firma F. IIAN OE VEIHE Jr.. Walstraat 58-60. Vlissingen. Teiet. 10. Postrekening66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdag? Stads- en Provincienieuws w"V©lltsafi®ct«stcg SsntgeB 1 I OEHDE 2AHGVEREENI0IN0 an een leege dop. mte, dan is het gauw l1 is doen. zyn vriend, ezonden door Rateltje, en den naam van een ezonden door Pratertje. LISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden, mfranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Brievenhoekje. I„e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ;n, dat is niet zoo mooi, bedoel ik. Waarom doe ;r toch om te leeren. Je dom blijven, hè Na genoeg babbelen. Doe af te leeren. In 't begin moeilijk. Later is het Dan vind je het van- te praten, maar in de letten. Dag Pratertje; je spoedig een Willem •den. Natuurlijk ben je e. Dat zouden we door t vergeten I at zal het bij jullie dan an 't ratelen, zusje aan doet de kleine broer? ken met zijn speelgoed, voor die felicitatie. Hoe aadsel is goed en heeft zoo je ziet. Maar dat :omt heelemaal niet uit. ►rdjes komen voor een recht en Corry. Maar die niet in sinaasappels t dus lat was wel goed, maar ild hebben. Op een goe- schljnen. Vertel je later uters hebt gemaakt wat een narigheid alle- i aan tandpijn? Vraag tens gauw met je naar ,at. Dat kan nog veel En je bent toch niet ndokter, hè Heusch, et, voel je geen kriezel- Gelukkig, dat vader lokter is. ïb je moeder flink met pen Ik zie Lezeres je ast moet schoonmaken, e trap verdiept te lezen, ar arm en een stofdoek wat denkt men al niet esje heet, hè is wel leuk bedacht van ippel, maar een raadsel meer een grapje en als ,n ook eens in ons kin- k met jouw schuil- ïd je dat goed >or en ik vind het fijn, vertel je een volgend je heet? Dat is nu weer een rijgt eens een plaatsje, ikken zul jij wel nooit e komt toch niet heele- maar om de Paasch- brengen Dat zou een reis zijn. Ik denk, dat ont, net zooals jij. Wat >ver Indië kunnen bab- llen wel geen oogenblik het in Indië Pret- t. Ja, we hopen alle- weer. Nu, wie weet hoe iet regent kun je toch n de natuur. Je slaat :kt een paar overschoe- apper op uit. zeker heb ik die kaart machtig Heb ik je er t Dan doe ik het nog al heel wat geschreven, als je denkt, dat ik op or mijn opstellen kreeg. ;t van opstellen maken, derwerp mocht kiezen, ïaar jouw verhaal over jammer zijn als je het in mijn tuin staan al Langs het kiezelpad d bloeiende viooltjes in komen de goudsbloe- jes al op en de rozen blaadjes. Heerlijk hè, wordtDag lief Duin- Natuurlijk mag je Tel bij jouw jaren nog :t je het precies. Neen, ik niet. Ik houd wel rnkjes, maar ik heb er en aardig, flink dienst- t alles op tijd een beurt n den chocolade-winkel plakken chocola in zil- zoo prachtig blinken, Hè, wat een fijne ca- gekregen Vind je het taar om geschenken te ook eiken dag kunnen nieuwe looper en een st huis weer gezelliger, g is, voelt iedereen zich Ün moeder is al oud en eer. Gelukkig heeft ze n woelwaters meer om egstertje Wat zal het ie nieuwe mat en loo- m, dat je neiging voelt >ver te gaan. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25. iedere regel meer 25 cent Bij abonnemen' speciale prijzen. Keciames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huui enVerhuut.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 C tje abonnê's in 't bezit eener zijn GRATIS verze- |erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ol oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlie- van eiken anderen vinger )it nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 22 APRIL. Een adres aan clen gemeenteraad. Zoowel door den heer L. van den Heuvel Is door den heer F. van der Hout is het olgende verzoek aan den gemeenteraad ge- cht In verband met het terzijde leggen door ur. en Weth. van de motie—Berger inzake e afwijzende beschikking op mijn verzoek, eeft ondergeteefcende de eer uwen raad be- efd te verzoeken art. 23 der bouw- en wo- ingverordening zóó te wijzigen, dat adres- mt alsnog zijn bouwplan volgens teekening an uitvoeren, daar aan de maatschappij Zeeland" in deze ook dispensatie van art. §2 is verleend en ondergeteekende door ovengenoemde handeling ten zeerste wordt idupeerd. Een drukke Paschen. De weervoorspellingen deden niet veel oeds verwachten voor de Paaschdagen.Zon- ag is het echt buiig weer geweest. Een oude gure wind en af en toe een regen laagje maakte het weer allesbehalve aan- ;enaam. Op tweeden Paaschdag stond het weer des noigens wel niet gunstig aan, doch het is erder den geheelen dag vrij goed gebleven. Niettegensaande het minder gunstige weer het gedurende de Paaschdagen toch zeer iruk geweest. Het blijkt meer en meer dat l'alcheren zich mag verheugen in een toe- lemend vreemdelingenbezoek. Het aantal 'reemde auto's dat werd waargenomen, was iUitengewoon groot. Daaronder waren er eer velen uit alle deelen van ons land, doch ok uit Engeland, België en zelfs uit Frank- jk werden veel auto's opgemerkt. De reclame welke voor Walcheren gemaakt ordt treft dus wel doel. In de eerste plaats •ekt onze gemeente een heel groot deel van it vreemdelingenbezoek en de hotels waren an ook goed bezet. De touringcars van de firma Smits hebben :durende de Paaschdagen zeer vele vreem- slingen gelegenheid gegeven tot het maken 'an een rondreis door Walcheren en ook za len wij verschillende van dergelijke touring- :ars die uit België waren gekomen voor een .trip" door Walcheren. Een stalen schipdeur voor de nieuwe keersluis. Van de N.V. Internationale scheepsbouw Mü. „De Maas" te Slikkerveer is te water ge- aten een stalen schipdeur, gebouwd voor rekening van den rijkswaterstaat, le inspec tie, directie Zeeland. De schipdeur, afmetin- !engrootste lengte 45 meter, breedte 5 me ter, hoogte 12.40 meter, zal dienst doen als 'eserve- en als extra waterkeering bij groote taterverschillen in de nieuwe keersluis alhier, welke thans in aanbouw is, om aan de werf an de Kon. Mij. „de Schelde" een ruimeren uitgang naar zee te verschaffen en waarvan de doorvaartwijdte 35 meter zal bedragen. De ■chipdeur zal voor het keersluizen-complex boven de sponningen geplaatst worden, aldus breidt de „N. R. Ct.". Hiertoe wordt de deur, welke rechtstandig in het water drijft, voor de keersluis gesleept, waarna in een der com partimenten water wordt ingelaten, zoodat de deur in de sponningen zakt. Ten einde dit te bewerkstellingen heeft de deur den vorm van een trapezium, waardoor zij bij verder daling n de aangebrachte sponningen in het sluis- hoofd past. Voor het vrijmaken van de scheepvaart- opening ...oeten, alvorens de sluisdeuren te openen, de schipdeuren worden weggesleept. Hiertoe zal het water uit de schipdeur ge- Pompt moeten worden. Een electrisch gedre in centrifugaalpomp, welke stroom van den wal ontvangt, is voor dit doel in de schipdeur Semonteerd. Bovendien zal de schipdeur wor- toegerust met een installatie om door middel van luchtdruk de verschillende com partimenten te lenzen. Peilpijpen zullen op de verschillende ruimen aangebracht worden en vlotter met schaalverdeeling op het hoofdcompartiment. Boven op de schipdeur 2al een houten rljvloer aangebracht worden, ^odat het verkeer bij ingebrachte deur hier- oyer geleid kan worden. Alle afsluiters en de P°mp zullen van deze brug af bediend kun nen worden. Na een algeheele voltooiing van schipdeur aan de werf van de N.V. Inter- bationale scheepsbouwmaatschappij „De zal de schipdeur nog dezen zomer baar Vlissingen worden gesleept. P. T. en T. Met ingang van 16 Mei a.s. is benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Geldermalsen, onze vroegere stadgenoot de heer A. J. van de Velde, thans referendaris aan het postkantoor te Eindhoven. Met ingang van 1 Mei a.s. is tot schrijver bij den post-, telegraaf- en telefoondienst te Goes benoemd de besteller A. Potter al daar. Afdeeling Zeeland van den Bond van Christ. Geref. Jongelings-vereenigingen. Gisteren werd alhier in de Chr. Geref. Kerk de 5e jaarvergadering van bovenge noemde vereeniging gehouden. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum was de bestuurstafel rijkelijk met bloemen versierd, geschonken door verwante vereeni- gingen. Zoowel wat de belangstelling als het behandelde betreft, mag de vergadering goed geslaagd heeten. De morgenvergadering werd op de gebrui kelijke wijze geopend dooi' den voorzitter, die allen welkom heette, inzonderheid student Henstra en de vele oud-leden. Hierna las hij voor Maleachi 3 1413 en hoofdstuk 4, naar aanleiding waarvan hij sprak over „Verzoende Geslachten". In zijn rede schet ste spreker het oude en jongere geslacht. Ook in Israël bestond een groot verschil tus- sehen deze twee geslachten. De jeugd week van de paden der Vaderen af. De jongeren met hun nieuwe, heidensche idealen ver wierpen de Wet. De afval der priesteren was groot en nam steeds meer en meer toe. Tenslotte bracht spreker dit over op on zen tijd. Onze tijd en onze cultuur brengen ook grooten af val in de Kerk, men neemt het niet nauw meer met den godsdienst. Echt scheiding en uithuizigheid nemen hand over hand. toe. Er moet weder komen een terugkeer tot God, zooals dit ook in Israël moest. Daarom werd Johannes de Dooper gezonden om het volk te doen wederkeeren tot he't geloof der Vaderen. Om hiertoe te komen is verzoening noo- óigDe vaderen moeten verzoend met de kinderen en de kinderen met de vaderen. Spreker eindigde zijn openingswoord met de hoop dat alle aanwezigen zullen mede werken dezen dag te doen slagen en dankte de regelingscommissie voor haar arbeid. Een der Zeeuwsche vrienden leverde daar na een goed gedocumenteerd onderwerp over „Jephta's Geloften". Hij schetste den persoon van Jephta zelf wie en wat hij wasde oorzaak van zijn gelofte om ten slotte te komen tot zijn offer. Hoe hij zijn dochter naar zijn gelofte, op het altaar zou moeten offeren. Dat dit de oorzaak werd van zijn smart en dat in zijn dochter geen vrees des doods werd gevonden. Op dit leerzame onderwerp volgde een breede bespreking, waaruit nog duidelijker bleek, dat Jephta zijn belofte niet heeft ge houden. Hierna werd gerefereerd over„Het soci alisme". Dit onderwerp mag terecht heeten een der moeilijkste van dezen tijd. Spreker zeide dat uit het socialisme twee woorden uitgaan rijkdom en gemak. Op zeer duide lijke wijze werd geschetst het ontstaan van het socialisme als gevolg van de slechte toe standen, het invoeren van machines enz. Gewezen werd op den toestand waarop wij acht hebben te geven en dat het richtsnoer moet zijn de H. Schrift. Een Christen heeft zijn rechten, maar ook zijn plichten. Ook op deze inleiding volgde een breede bespreking. Met het zingen van Psalm 75 4 werd de morgenvergadering gesloten. De middagvergadering werd geopend met hetzingen van Psalm 33 2 en Vlissingen werd wederom aangewezen als plaats van de volgende vergadering. Hierna hield student Henstra een opwek kende rede over „Een kostelijk kleinood". Spreker bracht zijn gehoor eerst op de Roo- de Markt te Moskou om even bij het graf van Lenin te vertoeven, doch spreker wilde cp iets anders wijzen en wel aan de hand van Spreuken 4 13. Hij wees er op dat het hart volgens de medische wetenschap het centrale punt van het leven is, de onver moeide werker. Het hart moet dan ook op de allereerste wijze verzorgd worden, want een klein defect aan het hart kan den dood ver- oorzaken. Zoo is het ook in geestelijk op zicht. Het hart wordt niet alleen gevoed door levensmiddelen, maar ook door zintui gen als oog en oor. Spreker schetste de groote gevaren voor oog en oor, als bioscoop, tooneel en onzede lijke lectuur en wees op de taak der Christe lijke jongelingen hiertegenover. De voorzitter was de tolk van alle aanwe zigen met den spreker hartelijk dank te zeg gen voor de met groote aandacht aange hoorde rede. Na de rondvraag was het laatste punt aan de orde. De voorzitter zeide, dat met dit eer ste lustrum voor hem, wegens vertrek naar Enschedé het uur van scheiden was aange broken. Met een enkel woord nam hij dan ook afscheid van de afdeeling en hoopte dat Gods zegen steeds op den arbeid der jonge- lingsvereeniging moge blijven rusten. Door den secretaris en den heer Henstra, als voorzitter der Oostelijke afdeeling, werd de scheidende voorzitter in hartelijke be woordingen toegesproken en hem dank ge tracht voor al zijn arbeid ten dienste der jongelings-vereenigingen verricht en hem een prachtig cadeau namens alle afdeelings- leden aangeboden. Nadat den scheidenden voorzitter was toe gezongen „Dat 's Heeren zegen op U daal" eindigde de heer Henstra met dankgebed. Kinderfeest 1 Mei. Ter gelegenheid van den 1, Mei-dag orga- niseeren de afdeeling der S.D.A.P. en de Vlissingsche Bestuurdersbond op Donderdag 1 Mei des avonds half vijf in „de Oude Vriendschap" een feest voor de kinderen der leden van bovengenoemde corporaties. Aan het feest wordt medewerking ver leend door het Kinderkoor, onderafdeeling van de Arbeiderszangvereeniging „De Volks stem", onder leiding van den heer J. F. J. Machgeels. Zoowel de klassen A, B en C. af zonderlijk als het geheele koor zullen een aantal liedjes ten gehoore brengen. Volgens de in dit nummer voorkomende advertentie zullen gratis toegangsbewijzen voor de kinderen der leden op een tweetal dagen verkrijgbaar worden gesteld. Een muziekconcours. Gedurende de Paaschdagen heeft de heer C. G. Govaarts, muziek-directeur te Bergen op Zoom, die o.a. ook directeur is van de harmonie „Ons Genoegen" alhier, met twee muziekkorpsen deel genomen aan het groote muziekconcours te Rotterdam, uitgeschre ven door de Rotterdamsche Postharmonie. Het Kon. erkende fanfare-gezelschap „Ar beid Adelt" te Bergen op Zoom behaalde in de afdeeling uitmuntendheid een eersten prijs en het harmoniekorps „Excelsior" van Nieuw-Zorgvliet in de tweede afdeeling eveneens een eersten prijs. H. L. Dormaar t Zaterdagmiddag is te Middelburg op bijna SO-jarigen leeftijd overleden de heer H. L. Dormaar, oud-hoofdcommies ter provinciale griffie. De heer Dormaar werd 6 Augustus 1840 te Middelburg geboren en ging reeds op 1 Januari 1851 met zijn vader, die ook op de griffie werkzaam was, naar het bureau, wat toentertijd mogelijk was. In 1854 werd door Ged. Staten een reglement vastgesteld, vol gens hetwelk men eerst op 18-jarigen leeftijd tot gewoon ambtenaar kon worden benoemd, doch reeds op 15-jarigen leeftijd tot buiten gewoon. Wijlen de heer Dormaar heeft de verschil lende rangen van klerk en adjunct-commies doorloopën en werd op 25 Mei 1883 benoemd tot commies. Met ingang van 1 Juni 1900 werd hij hoofdcommies en bleef dit tot 1 April 1910 toen hij den dienst, na ruim 59 jaar werkzaam te zijn geweest, met pensioen ver liet. Zijn verdiensten als ambtenaar werden of ficieel erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Bondsdag Geref. Jongelingsvereenigingen. De jaarvergadering van de Zeeuwsche afdeeling van den Ned. Bond van Jonge lingsvereenigingen op Geref. grondslag werd gisteren te Middelburg gehouden. De huis houdelijke morgenvergadering had plaats in de Gasthuiskerk, welke geopend werd door den voorzitter, den heer J. P. Kögeler, met een bezielend openingswoord „Bouwen en Bewaren", waarin hij opwekte tot volharden den arbeid in het vereenigingsleven. Uit de verslagen bleek dat thans 54 vereenigingen aangesloten zijn met 954 leden, dat in de meeste kringen een opgewekt vereenigings leven heerscht en dat het financieel slot tot groote tevredenheid stemt. Bij de periodieke bestuursverkiezing werd de voorzitter als zoodanig herkozen, waarna de heer H. B. Woltering te Vlissingen refereerde over „de J. V. en het sociale leven". De openbare middagvergadering werd ge houden in de Noorderkerk het ruime kerk gebouw was tot in alle hoeken bezet met be langstellenden. De eind-redacteur van het Geref. Jongelingsblad, de heer P. van Nes te Nijkerk hield een rede over „Het juiste mid den" terwijl ds. P. Ch. van der Vliet te Utrecht, raadsman van den Bond, op de hem eigen wijze de opwekkende slotrede uitsprak. Ned. Roodc Kruis-onderscheiding. Vauwege het Ned. Roode Kruis is het kruis van verdienste toegekend aan E. Scheps, arts te Middelburg. Baldadigheid. Zaterdagavond werd ontdekt, dat vermoe delijk door baldadigheid hout enz. in een on. deraardschen gang op het terrein der firma Bosman en Van Goozen aan de Werfstraat te Middelburg in brand was geraakt. De po litie heeft eerst met een minimax en toen met een groot aantal emmers water het smeulende vuur gebluscht en daarna de overblijfselen met aarde bedekt. Kanaal door Walcheren. Aan de Westzijde van het kanaal door Wal cheren nabij H. M. paal 67 is een gemaal ge plaatst. Indien dit gemaal werkt zullen bij nacht drie roode lichten, geplaatst in de hoe ken van een gelijkzijdigen driehoek en ter hoogte van ongeveer 5 M. boven kanaalpeil, en zal bij dag een blauwe vlag waarop het woord „Spuien", worden getoond. Op de Noordzijde van het geleidingswerk voor de uitmonding van het gemaal zal bij nacht steeds een wit rondschijnend licht branden. Bondsdag Ned. Jongelingsverbond. Gisterenmiddag werd de Zeeuwsche bonds dag van het Ned. Jongelingsverbond gehou den te Goes. De huishoudelijke morgenver gadering werd gehouden in „De Prins van Oranje", waarin de voorzitter der provinci ale commissie, ds. J. J. Homburg, het ope ningswoord sprak. De heer ds. J. H. C. Kam steeg, bracht het jaarverslag uit en de heer C. Duvekot het financieel verslag. In bespreking kwam de vraag den Zomer dag in het vervolg nog te doen houden. Be sloten werd daarmede nog voort te gaan. De middagvergadering bracht, na opening door den voorzitter, o.a. een rede van den heer mr. S. Rozemond uit Amsterdam, over het onderwerp „Godsdienstige en zedelijke kant van de Vredes-actie", waarop een zeer geanimeerde bespreking volgde. De vergadering werd opgeluisterd door zang van een Goesch kwartet en declamatie van den heer J. L. Hamelink te Terneuzen. De druk bezochte en goed geslaagde dag werd besloten met een avondbijeenkomst in de fraaie Groote of Maria Magdalenakerk, waarin het woord werd gevoerd door ds. S. H. J. Voors te Zierikzee en door ds. J. J. Homburg. De suikerfabriek „Zeeland". Bij den verkoop der coöperatieve suiker fabriek „Zeeland" aan de combinatie be staande uit de C. S. M. en de Coöperaties te Puttershoek en Dinteloord, werd o.a. bepaald, dat de aandeelhouders nog gedurende 6 jaar moesten blijven leveren aan die combinatie tegen den gemiddelden prijs, indien zij niet voor 16 Juni a.s. 300 per aandeel hadden gestort. Van het totaal aantal van ongeveer 5200 aandeelen moeten nu de bezitters van onge veer 4400 aandeelen verklaard hebben, dat zy de bedoelde 300 zullen bijstorten en zal de combinatie dus slechts kunnen rekenen op de bieten van 800 aandeelen. Zij heeft gebruik gemaakt van haar recht om bepaalde aan deelhouders niet over te nemen en daaronder vallen alle landlooze aandeelhouders der „Zeeland". Prov. Noord-Brabantsche Brandweerbond. De jaarvergadering van den Provincialen Noord-Brabantschen Brandweerbond zal dit jaar worden gehouden te Bergen op Zoom en wel op 18 en 19 Juni a.s. in de zalen van „Thalia". Aan de vergadering is verbonden een tentoonstelling. De verschillende gemeentebesturen en brandweren uit Zeeland zullen worden uitge- noodigd en reeds talrijke toezeggingen van exposanten en firma's, die willen demonstree- ren, kwamen binnen. SOUBURG. Zaterdagmiddag jl. werd in café „de Zwaan", bü afwezigheid van den eere-voor- zitter, jhr. H. A. van Doorn, de pluimvee- en konijnen vereeniging „Samenwerking bevor dert Welvaart" geopend door den voorzitter den heer J. Montoort, die in zijn openings rede o.m. mededeelde, dat deze 6e nationale tentoonstelling haar voorgaande verre over treft, niet alleen in kwantiteit maar ook in kw Vteit, Er zijn prima dieren ingezonden. Kc: antal nummers bestaat uit 215, waar onder zich inzendingen bevinden uit Fries land en Groningen om maar iets te noemen. Spreker hoopte dat het de bezoekers eenige aangename oogenblikken moge bezorgen en bracht hulde aan allen die door het beschik baar stellen van prijzen zoowel als door hun inzendingen deze tentoonstelling hebben doen slagen. Verder bracht de voorzitter dank aan den burgemeester voor diens grooten steun, zoomede aan allen, die hun moreelen en fi- nancieelen steun verleenden, welke door de vereeniging zeer op prijs werd gesteld. Ook werd dank gebracht aan de directie der Z.- Ned. Radio Distributie Maatschappij, die met ft $foen«t en Vew>ff a*l*cs ORATORIUM 33 55 wordt uitgevoerd op 29 APRIL 1 in het „Concertgebouw" door de j': Directeur de Heer JAN KUILER Solisten: Mej. J. VAN VLOTEN, Sopraan, Brussel. Mevr. J. OFFERHAUS, Alt, Rotterdam. Dhr. E. MIEDEMA, Tenor, Scheveningen. Dhr. THOM DENIJS, Bas, 's-Gravenhage. haar verschillende luidsprekers de aanwezigen: aangename afwisseling schenkt, wat dan ools tot het welslagen der tentoonstelling zal me dewerken, Hierna werden de dieren bezichtigd. Bij do opening was veel belangstelling. Keurmeesters voor deze tentoonstelling wa-« ren de heeren voor de hoenders de heer E. Damstra voor de konijnen de heer V/. F. T. Baron van Pallandt. De prijzen werden als volgt toegekend Beker hoogst aantal punten hoenders J Montfoort, Souburg. Beker F. van der Woud, Leeuwarden. Beker W. Siepman, Goes. Beker F. van der Woud, Leeuwarden. Beker J. C. Breunting, Winterswijk. Beker J. Montfoort, Souburg. Beker J. J. Kole, Souburg. Beker voor hoogst aantal punten konijnen i J. Montfoort, Souburg. BekerM. Vader, Souburg. Beker J. Hoekstra, Beers (Friesland) Beker dezelfde. Beker J. Pladel, Biervliet. Beker P. J. van der Hal, Oostburg. Beker N. C. But, Souburg. Beker J. Meertens Thz., Hoek. Beker B. B. Span, Leeuwarden. Beker Jac. Engels, Leeuwarden. KONIJNEN Groote rassen: Haaskl. ram, oud 2e pr. Pieter de Jonge, Hoekhaaskl. ram, jong z.e.v. A. Braam, 's Gravenpc'der 2e pr, M. H. v. Lien, 's-Gravenpolderle pr. H. de Kok, Groede3e pr. G. P. Peters, Souburg Haaskl. voedster, oud le pr. H. de Kok, Groedewit Vlaamsche reus ram, jong2e pr. H. van Boven, Middelburg z.e.v. P. Al- mekinders, Kamperland idem voedster, oud: le pr. A. J. de Visser, Oostburg 2e pr. W. Kraamer, Souburg; z.e.v. F. H. v. d. Peijl, Ter- neuzen idem voedster, jong le pr. M. Va-< der, Souburgandere kleuren Vlaamsche reus ram, jong le pr. L. van Driel2e pr. C. Hoogesteger, Souburg 3e pr. J. Flipse, Koudekerke Lotharinger voedster, jong 3e pr. W. Verlinde, Veere. Midden rassen: Weener blauw ram, jong le pr. A. van Faas, Biervlietidem voedster, jong le pr. Firma v. d. Wouc, Leeuwarden 2e pr. J. van de Schelde, Oost burg Weeners wit ram, oud2e pr. Jos. Hamelink, Hoekidem voedster, oud 3e pr. A. P. Dingemanse, St. Laurens idem voed ster, jongle pr. J. Meertens, Hoek Wee ners andere kleuren ram, oud le pr. P. A. Knieriem, Axelidem voedster, oud 3e pr. P. A. Knieriem, Axelgroot chincilla ram, jong le pr. E. Baarda, Blessem (Fr.) 2e pr. N. C. But, Souburg idem voedster, jong N. C. But, Souburg 2e pr. L. van Di'iel, Sou burg papillon ram3e pr. W. Kraamei Souburg idem voedster le pr. G. J. Plad- det, Biervliet2e pr. W. Kraamer, Souburg Rijnlands gevlekt ram, oud 2e pr. A. P. Din gemanse, St.Laurens; Japanners ram: ln pr. A. P. Dingemanse, St. Laurens Belgisch haas ram, jong le pr. Jac. Engels, Leeuwar den Gouwenaars ram le pr. v. Sluis en Clement, Middelburg. Kleine rassen: Holl. zwart ram 1c pr. A. van Rijn, Axelidem voedster, jong: 3e pr. dezelfdeHoll. andere kleuren ram le en 3e pr. P. J. van Hal, Oostburg Ie pr, A. van Rijn, Axel2e pr. Sal van Hoeve, Axelzilvers grijs, ram 2e pr. W. B. Lam,

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1