500 300 150 100 25 {„PAULUS"! WOENSDAG EERSTE BLAD W E VLISSINGEN D A 68e Jaargang 1930 ïn Jilgave: Firma F. VAH OF VELDE Jr., Walstraat 58-00, Vlissingen.Telel. 10. Postrekening 66287 1G APRIL, Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 1000 BINNENLAND „KWAKZALVERIJ". Stads- en Provincienieuws N.V. Stoomwasscherij „Volharding" per Kilo en tegen stuktarief kd 1 GEMENGDE ZANGVEREENIGING1 ipril van Las Palmas April van Suez lUisr.) 14 April van :il van Batavia naar 2 April v. Belawan (uitr.) p. 13 April L2 April te Kaapstad ril van Port Said .1 te Port Said 14 April Gibraltar p. 12 April Perim April 19.21 u. 10 mijl pril 11 u. te Marseil- 3 April v. Colombo p. 13 April Perim April te Duinkerken April van Sabang •il te Soerabaya ipril van Lissabon .1 van Yokohama 3.03 15.30 3.42 16.07 4.25 16.46 Auto's, Fietsen uigen. 1 uur 7.27 7.29 7.31 nakelijkheden, en, enz. :NO. ©O dagelijks voorstelling, ;elyks voorstelling, 8 en voorstelling). )penbare vergadering rbeidersontwikkeling, ap", 8 uur. 21 April. Uitvoe- atoriumfonds, Con- Zoo komt men in de de vormen terug, ze waarop men zorgt jft zitten. Men heeft >nderrokje, soms ook irdoor ze niet, zooals e beweging boven de kijken. •ing. apon, tenminste van wat moeilijker zelf ijd geleden. Maar de de eenvoudige als de nminste gemakkelijk t maken van jabots, van aardige sier- het inzetten van maken van dassen, jen is een prettig en >r de fijnste toiletten zich wagen aan het ieven en figuren van vièra ziet men vele ïen netwerk van ga- iral in rood op rood. voordig zoo'n groote de voorname Parij- heele af deeling heb- voor sportjaponnen. meeste succes. Toch iat de klanten dezer ef zijn. En al even- ie met hét ware en- jeoefenen, altijd de groote „couturiers". >ortdracht het meest zijn bruin en groen )ogenblik komt, zoo iden, ook zwart zeer ersport kan men tal zien. Ook voor den wordt zwart gedra- WILHELMINE. LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct )e abonné's in 't bezit eener 3olis, zijn GRATIS verze- :erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen De verjaardag van Prins Hendrik. De secretaris van Z.K H. den Prins der Ne derlanden verzoekt ons het navolgende mede :e deelen In verband met het feit, dat Z.K.H. de Prins op zijn verjaardag 19 April nog met zijn zuster, de Groot-Hertogin van Oldenburg, 11 het buitenland vertoeft, wordt de verjaar dag gelijk met dien van Prinses Juliana op 30 April gevierd. Daarom wordt in overweging gegeven aan tien, die hunne gelukwenschen op eenigerlei wijze wenschen aan te bieden, deze wenschen ,ot uiting te brengen op 30 April in plaats van Dp 19 April. Herziening van de Gemeentewet. Verschenen is het verslag van het afdee- ngsonderzoek der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot herziening van de Gemeente wet, met een antwoordnota van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw en een gewijzigd ontwerp. Verscheidene leden hadden overwegend be zwaar tegen de benoembaarheid der vrouw tot burgemeester en tot secretaris. Daarbij is uit het oog verloren, hoe in publieke lichamen samenwerking tusschen mannen en vrou wen is. Een man doet zijn uiterste best om tegen een vrouw hoffelijk te zijn. Dit kan aanleiding geven tot moeilijkheden beslis singen kunnen worden genomen niet uit za kelijke overwegingen maar uit overwegingen van hoffelijkheid. De minister zegt in zijn antwoord dat hij na ernstige overweging de benoembaarheid van de vrouw tot burgemeester en tot secre taris uit het ontwerp gemeend heeft te moe- lichten. In 't bijzonder 't burgemeester schap, doordat het meebrengt de leiding der gemeentepolitie, het opperbevel bij brand enz., en dit stelt eischen, waaraan in den regel ien vrouw niet voldoet. Maar ook het ambt 'an secretaris vordert, althans in vele ge meenten, hoedanigheden, welke meer bij een man dan bij een vrouw worden aangetroffen. Sommige leden wenschten in het wetsont werp een regeling te zien opgenomen, waarbij den gemeenteraad eenige invloed wordt toe gekend op de benoeming van den burgemees ter. Van den minister is, blijkens diens ant woord, geen zoodanig voorschrift te verwach ten. Het scheppen van een voordrachtrecht ,s uitgesloten reeds op grond van deze over weging, dat een dergelijke bepaling in strijd zou zijn met de Grondwet, die in art. 143. laatste lid, bepaalt, dat de voorzitter van den raad door de Kroon wordt benoemd. Naar aanleiding van een desbetreffende opmerking zegt de minister, dat hij het niet venschelijk acht, dat de vaststelling van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers voortaan niet meer zal ge schieden door Ged. Staten onder goedkeuring van de Kroon, maar bij algemeenen maatregel Van bestuur. De plaatselijke toestanden ver schillen onderling, zelfs in één provincie, in die mate, dat uniforme regeling niet moge lijk is. Enkele leden wezen er op, dat de raad de bevoegdheid mist wethouders te ontslaan. Dit soms aanleiding tot zeer ongewenschte toestanden. £>aarom wenschten zij een bepa- welke den raad die bevoegdheid geeft. Öit recht zal natuurlijk met de noodige waar borgen tegen misbruik moeten worden om geven. Andere leden kwamen tegen dit denkbeeld zij achtten het vcrleenen van een derge lijke bevoegdheid ongewenscht en in strijd toet de beginselen van het Nederlandsch Staatsrecht. Ook de minister kan niet instemmen met ïdoeld denkbeeld. Hij aanvaardt de gronden, te dien aanzien aangeroerd door de leden, die eveneens tegen dat denkbeeld verzetten. De nestor onzer inöustrieelen zeventig jaar. Tot de enkele persoonlijkheden in ons land, die er in geslaagd zijn om zich door hun ver diensten een naam te verwerven, behoort de hestor onzer industrieele ondernemers dr. G. Waller te Delft. De viering van zijn ïeventigsten verjaardag is een goede aanlei ding tot een korte beschouwing van h£t leven en de beteekenis van den man, op wien de Nederlandsche industrie roem mag dragen, en aan wien geheel ons land groote verplichtin gen heeft. Want aan den naam van dr. Waller een lang en belangrijk tijdperk van onze ihdustrie verbonden. Vijftig jaren is een nor mal menschenleven en al dien tijd heeft dr. Waller meegeschreven in het geschied boek van onze vaderlandsche nijverheid. Dr. Waller werd in 1860 te Loenen geboren. In September 1878 werd hij te Delft inge schreven als student aan de voormalige Poly technische Schoolreeds gedurende zijn eer ste studiejaar was hy verbonden aan de Ne- derlandsche Gist- en Spiritusfabriek, die toen onder directie stond van den bekenden eco noom J. C. van Marken. In 1882 slaagde de heer Waller voor het examen van technoloog en werd teen benoemd tot „chef van fabri catie" aan genoemde instelling. In 1884 volg de zijn aanstelling tot onder-directeur, in 1885 werd hij. naast den heer Van Marken benoemd tot mede-directeur. In 1905 werd ds heer Waller, nadat de heer Van Marken ont slag had genomen, eenig directeur, en in 1906, toen de heer Verkade naast hem in de directie was getreden, president-directeur der vennootschap. Vermeld dient voorts, dat de heer Waller van 1891 tot 1918 zich tevens belastte met de directie van de Lijm- en Gelatinefabriek. Op 2 Mei 1925 is dr. Waller afgetreden als president-directeur op dien dag, welke sa menviel met zijn veertigjarig directsursjubi- leum, werd hem door het personeel der fa briek een grootsche huldiging bereid. Aan waardeering voor hetgeen dr. Waller op wetenschappelijk, technisch en commer cieel gebied verrichtte, heeft het niet ont broken. In 1914 kende de Senaat der Uni versiteit te Groningen hem het doctoraat honoris causa in de chemie toe, en in 1925 werd hem door den Senaat der Technische Hoogeschool de graad van doctor in de tech nische wetenschap honoris causa verleend. Dr. Waller is voorts o.m. eere-lid van het Kon. Instituut van Ingenieurs en van de Ned. Chemische Vereeniging lid van verscheidene colleges en commissaris van verschillende in dustrieele ondernemingen. De regeering er kende zijn verdiensten door zyn benoeming tot Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en tot Commandeur der Oranje-Nassau-Or- de de Belgische regeering benoemde hem tot Commandeur der Orde van België en tot Ridder der Leopoldsorde. Toen een aantal jaren geleden een* groot aantal industrieelen op verschillend gebied kwamen tot de stichting van een Verbond een organisatie niet gericht tegen de werk nemers, maar als vanzelf voortkomende uit de omstandigheden, die op elk gebied nauwer contact tusschen de leden van een zelfde maatschappelijke groep doen geboren worden was dr. Waller de aangewezen leider. Aan zijn waardige doch doortastende leiding in deze eerste moeilijke jaren, aan de kracht van zijn persoonlijkheid dankt dit Verbond de beteekenis, welke het heeft verkregen. Men wist, dat aan het hoofd stond iemand, die wel geroepen was om de belangen der ondernemers naar zijn beste kunnen te be hartigen, maar die dit deed in verband met de belangen van de geheele bevolking, in ver band met de belangen van een goed-georden- de samenleving in het algemeen. Dr. Waller heeft door zijn voorbeeld getoond, dat men de belangen der ondernemers niet op de juiste wijze en dus niet goed kan dienen wanneer men zich plaatst op een eenzijdig onder nemersstandpunt maar anderzijds heeft hij het Nederlandsche volk steeds voor oogen ge houden, welk een belangrijke plaats de on dernemer in de maatschappelijke samenle ving inneemt. En wanneer hij met volle over tuiging streed voor economische vrijheid en tegen de steeds verder voortwoekerende staatsinmenging in het bedrijfsleven, dan deed hy dit omdat de beperking der econo mische vrijheid door hem zoo'n groot en ernstig gevaar werd geacht voor de geheele Nederlandsche natie, geen „klasse", welke ook, uitgezonderd. De zeventigste verjaardag is een mijlpaal, niet echter een eindpaal. Wij hebben, ook al zijn wij geen ondernemers, nog hooge ver wachtingen van dr. Waller voor ons geheele volk in de levensjaren mogen het nog vele zijn die hem resten De Belgische kanaalplannen. Ir. van Caneghem, Belgisch minister van openbare werken, heeft gisteren zijn begroo ting in den Senaat verdedigd en daarbij in de eerste plaats over zyn kanaalplannen gesproken. Op een vraag van den oud-gou verneur van Oost-Vlaanderen, graaf Van Kerkhoven de Denterghem, gaf hij eerst eenige inlichtingen over de regeeringsplan- nen in zake het verbindingskanaal tusschen de Schelde bij Antwerpen en het kanaal van Ter Neuzen, alsmede de ontworpen werken ter verbetering van den laatstgenoemden waterweg. Daarna sprak hij uitvoerig over het groote kanaal tusschen Luik en Antwer pen, dat bevaarbaar zal gemaakt worden voor schepen van 2000 inplaats van 1300 ton, zooals aanvankelijk in de bedoeling lag. Waarschijnlijk zal dit jaar ook nog de aan besteding van het derde deel van het graaf werk plaats hebben de groote werken voor de verbinding van het kanaal met de Maas j INSTITUUT VOOR feSEiOERSGNTWIKKELIKG DONDERDAGAVOND spreekt in „De Oude Vriendschap" Mevr. WE1JL, Arts te Middelburg, over Toegangsprijs leden ƒ0.10. Anderen ƒ0.50. zullen in 1931 worden aanbesteed. Bij Visé zal er een sluis komen met negen meter ver val, bij de Nederlandsche grens een met 9.75 meter verval. Luik krijgt een groote toelaat als binnenhaven. Maastricht echter zal ge heel door sluizen zijn ingesloten. Wanneer men tot een verstandhouding met Nederland gekomen ware, had dit anders kunnen zyn. Beide landen zouden door samenwerking een machtig economisch geheel kunnen vormen; de minister wilde nog steeds de hoop niet opgeven dat het eenmaal tot zulk een sa menwerking zou komen. Verder sprak de minister nog over de Brabantsche kanaalplannen en over een meer Zuidelijken waterweg van Antwerpen door het nieuwe Limburgsche mijngebied naar de Luiksche industriestreek. De kali-kwestie. De Antwerpsche correspondent van „de Maasbode" meldt Bij zyn terugkeer uit Parijs heeft burge meester Van Cauwelaert verklaard, dat hij zich niet mocht uitlaten over zijn besprekin gen aldaar. Alleen kon hij meedeelen, dat de onderhan delingen nog altijd voortduren. Maar om tot een definitieve overeenkomst te geraken, moet de terugkeer worden afoowacht van den di recteur der maatschappij, den heer Le Cornec, die het contract met Antwerpen onderteeken- de en met Rotterdam onderhandelde. De heer Le Cornec is op de thuisreis. Vlag voor den Volkenbond. Men zal zich herinneren, dat het jaarlyksch congres van de Union der Volkenbondvereeni- gingen in 1929 te Madrid gehouden, op voor stel van de Nederlandsche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede ertoe overging om een prijsvraag uit te schrijven voor een vlag cf ander embleem van den Volkenbond. Inzen dingen voor deze prijsvraag werden tot en met 31 December jl. ontvangen aan het se cretariaat van bedoelde Union, te Brussel ge vestigd. De belangstelling voor de prijsvraag uit alle landen bleek de verwachtingen te overtreffen niet minder toch dan ruim 1500 inzendingen waren aanwezig sommige uit meer dan één, enkele zelfs uit een reeks ontwerpen samengesteld, zoodat het totaal aantal ontwerpen, door de jury te beoor- deelen, de 2000 overtrof. Ten einde één en ander naar behooren te beoordeelen, is de jury, onder voorzitterschap van den algemeen secretaris der Nederland sche Vereeniging, te Brussel in het Paleis des Beaux-Arts bijeen geweest en heeft zy haar beslissing vastgesteld. De jury heeft geen aanleiding kunnen vin den om den eersten prijs toe te kennen, aan gezien naar het eenstemmig oordeel der jury, geen der ontwerpen aan de vereischten daarvoor voldeed. Daarentegen zijn 2 tweede en 3 derde prijzen toegekend. De uitslag is deze, dat de 2 tweede pryzen zijn toegekend aan de ontwerpen, ingezonden door de heeren Ottfried Neubecker (Berlijn) en generaal- majoor Novettny (Weenen). De 3 derde prij zen werden verkregen door de inzendingen van de heeren Gaston Kieffer (Bern), Tobias Schwab (Berlijn) en prof. F. Weber (Stam- boul. De jury besloot daarenboven aan 20 inzen dingen, die haar bijzondere aandacht trokken een eervolle vermelding toe te kennen, het geen geschied is met de inzendingen van de dames Charlotte Bud (Berlijn), Elisabetn Gardenir (Maine, V.S.), Klary Giffels (Han nover), Esther Schauf (Bazel) de heeren C. Bender (Capellen-lez-Anders), Erwin Bos- sanyi (Wandsbeek-Hamburg), Maurice De- rolez (Alost, België), Dingeman Korf (Am sterdam), Joseph Kuhn (Luxemburg-Klau- sen), Louis Malavieille (Parijs), Léopold Loe- wenthal (Berlijn)Richard Pilgermann (Spo- ra-Menselwitz, Duitschland), Frieda Ra phael (Parijs), Gottfried Richter (Hannover), Tobias Schwab, Arthur Stumph (Bern), F. Balearek, K. Jopp en Syrovy (Praag), Curt Scherpe (Dresden), De niet bekroonde inzenders kunnen hun inzendingen terugkrijgen, indien zij zich daartoe richten tot het secretariaat der Union bovengenoemd, gevestigd Rue Juste Lipse 41, te. Brussel, onder bekendmaking van het motto, waaronder hunne inzending is ge schied. Intusschen ligt het in de bedoeling om die ontwerpen, die de jury, na eerste schifting behield, dezen zomer, zoo mogelijk tijdens de vergadering van de Assemblée te Genève ten toon te stellen, zoodat de ontwerpen, die daaronder vallen, nog eenigen tijd zullen die nen te worden behouden. Zij, die hunne inzendingen terugverlangen, hebben uiteraard ae kosten van terugzending te betalen en moeten behalve het motto waaronder zij inzonden, duidelijk mededeeling doen omtrent den aard, afmeting en derge lijke van hunne inzending. VLISSINGEN, 16 APRIL. De vacantieweek op de Kon. Maatsch. „de Schelde". De vacantieweek voor het personeel van de werf der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" is voor dit jaar vastgesteld van Maandag 4 tot en met Zaterdag 9 Augustus. Op den derden Pinksterdag zal nu gewoon worden gewerkt. Ouderavond school K. Gisterenavond was door de oudercommis sie van school K (7e leerjaar)hoofd de heer J. Butler, een ouderavond belegd, welke zeer goed bezocht was. De heer Butler, ambtshalve voorzitter op deze ouderavonden, sprak er zijn tevreden heid over uit, dat zoovelen aan den oproep gehoor gegeven hadden dezen avond aanwe zig te zijn. Het is voer het onderwijzend per soneel steeds een genoegdoening eens een enkele maal met de ouders der kinderen sa men te zijn en hy hoopte dan ook dat een volgende keer nog meerdere ouders van hun belangstelling zouden doen blijken. Hij deelde mede, dat door andere bezig heden de inspecteur van het lager onder wijs, alsook de wethouder van onderwijs ver hinderd waren dezen ouderavond bij te wo nen en heette hy den heer Van Oorschot, voorzitter der centrale oudercommissie, harte lijk welkom. De voorzitter stelde de vergadering er mede in kennis, dat stappen gedaan zijn tot het verkrijgen van een behoorlijke speel plaats, wat, naar het zich laat aanzien, hope lijk wel zal gelukken. Tevens is ook nog op de verlichting der schoollokalen gewezen, waar naar alle waarschijnlijkheid een ver betering zal worden aangebracht. Nogmaals werd door den heer Butler ge wezen op het verkeerde van het rooken der kinderen. Er zal binnenkort een brochure hierover verschijnen, welke alle ouders zullen ontvangen en spoort hij aan deze aandachtig te lezen. Hij rekent op de grootst mogelijke medewerking der ouders om het rooken, wat zeer nadeelig is voor het schoolgaande kind, tegen te gaan. Na verkiezing eener nieuwe oudercommis sie, verkreeg de heer F. C. Wijsveld het woord, die de aanwezigen vergastte op een drietal schetsen uit het schoolleven. Op zeer aangename wijze liet spreker de verschillende karaktereigenschappen van schoolkinderen uitkomen, wat hem een dankbaar applaus be zorgde. Hierna hield mej. P. Siegers, spraakleerares, een zeer mooie voordracht over „Spraakge breken bij kinderen". Zy ging op zeer duide lijke wijze de spraakontwikkeling na van de geboorte van het kind af tot op rijperen leef tijd. Met enkele voorbeelden toonde zij aan, hoe vele spraakgebreken ontstaan door ver keerde leiding der ouders, vooral gedurende den tijd dat kinderen gaan leeren spreken. Spr, verstrekte de aanwezige ouders verschil lende wenken om dit tegen te gaan. Langen tijd bleef spreekster stilstaan bij het grootste spraakgebrek, het stotteren, hoe dit kan ontstaan en ook hoe dit te verhelpen. Volgens spr. is er geen enkel geval van stot teren, wat niet genezen kan worden, mits dit maar onder goede technische leiding gebeurt. Vervolgens gaf mej. Siegers nog een frag ment uit het boek „Kees de jongen", waar mede zij eveneens de verschillende karakter eigenschappen van een kind aantoonde. Ook hierover waren de aanwezigen voldaan en verwierf zy voor het gesprokene een dank baar applaus. De heer Van Oorschot, voorzitter der cen trale oudercommissie, hield een gloedvol be toog over het „Volksonderwijs", schetste in het kort de groote verdeeldheid die er op on derwijsgebied bestaat en spoorde de aanwe zigen aan om lid te worden van de Vereeni ging voor Volksonderwijs. De kosten hiervoor zijn niet te hoog, dus voor niemand een be letsel, de contributie is minimum 50 cent per jaar. Meerdere aanwezigen gaven zich dan ook als lid op. Nadat de voorzitter spreekster en sprekers SIN GEL 1 WASCHT ■liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiii VLISSINGEN Dir. Dhr. JAN KUILER, Middelburg J IiitvöêiiigI 1 op 29 April, Concertgebouw. ORATORIUM De Paulus-partij wordt gezongen I door Dhr THOM. DENIJS. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hartelijk dank gebracht had voor hetgeen zij dezen avond gegeven hadden en de ouders voor hun opkomst en aandachtig gehoor, sloot hij dezen avond en werd hierna onder leiding van het onderwijzend personeel het schoolwerk der kinderen bezichtigd. Ouderavond der Hervormde scholen. Gisterenavond werd door de scholen, uit gaande van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs, een ouderavond belegd in het gebouw Palingstraat. Voor deze bijeenkomst, die geleid werd door ds. De Voogd, bestond groote belangstelling, de zaal was stampvol. Na een inleidend woord van den voorzitter, hield ds. Blaauwendraad een rede over „De methode der liefde", waarin hij er op wees, hoe de Christenen zich in heel hun leven, niet het minst bij de opvoeding in huis en school moeten laten leiden door de liefde, die nooit mag bestaan in slapheid, maar wel in een voortdurende belangstelling. De tweede spreker was de heer Belger, die tot onderwerp had „Zenuwachtigheid en opvoeding". Duidelijk toonde hy aan, hoe door onverstandige handelwijze, zoowel in huis ais in school, de zenuwachtigheid bij de kinderen kan toenemen en wat er door ouders en on derwijzers gedaan en gelaten moet worden, om die zenuwachtigheid bij het jonge kind te bestrijden. In de pauze, die hierop volgde, werd een kopje thee geschonken en was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door een enkele aanwezige gebruik werd gemaakt. Na de pauze zong de heer Groenenberg met orgelbegeleiding van mevr. Groenenberg „De Heilige Stad". Een hartelijk applaus bewees hoe dit zang nummer in den smaak viel. Daarna sprak de heer De Jager over Jeru zalem, welke toespraak geïllustreerd werd met verscheidene lichtbeelden van de meest be kende plaatsen en gebouwen van het heden- daagsche Jeruzalem. Het was bij half elf, toen ds. De Voogd dezen goedgeslaagden ouderavond, na ge meenschappelijk gezang, met dankzegging sloot. Gemengde Zangvereeniging. Door de Gemengde Zangvereeniging alhier, directeur de heer Jan Kuiler, zal op Dinsdag 29 April in het Concertgebouw een uitvoering geven van het oratorium „Paulus". De Paulus-partij wordt gezongen door den heer Thom Denijs. Vlissingsch Mannenkoor. Op verzoek is aan den heer J. A. Hollaers eervol ontslag verleend als directeur van bo vengenoemde vereeniging. In zijn plaats is benoemd de heer A. Hollaers. Evangelisatie-samenkomst. Gisterenavond werd vanwege de Geref. Evangelisatie-vereeniging in de Geref. Kerk een Passie-avond gehouden. Nadat ds. H. A. Wiersinga deze bijeen komst met gezamenlijk zingen en gebed had geopend, sprak ds. D. Ringnalda uit Middel-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1