1000 500 300 150 100 25 DONDERDAG Schoonmaakt^! No. 85 68e Jaargang 1930 Uitgave: Firma F. VAM Ot VELDE Jr.. Walstraat 58-80. Vlissingen. Telel. 10 Postrekening 86287 lO APRIL* Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op londap en algemeen erkende Christelijke Feestdagei elhurgsche jij v. Stoomvaart EERSTE BLAD BINNENLAND Stads- en Provincienieuws VLISSINGSCHE COURANT v.Midd v Rolt Taart v.m.uui vm.uur O 8 1 8 4 8 5 n 8 1 n 8 8 8 ten te oekomen V. Transport en exp. 1 ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. I Franco door het geheele rijk 2.50. Voor Belgie, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I rige landen bij wekelijksche verzending t 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25 iedere regel meer 25 cent Bii abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreflende Hum en Verhuur ,Koo*j en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 - 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct I De abonné's in 't bezit eener I Polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden' bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bi| verlies van eiken anderen vinger KOOP mameublementje, 2 Stoelen en een Tafel, outen Linnenkast. WET, Oude Markt 9. 3E1BOOT :s Slijkstraat 35. tegen 1 Mei een net GMEISJE, de 17 jaar. Adres ven). ddelburg-Kotterdam igelegen plaatsen. /AN PASSAOIERS, REN EN VEE, ■ven O. VOS Telefoon eENHUUKN, Jelei 15&. OSTERHOUTJgelef. 282. Vs. BUITENHBR. Tel. 101 Dit nummer bestaat uit 2 bladen Portret van Prinses Juliana. I De Koningin heeft aan Lizzy Ansingh op- I gedragen het portret te schilderen van Prinses Juliana. 1 Mei-viering door militairen. I Op de vragen van het Tweede Kamerlid, I den heer Van Zadelhoff, betreffende het verleenen van verlof aan militairen, die daartoe het verzoek doen, op 1 Mei a.s., heeft de minister van defensie geantwoord, dat het niet mogelijk is om aan hen, die onder de wapenen zyn en die daartoe het verzoek doen, de gelegenheid te geven den lsten Mei als feestdag te vieren, omdat evengenoemde datum niet is een nationale of kerkelijke feestdag. Aan militairen, die dit verzoeken, kan op 1 Mei, op gelijken voet als op andere dagen, verlof worden verleend, indien het dienstbe lang en de geldende verlofregeling zulks toe laten. Zij zijn echter gehouden de op hen ingevolge het Reglement betreffende de Krijgstucht rustende verplichtingen met be trekking tot de deelneming van militairen aan optochten, betoogingen en vergaderin gen na te komen. Bedoeld verlof wordt in j mindering gebracht van het aantal verlofda gen, waarop zij recht hebben. Verplichte loonopgaaf van niet meer in dienst zynde werknemers. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp tot, wijziging va:^ art. 106 van de wet op de inkomstenbelasting 1914. Het ontwerp brengt eenige wijzigingen van administratieven aard. Om. wordt opgelegd de verplichting tot het I verstrekken van een loonopgaaf met betrek- I king tot personen, welke op het oogenblik, I dat de opgaaf wordt gevraagd, niet meer bij I den werkgever in dienst zijn. I Voorts zal voortaan ook een loonopgaaf I kunnen worden verlangd van buitenlandschs I ondernemingen, die hier te lande personeel in I dienst hebben. Besmettelijke ziekten. In Staatscourant No. 70 wordt een opgave medegedeeld van het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke zieken over de week Van 30 Maart tot en met 5 April 1930. Hieruit blijkt o.m. dat er 368 roodvonk- gevallen werden aangegeven, waarvan 52 te Amsterdam, 37 te Rotterdam, 19 te 's-Gra- venhage, 18 te Nijmegen en 17 te Uithuizer- meeden (provincie Groningen). Het aantal diphterie-gevallen bedroeg 149, waarvan 31 te Rotterdam, 12 te Amsterdam, 7 te Arnhem en 6 te Oude Pekela. Door de koepok-inrichtingen werden in genoemde week afgeleverd te Amsterdam voor 4333 personen, te Groningen voor 523, te Rotterdam voor 255, in totaal voor 5111 personen. In de week van 30 Maart tot en met 5 April werden geen gevallen van encephalitis na inenting geconstateerd. De Zondagswet. Het ligt voor de hand, aldus schrijft de R.-Kath. „Residentiebode", dat het kabinet vóór het verklaart, de Zondagswet met de Kamer te willen behandelen, zekerheid tracht te krijgen, dat er op alle essentieele punten overeenstemming is tusschen de partijen van rechts, zoodat wij geen reprise krijgen van het weinig verheffende schouwspel, dat we indertijd b'j de bioscoopwet in de Tweede Ka mer hadden. En zelfs niet by het theologische bacha- naal, waarop de huidige Tweede Kamer ons vergastte bij de kwestie van de winkelsluiting op Zondag. Die overeenstemming by de drie partyen Van rechts is o i. allerminst uitgesloten, indien deze groepen het waandenkbeeld los laten, dat ons land Is een protestantsche natie Trouwens, ook in dit opzicht loopen, wat be treft de Zondagsrust, de opvattingen tusschen de christeiyk-historischen en anti-revolution- hairen nog al uiteen. Men moet van die zijde ook niet trachten in ons land een Puriteinschen Zondag in te voeren, welke met de oud-Christeiyke opvat ting van de Zondagsrust in strifd is. Voor de invoering van een dergelijk Purl, teinschen Zondag is slechts een zeer kleine minderheid in ons volk aanwezig en reeds daarom "iou, afgezien van alle andere over wegingen, het dwaas zyn, een dergeiyken Zondag in ons land in te voeren. Want een Wet, die zóó zou indruischen tegen aard en opvattingen van de overgroote meerderheid van ons volk, was reeds by voorbaat tot een mislukking gedoemd. Eenheid van optreden by de rechterzijde is ook noodig, omdat an ders de minister of het kabinet de man zou v/orden, die de klappen krygt. Daarom lijkt het ons noodzakelyk, dat, voor van 'n behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer sprake is, er eerst omtrent deze materie overeenstemming komt tusschen de heeren Nolens, Colijn en Schokking, eerst daarna is een behoorlijke en waardige behan deling van deze belangrijke materie mogelyk Voor die overeenstemming is natuurlyk meer noodig dan een verklaring zonder meer van de fractieleiders dat zy gaarne een spoedige behandeling van het ontwerp zou den zien, ligt zóó voor de hand, dat wy daar over gevoegelijk kunnen zwijgen. Zomc.tyd en de spoorwegen. In verband met cte invoering in den nacht van 12 op 13 April van den zomertijd in Bel gië, Frankryk en Engeland moeten reizigers naar die landen bedenken, dat dan de treinen van hier op andere tijden vertrekken, gelijk zulks trouwens in het spoorboekje is aange geven. De postvluchten op Indië. Naar V. D. meldt is hier te lande uit En geland het officieuse bericht ontvangen dat de Engelsche regeering toestemming heeft verleend om voor de vluchten van Nederland op Indië weer egbruik te maken van de vliegvelden in Britsch-Indië, Indien het bericht wordt bevestigd bestaat het voornemen, het eerste postvliegtuig op 1 October a.s. te doen vertrekken. De heer Plesman heeft, desgevraagd, dit bericht bevestigd en medegedeeld, dat het eerste postvliegtuig inderdaad op 1 October a.s. naar Batavia zal vertrekken. Bebakening van de luchtroutes. Ten aanzien van het plan tot bebakening van de luchtroutes wordt in het wetsontwerp tot wyziging der begrooting van waterstaat voor 1930 opgemerkt, dat het voornemen be staat de route, loopende van een punt van de Duitsche grens bij Oldenzaal ongeveer in een rechte lyn naar het lucntvaartterrein Schip hol, vandaar over het luchtvaartterrein Waal haven en verder in een rechte lyn naar Vlis singen, te voorzien van een negental sterke schitterlichten. Deze lichten zullen op een deel der route op ouderlingen afstand van plus minus 25 K.M. worden geplaatst. Op het andere gedeelte der route, waai profyt kan worden getrokken van de lichten der luchtvaartterreinen, het licht van de groote steden, alsook van de scheepvaart- lichten, zullen de opstanden op grooteren onderlingen afstand worden geplaatst. Hoewel de lichten op de routes in Duitschland en België op nog iets korteren onderlingen af stand zyn geplaatst dan voor ons land in het voornemen ligt, wordt gemeend, dat met een plaatsing als bovenomschreven aanvankeiyk kan worden volstaan. Gerekend moet worden op één licht in het Zuiden van Limburg als bebakening van de route Keulen-Brussel, voor zoover die over ons land gaat. Een brood, dat over den Oceaan reikt. Een brood, dat men van Amerika naar Eu ropa kan leggen, zal men in letterlyken zin niet gauw bakken. Maar in figuurlyken zin heeft de Amerikaansche regeering de wereld met een dergeiyk gebak opgescheept. Het is enorm, zulke hoeveelheden graan de Ameri kaansche regeering met groote stoutmoedig heid uit de wereld heeft genomen, teneinde den landbouw te verlichten, een algeheele in storting van de graanprijzen te voorkomen, en op die marier den rykdom en de welvaart van het land te redden. wy zullen -^r maar niet over twisten, in hoeverre dit doel bereikt is. Vermoedelyk heeft men 3t kwaad op groote schaal verer gerd en doet de Amerikaansche regeering het v-standigst om het lange bróód maar naar het hongerende China te zenden, want Euro pa heeft er op het oogenblik geen behoefde aan. Het is een reuzen-strop geworden en men heeft de graanmarkt door die kunstma tige graan-aankoopen leelyk ontwricht. Want om voor een artikel de markt grondig te be derven, doet men in het algemeen het beste om van bovenaf in te grypen. De eigenlyke handel wordt dan oogenblikkelyk kopschuw en trekt zich teruj. Het was immers te vc r- zien, dat al hst gr n, dat de Amerikaansche regeering opkocht, naderhand toch weer ter markt moet komen. En aangezien er graan genoeg is, over de geheele wereld, bracht deze onzekerheid omtrent de tc komstige graan voorraden in Amerika de markt in een nog akeliger posit'e dan reeds het geval was. In Amerika zelf geeft men toe, dat alles veel beter geloopen zou zyn, indien men het graan maar tydig teg de geldende noteeringen had verkocht. Het is inderdaad diep ti\ urir dat men 'n een land als Ame-ri steeds m r weer v ijnende hand* nooi door Put Ruwe, roode of schrijnende handen weer gaaf, zacht en mooi door Purol h? "t aan beschermend maatregelen, zoo—a het ergens verkeerd dreigt te gaan. Dit dwee- pen met steunmaatregelen zit er bij den Ame rikaan die zich overigens in zaken zoo kloek weet te redden diep in en dateert uit tijden, toen de eerste industrieele pioniers scherming vroegen voor hun industrie. Doch al spoedig bleek, dat de typische Amerikaan sche industrieën, speciaal de massa-indus trieën, die met groote vaste kapitalen werken, zooals de automobiel- en de staalindustrie, allerminst bescherming noodig hadden, juist omdat zij zoo goed op Amerikaanschen bodem bleken te gedyen. Doch de roep om bescher ming is bij de Amerikanen gebleven, ook daar, waar protectie allerminst noodig is. Voor den landbouw staat het byv. onomstootelyk vast, dat de Amerikaansche industrie door bescher ming groot is geworden. En wanneer nu de gelegenheid zich voordoet, wenscht de land bouw op zijn beurt steun van boven af. Men heeft dien steun thans in ruime mate gekre gen. Men kan echter gerust aannemen, dat het weggegooide millioenen zijn, tenzy de Amerikaansche regeering het brood, waarvan wij in den aanhef spraken, aan de Chineezen geeft Er is nog een land, ja er zyn zelfs meer landen, waar men den landbouw gelukkig heeft willen maken met bescherming. Onze Oostelijke buren hebben geen varkens genoeg om al het overbodige graan op te eten, het graan, dat de Duitsche boeren naar hartelust hebben verbouwd, in de meening dat, nu men maar bescherming had, er wel extra ver bouwd kon worden, omdat de prys toch van zelf hoog bleef. De wreede ontgoocheling is ook hier geko men. Zal men er door leeren Wie dat mocht denken, vergist zich licht. In sommige landen is men zóó verzot op protectionistische maat regelen, dat men er eenvoudig niet buiten kan. Gelukkig is de gemiddelde Nederlander dat niet. Hier te lande is het net andersom en heeft men veel eerder de neiging om met groot vertrouwen elke actie in de richting van regeeringsbemoeiing, hetzij door vecht- of gewone tarieven, hetzij door subsidie of anderszins gade te slaan. Wij loopen dan ook veel minder kans verward te raken in onze eigen blunders. Het is al erg genoeg, dat we hier maar al te zeer de gevolgen ondervinden van de blunders van anderen Examens der stuurlieden ter koopvaardij. De commissie voor de stuurliedenexamens, bedoeld in de Schipperswet, zal, aanvangende 7 Mei 1930, zitting houden te 's-Gravenhage, Carel van Bylandtlaan no. 5. De aanvragen, om tot de examens te wor den toegelaten, moeten den voorzitter der commissie bereikt hebben vóór 21 April 1930. Belanghebbenden worden ten aanzien van de voorwaarden, o— tot dit examen te wor den toegelaten, -wezen naar art. 7 van het bij besluit van 27 December 39 7 vastgestelde reglement -oor d3 stuurliedcnexamens. De droogmaking van de Zuiderzee. De heer H. D. Louwes, voorzitter van de Groningsche My. van Landbouw, laat een waarschuwende stem hooren met betrekking tot de verdere droogmaking van de Zuiderzee. Hy schryft in het orgaan van de genoemde maatschappy o.m. het volgende De buitengewoon onvoldoende wyze, waarop het in cultuur brengen van den Wieringer- meerpolder tot nu toe is voorbereid, vergroot niet den lust, om zonder nader beraad door te werken en de zich in ontstellende wyze open barende landbouwcrisis dringt toch zeker ook tot bezinning. Ik weet wel, dat het in een tyd van malaise wel zeer slechte politiek is om den moed, ondernemingsgeest en hoop op de toekomst te verliezen, maar het is evenmin goed dan harzardeuse ondernemingen door te zetten onder het motto, dat geld geen rol speelt. Het verminderde inkomen van een groot deel van ons landbouwend volk zal zyn weerslag geven in vele kringen onzer «'amen- leving, die er misschien nooit aan gedacht hebben, dat zy middellijk van den landbouw bestonden, terwyl ook de staatsfinanciën er door zullen worden beïnvloed. En by de thans algemeen heerschende op vatting kan men er zeker van zijn, dat velen sterk geneigd zullen zyn steun te vragen van den Staat. En men aal toch moeiiyk staats hulp kunnen onthouden aan hen, die op den oestaanden cultuurgrond niet behoorlyk kun nen leven, terwyi men honderden millioenen uitgeeft om nieuwen cultuurgrond te winnen VLISSINGEN, 10 APRIL. Orkestvereeniging Vlissingen. Concertgebouw. Met de Fantasie über Richard Wagner's Tannhauser (arr. Fr. Eberle) begon het con cert gisterenavond. Prettig blyft zy aandoen, deze bekende muziek naast de clarinet ver dient de cello-solo, de hymne op den schit terenden vriend (van Wolfram) aan den hemel, de innige zang aan de avondstt (O du mein holder Abendstern, wohl grüsst' ich immer dich so gem) vermelding. De even eens bekende marsch, die den zangwedstryd op den Wartburg inleidt, klonk frisch en krachtig en openbaarde veel yver bij de strij kers, terwijl aan het slot, in het maestoso, de alles overheerschende trombone van rust en vrede sprak (genade-motief uit de ouverture der opera). Als tweede nummer kregen we de prachtige orkestsuite „Casse Noisette" van Tschaikow- sky. Zooals we in onze inleiding tot dit con cert schreven werd een bewerking van L. Weninger uitgevoerd, waardoor vanzelf aan oorspronkelyke 1 nkkleur werd ingeboet. Het sterkst kwam dit tot uiting in het laatste deel, de Valse des fleurs. De toonfiguren van het hoofdthema passen geheel by den aard van het instrument, en zij zyn nu eenmaal door den componist voor hoorn gedacht. Overigens was er veel te pry zen als het lichte, fyne, droomerige van de „Danse de la Fée-dragée". de vaart van den „Trépak" (Kozakkendans) het effect van de fluiten in de „Danse des mirlitons", d? prachtige klank van de harp in den slot-wals. Zoo werd de totaal indruk van dit geestige werk gunstig en den excecu- tanten mag een woord van lof voor dit zeld zame klankenspel niet onthouden worden. De ouverture „Teil" van Rossini is voor by- kans iedereen een herinnering en een steeds weder genieten van muziek, waarmede men vertrouwd is geraakt. De cello-party kwam uitstekend tot zyn recht, heeriyk was het duet voor alt-hobo en fluit, wat pastorale ge dachten wakker riep, terwijl het Allegro Vi vace met brio werd vertolkt. De fluitist heeft zich ook in dit werk weer doen kennen als een voortreffelijk musicus, keurig voerde hy de fluit-variaties uit, aan het slot bleek hU ook de piccolo volkomen te beheerschen. Het laatste orl. tnummer was Rubinstein's „Danse des Fiancées de Cashemir". In aan merking genomen, dat de directrice booten- deels met dilettanten werkt, stemt de vertol king er van tot tevredenheid er is iets moois gepresteerd. Met veel animo heeft de directrice mevr. R. Brand-Bekker het orkest geleid en meer dere malen tot een gloedvolle interpretatie geïnspireerd. Het behaalde succes en de lang durige bijvalsbetuigingen komen haar zonder twijfel voor een groot deel toe de haar aan geboden fraaie bloemenmand moge de erken- telykheid voor haar arbeid symboliseeren. De harp'-te, mevr. Rosa Spier, was de so liste op het concert. Zij bezit wel alle virtuose eigenschappen, welke noodig zijn om een auditorium gevangen te houden. Ontroeren doet harpspel niet, maar er gaat een fas- cineerende bekoring van uit, althans wanneer een talentvolle harpiste als Rosa Spier gele genheid geeft haar voortreffelijke capacitei ten te bewonderen. Zij is niet alleen een uit nemende virtuoze maar ook een musicienne van byzonder groote kwaliteiten. Het talryke publiek is weder in verrukking gebracht door het ryk geschakeerd spel van breede, sterk ge speelde accoorden, en ragfijne toontjes in de hoogte, wat „the silver-fingered lady" wist te ontlokken aan haar, mede door zyn pedaal- werk, moeilijk te bespelen instrument. Rosa Spier speelde een „Nordische Ballade" van Pönitz en eenige kleinere stukken van Tedeschi. Men luisterde met onverdeelde aandacht, huldigde de soliste op enthousiaste wyze en noopte haar tot een toegift. Zij ont ving bloemen. O. Het conflict in het kleedingbedrijf. Men schryft ons van werknemerszyde Dit voorjaar werd tusschen de organisa ties van werkgevers en werknemers in het kleedingbedryf (maat- en maat-confectie) opnieuw een overeenkomst afgesloten. By het aangaan van deze overeenkomst werd, zooals ook voorheen telkens het geval was, door de werknemersbonden de verplich ting op zich genomen, het uiterste te beproe ven, zooveel mogelyk ook de ongeorganiseer de werkgevers in deze overeenkomst te be trekken, om daardoor de zekerheid te scheppen, dat deze werkgevers door buiten de organisatie te blyven, niet de gelegenheid behouden, mindere arbeidsvoorwaarden toe te passen als tusschen de partijen overeen gekomen zyn. Daarby komt dan nog het feit, dat ook de werknemers in dienst van ongeorganiseerde werkgevers, er prys op stellen niet de dupe te worden van het ongeorganiseerd zyn van hun werkgever. Doordat de firma H. Rabbers Co. tot d3 ongeorganiseerde werkgevers behoort, werd, ook tot haar het verzoek gericht de overeen komst te teekenen en toe te passen. Hieraaa wenschte de firma niet te voldoen. Dit bo teekende practisch dat ze niet bereid is de zelfde arbeidsvoorwaarden toe te passen die landelijk overeengekomen zyn. Ook in li t verledene hebben de kleermakers daarvt» de nadeelige gevolgen ondervonden. D t voorjaar wenschten we daarin niet te beru- - ten Vandaar het besluit om wanneer de fir ma nu weer zou weigeren, het uiterste mid del dat een vakorganisatie nu eenmaal nc* rest, toe te passen. De firma is daarval vroegtijdig op de hoogte gesteld, doch z j bleef in haar weigering volharden. Vandaar dat het jl. Maandag tot uitvoering van de i aangekondigden maatregel gekomen is. Het personeel is terecht overtuigd d't hetgeen gevraagd wordt alleszins billijk ii. Van de firma wordt niet anders gevraag! dan te doen, wat ook andere werkgevers, d)e met deze firma te vergelijken zijn, op zich hebben genomen. De firma heeft het in de hand het conflict} zoo spoedig mogelijk tot oplossing te bren gen. Wanneer zy de schriftelijke verklarirg geeft dat zij aan de bepalingen der overeen komst wil voldoen, is de zaak in orde. De werknemers verlangen niets liever daft binnen den kortst mogelijken tijd weer tol? normale verhoudingen te komen. Wy hebben de firma Rabbers met d t schrijven in kennis gesteld. Zy deelde ons me de, zooals wij ook reeds Maandag hebben ge meld, dat zij onmiddellyk bereid is de eiscliets der werknemers in te willigen en dus het lan delijk contract te onderteekenen. mits dit ook geschiedt door de andere werkgevers in het kleedingbedrijf. „Luxor"-theater". Die van de straat leven, In de komende week loopt in deze bioscoo i wederom^ een Russische film, die een uitste - kende pers heeft. Deze schitterende rolprerü was door de rykskeurings-comr issie eerst ge heel verbode doch werd na herkeuring toe gelaten tot 18 jaar. Henry Borel vertelt in „Het Vaderland" X Zulk een ontroering heb ik gisterenavon X gevoeldmaar wat my zoo diep heeft aan gedaan is het spel daarin van den my tot n l toe onbekend kunstenaar, Fedor Nikitin. Wat een kunstenaars die Russen!....- maar ook alle anderen zijn er schitterend ii>, Wat een expressie. - gezichten, wat een door leefd spel van diw psychische bewerking. In het „Dagblad van Rotterdam" lezen we t Een simpeio film.... waarnaar men mft genoegen 5 acten lang zit te kyken, zich toen bewust, dat deze fijne humor en rake uit beelding ich meermalen verplaatst bove i veel „bioscoop", die men ons van elders tï slikken geeft. Uit het „Utrechtsch Nieuwsblad" halen w j aan: ....en nu bleek gisterenavond de zap! te klein. Wat spel betreft staat dez; film op buitengewo-n hoog peil. Het is eigenlijk geen spel meer, het is leven. De inhoud van de film is fel realistisch. Een 25-jarig dienstjubileum. Heden herdacht de heer P. B. Bos den dag waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad van de Vlissingsche gasfabriek. In tegenwoordigheid van het geheele fa- briekspersoneel zoomede van alle gepension- neerden werd dit feit hedenmorgen op het fabriekskantoor herdacht. Door den directeur werd de heer Bos toe gesproken, waarby hy hem en ook zyn vrouw met deze gebeurtenis hartelijk gelukwensch- te. Namens het hoofdbestuur der maat schappij, de Imperial Continental Gas Asso ciation te Londen, werd den jubilaris daarbij het diploma voor 25 jaren trouwen diensc met de zilveren medaille zoomede de gebrui- kelyke gratificatie overhandigd. De heer Van der Jagt memoreerde in het kort den 25-jarigen diensttyd. Na eerst een paar jaar in 't koperslagers- vak werkzaam te zyn geweest, trad Bos op 17-jarigen leeftijd als fittersleerling in diens3 der gasfabriek. Door yver en nauwgezette plichtsbetrachting werd hy niet alleen een der bekwaamste gasfitters, doch kwam hij ook volkomen op de hoogte van het geheeld gasbedryf. In 1923 slaagde hij voor het fit- tersexamen, afgenomen door de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland. Kort daarop werd hy benoemd tot onder-opzich ter op de fabriek, terwyl hy nu sedert enkele jaren de betrekking vervult van opzichter voor den geheelen buitendienst. Als persoonlijk blyk van waardeering over handigde de directeur hem een leeren zak- portefeuille, terwyl mevr. Van der Jagt aaii de echtgenoote van den jubilaris een bloe menmand aanbood. Namens het fabriekspersoneel werd do heer Bos in hartelijke-woorden toegesproken door den heer W. de Boo van Uyen, als oudste van het personeel.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1