1QQQ 500 300 150 100 25 LEZING EERSTE BLAD HARTLIJNEN E VLISSINGEN No. 83 68e Jaargang 1930 OINSDAO .i ij ave: firma f. VAN OE HEIDE Ir.. Matraat 58-60. Vliss;np. Telel. 10 Postrekening 66287 aS 8 APRIL* Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND van den heer WILTINK „C HINA" Stads- en Provincienieuws gt's hand een artikel aan- laatste pogingen van den Tak schrijft een artikel den aether verontrustte", e wyze wordt duidelijk ge- het is de radioluisteraars ds" lezen we een artikel Utief congres van de V.A. kaag zal plaats vinden en •digden van de afdeeling kun misnoegen zullen uit- rage behandeling van de kg van de zendtijdverdee- rd schrijft over „Radio en 3. H. Geudeker Jr. een in- tbalwedstrijd Nederland-- van Looi schrijft ditmaal n gramofoonopnemer, ter- nigingsnieuws aantreffen. VOOR EEN OMROEPER ie omroepers hield eenige toespraak voor de micro- -telde een bijzonder zwak te hebben. De directeur Jerlijn hoorde dit toeval- per verleden week in zijn ïwtje werd verrast, d.w.z. e had men het dier maar ichten. Een vrachtauto enk naar zijn buiten in „Rao", zoo werd het dier ng de gast van den om- moet het weer naar Ha lt het in Duitschland nu s volwassen leeuwen als [BONDSZENDER. jen, die sedert eind No- ig jaar over een eigen kenbond worden gevoerd Het Volkenbondssecre- sche Eedgenootschap en nben intusschen de noo- opgemaakt en goedge- heekening binnen enkele li. Men hoopt nog in den l.cht tot het bouwen van len geven en denkt nog It volgend jaar den Vol- Inder in bedrijf te kun- I ijdstip zal de zender van hrankins ter beschikking I staan. |>n zal ook te Prankins ^HOSLOW ARISCHE IOLEN. gedurende het volgen- ïchoslowakische scholen lies als filmtoestellen te ruimen tijd bestonden I n, doch thans staat het lillen worden uitgevoerd. IN HONGARIJE. Lrije het plan een goed I tie-radio-dienst in te II zal een centrale zen- Ijie uitsluitend voor het l eberichten bestemd is, len van een ontvanger I» p. 5 April Sagres Lpril van Paramaribo I .pril te Barbados I April van Marseille I pril van Singapore i April van Marseille i April te Antw. j April Ouessant April van Genua ,e Hamburg v. Londen p. 5 April Gibraltar April te Havana 5 April van New-York p. 5 April Gibraltar isr.) 4 April van Sin- >ril Gibraltar 4 April v. Kaapstad pril te Port Said 4 April v. Colombo n Batavia n. Rott. lisr.) heden 7 u. nm. it 1 te Sjanghai 8.54 21.41 10.29 22.55 11.27 23.44 luto's, Fietsen tuigen. 1 uur 7.13 7.15 IDA aafeelijkheden, en, enz. Jagelijks voorstelling, gelijks voorstelling, 8 ;n voorstelling), -avond Ned. Reisver- el, Britannia, 8 uur, icertavond, Concert en", Concertgebouw» VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVooi Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- >e landen bij wekelijksche verzending l 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25 iedere regei meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuui enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 cr abonné's in 't bezit eener ■jis, zijn GRATIS verze kerd legen ongelukken voor m gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet oi oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi] verlies van een wijsvinger gulden Dn verlies van eiken anderen vinpet Dit nummer bestaat uit 2 bladen Dit SCHIETOEFENINGEN. HOEK VAN HOLLAND. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan seévarenden bekend, dat op 10 en zoonoodig cp 11, 14 en 15 April 1930 zal worden gescho ten met geschut geplaatst op het fort te l van Holland. s schietoefeningen zullen te 9 uur aan- _;en. Dp of nabij de battery vanwaar wordt ge- hoten, zal van één uur voor den aanvang tot het einde der schietoefening een rooue |ig geheschen zijn. sector, waarin geschoten wordt, ligt tus- hen de peilingen 65° en 100° van het fort tcjt op een afstand van 10.5 K.M. I Keevarenden wordt verzocht zich niet zon der noodzaak in bovenbedoelden sector op te houden. [Vlissingen, 8 April 1930. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN Het Kali-contract. De heer Herman Vos, lid van de Belgische ïamer, gekozene voor Antwerpen van de rtij der Vlaamsche Nationalisten, schrijft in „De Schelde" t Het contract van de S. C. P. A. met Rotter- ,rn is zwaar voor de Nederlandsche haven latgene met Antwerpen gesloten is-het ook, iswel in mindere mate. Zooals de toestand nu is, blijven er twee ogelykheden. Ofwel wordt het contract met itterdam na wat gerechtelijk naspel, toch* igetrokken. Wat levert het incident voor Antwerpen dan op Een verzekering van den aangroei van de kalitrafiek voorzeker, maar op waarschijn lijk meer bezwarende contractueele voorwaar- ,en dan de vroegere. I Men spreekt inderdaad van een aanvullen de overeenkomst met het Antwerpsch stads bestuur en, wie tusschen de regels door kan izen, zal begrepen hebben, dat de Stad wel- ,cht onder het Caudijnsche juk van de hoo- :re eischen der Maatschappij zal moeten [oorgaan. En de Fransche Maatschappij zal in dat jeval, voor wat haar betreft, de concurrentie (an Rotterdam met Antwerpen op doeltref- nde wijze hebben uitgespeeld. De verliezende party zijnAntwerpen en botterdam. De winnende partij isde Maatschappij, 'at zij wint zijn nog beter voorwaarden te ut1werpen minus een geldelijke compensatie an Rotterdam of wat gerechtskosten. In de tweede mogelijke veronderstelling lijft het contract met Rotterdam ten déele rellicht gehandhaafd Een contingenteering an den kali-uitvoer over de twee havens. Dit is de voorstelling van de ingetreden re eling met de Maatschappij, die van Belgi- :he zijde gegeven wordt. Nu wordt het nog duidelijker wat Antwer- en er bij verliesteen tonnage tot 300.000 on heeft men al gezegd plus de concessies ie het zou moeten doen of al gedaan heeft oor de uitbreiding der installaties, wat zeker liet zonder verdere financieele opofferingen al gaan. De verliezende partij is dan over de heele ijn Antwerpen. De winnende party blijft de Jaatschappy. Het besluit ligt voor de hand, na de Rotter- ïamsche transacties, met of zonder perfecte overeenkomst is er maar één winnende party >y alle eventualiteiten de Fransche maat- ichappy en maar één verliezende party bij alle eventualiteitenAntwerpen. Voorwaar ook voor Antwerpen bestaat er >?een reden om in een hoera-stemming te ver- teeren J De Fransche vriendschap heeft Antwerpen lier geenszins gediend maar het zakenin- ;tinct heeft de kaliproducenten wel goed ge beid. Laten wy het>, .nog eens herhalenzonder verstandhouding van Antwerpen en Rotter dam zullen de mannen van „les affaires sont les affaires" tegenover beide havens gemak- kelyk spel behouden. En wie zal er zich ten slotte over verbazen, dat zy het spel ook spe len en hun goede kansen waarnemen? Alleen maar degenen, die als gedupeerden zich zelf met de zotskap tooien, wanneer zy bedrogen worden, terwyi zy erby staan en daarbij een leeuwencontract voor.... een minnebrief houden. r« INSTITUUT VOOR "gRBEIDERSONT WIKKELING DONDERDAGAVOND over „De Volksgazet", naar aanleiding van de verklaringen van Rotterdam's burgemeester schryft Waar hebben wy het nu Werd het contract niet opgezegd? We denken van wel. Maar we denken ook dat Rotterdam van de opzegging geen rekening houdt en de zaak doordryft om het tot een proces te laten komen. En men moet wel toegeven dat daar re den voor bestaat. De Franschen beroepen zich op het feit dat het accoord den 15en Maart had moeten goedgekeurd zyn en dat dit niet geschiedde, zy zich van alle verbin tenissen ontlast voelen. Is die verklaring iets waard, als men weet dat diezelfde maatschappy den 27en Maart nog aan het gemeentebestuur van Rotter dam schrijft dat zy verheugd is dat de kwestie den 3en April zal afgehandeld wor den door den gemeenteraad En nu willen wy even stilstaan by dien datum van 27 Maart. Indien wy goed zyn ingelicht kreeg de burgemeester van Antwerpen, tijdens het bezoek van den Franschey generaal Gou- raud te Antwerpen, kennis van het feit dat er tusschen de S.CPA. en Rotterdam onder handeld werd" om kalistapelplaatsen te~ Rot terdam op te trekken. Dat was den 15en Maart. Onmiddellijk werden er stappen aange wend. Van toen af reeds wist men in zekere kringen hoe de zaak stond en kon men voorzien welke opschudding ze zou verwek ken in het land zoodra ze in breeden kring gekend zou zijn. Daar stoorden de heeren van de S.C.P.A. zich niet aan. Ze zetten de onderhandelin gen normaal voort. We zullen daar geen commentaar bij maken. Het havenverkeer te Rotterdam. De malaise in het scheepvaartverkeer is niet zonder invloed gebleven op den omvang der havenbeweging te Rotterdam. De Ant- werpsche cyfers, welke reeds in het begin van het jaar minder gunstig afstaken by die van vorige jaren, zyn in Maart minder sterk achteruitgegaan, waarby natuurlijk wel in de eerste plaats gedacht moet worden aan de groote stabiliteit van het te Antwerpen sterker overheerschende hjnvaartverkeer. De havenbeweging van Hamburg heeft in Maart minder geleden, ook in de Duitsche Noordzeehavens is het massa goederenver keer van mindere beteekenis, terwyi daar bovendien een wel alleszins waarschijnlijke achteruitgang in de oceaanvaart wel schijnt te zyn goedgemaakt door betrekkelyk groote levendigheid in de kleine vaart, welke laat ste te Hamburg, vooral na de samenvoeging met Altona en Harburg—Wilhelmsbrug. een grootere plaats inneemt dan in de beide an dere havens. Een vergelyking met verleden jaar geeft geen geheel zuiver beeld van den toestand, omdat verleden jaar de scheepvaartbeweging in zeer sterke mate onder den invloed stond van de stremming der binnenvaart door de strenge vorst. Het aandeel van Rotterdam in het geza- menlyke verkeer van Hamburg. Antwerpen en Rotterdam Is voor Maart 31.77 pet., te gen 32.88 pet. voor Februari 1.1., 29.62 pet. Voor Maart 1929 en 33.80 pet. voor Maart 1828. De verhouding tusschen de scheep vaartbeweging te Rotterdam en die te Ant werpen is 49.83 tot 50.17, tegen 51.20 tot 48.80 voor Februari 1.1., 45.01 tot 54.09 voor Maart 1929 en 50.40 tot 49.60 voor Maart '28. Het weer in Maart. De weerkundige medewerker van het „Vad." schryft Uit meteorologische waarnemingen, verricht in de nabijheid van den Haag, kunnen de volgende bijzonderheden over de weersge steldheid in Maart worden afgeleid De gemiddelde temperatuur der maand be droeg 5.8 gr. C. Deze temperatuur was slechts 0.7 graad hooger dan de gemiddelde tempe ratuur van Januari, welke echter twee gra den hooger was dan de normale, terwyi die van Maart ongeveer gelyk was aan de nor male. Over het algemeen waren de dagelyk- sche schommelingen der temperatuur grooter dan normaal, want de gemiddelde dagelijksche maximum-temperatuur, welke 10.8 gr. C. be droeg, was by na twee graden te hoog, en de gemiddelde dagelyksche minimum-tempera tuur, die 0.2 gr. C. was, bleef ongeveer 1.5 graad beneden de normale. De hoogste temperatuur, 17.7 gr. C., werd den 3lsten waargenomen, de laagste, 4.5 gr. C., den 12den. De dagen 4, 5, 810 en 26—3 waren warmer dan normaal, de overige dagen kouder. Het aantal vorstdagen was groot, nl. 16. Hiermede is het totaal-aantal vorstdagen, dezen winter van 1 December— 31 Maart voorgekomen, tot 58 gestegen, zoo dat de afgeloopen winter een der meest vorst- ryke winters van de laatste twintig jaren is geweest, evenwel zonder dat de vorst veel te beteekenen heeft gehad. De totale neerslag in Maart bedroeg slechts 27 m.M. tegen 46 m.M. normaal. Het aantal regendagen met 0.1 m.M. of meer bedroeg slechts 11 tegen normaal 14 en het aantal dagen met 1 m.M. of meer bedroeg 9 tegen normaal 10. Maart was dus in alle opzichten een te droge maand en de voortzetting van een periode van regenarm weer, die reeds aan het begin van het jaar is aangevangen. Op één dag viel een zeer geringe hoeveelheid sneeuw, op 4 dagen een kleine hoeveelheid hagel. Het totaal uren met zonneschijn bedroeg 151, d.i. ongeveer 50 pet. meer dan het nor male aantal. Maart telde 7 dagen met een gemiddelde bewolking kleiner dan 2/10 en evenzooveel dagen met een gemiddelde be wolking grooter dan 8/10. Normaal zijn deze getallen 3 en 12, zoodat de bewolking over het algemeen geringer is geweest dan normaal. Op 4 dagen kwam mist voor. Mooi, windstil weer kwam voor op 3, 5, 8, 9, 27, 28 en 30 Maart. De laatste 5 dagen der maand waren boven dien zacht. VLISSINGEN, 8 APRIL. Verlaging melkprijs. Met ingang van Maandag 14 April wordt de melkprys alhier met 2 cent per liter verlaagd en van 14 op 12 cent gebracht. De treinverbinding GoesVlissingen. De Chr. Besturenbond te Middelburg heeft d.d. 22 Maart een schryven gezonden aan de directie der Ned. Spoorwegen te Utrecht, waarin er op aangedrongen wordt 's mor gens een trein te laten loopen van de stati ons Goes en Arnemuiden naar Middelburg en Vlissingen en des avonds vanuit laatst genoemde gemeente naar Goes, zulks in het belang van eenige tientallen jonge arbeiders uit Goes (welke thans per autobus vervoerd worden) en zeer vele arbeiders uit Arnemui den, die aan de Kon. Maatsch. „de Scheide" te Vlissingen en „The Vitrite Works" te Middelburg en andere fabrieken en werk plaatsen aldaar werken. Gisteren ontving de Besturenbond ant woord, waarin vermeld wordt, dat ingaande 15 Mei, bij wyze van proef, onderstaande motortreinen op werkdagen worden inge legd Van Goes 5.58, 's Heer Arendskerke 6.07, Noord-Kraayert 6.15, Arnemuiden 6.24, aan komst Middelburg 6.30, Vlissingen 6 40. Van Goes 6.38, 's H. Arendskerke 6.55. Arnemuiden 7.04, aankomst Middelburg 7.14, Vlissingen 7.20. Van Vlissingen (alleen Zaterdags) 12.25. van Middelburg 12.35,van Arnemuiden 12.41. Noord-Kraayert 12.50, 's H. Arendskerke 12.58, Goes 13.06. Van Vlissingen (Zaterdags niet) 17.30. van Middelburg 18.04, te Arnemuiden 18.10, Noord-Kraayert 18.19, 's Heer Arendskerke 18.27, Goes 18.35. Van Vlissingen (lederen werkdag) 18 02, van Middelburg 18.12, te Arnemuiden 18.18, te Noord-Kraayert 18.27, te 's H. Arends kerke 18.35 en te Goes 18.43. Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantïekolonies. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in het Concertgebouw. De voorzitter, de heer P. F. Auer, opende de slecht bezochte vergadering wat deze nuttige vereeniging helaas met meerdere van dergelijke vereenigingen gemeen heeft en wenschte in het byzonder mej. E. G. de Ruyter geluk met haar herstel. Na lezing der notulen van de vorige alge- meene vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd, werd het jaarverslag uit gebracht, waaraan wy het volgende ont- leenen In den loop van het jaar 1929 werden door de afdeeling Vlissingen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies ter verpleging uitgezonden 35 kinderen, waarvan 17 in langdurige ver pleging in het „Boschhuis" te Nunspeet met in totaal 1460 verpleegdagen en 18 kinderen in het „Rivierhuis" te Steeg, voor winter- verpleging, met in totaal 738 verpleegdagen. In het geheel bedroeg het aantal verpleeg dagen dier 35 kinderen dus 2198, waarvan het gewicht toenam by sommigen van 3 tot 4 Kilo. Door de gemeente werd in 1929 weder een subsidie verleend van 3000. Het aantal le den dat op 1 Januari 1929 171 bedroeg, ver minderde met 17 door bedanken en vertrek uit de gemeente, zoodat op 31 December 1929 het aantal leden 154 bedroeg, waarvan aan contributie werd ontvangen 185,25 of 17 m.'nder als in 1928. Te betreuren blijft het dat in zoo'n groote gemeente als de onze zoo weinig belangstel ling blijkt voor het werk van onze vereeni ging. Zelfs van de ouders, wier kinderen uitgezonden zijn, wordt weinig financieele hulp ondervonden. Het is dan ook gelukkig dat de gemeente haar subsidie van 3000 handhaaft, waardoor toch mooi werk door onze afdeeling kan worden gedaan, ofschoon niet aan alle aanvragen tot uitzending, we gens gebrek aan contanten kan worden vol daan. Onze geachte secretaris, de heer J J. Blankert die in onze algemeene vergadering van 25 Maart 1925 werd benoemd, was in den loop van het jaar genoodzaakt door ziekte te bedanken. Dit is voor onze afdee ling een groot verlies, daar hij gedurende die jaren zijn beste krachten aan onze af deeling heeft gegeven en met hart en ziel gewerkt voor het zwakke kind. Grooten dank is de afdeeling aan hem verschuldigd voor alles, wat hij zoo belangeloos heeft gedaan. Blijkens het jaarverslag van de penning- ir.eesteresse, mej. C. Lagaay, over 1928 be droegen de ontvangsten in dat jaar in totaal 3580.28, t.w. subsidie der gemeente 3000, subsidie Staten van Zeeland, extra voor winterverpleging 1928—1929 287.45, contri butie 185.25, rente Nutsspaarbank 1928 19.78, bydragen van ouders 85.80 en op brengst verkoop zilverpapier 2. De uitgaven beliepen in totaal 3843.67, tw.verpleeggelden 3496.35, reis- en ver blijfkosten voor de kinderen en geleidster naar en van Nunspeet en te Steeg 307.03. diverse uitgaven 40.29, alzoo meer uitgaven dan ontvangsten 263.39. Daar er op 1 Janu ari 1929 een voordeelig saldo was van 366.95y2, bleef er alzoo op 31 December 1929 een voordeelig saldo van 103.56i/2. De rekening en verantwoording van de penning meester esse werd door een der aan wezigen nagezien en in de beste orde bevon den, waarna mej. Lagaay door den voorzit ter werd dank gebracht voor haar veelom- vattenden arbeid. De begrooting voor 1930 werd vastgesteld in ontvang- en uitgaaf op een bedrag van 3500. In de vacature J. J. Blankert werd met algemeene stemmen als secretaris gekozen de heer H. B. J. Knoop. Vlissingjsche Zwemclub. Deze vereeniging hield gisterenavond haar jaarvergadering in het lokaal Buning, onder voorzitterschap van den heer J. J. van der Jagt, die er aan herinnerde dat het op 28 Januari 5 jaar geleden was, dat de Vlisslng- sche Zwemclub werd opgericht. Door de fi nanciën gedwongen, werden geen feesteiyk- heden gehouden. Ook herdacht hy de opening van het zwemschip, waartoe men feiteiyk ge dwongen was, doordat de gelegenheid, welke men door de welwillendheid der marine kon gebruiken, door de vestiging hier ter stede van de opleiding en haar uitbreiding, te eeniger tyd misschien zou gemist worden. Hy bracht ter sprake het verzoek aan den burgemeester om het beschermheerschap te willen aanvaarden en het vertrek van mevr. Lauwereins naar België, waardoor ze als lid van het bestuur der Zwemclub moest be danken. Op voorstel van het bestuur werd besloten adhaesie te betuigen aan een verzoek van de zwemvereeniging „Luctor et Emergo" te Sou burg, die wilde adresseeren om betere nale ving te verkrijgen van het verbod de kanaal beschoeiing te beloopen. De heer Prins bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat geen wyziging in het be stuur was gekomen, dat de financieele toe stand gunstig was en dat het bestuur het verlies te boeken had van een zyner leden, mevr. Lauwereins. Het grootste deel van het verslag werd gevormd door de herdenking der opening op 10 Augustus van het zwemschip waarvan uitvoerig de moeilykheden werden uiteengezet, die overwonnen moesten worden. De voorzitter bracht hem en den penning meester, den heer de Jonge, dank voor de vele werkzaamheden, verricht by de voorbereiding en uitvoering der plannen. De penningmeester bracht het financieel verslag uit, dat, daar de bouwkosten hooger geloopen waren dan de raming, tot welk be drag een leening was gesloten en dus een aderlating van de kas noodzakelijk was ge worden, een nadeelig saldo aanwees van even ƒ600. By d bestuursverkiezing werden by over- g'roote meerderheid van stemma herkozen de heer Prins en mevr. van Bel. terwyl van bestuurszyde in de vacature-mevr Lauwe reins werd gecandideerd de heer dr. Bren gers. Waar deze met algemeene stemmen werd gekozen, heeft ook deze zwemclub in zyn bestuur iemand die veel voor sport voelt, maar tegelijk een medisch adviseur. Voor de controle-commissie, welke jaarlyks wordt ge kozen, werden aangewezen mevr de Waardt en de heeren Scholten en Van der Hoeven. Het bestuursvoorstel om de contributie te laten zooals ze is, werd goedgekeurd, maar tegen het tweede, om de reductie voor leden van sportvereenigingen in 't algemeen mits er zich minstens 25 „en bloc" opgaven te verlagen van 50 tot 20 kwam van verschillende zyden oppositie. Daar van be stuurszyde werd opgemerkt, dat het bestuur eenigszins hiertoe gedwongen was door de subsidie van gemeentewegedat deze reduc tie erger ïykt dan ze werkelijk is dat het heusch niet zoo makkelyk is 25 leden by el- .raar te krijgendat er ten opzichte van, het gebruik maken der inrichting beper kende bepalingen waren gemaakt, waardoor de ledv niet al te zeer in het gedrang zou den komen, terwyl de leden, in geval za klachten in dezen mochten hebben, die b'ï het bestuur zouden kunnen deponeeren, werd besloten deze kwestie dit jaar nog eens aan ti zien. Het volgende bestuursvoorstel washet aanbieden van het beschermheerschap aau den burgemeester. Dit voorstel ging er met algemeene stemmen door. By de bespreking dezer kwestie had de burgemeester het voor nemen- te kennen gegeven, onder auspiciën der Zwemclub een wisselbeker te laten ver- zwemmen voor het-traject Breskens—Vlis singen. Uit den boezem der vergadering kwa men stemmen om te informeeren naar de regeling, waarna het bestuur toezegging deed zich daartoe in verbinding te zullen stellen, met den Nederlandschen Zwembond, waarmea reeds contact gezocht was voor inlichtingen omtrent een overdekte zweminrichting, waar voor de minimum-kosten ƒ200.000 zouden zyn, met de risico met nadeelige saldo's te moeten werken. De rondvraag bracht eenige interne kwes ties ter tafel, als b.v. het zwemmen op Zon dag, het verkoopen van kaartjes aan logé's en dergeiyke. Met een woord van dank voor de opkomst slcot de voorzitter de vergadering. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 letterzetter, 1 opperman, 2 metselaars, l bitummastiekbewerker, 1 waterbouwkundig opzichter, 1 schoenmaker, 1 yzerwerker, 2 metaaldraaiers, 1 machinist, 1 bankwerker, 1 leerling-bankwerker, 1 ketelmaker, 1 aan komend smid, 1 slager, 1 tuinman, 1 maga- zynmeester, 1 kellner, 1 chauffeur, 1 trans portarbeider, 4 kantoorbedienden, 2 varens gezellen en 18 losse arbeiders. Totaal ingeschreven personen 45vorig© week 35. De staking in de kleeding-industrie. Ter aanvulling van het bericht in ons vo rig nummer, kunnen wy melden, dat alleen da thuiswerkers van de firma H. Rabbers Co. het, werk bbe neergelegd. De atelier-werl.ers zyn niet by dit conflict; betrokken. Panorama Zeebad Vüssingen. By den heer Ch. L. Dert alhier is een nieu we uitgave verschenen van het panorama van het Zeebad Vlissingen. Dit panorama geeft een natuurgetrouwe weergave van ons zeebad. Door een ruime verspreiding van deze recla me-kaart zal het bezoek aan onze badplaats zeker bevorderd worden. De kaart is byzonder geschikt om in spoor- en tramwachtkamers, op de provinciale booten en in café's gehangen te worden, om te dienen als een sprekende reclame voor het zeebad Vlissingen. De Dageraad. De vrydenkers-vereeniging „de Dageraad" houdt Vrydag 11 April, des avonds 8 uur een openbare vergadering in het Concertgebouw. Als spreker zal optreden de heer Geert van Oorschot met het onderwerp Gewetensvrij heid in Nederland dienstweigering en be handeling in de gevangenis. Jaardag van Koning Albert. Ter gelegenheid van den jaardag van Z M koning Albert van België, wapperde heden <&s

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1