yiissinysche Courant AM AVE CARND TWEEDE BLAD DO verhemden, i, is gereed. >5 CENT AF. burgsche j v Stoomvaart FEUILLETON Onverwachte Ontmoetingen bij aan- and er deze rantie- pakje. U dus ten. even versche melk. dezen is, dat ker van Band: RSCH is. :-datum BB5-O106H TE 83! S nt. nt, dern WOONHUIS edeelte der stad. nghal „Vliss. Crt." KOOP likrozen, Dahlia's, lolen. ter R.-Kath. Kerk, gens plaatsgebrek IEUBLEMENT. Zaterdag van 36 uakkelaarstraat 59. IETSJONGEN P. J. R. GROOL, delhurg-Rotterdam elegen plaatsen. tN PASSAGIERS, EN EN VEE, art v.Midd v m.um 8 8 v Rott. vm.uur 8 8 8 te oekomen: Transport cn Cxp. (i. VOS Telefoon bNHUUKN, lelei 135. TERHOUT. Telef 2«2. BUITENHEK. Tel. 101 van de van Donderdag 3 April 1930. No. 79. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Vergadering van Woensdag 2 April. Tegenwoordigwaren alle leden. De voorzitter deelde mede, dat Burg. en Weth. besloten hebben, na medisch advies, om de voorzorgsmaatregelen tegen alastrim op te heffen. Mevr. Weyi vraagt of de waterleiding enz. toch in heb gebouw op de Nieuwe Haven ge handhaafd blijft. De voorzitter bevestigt dit, in één dag kan alles weer voor noodziekenhuis in gereedheid worden gebracht. Nog deelt de voorzitter mede, dat benoemd zijn tot tijdelijk ingenieur bij de bedrijven de heer ir. Dominicus en tot tijdelijk klerk ter gemeente-secretarie de heer Bastiaanse. De heer Wondergem wees op de groote toe name der werkloosheid en vraagt of er vol doende plaats is bij de werkverschaffing of dat zij op andere wijze geholpen zullen wor den. De voorzitter verzekert dat Burg. en Weth. maatregelen zullen overwegen. De heer Mes zegt, dat er nu reeds personen uitgetrokken zijn en dat deze gebrek hebben. Het is niet de weg, dat zij om brood naar het burgerlijk armbestuur moeten. Is het geen tijd, om de crisismaatreglen weer in te voeren. De voorzitter zegt dat er van sturen naar het armbestuur geen sprake is. De heer Onderdijk meent, dat de opmerking van den heer Mes beslist onjuist is en als het gebeurt, dan is dit ten onrechte. Uitge- trokkenen komen op de lijst voor de werk verschaffing. De heer Paul zeide, dat de Middelburgsche bestuurdersbond reeds een paar weken gele den heeft gevraagd wat Burg. en Weth. ter bestrijding der werkloosheid denken te doen. Nu zijn er reeds enkele uitgetrokkeneri van de ijzergieterij der firma Boddaert «Sc Co. De voorzitter acht het jammer, dat niet net als voor de werkloozen der Meelfabriek een regeling kan getroffen worden, waarbij ook de directie der Vitrlte mede betaalt. Nu moet de gemeenschap de reserve aan arbeiders dier fabriek onderhouden. De heer Vertregt vraagt of er veel werk loozen aan den Kleverskerkschen weg werken. De heer Onderdijk zegt ruim voldoende en zegt dat er wat Middelburg betreft, aan de Vitrite Works 51 gehuwden en 59 ongehuwden zijn ontslagen en dan zijn er nog 15 van de ijzergieterij zonder werk. Bij het voorstel om niet in te gaan op het verzoek van den Zwembond om klassikaal zwemonderricht in te voeren, verdedigt de heer Van der Weel het geven van zwem onderricht en wijst er op, dat te Haarlem op alle openbare en op 4 bijzondere scholen on derwijs in zwemmen wordt gegeven, als on derdeel van de gymnastieklessen. Spr. zou het verzoek om praeadvies in handen van Burg. en Weth. willen stellen. De voorzitter verklaart zich hiertegen, maar is bereid de zaak met den inspecteur van het L. O. en met de hoofden van scholen te bespreken. De voorzitter doet mededeeling van een verzoek van „Uit het Volk-Voor het Volk" om ƒ3500 subsidie voor het Koninginnefeest en stelt voor dit in handen van Burg. en Weth. te stellen om praeadvies. De heer PaulJe hebt er eeh brandspuit voor. De voorzitter maar met een spuit kun je gèeri feestvieren. 4) naar het Engelsch. Intusschen keerde ze nu weer-heel snel terug en dit bracht hem meteen de oplossing van- de vraag. „Vader schijnt in slaap te zijn maar hij keert zich ieder oogenblik om en lijkt koortsig. O, als u eens wist hoe ongerust ik, mij over hem maak U gaat toch niet V/eg, mr. Trevarrack „Ik was juist al bang, dat u mij zoo erg in den weg zou achten." „Maar hoe kunt u zoo iets denken Ik heb enkel Bellona en John om mij heen en ik ken hier niemand verder. Toe, blijft u tenminste tot de dokter komt Lance vatte het handje, dat zij hem toe stak en gaf het een bemoedigend drukje. „Als u het graag heeft, natuurlijk zal ik dan blijven De dokter moet nu wel gauw komen, als Penwarden herff tenminste thuis gevonden heeft. En dat is het waarschijn- •lijkst' want de menschen zijn hier uittartend gezond. Maar zoudt u er niet bij gaan zitten U zult wel moe zijn van al uw rondzwervin gen over de Vlakte en van den schrik." Zij gaf gevolg aan deze uitnoodiging, ging in het schommel~tooltje zitten en vroeg er nog eens naar- wat hem wei geleid had tot De heer Jeronimus Op 7 December is dit gebeurd. De voorzitter zegt, dat van verschillende fracties amendementen op het ambtenaren reglement zijn ingekomen en dat deze aan de leden zullen worden gezonden. Hij stelt voor, dit reglement te behandelen in een aparte vergadering op 30 April, met zoo noo- dig een avondvergadering. Bij deze stukken wordt ook gevoegd een desbetreffend adres van den Centralen Ne- derlandschen Ambtenaarsbond. De voorzitter zegt, dat het niet vlug gaat met den opbouw in de Langedelft. Van de firma Kaan hebben Burg. en Weth. nog niets vernomen en ook niet van de heeren Van Leeuwen en firma Wiener. De heer Roosen daal, firma Oosterhuis, had een plan inge diend, maar heeft het nu weer ingetrokken, omdat hij weggaat en de plannen inzake het hotel Verseput waren ingediend, doch nu is weer medegedeeld, dat het in andere handen is overgegaan. De heer Kruider, firma de Jager, diende een plan in, maar dit is dooi de Rijkscommissie op enkele punten afge keurd. Burg. en Weth. willen nu in overleg met den heer Kruider een superarchi^sct aanstellen en wel den heer Lutman te Den Haag. Mevrouw De Graaf staat verbaasd dat men nu steeds hoort van de Rijksmonumenten- commissie, bijv. bij den bouw van het. pand van De Gruijter, nu pas bij den verbouw van dat van den heer Meijer en nu ook bij de Sociëteit hoort men niets cn dit zyn toch alle precies dezelfde gevallen. De Pransche Bazar droeg ook niet bij aan de schoonheid. Het is eigenaardig dat men er nu zoo'n drukte van maakt. De voorzitter vindt dit duidelijk, waar er 5 panden naast elkaar afbrandden, er is goed toezicht noodig. Maar het gaat niet zoo een voudig. De heer v. d. Feltz zegt, dat men destijds wel besloot zich met de Rijkscommissie te verstaan, maar men dacht dat dit vlugger zou gaan. De heer Kruider (firma De Jager) heeft hem juist verzekerd, dat Burg. en Weth. ten deze geen verwijt treft. Het zou zoo moeilijk niet zijn als er maar geld was. De superarchitect zal de gemeente veel geld kosten. De heer Den Hollander meent ook dat er niet zooveel moois stond behalve dan het hotel en men moet het de betrokkenen niet te moeilijk maken. Zoo werden de plannen van Simon de Witt tweemaal afgekeurd en spr. kan er geen groot verschil in opmerken. Maar hoe is een pand als van Kreijmborg «Sc Co. niet in aanzien verminderd. Het is een groote schade voor de betrokken eigenaars en een groote schade ook voor heel de stad. De voorzitter zegt, dat wat betreft het pand van Simon de Witt alleen de kozijnen wat zijn gewijzigd. De heer Onderdijk zegt, dat architect Kok voor den heer Roosendaal op 14 Februari plannen inzond, die op 25 Februari werden goedgekeurd, toen heeft de Rijkscommissie enkele opmerkingen gemaakt. Op 21 Maart kwam een tweede plan in, dat op 24 Maart werd goedgekeurd. Voor het pakhuis van de firma De Jager, dat 10 Januari in plan werd gegeven, werd 1 week later vergunning tot bouwen gegeven. Of het pand van Simon de Wit er mooier op zal worden durft spr. niet te zeggen. Men heeft met de Rijkscommissie gewerkt om de kosten, doch de superarchitect zal alleen de gevels beoordeelen en dat zeker vlug en zon der stagnaties. Na nog eenige discussie werd het voorstel tot het aanstellen van een superarchitect voor rekening der gemeente zonder stemming aangenomen. By het voorstel tot beschikbaarstelling van een schoolgebouw aan de Verwerijstraat voor het bestuur der bijzondere school, wijst de heer Paul er op, dat bij de oprichting dei- school deze niet voldeed aan de eischen, om dat zij bestond voor leerlingen, die van gelijk soortige scholen waren afgehaald. Door het bijkomen van leerlingen, die toen nog niet school gingen, voldoet men nu wel aan de eischen, maar nu is het de vraag of dit wel volgens den geest der wet is. Dan kan ieder zijn ontmoeting met haar vadereri zoo kwam het vanzelf op PenwardenLance sprak toen meteen van „the Tor" en van St. Gwenyon Tower. Hij, op zijn beurt, vroeg toen weer hoe het kwam, dat mr. Lanyon zulk een oud, vervallen huis gehuurd had. „Ik heb het niet gezien, tot vader het ge nomen had. Vader is geboren en opgevoed in Cornwallls wel in een heel ander deel dan dit en nu is hü al langer dan mij heugt in Amerika geweest. Maar hij heeft altijd vér- langt hier terug te keeren. Dus toen zijn,za ken in Amerika waren afgeloopen en wij eerst een paar dagen in Londen hadden doorgebracht, is hij al gauw hier een huis gaan zoeken. Ik had ook willen meegaan, maar vader zei, dat het vreeselijk vermoeiend werk was, dus bleef ik een week alleen achter en u zult wel moeten getuigen, dat hij er een vreemden smaak op nahoudt, dat hij St. Gwenyon's Tower heeft genomen." „Ja, 't is een eigenaardige plaats. Wel heel schilderachtig." „Juist daarom heeft hij ze ook gekozen." „Is u er dan ook mee ingenomen „Dat kan ik niet bepaald zeggen. Maar ik ben er ook nog geen week geweest, dus ben ik er niet aan gewoon. Wel vind ik de Tower iéts origineels hebben, maar we zitten erg verlaten. We kennen hier geen mensch „Neen vroeg Lance veelbeteekenend. „Nu ja u maar buiten u dan ook nie mand „Van één komt men soms in meer ken nissen." „Dat is zoo. Maar vader heeft de Tower een school oprichten, want dan komt er wel een tijd, dat die school aan de eischen der wet voldoet. Spr. wil over dit punt, waarover nog geen koninklijke beslissing is gevallen, een uitspraak uitlokken en stelt daarvoor een motiveering van het besluit, waarbij het be schikbaar stellen van een schoolgebouw op die gronden wordt geweigerd, voor. Het voorstel van den heer Paul werd na eenige discussie met 10 tegen 7 stemmen, zui ver links tegen rechts, aangenomen. De heer Hondius kan zich niet vereenigen met het voorstel om af te wijzen het verzoek tot wijziging der verordening op het bebou wen der Singels. Het bouwen van een kerk komt niet zoo dagelijks voor en voor iets bijzonders mogen ook bijzondere maatregelen worden genomen. Het voorstel is zeker naai de letter der verordening, maar toen die gemaakt werd, heeft men volgens spr. be doeld te waken voor open bebouwing. De voorzitter zegt, dat er staat villabouw. De heer Hondius zegt, dat men toen niet aan een kerk gedacht heeftevenmin b.v. om een buitentuin. Spr. blijft er bij, dat be doeld is open te bebouwen. Spr. kan in dezen kerkbouw geen ontspring zien, ja wellicht versiering, volgens het schetsteekeningetje. Het zal geen menschenpakhuis worden zoo als sommige kerken. Het voorstel van Burg. en Weth. werd na eenige discussie aangenomen met 15 tegen 2 stemmen, die van de heeren Hondius en Je ronimus. Bü het voorstel inzake de tarieven voor de gemeentelijke zweminrichting, kwam ook ter tafel een schrijven van het bestuur dei- Zwemschool om de zaak aan te houden, op dat genoemd bestuur, dat schade voor haar inrichting vreest, zijn bezwaren naar voren kan hebben gebracht. Besloten werd tot aanhouding van het voorstel. Tegen het voorstel tot beloonen van de on derwijzers die de hoofden vervangen, heeft de heer Van der Feltz bezwaar, het is niet hetzelfde als bij de volontairs. Dat zijn men- sdhen die niets verdienen, dpch de onder wij zers hebben een betrekking en salaris. Als men slechts enkele dagen waarneemt, doet men aan de administratie toch niets. Alleen moet men de school gaande houden. Spr. meent, dat de vergoeding voor het .Mulo wat te groot is genomen. Het moet aangenaam zijn het hoofd te vervangen, het is leerzaam tevens dat men werkelijk eens hoofd is. De voorzitter heeft bij de volontairs ook gezegd, dat zij er bij kunnen leeren en zich bekwamen. Zeker moeten de vervangers de school gaande houden, maar ook ouders te woord staan, adviezen uitbrengen enz. De vervangers bij het Ulo hebben nog meer ver plichting. De heer Van der Feltz zou wel bij vervan ging van een maand willen geven. Mevrouw De Graaf zou ook niet bij zoo'n korten tijd van 3 dageh vergoeding willen geven, het is niet analoog met volontairs, die niet in dienstverband staan met de gemeente. Hier geldt het alleen eenigszins ander werk. Ook andere onderwijzers zullen een klasse opschuiven. Ieder is verplicht den goeden gang van zaken te bevorderen. Als een waar neming lang duurt is vergoeding/billijk. In het ambtenaarsreglement is ook sprake van vergoeding bij vervanging, doch de onderwij zers hebben het voordeel, dat zij nimmer in vacanties moeten invallen. Het amendement-Van der Feltz, om na 14 dagen te vergoeden, werd aangenomen met 10 tégen 7 stemmen, die van mevr. Weijl en de heeren Paul, Cornelisse, Wondergem, Van der Weel, de Veer en Onderdijk. Het voorstel van Burg. en Weth. werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Bij het voorstel om 500 extra subsidie te verleenen aan Vreemdelingenverkeer, merkte de voorzitter op, dat er naar zijn bescheiden meening, al is kortelings een verzoek om sub- sidieverhooging afgewezen, reden is dit bedrag toe te staan. Destijds was het voor de alge- meene kas der vereeniging, nu voor een be paalden post. Spr. meent dat het goed besteed zal zijn. De heer Vertregt heeft met verwondering voor een half jaar gehuurd dus weet ik niet eens, of wij er blijven zullen. Belllona vindt het 'er niet prettig en Hop Sing schijnt alle hoop om in zijn vaderland begraven te wor den, te hebben opgegeven." „Hop Sing Wat een vroolijke naam snders „Zegt u dat welIn Amerika noemen ze lederen Chinees „John", zooals u misschien weet." „U heeft een eigenaardig paar bedienden, miss Lanyon Is Bellona uit Amerika geïm porteerd „Ja. Zij is al vier k vijf jaar huishoudster bij vader. Maar hoor eens daar zal nu eindelijk de dokter zijn I" Het was ook de dokter, die eerst nog enkele vragen stelde aan Lance en toen met Bellona naar de kamer van mr. Lanyon ging. Prue en haar gast stonden zwijgend bij het vuur te wachten, tot hij terugkwam. Lang duurde dit gelukkig niet en zijn diag nose luidde geruststellendDe wond aan het ho^fd was onbelangrijk en de koorts zou vóór den ochtend wei geweken zijn. De ver stuiking was erger, en zou den patiënt een paar weken aan zijn stoel gebonden houden. Het zou niet zoo erg geworden zijn als hij niet een uur of zes hulpeloos op de Vlakte had gelegen. Vroeg in den ochtend zou de dokter terug komen en miss Lanyon hoefde zich niet ongerust te maken. Daarmee vertrok Roscorla en Lance kon wel niet anders doen dan hem volgen, terwijl ook hij verzekerde, dat hij den dag daarop zou terugkeeren. het voorstel gezien, want men moet niet zoo licht op een genomen beslissing terugkomén. Spr. zal dan ook nu tegen stemmen. De heer Hondius zal vóór stemmen ditmaal, niet om ie Antwerpsche tentoonstelling, maar ,om het, Koninginnefeest te Middelburg. Dat is een bijzondere attractie. Men moet wat doen voor den middenstand, die werkelijk ge drukt wordt. De heer Mes staat op het stanpunt van den heer Vertregt, gezien ook de uitgaven voor groote werkloosheid. Dit alles met groote waardeering voor het werken van Vreemde lingenverkeer. De voorzitter zegt, dat men niet te gauw moet klagen, Middelburg gaat niet achter-, doch vooruit. De heer Mes Dat zal de toekomst leeren. De heer Jeronimus zal alleen vóór kunnen stemmen als verzekerd wordt, dat het beslist voor éénmaal is. Dit is een camouflage, om de halve som toch binnen te krijgen. Het zal nu blijvend-worden door ieder jaar dezelfde wensclien voor een bepaald doel te geven, Spr. voelt niet voor deze reclame en spr. kan zich dan ook niet begrijpen dat iemand van een plan wil afwijken. De voorzitter kan namens het college van Burg. en Weth. mededeelen dat het beslist voor één keer is. De heer Portheine zal gaarne vóór stem men. Spr. wil dat Burg. en Weth. ook zelf voor het vreemdelingenverkeer iets doen, b.v. door borden in alle internationale inrichtin gen te doen ophangen en zoo mogelijk naar spreker's wensch ook op de transatlantische mailstoomers. Het voorstel van Burg. en Weth. werd aan genomen met 14 tegen 2 stemmen, die der heeren Vertregt en Mes. Si De heer Wondergem vraagt of de brand weerlied jn, die bij den societeitsbrand hielpen, geen vergoeding door een halven dag loon krijgen. Dat hebben vele patroons ingehou den, omdat bij den eersten brand in het Grand Hotel ook werd uitgekeerd. De voorzitter zegt, dat het toen en op 7 December uitzonderingen zijn. Als men daarmede begint is het einde niet te voorzien. Spr. zal de kwestie nog eens bij Burg. en Weth. ter sprake brengen. De heer Paul zegt, dat men toch reeds is afgeweken en wil nog vergoeden, hopende dat dit vóór de reorganisatie de laatste keer zal zijn. Mevr. Weijl vraagt bij den opbouw der Langedelft te letten op zooveel mogelijk stoe pen van gelijke hoogten. De voorzitter wijst er op, dat dit met het pand van Verseput vermoedelijk niet zal gaan, maar er zal overigens op gelet worden. De heer Van der Feltz bespreekt nu den punt te willen aanroeren. Eerst vraagt spr. echter hoe het is met het rapport inzake de reorganisatie van de brandweer. De voorzitter zegt, dat er bij de Vereeni ging, die belangloos adviseert, na het ont vangen van het eerste deel op aan is gedron gen ook spoedig het tweede te mogen ont vangen. Maar spr. meent, dat men met de tijdelijke spuit vrijwel gedekt is. De heer Va nder Feltz bespreekt-,nu den oproep aan een deel der leden van de vrij willige brandweer om op het stadhuis te ko men om voor een verbintenis te teekenen en zegt, dat dit toch zeker niet met de geheele reorganisatie in verband stond. De voorzitter' zegt, dat zich verleden jaar een aantal vrijwilligers hadden aangemeld, en dat in September besloten was deze in het voorjaar bij de motorspuiten in te deelen. Er was nu geen loting en toen heeft het be stuur over de brandweer gedacht toch daar mede te moeten doorgaan en heeft zij die personen opgeroepen. Spr. wil hierbij iets melden, dat hij in den heer Enklaar afkeurt, en wel dat deze in den gang van het Stadhuis stond en de opgeroe- penen ranraadde niet te gaan teekenen. Dit kwam absoluut niet te pas en de heer Enklaar heeft zijn kans om een betrekking in de ge reorganiseerde brandweer te krijgen daardoor zeer verkleind. De heer Van der Feltz moet dit ook gehoord hebben en spr. vertrouwt dat hij het dan ook evenzeer heeft afgekeurd. De heer Van der Feltz meent dat niet vol komen tactisch is gehandeld door die oproepen te verspreiden. De voorzitter zegt, dat het brandweer- Heel den weg over naar the Tor had hij slechts Prue's beeld voor oogen. HOOFDSTUK IV. The Tor was een massief-steenen gebouw, met smalle vensters en zware deuren. Het had nu zeker al een eeuw zoo in denzelfden staat verkeerd en het zag er uit, of het er volkomen op berekend was den tand des tijds te trotseer en. Mrs. Trevarrack in haar elegante Parijsche toiletjes was daar eigenlek geheel niet op haar plaats. Intieme vrienden hadden al zoo eens te kennen gegeven hoe het ook een wonder was, dat de kolonel niets gedaan had om zijn huis eenigszins te moderniseeren maar hem zou iedere verandering aan zijn oud, voorvaderlijk huis heiligschennis hebben geleken. Want hij was er zeer op gesteld om in ieder opzicht de familie-tradities van de Trevarrack's hoog te houden. In zijn militaire loopbaan had hij zich zóó eervol onderscheiden, dat hij het Victoria- kruis had verdiend. Bij die gelegenheid had hij een wond aan het been opgedaan, die hem tegelijkertijd genoodzaakt had, zijn pen sioen te nemen, want daardoor was hij voor zyn leven lang kreupel geworden en dik wijls had hij nog last van dat been. Hy was zeer jong getrouwd, maar had zijn teer vrouwtje reeds na enkele jaren verloren. Door het overlijden van zijn vader was hij omtrent dien tijd heer geworden van the Tor en de inwoners van St. Ruan en omstreken hadden niet anders verwacht dan dat hij zich wel weer heel gauw. een vrouw zou kiezen bestuur zeker heeft gedacht menschen voor de tijdelijke spuit te moeten hebben, en er ging juist een lichting weg, zonder dat er op nieuw loting was. De heer Portheine meent, dat men afge scheiden van het rapport de personsel-or- ganisatie ter hand zou kunnen nemen. Het zal de ambitie bevorderen als men reeds iets doet in die richting. De voorzitter zegt, dat het tweede gedeelte juist over de personeelsorganisatie gaat en daarom is het een moeilijke materie. De heer Jeronimus zegt, dat men eerst moet weten welk matei-iaal men heeft. De voorzitter onderschrijft dit volkomen en acht het goed dat het eens in het openbaar is gezegd. Het spijt hem wat scherp over den heer Enklaar te hebben gesproken. De heer Jeronimus dringt er met het oog op de plannen voor gasleveranties op grooten afstand op aan den kostprijs bekend te ma ken van het gas zooals het nu kost tot het in den gashouder is. Dit kan elders ook en waarom hier niet. De algemeene kosten zijn over de 3 bedrijven gesplitst. Mevrouw De Graaf wijst op de deuren van de bio-coop, die allen naar binnen open draaien en op het Schuttershof, waar men tijdens de uitvoering—i de voordeur met een ijzeren spanning afsluit. Zij vindt beide ge vaarlijk. De voorzitter zal naar de bioscoop gaan kij - ken, in het Schuttershof zijn aan den tuin verschillende deuren. Een idee van den heer Van der Weel om de nooduitgangen duidelijk aan te geven zal ook worden overwogen. Hierna werd de vergadering te kwart voor zes gesloten. OPGAVE VAN PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft van de maand Maart 1930. Bevolking 1 Maart 21.426. Bevolking 1 April 21.449. INGEKOMEN O. Verbrugge, marinier le klasse, Wacht schip, van Ned.-Indië. C. B. Feliksdal, marinier le klasse, Wacht schip, van Ned.-Indië. A. Vazvoroff, ingenieur, Kasteelstraat 49, van Amsterdam. J. K. Meertens, timmerman, Van Hoorn van Burgstraat 25, van Hoek. H. J. Waleson, loodgieter, Margrietenlaan 121, van Dordrecht. G. Nyenhuis, constructiewerker, Kerkhof laan 7, van Amsterdam. J. F. de Koene, controleur Schelde, Iris laan 24, van Eindhoven. M. van der Meulen, ijzervlechter.Walstraat 36, van Velsen. G. J. A. Dierikx, bankwerker, Wilhelmina- straat 25, van Eindhoven. L. Verhaagen, kellner', Boschjeslaan 17, van Nijmegen. A. Hollebrandse, werkman, Noordstraat 61, van Schiedam. C. P. Blomme—Blomme, zonder, Spuistraat 11, van Middelburg. H. de Jongh, marinier le klasse, van Den Helder C. Karman, van AmersfoortL. Visser, van Den HelderW. O. Norden. van ParamariboA. Kraak, van DelftL. Holle- stelle, van Kruiningen B. L. N van Ouden aarde, van Medemblik C. Freyer, van Den Helder E. Last, van KampenA. W. Abra- hamse, van Schiedam J. L, E. van der Wed den, van Den HelderB. Wolven, van Wa- geningen J. Munster, van AmsterdamW. H. Schoens, van AmsterdamD. Pronk, van Oudorp M. Staphorsius, van Den HaagH. A. Sneyder, van Amsterdam P. J. van den Berg, van UtrechtJ. van der Meulen, van Haarlem J. Pasman, van Amsterdam P. J C. van Gulik, van Amsterdam J. Lóu- rens, van KollumerlandP. J. van Gnoo, van Heer Hugowaard M. L. Hollemans, van KapelleW. Nijboer, van Groningen, allen lichtmatroosJ. J. van der Laan, marinier le klasse, van Ned.-Indië J. G. Broekhuij- sen, luitenant ter zee, van Ned.-Indië, allen aan boord Wachtschip. W. Jobse, kantoorbediende, Clïjverstraat 5, van Amsterdam. maar hierin bleken zij zich toch vergist te hebben. Wel verscheen er een jaar, nadat kolonel Trevarrack op the Tor had gewoond, een neef ten tooneele, Lancelot, de zoon van zijn jongeren broer, die juist overleden was. Die broer had nu nooit zoo heel best bekend gestaanhij was getrouwd geweest met een rijke erfgename, maar 2iad gespeculeerd met, haar fortuin en dit verloren. De kolonel was zijn broer echter altijd hoog blijven houden. De knappe Lancelot Trevarrack werd alge meen voor den erfgenaam van zijn oom ge houden. Op een goeden keer, dat Lancelot in Schotland voor de jacht was gevraagd, was zijn oom voor zaken naar Londen vertrok ken bleef drie maanden weg en toen hb terugkwam, bracht hij een vrouw mee, zóó veel jonger in jaren, dat ze wel zijn dochter had kunnen zijn hy telde nu zestig. Op den ochtend van die ontmoeting vau Lancelot op de Vlakte, zag zy er dan al bij zonder jong uit, toen zy tegenover den kolo nel aan de ontbij'ttafel plaats nam. Luola Trevarrack was zeer populair daar in de streek en zij bezat dan ook een onweerstaan bare bekoorlykheid in haar jeugdige ver schoning, haar zachte stem en haar inne mende manieren. De postzak was juist zoo even binnenge bracht en de kolonel had zyn brieven met korten, zakelijken inhoud, heel gauw door gekeken. Vordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 5