100 MAANDAG 31 MAART 500 300 150 25 per Kilo en tegen stuktarief IVo. 7© 68e Jaargang 1930 Uitgave: firma F. VAN Of VEi.BE Jr.. Waistraat 58-60. Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincicnicuws V H.V. Stoamwasscherij „Volharding" iproos (of Doornroos) hem. ?en in van de nieuwe weer uiterlijk Dins- ,u zijn van de krant, netjes dichtgevouwen n ons leuk Raadsel- Jourant te Vlissingen, )loempje kun je ma- door Conducteurtje. laar zonder hoofd in r Vergeet-mij-nietje. iet tegengestelde van deel van het gelaat, an een kind, dat over r Vergeet-mij-nietje. lithaalt, hoe grooter dat? ;n door Goudkindje. ils er geen brandstof eel. et bosch. voor meisjes, t de naam van een ironingen. len door Kwikzilver. ievenhoekje. ikkig maar. Een ver- >k heel sterk wezen, lijk, ik zou best nog aken. Touwtje sprin- ïlletje. Springen doe i weer is, hè Ja, ik apier ook erg mooi. muisje voorstellen, s geworden? it zullen je schatten het hun niet aan geweest Me dunkt, mgetjes hebben ge- je het ook wel aan n ze eiken dag zes a, soms vind ik het >loemen te plukken, ant kun je ze toch gen, zóó, dat ze een iuur hebben. Laatst in plantkunde stu- ie bloemen en die indenIk begreep Het is, dat ze je geven en je leven Vergeet-mij-nietje Ik denk, dat je ordat je het met de Grootpa zoo druk t de volgende week een feestenDaar :ekje op, hè Of is l jarig? Voor Jullie pen van niet. Fijn, net het schoolreisje ir jullie heengaan dat het slobbroekje us zal er wel mee een manteltje ma- goed uit. Volgende van een ander pop- atroontje voor een iderhoekje. Toeval- je nu weer opge- mooie weer, haast at laat je me daar zoo in dat water voetbal achterna? Een ander keertje 0 goed kunnen af- moeder, wat moet je weg bent en ze speelt. k heb er nog geen zal ik toch oplet* ïts Vlissingen ligt im, hoor. Als het iet boos te worden, iets van. ndag ligt je versje :t daar dus komen iven schrift vind ik >chrift vind ik ook niet schuin. Ik doe 3 tegen den draad ;r. Ja, als je ouder chool bent, schrijf ;kelijkst valt. >p een schip Wat zwempartij ijk mag Jij ook [f bedenken, hoor Jullie zijn van is het best, dat en. Zuinigheid met 't niet an harte gefelici- Ik geloof, dat het 1 de zon uitbundig n meisjes" ken ik 5t van een school, Op 't laatst is er, jd. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de.gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent Bii abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine adverientiesbetrefiendehuui enVerliuui .Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1— f regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenet Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet oi oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden hu verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 31 MAART. De salarissen en pensioenen der rijksambtenaren. Zaterdagavond had het plaatselijk comité van de Centrale van Vereenlgingen van Per sonnel in 's rijks dienst in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen in de Paling straat een openbare vergadering belegd, waar als spreker optrad de voorzitter van de Cen trale, de heer F. Perdok Hzn., die sprak over „Is het salaris der rijksambtenaren op peil" en „of de pensioenen der ambtenaren vei lig zijn De waarnemende voorzitter zeide dat het doel van deze vergadering is den Bond te versterken en dat het voornemen is in het vervolg meerdere van deze vergaderingen te houden. De heer Perdok begon met te zeggen, dat wij in dezen tijd voor de ambtenaren staan voor een berg van vragen. Men kan met recht spreken van een ambtenaren-vraag stuk. Spreker herinnerde aan de totstandko ming van het georganiseerd overleg en wees er op, dat in dit jaar tot stand moet komen het materieele recht, zoodat dan de ambte naars-positie is vastgesteld. Dit beteekent een groote overwinning voor de vakorganisaties, want tot heden was het met de rechtspositie van de ambtenaren maar treurig gesteld. Een tweede belangrijke kwestie betreft het arbeids-contract. Op het oogenblik zijn er in staatsdienst ongeveer 18.000 ambtenaren op arbeidscontract, die geheel van een rechts positie verstoken zijn. Er zijn velen die de volle functie van een ambtenaar vervullen tegen een schamel loon. Velen verdienen niet meer dan 20 per week. Op ergerlijke manier wordt met deze men- schen omgesprongen. Bijv. als zij ziek zijn worden zij zonder meer aan den dijk gezet. Tijdens den strengen winter van 1929 ont sloeg waterstaat deze personen zonder meer, wat in het particuliere bedrijf nog niet eens plaats vond. Aan dit instituut heeft de regeering haar hait verpand. Men heeft zelfs de pensioen - :t zoodanig veranderd dat de arbeidscon tracten daar niet onder vallen. Welk een 3eed daardoor in vele gezinnen is gebracht is niet te beschrijven. Gelukkig heeft de onverdroten strijd der vakorganisaties hierin eenige verandering gebracht. Op het voetspoor van het rijk hebben ook verschillende gemeenten arbeids-contracters aangesteld. Een gevolg van dit alles is geweest dat aan het pensioenfonds enorme schade werd toe gebracht, daar de toename van jonge ambte naren stilstond. De commissieVan Vuuren is tot de over tuiging gekomen dat tot 1980 toe het rijk elk jaar 34J/2 millioen gulden in het pensioen fonds moet storten om den ambtenaren hun pensioen te verzekeren. In de Kamer werd de vraag gesteld of dit wel noodig was en o.a. de heer Wibaut oor deelde van niet en het is mede aan hem en 2ijn partijgenooten te danken dat dit bedrag tot 1936 met 3 millioen verminderd werd. Zoo krijgen de ambtenaren weer een harden strijd te voeren om de pensioenen veilig te stellen. Reeds 3 jaren geleden heeft spreker ervoor gewaarschuwd dat het met het pensioen fonds verkeerd gaat en nu komt de Pensi oenraad dit oordeel onderschrijven. In de tweede plaats zag de heer Perdok onder het oog of de salarieering der ambte haren voldoende is te achten en hij zeide dat deae absoluut niet in orde is. De regeering was in 1928 niet bereid om Ran de rechtmatige verlangens der ambtena ren te voldoen. De salarissen zijn niet ln overeenstemming met he: algemeene welvaartspeil van het Ne- derlandsche volk, hetwelk spreker door tal van cijfers aantoonde. De ambtenaren zijn op de maatschappelijke ladder allen teruggedrongen. Zij hebben niet meer de economische positie die hun in deze maatschappij toekomt. Dit is mede een gevolg van den klassen strijd, en ook van de „rekstoktheorie". Spreker is van oordeel dat er klassen in de maatschappij moeten zijn en deelt de mee- ning van den Oostenrijkschen sociaal-demo craat Rennes, dat er klassen behooren te zijn, waaruit het volksleven moet opbloeien. Het is de fout der regeering dat zij hier- piede geen rekening heeft gehouden. De zgn. ..rekstoktheorie" is oorzaak geweest dat als gevolg van de daling der loonen in het vrije bedrijf ook de salarissen der ambtenaren omlaag gingen, daar de korting voor pensi oenen met 8/2 niet anders dan een ver kapte salaris-verlaging was. De zgn. heerschende malaise van 1920 wird tc baat genomen om deze verlaging te motiveeren, terwijl men bovendien ook nog JO van het salaris afnam. Spreker is al lang tot de overtuiging geko men dat van al dat geroep over de malaise geen woord waar was. Eigenaardig is dat zoodra de verlaging voor de ambtenaren was tot stand gekomen ineens de malaise over was. De ambtenaren hebben zich toen leelijk bij den neus laten nemen. De cijfers van den heer Colijn waren ab soluut gelogen en toen dit bleek zijn spreker de oogen open gegaan. In 1924 hadden wij een stel ministers, die er niet tegen opzagen onjuiste cijfers de we reld in te sturen en een volksvertegenwoor diging die niet in staat bleek de juistheid daarvan te onderzoeken. En dit alles hoewel de regeering zelf toe gaf dat ook in 1920 de salarieering der amb tenaren nog niet op peil was. Ondanks de salaris-herziening van 1928 zijn er ook nu nog verschillende groepen met 20 achteruitgegaan. Spreker wees er op dat sedert 1920 het wel vaartspeil van het Nederlandsche volk met 12 is gestegen, doch de ambtenaren heb ben niets teruggekregen van wat zij toen hebben verloren. De regeering had gezegd dat niemand in staatsdienst op 23-jarigen leeftijd minder zou verdienen dan 1600, doch dit werd gebracht op 1380. Met verschillende cijfers toonde spreker verder aan de groote verslechtering in de salarissen voor alle groepen van ambtenaren. Spreker zeide dat hieraan een einde moet worden gemaakt en om hiertoe te komen moet er komen een algemeen premievrij pensioen. Nog dit jaar zal hierop bij de regeering sterk worden aangedrongen. Spreker waarschuwde ervoor van de volks vertegenwoordiging niet te veel te verwach ten. Alleen een massale drang van de 106.000 ambtenaren kan hierin verandering brengen. Door de ingewikkelde technische samen stelling der salaris-schalen is de volksverte genwoordiging niet in staat deze kwestie te overzien en een handige minister blijft de Kamer toch de baas. Het aantal salaris-schalen is eenvoudig niet te overzien. Niemand kan er uit wijs worden. Het is beslist noodzakelijk dat de tekst van het Bezoldigingsbesluit wordt herzien. Tenslotte wekte spreker op tot een massale beweging voor salaris-verbetering en om zich aan te sluiten bij de Centrale, die op de beste wyze voor de belangen der ambtenaren zorg draagt. Dan zal de Centrale weder als in 1927 de gangmaker zijn, waarvoor de regee ring moet zwichten. Rannefttroep. Grand Hotel Britannia Geen keur van lichte, fleurige toiletjes, zooals bijna altijd op avonden, waar de jeugd bijeen is om een jaarlijksche uitvoering te geven, domineerde Zaterdag in de groote zaal van Britannia, maar het stemmige blauw met kleur afgezet. En al was die kleur nu wat somber en neerdrukkend, opgewekt was de stremming. Niet als andere jaren zou er tooneel gespeeld of geschermd of gegym- nastiseerd worden, maai* de los achter elkaar gegeven nummertjes werden afgewisseld door een dansje op den veerenden vloer, waarvoor veel animo, zelfs onder de ouderen, bleek te zijn. Als op eiken goeden padvindersavond schalde bij de opening door de zaal het groot saluut van den heelen troep, waarbij zich ook de meisjes-gezellen hadden aangesloten. Na een kort inleidingswoord van hopman Van Dijk, die allen, in het bijzonder de broeders en zusters uit Middelburg en Vlissingen, met de besturen een hartelijk welkom toeriep, werd het „Hoort, zegt het voort" ingezet, waarmee velen in de zaal instemden. Het ongeschreven programma bevate in de eerste plaats een tiental standen der meisjes, die zeer in den smaak bleken te vallen blijkens het luide applaus, dat er aan ten deel viel en waarvan ons speciaal aantrokken het smee- ken, het avondgebed en de avondrust. Het slot van deze standen uit de baletten van Laban, waar een schijnwerper zache tinten overheen goot, bracht ons een aardieg groe peering. Een kort stukje „De bekeering van den kolonel" werd ingeleid door een woordje van den hopman, die beschreef, hoe moeilijk de keuze van zoo'n nummer op het program ma is, waar in dergelijke dingetjes alles er veel te dik wordt opgelegd. Dank zij der af- deeling Leiden kon deze keus gedaan wor den. We verhelen voor het prestige van den cud-k^lonel, die dapper geassisteerd werd door de overige medewerkenden, op welke manier en in welke omstandigheden zijn „bekeering" plaats vond, maar wijzen tevens op het aardige tweede bedrijf, waar een oefening in het bosch de werkzaamheden der padvinders illustreerde. Nog meer dan in de standen konden we genieten van de schitterende belichting in het „Dansje" door 8 meisjes-gezellen, dat gracieuse bewegingen te zien gaf. Vervolgens ging het, door zijn averechtsche bewegingen armen achterste voren rond draaiend bijv. altijd de lachspieren in be weging zettende nummertje der Chinneesche gymnastiek, terwijl de teekenaars hun kolos sale vaardigheid met houtskool deden bewon deren. Na een solo-nummer op de piano „Si j'étais roidat kranig werd uitgevoerd,sloot de hopman het officieele deel van dezen ca baretavond met een woord van dank aan de heeren Soerewyn en Corveleijn voor hun hulp en een opwekking om toe te treden als donateur. Daarna werd het niet-officieele deel onder leiding van den heer Corveleijn en de heeren musici, die zich den geheelen avond dapper hadden geweerd, nog eenigen tijd voortgezet. Mandoline-vereeniging „T.O.V.I.D.O." De Oude Vriendschap Voor het concert Zaterdag door deze ver- eeniging gegeven bestond een aardige belang stelling. En men zal er geen spijt van gehad hebben ook, want er is werkelijk zeer ver dienstelijk, soms beslist heel goed gemusi ceerd. Onder leiding van den directeur, den heer M. P. Ventevogel, beweegt de vereeniging zich langzaam maar zeker in opwaartsche lijn, er wordt hard gestudeerd en met liefde en ambitie geven èn dirigent èn leden zich aan de beoefening van de mandolinemuziek. Dan komt enkele malen in het seizoen de kroon op het werk de uitvoering. Doch nog een ander teeken van gezond leven heeft „Tovido" gegeven nl. de deelname aan het groot nationaal concert, te Rotterdam op 26 December JU waarbij in de eerste afdeeliug een eerste prijs werd behaald met „L'Etoile du Bonheur" een ouverture van Guiseppe Frendo en de karakterschets „De Molen" van H. Smits Jr. Beide oimmers zijn ook op dit concert ten gehoore gebracht en wel met veel frischheid, mooi van nuanceering en muzikale opvatting. Het canomisch gedeelte in de ouverture werd zuiver geïnterpreteerd, de ca- denyen evenzoo en de totale orkestklank was te loven. Met alle respect voor het accurate spel van de guitaristen, vinden wij dat toen geen donker, stevig fond in het orkest wordt gelegd, wat een vereischte is, het welk bij ont stentenis van mandolone en bas-mandolone het best opgelost wordt door een gestreken bas. De wals „Caroline Sunshine" van Smith werd met overgave en meesleepend rhythme gespeeld, de openings-marsch „IJzer en staal" van Muller klonk krachtig. Een bijzonder mooi nummer was het gondellied „Sul Lago Maggiore" (Op 't groote meer) van dr. A. P. Murkens. Deze barcarolle is zeer stemmings vol, suggereert den wijden kalmen waterplas met pleziervaartuigjes onder den azuren he melkoepel, het middendeel, in mineur, ver telt van een korte beroering (tamborijn) door minder gunstig weder om daarna terug te keeren tot het rustige, zonnige aspect, de stilte na den storm, gevolgd door het zich verwijderende gezang van de spelevaarders. Dit morenda (wegsterven) werd uitnemend uitgevoerd. Ook de fantasie van Benvalda „Sous le Fenillage" is een van die dankbare werkjes, welke zich door het teer-poëtische en roman tisch getinte karakter goed voor mandoline ensemble leenen. De fragiele ochtendstem ming, het concert van de vogels (o.a. de koe koek geïmiteerd door mandola), de jagerstoet (ofschoon hoorngeschal zich bezwaarlijk laat nabootsen, vanwege het absoluut aparte tim bre) en het herderslied (waarin we motieven uit Carmen proefden) 't was alles aardig van uitbeelding en schildering. Nog werd vertolkt Noack's bekende „Hein- zelmannchens Wachtparade", bewerkt door Meijer Cassel, het klonk heel luchtig, vroo- lijk en fijn en was niet van sprookjesachtige kaboutermannetjes gedachten ontbloot. De mandola's mogen we voor de „tegenzan gen" wel vermelden, zij waren in alle num mers trouwens op hun post. Doch ook de mandolines hebben zich goed van hun taak gekweten, het passagespel was af. Tot slot werd „Der treuer Husar" gespeeld. Hiermede bracht de directeur een offer aan de liefheb bers van het actueele-moppen-genre. Zeer juist gezien herhaalde hy echter niet, trots het overweldigende succes. Het was overigens een concert, wat tot groote tevredenheid stemt, waarmede de ver eeniging eer heeft ingelegd en wat door het publiek, middels veel applaus, op hoogen prijs is gesteld. De avond werd verder gevuld met de opvoe ring van het kluchtspel „Flips en Flaps" van Germanus, terwijl na afloop een gezellig sa menzijn plaats vond, waarbij de huiskapel, onder leiding van Ch. Haaze, zich niet onbe- betuigd liet, O. Hermonica-vereeniging „Crescendo". De harmonica-vereenïn,ïrg „Crescendo", di recteur de heer M. P. Ventevogel, behaalde gisteren op het nationaal harmonica-concours te Gouda in de tweede afdeeling een eersten prijs met 274 punten. ITet minimum aantal voor een len pry as 260 punten. „Cres n- do" kwam hierdoor in het bezit van een zil veren lauwerkrans. Als concoursnummers werden gespeeld „Marie Henriëtte", ouver ture van L. Montagne en „Lustspiel ouver ture" van Kéler Bela. Rijwieldief. De politie vermoedt dat alhier een rijwiel- dief rondscharrelt, althans sedert een tweetal dagen zijn 3 rijwielen ontvreemd, welke door de eigenaars wel wat erg achteloos op den openbaren weg waren achter gelaten. De politie heeft het vermiste nog niet kunnen opsporen. Het kan echter niet ontkend wor den, dat vele rijwiel-eigenaren wel eenigs- zins schuld er aan dragen, dat eindelijk ook hier een rijwieldief een operatie-terrein gaat zoeken. Het is toch gewoonte geworden van sommige houders van rijwielen hun karretjes uien lang onbeheerd op den openbaren weg achter te laten Des nachts komt het zelfs herhaaldelijk voor dat politie-beambten rij wielen onbeheerd voor huizen aantreffen en blijkt dan later bij onderzoek dat de eige naars eenvoudig vergeten hebben zorg te dragen voor hun bezit. Heel vaak doet nacht na nacht de politie deze vondsten. Dat de verleiding ten slotte te sterk wordt, vooral nu het rijwiel-seizoen aanstaande is, waardoor de afzet van gesto len rijwielen wordt vergemakkelijkt, behoeft geen verwondering te wekken. Opnieuw ge ven wij houders van rijwielen dan ook ernstig in overweging wat meer zorg voor hun rij wielen te hebben. Binnenbrand. Gisterenavond werd de politie door een bewoner van den boulevard De Ruyter ge waarschuwd dat zijn huis vol rook stond. De benedenbewoonster was afwezig, doch toen de politie haar onderzoek bij de buren had beëindigd, hetwelk een negatief resultaat had, kwam zij juist thuis. Haar woning bleek ook vol rook te staan. De oorzaak kon niet ontdekt worden het vermoeden bestond dat roet in een schoorsteen aan het branden was geraakt. Later op den avond kwam de politie de woning nogmaals inspecteeren en daar zich rook bleef ontwikkelen werd de kachel weggenomen uit de woonkamer en bleek toen daaronder in den vloer een lustig vuurtje te smeulen. De politie bluschte het vuur met enkele emmers water. Een balk bleek reeds te zijn doorgebrand. Het gevaar van sinaasappelschillen. Zaterdag had een man in de Noordstraat het ongeluk over een sinaasappelschil uit te glijden, waardoor hij zoodanig kwam te val len, dat hij een zijner beenen brak. De man werd naar het St. Joheph-ziekenhuis over gebracht. Dit is reeds de vierde maal, dat de man dit been heeft gebroken. Bedelaar. De politie hield Zaterdagmiddag een zwer venden bedelaar aan, die in de Waistraat in bedelende houding had plaats genomen op een van de trottoirs. Meerdere voorbijgangers hadden geld in zijn hoed geworpen De aan gehoudene gaf voor een lamme hand te heb ben. Na verhoor werd de man buiten de ge meente geleid. Bij-de-handjes Gisterenmiddag werd een. politie-beambte door een viertal meisjes van 8- tot 10-jarigen leeftijd aangesproken, die hem klaagden, dat zij steeds gevolgd werden door een man, die hun ook reeds chocolade had aangeboden. De politieman bleef in de nabijheid der kinderen en inderdaad zag hij even later een man in de buurt, die aan het opgegeven signalement beantwoordde. Op het bureau gebracht, bleek hij een bekende van de politie té zijn, wonen de te Middelburg, en ook in October van het vorig jaar te zijn gearresteerd wegens niet nader te noemen handelingen. Waar thans geen strafbare feiten hadden plaats gevon den, werd hij na verhoor heengezonden. Onnoodig ouders en opvoeders nogmaals den raad te geven aan jeugdige kinderen in te prenten zich op de straat niet door onbe kenden te laten aanspreken en geen versna peringen of geld aan te nemen en in geen geval met onbekenden mede te gaan. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Burg. en Weth. hebben advies uitgebracht over het verzoek van het bestuur der Ver- eenigihg tot het verstrekken van Lager On derwijs op Geref. grondslag om beschikbaar stelling van een schoolgebouw, omdat de lo SINGEL 1 WASCHT dzh EEN FRAAIE P R E IV! I E gratis voor ortze abonné's Aan de eerste 3000 nieuwe abonné's op HET NIEUWE MODEBLAD (30a jaargang), die zich met ingang van 1 April 1930 als abonné laten inschrijven voor minstens 2 kwartalen, zal een mooie premie gratis worden toegezonden en wel of «SP° EEN POOS FEMIX-BONFONS Of EEN DOOS HAAGSCHE HOFJES fabrikaat der welbekende RADEMAKER's Koninklijke Cacao- en Chocoladefabrieken HET NIEUWE MODEBLAD is bij de Uitge- vers dezer courant verkrijgbaar voor den prijs van 95 cents per kwartaal (6 nummers). Ia plaatsen, waar onze courant slechts per post komt, berekenen wy ƒ1.25. Het geschenk wordt zoo spoedig mogelijk 'toegezonden, indien men aan de UITGEVERS DEZER COURANT een postwissel zendt van ƒ1.90 (postabonné's behooren ƒ2.50 te zen den), waarop venneld „Voor abonnement Modeblad 2e en 3e kwartaal, met gratis Voor jaarspremie 1930". HET NIEUWE MODEBLAD is Nederland s populairste en goedkoopste Modeblad. Ver schijnt 2 maal per maand, telkens met 2 gratis knippatronenbladen. Modellen voor ELK KLEEDINGSTUK. Wy vestigen speciaal de aandacht op de zéér fraaie handwerken en op de kinderklee- ding, waaraan in elke aflevering minstens 4 bladzijden worden gewijd. Men abonneere zich omgaand om een def eerste 3000 nieuwe mteekenaarsters te zijn. Degenen, die daartoe niet behooren, or.t- vangen een mooi verhaal in boekvorm. kalen, die de vereeniging van de gemeente in de school aan het Veersche Bolwerk ge huurd heeft, te klein zijn geworden voor het aantal leerlingen, dat van de oprichting af in November 1926 is geklommen van 68 tot 126. Aangezien Burg. en Weth. geen redenen aanwezie, achten om van den gewonen wette- lyken weg af te wijken, stellen zij voor. te besluiten tot het verleenen van medewerking aan de inwilliging van het verzoek, doch met latere eigendomsoverdracht van het gebouw aan de Verwery straat. Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van den Zeeuwschen Bakkersbond om over 1930 een gemeentelijke subsidie te verleenen van 30 der netto-kosten voor den te Middelburg gevestigden cursus voor bakkers vakonderwijs, hebben Burg. en Weth. zich iri verbinding gesteld met den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Daarbij is gebleken, dat het Rijk den cursus met 70 der netto-kosten, alzoo met haar raming ƒ549.50 zal subsidieeren, indien en voor zoolang de raad de oprichting en in standhouding noodig acht. Aldus blijft te voorzien in ƒ235.50. De Nederl. Bakkersbond en de Zeeuw- sche Bakekrsbond betalen daarvan ieder 25. Voor de gemeente blijft dan 183.50 over. De cursus zal 10 leerlingen tellen, waarvan 7 buiten Middelburg wonen, waarvoor 12.36 per leerling kan worden teruggevorderd, of 86.52, zoodat Middelburg nog ƒ98.48 moet betalen. Burg. en Weth. zyn van oordeel, dat deze cursus zeker alleszins geschikt is om het peil van het bakkersbedrijf op te voeren en stellen voor, de gevraagde subsidie te verlee nen. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel, doch een der leden berekent, dat voor de 7 leerlingen van buiten Middel burg ƒ109.90 kan worden terugontvangen en Middelburg dus maar 75.60 moet bijpassen, welke berekening Burg. en Weth. bij nadere beschouwing overnemen. Zy hadden oor spronkelijk genomen 2/3 X 1/10 X ƒ185.50,

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1