1000 500 300 150 100 25 VSOUAASSSTOFFEN J. F. WOLSKY 29 MAART EERSTE BLAD No. 7S 6®e Jaargang 1930 litjiiaFirma i. 10 0! I [IDl li. Vilslnil 51-SO, Ilisnnp. Wil. 10. Pisliiktwi 16287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op iondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Iets uit de vonnissen van de Hooge Vierschaar te Vlissingen onder de regeering van Keizer Karei V. BINNENLAND mmermans leest uit ïermuziek door het Daarna gramofoon- 8.25—9.20 N.C.R.V, Klokgelui. 10.00— mis vanuit de pa- Nicolaas te Baarn. ïuziek. 12.301.30 2.00 Godsdienst- 2.00—2.30 Albert een Amerikaansch president Schuyler" 2.304.30 Concert, tjong band van de •5.00 Ziekenhalf- ïder Scheveningen. t vanuit de Geref. ddelburg. 7.307.55 H. Th. Mets. 7.55 8.058.20 Praatje ;r. 8.20—10.45 Con- piano. 9.30—9.40 1.00 Epiloog door .20 Kerkcantate no. urtje. 4.35 Concert, m. J. Farrington, tt en R. Robertson, Bijbellezing. 8.20 leils. Leiding gene- lel. 9.10 Nieuwsbe- Catterall, viool, piloog. 25 M. 12.50 Ge- Gramofoonplaten ;rde vastenpreek in trijs. 6.50 Dansmu- aris. 8.20 Concert. .20—7.20 Gramo- )rconcert en piano. 3.50—4.50 Concert. 4.50—5.45 Dr. Do- icht, hoorspel. 7.35 tte in 3 bedrijven na tot 11.20 dans- 2.10—3.35 Orkest- t, orkest en zang. Orkest- en solis- ismuziek. Dansmuziek. 6.50 5.50 Operette-uit- 8.10 Lezingen. 8.10 25 Berichten. 10.20 ;ing. 11.20 Concert. 1.50 Piano-recital. )raan. 2.50 Verslag rkestconcert. 3.50 Gramofoonplaten. angwedstrijd uit iten en tot 11.50 de „Europa". len nieuwen Duit van den Noord- het geheele schip, richt. t van drie zenders door middel van t mogelijk dat de in werking zijn, :nde ontvangers len druksten tijd ihtenwisseling be de „Europa" een antenne-energie eschikt voor golf- 00 M.binnen 30 fenschte golfleng- tuurzender draagt :ngte steeds con- schip een zender en 580 en 830 M., n 200 Watt kan er lange afstan- tn een kortegolf- )r golflengten van t antenne-energie ;n gebruik maken die door middel voed. booten zijn even- uitgerust. Zy be- umulatoren, die )tor geladen kun- en een kortegolf >ruik. Een vijfde M. afgestemd en nden. eeschepen steeds itgezonden, kan len steeds oogen- A IÜkheden, enz. lijks voorstelling, £S voorstelling, 8 oorstelling), ring mandoline- Ie Oude Vriend- bare vergadering igen van perso- ebouw voor Chr. straat, 7.30 uur. jaretavond, Ned. rrand Hotel Bri ng dames-gym- haamsontwikke- uur. April. Feest- certgebouw, 8,15 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels i 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuui enVerhuut.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit vier bladen IV. Echtelijke ontrouw „ten exempel" van anderen gestraft. Een accijnsontduiker moet o.a. als boete een crucifix schenken voor de schepenkamer op het stadhuis. Een heksenproces, eindigende met den vuurdood. Op 12 Januari 1549 werd Thomas Bouwens, geboren te Putte bij Mechelen, verbannen uit de stad en heerlijkheid Vlissingen en voorts uit Holland, Zeeland en West-Friesland voor den tijd van 12 jaar, op verbod van binnen dien tijd terug te keeren „op poene van zijn rechter oor" en wel om de volgende redenen. Voor een drietal jaren heeft hij „tot St.Ber- naards aan de Breestrate ten huijse van eenen Joos Pieters", waar hij in den kost lag, op den zolder een tasch met goud- en zilver geld gestolen en dit geld op twee of drie plaatsen in ,,'t coolhof" (dus den moestuin) van Joos Pieters begraven, doch hij heeft dit weldra na bedreiging met straf teruggegeven. Later heeft hij op den Abeele „in zeeker lant- huijs", waar hij werkzaam was, een gouden kroon uit een tasch genomen, die bij het vuur hing, doch ook deze na bedreiging terug gegeven. In Aelst heeft hij van den zwaard drager 8 of 9 stuivers weggenomen, die hij naar zijn zeggen teruggegeven heeftmaar bovendien heeft hij hier ter stede in zekere herberg, waar hij zat te drinken, van den zolder een hemd genomen, dat daar aan een koord hing. Daar hij lang in voorarrest ge seten heeft, is de bovengenoemde straf bij gratie over hem uitgesproken. Cathelyne, huisvrouw van Joos Michiels, had hout gehaald uit „de staketten", dus uit de zeewering en werd dientengevolge veroor deeld op 24 Maart 1550 tot een boete van £2 Grote (d.i. twee gulden)bovendien moet zij morgen de hoogmis hooren in „den hogen kore" in haar hemd en barrevoets en een toorts kaars) in de hand en God vergif fenis bidden en zich voor herhaling wachten „op meerder correctie". Colijn Bekaert, geboren te Caubeke, heeft, niettegenstaande hij als poorter van deze stad is toegelaten en den eed als zoodanig heeft afgelegd, waarbij hij beloofd heeft, zich be hoorlijk te gedragen, „contrarie dien" geleefd. Hij heeft zich meer dan eens schuldig ge maakt aan wandaden ten opzichte van zijn eigen vrouw en zich ingelaten met andere gehuwde vrouwenWat nog erger is, te Waterford in Ierland met het schip van Ja cob Pietersen de Zwijger aangekomen zijnde, heeft hij ondanks de ordonnantie der Kon. Majesteit zijn schip verlaten en is aan boord van een zeeroover, die daar ook lag, overge gaan, onder voorgeven, dat daar „schulde naars" van hem waren. Hij wordt uit deze stad en uit Zeeland gebannen voor den tijd van 10 jaar en wel op verbeurte van zijn hoofd (12 Aug. 1553). Dat overspel e.d. als een ernstige zaak be schouwd werd, blijkt wel uit de volgende von nissen. In de eerste plaats is daar het vonnis van Cathalijne de Knuijt, huisvrouw van Adriaan de Waker. Hoewel z(j „een getrouw den man" heeft is zij „agter lande" gegaan en heeft daar overspel gepleegd met Joos van Kayseele, niettegenstaande haar dit reeds door het gerecht van Brugge in het jaar 1550 ver boden is op dezelfde straf, die haar nu wordt opgelegd. Zij werd nl. op 18 Aug. 1553 veroor deeld „met ontdekten hoofde met der steede steenen" om den hals een ommegang van het Heilig Sacrament te gaan en wordt nu boven dien verbannen voor den tijd van 6 jaar uit Vlissingen en Zeeland op straffe van in het openbaar gegeeseld te worden „ten exempel" van anderen. Haar vriend, Joos van Kay seele, werd een week later veroordeeld nog eenige dagen in de gevangenis op water en brood te blijven tot a.s. Vrijdag en wordt dan op dien Vrijdag op het schavot een uur lang te pronk gesteld met een papier op zijn borst, waarop in groote letters de reden yan zijn straf wordt vermeldvervolgens wordt hij voor 10 jaar uit Vlissingen en Zeeland ver bannen „op poene van zijn regter vuist", om dat hij met de reeds genoemde Cathajyne de Knuijt overspel heeft gepleegd en nog boven dien heeft gebedeld. Louise de Wale, geboren te Dotham, nam het met haar huwelijk ook niet te nauw. Hoe wel zij gehuwd ls „naer der ordonnantie der heilige kerke", in den omtrek van Grevelin- gen met een arbeider Jennet Boisset, heeft zij dezen snoodelijk verlaten, een tien 12 jaar geleden, en wel met een jongen man. Maar nog erger is, dat zij tegen de leer der kerk in, in de parochie van Oud-Vlissingen met een anderen man „huis heeft gehouden" en wel 5 a 6 jaar „in versmadenisse van de or donnantie van onze moeder der heilige kerke ende tot scandale van anderen". Dientenge volge is zij veroordeeld op het schavot ge plaatst te worden gedurende een kwartier tijds met twee ,bonetten" (d.z. mutsen) als sym bool van haar twee mannen op haar hoofd ten voorbeeld van anderen en voor tien jaar wordt zij uit het eiland van Walcheren verbannen (14 April 1552). Lutken Willems, een te Tessel geboren visscher, is een veertien dagen geleden 't is nu 3 Aug. 1548 aangetroffen „met een lichte vrouwe converseerende", alhoewel hij getrouwd was, dus ondanks het huwelijks sacrament. Hij wordt veroordeeld in het openbaar op zijn knieën „God van Hemelrike" om vergiffenis te vragen, verder zal hij „den Heiligen Sacramente" twee schellingen beta len en tenslotte moet hij als boete betalen 3000 Zeeuwsche gebakken steenen, die half den Heer van Vlissingen en half de stad ten goede zullen komen. We hebben deze „steenboete" al eens meer ontmoetzij was in den lande algemeen gebruikelijk, in het begin voor den stadsmuur, hier ook voor den zeemuur, later ook wel voor de bestrating, maar dan was de boete al meer en meer vervangen door de waarde der steenen. Juist in deze jaren werden de muur werken der stad veel verbeterd, waartoe Maximiliaani van Bourgondië veel heeft bij gedragen. Zoo gaf hij 11 October 1544 hon derd ponden Vlaamsch voor elke 20 roeden muur, die men tot de fortificatiën of bevesti ging van Vlissingen zou maken. Zooals men weet is ook het Groot Hoofd of Rondeel in 1548 gemaakt. En zoo konden Burg. en Sche penen den 3en Mei 1560 terecht schrijven aan „den Raedt van Syne Co Maj.", dat zy „se dert seeckere jaeren herwaerts", om den zee dijk te versterken een steenen muur hadden laten bouwen „becleet met arduyn, geleyt in terras" (d.i. tras), lang 148 roeden, van het Groot Hoofd tot den ouden toren, welke veel gekost had en wel „2960<£ Vis, sonder welcke muur soowel 't lant ais deselve stede" waren verloren gegaan. Dit alles zonder nog te spreken van „het groote steenen bolwerck ende andere wercken ter fortificatie van de selve stede" dat zij bekostigd hebben enz. Dit „vertoogh" werd ingediend ter gelegenheid van de kwestie over het onderhoud der zee- werken. De muur ter versterking van den zeedijk, waarvan hier sprake is, is natuurlijk de tegenwoordige zeemuur van het Groote Hoofd tot voorbij den Ouden Gevangen toren. Den 17 Januari 1533 werd Claas Lievensen Haeck tot een boete veroordeeld van 10 dui zend Zeeuwsche gebakken steenen, de eene helft voor de stad, de andere voor den Heer van Vlissingen, bovendien moest hij den pachter van den bieraccijns 11 gulden betalen en ten slotte moest hij een crucifix laten ma ken voor den schoorsteen in de schepen kamer op het stadhuis met vermelding waar om en door wien dat gegeven was of in plaats daarvan betalen 30 schellingen, en dit alles omdat hy den accijns had trachten te ont duiken hij had nL bier opgedaan en ge dronken binnenshuis, zonder dat de „Excyse- naar" er iets van bekend is, zoodat hy den accijns ontdoken had, ,,'t welk Bailluw, Burchemeesters ende Schepenen niet te lij den en staet". Iets dergelijks overkwam Leunis Jan Cornells, maar in plaats van het schen ken van een crucifix moest hij vooraan gaan bij de processie van het Heilig Sacrament. Zoo ook had Jacob Jansen „witte fransche wijnen met Rijnsche wijnen" opgelegd even eens zonder accijnshij werd tegelijk met Leunis Jan Cornelis op 31 Januari van het zelfde jaar veroordeeld. Cathalina Onbaart, afkomstig uit de om geving van Brugge, weduwe van Boudin Ber- naart, inwoner van de parochie Westkapelle, bekende op 9 Januari 1541 het volgende Jaren geleden was zij reeds in Brugge gestraft, omdat zij zich vermeten had, lieden met raad en daad bij te staan bij ziekten, pijnen of wonden. Zij had zè gecureerd door middel van een riempje of lintje, waarmee zij den afstand van hand tot elleboog mat, terwijl zij eenige formules prevelde. Zij stak een speld in het riempje, wat bij haar tooverspreuken hoorde, Ook maakte zij de menschen wijs, dat zij gestolen of verloren voorwerpen terecht kon brengen. Al deze „supersticieuse" manieren waren tegen de eer van den Almachtige, tegen Zijne geboden en ook tegen die der Heilige Kerk en ook „Contrarie den Kersten ge- loove". Toen was haar uitdrukkelijk verbo den daar mee voort te gaan, doch sinds dien is het met haar van kwaad tot erger geworden. Zy heeft haar lichaam in dienst gesteld van den boozen geest dus omgang gehad met den duivel en is met haar genezingen door middel van het riempje doorgegaan. Weer werd zy voor het gerecht van Brugge geleid, maar heel genadig behandeldimmers zij werd slechts op het schavot aan een staak gebonden, met een pan vuur voor haar voe ten, takkenbossen en stroo om haar heen en een vlassen pruik op haar hoofd, omdat zij geen haar meer had, deze pruik werd in brand gestoken, maar verder bleef haar de vuurdood bespaard, al had ze dezen ook verdiend, en ze werd voor 50 jaar uit Vlaan deren verbannen op straffe van den ver- brandingsdood, zooals blijkt uit de acte van 26 Aug. 1538. Dit alles had zij den 9en Januari 1541 bekend de week daarna kwam zy weer voor. Zij bekende, dat ze hier in Vlissingen en Walcheren weer hetzelfde met haar riemp je toegepast had op vele personen. Boven dien had zij de menschen nog voorgezegd, dat ze altijd onwaarheid moesten spreken, bijv. als ze gegeten hadden moesten ze zeg gen „ik heb niet gegeten" en omgekeerd. Wanneer de menschen geen baat bij haar middel vonden, maakte zij ze wijs, dat dit kwam, omdat ze niet genoeg vertrouwen in haar gehad hadden. Ook bekende zij, dat zij, wanneer het slecht en stormachtig weer was, barrevoets en blootshoofds naar buiten ging en als men haar vroeg waarom zij dat deed, dan wilde zij niet anders antwoorden dan al spuwende te roepen„gy boose riant", hier mee den duivel beoogende. Dit alles en ook haar vroeger vonnis in Brugge in aanmerking nemende, veroordeelde men haar om haar bijgeloovige leeringen en dwalingen tegen God en het Heilige Geloof verbrand te worden buiten de stad, waar men gewoon is „justitie te doen" (dus Zeehonden werf, overzijde van den Nieuwendijk) en wel zoo lang, totdat de dood erop volgde. Dit vonnis werd drie dagen later, den 20 Jan. 1541 uitgevoerd. H. G. VAN GROL, Archivaris. Lange Delft I 18 - Middelburg. Bijzondere sorteering Zéér aparte genres KAMER-OVERZICHT EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De zaak—Fruytier. De Minister heeft toegegeven en zal den heer Huygens in Den Haag handhaven, en niet den heer Fruytier dit bof je bezorgen, dat hy de beste plaats krijgt. Het verloop van de zaak was heden heel kort en bracht het eind van den storm in een glas water. Waarheen nu de heer Fruytier zal gaan? Naar Dordt, naar Maastricht, het is om het even, maar dat er iemand in Nederland liet slachtoffer werd van den heer Fruytier, dat ging allen te ver. Voor den Minister is het niet zoo heel erg toe te geven. Het "zal hem zelfs geen kwaad doen. Afhalen van post aan de treinen. Bij Kon. besluit is een wijziging gebracht in het postbesluit en het pakketpostbesluit. voornamelijk met het oog op de verhooging van het maximum gewicht der binnenland- sche postpakketten tot 10 K.G. Van deze gelegenheid is tevens gebruik ge maakt om de mogelijkheid te openen tot in voering van zgn. stationsbrieven. Deze rege ling stelt de geadresseerden van correspon dentie, welke dagelijks of op bepaalde, regel matig wederkeerende dagen der week met eenzelfden trein aankomt, en welke afkomstig is van eenzelfden afzender, in staat, deze brieven aan den trein in ontvangst te (doen) nemen, tegen betaling van een recht dat per brief bedraagtbij dagelijksche uitreiking per kalendermaand 10 of per week 3 en bij uitreiking op bepaalde dagen, per dag f 0.50. Nader zal worden bepaald, wanneer deze regeling zal ingaan. Binnenlandsche postpakketten. Met ingang van 1 April a.s. wordt het ma ximum gewicht der binnenlandsche postpak ketten verhoogd tot 10 K.G. De kosten bedragen dan voor pakketten tot 1 K.G. 30 cent1 tot 3 K.G. 40 cent3 tot 5 K.G. 50 cent5 tot 7 K.G: 60 cent7 tot' 9 K.G. 70 cent9 tot 10 K.G. 80 cent. In de bepalingen omtrent de maximum af meting wordt geen wijziging gebracht. In verband hiermede zullen eerlang fran keerzegels van 70 en 80 cent in omloop worden gebracht. Keuring van geluidfilms. Op de vragen van het Tweede Kamerlid F. Vos betreffende een voorschrift van de centrale commissie voor de keuring van films om in het vervolg bij aanbieding ter keuring van geluidsfilms tevens de daarbij behooren- de platen ter keuring in te zenden, heeft de minister van binnenlandsche zaken en land bouw geantwoord, dat hy omtrent de aan gelegenheid in overleg is getreden met de centrale commissie voor de keuring van films, en dat dit overleg nog niet is beëindigd. Bond van werkgevers in de koopvaardij en Centrale van koopvaardij-officieren. Dezer dagen is na langdurige ondei'hande- lingen overeenstemming bereikt tusschen den Bond van werkgevers in de koopvaardij en ae Centrale van koopvaardij-officieren inza ke aan te brengen wijzigingen in de collec tieve arbeidsovereenkomst, afgesloten tus schen deze beide organisaties. De voornaam ste wijzigingen betroffen een gage-verhoo- ging van tien gulden per maand en toeken ning van een periodiek verlof van zes dagen per jaar voor de ondergeschikte stuurlieden en machinisten, alsmede eenige kleine ver beteringen, die allen officieren ten goede zullen komen. Aan het verlangen van de of ficieren om met het oog op den steeds kor ter wordenden ligtijd van de schepen in Ne- derlandsche havens het geven van vrijaf rui mer te maken, is niet voldaan, evenmin als aan dat van een betere regeling van den arbeidstijd op zee. De nieuwe overeenkomst is aangegaan voor onbepaalden duur met een opzegtermijn van drie maanden, met dien verstande, dat opzegging voor het eerst zal kunnen geschieden op 1 April 1931. KI Een quaestie van toelating als raadslid. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep van den gemeenteraad van Alkmaar tegen het besluit van Ged. Staten van Noord- Holland van 13 November 1929, waarbij de toelating van H. van Drunen als raadslid is bevolen. De heer "<ran Drunen had ontslag genomen als raadslid met in_ ng van 1 September 1929 en later te kennen gegeven, dat hij op de lijst van candidaten gerlaatst wenschte te blijven. De gemeenteraad nam het standpunt in, dat de ontslagneming slechts kon gelden voor het tijdvak 1 September—6 September, omdat de zittingsperiode van den raad op 6 September eindigde en daarna de nieuwe raad optrad. De Kroon overwoog, dat de heer Van Dru nen klaarblijkelijk bedoelde ook ontslag te nemen als lid van den nieuwen raad, welke bedoeling de raad ook heeft aanvaard, toen hij in zijn vergadering van 6 September tot toelating van zijn opvolger besloot. Daar hij van zijn bevoegdheid gebruik heeft gemaakt om zijn verlangen te kennen te geven op de candidatenlijst geplaatst te blijven, moet hij dus toegelaten worden, nu een vacature ont staan is. De veerdienst Moerdijk. Namens den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland is gisteren het volgende tele gram aan den minister van waterstaat gezon den De veerdienst Moerdijk wordt weer gedu rende enkele dagen onderhouden door een pont, welke niet voldoet aan de verkeers- eischen. Vooral het zware vrachtverkeer wordt hiervan de dupe. Afgesloten vervoer- en le verantiecontracten kunnen hierdoor niet na gekomen worden. Wij verzoeken uwe excel lentie, in belang van verkeer, handel en in dustrie, dringend, voor de toekomst maatre gelen te willen nemen, opdat stagnatie van het vervoer voor zwaarder verkeer voorkomen wordt. EEN FRAAIE PREMIE gratis voor onze abonné's Aan de eerste 3000 nieuwe abonné's op HET NIEUWE MODEBLAD (30 J jaargang), die zich met ingang van 1 April 1930 als abonné laten inschrijven voor minstens 2 kwartalen, zal een mooie premie gratis worden toegezonden en wel of VS* EEN DOOS FENIX-BONBONS of EEN DOOS HAAGSCHE HOPJES fabrikaat der welbekende RADEMAKER's Koninklijke Cacao- en Chocoladefabrieken HET NIEUWE MODEBLAD is bij de Uitge vers dezer courant verkrijgbaar voor den pry van 95 cents per kwartaal (6 nummers). In plaatsen, waar onze courant slechts per pos komt, berekenen wij ƒ1.25. Het geschenk wordt zoo spoedig mogelijk toegezonden, indien men aan de UITGEVER.'? DEZER COURANT een postwissel zendt van ƒ1.90 (postabonné's behooren ƒ2.50 te zen den), waarop vermeld„Voor abonnement Modeblad 2e en 3e kwartaal, met gratis Voor-* jaarspremie 1930". HET NIEUWE MODEBLAD is Nederland'? populairste en goedkoopste Modeblad. Ver schijnt 2 maal per maand, telkens met 2 gratis knippatrone'nbladen. Modellen voos ELK KLEEDINGSTUK. Wij vestigen speciaal de aandacht op d4 zéér fraaie handwerken en op de kinderklee- ding, waaraan in elke aflevering minstens 4 bladzijden worden gewijd. Men abonneere zich omgaand om een de? eerste 3000 nieuwe inteekenaarsters te zijn* Degenen, die daartoe niet behooren, ont vangen een mooi verhaal in boekvorm. Afscheid le luitenant W. K. de Feyter. Op het bureau van den landstorm te 's-Gravenhage, heeft gisterenochtend het af scheid plaats gehad van den len luitenant adjudant W. K. de Feyter, die vertrekt naar1 den troependienst te Middelburg. Verschillende officieren van de landstorm- groep 's-Gravenhage waren daarbij aanwezig, benevens de overste jhr. v. d. Adrichem Boo- gaert, commandant van het regiment grena diers, oud-commandant van de landstorm- groep Zuid-Holland West en de reserve luite nant-kolonel G. S. Donker. De commandant van de landstormgroep 's-Gravenhage, majoor M. F. J. Phaff, sprak zijn spijt er over uit, dat het oogenblik van afscheid was aangebroken. Van 1 November af had spreker samengewerkt met luitenant De Feyter en hem leeren kennen als een goed werker en een braaf kameraad. Hij bracht den scheidenden luitenant dank voor den door hem geboden steun en sprak de hoop uit, dat het hem goed zou gaan te Middelburg. Ook namens de andere officieren bood spre ker een fraaie rooktafel aan. Hierna spraken nog de majoor N. Gerlach, commandant van het landstormverband 's-Gravenhage, die mevrouw De Feyter bloe men aanbood en de heer D. J. Karres, secre taris van de gewestelijke landstorcommissie Zuid-Holland West, namens de plaatselijke leiders in Zuid-Holland West. De heer De Feyter heeft allen dank ge bracht voor de hem bewezen sympathie. De boom der decoraties. Er zijn vele verdienstelijke Nederlanders. Veel meer dan er met een lintje beloond kun nen worden. De boom der decoraties moet dus voortdurend besnoeid worden. Op Konin ginnedag prijkt hij in hoogsten luister en laat hij zijn vruchten plukken, maar hij kan daarvan ook al niet meer dragen dan zóóveel. Het gaat, volgens de „Haagsche Post" aldus toeIn den loop der maand Mei en in het begin van Juni worden op de verschillende departementen de lijsten opgemaakt van hen, die op den volgenden Koninginnedag voor een onderscheiding in aanmerking komen. De voorloopige lysten. Daaraan is echter nog wel iets voorafgegaan, namelijk ditdat verschil lende officieele of niet-officieele personen in den lande tal van namen hebben genoemd van min of meer verdienstelijke vaderlanders, die naar hun meening voor een decoratie in aanmerking komen. Al die namen worden op de departementen bijeen verzameld. Zoo heeft dan elk departement zijn eigen stel bij e?" aar en dit moet reeds vrij vroeg gereed zijn. Want dan moet de snoei begin nen. Er zijn altijd veel te veel knoppen aan den boom. En nu is er een snoei-commissie.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1