1000 100 25 IEDER GRATIS MAANDAG 500 300 150 EERSTE BLAD No. TO 68e Jaargang 1930 flgm: Firma f. till D[ ÏEIOI Ir. MM Si-ill. (lissininTtltl. II. Postrekening H 24 MAART Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende GEMEEN TEBESTIIUR Stads- en Provincienieuws H.V. Slosmwassriierij „Volharding" per lilo en Iepen stuktarief Weetgraag; Toontje stuurdenVerpleeg, fien van Daele Klaas. goede oplossingen, hting. ïgen in van de nieuwe eer uiterlijk Dinsdag- ran de krant zijn. Op etjes dicht gevouwen m ons leuk Raadsel- Courant te Vlissin- elkaar, ieder woord Ijestelde van laag, een elde van vroeg, een iwde weg, een steke- deel van een fornuis, ker gebruikt. De be- Iboven naar beneden en van een plaats in door Sportvriend, ki, mijn tweede is een 1 Mijn geheel is een bd groeit, t stand. I ieder huis. |an het gelaat, lier. in Noord-Holland. het gelaat. |t de naam van een Vergeet mij nietje. R Iec de naam van een n door Duinviooltje. ievenhoekje. Dat is een mooi vak, Ikunt hebben. Als je ;nt, wil je dan voor Dat zou prachtig ij je komen passen. ;h om", zeg je dan, de rug wel netjes dden het over „Pil- tieet dat boek. Wel- ltuitje hoor, en va- heeft je maar een i je toch wel tegen Ials je graag netjes niet tot je allereer- ijn heusch nog wel nooie kleeren, maar dat je er geen aan- Vind jij het maar ileuwe jurk aan te )ok, sen beelderig post- |»y dezen tijd past. dat het boompje in kindertjes en het naar een zingend Lente-plaatje kun- ult en als ik eens een klein kennisje Ije, dan plak ik het hè? ben Je ook een een maar zoo aal in Amsterdam, len jy wel eens in Je netjes geschre- en zin in had. Ja, (evrouw Mulder dat »at kan ik natuur- >p de kleine inzen- vertrouwen. Maar Jlssing, hè, en wist heeft ingestuurd, Jiaar niet dadelijk die boeken heb ik Maar zeg, ben je Jaezig? Dat zou ik aan het Raadsel- .ls je zelf wilt. heeft gelijk. Leer leg je maar toe op Tlngelinge-linge- Iicfceurtje aan. ben nog nooit te je maar niet zoo lou er anders best Eoe zoo'n mooi en je er nog iets van dat je zelf ook 'nu heet je nogal prachtige naam. reiyk te weten te een wijs en mis- msch. heb wel eens in fr dat is al lang ik ej: jou gezien tijk niet kunnen. |l\jk welkom VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden. franco door het geheele rijk t 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 1 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan I5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bii abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huui enVerhuut.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvtagen van 1 - b regel? 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de „VUSSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 April Openbare Vergadering van den Gemeenteraad van Vlissingen op Vrijdag 28 Maart 1930, des namiddags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken, III. Te verleenen ontslag Aan den heer C. L. Smagge, als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. IV. Benoemingen Van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim. De aanbeveling luidt1. de heer A. M. de Bont2. de heer C. van de Swaluw. V. Te behandelen punten 1. Nader schrijven van Burgemeester en Wethouders betreffende het aangehouden voorstel tot den bouw van den tweeden vleu gel der Oranjeschool. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van de vergoeding voor boventallige leerkrachten aan de Bijzondere scholen. 3. Idem tot het beschikbaar stellen van de benoodigde gelden voor het aanschaffen van een kachelscherm en leermiddelen aan het RK. Kerkbestuur, ten behoeve van de R.K. U.L.O. School. 4. Idem tot het vaststellen van het jaarver slag over 1929, betreffende het verstrekken van voeding en klompen aan behoeftige schoolkinderen. 5. Idem tot het vaststellen van gewijzigde Verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld op de Avondschool voor Nij verheidsonderwijs. 6. Idem om aan de Koningin weder onthef fing te verzoeken van de wettelijke verplich ting tot het oprichten van een Gymnasium. 7. Idem betreffende regeling van de arbei dersziekteverzekering, ten aanzien van het los en tijdelijk personeel in dienst der gemeente. 8. Idem tot het vaststellen van eene wijzi ging van de gemeenfcebegrooting, dienst 1929. 9. Idem tot het vaststellen van de kohieren der zakelijke belasting op het bedrijf, der straatbelasting en van staten der oninbare posten wegens schoolgeld. 10. Idem tot het verleenen van een subsi die ad 233.34 voor1930 aan de stichting Jeugdherberg „Scheldestfoom". 11. Idem naar aanleiding van de verzoek schriften tot het wijzigen van de Algemeene Politieverordening betreffende de winkelslui ting. 12. Idem tot het i anschaffen van een mo torwals voor den aanleg en het onderhoud van wegen. 13. Idem tot het aanleggen van een tegel trottoir aan den Singelweg tusschen de Bad huisstraat en Scheldestraat. 14. Idem tot het verhuren van het gebouw voor vischafslag aan M. Jansen te Stellen dam. 15. Idem tot het. doortrekken van de ver harding van de Bakkersdorplaan tot aan den Nolleweg (kosten 10 000) en tot het verhar den van de N. helft der Paul Krugerstraat, tusschen Scheldestraat en Singelweg (kosten 8.500). 16. idem tot het weder verhuren van de ge- toeentewoningen aan de Oranjestraat. 17. Idem tot het verkoopen van bouw grond a. aan B. J. N. Schmelzer q.q.352 M2 aan de Zeilmarkt voor ƒ4460 (270 M2 k f 15 en 82 M2 5) b. aan J. Post q.q,173 M2 aan de Dr. Ottestraat voor 1429 (130 M2 10 en 43 M2 k 3.). 18. Idem tot het overdragen van het erf- pachtsrecht van 400 M2, nabij de Van Dis- hoecksfcraat, van den heer J. J. Klyberg op het R.K. Parochiaal Arm- en Weesbestuur. 19. Idem tot het goedkeuren van de gun ning der exploitatie van de aanplakborden voor 3 jaren aan den heer J. A. Pieterse van Wijck, voor ƒ261 per jaar. 20. Idem betreffende machtiging voor het indienen van bezwaarschriften tegen den aanslag der gemeente in de Grondbelasting. 21. Idem tot het aankoopen van gronden. 22. Idem tot het verhuren van de winkel galerij aan het strand aan den heer J. W. van der Linde, gedurende 6 jaren, voor 1500 per jaar. 23. Idem tot het aangaan van eene dading inzake de procedure van de Stoomvaart Maat schappij „Zeeland" tegen de gemeente, be treffende vergoeding voor opstallen voor uit breiding der haven. VLISSINGEN, 24 MAART. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgend voorstel aan den gemeenteraad gedaan In een overgelegd adres verzoekt de heer J. Post q.q., alhier, van de gemeente in koop te mogen ontvangen een perceel grond, gele gen aan de Dr. Ottestraat, ter oppervlakte van rond 173 M2. Van dezen grond bedraagt de prijs 10 per M2. en voor den grond gelegen op een groo- tere diepte dan van 20 M. is de prijs bepaald op 3 per M2. Waar tegen inwilliging van dit verzoek bij ons college geen bezwaar bestaat, hebben wij de eer U voor te stellen, den verlangden grond in koop af te staan tegen een koopsom van 1429 (130 M2. k 10 en 43 M2. a 3. ten bate van het Grondbedrijf en zulks onder de gebruikelijke voorwaarden. Stoomvaart-Maatschappü „Zeeland". De stoomvaart-maatschappij „Zeeland" heeft een mooi reclameboekje uitgegeven door de vacantie 1930. Een uitstapje naar En geland met de mailbooten van deze maat schappij levert een zeer aangename attractie op. Men weet over het algemeen zoo heel wei nig van Groot Brittannië en zijn bewoners. Dit is hieraan toe te schrijven dat men om verschillende redenen liever de voorkeur geeft aan een uitstapje naar den Rijn, Zwitserland, België of Parijs. Onbekend maakt onbemind is een der oor zaken dat Engeland betrekkelijk zoo weinig wordt bezocht. Als men dit reclame-boekje van de „Zee land" eens doorleest wordt men zeker opge wekt eens een „trip" naar Engeland te ma ken. Verschillende illustraties verhoogen de aantrekkelijkheid van dit mooie boekje, dat op aanvrage bij de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" verkijgbaar is. Höfelein-Bekker's Muziekonderwijs. Britannia. t Is een heusche concertavond geworden, de tweede leerling-avond van „Höfelein Bekker". De meergevorderden, dames en hee- ren, hebben ons vergast op een keur van piano-werken van Rachmaninoff, Schubert. Haydn, Debussy, Mendelssohn, Beethoven en Chopin. Voorwaar een pracht-resultaat, wan neer men als vrucht van ernstige, nauw gezette studie en deugdelijk onderwijs, met zooveel schoons, waarin reeds veel persoon lijks wordt neergelegd we denken aan den Chopin-vertolker, zonder de andere spelers en speelsters te willen déprécieeren voor den dag kan komen. Wanneer de componist, Arnold Spoel, die aanwezig was, zyn compli ment maakt aan den heer Höfelein en diens leerlingen, dan behoeven wij daar niets meer aan toe te voegen. We hebben dan het voorrecht genoten den bekenden Hollandschen toondichter te ont moeten. Doch op nog grooter prijs stellen we het, dat we hebben mogen luisteren naar de samenwerking van onze stadgenoote, mevr. Wartenberg, als sopraan-zangeres, met haar leermeester, Arnold Spoel in den cyclus „Schön Gretlein" van A. von Fielitz, welke liederen eerst door den heer Spoel verklaard werden. Deze zangeres heeft een mooi or gaan, warm getimbreerd, dat z\j met intelli gentie leidthaar voordracht is rijp genuan ceerd. Vol uitdrukking, juist de diverse stem mingen suggereerend, heeft zij het zevental gezongen. Ook in „Moed" van Spoel en „Nacht" van Cath. van Rennes hebben we haar gewaardeerd. De componist aan het kla vier, zijn leerlinge als zangster, dan moet men wel een vertolking krijgen geheel in den geest van den schepper, temeer waar deze in de voordracht nadrukkelijk leiding gaf. Men heeft de soliste, die twee bloemstukken in ontvangst had te nemen, met veel applaus beloond en den eminenten Spoel geestdriftig toegejuicht. Ook de prestaties van de .leer lingen" oogstten veel bijval. Theo Höfelein ontving bloemen. "Een gezellig samenzijn besloot dezen con certavond. Menig offer werd op het altaar der lichtvoetige muze geplengd. „Der treuer Husar" bleek inderdaad onafscheidelijk. O. Kunst naar Kracht. De Oude Vriendschap. Voor een flink bezette zaal gaf deze ver- eeniging Zaterdag haar laatste uitvoering in dit seizoen. Zij had een afwisselend program ma samengesteld, wat door de verschillende krachten met zeer veel animo vertolkt is en blijk gaf van een ernstig streven om als dilet tanten de klein-kunst zoo goed mogelijk te dienen. Als steeds oogstte mej. S. K. met haar zangnummertje „Blue Hawaii veel succes, ook de zanger van „Hart van goud" v^* ;en goedgunstig onthaal. „Carmen" was een. aar dig komisch intermezzo en werd door den soldaat, den slager (den toreador) en „de meid' verdienstelijk gegeven. Een stemmings moment werd gebracht met het levensliedje „Loop nooit je moeders deur voorbij", terwijl het duet ,Als het uur van Scheiden slaat" eveneens vermelding1 verdient. Het cabaret liedje met een omlijsting van tien dames „Ouwe zeerob laat je raaien" voldeed alleszins evenals de danse caractérestique „Black and White", uitgevoerd op Dvorak's schitterend „Humoreske". Bijzonder hebben we den leider der ver- eeniging, Kees de Ruijter, gewaardeerd in zijn telefoongesprek met Petrus, den directeur van het vrouwenparadijs. Door den aard van zijn functie, zien we hem minder dan voorheen voor het voetlicht treden, wat te bejammeren valtdoch een goede regie enz. is ook een hoofdvereischte en deze blijkt bij hem in goede handen. De één-acter, „De bende van Lammetje Zondag" slreg in, evenals het pi kante visschersspel „Cornelia", waaruit bleek tot welke schromelijke vergissingen en mis verstanden het dragen van eenzelfden naam leiden kan. Dat daarbij de verticale lijn wel eens uit het lood valt ligt voor de hand, vooral als het een schip en een meisjesnaam betreft. Doch „Honni soit qui mal y pense Een genoeglijke carnavals-scène besloot het program. Het tooneelwerk werd gevarieerd met mu ziek van de huiskapel onder leiding van den heer Ch. Haaze, die een mooie collectie toon werken op prijzenswaardige wijze verklankte. Het publiek heeft alles met dankbaarheid ontvangen, amuseerde zich best, daar humor en vroolijkheid ruimschoots geboden werden en was gul met applaus. Een gezellig bal zette de kroon op het werk, zoodat .Kunst naar Kracht" met voldoening op dezen succesvollen avond mag terugzien. Propoganda-avond N.B.A.S. Zaterdagavond hield de afdeeling Vlissin gen van den Nederlandschen Bond van Ab stinent Studeerenden in liet gebouw voor Chr. Sociale Belangen in de Palingstraat een propaganda-avond, welke' zeer druk was be zocht en in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. Een keurig verzorgd programma werd ten beste gegeven en de opening geschiedde door een strijkje, waarna volgde „Het Kwezelke", dat zeer in den smaak viel. De leidster van den avond las daarna op beschaafde wijze voor„De kleine vreugde", waarna door een dubbel meisjeskwartet eenige liederen wer den gezongen, die verdienstelijk werden" uit gevoerd. Een der leden hield daarna een gloedvol betoog, waarin hij doel en streven der afdee ling uiteenzette. Hij richte zich meer speciaal ling uiteenzette. Hij richtte zich meer speciaal ook zijn nut kon hebben. Spreker wees er op dat het drankvraagstuk door het overgroote deel der Nederlanders niet wordt begrepen, en toonde dit met voor beelden aan. De drankellende is nog altijd een groot kwaad. Er zijn in ons land 80.000 duizend dronkaards, die evenzooveel verwoeste levens beteekenen, met den droevigen nasleep voor tallooze gezinnen. In ons land wordt per jaar 360.000.000 aan drank weggesmeten, dus 1 millioen gulden per dag. Het is een vraagstuk van de eerste orde en vooral voor de jongeren is alcoholgebruik zeer verderfelijk. In vurige bewoordingen wekte hij op den strfjd van den N.B.A.S. te steunen. Een warm applaus viel den spreker ten deel. De pauze werd aangevuld met strijkje en liedjes, waarna een tweetal stijldansen wer den uitgevoerd, nl. „Linnenweversdans" en „Mariadans". Beiden werden keurig uitge voerd. Eerstgenoemde gaf allegorisch te zien het linnenweven in vroegere tijden, met zeer mooien rythmischen zang, terwijl de tweede met stemmige belichting zeer veel indruk maakte. Tot slot werd opgevoerd „De brand in de Jonge Jan" van Heijermans. Dit was wel de clou van den avond. Met groote aandacht werd de vertolking gevolgd en dankbaar ap plaus bewees dat het stuk zeer in den smaak viel. Behoudens het kleine ongelukje met den „brigadier" was er een vlot verloop en de verschillende transformaties werden vlug uitgevoerd. De tw*e hoofdpersonen gaven elk in hun rol goed spel te zien en verdienen daarvoor een woord van lof. Alleen konden wij weer constateeren dat stvijkmuziek nu eenmaal schijnt gegeven te moeten worden om het auditorium gelegen heid te geven tot dankbare conversatie en dat het applaus van sommigen na de muzi kale inleiding bij den Maria-dans bewees dat zij de strekking hiervan niet begrepen. Overigens een woord van hulde voor alle medewerkenden voor het gepresteerde, waar mee zij de aanwezigen eenige genotvolle uren hebben verschaft. Een afscheid. Zaterdag na het beëindigen van den werk tijd had in de afdeeling scheepsbouw der Kon. Maatschappij ..,de Schelde" het afscheid plaats van den heer W. Theune, die na een 43-jarigen diensttijd de maatschappij met pensioen ging verlaten. Hiertoe hadden zijn collega's zich met hun baas en den bedrijfsleider, den heer J. J. Blanken, naar het platenpark begeven, al waar de vertrekkende door zijn baas, den heer C. de Zwart, magazijnmeester scheeps bouw, werd toegesproken. Spreker zeide dat het hem genoegen deed op deze wijze afscheid te kunnen nemen van den heer Theune, die zich had doen kennen als een ijverig en ac curaat werkman niet alleen, maar ook voor zichtig en derhalve bij zijn zeker niet onge- vaarlijken arbeid nog nimmer een ongeval had bekomen. Hij besloot met den wensch dat de heer Theune nog vele jaren van zijn welverdiende rust zou mogen genieten Hierna werd van de groep een foto geno men, waarvan aan den heer Theune een ver grooting in lijst werd aangeboden. Met enkele woorden dankte de heer Theu ne den heer Blanken voor zijn aanwezigheid, den heer De Zwart voor het gesprokene en zijn collega's voor de aardige attentie, waar mede dit afscheid was geëindigd. Cursus in motorkennis. Zaterdagmiddag had in een der lokalen van de Ambachtsschool te Middelburg de eindles plaats van den cursus in motorkennis, die ook nu weer in het afgeloopen winterseizoen van wege den kring Walcheren der Z. L. M. is gehouden. Aanwezig waren enkele leden van het kringbestuur, de directeuren van de Am bachtsschool en de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs, een der oud-leerlingen en nog enkele belangstellenden. Nadat de voorzitter van den kring, de heer jhr. P. J. Boogaert, de bijeenkomst geopend had, heeft de leider van den cursus, de heer E. Visscher den leerlingen ieder enkele vragen gesteld, bevattende een of ander onderdeel van de op de lessen, die des Zaterdagsmid dags werden gehouden, behandelde leerstof en ook nu is weer gebleken, dat bijna allen met succes die lessen hebben gevolgd. Som mige waren al zeer vlug en duidelijk met hun antwoorden, doch ook zy, die even langer met antwoorden wachtten, wisten ten slotte toch wat met de vragen bedoeld werd. Toen ieder een beurt had gehad, nam de voorzitter opnieuw het woord om dank te brengen aan het bestuur der Ambachtsschool, 'dat weder een lokaliteit voor den cursus be schikbaar stelde, en aan den heer Visscher, die op zijn bekende wijze den cursus leidde en tot allen, die medewerkten aan het welslagen er van. Tot de cursisten zeide spreker, dat er bijna geen bedrijf meer is zonder motor en dit brengt de wenschelijkheid mede, dat ieder iets van het werken van motoren weet, en dit speciaal het opkomende geslacht. Het is niet de eisch, dat men geheel op de hoogte is, maar de handen moeten niet verkeerd staan als er stoornissen zijn. Spr. wenschte allen, die een diploma ver wierven, van harte geluk, al speet het hem, dat dit met vier cursisten niet het geval kon zijn. Het diploma moet echter zijn waarde houden. Hierna reikte spr. de diploma's uit aan de volgende 35 cursisten P. Wouters, A. Schot, H. A. Acda, A. Steijn J. A. Witkamp, A. Ch. M. v. d. Dries, J. A. de Bakker, allen te MiddelburgA. Vreeke J. Plansoen, J. de Kam, allen te Koudekerke P. M. Haverman, D. P. van Splunder, F. B Malipaard, P. Braam, M. L. Joos, B. van An- raad, allen te VlissingenB. A. Meyers, C. A. van 't Westeinde, J. P. de Vrieze, M. D Dommisse, allen te SouburgL. J. Spalman. A. van Sorgen, J. J. Geill, allen te Veere C. Alewijnse en C. W. Leijnse, beiden te Zou- telandeJ. L. Boogaard en P. van Sighem, V SINGEL 1 I WASCHT a beiden te WestkapelleA. H. Geertse t© Vrouwepolder J. Suurmond te Gapinge G. J. de Graag te Goes J. v. d. Kettery te Arnemuiden G. van Damme te 's-Graven- polder G. J. Burkunk te HansweertH. J. Hoogerheide te Zierikzee en L. F. Kaijzer to Terneuzen. Namens de cursisten nam daarop de heer Haverman het woord om dank te brengen aan het kringbestuur voor het organiseerea van de cursussen en het geluk te wenschen mét het 10-jarig bestaan daarvan. Maar ook wenschte spr. het bestuur geluk met den lei der van den cursus, die uit het hooge noorden is gekomen. Spr. wijst er op, dat zijn liefde voor het noorden niet wil zeggen, dat hij ook in Zeeland niet veel goeds heeft aangetroffen, Spr. hoopt dat de cursus steeds in bloei mag toenemen. Dank brengt spr. vooral na mens allen aan den heer Visscher en hoopte dat deze nog vele „typen" zal mogen opleiden, Spr. overhandigt namens allen een blijvend aandenken. Het woord „typen" sloeg op uitdrukkingen tijdens de lessen en bleek dan ook de cursis ten in vroolïjke stemming te brengen. e De heer Visscher bracht dank voor het blij vend aandenken, maar verzekerde, dat ook zonder dat aandenken deze cursus in zijn herinnering zal blijven voortleven. Dit o,a, omdat er onder de cursisten waren, die reeds in de practijk werkzaam zijn en onder hen twee monteurs van de stoomvaartmaatschap pij „Zeeland", wat oorzaak werd, dat de zaak soms omgekeerd werd en hij juist van hen wat kon leeren, omdat zij in het volle leven staan. Spr. wees er op, dat er een groot ver schil bestaat tusschen. den cursus van 10 jaar geleden en dien van nu. Toen was het zuiver een landbouwcursus, dit is veranderd. Spr, brengst hulde aan jhr. Boogaert. die een goe den kijk had op den gang van zaken, toen hij er voor ijverde ook anderen toe te laten. Voor het in gebruik geven van hulpmiddelen brengt spr. ten slotte dank aan de beide directeuren. De heer E. Verlare, leerling van den eer sten cursus, wees er o.a. op, dat er in Zeeland geen motorcussus is als deze en op het gemak, dat men van het geleerde in de practijk heeft, Spr. hoopt, dat de cursus nog lang zal blijven bestaan, niet alleen in het belang van -de burgers, maar vooral ook van de landbouwers. De heer C. Doets, directeur der ambachts school, wenschte ook geluk met het succes der cursussen, waarbij zeker medewerkt het feit, dat de heer Visscher niet alleen theore tisch, maar ook in de practijk zijn kennis heeft opgedaan. Spr. wees er verder nog op, dat hy den kring d^r Z. L. M. dankbaar is voor het organiseeren der cursussen, omdat hij als directeur der school door het z.g. stop wetje, dat uitbreiding van Nijverheidsscholen vèrbiedt, geen cursus aan de school zou kun nen verbinden. Hij hoopt daarom, dat de Z. L. M. nog vele jaren met deze cursussen zal doorgaan. S uikerbieten - contracten. Op Walcheren worden contracten voor sui kerbietenlevering afgesloten voor 14 per 1000 K.G. bij levering aan het water en 13.25 bij levering aan de stoomtram. Enkele fabrie ken contracteeren voor 0.25 meer. Oude munten gevonden. Een inwoner van Domburg vond bij werk zaamheden op zijn erf, in den grond acht zilveren geldstukken van Zeeland, dateerend van 1600 tot 1700. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit is aan L. Melse op zyi verzoek, met ingang van 17 April, eervol ont slag verleend als burgemeester der gemeente St. Laurens. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd tot leeraar aan de R.H. B.S. 'te Oosfcburg dr. F. C. A. Philips, thans tijdelijk leeraar aan die school. Spruitkooltcelt. Onder leiding van den heer J. Welleman, voorzitter van de veilingsvereeniging te Krab- bendijke is aldaar e?n vergadering gëhouden, teneinde te komen tot een gemeenschappelij ke teelt van spruitkool. De vergadering was

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1