1000 500 300 150 100 25 wmm IEDER GRATIS DONDERDAG 20 MAART EERSTE BLAD U=No. 68e Jaargang 1930 ICHTEN LIJNEN -ISSINGEN I ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. I Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk t 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending t 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct lliqave: firms f. VAH DE VftDE it., Halslraat 5B-E0. Vlissingea. Telei. 10. Pasliekering ÈGIBÏ Verschijnt dage'ijks. uitgezonderd op iondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincieoieuws IHH gezaagd, waarin dc wordt het magneet- op een plankje met dient slechts om de in den voor- en ach- opgewekt worden te ergave zeer ten goede 1 levert de vorm op. I :ker van 60 bij 60 CM I 'orden en hoe wordt I ingebouwd. Een ge- >or de weergave niet 1 Jankbord kan men fluweel of dun imi- ^ax. De conus wordt I iset en de achterkant I spreker zoo uit den dezen te laten demon- J ontvangtoestel. Veel- et gramofoonplaten Erker, waardoor de ijnt. Een versterker- M Iden is niet te verge- I e zelfgebouwde toe- I ooral op. w. p. |laart 1930. n groente- en fruit- I de prijzen besteed |»inazie 20 a 30 ct. en 1 a 1 yz ct.wit- a 51 ct.dunsel 36 roode kool 8 a 9 «4 5 ct.Brederode 18 Bosdorf reinetten 30 ct.zure belle- :d 14 ct.Fransche :te bellefleur 8 a 12 eren 42 ct.eend- L0 stuks boerekool I i 8 ct.savoye kool radijs 5 a 8 ct. 3 a 4y2 ct.prei ct., alles per bos ring 16 ct., beiden t 1930. nmarkt was heden De noteering ■ve 8.75 a 9.40 Schokkers 13 a 8.75 Kroon- Bruineboonen I ivoer 27.027 stuks. Iren 4.30 per 100 per stuk 5y2 ct. I iiks ganze-eieren G. :r 5 ons. B ons. - n Las Palmas an Yokohama fVTaarfc Perim (uitr.) 18 Maart I" I tart te Suez aart te Hamburg ir-York v. Java n Suez trt Ouessant te Tampico- 1 Port Said Kilindini Rio de Janeiro tt. van Bombay ott. van Durban Penang te Calcutta Duardaui v. Kaapstad tart Gibraltar theden, s voorstelling, voorstelling, 8 stelling). Ned. Christ, uis, 8 uur. tvoering „de Britannia en tooneel- „de Oude eeluitvoering Aldegonde", vergadering aiging, Koor- VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent Bit abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreftendeHuui enVerhuui.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 ret els c'-. iedere regel meer 15 ct I De abonné'sjn 't bezit eener I Polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bn verlies van een wijsvinger gulden bi) verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 biaden die zich van heden af voor drie maanden op de „VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot 1 April Prinses Juliana. Prinses Juliana heeft Dinsdag en Woens- I dag de eerste colleges bijgewoond, welke I prof. Hauser van de Sorbonne-universiteit te I Parijs, gedurende een viertal weken in ver band met de internationale uitwisseling van hoogleeraren te Leiden over de economische geschiedenis van Frankrijk geeft. Ook de andere colleges zal de Prinses bijwonen. Prinses Juliana heeft gisterenmiddag in- cognito de Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht bezocht. H. K. H. werd rondgeleid door den voorzitter van de Nederlandsche Jaarbeurs, den heer F. H. Fentener van Vlissingen. Het bezoek duurde ongeveer twee uur. Het winkelsluitingsontwerp. I Het „Weekblad van het Recht" schrijft Vrijdag a.s. zal in de Tweede Kamer de eindstemming worden gehouden over het ontwerp op de winkelsluiting. Wij hopen, al is de verwachting op verwezenlijking van die hoop niet heel groot, dat het ontwerp zal worden verworpen. Over de strekking van het ontwerp spreken wij niet, hoewel ook daarover veel zou zijn te zeggen, doch dit zou niet veel meer zijn dan uilen naar Athene dragen. De lust naar telkens nieuwe dwang- v/etten is nu eenmaal onverwinbaar. Wij spreken alleen over den vorm, den tekst van het ontwerp. Wat wij daaromtrent lazen, vooral ook in verband met de nog steeds gel dende,. zij het dan ook weinig toegepaste, Zondagswet, maakte een bedroevenden in druk. Straks als de wet in het Staatsblad staat, zal de rechter haar hebben toe te pas sen. Zal hij daartoe in staat zijn Redely - leerwijze niethij zal niet wijs kunnen wor den uit de wet zelf en zeker nog minder eenig licht kunnen putten uit haar, aan de grootste tegenstrijdigheden rijke geschiedenis. Een juridisch geschoold Kamerlid, onver schillig, tot welke partij hij behoort, kan aan zulk een ontwerp zijn stem niet geven. Te genstemmen is plicht. Controle op eieren. Tussehen de regeering en organisaties in den eierhandel heeft overleg plaats gehad omtrent de contróle op eieren. De moeilijkheden zijn nog vele. De ont worpen maatregel van bestuur bepaalt zich tot de exportcontróle, maar een goede ex portregeling moet steunen op een binnen- landsche controle en deze moet er komen krachtens de Warenwet, waartoe samenwer king met het departement van arbeid noo- dlg is. Het ligt in de bedoeling der regeering te bevorderen, dat belanghebbenden een ge meenschappelijk controlebureau vormen. Voor de dit jaar gekoelde eieren zullen overgangsbepalingen in het leven worden geroepen. De afkondiging van den algemeenen maat regel van bestuur wordt over 6 a 8 weken Verwacht. Een teveel aan medische studenten Volgens de gegevens van het jaarboek der Utrechtsche universiteit zijn in het studiejaar 1928192" niet minder dan 1135 studenten jn üc medicijnen ingeschreven, waarbij inbegre pen 357 voor de tandheelkunde. Van deze 1135 waren er 142 dames, terwijl het aantal vrouwelijke studenten bij de tandartsen 78 bedroeg. Voor de geneeskundige faculteit ble ven er dus over 778, onder wie 64 dames. In verband met dit enorm aantal studenten rijst de vraag of binnenkort niet een teveel aan medici zullen afstudeeren. Blijkens doo; het „Hbld." te bevoegder plaatse ingewonnen inlichtingen moet dit niet het geval zijn. De uitvoering der Ziektewet en in in de naaste toekomst de totstandkoming van de Ziekte- fondswet zullen toch altijd nog voldoenden artsen een bestaan kunnen bieden zoo ze geen particuliere praktijk prefereeren. Bovendien wordt er den laatsten tijd meer en meer aan dacht aan de ziekenzor-g geschonken, terwijl bovendien de bevolkingstoeneming van ons land een niet te verwaarloozen factor is by het bepalen van zijn keuze voor welk vak men zich aan de academie zal gaan bekwamen. Het laat zich aanzien dat de eischen, die aan de geneeskundige verzorging van ons volk ge steld zullen worden nog meer dan thans het geval is zullen worden opgevoerd. Allemaal redenen die den a.s. medischen student gerust kunnen stellen wat betreft zijn eventueele reserve ten opzichte van de vooruitzichten van het medische beroep. En tenslotte is er voor den ondernemenden jongen arts in Indië een goede toekomst weg gelegd, zoodat iedere vrees voor een teveei aan doktoren hier voorloopig ongegrond is. Het tekort in het pensioenfonds der Ned. Spoorwegen. In de op 5 April a.s. te Utrecht te houden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der Mij. tot exploitatie van Staatsspoorwegen en de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Mij zal aan de orde wor den gesteld de goedkeuring van een met den Staat der Nederlanden te sluiten overeen komst betreffende delging van het tekort in het spoorwegpensioenfonds. Het dagblad „De Nederlander". Naar de „N.R.Ct." verneemt, komen er met ingang van 1 April eenige veranderingen in de redactie van het christelijk historische hoofdorgaan „de Nederlander". De politieke leiding is met ingang van dien datum in han den van de heeren prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine en J. R. Snosck Henkemans. Als vaste medewerkers zullen optreden de heeren dr. C. W. Th. baron van Boetzelaer van Dub beldam, dr. J. H. van Laer, dr. R. Poliema, dr. A. A. van Rhijn, dr. N. G. Veldhoen en dr. H. Verkouteren. In verband met de reorganisatie van het blad is de redactie uitgebreid met den heer C. A. Crayé, oud-hoofdredacteur van de „Preangerbode", die de dagelijksche leiding op zich zal nemen. Nieuw stadhuis te Enschedé. In een vergadering van den gemeenteraad te Enschedé zijn de definitieve plannen van het nieuwe stadhuis vastgesteld. De kosten- begrooting wijst een eindbedrag aan van 1.000.000. Onder dit bedrag zijn niet begre pen de kosten van verwarming, ventilatie, meubileering en stoffeering, electrisch licht, lift- en krachtinstallaties, benevens het ho norarium van architect en opzichters. De aanbesteding die over een maand zal plaats vinden, zal worden gehouden in drie gedeel ten, nl. de algemeene bouw, betonwerken en schilderwerk. N.V. STOOM WAS SCHERiJ „V0IH&ROWG" SINGELIjTEL.SO Kent U reeds onze wiseh, berekend per Kilo? DROOG TOE 25 ct. PERS-OPMAAK 30 ct. MANGEL-OPMAAK 35 ct. Alle wasschen blijven streng gesepareerd en behoeven NIET gemerkt. Voor kleine wasschen en voor hen, die van het Kilo-tarief geen gebruik wenschen te maken, berekenen we ook per stuk. VLISSINGEN, 20 MAART. Stedelijk Museum. In verband met de inrichting van het „Gothische Huis" te Goes tot museum, bracht gisterenmiddag de burgemeester van Goes, de heer G. A. Hajenius, met enkele comité leden van dat a.s. museum, de heeren J. van Ballegoyen de Jong, gemeente-secretaris, F. Rothuijzen, directeur van gemeentewerken L. H. van Berk, directeur van den keurings dienst van waren en J. de Kruijter, gemeen te-archivaris, een bezoek aan het Stedelijk Museum alhier. Zij werden ontvangen en rondgeleid door den burgemeester en den conservator van het Museum. De inrichting en organisatie viel zeer in den smaak, terwijl al het saamgebrachte verre de verwachtingen der Goesche heeren overtrof. Men vond dit een „echt Zeeuwsch" en tegelijk „overzichte lijk" Museum, dat in alle opzichten zeer „na- volgenswaard" was, om de woorden van den heer Hajenius aan te halen. Men beschikte in Goes niet over die groote ruimte, waar men zeer van stond te kijken. Zooals bekend is dit pand een vorstelijk geschenk aan de stad geweest van de familie Van der Os en wel speciaal voor Museum en Oud-Archief. Losse arbeiders en de Ziektewet. Voor de losse arbeiders is, zooals bekend, een afzonderlijke regeling getroffen. Onder losse arbeiders verstaat de wet die arbeiders, die in den regel niet langer dan twee dagen in de zelfde kalenderweek in dienst van den zelfden werkgever zyn, bijv. dus havenarbeiders, werkvrouwen, enz. Een havenarbeider is wel eens een enkele maal eenige dagen achtereen bij een zelfden werk gever in dienstvereischt wordt evenwel re gelmatig minstens twee dagen per week bij den zelfden werkgever. Deze losse arbeiders kunnen eveneens recht op ziekengeld doen gelden. Zij moeten zich, zoodra zy arbeid verrichten, aanmelden bij den Raad van Arbeid of bij de Bedrijfsver- eeniging bij welke zyn werkgever is aangeslo ten. De Raad van Arbeid of de Bedrijfsverèenl- ging reikt den lossen arbeider een kaart uit Zonder deze kaart kan de losse arbeider geen recht op ziekengeld doen geiden. Spoedige aanmelding bij den Raad van Ar beid of bij de Be^rijfsvereeniging is voor den lossen arbeider van het grootste belang. Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". De zom&rdienstregeling bij de stoomvaart maatschappij „Zeeland" gaat in op 13 April. Van 13 April tot en met 14 Mei zal de boot van hier vertrekken om 12.40, aankomst te Parkeston Quay (Harwich) 19.10, vertrek van den trein om 19.45 en aankomst te Londen (Liverpool Street station) 21.15. Vertrek van den trein uit Londen 10 uur, aankomst te Parkeston Quay 11.25, vertrek van de boot om 11.45 en aankomst alhier 17.30. De dienstregeling van 15 Mei af tot en met 4 October is als volgt vastgesteld Vertrek van de boot van hier 13.20, aan komst Parkeston Quay 19.10, vertrek van den trein 19.45, aankomst Londen 21.15. Vertrek van den trein uit Londen 10 uur. aankomst te Parkeston Quay 11.35, vertrek van de boot 11.45 en aankomst alhier 18 uur. Het Nederlandsch-Indisch Tooneel. Concertgebouw. Met het blijspel in 3 bedrijven „Steeds de uwe" dat ais ondertitel „Van je vrienden moet je 't hebben" draagt, heeft het bestuur van A.G.O., waarvan de leden in grooten getale waren opgekomen, gisterenavond een waardig slot van het seizoen gevonden. Als het scherm opgaat hooren we de zoo vaak herhaalde geschiedenis, dat een „hij", door volkomen op te gaan in zijn werk, „zijn tweede ik" min of meer verwaarloosd heeft en dat „zij", daarover gepikeerd, en in de gelegenheid om zich van „hem" los te ma ken, er vandoor zal gaan met een der ken nissen, die echter, ongelukkig voor haar, aaartoe breekt met een tweede „zij", wat deze dame niet kan veria-oppen. Ze stelt zich in verbinding met den officieelen hij, waar schuwt hem ende stof voor een avond van schaterenden lach, van steeds groeiende vroolijkheid is gevonden. De eerste „hij" was Louis de Bree en wie dezen acteur eenmaal gezien heeft in „de Kribbebijter" wanneer krijgen we dit blijspel hier eens te genieten weet, dat zyn spel de vroolijkheid als het ware gesuggereerd heeft. Reeds dadelijk in het eerste bedrijf, als hij daar geknield ligt bij den koffer om de kleeren laten we dien naam voor de luchte bekleedsels zijner vrouw maar kiezén waarmee zij den twee- aen „hij" zal moeten bekoren, op te bergen, frappeert ons dat hilariteit-wekkende, dat komische van zijn spel, welks aard tegelijk gekarakteriseerd wordt door „la note triste", den grondtoon van de situatie. Hij weet, zoo wel zijn vrouw, die mooi spel leverde hoe kon dat eigenlijk ook anders bij de gevierde actrice, die Tilly Lus is als den tweeden hij, die met zijn gemaakte uitspraak door Jan C. de Vos heerlijk werd uitgebeeld, te domineeren en hij is de persoon, die door zijn Voorgewende vroolijkheid en door zijn, aan de echtgenoote, betoonde oplettendheden, de pijnlijke situatie redt. Hij zorgt voor het „comfort" in het landhuisje, waar de „echt scheiding" zal afgewacht worden door de Vos er Tilly Lus. Wat komisch tooneeltje levert dat simpele dekken van de tafel en wat prachtig samenspel werd daar, in gebaren, gegeven door Louis de Bree en Jan C. de Vos. En hoe kostelijk was dat stukje in het derde bedrijf als Willy Ruys, de dominee en L. de Bree dat gesprek hebben over hun respec tieve waarde, die toch eigenlijk niet erkend mag worden door den persoon in kwestie. Maar genoeg over het spel der voornaamste mannelijke rollen. Even nog een paar woor den over den bediende, aan wien een goede vertolking werd gegeven door Peter Hansen. En nu, last but not least, de vrouwenrollen. We noemden Tilly Lus en van haar stil spel hebben we genoten in dat eerste bedrijf, als zij, in verwarring neergezeten, luistert naar de voorlezing van haar afscheidsbrief, waar van we de weerden van haar lippen konden afleze. Wat ontwikkelde ze haar gevoelens voor den „verlaten" echtgenoot in enkele fijne trekjes we denken hi«r aan dat be schouwen van het portret in het tweede be drijf wat toonde ze haar gevoelens voor den tweeden hij, als ze hem verwijt, dat hij niet ferm genoeg optreedtwat is ze druk en bewegelyk in die scènes van het aan- en uittrekken van haar mantelwat is ze na tuurlijk, als ze dien smartkreet laat hooren „had me maar eerder zoo hard behandeld en als ze tracht den „bazigen" toon van haar echtgenoot na te bootsen. De tweede vrou wenrol, die van Mien van Kerckhoven, gaf een zeer natuurlijke weergave van een vrouw, die voor een andere verstooten is en die in haar jaloerschheid zich wreekt op haar „concurrente". Heerlijk was haar samenspe2, zoowel met Tilly Lus als met de Bree en de Vos, kostelijk was ook haar stil spel. En even als bij de mannenrollen indigen we de da- mesrollen met die van de gedienstige, de ka menierster, die aan de goede zorgen van Annie de Bree was toevertrouwd. We kunnen ens de vertolking der rol van een kamenier ster, voor wie, gelijk L. de Bree het zoo aar dig uitdrukte „minder verborgen kan gehou den worden dan voor den echtgenoot" niet kittiger denken. Aan het slot onzer bespreking mogen we een woord van lof niet terughouden voor de keurige enscèneering van dit blijspel, welks vertolking tal van malen luide werd toege juicht en onderbroken door lachsalvo's en waarvan het ons alleen spijt te moeten op merken, dat de pauze tussehen het tweede en derde bedrijf bijna een half uur wel wat te lang duurde. Des ondanks roepen we dit gezelschap, dat ons eenige uren vermaakt heeft met vroollijke „kunst", een hartelyk tot weerziens toe. In onze Tijdinghal. Op het Land van Hoboken is men bezig met het bouwen van een wolkenkrabber, wel ke ruim 50 meter hoog zal worden. Op onze foto krijgt men een idee van dezen eersten Nederlandschen scy-scraper te Rotterdam. Het stoomschip „Madioen" van den Rot- terdamschen Lloyd, dat na een stranding in de Roode Zee zwaar werd beschadigd is thans opgenomen in het Wiltondok te Rotterdam Wij etaleeren het portret van den grooten Engelschen staatsman lord Balfour, die giste ren op 82-jarigen leeftijd is overleden. Vlissingsche Orkestvereeniging. Woensdag 9 April zal de Orkestvereeniging „Vlissingen" haar tweede winterconcert ge ven. Als soliste zal optreden de beroemde harpvirtuose Rosa Spier, harpiste van het Concertgebouw-orkest, leerares conservato rium te 's-Gravenhage en het conservatorium der Mij. tot bevordering van Toonkunst te Amsterdam. Het programma, door het orkest uit te voe ren, is als altyd uitstekend verzorgd en staat, zooals bekend, onder leiding van mevr. R. Brand—Bekker. Het kunstlievend publiek, dat dit concert zal bezoeken, wacht een avond van aangename ontspanning. Verdere bijzonderheden zullen per adverten tie worden bekend gemaakt. Een lezing met lichtbeelden. Voor de afdeeling Walcheren van de Ned. Reisvereeniging zal morgenavond in het Grand Hotel Britannia een lezing met licht beelden over de Ardennen worden gehouden door den heer Bakker uit Den Haag. Een ontploffing. Gisteren werd in de omgeving van de Zeil- markt een hevige knal gehoord. Het bleek dat in een der zalen van het Concertgebouw zich in een kachel gassen hadden gevormd, welke tot ontploffing waren gekomen. Een pottebuis viel tengevolge van den luchtdruk van het dak, zonder evenwel ongelukken te veroorzaken. Een aanrijding. Gisteren heeft op den hoek van het Korte Groenewoud en de Walstraat weder een aan rijding plaats gehad en wel tussehen een mo torwielrijder er een fietsenden jongen. Deze laatste wilde nog voor den motorrijder voor bijgaan en hierdoor ontstond de aanrijding. De fiets werd beschadigd, doch de jongen kwam met den schrik vrij. Scheepvaartberichten. Het Zweedsche stoomschip „Emily", dat te Middelburg een lading hout heeft gelost, is gisteren naar Stronstad vertrokken. Ned. Christ. Reisvereeniging. De afdeeling Walcheren van de Ned. Chr. Reisvereeniging hield gisterenavond te Mid delburg haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. H. Klarenbeek, had de leidinghij opende op de gebruikelijke wijze de vergade ring. Vóór de pauze werden huishoudelijke zaken behandeldsecretaris en penning meester brachten jaarverslag uit, dat sprak van toenemenden bloei der afdeeling. Do heer S. Caljouw werd als bestuurslid herko zen, terwijl de afgevaardigde naar de alge meene vergadering (Deca '29) daarvan ver slag gaf. Na de pauze hield de heer G. van Westen te Vlissingen een lezing over zijn reis naar Palestina. Op onderhoudende wijze ver telde hij over zijn indrukken en ervaringen, in 't bijzonder over Egypte, Syrië en Noor delijk Palestinavoor het meer bekende Jeruzalem en omgeving ontbrak de tyd. Wet hl] vertelde werd verduidelijkt door tal van plaatjes en foto's Aan het einde der vergadering wekte de voorzitter de leden nog op om plannen om trent zomer-uitstapjes bij het bestuur in te dienen Vrijwillige voldoening van belasting, enz. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en'of ver mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Zierikzee 281.39 by den ontvanger der successierechten te Mid delburg 2.88. Besmettelijke ziekten. In de week van 9 tot en met 15 Maart zijn in onze provincie voorgekomen 6 gevallen van roodvonk, nl. 3 te Kruiningen en 1 In ieder der gemeenten Duivendyke, St. Maar tensdijk en Sluis. Verder 1 geval van febris typhoidea (buiktyphus) te St. Maartensdijk en 1 geval van diphterie te Poortvliet. Wijziging loodsdienst. Met ingang van 20 Maart zullen loodsen voor de zeegaten van Goeree en Brouwers haven in den regel beschikbaar zijn aan boord van het stoomloodsvaartuig kruisende nabij de Schouwenbank en niet meer aan boord van het stoomloodsvaartuig kruisende nabij den Middensteenbank. Herbenoeming burgemeesters. Bij Kon. besluit zyn opnieuw benoemd tot burgemeester vanBurgh, de heer W. G. Boot, secretaris dier gemeente; Retranchement de heer W. J. AlmekindersTer Neuzen, de heer J. Huizinga. Spoorweg GentTer Neuzen. De overname van den spoorweg Gent—Ter Neuzen, voor zoover deze op Belgisch gebied loopt, door de Belgische Nationale Maat schappij van spoorwegen, heeft tegen 1 April a.s. haar beslag gekregen. Blijkens gedane mededeelingen zou de spoorwegmaatschappij Mechelen—Ter Neu zen reflectant zijn voor overneming van dien spoorweg voor zoover deze op Nederlandsch gebied loopt en aan de regeering een verzoek zijn gericht om de concessie voor dat gedeelte aan haar over te geven. Een waterleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen. Door de N.V. Beetwortelsuikerfabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent, N.V. Cie. Néér» Jandaise de l'Azote te Sluiskil (Axel), N.V. Nieuwe Nederlandsche Maatschappij tot ver vaardigen van Spiegelglas, Glazen Voorwer pen en Chemische Producten, afdeeling Glas fabriek en afdeeling Chemische Producten te Sas van Gent, Association Cooperative Zée- landaise de Carbonisation te Sluiskil (Ter Neuzen), N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek te Sas van Gent, N.V. Textielfabriek „De Schel de" te Sas van Gent, is aan de gemeentera den van Axel, Sas van Gent en Ter Neuzen een adres gericht waarin zij onder hun wel willende aandacht brengen dat zij hoe langer hoe meer de bezwaren ondervinden dat er voor hun industrieën en voor het aan hun industrieën verbonden per soneel ter plaatse geen voldoende hoeveelhe den goed drinkwater te verkrijgen zijn dat het verstrekken van drinkwater voor personeel thans met groote moeilijkheden en groote kosten gepaard gaat en er voor som mige van bovengenoemde industrieën groote behoefte bestaat aan behoorlijk voedings- wafcer voor hun stoomketels

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1