1000 500 300 150 100 25 EDER GRATIS DINSDAG EERSTE BLAD 68e Jaargang I930 ITLIJNEN VLISSINGEN DA I® MAART Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdag®! BINNENLAND Stads- en Provincienieuws Briton. 12.50 Orgeloon- t 1.202.20 Orkestcon- iuziek. 2.50 Uitzending fatconcert. 4.35 Lezing, orgel. 5.35 Kinderuur- P Nieuwsberichten, 7.00 Id, mezzo-sopraan. 7.20 18.05 Concert. Militair HAs-Ke-Non-Ton, zang fc.45 Lezing. 10.05 De 1.0512,20 Dansmuziek. 1'25 M. 12.50—2.20 F Orkestconcert en soli, test en solisten. I 11.20—1.20 Orkest- pert, orkest en zauge- en Helga Nor- 1 Rung. 9.25—10.25 Or- 5.20 Dansmuziek. 6.50 I Piano-recital. 9.20 In- la. Heruitzending van 1 (golfl. 338.2 M.) Con- ifd. Gent). 3.1511.50 Lezingen, nuziek. 12.15—1.20 Le- pofoonmuziek. 1.50 Concert. 4.50—7,10 |koor en alt. 8.00 Gra- ng. Layton en John- laal programma. Uit- liden en Brussel. io-hla den, ht een uitvoerig vcr- J aan de Philipstabrle- ■ten, welke door Phi- ■lien worden tentoon- pn. In de kortegolfru- Ikel aan over de zend. pn aantal andere in- met een artikel „Ra- pijdrage handelt over Nieuwe producten od Isproken, terwijl w(i 1 aantreffen over ste- Ingst. 1-Gids" opent met een Medegedeeld op welke lan den K.R.o. gedu- Jillen worden samen- lingsnieuws. Igt behalve N.C.R.V.- I de radio op de aan delf een oplossing aan zendtijdverdeeling lek aan de ambacht- Ie titel van een an- fen geeft thans aan- beren van een radlo- voornamelljk pro- Igt een inleiding tot Tie V.A.R.A., welke op lts vinden. Een uit- llag wordt gepubli- |an minister Ret'mer van de V.A.R.A. ot de V.A.RA.-film, I worden uitgezonden 1N0. 65 |art van Gibraltar 13 Maart van Co» hrt van Havana taart van Colombo Pen" (uitr.) p. 14 ott. n. Batavia 114 Maart Perim Maart Ouessant 'Taart Dungeness |4 Maart te South» van Bahia art te Batavia van 15 Maart Gibraltar lart van Rangoon 15 Maart Perim jart van Suez art van Colombo 3.27 15.51 4.08 16.35 4.51 17.17 ito's, Fietsen "gen, uur 6.37 6.39 M 6.41 kelykheden, enz. gelijks voorstelling, Üks voorstelling, 8 voorstelling). lng Doopsgezinde orstelling Het Ned. Concertgebouw, lezing Ned. Christ. Tehuis, 8 uur. «nguitvoering „de Hotel Britannia VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, [franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove- |iigelanden bij wekelijksche verzending 3.80, roet Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et n: Firma fMH DE ÏEIBI Ir.. llalsM 53-60. Vlissingen. Ttltl. ID. Pcstrekening Stil! ADVERTENTIEPRIJS: Van t—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreflendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 cS abonné's in 't bezit eener fes, zijn GRATIS verze- lïerd tegen ongelukken voort. gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de J„VLiSSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt de nummers tot I April De rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der rijksmidde len over de maand Februari, in vergelijking de overeenkomstige periode van het vo rige jaar 1930 1929 ■Grondbelasting 794.238 504.288 ■Personeele belasting - 986.337 - 749.608 inkomstenbelasting - 7.490.034 - 7.860.832 1 Vermogensbelasting - 1.251.165 - 1.275.210 lölv. en Tanfciémebel. - 777.183 - 1.096.903 1 Invoerrechten - 5.789.405 - 4.673.710 1 Statistiekrecht - 336.876 - 298.514 [.Accijns op Zout - 213.422 - 171.407 Geslacht - 969.874 - 809.746 Wijn - 25.708 - 22.341 Gedistill. - 2.785.396. - 2.391.055 Bier - 1.065.652 - 840.608 Suiker - 4.275.757 - 4.170.222 Tabak - 2.264.408 - 1,966.632 I Bel. o. Goud en Zilv. - 85.730 - 82.433 [Zegelrechten - 2.195.619 - 2.183.861 Registratierechten - 3.720.687 - 2.939.666 I Successierechten - 3.588.793 - 4.680.044 I Domeinen enz. - 659.713 - 190.625 I Staatsloterij - 166.709 - 167.302 I Loodsgelden - 408.402 - 328.534 Totaal 39.851.118 ƒ37.403.551 De overval op Curasao. Naar wij, naar aanleiding van een persbe- I richt betreffende een eventueel verschijnen 1 voor een commissie van de officieren, gedeta- I cheerd in West-Indië tijdens den bekenden I overval op Curasao, /vernemen, wordt op rond van ingekomen betrouwbare bescheiden Qiin verband met bestaande militaire voor- I schriften van de zijde van het departement I Van defensie in dezen een onderzoek inge steld. De Zuiderzeewerken. In de memorie van antwoord nopens het Wetsontwerp tot vaststelling van de begroo- S van inkomsten en uitgaven van het I Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1930 be treurt de minister de meening van de leden» dat de gang van zaken met groote bezorgdheid I moet worden gadegeslagen. Wel is waar zijn kosten der werken tot nu toe tegengeval- l ten, maar het is niet aan te nemen, dat de oorzaken, welke de minister reeds heeft uit eengezet, zich ook verder in gelijke mate fcullen doen gevoelen, zoodat deze aanvanke- I tyke tegenvaller niet als maatstaf voor de &og aan te vangen werken behoeft te worden aangenomen. Immers de prijzen hebben zich r«eds in dalende richting bewogen en geble ken is, dat deze dalende richting zich nog Verder voortzet. Met het oog op de thans in uitvoering zijnde werken, zullen nog zeker ruim twee jaren verloopen eer er sprake van zal kunnen zijn met de uitvoering der verdere polders aan te vangen. Wat de verdere voortzetting der werken betreft, wijst de minister er op, dat het uit voeren der groote werken ten slotte geen doel te, maar middel om tot verbeterde economi sche toestanden te geraken. De regeering is inderdaad van meening, <tat thans met den grootsten spoed een aan vang moet worden gemaakt met de voorbe reidende maatregelen tot het in cultuur bren- sen van de Wieringermeer en met het instel den van een orgaan, dat daarbij de leiding zich zal moeten nemen. K.-Kath. Staatspartij en R.-Kath. Volkspartij Overeenkomstig het voortdurend verlangen van het bestuur* der R.-Kath. Staatspartij naar eenheid op het gebied der politieke or ganisatie, heeft dit bestuur de besprekingen met het bestuur der R.-Kath. Volkspartij hervat. Deze besprekingen hebben geleid tot het formuleeren van eenige voorstellen, die ter beslissing aan de betrokken partij instanties worden voorgelegd. Volksbond tegen Drankmisbruik. Aan het jaarverslag over 1929 van den Volksbond tegen Drankmisbruik wordt het volgende ontleend Gedurende het verslagjaar ging de vereeni ging op rustige wijze voort met haar in het algemeen belang strekkenden arbeid, direct en indirect beoogende de bestrijding van het drankmisbruik en zijn noodlottige gevolgen. Omtrent de bemoeiingen van de vereen! - ging in het belang van de verzorging van de talrijke arbeiders bij de Zuiderzeewerken valt in de eerste plaats op te merken, dat deze bemoeiingen voortdurend in omvang toe nemen. Deze werkzaamheid, begonnen in 1929 door de afdeeling Wieringen, strekt zich thans uit tot een zevental ontspanningsloka len. Voortdurend wordt uitbreiding gegeven aan de gelegenheid tot ontspanning, waarbij veel medewerking wordt verleend, niet alleen door de directie der Zuiderzeewerken en de uit voerende ingenieurs, maar ook door de maat schappij tot uitvoering der Zuiderzeewerken Dank zij de voor dat doel toegestane gelden is er in de cantines reeds veel muziek te genie- fen van passende lectuur aan de bezoekers prys wordt gesteld. Geen poging wordt onbeproefd gelaten, om bet verblijf van de arbeiders in de cantines zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Veel zorg wordt besteed aan het verschaf fen van pessende lectuur aan de bezoekers der cantines. De exploitatie van de op verschillende plaatsen aanwezige, vanwege den Volksbond opgerichte koffiehuizen, wacht- en schaftlo kalen, kiosken, paviljoens, dorpshuizen e.d. is over het algemeen gunstig te noemen. In vele gemeenten werden wederom op aan sporing van de plaatselijke af deelingen bij cie aangifte van de geboorte van een kind de békende Ouderkaarten uitgereikt. Ongunstige vooruitzichten voor Rotterdam. De allernaaste toekomst laat zich voor Rotterdam niet bijzonder gunstig aanzien, schrijft het „Hbld." Een algemeene crisis in het bedrijfsleven uit zich ook in het haven en transportbedrijf. De Rotterdamsche haven verwerkt in hoofdzaak massagoed en daar van zijn erts en kolen bijzonder gevoelig voor economische depressies. De industrieën die ijzer verwerken tot machines en andere hulpmiddlen der productie voelen in den re gel het eerst den teruggang in het bedrijfs leven. Dat werkt onmiddellijk terug op de bedijvigheid bij hoogovens, wals- en buizen- werken enz. Het is natuurlijk wel mogelijk dat men ons onlangs in het Ruhrgebied on der den invloed van den toestand van het oogenblik de positie wat te somber geschil derd heeft, maar niettemin hebben wij er rekening mee te houden dat de kijk, dien de West-Duitsche industrieelen op de toekomst hebben, hen noopt tot beperkingen bij den aankoop van grondstoffen voor hun bedrij ven. Zoo goed als met zekerheid valt te voorspellen dat de ertsaanvoer te Rotterdam en ook te Vlaardingen in 1930 aanzienlijk beneden de cijfers van 1928 en 1929 zal blij ven. In het afgeloopen jaar zijn aanvoeren van een millioen ton per maand geen zeld zaamheid geweest. Men begrijpt wat het voor haven en scheepvaart zeggen wil als de transporten met ettelijke tientallen procen ten worden ingekrompen. Het zijn ook aller eerst Rotterdamsche scheepvaartonderne mingen, die daarvan den neerslag ondervin den. Als een dei' grootste havens voor de wilde vaart zijn in Rotterdam de scheep- vaartondememingen sterk vertegenwoordigd, die voor een groot deel op erts- en ter aan vulling ook op kolen- en graanvervoer in de trampvaart zijn aangewezen. En juist deze ondernemingen hebben een deel hunner schepen moeten opleggen. Een 35.000 ton Rotterdamsche scheepsruimte is uit de vaart genomen. Het kolenvervoer wordt nadeelig beïnvloed door de regeling tusschen Enge land en Italië, waarbij het quantum Duitsche kolen, dat in Italië wordt ingevoerd, is ver minderd. Het is uiterst onwaarschijnlijk dat het kolensyndicaat in deze periode elders compensatie kan vinden voor het verlies aan afzet, dat het ondervindt. Vermindering van industrieele bedrijvigheid uit zich, evenals het opleggen van schepen, in vermindering van de behoefte aan brandstoffen. Regee- ringsbemoeiingen in het achterland en in de Vereenigde Staten met de prijsvorming, be lemmeren den graanhandel en schaden daar door scheepvaart en havenverkeer. Scheepsbouw en scheepsreparatie, die in Rotterdam en omgeving aan veel handen werk geven, ondervinden op het oogenblik nog niet sterk de ongunst der tijden. Het op leggen van schepen heeft tijdelijk wat repa ratie-werk, omdat zich nu de gelegenheid voordoet ze eens te laten nazien. Binnenkort moet echter vermindering van scheepvaart verkeer ook tot vermindering van reparatie- werk leiden. Het tot stand komen vdn orders voor den bouw van nieuwe schepen wordt door de conjunctuur van het oogenblik tegengewerkt. Een leelijk ding voor vele scheepswerven, wier hellingen op het oogenblik nog vrij goed bezet zijn, doch die de meeste harer op drachten, vrij spoedig zullen moeten opleve ren. Gelukkig heeft de Koninklijke Shell wat orders voor tankschepen uitgestrooid, die over verschillende werven zijn verdeeld. An ders zou het voor den scheepsbouw voor de komende periode er maar kwaad hebben uitgezien. Behalve de zee- ondervindt ook de Rijn vaart den weerslag der depressie. De over gang van het voorspoedig jaar 1929 naar 1930 zal hier weinig aangename herinneringen wekken. Een omvangrijk ertsvervoer en een lage waterstand hebben de Rijnvaart in het afgeloopen jaar het bestaan veraangenaamd. De waterstand is nog niet op peil. Deson danks zyn vooral in Februari de vrachten gevoelig gedaald, zoodat de vaart met erts en met kolen nauwelijks de bedrijfskosten dekt. Teekenen van beterschap zijn nog niet te zien. De Rijnvloot is veel te groot voor de transporten, zoodat er, zoolang niet het alge meene economische aspect verbetert, op op leving weinig kans bestaat. Ook voor den staat van inkomsten en uit gaven der gemeente is het vooruitzicht niet bemoedigend. Zeer waarschijnlijk zullen de uitgaven uit hoofde van werkloosheidsuit- keering hooger, de inkomsten uit het haven geld lager zijn dan in 1929. De brand op het stoomschip „Blijdendijk" Volgens een gisterenavond ontvangen tele gram woedt de brand aan boord van het stoomschip „Blijdendijk" nog hevig. De bun kers staan in brand bovendien heeft het achtergedeelte van de brug eveneens vlam gevat. Het bergingsvaartuig „Protector" pompt water in ruim m om de lading in de ruimen I en II te redden. N.V. STQOMWASSCHERIJ „VOIHflROING" SINGEL 1, TEL. 50 Kent U reeds onze wasch, berekend per Kilo? DROOG TOE 25 ct. PERS-OPMAAK 30 ct. MANGEL-OPMAAK 35 ct. Alle wasschen blijven streng gesepareerd en behoeven NIET gemerkt. Voor kleine wasschen en voor hen, die van het Kilo-tarief geen gebruik wenschen te maken, berekenen we ook per stuk. VLISSINGEN, 18 MAART. De haven te Vlissingen. In een nota naar aanleiding van het eind verslag der Eerste Kamer over het wetsont werp tot wijziging van de wet van 25 Juli 3919 (Stbl. no. 515) tot verbetering van de haven te Vlissingen, merkt de minister van waterstaat op, dat, nu uitvoering van de werken, noodig voor verbetering van de bui tenhaven te Vlissingen bij de wet is bevolen, een waardeering van de juistheid van de gronden, welke indertijd voor de verbetering werden aangevoerd, niet meer doeltreffend schijnt. O In de gisterenavond ten raadhuize te Mid delburg gehouden voltallige vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden, is met 14 tegen 8 stemmen besloten tot deelneming met een kapitaal van 30.000 in de op te richten N.V. tot ex ploitatie van de nieuwe haven te Vlissingen. Wij verwijzen verder naar het in dit num mer voorkomende verslag van genoemde Kamer. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 buffetjuffrouw, 1 letterzetter, 1 bitummas- tiekbewerker, 1 waterbouwkundig-opzichter, 1 opperman, 1 stucadoor, 3 grondwerkers, 1 schilder, 1 schoenmaker. 1- ijzerwerker, 1 loodgieter, 2 metaaldraaiers, 1 stoker, 1 trim mer, 1 electricien-bankwerker, 1 machinist. 1 metaalgieter, 1 plaatwerkersmaat, 1 zandvor- mer, 1 kellner, 1 winkelbediende, 1 magazijn bediende, 4 kantoorbedienden, 5 varensgezel len en 27 losse arbeiders. In totaal 61 perso nen, vorige week 75. Bekneld geraakt. Op het dak van een perceel in de Badhuis straat waren loodgieters gisteren bezig met het verrichten van werkzaamheden. Een der loodgieters hield met zijn armen een schoor steen omvat, doch deze stond zoo wankel dat hij instortte. De loodgieter raakte hier door met zijn hoofd beklemd tusschen het dak en den schoorsteen. Hij werd door zijn kameraad uit zijn netelige positie verlost. Toen de man beneden was gekomen gevoelde hij zich onwel en moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. De man werd per auto naar zijn woning te Koudekerke vervoerd. Een schoorsteenbrand. Gisterenmiddag ontstond een schoorsteen brand in een woning in de Noordstraat, ver oorzaakt door roetaanlading. De brand werd met enkele emmers water gebluscht. Onbestelbare brieven. Lijst van aan het postkantoor alhier gedu rende de le helft der maand Maart terug ontvangen onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland Directie van het ac countantskantoor Wm. K. de Brey, 's-Gra- venhage. Brieven buitenlandDaisy Davis, Swan sea Mariposa, Frankfurtmain. Briefkaarten buitenlandErik von Holm, Hamburg. J. D. J. M. Bekaar t Op 81-jarigen leeftijd is te Ginneken over leden de heer J. D. J. M. Bekaar, oud-direc teur van het postkantoor te Utrecht, die ook eenige jaren directeur van het postkantoor hier ter stede is geweest. De heer Bekaar was ridder in de orde van Oranje Nassau. Het station Vlafee gaat verdwijnen. Naar de „Tel." van betrouwbare zijde ver neemt, zal het station Vlake verdwijnen. Dit is een gevolg van de omstandigheid dat het scheepvaartverkeer door het kanaal van Zuid-Beveland gestadig toeneemt en de brug over dat kanaal te veel geopend moet worden, waarvan de spoorwegen zeer veel hinder hebben. Daarom zal de brug eenige meters verhoogd worden, zoodat bijna alle schepen er onder door kunnen varen. Ook het station Vlake zou dan .echter op hooger niveau gebracht moeten worden, hetgeen, cmdat dit op den dijk ligt, zeer veel bezwa ren met zich brengt. Zoodoende is het besluit genomen, het station Vlake geheel af te breken en het vervoer dan over het station KruiningenIerseke te leiden. Er moet een nieuw, grooter station gebouwd worden aan den anderen kant van de lijn, hetgeen dan in de gemeente Ierseke komt te liggen. Door deze verandering komt de overweg aan den Kapelleweg en den Zanddijk te ver vallen. De grond, waarop het nieuwe station zal worden gebouwd, wordt zoodanig ver hoogd, dat het verkeer over genoemden over weg door een tunnel wordt geleid. De grond- verhooging strekt zich uit tot het Kanaal van Zuid-Beveland, waardoor de moeilijkheden van de scheepvaart tevens worden onder vangen. De brug wordt dan niet meer open gedraaid, zooals tot dusver geschiedde. De tram, die de reizigers, bestemd voor Zuid- Beveland, van het station Vlake naar de provinciale boot naar Hansweert bracht, zal eveneens worden opgeheven. Dit vervoer zal voortaan geschieden per autobus van de A.T.O. Ook het vervoer naar Ierseke wordt door deze autobus overgenomen, waardoor ook het postbusje IersekeVlake komt te vervallen. De Plompetoren te Koudekerke op Schouwen. Een commissie, bestaande uit de heeren jhr. E. A. van Citters te Schuddebeurs, A. van der Weijde, P. D. de Vos en R. Gerritsen te Zierikzee, S. J. Gast te Duivendijke, Joh. Hoogenboom te Renesse, jhr. L. van Citters te Haamstede, W. G. Boot Wz. en J. A. Hu- bregtse te Burgh, heeft zich gevormd, om zoo mogelijk tot restauratie van den ook in scheepvaartkringen bekenden Plompetoren te geraken, aldus wordt aan de „N.R.Ct" ge meld. Deze toren, rijkseigendom en dateeren - de uit het midden der 15e eeuw, is het eenig overgebleven bouwwerk van het grootendeels door de Ooster-Schelde verzwolgen dorp is een ellendige kwaal. En toch gemakkelijk te genezen met behulp van Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. f0.65 per flacon in alle apo theken en drogistzaken. Koudekerke. De commissie zal trachten hl overleg met het rijksbureau voor de Monu* mentenzorg een algeheele restauratie van rijkswege te bekomen. Brand in een liooipcrsertf. Hedenmorgen is brand uitgebroken in do hooiperserij van de firma de Boer te Brou wershaven. Uitbreiding van den brand kon, worden voorkomen. Met 3 stralen werd het; vuur gebluscht. De perserij brandde geheel uit. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau L. J. van der Lub ben te Ter Neuzen, directeur-administrateur van de electrische centrale te Ter Neuzen. Bij Kon. besluit van 15 dezer is aan M. Berkhout, op zijn verzoek, met ingang van 1 April, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Brouwershaven. j 3 Coöperatieve suikerfabriek „Zeeland". Nadat in de gisteren te Roozendaal gehou den vergadering der Coöperatieve Suikerfa briek „Zeeland" het voorstel tot verkoop den fabriek was aangenomen, kwam aan de ordö het voorstel tot vaststelling, ingevolge art, 64, derde lid, der statuten van de vergoeding aan liquidateuren voor tijdsverzuim en tw verrichten arbeid. De voorzitter deelde mede, dat de liquida* tie ingevolge de statuten geschiedt door heft bestuur, tenzij de algemeene vergadering andere personen daarmede belast, en zeidft, dat het bestuur voorstelt, aan de leden va» het bestuur voor tijdsverzuim en verrichte^ arbeid toe te kennen een vergoeding geiyfc aan die, welke zij thans als bestuurslid heb*» ben. De heer Van Arenthals stelde voor eer. commissie van 3 personen met de liquidatie te belasten. De heer C. Hage vroeg stemming over heft bestuursvoorstel. De voorzitter vroeg hun, die tegen heft voorstel van het bestuur waren op te staan. Hun aantal was zoo gering dat al hadden, zij allen 3 stemmen gehad, het maximum, dift op den uitslag der stemming toch van geen invloed zou zijn. Het voorstel van het bestuur was dus aan genomen en zal dit de liquidatie op zich nemen. Nog werd aangenomen zonder discussie olJ stemmjng het voorstel tot machtiging var. liquidateuren tot het verrichten van alle da« den van beheer en eigendom, töti het -inhen van de door de leden verplichte stortingen, tot het aangaan van zoodanige schikkingen, als zij in het belang der liquidatie geraden zullen achten en in het algemeen alle han delingen voor de liquidatie noodig of daar mede verband houdende. Hierna werd de vergadering, die na heft tumult in den aanvang een rustig verloop had, gesloten. Na afloop stond de voorzitter, de heer Wél- leman, ons nog een onderhoud toe en verze kerde hij nog eens uitdrukkelijk, dat z.i. aan het coöperatieve idee door het gevallen be sluit een groote knak is toegebracht. De slag is dus gevallen in het voordeel van hen, die voor alles opheffing der fabriek, al thans der vereeniging wenschten. Ware tje beslissing anders gevallen en ook nu, evenals op 25 Februari, niet het noodzakelijk aantali stemmen verkregen, dan zou de geschiedenis nog langer hebben geduurd, want de voor mannen der leden, die verkoop wilden, liepen reeds met nieuwe plannen, in casu een po ging tot wijziging der statuten, rond. BRESKENS. De afdeeling Breskens van Volksonderwijs heeft haar jaarlijksclien feest- en propagan das vond in het gebouw Suinojo gehouden, Toen de spreker, de heer Klaas de Vries, al gemeen secretaris van de vereeniging Voiksi onderwijs op het podium verscheen, was do zaal met een 400-tal belangstellenden ge vuld. Spreker, wiens liefde voor de openbare school met den dag toeneemt, wist op tref fende wijze de openbare school te verdedigen tegenover het sectarisch onderwijs. Een dank*

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1