TWEEDE BLAD DE DERDE VERKEERSCONFERENTIE. FEUILLETON ANTHONY MARSTON DOLENDE RIDDER 17) LUCHTVAART van de Dinsdag tl Maart 1930. No. 59, Gisterenmiddag vereenigden zich op ujt- noodiging van Ged, Staten een aantal per sonen van onderscheidene verkeersinstellin- gen in Zeeland en daarbij belanghebbende colleges en personen in een der zalen van het Provinciaal gebouw te Middelburg, ter be spreking van verkeersaangelegenheden in Zeeland. De voorzitter, de heer jhr. mr. J. W. Quar- 3es van Ufford, Commissaris der Koningin, opende de conferentie met een woord van welkom tot de aanwezigen, wier aantal niet zoo groet was als beide vorige jaren, en spe ciaal tot den vertegenwoordiger van de Spoorwegmaatschappij Ter Neuzen—Gent, die toont een. open oog te hebben voor de belan gen van het reizend publiek, Hij geeft daar door een goed voorbeeld aan de Nederland- sche Spoorwegmaatschappij, Verder tot den inspecteur en den adjunct-inspecteur der p. T. T„ welke tak van dienst ook een groot belang bij het verkeer heefttot de afge- vaardigdeii van de Kamers van Koophandel, waarbij spr. dank brengt aan de Kamer te Ter Neuzen voor de waardevolle adviezen van haar ontvangentot den vertegenwoor diger van de Stoomvaartmaatschappij „Zee land", die toont een echte Vaderlandsche, maar ook een Zeeuwsche lijn te zijn. Waar het reeds de derde verkeersconferentie is, meent spr. het doel bekend te mogen achten, het klachtenbureau is weer geopend. Spr. zegt, dat in verband met het spoedig moeten vertrekken van den vertegenwoordiger van GentTer Neuzen, deze maatschappij het eerst zal worden besproken, ten tweede de bootdiensten, resp. die op de Wester- Schelde en die op de Ooster-Schelde ten derde de veerdiensten ten vierde de spoor- en tramwegen ten vijfde de wegen in het algemeen ten zesde de autobusdiensten en ten zevende alle andere verkeersbelangen. Spr. deelde ten slotte mede, dat een tele gram was ingekomen van den vertegenwoor diger van de maatschappij MechelenTer Neuzen, dat hij door een misverstand de boot te Ter Neuzen heeft gemist en dus niet ter conferentie kon komen. Hierna werd het eerste punt ter sprake gebracht en kon de vertegenwoordiger van GentTer Neuzen op een paar korte vragen antwoorden, dat binnenkort het deel op Bel gisch grondgebied door de Belgische Spoor wegen wordt overgenomen. Wat er met het deel der lijn op Nederlandsch gebied zal ge beuren, is nog niet te zeggen, wellicht neemt MechelenTer Neuzen het over. De datum van overname is waarschijnlijk voor het Bel gisch deel 1 Mei, maar officieel is niets be kend. Spr. kan dus alleen toezeggen even- tueele wenschen over aansluiting bij Selzaete te willen overbrengen aan de Belgische Staatsspoorwegen. De voorzitter bracht dank voor die toezeg ging, waarvan gaarne gebruik zal worden ge maakt. Hierna kwamen de bootdiensten op de Westerschelde aan de orde. De heer N. J, Harte, secretaris van de Ka mer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaan- deren te Ter Neuzen, zeide, dat hij geen klachten heeft over te brengen, bij verschil lende gelegenheden heeft de Kamer advie zen uitgebracht en spr. hoopt op goede oplos singen naar aanleiding daarvan. Toch is er ten opzichte van iets zekere vrees en dat wel van den dienst Vlissingen—Ter Neuzen. De wijze waarop bij verschillende gelegen heden en onlangs ook door den minister over Een verhaal uit den tijd van den Spaanschen Successie-Oorlog. Naar het Engelsch van MORÏCE GERARD. Toen hij rondkeek ontdekte hij bij het üichtscliijnsel uit de smidse £e omtrekken van een meisjesgezichtzelfs de vage indruk die hij van het gezicht kreeg deed hem zien óat het meisje buitengewoon mooi was. Een fijn gezicht met mooi-gevormde glanzende oogen en een fijne slanke hals kwamen uit een eenvoudig boerinnenkleedom haar hoofd had ze een rooden zakdoek gebonden haar voeten waren bloot onder haar korten rokvandaar dat hij haar nadering niet had gehoord. Wat is er Wat wil je vroeg hij. Ze keek hem met haar groote, lichtende oogen ernstig aan. Hulp, meneer Ik smeek u om mij te helpen. Om *s hemelswil, wijs me niet af Terwijl ze sprak hoorden zij''iemand aan komen. De hand van het meisje, die nog op Marston's arm lag, beefde geweldig. Wees meer niet bang dat is mijn die naar die uit de stad terugkomt. Hjj had de voetstappen herkend van Mark dien hij elk oogenblik verwachtte. Goddank, zuchtte het meisje met einde- looze verlichting. jfk dacht dat het.... dezen dienst gesproken werd, heeft angst voor het behoud doen ontstaan. Toen op 29 Mei van het vorige jaar gevraagd werd even- tueele opmerkingen te maken, kon de Kamer niet bevroeden, dat men in die richting ging met dien dienst. Men zou dus hier een ver slechtering krijgen, in plaats van een ver betering, waarnaar toch algemeen gestreefd wordt. Alles wordt gedaan om verbeteringen te verkrijgen voor Walzoorden, Hansweert, Hoedekenskerke, Vlissingen en Breskens, en de lijn Ter NeuzenVlissingen voldcet ook niet alleen aan een behoefte, maar is wel degelijk een algemeen verkeersbelang, ook na haar ruim 100-jarig bestaan. Het is dan ook pijnlijk, dat waar Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen niet met verkeersmiddelen overvoerd is, er te Breskens stemmen opgaan, die meenen, dat Ter NeuzenVlissingen wel kan worden op geheven, terwijl er juist geen lijn is, die beter voorzien is dan Vlissingen—Breskens, terwijl men tracht dit nog steeds te verbeteren. Spr. meent dan ook, dat men op hetgeen met de lijn Vlissingen—-Ter Neuzen gebeurt, goed moet toezien en er rekening mede moet houden, wat de gevolgen van opheffing zou den zijn. Vooral ook voor het vrachtvervoer. In 1929 werden van Vlissingen naar Ter Neu zen 18.500 en omgekeerd 5600 zendingen ver zonden. Vlissingen is juist een rustige plaats voor laden en lossen. De gelegenheid Vlis singenGoesHoedekenskerkeTer Neuzen brengt meer overladen met zich. Sneltram men tusschen Ter Neuzen en Breskens be staan niet en zullen er ook wel niet kunnen komen zonder groote offers ook van de open bare lichamen, waardoor de bezuiniging op de bootdiensten teniet zou worden gedaan, Het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen met 27000 inwoners heeft goede verbindingen, maar alleen het land van Axel telt 29000 in woners en heeft er dan toch ook recht op, terwijl de bevolking van het Oostelijk deel nog veel grooter is. Ook de aansluiting te Borsselen, in den zak van Zuid-Beveland, is van groote beteekenis. Spr. hoopt dat Ged. Staten deze belangen niet uit het oog zullen verliezen. De voorzatter zegt, dat er zeker rekening mede zal worden gehouden. De dienst Vlis singenTer Neuzen is herhaaldelijk bij Ged. Staten ter sprake gekomen, doch de tyd is nog niet gekomen voor een beslissing en de dienst blijft dus nu nog bestaan. De burgemeester van Ter Neuzen, de heer Huizinga, ondersteunt gaarne het betoog van den heer Harte en stelt ook prijs op het be houd van deze directe lijn met Walcheren, o.a. omdat te Middelburg het provinciaal be stuur is gevestigd en ook de rechtbank. De beslissing berust ten slotte bij het Provinciaal college, maar toch meent spr. dat deze lijn niet kan worden gemist. De heer Van Melle uit Goes vraagt, of het niet mogelijk is de eerste boot Vlissingen Ter Neuzen wat Jater te laten vertrekken, op dat zij, die uit Goes vroeg te Ter Neuzen wil len zijn, met den -locaaltrein- te Borsselen aansluiting kunnen krijgen. De heer De Jonge, directeur van den Wes- terscheldedienst, zegt, dat die. boot juist ver vroegd is op verzoek van Gent—Ter Neuzen en van de P. T. T. De heer Groeneyk, inspecteur der P.T.T., zegt, dat de vervroeging in het belang is van een groot deel van Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren ten opzichte der postverbinding. De heer Van Melle vraagt of dan de locaal- trein niet eerder kan rijden. De heer Grocneijk zegt, dat dit niet kan, omdat de raad van toezicht op de Spoorwe gen reeds accoord heeft getroffen met de P. T. T. en dan komt er geen verandering meer in. Daarmede in verband brengt spr. de wenschelijkheid naar voren, dat deze confe renties gehouden worden voor die tusschen genoemde lichamen. De voorzitter meent, dat Ged. Staten daar mede in het vervolg gaarne rekening zullen houden. De heer Van Melle Dus dan maar wachten tot het volgende jaar. De heer jhr. Boreel, vertegenwoordiger van de stoomvaart-maatsch. „Zeeland", brengt dank voor het doen varen van een speciale fruitboot Ter NeuzenVlissingen met produc ten van. de veiling te Ter Neuzen voor de Fagan verscheen, maar bleef oogenblikke- lijk stilstaan toen hij zag dat zijn heer niet alleen was. Hij was wel een beetje verbaasd over het tooneeltje dat hij zag, want zijn meester was niet van hetzelfde kaliber als de meeste officieren. Zeg maar wat ik voor je doen kan. Je kunt alles vertellenik heb geen geheimen voor mijn dienaar. U moet mij helpen, herhaalde ze. Ik zag u drie dagen geleden door Alstadt rijden; uw vriendelijk gezicht viel mij direct op. Maar ik had niet kunnen denken dat ik nog eens een beroep op uw hulp zou moeten doen. Ze snikte. Ik wil graag voor je doen wat ik kan, antwoordde Anthony vriendelijk, maar ik moet toch eerst weten wat je van me wilt, nietwaar Mijn vader, schreide het meisje, ze hebben hem meegenomen naar de vesting daar zullen ze hem nu wel op de pijnbank leggen en de afloopde afloop Ze brak opeens af en trad radeloos snik kend ter zijde. Kom kind, niet direct den moed ver liezen Ik houd zooveel van hem, jammerde ze, hij is vader en moeder tegelijk voor me geweest. Och meneer, red hem toch, red hem toch, red hem als u kunt. Waarom is je vader gevangen genomen Waarvan wordt hij beschuldigd Het is majoor Voltman, fluisterde zij gejaagd, terwijl ze angstig rondkeek alsof de boomen haar hooren konden. Wie is majoor Voltman Weet u dat liïet.Het meisje scheen „Zeeland"-booten. Spr. vraagt of ook in het komend seizoen zulk een boot zal worden in gelegd. De voorzitter antwoordt, dat daartoe -reeds besloten is. De heer Groeneijk vraagt hoe het nu gaat met de wijziging van den dienst Vlissingen Breskens op Zondag. De voorzitter zegt, dat deze zaak nog bij den minister is, ook voor den loopenden win- terdienst. Thans komt de Oosterscheldédienst aan de orde en wijst de heer M. Laernoes, vice-voor- zitter der Kamer van Koophandel te Middel burg, op den droeven toestand van de aan legplaats te Zierikzee, waar hij wel gezien heeft hoe men martelen moet om auto's ge lost of geladen te krijgen: De voorzitter deelt mede, dat de ponton waarschijnlijk in 1932 zal kunnen worden ge legd. Bij de veren vraagt de heer Groeneijk of de veerdienst rekening zal kunnen houden met een wijziging, die in den locaalspoorweg- diensfc komt. De heer De Bruijne, directeur van den Oos- terscheldedienst zegt, dat dit reeds in over weging is. Bij de tramdiensten vraagt de heer jhr. Bcreel in verband met excursies van de „Zeeland", of het al bekend is of de tram men naar de Belgische badplaatsen weer zoo zullen loopen als verleden jaar. De heer De Jonge zegt, dat dit nog niet bekend is. Bij de wegen vraagt de heer Windt van Merlcesteijn, of de weg Ter NeuzenAxel Roodesluis niet verbeterd kan worden. Hij meent te weten dat België dan een verbree- den weg tot Moerbeke zal doen aansluiten. De voorzitter zegt, dat dit afhangt van de bereidwilligheid van dé directe belanghebben den om 25 der kosten te dragen, terwijl de heer Harte opmerkt, dat het geld anders voor andere wegen wordt besteed. De heer Huizinga zegt, onlangs te Axel als zijn persoonlijke meening naar voren te hebben gebracht, dat men steun moet zoeken bij de gemeenten, die meer het algemeen be lang op het oog zullen hebben dan de polders. Hij zou willen, dat de polders óf uitgeschakeld of facultatief werden gesteld. De voorzitter twijfelt niet of Ter Neuzen zal dan het voorbeeld geven. De heer Huizinga zegt dit niet te kunnen toezeggen, maar hij gelooft het wel als men maar in deze richting blijft werken. Bij de autobussen, wijst de heer Laernoes er op, dat de bus VlissingenWolphaarts- dijksche veer meermalen overvol zit, onlangs nog op een Zondag, toen er voetballers moes ten vervoerd worden. Men kan ook over Goes gaan, maar dan komt men weer in een bus, want de locaaltrein komt aan het veer als de boot reeds vertrokken is. De voorzitter zegt dat er bij het college nimmer klachten in dezen geest zijn ontvan gen, maar zegt onderzoek toe. De heer Duvekot uit Goes, klaagt over minder goede verbinding vanuit Zierikzee na aankomst der boot met overig Schouwen, waarvan o.a. handelsreizigers moeilijkheden ondervinden. De voorzitter zegt overweging toe. De heer W. J. Cremer zegt namens de R. T. M., dat de tram, die op Schouwen ligt, rekening moet houden met aansluitingen op Rotterdam. Voor een autobusbedrijf op Schouwen, om in de leemte te voorzien, is de concessie aan de R. T. M. geweigerd. De heer Harte bepleit nog eens om den autobusdienst Breskens—Brugge ook voor het verbaasd. Dat is de commandant van de vesting en hij is zoo-... zoo.... Zoo wat Zoo hard Zoo wreed Zoo onverzette lijk Er is hier niemand zooals hij, behalve uzelf, meneer. Ik heb nog nooit zoo'n grooten man gezien in het fort haten ze hem en in Alstadt en overal in den omtrek. Maar je hebt me nog altijd niet verteld wat de reden is van de gevangenneming van je vader. Ze zeggen dat hij een spion is. Van wien? Anthony raakte in verbazing. Van den grooten Engelschen generaal. Van den hertog van Marlborough Ja meneer, ik geloof wel dat hij zoo heet. Marston lachte. Dat is geen rare historie. De hertog heeft geen spionnen noodigdie weet zelf meer dan een ander hem vertellen kan. Natuurlijk is het ook niet waar, meneer, want mijn vader heeft zich nooit met derge lijke dingen ingelaten. Hü is groentenkwee- ker en houtskoolbrander aan den rand van het bosch. We brengen groenten en vruchten naar de vestinghy of ik, of allebei waren eiken dag gewoon om met wat we leveren moesten. Ze sloeg de oogen neer en zei verlegen Ik ben verloofd met korporaal Gotlich hy is een Hollander en is bij de bezetting van de vesting. Hoe kbmt een Hollander onder den keurvorst te dienen Hjj is grootgebracht in Ratisbon door een tantezijn ouders zijn allebei gestorven toen hij nog heel jong waszoo is het geko lokaalverkeer te bestemmen, vooral voor be zoek op een dag heen en weer is dit van groot belang, o.a. voor plaatsen als Oostburg en Aardenburg. De voorzitter zegt, dat de concession naris dan moet beginnen wijziging der concessie te verzoeken. De heer J. C. Krijger zegt, dat te Goes steeds voldoende bussen gereed staan voor de boot. Uit de vergadering wordt nog opgemerkt, dat de autobushouder Van Liere des morgens een bus van de Loskade te Middelburg naar Goes laat rijden 5 minuten voor het officieele vertrek van de Markt, waar dan ook een bus van hem staat. De voorzitter zeide een onderzoek toe. Nadat nog namens de middenstandsvereeni- gingen te Goes dank was gebracht voor de verbeteringen in den veerdienst Wolphaarts- dijkKortgene, werd de vergadering door den Commissaris der Koningin gesloten. Industrie-en Huishoudschool te Middelburg. In het gebouw van bovengenoemde school werd gisterenmiddag, onder voorzitterschap van mevrouw Dumon Takvan Trigt, de al- gemeene vergadering gehouden van de Ver- eeniging Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. De secretaresse, mevrouw HartmanWis se, bracht het verslag over 1929 uit, waaraan wij het volgende ontleenen Op 1 Januari 1929 telde de school 128 dag leerlingen, 40 leerlingen op de cursussen en 207 op de avondcursusen, totaal 375, tegen 335 op 1 Januari 1928. Na 1 Januari 1929 kwam nog op school 1 leerling voor het vol ledige onderwijs. In het Voorjaar van 1929 werden voor de tweede maal cursussen aan meergegoeden gegeven zij werden bezocht door 35 leerlingen. Er werden vervolg-avondcursussen gegeven in costuumnaaien aan 57 en in koken aan 8 jeerlngen. In het geheel is dus gedurende het schooljaar 1928/29 onderwijs gegeven aan 476 leerlingen tégen 413 in het vorige school jaar. Aan het einde van het schooljaar wer den diploma's uitgereikt en wel 10 voor huis houdster 2 voor hulp in de huishouding 5 voor costuumnaaister 2 voor linnennaaister 2 diploma's A costuumnaaien van de ge slaagden bleven er 6 op school. Het staats examen voor de akte nuttige handwerken werd met goed gevolg afgelegd door 6 leer lingen en het staatsexamen voor de akte fraaie handwerken door 1 leerlinge. Aan het bsgin van den cursus 1929/30 wa ren voor volledig onderwijs ingeschreven 133 leerlingen, van wie 47 uit gemeenten buiten Middelburg' en wel Vlissingen 17. Souburg 8. Koudekerke 11, Westkapelle 1, Arnemuiden 2. Veere 2, Nieuwland 1, Serooskerke 2, St. Laurens 1, Domburg 1, Meliskerke 1- Vijf leerlingen waren kosteloos toegelaten en 2 tegen verminderd schoolgeld. Aan dé cur sussen voor meergegoeden namen bij den aanvang van 1929/30 15 leerlingen deel. Voor ce avond-cursussen 1929 30 meldden zich 259 leerlingen bij den aanvang aan. Vóór 31 De cember hebben 5 leerlingen van het volledig onderwas de school verlaten en bedroeg het totaal aantal leerlingen op 31 December 402 tegen 375 op 31 December 1928. In de plaats van mej. E. Reckman. wier tijdelijke aanstelling aan de school op 31 Augustus een einde nam, werd met ingang van 1 September voor den tijd van een jaar men dat hü zich heeft laten aanwerven en nu de wapens draagt tegen zijn eigen volk. Ik, begrijp het kind; Nu heeft hü er ze ker spijt van Jacobzoo heet hühaat majoor Voltman al zoolang als de majoor comman dant van de vesting is. Nu haat hij hem i\og veel meer dan vroeger. Om wat hü met je vader gedaan heeft Het meisje boog het hoofd zoo diep, dat Anthony alleen nog maar de roode zakdoek zag. Neen meneer, het is om mij. De majoor probeerde me te kussenhü kuste mij werkelijken wilde me dwingen hem ook te kussenHet meisje hief het hoofd in eens op. Ik beet hem Hij loopt nu met een verbonden hand. Marston lachte hartelijk. Plink zoo meisje, riep hij. En wat deed de majoor Dat gebeurde gisteren. Vandaag is mijn vader gearresteerd als spion. Wat een duivelsche gemeenheid Anthony's neiging om te lachen was hem geheel vergaan. Jacob heeft mü verteld, toen ik aan de achterdeur was om wat te hooren, dat mijn vader zal.... dat hü zal Anthony legde zijn hand op haar schouder. Den moed niet verliezen. Het is nog zoo ver nietJe vader leeft voorlooplg nog en we zullen wel eens zien wat we er aan kun nen doen. Hü sloeg zyn blik op paar de vesting, die er grimmig en onheilspellend uitzageen donkere steenmassa tegen een grauwe lucht. Hij had voldoende ervaring om te beseffen benoemd tot leerares in lingerienaaien mej. A. J. Nienhuis. Aan de plannen voor den bouw eener nieuwe school, waarvan in het verslag over 1921 melding is gemaakt, werd de bodem ingeslagen door de mededeeling van den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen van 5 October 1923, dat van schoolbouw niets kon komen en dat het be stuur met de destüds in gebruik zijnde loka len zich moest behelpen. Daarop heeft het bestuur in 1924 van de gemeente in huur genomen het schoolgebouw aan de Ververij- straat. Naar gelang het getal leerlingen zich uitbreidde, deden de bezwaren, verbonden aan het gebruik van twee gebouwen, zich in toenemende mate gelden. Het bestuur bleef uitzien naar een betere gelegenheid en mocht die ten slotte verwerven toen het be stuur der Godshuizen zich bereid verklaarde, het Burgerweeshuis aan het Molenwater, dat buiten gebruik zou komen, aan het bestuur te verkoopen. Na breedvoerige corresponden tie en besprekingen, werd medewerking van den minister verkregen. De architect A. L. J. Goethaïs te Veere heeft in overleg met bestuur, inspectrice en directrice plannen ontworpen, die na ver schillende van rijkswege aangebrachte wijzi gingen. goedkeuring verwierven. Aannemer v/erd de heer F. Camerling te Dordrecht voor 92.000. Totaal is noodig 200.000. die de Rijksverzekeringsbank aan de vereeniging heeft geleend tegen eeh rente van 4% met een looptijd van 40 jaar, te voldoen met 40 annuïtieten van 5.62967 dus met een bedrag van 11.259.34, betaalbaar op 1 Maart 1931, voor het laatst op 1 Maart 1970. Overeenkomstig de voorwaarden, waarop in 1917 het gebouw in de St. Pietersraat is aan gekocht, heeft het bestuur dit aan het rijk oangeboden.Bü brief van 7 Februari jl. heeft de minister van onderwüs verklaard, het perceel ten behoeve van het rük aan te koo- pen voor den kostprüs (koopsom en over drachtskosten) van 7271.85. De geldmiddelen gaven ook in 1929 geen aanleiding tot byzondere opmerkingen. Aan opneming van 10.000. die in 1924 als geld- leening werden geboekt, bestond ook nu geen behoefte. Evenals vorig jaar werd een goed bezochte tentoonstelling gehouden. Door verschillende leerlingen werd een demonstratie van Mag- gi's producten en een lezing met film van de firmaVan Houten bijgewoond Aan het ein de van het schooljaar werd met alle leerlin gen een zeer goed geslaagd schoolreisje ge maakt naar Knocke en Blankenberghe. "Wederom werden dit jaar cursussen In de buitengemeenten Vlissingen en Breskens ge houden. Zü werden gegeven van half Febru ari tot Juli en van September tot half Fe- .bruari. De cursus in Breskens moest met in gang van 1 September worden opgeheven, daar zich een te klein antal leerlingen had aangemeld. De cursus te Vlissingen werd be zocht door 128, die te Breskens door 24, sa men 152 leerlingen. De ontvangsten te Vlissingen beliepen resp. 1187.74 en 956.921/2 en te Breskens resp. 595.48 en 4.73.15. De penningmeesteres, mevrouw Alberts— Salberg, deed mededeeling van de cijfers der rekening over 1929. Deze bedroeg in ontvang en uitgaaf 52.634.18, met subsidies van het rük ad 29.051.32 en van de gemeente 12.450.561/,. De aftredende bestuursleden, mej. M. Cal- lenfels, mevr. S. van Deinse—Brouerius van Nidek, mevr. H. Turk—Snouck Hurgronje en mej. C. M. Verheij, werden herkozen. Onze vliegvelden. Op Schiphol,de luchthaven van Amster dam, bedroeg gedurende Februari het aantal aankomsten en vertrekken van vliegtuigen van het regelmatig burgerluchtverkeer 231, van militaire vliegtuigen van leger en marine 306 en van extra vliegtuigen 10. Teven6 had den er 101 vluchten plaats met vliegtuigen van de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfa- briek. dat de redding van een gevangene uit zulk een sterke plaats niet bepaald een gemakke lijke opdracht was. Zijn mannen had hü weggestuurd en om het alleen te doen. hoog stens met de hulp van Fagan, grensde wer kelijk aan het onmogelijke- Maar „onmoge lijk," was ten slotte een woord dat in Mar ston's woordenboek niet voorkwam, vooral niet als een zwakke, onrechtvaardig-behan- delde vrouw zün hulp inriep. Het probleem is hoe we erin moeten komen, zei Anthony in zichzelf, maar zoo luid dat de anderen het konden verstaan. Ik denk dat ik daérvoor wel zorgen kan, zei het meisje dat Anna Geuer bleek te heeten gretig, mijn verloofdè zal bij den achteringang zijn en opendoen als ik klop. Dan is één moeilykheid overwonnen, riep Anthony uit. Alles tintelde reeds aan hem bü de gedachte aan het avontuur en dan nog wel een voor zulk een rechtvaardige zaak Ik zal zorgen dat uw paard goed ver zorgd wordt, meneer. Bü wie Bü Mendel, den smidhü is een vriend van mün vader en hü wacht alleen maar...» Zü hield op alsof zü bang was om te veel te zeggen. Waarop wacht hy Marston voelde dat er meer achter dit al les zat dan het meisje verteld had. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 5