'UROLI VENUS ei ander TRANSPOST gevraagd GEBRS. FRANCKE, WISSELKOERSEN STOOMVAARTLIJNEN WEERBERICHT ADVERTENTIEN en roodheid, pukkeltjes orden weggenomen door langzaam daalde, werd het In de politie moest enkele onmacht gevallen toe. Ir nam de inspecteur vaal poord, die namens het ge- Ede, een krans met lin. |dezer gemeente, blauw en legde. Istuur," zeide hij, „in het Jemeester, heeft mij ■als bewijs van deelneming I 1 gemeente Ede is gebeurd, woord aan ds. A. Drost, Herv. gemeente te Am- Ie overledene oud-catechi- llm 130 „Uit diepten roep en vervolgens vers |I. In knoopte Ds. Drost zjjn I lie hij met zeer ontroerde jiing, zoo zeide hij, hebben ijding ontvangen, hoe Tine Jan. Het heeft ons door i jhet slaat ons en verplet-1 leken geleden heb ik mijn Inog gesproken. 1 hoe zij het maakte en ze I van haar mooie werk In ftr wat is hetgeen ik thans Ds. Drost met door tra in vergelijking met de ge- kin, waaruit zij komt, haai' peder, haar zuster, die In ■roer. lijk om nu te zwijgen, om gorden, om uit te roepen: Jtil gezet tot God", ■al Zondagmorgen in den Jrepen hebben, dat ik niet (zingen Psalm 42, gevolgd raadsel van Zijn leidin-1 |at dat vreeselijke kon e van de donkerte in het J den dader van het mis- |r niet om te oordeelen. ■justitie, zullen wel is waa Iver den man, die de mis-1 wat is dat tegenover bet f hem oordeelt. Jans niet verdiepen In het! mensch, dat "isde taak 1 ^r zonde is de dood. Deze I mogen niet oordeelen en Jt mysterie van het Kruis I scheiden van de liefde j |in Christus Jezus onzen I piet te doen met een God, maar met een overwin- keeft gezegdDie in mij II ware hij ook gestorven. |is in God alleen. door moordenaarshand. (jpgevangen in Gods arm. vervolgens woorden van I in het bijzonder tot de f nachtig was den 1 Iter mee te maken, lo zeide spreker, met een j roet maar met een bede, l pote barmhartigheid allen I posten zal met Zijn licht I hij ten slotte het „Onze namens de naaste fami- Jjke woorden, waarna de I |edene namens de familie I de belangstelling die de zijden in deze dagen on- zijn die uit nieuwsgierig- naar ook weet ik, dat ve- un deelneming te kennen hij dank aan het i Ede, voor zijn bewijs I ïezen dag. Tevens dankte olitie en al degenen, die adden geschaard voor het >ek, zoo zeide spr. dat wij t Huis met zijn vele wo* vinden. Een ding weten i is bij haar vader, dien i naaste vriendinnen van iden daarna bloemen op ertrokken was is de me- ngs de groeve getrokken, en groet brengende aan -offer werd van moorde- daanslag hii -enavond is het slachtof anslag in de bosschen te 26-jarige C. A. van Oir- vustzijn te zijn gekomen, heeft aan de marechaus- ientenis afgelegd. vechtpartijen. ondag op Maandag heb- verschillende ernstige gehad, waarbij geducht ruik gemaakt. Een der zoo zwaar gewond, dat luis moest worden ver hebben het ook danig waarbij een hunner een Is»odanigen slag op het hoofd kreeg dat hij I jen slotte eveneens naar een ziekenhuis I jjjQggt worden vervoerd. Toch hadden de >rs na de vechtpartij met hun respec- tieve vrouwen nog eerst genoeglijk een I kopje koffie gedronken. De gewonde persoon 1de zich echter onwel en bleek de klap I ernstiger te zijn toegekomen dan aanvanke lijk werd gedacht. „Een aanranding. Zaterdag- avond begaf zich een twintig-jarige jonge- i van Castricum, waar hij den avond had I doorgebracht bij zijn verloofde, per rijwiel huiswaarts naar het naburige Heemskerk. Nog voor het passeeren van de gemeente- I grens ter hoogte van den z.g. Heimweg werd I hij onverhoeds beetgepakt door een zich tus schen de boomen bevindenden persoon, die I hem van het rijwiel afrukte en zijn geld ver- I langde. De aangerande, die zich gelukkig op I de been had kunnen houden, gaf hem echter I een paar opstoppers en kon, daar de aanran- I der tegen een boom viel, bij den tweeden slag zijn rijwiel grijpen en er vandoor trekken. Thuis gekomen zag hij er erg ontdaan uit. In van direct naar de politie te gaan, I werd alles op zijn beloop gelaten, terwijl eerst den volgenden morgen aangifte plaats had. I Dat toen niet veel meer te onderzoeken was laat zich begrijpen. Het signalement van den dader is als volgtLeeftijd ongeveer 25 jaar, I schraal postuur, lang ongeveer 1.75 M., I draagt manchesterpak, lage zwarte schoenen, lange overjas, geruite pet diep in de I oogen getrokken. De dader moet beslist van I de verkochte opstoppers letsel ontvangen I hebben in zijn gezicht. --Door zijn zoon gedood. I De 20-jarige boekbinder Fritz Hager uit Weissenstadt, in het Fichtelgebergte, wien door zyn vader de toegang tot het ouderlijk huis was ontzegd, wegens wangedrag, kwam gisteren ondanks het verbod in de ouderlijke woning. Het kwam tot een hoogloopende ruzie tusschen vader en zoon. Tijdens de woordenwisseling trok de zoon zijn revolver en loste vier schoten op zijn vader, dien hij doodelijk verwondde. Geluidsfilm op 2 0 0 0 meter hoogte. Eerstdaags zal het mogelijk zijn in de bioscoop de sensatie die het para chutespringen geeft, volkomen te doorleven. De parachutespringer Buschmeyer heeft dezer dagen tijdens een sprong zijn ondervindingen per draadlooze uitgezonden deze uitzending I werd» èn op de begane grond èn in de vlieg- I machine opgevangen en op een geluidsfilm Iegd. De eerste duizend voet deed |Buschmeyer de parachute niet opendoor ien lange, afrollende metalen draad bleef hij het het vliegtuig verbondenlater, toen de Iraad geheel afgewikkeld was, diende deze hls antenne voor den kleinen radiozender, die de parachutist op zijn rug meedroeg. In een I masker voor het gelaat was de microfoon aangebracht. Natuurlijk werd niet alleen het geluid vastgelegdvan beneden en van bo ven werden er tegelijk filmopnamen gemaakt. -Hongerdood in de wilder nis. „De West" ontleent aan een parti- j culier schrijven, gedateerd 10 Januari uit de I Graukreek „Hier zijn vijf menschen aan de zweiziekte overleden op het goudplacer van Gom. Drie I lijken waren reeds tot ontbinding overgegaan. Zij zjjn door boschwachter Sylman begraven. Van een ander hebben ze den schedel in een hangmat gevonden en overal op den grond de beenderen verzameld en daarna begraven. I Dat wil zeggen, dat de stinkvogels hierin hun rol hebben gespeeld." Het blad verneemt nog de volgende bijzon derheden. omtrent dit drama. Op het placer i bevond zich een twintigtal personen, aan wie het terrein in onderhuur was afgestaan. De hoofdonderhuurder was de heer Bergwijn. Het staat vast, dat er oorspronkelijk geen ge brek aan mondkost was. De zweiziekte trad op. De eerste die overleed was de heer Berg- j wijn. De leiding was toen overgenomen door I den onderhuurder Montroos. Toen er nog maar voor een week levensmiddelen aanwezig waren, besloot men op te breken. Onderweg bezweken twee arbeiders, terwijl twee Engel- schen wegens ziekte werden achtergelaten. Men hoopte hen van den post Graukreek nog j tijdig voedingsmiddelen te kunnen zenden. Bij aankomst der hulpexpeditie waren de Engel- schen helaas reeds overleden. Dit geval, zoo vervolgt het blad, is weer te beschouwen als een dier stille drama's, welke in Suriname's achterland maar al te vaak voorkomen, dikwijls zonder dat de buitenwe reld daarvan iets verneemt. Hetzelfde geval belicht echter ook de practijken, die in het boschbedrijf bestaan. Op de lijken werden nl. hoeveelheden van 36 tot 87 gram goud gevon den, die natuurlijk onrechtmatig aan den concessionaris waren onttrokken. Bankier (tot inbreker, dien hij bij zijn ge heel leege brandkast vindt) Hier heb je een tientje voor je moeite, maar hou dan je ïïiorid, hoor i Dame tot orgeldraaierMaar man, wat beteekent dat toch Dan draai je langzaam en dan weer sneller. OrgelmanDat kan ik u nou wel ver tellen, maar daar snapt u toch niks van. Dat ts mijn ziel, die ik in het spel leg. De doodslag te wolfaartsdijk. 's-GRAVENHAGE. Het gerechtshof alhier ^vestigde heden het vonnis van de recht- °ank te Middelburg, waarbij de 20-jarige kndbouwersknecht p. l. uit Wolfaartsdijk jegens doodslag gepleegd op 5 Juli 1929 op broer, tot 7 jaar gevangenisstraf met af trek van preventief, is veroordeeld, eerste kamer. 's-GRAVENHAGE. Voortgezet werd heden de behandeling der begrooting voor 1930. Aan de orde is Hoofdstuk II, over colleges van staat. De heer Hermans behandelt de ver goeding der Eerste Kamerleden. Volgens hem moet de niet-gefortuneerde van deze betrek king kunnen leven. De heer Van Lanschot wil niet ieder jaar deze zaak besproken zien. De heer Oudegeest acht het beneden de waardigheid der Eerste Kamer .de leden in vierde rangs hotels te laten logeeren. Minister De Geer acht Vergoeding voor verzuimden arbeid, naast verblijfkosten strij dig met de grondwet. Hoofdstuk II werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Hierna was aan de orde hoofdstuk finan ciën, waarbij mevr. Pothuis—Smit de kwestie der oud-gepensionneerden behandelde. De heer De Veer besprak de passen-con- trole en het brandgevaar voor rijksgebouwen. De heer Polak drong aan op behoorlijke toepassing van de natuurschoon-wet en af doende voorzieningen tegen brand in monu mentale gebouwen. De heer Ossendorp protesteerde tegen overplaatsing van belasting-kommiezen, die zich bemoeiden met de landarbeidersstaking in Groningen. Na de pauze behandelde de heer De Jong na-vordering met viervoudige verhooging van inkomstenbelasting, indien nieuwe bron nen zijn verkregen, doch niet in rekening zijn gebracht bij de aangifte. De heer Hermans protesteerde tegen het in rekening brengen als inkomsten van het genot van vrij vervoer op de spoorwegen en hetgeen men overhoudt van zijn vergoeding van verblijfkosten als lid van de Eerste Kamer. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. Het laatste hoofdstuk (marine) der Indische begrooting werd aan genomen met 59 tegen 32 stemmen. Toegestaan werd de interpellatie—De Vis ser over de werkloosheid. De interpellatie zal worden gehouden op een nader te bepalen dag. Verschillende wetsontwerpen komen voorts aan de orde. Bij het ontwerp betreffende de verbetering van- de haven van Vlissingen maakt de heer Van der Bilt eenige opmerkingen over de loodsgelden. Door daling van den franc wordt België eenzijdig bevoordeeld. Spreker wenscht daarover onderhandelingen met België. De heer Brautigam is sceptisch gestemd ten opzichte van de ontwikkelings-mogelijk- heid der Vlissingsche haven. De loodsgelden zijn te hoog en dienen in overeenstemming te worden gebracht met de in het buitenland geldende tarieven. De heer Krijger bepleit gelijkheid van de loodsgelden voor Nederland en België. De heer Bongaerts wenscht de loodsgelden te herzien, desnoods over de geheele linie. Minister Reymer merkt op dat voor scep ticisme nog geen plaats is. Als de haven ge reed is en concurreeren kan, zal er aanlei ding zijn een oordeel uit te spreken. De loodsgelden "hebben met het ontwerp niets te maken. Spreker is echter bereid in deze overleg te plegen met de ministers van defensie en van buitenlandsche zaken. Het ontwerp werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. DE VERPLICHTE ZIEKTEVERZEKERING. 's-GRAVENHAGE. Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Vos betreffende rechtsgeldigheid van het Kon. besluit van 3 Januari tot vaststelling van de premiën der verplichte ziekteverzekering, heeft minister Verschuur, hoewel ten deze geen strijd met art. 60 lid II der Ziektewet aanwezig ach tend, geantwoord zoo spoedig mogelijk een uitspraak van den bevoegden administratie ven rechter te doen uitlokken. de moord te stompwijk. 's-GRAVENHAGE. De Haagsche rechtbank heeft met 30 dagen verlengd de gevangen houding van B., verdacht van moord onder Stompwijk van den Voorburgschen manufac- turier Van den Drift. DE MOORD IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT. 's-GRAVENHAGE. Het Hof behandelde heden de zaak tegen den 43-jarigen koopman W. B. uit de Faber van Riemsdijkstraat te 's-Gravenhage, die door de Haagsche recht bank wegens het veroorzaken van dood door schuld, in casu door roekeloos en onvoorzich tig aftrekken van esen revolver dooden van zijn echtgenoote, veroordeeld was tot zes maanden gevangenissraf met vrijspraak van den primair ten laste gelegden moord, subs, doodslag op zijn echtgenoote. Het O. M. bij de rechtbank dat 12 jaar gevangenisstraf wegens doodslag had ge- eischt, had, evenals verdachte hooger beroep aangeteekend. Vanwege het O. M. bij het Hof waren he den 7 getuigen en 2 deskundigen opgeroepen en door den verdediger, mr. Bourlier, 18 ge tuigen. Evenals bij de behandeling voor de recht bank lieten sommige getuigen, w.o. een broer van het slachtoffer, zich in ongunsti- gen zin over den verdachte uit, waartegen over 2 kinderen van verdachte en verschil lende getuigen k décharge gunstige verkla ringen omtrent het gedrag van verdachte's vrouw en omtrent haar zorgen voor de huis houding aflegden, waarbij de beide kinderen nog mededeelden dat op den bewusten dag de moeder den vader gesard had, door psalm 77. DE GRUWELIJKE MOORD. ARNHEM. (V.D.) Naar wij vernemen is Jan Hoek, die door de Edensche politie is gear resteerd, als verdacht van den moord te heb ben gepleegd op mej. Koperberg, hedenmor gen naar Arnhem overgebracht en aldaar in het huis van bewaring ingesloten. ONGELUKKEN. ROTTERDAM. (V.D.) Een 40-jarige werk man heeft hedenmorgen in een der dokken van Wilton een vallend stuk ijzer op het hoofd gekregen. De man was direct dood. INBRAAK. ROTTERDAM. (V.D.) Hedennacht is in gebroken bij de firma R., engroshandel in op tische en fotografische artikelen aan den Steiger. Alle laden en kasten werden open gebroken. De inbrekers hebben verschillende artikelen meegenomen en uit een bureau J 1200 baar geld. Men vermoedt dat de die ven zich hebben laten insluiten. EEN VECHTPARTIJ. GRONINGEN. (V.D.) In den afgeloopen nacht heeft te Woltersum in een dorpsher berg na afloop van een landverhuring een vechtpartij plaats gehad tusschen een tweetal ongehuwde personen. Een gehuwd man kwam tusschenheide om de vechtenden te scheiden. Hij werd daarbij door een bierglas aan ae pols verwond. Omdat de polsslagader was ge raakt, is hj naar Groningen vervoerd. Zyn toestand is bevredigend. DE KONING VAN BELGIË NAAR EGYPTE VERTROKKEN. BRUSSEL. (V. D.) Koning Albert is van morgen met den minister van buitenlandsche zaken, Hyman, uit Brussel vertrokken naar Egypte, tot het afleggen van een teegnbezoek bij koning Foead, die hem daartoe had uit- genoodigd. DE DOUANE-CONFERENTIE. GENEVE. (V.D.) Hedenmorgen vond te Genève onder voorzitterschap van den heer H. Colyn een bijeenkomst plaats van verte genwoordigers van alle aan de douane-con ferentie deelnemende staten. Besloten werd de particuliere besprekingen tot Vrijdag a.s. te staken, teneinde de definitieve houding af te wachten van de Fransche en Italiaansclie delegaties, die zich beslist hebben uitgespro ken voor het sluiten van een wapenstilstand voor de douane-tarieven. verkiezingen in brazilië. LONDEN (V. D.) De definitieve uitslag van de verkiezingen om het presidentschap van de Braziliaansche republiek is nog niet bekend. Volgens de laatste officieele cijfers heeft de conservatieve candidaat, dr. Prestes, 600.069 stemmen behaald, terwijl de conservatieve candidaat voor het vice-presidentschap, Vital Soares, 656.221 stemmen heeft behaald. Volgens de officieele mededeelingen heeft de tegen-candidaat der vereenigde liberalen, Vargas, ongeveer 90.000 stemmen gekregen, doch van andere zijde wordt dit cijfer tegen gesproken en medegedeeld, dat particuliere tellingen zouden hebben uitgewezen, dat het op Vargas uitgebrachte aantal stemmen bijna zoo groot is als het stemn^enaantal voor dr. Prestes. DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCHLAND. BERLIJN (V. D.) Het heeft er veel van aisof de moeilijkheden in regeeringskringen een einde nemen en een regeeringscrisis kan worden vermeden. Zoover men den toestand kan overzien, hoopt het kabinet, dat heden morgen te 11 uur voor een beslissende zitting bijeenkomt, snel tot overeenstemming te kunnen komen op den grondslag van het gis teren door den rijksminister van financiën, dr. Moldenhauer, voorgestelde compromis. Dit voorstel houdt o.a. in aanvulling van de ontbrekende 100 millioen voor het instituut der werkloozenverzekering, het autonoom verklaren van dit instituut en het te mach tigen de bijdragen met 14 te verhoogen. Dr. Moldenhauer hoopt hierdoor een ver meerdering der inkomsten te krijgen van 70 millioen. De ontbrekende 30 millioen moeten gevonden worden uit het reservefonds van de bank voor industrie-obligaties. Over het nood- offer wordt ook in sociaal-democratische kringen niet meer gesproken, aangezien de tegenstand van de Duitsche volksparty tegen deze voor bepaalde lagen der bevolking gel dende extra-belasting te groot was. Ook het democratisch voorstel tot het aangaan van een gedwongen leening heeft men laten val len. Het zou dus mogelijk zijn dat de ver schillende vertegenwoordigers van het kabi net, afgeschrikt door het gevaar van een re geeringscrisis op de basis van dr. Molden- hauer's voorstellen tot overeenstemming ko men. Natuurlijk zullen dan daarna de frac ties te beslissen hebben. De centrum-fractie en de soc.-dem. Ryksdagfractie vergaderen reeds hedenmiddag te 2 uur. besprekingen tusschen tardieu en mac donald. LONDEN. (V.D.) Mac Donald heeft den Franschen premier Tardieu uitgenoodigd het a.s. weekend by hem op zijn buitenhuis te Chequers te komen doorbrengen. Tardieu wordt Zaterdagavond laat te Londen ver wacht en zal waarschijnlijk Maandag weer naar Parijs terugkeeren. De besprekingen tusschen de beide staatslieden zullen een particulier karakter dragen, aangezien Tar dieu geen deel uitmaakt van de delegatie, die einde dezer week weer te Londen wordt verwacht. Op het oogenblik is het zelfs nog niet zeker of Tardieu zelfs maar voor korten tijd aan de besprekingen der vlootconferen- tie zal deelnemen. de overstroomingen in frankrijk. PARIJS (V. D.) De overstroomingen in het Zuiden hebben catastrophale afmetingen aangenomen. Geheele landstreken zijn een voudig verdwenen, wijnbergen werden ver woest, spoordijken werden weggespoeld en woonhuizen stortten tengevolge van onder spoeling in. De tunnel van Valpes is halver wege vernield. Te Castres zyn 20 dooden, te Montauban 4, te Mazamet 2 en te Chaze 1. Brandweer, infanterie en pioniers verleenen hulp, doch het is dikwijls niet mogelijk de benarde plaatsen te naderen. Vele personen bevinden zich nog steeds in levensgevaar. In zonderheid in de omgeving van Castres is het niet mogelijk afdoendé hulp te verleenen. Uit de huizen weerklinkt overal hulpgeroep, doch het staat in den regel gelijk met een wan hoopsdaad, indien de bewoners zich per boot in den bruisenden stroom begeven. Aan den oever van de Agout is een huis ingestort zon der dat er later ook nog maar een spoor van teruggevonden werd. Een geheele electrische centrale is door de woedende watermassa's weggevaagd. Er zijn 10 soldaten door ver drinking om het leven gekomen. Van een verduurzaamde levensmiddelen- fabriek werd een 60-tal arbeiders geïsoleerd, zonder dat het mogelijk was hun hulp te ver leenen. De minister-president Tardieu heeft onver wijld instructie gegeven den slachtoffers van de overstroomingsramp alle hulp te verleenen, welke maar eenigszins mogelijk is. PARIJS. (V.D.) De laatste berichten om trent de overstroomingen in het Zuiden van Frankrijk luiden iets gunstiger. In de omge ving van de plaatsen Moissac, Carcasso en Albi, waar de overstroomingen het hevigst was is de regen dpgehouden. In de genoemde districten staan alle huizen onder water en z-J.i vele geheel door het water weggerukt. Volgens de verschillende berichten en ge ruchten moet het totaal aantal slachtoffers van de overstrooming meer dan 100 bedra gen. Uit Perpignan wordt gemeld dat het water eenigszins begint te vallen. Na de eer ste gift van y2 millioen, zal Tardieu voor stellen voor het geteisterde gebied een cre- diet van 30 millioen toe te staan. PARIJS. (V.D.) Uit Zuid-Frankrijk wordt gemeld, dat nieuwe streken zyn overstroomd door' het breken van een dijk bij Moissau. Verschillende huizen zijn ingestort en men zag geen mogelijkheid de bevolking te red den. Waarschijnlijk zijn ook hier weer velen verdronken. De bewoners redden zich zooveel mogelijk op de daken en wachten in dood- angst het moment af, dat het water ook daar boven zal zijn gestegen. Er spelen zich vree selijke tooneelen af. De verschillende berich ten, die van tusschen de 100 en 200 spreken, zijn tot nog toe niet bevestigd, EEN OPZIENBARENDE ONTDEKKING. BERLIJN. (V. D.) De ,3» Z. a. M." meldt Bij het conserveeren van eenige schilderijen in het museum te Kassei, heeft de conserva tor der staatscollecties, prof. dr. Luther, een opzienbarende ontdekking gedaan. Een doek, voorstellende een mansportret, dat tot nu toe aan den Hollandschen schilder C. de Vós werd toegeschreven, werd, toen de ver nislaag verwijderd werd, met zekerheid her kend als een jeugdwerk van Van Dyck. Toen van een Italiaansch doek de eerste verflaag verwijderd werd, kwam het portret van een heer vaü Tintoretto te voorschijn. Het bleek een der mooiste doeken van dezen schilder te zijn, die men -in Duitsche verzamelingen vindt. Tenslotte kwam na verwijdering van een overbodige verflaag vast te staan dat een doek, voorstellende de „Dronken Silenus", waaraan men reeds sedert 1880 twijfelde of liet van Rubens was, inderdaad door den Vlaamsqhen meester geschilderd is. TWIST OP EEN CARNAVALSBAL. LONDEN. (V.D.) Tijdens een carnavalsbal te Palma op het eiland Mallorca kregen Ara bieren twist met elkaar. Zij raakten handge meen en spoedig waren zy in een hevig ge vecht gewikkeld, dat bijna de afmeting van een slag aannam. Er werden 15 personen ge wond, van wie 8 ernstig. Noteering van heden, 5 Maart 1930, des nam. 2 uur (niet-officieel) Cheque-koersen. Koopen en Verkoopen. New-York 2.49%2.49i/2 Londen 12.12%—12.12%; Berlijn 5975259.53; Brussel 34.741/,—34.75% Parijs 9.75% -ƒ 9.76%. Bankpapier. Dollars 2.47%—2.49% Ponden 12.11 12.13% Marken 59.46—59.57 Bel gische Francs 34.43—34.78 Fransche Francs 9.72—9.80. „Abbekerk" (thuisr.) p. 4 Maart 's Land's End, Hamburg n. Liverpool „Andijk" (uitr.) 4 Maart van Port Soedan „Edam" 4 Maart te New-Orleans van Rott. .Hoogkerk" (uitr.) 3 Maart van Bombay „Johan de Witt 4 Maart te Batavia v. Amst. „Kambangan" (uitr.) 3 Maart te Sabang „Kertosono" (thuisr.) 4 Maart v. Singapore „Krakatau" (uitr.) 4 Maart te Antw. „Klipfontein" (thuisr.) 3 Maart te Genua „Kieldrecht" 3 Maart van Calcutta n. Rott» „Nijkerk" (uitr.) 2 Maart te Port Said „Oldekerk" (thuisr.) 2 Febr. te Dairen „Orania" (uitr.) 3 Maart van Lissabon „Ouderkerk" (thuisr.) p. 2 Maart Gibraltar „Poelau Bras" (thuisr.) p. 3 Maart Perim „Riouw" (uitr.) 4 Maart van Bombay Roepat" (thuïsra) 3 Maart van Colombo „Rotterdam" 4 Maart te Constantinopel „Rietfontein" (uitr.) 3 Maart te Dar es Salaam Salawati" (thuisr.) 4 Maart te Marseille „Sumatra" (thuisr.) 2 Maart te Lorenzo Marques „Schiekerk" (uitra) 3 Maart te Madras „Slamat" (uitr.) 4 Maart te Sabang „Vechtdijk" (uitr.) p. 4 Maart Gibraltar „Zosma" (uitr.) 3 Maart te Port Said Hoogste barometerstand 775.8 te Parijs. Laagste barometerstand 746.9 te Vardö. Verwachting tot den avond van 6 Maart Zwakke tot matige wind. Aanvankelijk uit Westelijke-, later meest uit Zuidelijke rich tingen. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tempera tuur. Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. Maart uur Donderdag 6 6.16 Vrijdag 7 6.17 Zaterdag 8 6.19 Hiermede geven wij kennis van de geboorte onzer Dochter EUGENIA MARIA JACOBA. C. GLERUM. P. A. GLERUM— GOMBERT. Vlissingen, 5 Maart 1930. Heden overleed na een I langdurig lijden onze innig j geliefde Man, Vader, Zoon, j Broeder, Behuwdbroeder en Oom, MATHIJS VIS, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 29 jaar. Uit aller naam, Wed. M. VIS—SNOEK. Vlissingen, 5 Maart 1930. Bonedijkestraat 23. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen bij het over lijden van onzen geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer J. M. DE ZWARTE, in leven gepens. Gezagvoerder bij den Prov. Stoombootdienst op de Westerschelde, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. J. M. DE ZWARTE— LOUWERSE. Vlissingen, 5 Maart 1930. Voor de vele blijken van be langstelling, vóór en bij ons hu welijk ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. VAN DER STAR. M. M. VAN DER STAR— FRANgOIS. AUFGEBOT. Die Ehe wollen miteinander eingehen 1. 2. der Bergmann ERNST SCHLAAK, wohnhaft in Bottrop, dieGERTRUD WEHNER, wohnhaft in Bottrop, vorher in'Vlissingen. Bottrop, den 3. Marz 1930. DER STANDESBEAMTE. VOOR RICHTING VLAARDINGEN OP TE LADEN 8 MAART A.S. KOOPJE- AAGJE DEKENSTRAAT 45.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 3