NOOTJES SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS De gemeenteraad te Venlo heeft met 10 te gen 8 stemmen besloten tot opheffing der voorjaarskermis, met ingang van 1931. Naast de kolenindustrie neemt in België de pluimveeteelt een zeer belangrijke plaats in. Er zyn 22 millicen kippen, die in 1S29 in het geheel 2.420.000.000 eieren hebben gelegd, waarvan 712 millioen eieren werden uitge voerd. In België waren in 1913 in gebruik 1300C motorvoertuigen, w.o. 7678 auto's, 1937 vracht auto's, en 3474 motorfietsen. In 1928 was het aantal gestegen tot 160.000 motorvoertuigen, waarvan 72869 auto's, 40000 vrachtauto's en 39000 motorrijwielen. Verder taxi's, autobus sen enz. Te lis in Stiermarken hadden zich vier scholieren, van 9 tot 13 jaar oud, op het Ijs van een beek gewaagd. Zij zakten er door en verdronken. Uit Grosseto wordt gemeld, dat een motor- lorrie, waarmee 40 mijnwerkers van hun werk uit de kopersyriet-mijn te Gavorrano in de nabijheid van Pollonica terugkeerden, in bot sing is gekomen met een trein. Er werden drie mijnwerkers gedood en de overige 37 al len gewond, van wie sommigen zeer ernstig. De wensch wordt uitgesproken, dat door die commissie meer dergelijke bijeenkomsten worden gehouden, welke den band tusschen leerlingen-commissie en leerlingen verster ken. Hulst 1180193D. Het is 750 jaar geleden dat de gemeente Hulst in Zeeuwsen-Vlaanderen stadsrechten verkreeg. Hulst wil zijn roemrijk verleden dit jaar herdenken. Het oude stadje, nog met zijn wallen en poorden, gelegen in Zeeuwsch Vlaanderen aan de Belgische grens, tegen woordig nauwelijks 4000 inwoners tellend, in de oudheid een vestingstadje dat meetelde. Ter herinnering aan de vele vroegere ge beurtenissen wil Hulst jubileeren en men hoopt op een beiaard, zooals ieder jubilaris een geschenk ontvangt. Vroeger is het steeds in het bezit van caril lons geweest, die echter telkens door branden in de 15e, löe, 17e en 19e eeuw versmolten zijn. SOUBURG. Woensdagavond werd in „Rehoboth" alhier een zanguitvoering gegeven door het kinder koor van de Chr. zangveresniging „Soli Deo Gloria" te Souburg, directeur de heer G. de Ru. Nadat de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, werd een blijkbaar met zorg gekozen programma heel goed afgewerkt. Het wekt onwillekeurig be wondering, wat onder goede leiding, met kin derstemmen te bereiken is. Vooral vielen zeer in den smaak „Avondlied" van S. van Milli- gen, zoomede „Bontekoe" van R. Hol en „Des Zomers" van Cath. van Rennes. Het luide applaus dat sommigen nummers ten deel viel was dan ook oorzaak dat zij nog eens gezon gen werden. Ook een paar duetten werden uitstekend vertolkt en met grooten bijval be loond. Eveneens vielen zeer in den smaak eenige reiendansen onder leiding van mej. Van Oorschot uit Vlissingen, die als herinne ring aan dezen avond een fraai boekwerk in ontvangst had te nemen. Den heer Van Ta- tenhove, die belangeloos de pianobegeleiding bij de oefeningen op zich had genomen werd een boekwerk aangeboden. De avond was een welverdiend succes voor den directeur. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud, bij Bosselaar Noordstraat A 6. RITTHEM. Gisterenavond hield de Chr. Hist, kiesver- eeniging haar algemeene jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.m. dat te Ritthem in 1929 het aantal stemmen op de Christ. Hist, candidaten voor de Twee de Kamer met 22 stemmen was gestegen en het getal 189 had bereikt. De penningmeester deed rekening en ver antwoording van zijn gehouden geldelijk be heer. De heeren M. Hoogesteger en B. J. de Meij werden met bijna algemeene stemmen als be stuurslid herkozen. Tot afgevaardigde naar de a.s. vergadering van de Kamerkringvereeniging Middelburg werd benoemd de heer M. Barentsen. Daarna hield de heer B. J. de Meij een lezing over het bestuur van ons land tijdens de Republiek. In het bijzonder werd besproken het bestuur van Zeeland, van de steden en van het platteland, voornamelijk van Ritthem. Hierop volgde een geanimeerde discussie. BIGGEKERKE. Woensdagavond hield de coöperatieve Boe renleenbank alhier haar 10e algemeene jaar vergadering onder leiding van den heer L. Si- monse, die een openingswoord sprak en in verband met het 10-jaig bestaan, wees op den gestadigen groei der bank in de afgeloopen jaren, waaruit bleek dat de bank hier ter plaatse goed gewerkt heeft en het vertrou wen in ruime mate heeft gewonnen. De kassier hield een uitgebreid overzicht, waarin het ontstaan, de ruime deelname en de goede inkomsten in het licht gesteld wer den ook 1929 was een goed jaar voor de bank geweest. Rekening en balans werden goedgekeurd, waaruit bleek, dat de winst be droeg 803.17, wat aan de reserve werd toe gevoegd. Herkozen werden als bestuurslid de heer M. Houterman, als lid van den raad van toezicht de heer C. Polderman en als plaats vervangende bestuursleden de heeren G. Wij nand en W. de Regt. Dezelfde rente blijft ge handhaafd 3.6 voor inlagen en 5 voor voorschotten. Uit alles bleek dat de bank ook hier ter plaatse een gewaardeerde instelling is, 24 van de 127 leden waren aanwezig, die op dezen gedenkavond goed onthaald werden. RECHTSZAKEN Beleediging. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den journalist te Doetinchem, die in „Het Volk" een artikel had geschreven, waardoor een inspecteur van politie te Doetinchem zich beleedigd achtte Verdachte was door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot f 300 boete. Het gerechtshof heeft hem met vernietiging van dit vonnis opnieuw veroordeeld wegens beleediging tct 100 subs, dertig dagen hechtenis. MARINE EN LEGER Blijkens een bij het departement van defen sie ingekomen telegram is Hr. Ms. torpedo- bootjager „Kortenaer", op weg naar Ned.- Oost-Indië, den 27sten dezer te Sabang aan gekomen. Hr. Ms. torpedobootjager „Witte de With", onlangs te Rotterdam in dienst gesteld, is, onder bevel van luitenant ter zee le klasse E. A. Vreede, in de buitenhaven van Nieuwediep aangekomen. Biljarten. Bij de te Barcelona ge speelde wedstrijden om het wereldkampioen schap biljarten heeft de Spanjaard Butron een serie gemaakt van 483 punten. Hij be haalde in een partij van 500 punten, die hy in 3 beurteh uitmaakte, een gemiddelde van 166.66. Onze landgenoot Dommering heeft in een partij met den Belg Moons een zeer poover figuur gemaakt. Moons maakte de partij van 500 punten uit in 10 beurten met een hoogste serie van 210 en een gemiddelde van 50, ter wijl Dommering slechts 27 punten behaalde met een serie van 13 en een gemiddelde van 21. In een andere partij sloeg Dommering een beter figuur. Deze partij won hij in 19 beurten met een hoogste serie van 162 en een gemiddelde van 26.35. AANBESTEDINGEN Door het dagelijksch bestuur van den Pol der Walcheren is gisteren aanbesteed a. Het leveren van eiken paalhout, gordin gen en kespen in 2 gelijke perceelen (be stek 3). Inschrijvers waren voor 1 perceelHout zagerij Felix Clercx, Helmond 3903.85 en J. C. v. d. Voort, Udenhoufc 3094 voor 2 perceelen Edw. Clercx, Boxtel 7383 firma J. H. Velven, Boxtel 7170 B. H. Clercx, Boxtel 6828 firma Raaymakers, Helmond 7134 en 6774 M. A. v. d. Eerden, Boxtel 6734. b. Het leveren van gecreosorteerde eiken palen, gordingen en kespen (bestek 2). InschrijversMorandolle, Rotterdam 4325 M. A. v. d. Eerden, Boxtel 4215 Ed. Clercx, Boxtel 4123 firma Joh. Raaymakers, Hel mond 4045 N.V. van Swaay Co., Den Bosch 3890 J. C. v. d. Voort, Udenhout 3764 firma J. H. Velven, Boxtel 3670 B. H. Clercx, Boxtel 3425 N.V. Maat schappij van Houtbereiding, Amsterdam 3378. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Tardieu heeft gisteren verscheidene parle mentsleden ontvangen. Hij begaf zich tegen den middag naar den president der republiek, om hem verslag uit te brengen en had met hem een onderhoud van een half uur. Tot de journalisten zeide Tardieu Alles gaat goed, ik zal mijn besprekingen vandaag en. morgen voortzetten, want ik ben nog niet aan de eigenlijke onderhandelingen toe. Ik zal den president vanmiddag om 3 uur nog een bezoek brengen. Wegens de ruim opgezette raadplegingen, waar Tardieu vóór de vorming van zyn kabi net toe overgaat, zegt men nu reeds, dat de crisis niet vóór Zaterdagavond of zelfs niet vóór Zondagochtend opgelost zal zijn. Door 84 van de 150 senatoren, die de fractie van de democratische en radicale linkerzijde uitmaken, en die men de streng radicale se natoren kan noemen, is een motie aangeno men, waarin zij zich solidair verklaren met de radicale Kamerfractie en hun medewer king weigeren aan een kabinet, onder leiding van Tardieu. De Kamerfractie der republikeinsch-demo- cratische vereeniging (Marin) heeft zich met algemeene stemmen uitgesproken voor de door den afgevaardigde Morinaud aanbevolen vorming van een interfractioneele groep, die alle republikeinen omvat, die de verantwoor delijkheid voor de regeering aanvaarden wil len en de republikeinsche grondwet erkennen. Naar verder verteld wordt, zal Tardieu eerst morgen om 3 uur bij Doumergue ver schijnen om hem verslag uit te brengen over zijn besprekingen. DE VLAAMSCHE KWESTIE. Gisterenmiddag heeft bij de artikelsgewijzp bespreking van het wetsvoorstel tot vervlaam- sching der hoogeschool van Gent de Belgische Kamer met 154 stemmen tegen 10 en 6 ont houdingen artikel 1 goedgekeurd, dat luidt Met ingang van het academisch jaar 1930 —1931 zal het onderwijs in de hoogeschool van Gent gegeven worden in de Vlaamsche taal, die ook de bestuurstaal van de hooge school zal zijn. Deze stemming, waardoor na juist honderd jaar Belgische onafhankelijkheid de Vlamin gen die de overwegende meerderheid der Bel gische bevolking uitmaken, een eigen hooge school krijgen, werd met applaus op de meer- derheidsbanken en ook op de meeste oppo- sitiebanken begroet. DE ENGELSCHE MIJNWET. Het liberale amendement op de mijnwet is door het Lagerhuis met 280 tegen 271 stem men verworpen, zoodat de regeering voor de tweede maal bij de behandeling van de wet een meerderheid heeft gekregen, zij het een zeer geringe. Bij de stemming in December bedroeg de meerderheid der regeering, zooals men zich herinneren zal, 8 stemmen. Vandaag hebben zich bij die stemming enkele liberalen ont houden, terwijl de conservatieven niet volle dig waren opgekomen. Bij de beraadslagingen voor de stemming hield Lloyd George een rede om het liberale amendement te verdedigen. Hij verklaarde hierbij dat de mijnwet in haar tegenwoordi- gen vorm daarop neerkomt dat ook mijnen, die niet rationeel geëxploiteerd worden, door deze wet gésteund worden. VOOR EEN REPUBLIEK IN SPANJE. Uit Madrid wordt gemeld, dat de vroegere conservatieve minister-president Sanchez^ Guerra, gisterenavond voor een overvu'.d huis een rede heeft gehouden, waarbij bijna alle bekende politici aanwezig waren. Guerra begon met er op te wijzen, dat hij slechts voor zich persoonlijk sprak. Hij wees op de moeilijkheden waarin het land, na den dood van Alphens XII verkeerde. De koninklijke familie stond toen herhaaldelijk gereed om te vertrekken. De regeeringscrisis werd echter door de constitutioneele koningin Maria Christinè, opgelost, zonder eenige dictatoriale maatregelen. Sanchez Guerra betreurde de maatregelen van den dictator Primo de Rivera, omdat C:ze er toe hebben bijgedragen stemming te ma ken voor de republiek. Daarvoor is de koning verantwoordelijk, wiens executief orgaan Pri mo de Rivera was. De toekomst van Spanje hangt hiervan af of er constitutioneele ver kiezingen worden gehouden. Guerra verklaarde dat hij een constitutio neel monarchist en geen republikein is. Als Spanjaard heeft hij echter het recht te zeg gen, dat hij zich bij de republiek zou aan sluiten, indien het volk een republiek eischt. Na afloop van de vergadering trok een me nigte, van ettelijke duizenden met roode vlag gen door de straten om tegen de monarchie en den koning te demonstreeren. De politie dreef -ten slotte de menigte uiteen. DE GODSDIENSTVERVOLGING IN RUSLAND. Naar uit Berlijn: wordt gemeld heeft de ge nerale synode der Evangelistische kerk gis teren met algemeene stemmen met betrek king tot de kerkvervolging in Rusland een motie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat de synode met groote smart het lijden en den nood der christenen in Rusland ziet. Het betreft hier geen aangelegenheid van één enkel land, neen, het treft de geheele christenheid, als in Rusland de Zondag wordt afgeschaft, de godsdienstige opvoeding der kinderen onderdrukt en de godshuizen ge sloten worden. De synode roept de leden van de kerk op, om de vervolgde broeders in hun gebeden te gedenken en hen te helpen, waar dit mo gelijk is. Voorts is besloten op Zondag 9 Maart in alle kerken de vervolgden in Rusland te her denken. GRUWELIJKE MOORD. Op den Breukelerweg te Ede by Arnhem wandelde gisterenavond de 21-jarige mej. Boerwinkel, een leerling-verpleegster en wo nende te Bennekom, met de eveneens 21-ja- rige M. F. Koperberg, leerling-verpleegster te Velp en wonende te Arnhem. De meisjes werden op een gegeven oogenblik aangespro ken door een onbekend gebleven als heer ge kleed persoon, die haar dwong met hem mede te gaan naar het bosch en aldaar met mej. K. niet nader te noemen handelingen pleeg de. Er is vervolgens een worsteling ontstaan, waarbij de aanrander mej. K. met een drie kantig lang dolkmes steken in rug en polsen toebracht, aan dé gevolgen waarvan zij is bezweken. Mej. B. ontving aan beide handen wonden, doch zij kon nog de vlucht nemen, zy ontmoette onderweg den jachtopziener Rozenboom, aan wien zij het gebeurde mede deelde. Deze bracht haar in de woning van den arbeider Tetjer, terwijl onmiddellijk de politie gewaarschuwd werd. De dader van de laffe aanranding is ontkomen. Er werd on middellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij de politie te Ede geassisteerd werd door die van Bennekom, Oosterbeek en Wa- geningen, rijksveldwachters, jachtopzieners, marechaussee's en militaire politie. Tot ver in den omtrek worden de bosschen met po litiehonden afgezocht. De politie te Ede verzoekt allen die inlich tingen omtrent het gebeurde kunnen ver strekken, zich bij haar te vervoegen. Het sig nalement luidt als volgtmiddelmatige leng te, leeftijd 30 jaar, vuil grijs pak, plat boord en verfomfaaide zelfbinder, lage zwarte schoenen, lichte sokken, draagt een hoed. Mej. D. is voorloopig opgenomen door dr. van Ommen te Bennekom. Het lyk is over gebracht naar het ziekenhuis te Bennebroek. Het parket te Arnhem is gewaarschuwd. Het gebeurde heeft groote consternatie in de omliggende plaatsen verwekt. Nog giste renavond heeft het parket een onderzoek ter plaatse ingesteld. Uit Arnhem kwamen naar Ede de officier van justitie mr. E. van Rycke- vorsel, de rechter-commissaris mr. Hannema en de politie-deskundige dr. Hesseling. Deze heeren werden naar de plaats des misdrijfs door den inspecteur van politie te Ede ge voerd, waar een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Aan politiehonden werd lucht ge geven op het lijk en een zeker spoor werd gevolgd. Direct resultaat heeft het echter nog niet opgeleverd. Het spoor, dat de honden volgden, liep dood in het bosch. Het stoffelijk overschot van mej. K. is daarop door de politie in beslag genomen en zal voor het verrichten van een sectie naar Arnhem overgebracht worden. Mej. B. was intusschen naar het huis van dr. Arame te Bennekom overgebracht, waar zij voorloopig zal blijven. Het was gisteren avond onmogelijk haar een verhoor af te ne men. Het meisje was zeer overspannen en kon een betrekkelijk vaag signalement van den dader geven. Zij wist te vertellen dat, toen de man de beide meisjes aansprak, hij o.a. zeide „Ik ben een beetje gek." Hedenmorgen zal ze opnieuw door de po litie veihoord worden. Het parket uit Arnhem is tot gisterenavond laat te Bennekom geble ven. De omgeving is tot op verren afstand door de politie afgezocht en het onderzoek werd ook gedurende den nacht voortgezet. Om half 12 hedennacht was echter nog geen enkel spoor van den dader gevonden. De plaats van het misdrijf is door de politie af gezet te voorkomen dat eventueele spo ren van den dader zullen verdwijnen. De po litie te Ede heeft nog gisterenavond een be looning van ƒ100 uitgeloofd aan degene(n) die nadere inlichtingen omtrent den dader kunnen verstrekken. Reeds hebben zich eeni ge personen aangemeld, die meenen den man in den loop van den dag in de omgeving te hebben gezien.' Deze aanwijzingen zijn even wel vaag, maar worden nauwkeurig onder zocht. Vanmorgen te half 8 heeft de justitie het onderzoek in den gröwelijken moord hervat. De officier van justitie mr. E. van Rijcke- vorssel, de rechtër-commissaris, mr. H. Han nema en de politie-scheikundige, dr. Hesse- link, uit Arnhem, begaven zich in gezelschap van den inspecteur van politie uit Ede, den heer Hoolsman, opnieuw naar de plaats van het misdrijf. Gedurende den nacht was het lijk van de verslagene gedekt door een wit laken onder politiebewaking achtergebleven. Vanmorgen werden opnieuw foto's gemaakt en andere onderzoekingen, die kunnen leiden tot de ontdekking van den dader, verricht. Van den dader was nog geen spoor ontdekt. Eenige personen, die gisterenavond in ver band met deze zaak werden aangehpuden, moesten onmiddellijk weer op vrije voeten worden gesteld. Om half 11 was het onder zoek in het bosch nog niet geëindigd. Na het onderzoek wordt het lijk naar Arnhem ver voerd. (Zie „Braad en Lucht".) Geld gestoien bij wisse len? De kassier van het belastingkantoor aan de Boompjes te Rotterdam heeft by de politie aangifte gedaan dat Woensdag twee kleurlingen voor zijn loket zijn verschenen, die een bankbiljet van ƒ1000 wilden gewis seld hebben. De kassier wisselde het bank biljet in met een bankbiljet van ƒ200 en verder met kleiner bankpapier. De kleurlin gen wilden toen graag de 200 ook gewisseld hebben, maar dat was den kassier onmogelijk. De mannen vroegen toen hun bankbiljet van 1000 terug en zij gaven het papieren geld weer over. Kort nadat de mannen weg waren miste de kassier ƒ200. De kleurlingen geven voor geen Neder- landsch te kunnen spreken. Zij zyn klein van gestalte. Een van hen is in een blauwe broek, met zwart jasje gekleed, de knder heeft een bruinen koffer bij zich. Een hevige brand. Gisteren avond om 7 uur is een felle brand uitgebro ken in de boerdery van den heer Kruithof aan den Zuidendyk te Dubbeldam. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, waarvan een zoon ziek te bed lag, in allerijl moest vluchten. Ook de aangrenzende schuur, die 60.000 K.G. hooi bevatte, vatte vlam. De toestand werd toen gevaarlyk, omdat zich naast de brandende boerdery een petroleum- opslagplaats bevindt. Het vuur verminderde echter in kracht, zoodat het belendende per ceel gespaard bleef. Twee paarden en een hit, die niet tijdig genoeg gered konden wor den, kwamen in de vlammen om. De boerderij is grootendeels uitgebrand en de schuur is totaal vernield. De Dordtsche brandweer was reeds om tien minuten over zeven ter plaatse, doch de burgemeester van Dubbeldam wenschte van de aangeboden hulp geen ge bruik te maken. De brandweer van Dubbel dam verscheen om kwart voor acht, toen tegen de laaiende vuurzee niets meer was uit te richten. Om 9 uur was men den brand meester. De oorzaak is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Brutale oplichting. Dezer dagen is mevr. de wed. K. te Ouderkerk aan den Amstel de dupe geworden van een han- digen oplichter. In den morgen nl. vervoegde zich aan haar woning een naar schatting I8-jarig persoon, die haar verzocht een be drag van 25 te willen meegeven voor haar zoon die op een bankierskantoor te Amster dam werkzaam is. Mevr. K., die zulks ver dacht voorkwam, vroeg den jongeling of hij hiervoor geen briefje had medegekregen, waarop hy antwoordde, dat zulks wel in het voornemen van haar zoon gelegen had, maar hij hiervoor geen gelegenheid meer had, aangezien het op het kantoor juist druk was. Het bedrag was noodig voor het doen van betalingen, waarvoor hy had mede te nemen. Mevr. K. gaf hierna het verzoek gevolg. Toen des avonds de zoon thuis kwam, bi- deze van een dergelijke opdracht niets weten. Geluidsfilm in treljj en op schepen. Men weet l Hamburg-Amerika lyn, als eerste trans; tische scheepvaartonderneming, haar nieu- mailboot „Hamburg" van een Tobis geluiJ filmtoestel heeft laten voorzien. Het te- heel wat voeten in de aarde gehad voor n een constructie had gevonden, die aan de b' zondere eischen, die sbheepvaart stelt, r deed. En een geheele reeks van nieuwe v dingen en patenten werd bij dit eene proy tieapparaat toegepast. Thans is men dus rj ver gekomen, dat de passagiers op volle r 's middags tusschen lunch en Five o'clock van de nieuwste geluidsfilms zullen kui genieten. In Amerika is men nog verder gegaan, groote afstanden daar hebben de spoorv^ ondernemingen ertoe gebracht alle mogelij amusementen voor hun reizigers te bedenk zooals trouwens het gemak van den rei: in de Unie over het algemeen beter behartt wordt dan dat hier in Europa het geval Een van de sneltreinen tusschen Los Angel en Chicago is thans voorzien van een rijtii waarin onderweg geluidsfilm-voorstelling gegeven worden, zoodat ds reizigers kunnen korten met het luisteren naar et! lijke „O sweetie", „O Baby", Honey Aanslag op een spoorwe Te Bad Suiza in Thuringen is door k ren een aanslag op den spoorweg gepieeg hadden een grooten ijzeren staaf op de n gelegd en die bovendien met steenen fc' zwaard. Een lorrie, die de.lyn controleer' ontspoorde, doordien men de hindernis e tijdig bemerkte. De inzittenden werden uit lorrie geslinger en licht gewond. Een rei gerstrein, die kort daarop passeerde, kon n tijdig tot stoppen worden gebracht, Alligators en huil 1- vensgewoonten. Omtrent Ier en gewoonten van vele in het wild lever dieren, zelfs de meest alledaagsche, is r weinig bekend. Dit geldt natuurlijk voor die dieren, die min of meer teruggetro ken leven. Een Amerikaansche geleerde de? naar de „N. R. Ct." meldt, iets n.ee omtre alligators, die vroeger in vele streken Amerika buitengemeen veelvuldig voorkw men, maar de laatste jaren door de jacht, men op hen maakt hoe langer hoe meer aantal afnemen en in de uitgebreidheid v het door hen bewoonde gebied beperkt s den, zoodat zelfs in de staten Louisana beschermingsmaatregelen voor behoud van deze dieren zyn getroffen. De alligator leeft in moerassen, waar zyn holen maakt. Deze bereikt hy doors onder water gelegen ingang. Het j leger ligt boven den waterspiegel. Den win' brengt hij in dit hol slapende door. Alleen zeer warme streken houden deze dieren g: winterslaap. Ook als het koel is trekken gators zich in hun holen terug. De me:, eieren worden in Juni gelegd. Het wilt maakt een nest, dat zy in den bodem g met gras en planten bekleedt en dan d haar eieren deponeert. Rottende bladeren compost worden over het legsel heengespiei waardoor broeien optreedt. Het aantal eier: dat men per nest aantreft, varieert van 20 60. Als de jongen uitkomen, gaan zij tersto' naar het water toe en brengt de moeder h naar haar hol. Alligators groeien langzaam. Eeij lens van 10 voet wordt pas na 10 jaar bereikt. H voedsel van den alligator bestaat in hoofdz uit kreeften en krabben, die in holen ley en daar deze vegetarisch voedsel gebruik; voor den landbouw schadelyk kunnen word; Ook schadelijke insecten en spinnen eten met graagte, terwijl de visschen die zij t zich nemen in hoofdzaak beboeren tot soorten, die geen handelswaarde bezitten, door hun roofzuchtige gewoonten door visschers ongaarne worden gezien. In vele opzichten zyn de alligators dus nuttige dieren te beschouwen. Hun huid; zijn een kostbaar handelsartikel op verschillende plaatsen in Amerika is r reeds begonnen met het oprichten van gator-farms, waarin deze dieren voor n* verkrijgen van de huiden worden Hij bracht zyn eerste bezoek aan i schoonvader in spe. Voordat ik nujn goedkeuring hecht M jullie verloving, zou ik eerst wel eens wMe: weten, welk inkomen je zult hebben. Dat zal zoo ongeveer zes duizend i zyn. O, dat is mooi. Met de vyf duizend, ik mijn dochter als jaargeld zal geven, i dat.... Neem me niet kwalijk, maar clie hst er al by geteld. Directeur Hebt u vanavond iets spe< aals te doen, juffrouw Ratel? Typiste (hoopvol) Neen, meneer!^ Directeur Dan hoop ik, dat u i eens op tyd bent DE SUIKERFABRIEK „ZEELAND" MIDDELBURG. Het bestuur der coöpera tieve suikerfabriek „Zeeland" besloot in e|j heden gehouden vergadering de leden in^ gelegenheid te stellen om zich door een r" rendum uit te spreken voor of tegen vastf ling van een regeling, waarby een totaa^ 25000 K.G. bieten per aandeel moeten V" p geleverd. Dit referendum behoeft slechts enkele gen te duren.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 2