500 300 150 100 25 DONDERDAG 27 FEBRUARI EERSTE BLAD 68e «Jo&rgang 1930 fint F. UI DE UII GE Ir, Kalslriü Sl-iO. Vlissingen, lelel. ID Pislietoin DGVtl Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR Stads- en Provincienieuws BUITENLAND i Vervolg orgelconcert. 7^ E Bandeloozen, van Jo 1 Cursus Maleisch. 8.10 Le. 1 medewerking door tw*e I Na afloop persberichten. M10.35 Morgenwijding' 1 Gramofoonmuziek. 12,20 Ïytel met zijn octet. 1.20— [oor P. Foort. 2.50 Uitzen- 3.20 Ve per uit de West. 15 Concert. D. Maretta, so- Ibariton. A. Brown's kwin- rtje. 6.20 Voorlezing. 6.35 6.55 Marktberichten. 7.00 ■kkwartet. 7.20 en 7.35 Le. orkest. 8.55 Lezing. 9.05 0.05 Nieuwsberichten. 10.25 Dansmuziek, kris", 1725 M. 12.5O~2.20 4.05 Concert. 6.55 en 7.10 8.20 Concert, orkest en so. IM. 6.20—7.20. 9.50—10.45 Inmuziek. 12.25 Orkestcon- kestconcert. 7.208.20 Car* orkest, koor en jongens- (or en bas. Spreker. 8.20— pal, orkestconcert. M. 11.20—1.20 Con- 1 fest. 7.35—9.35 Concert, or- fcres. 9.50—12.20 Dansmu- 5.20 Trio-concert. 6.55 I 8.20 Heruitzending van Concertgebouw te Am- - 6.15—10.05 Lezingen en 2.15 Gramofoonmuziek ;en. 1.20—1.50 Gramofoon- Lezingen. 3.504.50 Con- —7.35 Lezingen. 7.35 „Ge- hoorspel van Anton hau. 8.20 „Von heute auf L bedrijf van Max Blonda. ■n tot 11.50 dansmuziek. IBERICHTEN 26 Februari 1930. Ihouden groente- en fruit- volgende prijzen besteed; ct.pondsperen 12 a 13 'aris 15 a 16 ct.gieser Landsberger reinetten ;n 17 a 20 ct.grauwzoet sur 8 a 13 ct.reine d'or dlefleur 8 a 14 ct.erm- ox Oranje pipping 16 ct. koolrapen V/2 a 2 ct.; jet.; witlof 8 a 15 ct. roode kool 6 a 7 ct.;' alles per K.G.kipeleren boerekool 4 a 4i/2 ct.; ':4 ct.savoye kool 2t/2 s ik selderie V/2 a 2 ct. ;iden per bos spruitktyp- ïldsla 27 ct.andijvie 72 |\ARTLIJNEN p. 25 Febr. Vlissingen 25 Febr. Kaap del Armi te Soerabaja v. Eott. p 27 Febr. 12 u. te Rot- 25 Febr. te Sabang r.) 25 Febr. te Suez 25 Febr .te Antw. p. 24 Febr. Ouessant 23 Febr. v. Kaapstad r. van Amst. n. Batavia (den" (thuisr.) 24 Febr. r.) 25 Febr. te Port Said te Napels, New-York 24 Febr. van Madras r.) p. 25 Febr. Perim Febr. van Tanger Febr. te Genua 25 Febr. Borkum naar Febr. Ouessant Febr. van Colombo Febr. v.Rio de Janeiro ^TE VLISSINGEN 1.03 13.22 tJ.M. 1.33 13.55 iNo. 4© Auto's, Fietsen fcrtulge". |>ruari uur 27 6.03 28 6.05 h ND A |ermakelijkheden, ingen, enz. Dagelijks voorstelling, pagelyks voorstelling, 8 geen voorstelling). |iri. Liefdadigheids- tgebouw, 8.15 uur. Feestvergadering Ned. 3, „de Oude Vriend- |- Propaganda-kunst- Blindenvereeniging, 5 uur. [lburg. uitvoering Pantomime- wburg, 8 uur. VLÏSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk t 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regbl.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 repel? 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenet Polis, zij" GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen Gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun- j ne besluiten van 25 Februari 1930 le. aan de N.V. v.h. Koninklijke Zeeuwsche Stoom-Chemïsche Wasscherij en Ververij „Volharding" te Vlissingen vergunning is I verleend tot het uitbreiden van de bestaande I wasscherij en ververij en het bijplaatsen van Cornwall stoomketel met een verwarmd Gppervlak van 45 M2 een centrifuge een v;aschmachine een vierrollenmangel en een kettingdroogapparaat in het perceel kada straal bekend Gemeente Vlissingen, Sectie B No. 951, plaatselijk gemerkt Singelweg nr. 15 2e. aan de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij te Middelburg vergunning is verleend tot het uitbreiden der electrische centrale door het bijplaatsen van een turbine-installatie in het perceel kada- 1 bekend Gemeente Vlissingen, Sectie B I No. 1195, plaatselijk gemerkt Koningsweg I nr. 37 3e. aan A. J. BRUGGE en J. M. VAN HEE, itihier, vergunning is verleend tot het uit breiden van de bestaande smederij, door het ■ijplaatsen van een electro-motor van 2 P.K. J ingebouwd aan een vervoerbare snel-boor- I machine in de perceelen kadastraal bekend f gemeente Vlissingen Sectie E Nos. 843 en 527, plaatselijk gemerkt Slijkstraat nos. 17 m 19; 4e. aan P. HERMAN, alhier, vergunning is verïeend tot het uitbreiden van de bestaan de bakkerij, door het bijplaatsen van een amandel-pelmachine met deegkneedmachine met ingebouwden electro-motor van 1 P.K., in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A No. 3470, plaatselijk ge merkt Singelweg nr. 32. Vlissingen, 27 Februari 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. liilllllllllllllllllilillllillllllllllllll»^ M» m Kent U reeds onze wasch, berekend per Kilo? DROOG TOE 25 ct. PERS-OPMAAK 30 ct. MANGELOPMAAK35 ct. Alie wasschen blijven streng gese pareerd en behoeven NIET gemerkt. Voor kleine wasschen en voor hen, die van het Kilo-tarief geen gebruik wenschen te maken, berekenen we ook oer stuk. BMWilfWIlI SINGEL I. Tel. r0 laiWIllllIimm VLISSINGEN, 27 FEBRUARI. Propaganda-Kunstavond Zeeuwsche Blindenvereeniging. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van deze vereeniging om een kleine toelichting te geven over haar programma. Het muzika le gedeelte wordt verzorgd door den blinden Pianist, den heer C. A. Verlinde en door een orkes onder leiding van Theo Höfelein. De heer Verlinde speelt Zwei Lieder ohne Worte van Felix Mendelssohn—Bartholdy (1809—1847). Deze kunstenaar verrijkte de klavierliteratuur, met het „Lied ohne Worte". Deze liederen (acht deelen) verwierven door hun fijnheid, sierlijkheid en innerlijke waar- öe zoo'n grooten bijval, dat daardoor als het ware een nieuwe kunstvorm geschapen werd, v^elke navolging vond bij Schumann, Kul- fak e.a. Voorts zal de pianist terf gehoore krengen „Der einsame Wanderer" van E. H. Grieg (1843—1907), den Noorschen compo nist van universeele beteekenis, wiens kla verstukken een verdiende belangstelling genieten. Van dit hoofd der Noorsche musici zal het orkest 'uitvoeren den bekenden Huldi- gingsmarsch en twee elegische melodieën Herzwunden en Letzter Frühling, die even eens tot het vaste repertoire behooren. Wij ders bevat het program de melodieuse Ouverture van de romantische volksopera „Het Gouden Kruis" van Ignaz Brüll (1846— 1907) benevens een Kwartet voor 4 violen van J. Hellmesberger. Dergelijke composities hooren we veel te weinig op onze concerten, vandaar dat we deze keuze zeer zeker toe juichen. Joseph Hellmesberger (18281893) was een bekend violist en evenals zijn min der bekenden broeder Georg, leerling van hun vader Georg Hellmesberger (1800 1873). Hij bekleedde te Weenen een voor aanstaande positie en was sinds 1851 leêraar en directeur van het conservatorium en concertmeester in het hoforkest. Als kwar tetspeler is hij beroemd, terwijl verschillen de composities van hem het licht zagen. Zijn zoon Joseph hield de traditie van de familie in eere, hij was evenzoo een gezien violist en leeraar. De vermaarde violist Fritz Kreis- ler is van 18821885 een van de leerlingen van J. Hellmesberger Sr. geweest. Door den bondspropagandist, den heer Joh. van den Berg uit Oosterbeek zal een rede gehouden worden over„Maar één uitweg". Wij meenen goed te doen op te wekken tot bijwoning van dezen avond, Maandag 3 Maart in het Concertgebouw, teneinde de blinden aldus te steunen in hun strijd naar lotsverbetering. O. Vereeniging ter bevordering der belangen van Slechthoorendcn. De afdeeling Vlissingen van de Vereeni ging ter bevordering der belangen van Slechthoorenden heeft haar jaarvergadering gehouden, die °wegens ziekte van vele leden maar matig bezocht was. De agenda werd vlug afgewerkt, waarna de aanwezigen ver gast werden op een prachtig trio van Niels Gaade voor piano, viool en cello. Daarna zong een bas eenige mooie Hollandsche lie deren. Na afloop werd, zooals gebruikelijk, de sjoelbak te voorschijn gehaald en een geanimeerd spelletje besloot den avond. Damesvereeniging „Eerste Hulp". „Transport-colonne" Ned. Roode Kruis. Deze vereenigingen geven Donderdag 6 Maart een uitvoering in het Concertgebouw, waarbij een afwisselend program zal wor den afgewerkt. Het practische nut van deze instellingen zal gedemonstreerd worden door verband leggen en gefingeerde ongevallen, terwijl ook een gas-aanval uit de lucht in scène wordt gezet.' Laten we hopen, dat dit onmensehelijk gedoe nooit tot werkelijkheid wordtVan de tableaux mag de „Onbe waakte overweg" helaas wel actueel heeten. Ook dezen avond wordt het nuttige met het aangename vereenigd, vandaar dat naast enkele zangnummers mede een blijspel in één bedrijf „Mijnheer Sul" zal worden ver tolkt, terwijl het orkest onder leiding van mej. M. de Hondt zijn medewerking ver leent. Alzoo voor „elek wat wils". In onze Tydinghal. Door de zeesleepboot „Witte Zee" van L Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst is de tinbaggermolen „Plaber" op sleeptouw ge nomen, met bestemming naar Banka. Een tweetal foto's gemaakt bij Hoek van Holland. Wij geven ook een foto van de aanbieding- van het petitionnement voor de demping van het Rokin te Amsterdam. Men is begonnen het destijds by Hoek van Holland gestrande stoomschip „Christian Michielsen" te slopen. Wij geven een tweetal plaatjes van het slooperswerk. Een paard op hol geslagen. Hedenmorgen is in de'Kasteelstraat een voor een groentewagen gespannen paard op hol geslagen. De voerman viel van zijn wagen, doch bekwam geen letsel. In de Glacisstraat werd het paard gegrepen, na eerst door de Van Dishoeckstraat gehold te zijn. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Düefstal by den brand in de sociëteit „de Vergenoeging" te Middelburg. Bij het begin van den brand in de socië teit „de Vergenoeging" te Middelburg op den 19en Februari werden door verschillende personen pogingen aangewend een en ander nog te redden en dit ten deele met succes. Aan die redding nam ook deel de 21-jarige I. de R. alhier, die verschillende door hem geredde voorwerpen afgaf, maar een gouden armband horloge van den heer Lagaaij, den pachter der sociëteit, achter hield. Dit is voor de politie aanleiding geworden om de R., die reeds op zeer jeugdigen leeftijd met de politie en door haar met het rijksopvoe dingsgesticht kennis maakte en ook later o.a. tijdens zijn militairen dienst blijk gaf het verschil tusschen „mijn en dijn" niet volko men te begrijpen, aan te houden. Het hor loge werd op hem bevonden en zgn. had hij vergeten het af te geven. De jonge man, met wien ook de politie te Enschedé nog iets heeft af te rekenen, zal aan de justitie wor den voorgeleid. Weer een begin van brand te Middelburg. In een der perceelen in de Lange Delft te Middelburg, die bij den grooten brand op 7 December ernstig beschadigd werden, n.1. den winkel van de firma Meinsma, is heden morgen weer een begin van brand ontstaan. Een der bewoonsters was in de keuken bezig met' het yerrichten van werkzaamheden, waarbij gasoline gebruikt werd. Ofschoon zij op een behoorlijken afstand van de kachel verwijderd was, vatte de gasoline toch vlam. waarbij de bewoonster vrij ernstige brand wonden aan het gelaat opliep. De ter plaatse surveilleerende politie-agent heeft met eenige burgers den brand in den aanvang kunnen blusschen, hoewel nog vrij belangrijke schade is aangericht. De motorspuit no. I, die reeds-was uitge rukt, om zoo noodig hulp te verleenen, be hoefde niet in werking te worden gesteld. De visscherijen op de Zeeuwsche stroomen. De „Centrale van Vereenigingen en Perso neel in 's Rijks dienst" heeft een brochure uitgegeven over de visscheryen.op de Zeeuw sche stroomen, samengesteld door F. Perdok Hzn. Hij toont aan dat onder dit personeel epn zekere onrust heerscht, zoowel tengevolge van den diensttijd als de salaris-regeling. Schrij ver zegt dat er gerechtvaardigde ontevreden heid bestaat onder het personeel en hij zet- uitvoerig uiteen hoe deze uit den weg kan worden geruimd, door aan rechtmatige grie ven van het personeel tegemoet te komen. Besmettelijke ziekten. In de week van 16 tot en met 22 Februari zijn in onze provincie voorgekomen 4 gevallen van roodvonk, wftarvan 3 te St. Maartensdijk en 1. te Vlissingen. SOUBURG. Dinsdagavond had in „Rehoboth" een feesfvergadering plaats ter herdenking van het 25-jarig bestaan van de afdeeling Sou burg van den Chr. Nat. Werkmansbond. De voorzitter, de heer J. Willemse, opende de druk bezochte bijeenkomst met te laten zingen Psalm 119 1 en 9, waarna hij een gedeelte voorlas van Psalm 84 en voorging in gebed. Hierna schetste hij in het kort wat zich van de oprichting tot op heden heeft voorgedaan. Verder heette hij welkom den burgemeester en alle aanwezigen, waarna hij het woord gaf aan den secretaris^ die ons mededeelde dat de afdeeling op 2 Februari 1905 werd opgericht met 39 leden, welk getal thans 65 bedraagt. Verder memoreerde hij dat de heer Willemse van de oprichting af den voorzittershamer heeft gehanteerd, en gedurende deze 25 jaar slechts 5 vergade ringen heeft gemist, wat 1 maal in de 5 jaar beteekent, wat wel een prestatie is. De penningmeester deelde mede dat in het afgeloopen jaar is ontvangen 174.47 en uitgegeven 148.32, batig slot 26.15. Het batig slot ziekenfonds bedroeg 146.73. Hierna werd de voorzitter geluk gewenscht met zijn 25-jarig jubileum als voorzitter en hem dank gebracht voor alles wat hij voor de vereeniging gedaan heeft en werd hem een bloeiende Clyvia aangeboden, terwijl een ge lijk geschenk bezorgd was bij de vrouw van den penningmeester als blijk van waardee ring voor haar hulp bij het penningmeesters- werk, Hierna volgden felicitaties der ver schillende afgevaardigden van zustervere nigingen, waarbij de afgevaardigde van het hoofdbestuur onder een keurige toespraak namens dit hoofdbestuur een voorzitters hamer met inscriptie overhandigde. Vervolgens hield de heer Broen, bonds propagandist een rede, waarin hij het groote doel der vereeniging „Draagt elkanders las ten" uiteenzette. Een en ander werd afge wisseld met zang en het verstrekken van ververschingen, terwijl een leuk en goed ge speeld tooneelstukje, benevens een paar voordrachten er toe bijdroegen den avond recht gezellig te maken. De zaal was voor deze gelegenheid rijk versierd met bloemen. Op 92-jarigen leeftijd overleed te 's-Gra- venhage mevr. de Douairière Cornélie Marie Pauline Schorer van de Souburgen, geb. Van Kinschot, ambachtsvrouwe van Oost- en West-Souburg. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inhoud bij Beks, Nieuwe Vliss. weg C 179A. KERK- EN SCH09LNIEUWS De geloofsvervolging in Rusland. In de Koninginnekerk te Rotterdam heeft ds. F. J. Krop, predikant bij de Ned. Herv. gemeente aldaar, zijn gebed en predikatie in verband gebracht met de vreeselijke toe standen in Rusland. Nadat spreker een vurig gebed tot God had opgezonden, waarin hy de nooden van het Russische voïk aan Hem opdroeg, sprak hij vervolgens over de tekstwoorden uit Mattheus 16 verzen 13—18 en 21 en 24, over bet lijden en sterven van Christus en over het volgen van Hem. Een en ander werd door ds. Krop in ver band gebracht met den strijd, dien de Rus sische geloofsbroeders en zusters hebben te strijden. Deze toch worden op ontzettende Wijze vervolgd. Hetofficieele Russische re- geeringsorgaan „De Goddelooze" spreekt dan ook openlijk den vloek uit over allen, die den Christus belijden of nog eenigen vorm van godsdienst vertoonen. Spreker wees verder op de taak der Kerk en overheid. Een krachtig protest moet uit alle Christelijke landen worden gehoord. En al zegt men Wat zal het helpen Wij heb ben onze roeping in deze te verstaan en de overheden zijn geroepen aan het protest kracht by te zetten, opdat de regeering in Rusland zal verstaan dat de volkeren niet willen dat hun geloofsgenooten worden ver volgd. En als protesteeren niet helpt, dan wij hebben immers een Volkenbond des noods handelend optreden, in den geest van Cromwell, die eens zeide Bidt, maar houdt uw kruit droog. Voor de op 5 Maart in de Doeizaai te Rot terdam te houden protest-vergadering inzake de geloofsvervolging in Rusland, is de be langstelling zóó groot, dat ook in de Groote Kerk dien avond een byeenkomst zal wor den gehouden. De Luthersche Kerk in Zweden. In Protestantsche kringen is in den laat- sten tijd belangstelling gegroeid voor de ker- keluke toestanden in Zweden welke toestan den beheerscht worden door de Luthersche Landskerk. Deze belangstelling werd gewekt door het Stockholmer Kerkcongres en door Zweden's Nathan Söderblom. Als voornaamste factor in het Kerkelyke leven moet gewezen worden op een zeer groo te gehechtheid aan de oude Volkskerk. De macht der traditie speelt hier een groote rol Dit is met een zichtbaar voorbeeld te demon- streeren. Gedurende een bepaalden tyd in de vorige eeuw is men vrywel zonder piëteit te werlg gegaan ten opzichte van oude kerken welke niet meer gebruikt werden, gewaden schilderstukken en gebruiksvoorwerpen uit de kerken. Veel kostbaars ging daardoor verlo ren, Dit alles is nu anders geworden. De oude kerken, ook al worden ze niet weer in gebruik genomen, worden gerestaureerd. Dezen winter was in Stockholm een der grootste tentoon stellingen gewyd aan de oude kerkelijke kunst en trog zeer veel belangstelling. Deze feiten zyn karakteristiek voor de Zweedsche mentaliteit, waarin ruim plaats is voor waardeering van de oude landskerk, waarbu zich ook voegt een appreciatie van de geestelijke waarde der kerk. Het aantal der genen, die geen deel nemen aan de kerke- iyke handelingen, is daarom ook gering en het meerendeel daarvan zün nog dissenters. Een begrafenis zonder kerkelijke ceremonie is zeldzaamheid. Het aantal opgedoopten en dat dergenen, die niet ten Avondmaal komen, be draagt ongeveer vier procent van het leden- tal. Kardinaal Merry del Val f Kardinaal Merry del Val, oud-staatssecre taris van Paus Pius X, is gisteren na een zeer korte ongesteldheid overleden, Rahpael Merry del Val werd'den lOen October 1865 te Londen als zoon van den Spaanschen diplomaat Raphael Merry del Val geboren. Na zyn studies volbracht te hebben te Lónden, Namen, Brussel en Rome werd hij in 1888 priester gewyd Deri Wen April 1898 werd hij'tot titulair- aartsbisschop van Nicea benoemd en den 6en Mei ontving hy uit de handen van kardinaal Rampoila de bisschopswijding. Leo XIII zond hem in 1902 (3 Juni) ais zyn vertegenwoordiger by de troonsbestyging van Eduard VII, naar Londen. By den dood van Paus Leo XIII werd mgr. Merry del Val door de kardinalen ge kozen tot secretaris van het conclaaf en van het H. College. Pius X, de opvolger van Leo XIII, beves tigde mgr. Merry del Val in dezB functie en benoemde hem den 4en Augustus 1903 tot pro-staatsscretaris. rnfakf11!? ™n d6Ze 6n andere conSregaties. maakte de overleden kardinaal deel uit van ae pauselijke commissie voor bijbelstudie de commissie van kardinalen voor het Werk tot Behoud des Geloofs en van de commis sie van kardinalen tot beheer der goederen van den H. Stoel. sotueren Massabeweging tot het Christendom. De Engelsche zending in Britsch-indië staat tegenover massabewegingen, speciaal Puninh ?Weden T6lIUgu' Tranvacore en Punjab, in het Tellugugebied heeft ze 68.000 belydende leden en wordt aan 45.000 doop- candidaten onderwijs gegeven. Jaarlijks worden hier ongeveer 7000 nieuwe leden door den doop der Christelijke Kerk inge lijfd. In Tranvacore bedragen deze getallen 38.000, 2900 en 700 en voor Punjab 37.000, 4000 en gemiddeld in de laatste vijf jaar 1900 doopelingen. Examens. Voor het diploma stenografie en macht» nescb.rijven, afgenomen door de Nederland- sche Vereeniging van Leeraren in Stenogra fie en Machineschrijven, is te Amsterdam geslaagd de heer H. Bogerd alhier, leerling van den heer I. Sinke. Mej. Ca. Lampers te Vlissingen, onderwij zeres in de nuttige handwerken, en kweeke- ling met acte te Ritthem, is tegen 1 Mei a.s, benoemd tot onderwijzeres aan de Christe lijke school te Staphorst (Overijsel). RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft dé navolgende vonnissen gewezen Als bestuurder van een motorrijtuig, op dem weg met hetgeen door hem wordt bestuurd niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij heb ingehaald worden door een motorrijtuig, ter wijl door hem die wenscht in te halen, heb verlangen dat uitgeweken worde, behoorlijk is kenbaar gemaaktTh. G. S. te Oost- kapelle ƒ10 b. s. 10 d. h.als bestuurder van een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden P. F. v. H. te Middel burg 3 b. s. 3 d. h.J. de G. te Middelburg 5 b. s. 5 d. h.als bestuurder van een rij wiel daarmede over een weg rijden, zonder dat het rijwiel voorzien is van een bel, waar van het geluid op een afstand van minstens 50 meter duidelijk hoorbaar is J. W. te Mid delburg 3 b. s. 3 d. h.als bestuurder van, een rijwiel daarmede tusschen /2 uur na zonsondergang en Yi uur "Vóór- zonsopgang; over een weg rijden, zonder dat het rijwiel is voorzien van ten minste één, een helder wit licht uitstralende lantaarn M. A. v, te Nieuw- en St. Joosland 15 b. s. 15 d. h. Aa. Ma. T. te Oostkapelle 3 b. s. 3 d. h. straatschenderij J. J. S. te Vlissingen 15 b. s. één maand tuchtschoollast tot ver nietiging van het alarmpistool, in het alge meen belangzich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden; H. J. S. en M. P. V., beiden te Middelburg, ieder 15 b. s. 15 d. h.in de gemeente Grijpskerke, zonder vergunning van Burg. en Weth., en zonder te behooren tot de inwoners der gemeente, met voorwerpen anderé dan gedrukte, geschreven of op andere wijze ver menigvuldigde stukken, venten B. G. tQ Middelburg ƒ3 b. s. 3 d. h. MARINE EN LEGER Blijkens bij het departement van defensie ontvangen bericht is Hr. Ms. torpedobootjager „Kortenaer" 24 lezer van Colombo vertrokken ter voortzetting van de reis naar Neder- landsch-Indië. De luitenant ter zee le klasse C. C. F. Ja ger, die wordt overgeplaatst, van het wacht schip te Willemsoord, naar het vliegkamp dö Mok op Texel, is bestemd tot commandant van dat schip. De luitenant ter zee 2e klasse A. C. Lun- beek wordt overgeplaatst van het vliegkamp de Kooij naar Hr. Ms. wachtschip te Willems oord. De officier van gezondheid 2e klasse der zeemacht P. S. Walma van der Molen i$ overgeplaatst bij de marine-kazerne te Wil lemsoord. De kwartiermeesters der marine H. H, Schipperijn en L. C. Vermeijden zijn bevor derd tot bootsman de korporaal-vliegtuig maker J. B. L. Lokman tot sergeant-vlieg tuigmaker en de korporaal-kok W. Wolf tot sergeant-kok. De kapitein J. P. Brasser, van den staf de? Ille artillerie-brigade, wordt met ingang van 1 Juni overgeplaatst bij de IVe afdeeling B. van het departement van defensie. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Met belangstelling worden volgens berich ten uit Parijs, thans de pogingen gevolgd van. Tardieu, die na Poincaré's weigering, dé op dracht tot het vormen van een nieuw mi nisterie heeft aanvaard pogingen om een regeering te vormen welke kan steunen op een absolute meerderheid in de Kamer. Ió, politieke kringen acht men vooral het feit,

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1