500 300 150 100 25 NATIE :erste blad MAANDAG 24 FEBRUARI 1000 1930 IbONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, jianco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen ysteem vaif rste betaling per maand. ddelburgscbe ppij v. Stoomvaart BINNENLAND O.Stooinwassclerij,,Volharding" Stads- en Provincienieuws J%To. 4C& öSe Jaargang LISSINGSCHE COURANT i: Firma F. It# DE VELDE Ir. Diktat 58-80, Vlissingen. Titel. 10. Pgstreheiring 6S281 ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct 3 25 antenne) Ie weergave heeft bestel type 2514 >ote voordeeien 0 Uw stopcontact, rfijne afstemming. f inlichtingen, aangeboden een HUIS of bergplaats, voor alle geschikt. Ook afzon- toop. Adres te bevra- v. d. PEIJL, Souburg. ijzeres b. z. a. tot het van leerlingen der La- 10I tegen billijke con- even letters L. E., Bu- 5. Courant". 1VENWONING de Spuistraat, bevat- mers en keuken. Huur- per maand. Te bevra- Krugerstraat 9 boven. TE KOOP ATHÊPHOON, :t, met 10 platen van samen 13.50. Adres'; 2. d tegen April of Mei LIT-SLAAPKAMER en mheid. Brieven met letters L. R., Bureau rant". MONJÉ, Pianoleerares, nge ITURBI), zoekt e leerlingen (liefst be- 1), om bij hen thuis les Brhven letters J. X., iss. Courant". Middelburg-Rotterdam tengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, IEREN EN VEE, v.Midd.Jv Rolt bruari v.m.uur vm.uur 24 25 27' 28 natiën te oekomeit: N. V. Transport- en Erven VOS. Telelo»» S. EKNHUOKN, Iele, j'J' OOSTERHOUT. Telel. ebr«. BUITENHEK, Tel. I" abonné's in 't bezit eener ■olis, zijn GRATIS verze- lerd 'tegen ongelukken voor gulden, bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies t van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger nummer bestaat uit 2 bladen Geschenken van Prinses Juliana. [Aan den heer P. Hofkes, stationschef van Noord-Zuidhollandsche Tramweg Maat- Ihappij te Katwijk aan Zee, heeft Prinses fuliana door tusschenkomst van haar kamer- leer, baron Baud, een geschenk aangeboden, jestaande uit een geslepen kristallen inktko- ler met zwaren massief zilveren dop, wegens liensten aan de Prinses tijdens haar verblijf e Katwijk bewezen. De heer Schrama, hoofdbesteller der N.Z. JjT. te Katwijk, heeft van de Prinses een ge- ichenk in geld ontvangen. I Vrije Zaterdagmiddag bij de posterijen I De postale commissie van overleg heeft, 3 meldt „de Tel.", een sub-commissie s'a- fcengesteld, die zal nagaan of de maatschap pelijke omstandigheden zich zoo gewijzigd lebben, dat het publiek thans minder be- loefte heeft aan openstelling van de kan tore11' enz. op Zaterdagmiddag dan ten tijde het eerder ter zake ingestelde onder- mek. Als voorzitter van die sub-commissie (5 aangewezen de heer A. B. van Beers, di- van het postkantoor te Amsterdam. )e directeur-generaal heeft zich bereid ver- brd, zijn medewerking voor dit hernieuw- k onderzoek te verleenen en zal ambtenaren Wjzen, die namens de betrokken leiding [adat onderzoek zullen deelnemen. Dc benoeming van burgemeesters. I Er is in den laatsten tijd nog al eens wat pof opgewaaid over een burgemeestersbenoe- ig. in de memorie van antwoord op het foorloopig verslag van de afdeelingen der {Eerste Kamer over ^e rijksbegrooting, wordt [daarover het volgende gezegd burgemeestersbenoemingen pleegt in ■zoover rekening te worden gehouden met (godsdienstige en politieke overtuiging, dat als :1 de burgemeester wordt benoemd uit die (partijen, die de meerderheid in den gemeen- l vormen, en bij voorkeur uit de poli- Jtieke partij, die in deze meerderheid over het (grootst aantal raadszetels beschikt. In Hil versum bestaat een rechtsche meerderheid, (van welke drie tot de anti-rev., vier tot de (christ.-hist. en zes tot de katholieke partij (behooren. Afgezien hiervan meent ook de minister slechts zy met het burgemeesterschap ten worden bekleed, van wie men zeker (is, dat zij wet en gezag zullen handhaven. De moeilijkbeden in de Nederlandsche Rêisvereeniging. Na een lang en dikwijls zeer heftig debat, I waaraan o.a. de heeren mr. Van der Flier, Ivan Waard, Beurs, Havers en anderen deel- I namen, heeft de telkens zeer rumoerige ver- I gadering der Haagsche af deeling van de Nederlandsche Reisvereeniging de volgende I motie van de heeren Koek, Weisz, Havers en yan der Meer aangenomen De jaarlij ksche vergadering enz., gehoord I öe discussies, besluit aan de buitengewone Jalgemeene vergadering op 1 Maart aan- I staande te Utrecht te houden, het volgende [voor te stellen De algemeene vergadering der N.R.V. be- hluit, onverwijld een grondig onderzoek te laten instellen naar de gestie van de leiders het beheer van de financiën der NR.V. [Zij eischt een commissie van drie deskun- onafhankelijke personen, geen hoofd bestuursleden, aan wie te allen tijd gelegen heid wordt gegeven tot volledige inzage van alle bescheiden, en die het recht heeft van assumatie en van volledige enquête en de bevoegdheid, zich door een accountant te pten bijstaan. Door elk der afdeelingen Amsterdam, Rotterdam en Den Haag der NR.V. wordt Èen dezer commissieleden op een afdeelings- vergadering benoemd. Het rapport der com- ie wordt door haar volledig gepubliceerd en aan alle afdeelingen gezonden. Jan Maandag 80 jaar. Zaterdag is Jan Maandag ter gelegenheid Vai1 zyn 80en jaardag gehuldigd in de boven- I zaal van „La Réserve" op het Rembrandt- I Plein te Amsterdam. Aan de wanden hingen £en aantal aquarellenin de niet te groote i Jbimte een druk beweeg van mensclfen, die gzaam aan een haag ging vormen, waar- 5chen zoo nu en dan het pittige, grijze I °°fd van Jan Maandag,den oud-chef-deco- rateur van het Paleis voor Volksvlijt opdook. Het drukke geroezemoes in de zaal ver- stomde, toen van de leden der commissie, Wf?&e de tentoonstelling heeft georganiseerd, de heer Henri Polak de aandacht vroeg voor een woord tot den jubilaris. Spreker haalde herinneringen op uit den tijd van wijlen het Paleis voor Volksvlijt, toen Maandag de décors schilderde voor de balletten, die daar gegeven zijn. Te ruim half drie kwam de wethouder voor1 de kunstzaken, de heer Ed. Polak, den ju i- Iaris groeten namens het dagelij ksch bestuur der gemeente. Aan het slot van zijn toespraak deed de wethouder namens het gemeentebestuur de mededeeling, dat Burg. en Weth. besloten hebben, één van Jan Maandag's werken aan te koopen en dit een plaats te geven in één der gemeentegebouwen. KentU reeds onze wasch, berekend per Kilo? DROOG TOE 25 ct. PERS-OPIW44K 30 ct. MANGEL-OPMAAK35 ct. Alle wasschen blijven streng gese pareerd en behoeven NIET gemerkt. Voor kleine wasschen en voor hen, die van het Kilo-tarief geen gebruik wenschen te maken, berekenen we ook per stuk. SINGF.l. I.TelTO SÜT VLISSINGEN, 24 FEBRUARI. De nieuwe keersluis. Voor de nieuwe groote keersluis alhier le vert „Werkspoor" te Amsterdam de vijf ijze ren sluisdeuren, d.w.z. twee vloeddeuren, twee ebdeuren en één reservedeur. Deze sluis kan alleen gebruikt worden, Iwanneer het buitenwater en het water in de binnenhaven ongeveer even hoog staan, in tegenstelling met een schutsluis, welke altijd gebruikt kan worden. De doorvaartwijdte van de sluis is dus even groot als de Panamasluizen, doch kleiner dan de nieuwe sluis te IJmuiden. De deuren wegen gemiddeld 130'ton per stuk, waarbij nog 40 ton ballast konit, zoodat het totale gewicht wordt 170 ton. Elke deur is voorzien van een waterdichte luchtkist. De deuren zijn gemaakt in de montagehal VI te Utrecht, vandaar vervoerd naar de haven en worden binnenkort naar hier gesleept. De VJissingsche Nutsspaarbank. Bij de opening van het nieuwe gebouw der Nutsspaarbank op 17 Januari werd de rwensch uitgesproken, dat de twee millioen spoedig zou worden bereikt. Een maand na deze voor dê spaarbank zoo gewichtige gebeurtenis kan de spaarbank dit heugelijk feit reeds consta- teeren. Heden heeft het bedrag der inleg- gelden de twee millioen overschreden en de vlag wapperde van het gebouw aan de Coosje Buskenstraat. Het bestuur der spaarbank heeft te dezer gelegenheid drie premiën verstrekt en wel een van 25 en twee van 10, welke bedra gen op de spaarbankboekjes van de betref fende spaarders zullen worden bijgeschreven. Waterstaatswerken. De Rijkswaterstaat heeft den bouw van» havenloodsen en een dienstgebouw aan de nieuwe buitenhaven te Vlissingen opgedra gen aan de N.V. Aannemersbedrijf C. van Leeuwen te Hillegersberg voor ƒ204.949. Het ^maken van een verharding van dicht, grof asphaltbeton op den Rijksweg van Breskens naar de Belgische grens, tus- schen de K.M.-palen 1617 en 19, is gegund aan de firma Aug. van Dijck—Petiet te Ber gen op Zoom gegund voor ƒ53.600. Kinderkoor „De Kleine Stem". Concertgebouw. Dat „De Kleine Stem" tot groote dingen in staat is, hebben we Zaterdagavond weer eens gezien en gehoord. Voor een zeer goed be zette zaal hebben de kinderen van dit koor de kinder-operette in drie bedrijven „Goud haartje en de Troubadour" (woorden en muziek van Geertruida van Vladeracken) op gevoerd en wel met een welverdiend groot succes. 't Is een lieve operette, waarin de deugd, de hulpvaardigheid jegens hen, die steun behoeven, op voor kinderen begrijpelijke wij ze in practyk wordt gebracht. Goudhaartje toch staat het van het Toovervrouwtje ge kregen, lantaarntje, den stok en den garen klos achtereenvolgens af aan het Dwaal lichtje, welks lichtje is uitgegaan, aan den Paddestoel, die zijn pootje gebroken heeft en aan het Elfje, dat haar jurkje gescheurd heeft. Tot belooning mag Goudhaartje met den Troubadour een reis naar verre landen gaan maken. Dit gegeven'is uitgewerkt tot eeb kinderzangspel met vele snoeperige ta- fereelen, welke, mede door de aardige melo dietjes en de kleurige costumeering van de „acteurs" en „actrices" een lust zijn voor oor en oog, maar ook voor 't gemoed, omdat de groote menschen geheel opgaan in het spel van de lieve jeugd. Doch ook de kinderen genieten er van, zoowel de medewerkers, die met trotsch hun rollen vervullen als „het kleine publiek", dat niet glundere gezichtjes de handeling gadeslaat. In alle bedrijven (Het Lentefeest, By* het toovervrouwtje in het bosch en Het gecostu- meerde bal van den Troubadour) hebben de kinderen hun uiterste best gedaan. Behoudens een enkele onzuiverheid werden de soli en de koren, welke zonder uitzonde ring melodieus genoemd mogen worden, goed gezongen, de dansjes werden pittig uitge voerd, de aankleeding van Goudhaartje en haar vriendinnetjes, den Troubadour, het Toovervrouwtje, de herauten, dwaallichtjes, paddestoelen en elfjes was gelukkig gekozen terwijl het decor, speciaal in het 2e bedrijf zeer geslaagd mocht heeten. Door mej. M. A. C van de Volkere werd op lofwaardige wijze het piano-accompagnement verzorgdde directeur, de heer J. A. Sturm, leidde het geheel met vaste hand. Het programma werd geopend met enkele ^snoezige speel- en dansliedjes door de kleu ters van klasse A en een viertal liederen voor meisjeskoor door klasse C. De zuiver heid liet bij deze laatste te wenschen over, terwijl over 't algemeen aan de uitspraak meer aandacht moet worden besteed. Het publiek heeft de uitvoering met be langstelling gevolgd en was bijzonder gul met applaus. Mej. van de Volkere en de heer Sturm ontvingen bloemen, 't welk de in stemming van de gansche zaal verwierf. Trots het uitdrukkelijk verzoek van den directeur bij den aanvang en de reusachtige plakkaten, werd toch het rookverbod nog door enkelen overtreden. O. Het ongeluk bij de Vlismar. De werkman D. uit Koudekerke, die Don derdag in een tank op het terrein van de Vlismar alhier is gevallen heeft daarbij een ernstige wonde aan het hoofd bekomen, aan dc gevolgen, waarvan de man gisteren in het St. Josephziekenhuis is overleden. Een werkbaas, die mede in den ketel is ge vallen, heeft Zaterdag het ziekenhuis hersteld verlaten. Brandalarm. Gisterenavond om 10 uur werd groot brand alarm gegeven voor een brand in de Hobein- straat. Toen de politie ter plaatse kwam bleek de brand van geen beteekenis te zijn en is door haar oogenblikkelijk het gegeven brand alarm afgelast. Niettemin hadden meerdere leden van de Vrywiïige Brandweer zich met spoed naar de plaats van den vermeenden brand begeven, doch konden deze onverrick- terzake naar huis terugkeeren. Scheepvaartberichten. Het Duitsche stoomschip „Patricia", van Hamburg naar Antwerpen, is gisteren door de sleepbooten „Wotan" en „Goliath" alhier op de reed© gesleept met een defect aan de stuurinrichting. Het defect wordt op de ree- de hersteld door de Kon. Maatschappij „de Schelde", waarna het schip naar Antwerpen zal opstoomen. Een visschersvaartuig gezonken. Bij Schouwen is een visschersvaartuig uit Ostende gestrand. Het schip verkeert in zin kenden toestand. Door visschersvaartuigen werd assistentie verleend en zyn de opvarenden gered en on der Domburg aan land gezet. De opvarenden zijn door tusschenkomst van den consul van België alhier naar Heijst teruggekeerd. Nader wordt nog het volgende gemeld Het visschersvaartuig dat vannacht op 6 mijl afstand uit de kust van West-Schouwen in zinkenden toestand verkeerde, is in den loop van den nacht op de Banjaard, de on diepte voor de kust van Schouwen, gezon ken. Het is het Belgische motorschip „Blan- kenbergh 48". schipper Cattoor uit Heijst. Met de 3 andere opvarenden wist de schip per zich in de sloep te redden. De Koninginnedag te Middelburg. Vóór de feesten ter eere van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin op 30 Augustus en 1 September van dit jaar. is thans het volgende eere-comité samengesteld: de Commissaris der Koningin, Jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, eere-voorzitterde bur gemeester, de heer P. Dumon Tak, voorzitter en verder de heeren mr. R. M. van Dussel- dorp, lid van Ged. Statenmr. A. A. de Veer, lid van de Eerste Kamer en wethouder mr. G. J. Sprenger, voorzitter van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen mr. H. F. Landsheer, voorzitter van den Polder Walche ren mr. G. F. baron thoe Schwartzenberg en Hoh nlandsberg, president der rechtbank mr. A. Meerkamp van Embden, rijksarchiva ris ds. J. de Visser, Ned. Herv. predikant ds. D. Ringnalda, Geref. predikantJ. Brü- geman, pastoor H. Bierman, luitenant-kolo nel, garnizoenscommandantjhr. P. J. Boo- gaert, voorzitter van den kring Walcheren der Z. L. M. en W. Hioolen, notaris. Een auto-botsing. Gisterenmiddag kwamen te Middelburg twee automobielen, een bestuurd door den heer K. te Middelburg, komende uit de rich ting van de Griffioen en de andere bestuurd door den heer De M. uit Borsselen, komende van de zijde van den Noordsingel op den rechten hoek, dien de Seissingel, even voorbij de brug maakt met elkaar in botsing en reed laatstgenoemde ook nog tegen den auto van aen heer W. aan, die voor diens woning al daar stond. Alle drie de wagens, vooral die van den heer M., werden beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. De politie stelt een onderzoek in of ui deze van schuld sprake is. Zecuwsche Landbouw-maatschappij. Het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Land - bouw-maatschappij heeft op advies van het dagelijksch bestuur besloten, het organiseeren van een provincie.'e landbouwtentoonstelling voorloopig uit te stellen, aldus meldt het „Zeeuwsche Landbouwblad". Verschillende overwegingen hebben daartoe aanleiding ge geven financieele omstandigheden vervullen daarbij ook een rol, daar de kosten ervan op een ton worden geschat. Het tentoonstellings wezen, zoo wordt in de toelichting o.m. gezegd, heeft niet meer de belangstelling van voor heen. In 1931 zou het tien jaar geleden zijn dat door de Z.L.M. zoo'n tentoonstelling werd gehouden, onder zeer gunstige omstandighe den, maar nu is de toestand anders. Er zal dus geen provinciale landbouwtentoonstelling in 1931 in Zeeland worden gehouden. N.V. Insulaine Hypotheekbank te Zierikzee. Aan het verslag over 1929 -is het volgende ontleendNaar pandbrieven' was in het afgeloopen jaar groote vraag. In totaal heb ben wij voor 4.371.200 verkocht en 963.000 teruggenomen, zoodat de netto-vermeerde- ring het aanzienlijk bedrag aanwijst van 3-.408.200. Na de winstverdeeling zullen de gezamenlijke reserves plm. 400.000 bedra gen. Het dividend over 1929 kan worden bepaald op 20 (als vorig jaar.) In 1929 werden gesloten 208 aanvragen tot een bedrag van 6.240.675. De winst en verliesrekening over 1929* toont aan, dat, na afschrijving van 4325 op onroerende goederen, de netto-winst 96.039 bedraagt. Geografen naar Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. Onder leiding van de heeren dr. J. F. Steenhuis te Haarlem en dr. H. Uittien te Deventer, zal van 23 tot 26 April de 13de vacantie-cursus voor geografen plaats heb ben en wel naar Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Mej. S. Schreiner te Deventer is secreta resse van dezen vacantie-cursus. Stoombootdienst AntwerpenBreskens. Naar uit Brussel aan de 5iN. R- Ct." wordt gemeld, wordt over enkele weken een stoom- bootdienst Antwerpen—Breskens in het le ven geroepen. Voorloopig zal een boot drie maal per week varen, maar bij gebleken succes zou een dagelijksche dienst worden georganiseerd. Een nieuwe zeesluis te Ter Neuzen De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel meldt Naar aanleiding van het geschil, gerezen inzake den bouw van een nieuwe zeesluis te Ter Neuzen, tusschen Gentsche handels kringen en de Antwerpsche Kamer van Koophandel, worden thans twee brieven ge publiceerd, gewisseld tusschen den burge meester van Gent en den voorzitter van de Kamer van Koophandel te Antwerpen. De Gentsche burgemeester schrijft in zijn brief, dat zoo Gent het spoedig verkrijgen van een nieuwe zeesluis hoogst noodig acht, zulks geenszins beteekent, dat de Gentsche autoriteiten afbreuk willen doen aan gewet tigde eischen van de Antwerpsche haven in zake een betere verbinding met den Rijn. waarvan het belang door de Gentenaren eveneens wordt ingezien. De president van de Antwerpsche Kamer van Koophandel, die op heftige wijze het üifBff 1 a a tf± uur ^Spijsverteringsstoringen 'is sinds 100 jaar onovertroffen het beste middel K Bullrïcli-Zout Tabletten fl.0,25 en n. 1,20. Slechts echt in blauwe' verpakking met het portret van den uitvinder.1 Monsters gratis en franco v. d. vertegenwoordigen R.fle Bruin. Amsterdam Oost. LtnnaeusparKweg (f standpunt der Gentsche handelskringen be streden heeft, welk standpunt neerkomt op het openen van besprekingen met Neder land, buiten het eigenlijke hangend gebleven. Nederlandsch-Belgische vraagstuk om, heeft den burgemeester van Gent dank betuigd voor diens verklaring. Naar ik uit goede bron verneem, beteekent deze wisseling van brieven echter geenszins, dat de Gentsche belanghebbenden van hun standpunt ten aanzien van de sluis te Ter Neuzen zouden hebben afgezien. Nieuwe stappen werden integendeel dezer dagen nog in een der bij de inwilliging van dezen eisch betrokken departementen alhier gedaan. RITTHEM. De Chr. Jongelingsvereeniging en de Chr. Meisjesvereeniging hielden Vrijdagavond in de Chr. school een gecombineerd jaarfeest, dat druk bezocht was en uitstekend slaagde. Na het openingswoord van den eere-voor zitter, dr. H. van Oyen, gaf de voorzitter een bijbelinleiding over 1 Kon. 18 120. Verder volgden de verslagen van beide vereenigin- gen, die van bloei getuigden. Voordrachten en samenspraken werden afgewisseld door liederen, gezongen door de meisjesvereenl ging. De gebruikelijke tractatie verhoogde ock de feeststemming. KERK- EN SCK00LN1EUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Colijnsplaat ds. B. Dykstra te Harich. Op het viertal te VierhuizenZoutkamp komt voor ds. S. J. M. Hulsbergen te Vrou wepolder. Emeritaat. Dr. J. Helder, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Zierikzee, de oudste dienstdoen de predikant in ons land, die reeds den 91- jarigen leeftijd heeft bereikt, is voornemens binnenkort eervol emeritaat aan te vragen. Vrijzinnig Hervormden. In de jaarvergadering van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg heeft de voorzitter er op gewezen, dat de ver houding tot de Ned. Herv. Kerk in 1929 wat beter scheen te worden, toen het Ministerie van Predikanten een beurt aan den pre dikant der vereeniging, ds. J. H. Kastein afstond om een aantal kinderen van vrijzin nige lidmaten te döopen. Daarvoor brengt spr. gaarne hulde, doch later bleek weer, dat de houding van de machthebbenden in de Ned. Herv. kerk t.o.v. de Vrijzinnigen zeer veel te wenschen overliet. Op de hernieuwde subsidieaanvrage werd wederom afwijzend beschikt, terwijl een dezer dagen gezonden verzoek om de a.s. lidmaten, die bij ds. Kas tein ter catechisatie gaan, te Middelburg te doen aannemen en bevestigen, eveneens niet werd ingewilligd. Vooral deze laatste mededeeling werd door de vergadering met leedwezen vernomen. Ge lukkig was de kerkeraad van Bergen op Zoom onmiddellijk bereid weer te helpen. Het jaarverslag van den secretaris gewaagt van een goed jaar, waarin met energie en enthousiasme gewerkt werd, terwijl de arbeid van ds. Kastein tot groote tevredenheid stemde. Lang stond de secretaris stil bij de verhouding tot de Ned. Herv. kerk, en ziet de oplossing alleen in den gestadigen groei van de vereeniging met leden, die tevens lid maten der kerk.zijn. Het gemiddeld bezoek bij de Godsdienstoefeningen was stijgende, maar kan nog grooter zijn. Het ledental steeg van 308 op 362. Het bestuur werd gemachtigd eventueele voorbereidingen te treffen tot deelneming aan kerkelijke verkiezingen. Kring Walcheren Volksonderwijs. In de Zaterdagmiddag te Middelburg ge houden vergadering van bovengenoemden kring, onder voorzitterschap van den heer mr. J. W. Zijlstra, waren alle 7 aangesloten afdèelingen, o.a. de nieuwe te Vrouwenpol der, aanwezig. Naar aanleiding van de notu len werd op een vraag medegedeeld, dat in zake onderwijs aan blinde kinderen alleen te Middelburg met de hoofden van alle scholen is onderhandeld. Het jaarverslag van den secretaris en de rekening van de penningmeesteres, die een goed slot aanwijst van 26, werden goed gekeurd. In het bestuur zullen voor Gapinge en Nieuwland de aftredende leden zitting blij-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1