500 300 150 100 eerste blad MAANDAG 3 FEBRUARI No. I03O E STAND Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND ele lichaam met koud ipaste kaniergymnas- imnen we hier toepas, den geneesheer ehng kan een plaat-' nut doen. jven der handen ver. seerste. Ook kort du- koude, direct 'ilgymnastiek, dat lillende handgewricht inden, zoodat zij weer is zeer aan te beve- wwasschingen werken neeuw heeft pastoor1 t men met koud wa« ireiken. Alleen dezen pp-kuur moet men in me handen en voeten md vertrek gedurende en goed koud water gepaste middelen de r opwekken. Men zou dgymnastiek" kunnen oor de huid herhaal- ritus of met ka .fer- of met terpentijn, eesmiddelen als men- in zalf kunnen wor- huid gesmeerd, it smeren zal de wer- eunen. meren van glycerine el bewijst een enkele ■lycerine is wateraan- inde de weefsels prik- i aan de oppervlakte andere personen, die koud water moeten te bevelen, de handen ogen Dit most zeer i en de huid moet worden. Het weinige i blijft, verweekt die aarder en werkt on- ient het aanbeveling de meestal koude en te wrijven en nauw- n einde de aanraking mijden, kan men ver aantrekken, of wat ousen half uitgetrok- iden. slaap als de voeten ïwillekeurig weer uit. rme kruiden in bed eling. GEOPEND de apotheek geopend ENGERING, Hen- 5URG. t O U W D van Son, 32 j. J, M. Tres, 27 j. - 0. Koekman, 24 j. 27 j. en C. M. Niest- DEN: ih. met E. Wisse. dr. C. P. Fagel. - L. A. Rouffaer, 68 j„ ge. .ulo's, Fietsen u'ge ari uur 5.15 5.17 VLISSINGEN 3.26 3.59 15.49 16.22 DA nalcelykheden, en, enz. agelijks voorstelling, gelijks voorstelling, aterdag en Zondag, üondag rnatmée van Uitvoering tooneel- in Wilhelmina", „ds 8 uur. februari. Magisch ysticifa", Concertge- Filmavond Cen- msportarbeiders. Al- ir. et Cherniavsky Trio, iw, 8.15 uur. URG. 5 Februari. Gene ert. Vereeniging voor ;k, Concert- en Ge* RG. Uitvoering Rltthem- ',aal Versluys, 8 uur. LISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. :'rancodoor het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- j„e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. Üjjw: firma f. VAH fif VEI.DE Ir.. Walstraat 53-60, Vlissingen. lelef. 10. Postrekening 66237 ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ft. p. regel.Kleine advertenties betrefiendeHuui enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct pe abonné's in 't bezit eenei 'olis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor Dit nummer bestaat uit 2 bladen gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bil verlies van een duim gulden bii verlies van een wiisvniger gulden bil verlies van. eiken anderen vinger afsluiting verkeer gedeelte houtkade. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- :n, brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van dp Houtkade gelegen usschen het Droogdok en het Gemeentehuis anaf 4 Februari 1930 tot nadere aankondi- ing voor het verkeer is afgesloten. Vlissingen, 3 Februari 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- ren brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 der ilnderwet ter openbare kennis bij hen is ingekomen een verzoek van P Herman, alhier om vergunning tot het uit weiden van de bestaande bakkerij door het atsen van een amandel-primachine met ieegkneedmachine met ingebouwden electro motor van 1 P.K. in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A, no. plaatselijk gemerkt Singelweg nr. 32 at dit verzoek met de bijlagen, vanaf he- l?n op de gemeente-Secretarie (2e afdeeüne;) §i visie zal worden gelegd en dat schriftelijk raaren bij hun college kunnen worden in- edirad. Op den veertienden dag na heden, zijnde iea llew Februari 1930, zal ten gemeentehui- is yoormiddags ten 11 ure, gelegenheid orden gegeven, om bezwaren tegen het uit reiden dier inrichting in te brengen, terwijl iaarbij zoowel de verzoeker als zij, die bezwa ren indienen, in de gelegenheid worden ge steld deze mondeling en schriftelijk toe te ichten. Zoowel de verzoeker, als zij, dri bezwaren nbrengen. kunnen gedurende drie dagen vóór len 17en Februari 1930, ter gemeente-secre- arie (2e afdeeling) van de ter zake ingeko men schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat zolgens de bestaande jurisprudentie niet tot leroep zijn gerechtigd zij, die niet overeen komstig artikel 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of één of meer zijner leden Jtfn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, den 3 Februari 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris. F. BIS" ""'OP. dienstplicht. Vrijstellingen. De Burgemeester van Vlissingen brengt, i'i- ;evolge artikel 30 2e lid van het Dienstplicht besluit ter openbare kennis, dat door den Mi nister van Defensie, bij beschikking van 25 Januari 1930, met ingang van 15 Februari voor een jaar van den dienstplicht is 'rijgesteld wegens het verkeeren in een geval, *ls bedoeld in art. 12, le lid, punt d der Jienstplichtwet (het bekleeden van een gees- elijk of een godsdienstig-menschlievend ambt opleiding tot zoodanig ambt), de inge schrevene voor den dienstplicht dezer ge beente, lichting 1931 Theodorus Andreas "olker. Tegen deze uitspraak kunnen uiterlijk -n tienden dag na den dag, waarop de uit spraak ter algemèente kennis is gebracht beroep komen de ingeschrevene wien de uitspraak geldt, elk der overige voor de ge beente ingeschreven personen of de wettige vertegenwoordi ger Het verzoekschrift, aan de Koningin te l'ichten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, waar te persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht is ingeschreven. De Burgemeester zendt het verzoekschrift aan de Kroon door. Vlissingen, 3 Februari 1930. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. He eerepromotie van Prinses Juliana. Ter gelegenheid der verleening van het eb'e-doctoraat in de letteren en wijsbegeerte uoor den Senaat van de Leidsche Universi teit a&n Prinses Juliana, had Vrijdagavond ten paleize een maaltijd plaats, waaraan, be halve de Koningin, de Groothertogin van Ol denburg, de Prins en Prinses Juliana, een zestigtal gasten deelnamen. Hiertoe behoor den zij, die met de Prinses te Katwijk ver toefden, het bestuur der V. V. S., de leden der jaarclub van de Prinses en enkele andere leden van de V. V. S. L., president en secre taris en curatoren, de rector-magnificus, de promotor en verschillende andere hoogleera ren, benevens enkelb vertegenwoordigers van de studenten. De paranympha I, mej. Michelin, die de functie van tafelpresic^hte vervulde, bracht den eersten dronk op de jonge doctor uit, ter wijl de paraympha II, jkvr. de Brauw, een dronk instelde op Hare Ouders. De Prins wenschte zijn dochter geluk met de haar te beurt gevallen onderscheiding, bracht zijn dank uit aan de hoogleeraren, die de studie der Prinses hebben geleid en dronk op de faculteit der letteren en wijsbegeerte der Leidsche universiteit. H. M. de Koningin huldigde na een woord van gelukwensch aan de Prinses den Senaat der Universiteit voor de wijze waarop deze de Prinses bij haar verblijf aan de hoogeschool behulpzaam was geweest en richtte een woord van dank tot de studiegenooten der Prinses, voor de door Haar van alle zijden ondervonden vriendschap en steun. Tevens betuigde de Koningin haar erkentelijkheid aan de be volkingen van Leiden en Katwijk voor haar medeleven met de Prinses gedurende de ja ren van haar verblijf aldaar en stelde ten slotte een dronk in op de' glorie en den bloei van de Leidsche academie. Door den rector-magnificus der universiteit werd een dronk uitgebracht op H. M. de Ko ningin-Moeder. Verschillende vertegenwoordi gers van de universiteit en van de studiege nooten der Prinses brachten Haar in het bij zonder hun gelukwenschen over en herinner den aan de waardeering en de vriendschap, die in de afgeloopen jaren tusschen de Prin ses eenerzijds en Haar docenten en mede studenten anderzijds, waren Ontstaan. Ten slotte bedankte de Prinses Hare para- nymphen voor de bemoeiingen met dit feest en alle sprekers voor hun goede wenschen en hartelijke woorden, alsook voor de medewer king en genegenheid, die zij in de afgeloopen jaren van een ieder had mogen ondervinden. H. M. de Koningin heeft benoemd tot Com mandant in de Huisorde van Oranje prof. dr. A. J. Wensinck, prof. dr. N. van Wijk en prof. dr. J. Huizinga, hoogleeraren aan de Rijks- Universiteit te Leiden. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is in openbare vergade ring bijeengeroepen tegen Dinsdag 11 dezer te 1 uur. De voorzitter zal in deze vergadering voor stellen onmiddellijk een aanvang te maken met de beraadslaging over de Surinaamsche begrooting voor 1930. Voorts staan op de agenda o.a. de Ned.- Indische begrooting voor 1930, het wetsont-( werp tot regeling der winkelsluiting en de interpellatieWijnkoop naar aanleiding van de huiszoekingen, die gedaan zijn bij, de Communistische Partij Holland. Koopen op afbetaling. De minister van justitie heeft ingesteld een commissie, aan welke is opgedragen te on derzoeken of en zoo ja, op welke wijze de overeenkomsten van koop en verkoop op af betaling bij de wet moeten worden geregeld en van de uitkomsten van dat onderzoek aan den minister van justitie verslag uit te brengen en wel, wanneer de commissie tot het besluit komt, dat wettelijke regeling wenschelijk is, vergezeld van een of meer ontwerpen van wet met memorie van toe lichting. Benoemd zijn tot lid en voorzitter prof. mr. E. J. J. van der Heyden, hoogleeraar aan de R. K. Universiteit te Nijmegen, tot leden mr. dr. G. van den Bergh, lid der Tweede Kamer te Amsterdam mr. F. W. Fisher, voorzitter van de Vereeniging van directeu ren van financierings Mij en in Nederland te Amsterdam mr. W F. Fruin, raad-adviseur bij het departement van justitie J. J. Korff, lid van den Middenstandsraad te Amster dam prof. dr. N. J. Polak, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam, en mr N. H Steneker, lid van den Nijverheidsraad te Amsterdaip. Aan de commissie is toegevoegd als secre taris mr. L. D. Frank, advocaat en procureur te Amsterdam. Vragen van Kamerleden. Het Tweede Kamerlid Lockefeer heeft den minister van binnenlandsche zaken en land bouw gevraagd lo. Is het den minister bekend, dat de jaarlijksche vergadering, vastgesteld, in arti kel 20 van het Koninklijk besluit van 14 Augustus 1922, houdende vaststelling van nieuwe voorschriften ter uitvoering van de artikelen 510, enz. der Paardenwet 1918, niet meer hebben plaats gehad sinds Decem ber 1927 2o. Kan de minister mededeelen, om welke redenen het uitstellen van die vergaderingen is geschied 3o. Kan de minister mesdeelen, of er eenig verband bestaat tusschen dit verzuim en de oprichting van de nieuwe vereeniging „Stam boek voor het Zeeuwsch Belgische Trekpaard" op 19 Januari 1928 4o. Is de minister bereid, die maatregelen te nemen, die er toe leiden, dat de bovenge noemde vergaderingen regelmatig plaats heb ben, opdat de genoemde vereeniging Z.B S in de gelegenheid zij. ook langs dien off'ci- celen weg, haar inzichten met be^ekk-'ng tot de paardenlceuringen kenbaar te maken en té verdedigen Wedci'zijdsclie gezantschappen in Nederland en in Zu'd-Afrika. Het heugelijk feit van het wederzijdsche instellen van gezantschappen in Nederland en ir» de Unie van Zuict-Afrika, dat nu is volbracht, heeft het hoofdbestuur van de Ne- derlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging te Amsterdam, aanleiding gegeven om de be kend" firma „Koninklijke Begeer" N V. Ate liers voor Edelsmeed- en Pe^ni^gkunst te Voorschoten uit te noodigen een penning te slaan tot herinnering er aan. Zij heeft ran deze uitnoodiging bereidwil lig gehoor gegeven en dezer dagen is de pen ning gereed gekemen. De wapens van beide landen zijn erop aan gebracht. omgeven door tuinen en m'riies, terwijl de band gelegd wordt door een plant der zee. die beide landen verbindt. Aan de achterzijde is gegraveerd Wederzijdsche instelling van g^za^t^ehan- pen in Nederland en in de Unie van Zuid- Afv'ka 1929. Het hoofdbestuur van de Nede^ia^dsche Zuid-.Af ikaansche Verenging in dezen ver tegenwoordigd Joor den voorzitter, prof dr. J. W. Pont en den vice-voorz'tter ir. E. Mid- delberg, heeft gister een exemnlaar van de zen penning in Den Haag aartgebo^en aan minister jhr. mr. F. Beelaerts van Blok'ard. den minister van buitenlandsche zaken en aan den heer D J. de Villiers. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister ven de Unie van Zu'd-Afrika; terwijl-deze penning eveneens zal worden aangeboden aan gene raal J. B. M Hertzog, eerste m;^irier van de Unie van Zuid-Afrika en aan dr. H. A Lo- rentz, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van het Koninkrijk der Nederlanden te Pretoria. De firma „Koninklijk Begeer" zal den pen ning ook in den handel brengen in de uit voeringen zilver cn brons. vlissingen, 3 februari. Afsluiting van het verkeer. Blijkens officieele bekendmaking van het gemeentebestuur zal het gedeelte van de Houtkade, gelegen tusschen het Droogdok en het gemeentehuis van Dinsdag 4 Februari af, tot nadere aankondiging voor het ver keer zijn afgesloten. Concert Gemengde Zangvereeniglng. Van verschillende zijden is ons gevraagd waarom wij geen verslag hebben opgenomen van „Die ZerstÖrung Jerusalems", het orato rium dat op Vrijdag jl. door de „Gemengde Zangvereenlging" in het Concertgebouw werd uitgevoerd. Wij hebben reeds enkele malen medege deeld dat het bestuur van deze zangvereeni- ging ons niet meer voor de door haar gegeven concerten uitnoodigt sedert van de uitvoering van 11 Mei 1927 een recensie werd opgeno men, welke 't bestuur niet naar den zin was. Het bestuur zette ons toen bij het volgend concert voor de keus óf een anderen verslag gever te zenden óf anders geen uitnoodiging voor het concert. Het spreekt vanzelf dat wij zelfs er niet aan gedacht hebben aan dezen eisch te vol doen. In ons nummer van 17 December 1927 schreven wy het volgende „Van het concert, gisterenavond door de Gemengde Zangvereeniging in het Con certgebouw gegeven, zullen onze lezers na tuurlijk een verslag verwachten. Wij moeten hen evenwel teleurstellen en zullen de redenen daarvan uiteenzetten. Het Mei-concert door genoemde vereeni ging gegeven, werd niet gunstig door onzen verslaggever gerecenseerd en daarin heeft 't bestuur van de „Gemengde Zangveree niging" aanleiding gevonden het verzoek tot ons te richten, voortaan een anderen verslaggever te zenden. Wij kunnen daaraan natuurlijk zelfs niet denken, laat staan er toe besluiten. Waar zou het heen moeten als buitenstaanders zouden moeten beslissen welke verslagge ver een concert, uitvoering of vergadering zou moeten bijwonen. Indien wij een der- gelijken eisch inwilligden, dan zouden wij daarmede onze zelfstandigheid prijs geven en dit zal toch wel niemand van ons ver wachten. Of het bestuur van de „Gemengde Zangvereeniging" door dezen eisch te stel len verstandig heeft gehandeld, meenen wij te mogen betwijfelen, doch zullen ons over deze handelwijze voorloopig niet na der uitspreken. Intusschen weten onze lezers nu waarom ze verstoken blijven van een verslag van het gegeven concert." Aan bovenstaande uiteenzetting behoeven wij niets toe te voegen daar ons standpunt in geen enkel opzicht gewijzigd is. Een „conflict" als tusscnen het bestuur der zangvereeniging en onze courant bestaat, doet zich ook in Rotterdam voor. Het gaat daar eveneens over recensies. De „N. R. Ct." heeft over verschillende films beschouwingen geschreven welke bij de bios coopdirecties daar ter stede ontstemming hebben gewekt. Het conflict is zoo hoog ge- loopen dat de afdeeling Rotterdam van den Ned. Bioscoopbond de „N. R. Ct." heeft ge boycot en dit blad geen advertenties meer van de bioscoop-ondernemingen aldaar ont vangt. Dit heeft echter het standpunt van het groote Roterdamsche blad niet doen veran deren, omdat ook de „N.R.Ct." zeer terecht voor alles „baas in eigen huis" wil blijven. De vereeniging „de Nederlandsche Dag- tladpèrs", waarvan wij ook lid zijn, heelt de „N. R. Ct." volledig in het gelijk gesteld. Het gaat ook bij ons om de quaestie van self-respect en dit wenschen wij hoog te houden. «Magisch Revue-Variété-gezelscliap „Mysticifa". Concertgebouw. Een interessanten avond heeft dit ensemble ons Zaterdag gebracht. Wanneer we dit schrijven gaan onze gedachten allereerst uit naar den wonderlijken, geheimzinnigen prof. Roland, die, geassisteerd <3oor een drietal dames, ons in een wonderland heeft doen vertoeven. Het is zeer moeilijk op dit gebied iets nieuws te brengen, doch Roland is er in geslaagd te boeien, te amuseeren, ja soms te doen griezelen door zijn verrassingen, on verklaarbare trucs, verbluffende demonstra- straties en raadselachtige creaties. De aan wezigen waren dan ook terecht enthousiast over deze zeer gevarieerde, buitengewone experimenten. Joop van Leeuwen, de humorist-conferen cier, heeft ons voorts op de allergenoeglijk ste wijze bezig gehouden met z'n liedjes en moppen, die de eene na de andere lachbui deden losbarsten. Hij oogstte veel en wel verdiend succes. Edward Delmon, de pianist, verzorgde met de huiskapel onder leiding van den heer Charles Haaze, het muzikale gedeelte van het programma op lofwaardige wijze. Er was aardig belangstelling en zeer veel applaus. Dinsdag en Woensdag zullen nog 2 voor stellingen worden gegeven en wy kunnen ge rust tot een bezoek aanraden. Men zal hoogst voldaan huiswaarts keeren. Het programma verdient ten volle den naam van „eerste klasse". Tiende Nationale Tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen. Wij hebben bij de aankondiging van boven genoemde tentoonstelling, welke Zaterdag en Zondag in de voormalige kazerne Willem III is gehouden, gemeld, dat de kamp om de prijzen een zeer zware zou zijn en deze mede- deeling was niet overdreven, als men bedenkt, dat er 318 inzendingen waren. Zoo talrijk waren in sommige klassen de inzendingen, dat een der keurmeesters voor de konijnen verklaarde op geen enkele tentoonstelling een zoo groote collectie Vlaamsche reuzen te hebben gezien. Deze tentoonstelling, welke over 2 zalen der voormalige kazerne Willem III was verdeeld, was de moeite van een be zoek door dierenliefhebbers dan ook ten volle waard en de inrichting ervan heeft aan het bestuur, ondanks het feit, dat de kooien het eigendom der vereeniging „Nut en Sport" zijn, heel wat moeite en. werk bezocht. De zalen waren eenvoudig versierd met eenige palmen, terwijl in de zaal der konijnen een stand was opgesteld van den heer Van 't Westeinde, waar de radio ^ch onophoudelijk deed hoo- ren. In de zaal van de hanen en kippen, waar deze dieren hun luidklinkende stemmen de den schallen, zou de muziek niet tot haar 2o?ovooreengcoea spijsvertering sooj^ Kullx'Icïi-Zoiif Sinds .100 jaar onovertroffen bij moeIHJfce »j>ijsver^ tering, maagpijnen e»>r S&Oer. 11 0,60 r*bletien fl. 0.2ö e.i fi. 1,20. Slechts eriit in blauwe verrmkklngi met het portret run den uitvinder. Monrjcrsl gra'is en franco van den hoofdvertegenwoordiger, R ca Bruin. Amsterdam Oost, lUnaeusparkweu 16 recht zijn gekomen, daar was een stand van den heer H. de Smit, die er o.a. geneesmid delen voor pluimvee en konijnen exposeerde. De schragen, waarop de kooien stonden, wa ren gemaskeerd door de spandoeken met op schrift der hier bestaande vereenigingen voor dierenbescherming. Om 2 uur vereenigden zich met de beide wethouders, de heeren M. Laernoes en G. van Westen, het bestuur en een aantal genoodig- den, inzenders en belangstellenden in de zaal der konijnen. De voorzitter, de heer J. den Hamer, opende met een woord van wel kom aan beide wethouders en constateer de tot zijn genoegen, dat ze de uitnoodiging tot bijwoning der opening van de tentoon stelling hadden aangenomen en sprak er zijn leedwezen over uit, dat de burgemeester, de eerevoorzitter niet aanwezig kon zijn. Hij richtte zich vervolgens tot de schenkers der prijzen en de leden der zusterverenigingen, die hij welkom heette op deze 10e tentoon stelling in het 12 /2 jarig bestaan der ver eeniging. Dit feit memoreerend, herinnerde hij er aan, dat naast hem nog slechts de niet aanwezige heer Vreeken van Nut en Sport al die jaren lid was geweest. Hij gaf een terug blik op dien tijd en herinnerde eraan, dat deze tak van sport in den aanvang verschil lende vereenigingen had gekend, maar tevens, dat, terwijl ze in den aanvang ver van elkaar stonden, de toenadering groot is. Maar dat is ook noodig, want anders belemmeren de tentoonstellingen elkaar, waarvoor hy als bewys gaf, dat met Kerstmis o.a. tentoonstel lingen waren gehouden te Middelburg, Goes, Oostburg en Axel. Men moest de handen meer in elkaar slaan. Zich bepalende tot deze op merkingen, verzocht hij den heer M. Laernoes de tentoonstelling te willen openen. Deze, het betreurende, dat de burgemeester het niet kon doen, vervulde gaarne dezen plicht en ving aan met een felicitatie voor het jubileum, er aan vastknoopende de opmer king, dat deze 10e tentoonstelling tijdens een zoo kort bestaan, er op wees, dat de vorige succes hadden gehad. Hij had in de gauwte al eens een kijkje genomen en reeds pracht exemplaren ontdekt. Het deed hem genoegen, dat de kampioen der konijnen een product van Vlissingschen bodem bleek te zijn, maar daarom deed het hem dubbel genoegen, dat de kampioen van het pluimvee van buiten kwam, wat hem een idse gaf van absolute onpartijdigheid der keurmeesters. Wat hem echter speet was, dat enkele dieren een drie- en vierdubbele onderscheiding hadden ge kregen. Daarmee hadden anderen gelukkig gemaakt kunnen worden. Hij spreekt de hoop uit, dat het succes in de toekomst blij venei mag zijn niet alleen, maar dat het nog moge vermeerderenhij hoopt dat deze sport nog meer zal bloeien, een sport met dieren, waar van niemand dan de eigenaar last heeft en. dat ze door velen moge worden gesteund, waarbij hij er op wijst, dat ze blijkens'daden de sympathie van het gemeentebestuur heeft. Met den wensch. dat de tentoonstelling moge slagen en haar een druk bezoek ten deel val len, verklaart de heer M. Laernoes de ten toonstelling voor geopend. De heer Den Hamer, dank zeggend voor de bereidwilligheid en voor de vele goede woor den, die zyn gesproken, wijst er nog op, dat, naast de beoefening der sport, het doel dezer tentoonstelling is ondersteuning aan lief dadige instellingen te geven, verzoekt de aan wezigen een rondgang te maken over de ten toonstelling. Hij spreekt de hoop uit, dat de indrukken, daarbij opgedaan, leiden tot een aanbeveling voor een bezoek aan deze ten toonstelling. De jongste fokker der vereeniging, die met zijn konijntjes een tweeden prijs mocht be halen, biedt den voorzitter een bloemenhulde aan. We hebben ook Zondag nog een bezoek ge bracht aan de tentoonstelling en hoorden, dat het bezoek nogal tamelijk geweest was. Er rest ons dus ni^ts meer dan een overzicht te geven van de tastbare resultaten, die door de inzenders zijn behaald, waarbij we slechts de le en 2e prijzen vermelden. Allereerst zij dan melding gemaakt van het mooiste konijn der tentoonstelling, der groote rassen en de mooiste Vlaamsche reus (haaskleur). waarvoor in aanmerking kwam de inzending van P. Poppe, die daarmee kampioen werdde prijs voor de mooiste Vlaamsche reus (wit) viel ten deel aan A. Graumans te Rotterdam, die voor 't mooiste konijn der midden-rassen aan T. Zylstra, Breda die voor kleine rassen aan L. van Geel, Roosendaalvoor kleine rassen (ge-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1