1000 500 300 150 100 25 VEREEN. VOOR BEROEPSKEUZE 25 JANUARI EERSTE BLAD No. 31 GSe Jaargang 3930 IM MERMAN. iljirt: films f.HU 01 VItDE Ir.. Walslrtsl 5840, Vtissirrgen. Telel. 10. Pestrekeeing 88101 Verschijnt dage'ijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christeliike feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws Mannen! lewoon groot. Isteeds iets nieuws, lalage Walstraat. jelalins van 1—5 regels I regel meer 15 cent jZERES, erv. B. 0., haar vrije uren met kind te werken. Iters G. E., Bureau it". Ierwagen Tijdinghal „Vliss. |n het Gasthuis een enstbode. elden tusschen 7 cn lirectrice. lende RSKNECHT res Slagerij JACs. ddelburg-Rotterdam gelegen plaatsen. an passagiers, ten en vee, v.Midd v. Rolt- .tari v.m.uut v.m.uur Cn te bekomen: V. Transport- en Exp. •en Cj. VOS. Telefoon KKNHUUKN. lelel 155. JSTERMOUT. Telel. 282 s. BUlTENIIEK. Tel. 101 LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS VoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad t 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS; Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bii abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreflende Huui enVerhuui.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1- 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct abonné's in 't bezit eener ölis, zijn GRATIS verze- erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvniger gulden bij verliea van eiken anderen vinger Pit nummer bestaat uit 2 bladen Diner ten Hove. H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der lederlanden boden gisterenavond een diner an, ten paleize Noordeinde, aan de hoofden er'bij Hare Majesteit's Hol geaccrediteerde ezantschappen en hun echtgenooten, waar- eveneens waren uitgenoodigd de minister buitenlandsche zaken en mevrouw Bee- arts van Blokland. De Koninklijke Militaire Kapel voerde aarbij een muziekprogramma uit. Eere-promotie van Prinses Juliana. Naar de Radio-Bode mededeelt, zal op 'rijdag 31 Januari over Hilversum en Hui- «n om 3.30 A.T. de uitzending plaats heb- van de eere-promotie van H.K.H. Prin- Juliana, door den promotor dr. J. Hui- inga, ten overstaan van den senaat der ijksuniversiteit te Leiden, onder presidium an den rector magnificus prof. dr, N. van Vijk. Steunt de Nederlandsche nyverheid. De minister van binnenlandsche zaken ïeeft in een circulaire aan de gemeentebe sturen herinnerd, dat reeds meermalen de landacht van die colleges werd gevestigd op wenschelijkheid het geven van opdrach- r de overheid aan de nationale nij- te bevorderen en op de bemiddelende (aak ielke daarbij aan de rijkscommissie ■oor werkverruiming is toegedacht. Genoemde rijkscommissie meent de erva- te hebben opgedaan, dat bedoelde aan- :hrflvingen in het vergeetboek beginnen te leraken. De minister vindt hierin aanleiding ;en en ander opnieuw naar voren te brengen in den gemeentebesturen te verzoeken te illen bevorderen, dat geen orders aan de luitenlandsche nijverheid worden toegewe ien alvorens met de commissie overleg is VLISSINGEN, 25 JANUARI. Ontwapening Gisterenavond trad in de Geref. Kerk voor Ke anti-rev. kiesvereeniging als spreker op de peer J. J. C. van Dijk, oud-minister van oor- i lid van de Tweede Kamer, met boven- 3 onderwerp. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke pijze geopend door den voorzitter, den heer G. Laernoes, die allen, in 't bijzonder den t, welkom heette. Hij wees erop, dat op |iet terrein, waarover het onderwerp zal gaan, dezen tijd wel voorlichting noodig is en faarom meende de kiesvereeniging dit eens |oor een zoo bevoegd spreker als de heer pan Dijk te doen behandelen. 1 De heer Van Dijk begon met te zeggen dat pet vraagstuk der ontwapening de geesten wwel in binnen- als buitenland geheel in neemt. Het vraagstuk is dan ook van Piepgaande beteekenis. Spreker wees er aan- ponds op, dat de anti-rev., omdat zij zijn lesen onzijdige ontwapening, voorstanders |'an den oorlog zouden zijn. Niets is minder 'aar dan dat. Spreker wil het vraagstuk dezen avond Principieel behandelen op den grondslag van pze Christelijke belijdenis. Het waagstuk is poo veelzijdig dat het niet mogelijk is het op avond in zijn geheel te behandelen. Spreker herinnerde aan de meening nè, vreeselijken wereldoorlog, dat nu de patste strijd was gestreden en van toen af zou .worden gedaan in het belang van Wen wereldvrede. I Hoe geheel anders zijn echter de feiten. De •a-oorlogsche tijd geeft ons te zien een op- van conflicten en een steeds bewapening der volkeren, ondanks ïreQes-Pacten en Volkenbond. Weliswaar gaat over de wereld één roep lv°or ontwapening, maar als wij dien roep Pader bezien, dan blijkt hieruit dat deze in Pet bijzonder wordt aangeheven door» groote l^oepen, die tegen alle bewapening zijn in rechtsstaat, doch niet tegen bewape- zijn in een nieuwen maatschappijvorm, de communisten en socialisten, die de Iweerloosheid der volkeren dienstbaar willen "neken aan hun belangen. Gok zijn er die ontwapening en weerloos- I eid prediken op grond van de Heilige Schrift, daartoe gekomen door een eenzijdige opvatting van sommige Schriftplaatsen. Wij mogen echter Gods Woord niet uit zijn verband rukken, maar ook bij dit vraagstuk moeten wij het volle licht der H. Schrift er op laten vallen. Wy moeten ons standpunt ten opzichte van den oorlog bepalen door te letten op de taak die de Overheid heeft in deze zondige wereld. De zonde van den mensch is h e t diepste probleem ook ten aanzien «van den oorlog. God heeft om het natuurlijke leven in stand te houden de Overheid ingesteld, op dat daardoor de ongebondenheid zou worden getemperd. De overheid heeft tot taak de formuleering en de handhaving van het recht en heeft tot verdediging daarvan het zwaard ont vangen. De overheid heeft den duren plicht om het recht te «handhaven, anders is zij niet ge trouw tegenover God, wiens dienaresse zij is. Daarom kan het ook de plicht der over heid zijn om oorlog te voeren, iets wat ook reeds door Calvijn breedvoerig in zijn „Insti tutie" is uiteengezet. De anti-rev. aanvaardt de realiteit van Gods Woord, dat er oorlogen zullen zijn tot aan het einde der wereld, doch dit leidt niet tot fatalisme, zooals de tegenstanders be weren. Ook de anti-revolutionairen zullen ijveren voor alles wat den oorlog kan voorkomen en hier ligt ook een groote taak voor de Kerk. Arbitrage, internationale justitie enz. kun nen veel doen om den oorlog te verhinderen. De Volkenbond heeft reeds veel goeds ge daan, maar men zij voorzichtig, want de Volkenbond staat op humanistisch rationa listisch standpunt. Over den Volkenbond zou de geest van Christus vaardig moeten wor den, dan was er betere verwachting. Als men ziet de realiteit dei* feiten, dan moeten wij er voor waarschuwen dat de overheid bij de pakken zou gaan neerzitten. Eenzijdige -ontwapening zou onverant woordelijk zijn en in strijd met de hooge roeping welke de overheid heeft om, zoö noodig, het geschonden recht te verdedigen. De handhaving van het recht moet gesteld worden boven geld en goed dit is niet in stryd met de Christelijke ethiek, integen deel de vedediging van de geestelijke en stoffelijke goederen van een volk is voor de. overheid dure plicht en niet in strijd met 's Heeren ordinantiën. Breedvoerig zette spreker uiteen, wat on der een rechtvaardigen oorlog naar Christe lijke moraal is te verstaan, waarvoor reeds Augustinus de regelen aangaf, welke ook nog voor onzen tijd van groote waarde zijn. Verder toonde de heer Van Dijk aan dat er geen tegenstrijdigheid bestaat tusschen het Oude en Nieuwe Testament ten opzichte van den oorlog en\ien krijgsdienst, zooals vaak beweerd wordt. In het Nieuwe Testament is nergens een uitspraak te vinden tegen den krijgsdienst. Wel wordt vaak een onjuist beroep gedaan op de Bergrede, want hier wordt gedoeld op de persoonlijke verhouding tegenover den naaste, die zich uiten moet in liefde en ver gevingsgezindheid Met vele Schriftplaatsen toonde spreker aan dat Christus en de Apostelen scherp onderscheid maakten tusschen de roeping der overheid en de verhouding der men- schen onderling. Het ambt der overheid is ingesteld omdat het recht zou worden gehandhaafd en de verdrukten beschermd. Daarom is ook ieder burger aan de overheid gehoorzaamheid ver schuldigd, ook wanneer deze oproept tot den krijgsdienst. Recht en liefde zijn voor ons geen tegen stellingen, doch de eisch der liefde mag niet tekort doen aan dien van het recht. Christus zelf heeft zich ook gebogen onder het recht Gods, uit liefde tot een verloren wereld. Tenslotte behandelde spreker nog het vraagstuk der dienstweigering, en stelde het anti-rev. standpunt aan de hand van het program van beginselen daartegenover. De heer Laernoes bracht den spreker dank voor de heldere uiteenzetting van dit belang rijke vraagstuk en sprak de hoop uit dat onze Zeeuwsche afgevaardigde nog meerdere ma len in Vlissingen zal optreden. De heer Van Dijk eindigde daarna met dankgebed. Meryntje Gijzen's Jeugd. Het Verraad. Concertgebouw. Wij hebben hen dan ook hier gehad, de zoo bekende typen, die A. M. de Jong in zijn veelgelezen boeken reeds zoo krachtig onze ziel en onze verbeeldingskracht had irfge- kerfd. De goede pastoor, die een zoo rein en kinderlijk geloof en de ware naastenliefde bezit, zooals de Christus, die eenvoudig pre dikte en die, helaas, zoovele geestelijke voor gangers in armoede door star dogma, fana tisme en politiek nooit benaderen kunnen. De grijze vriend van allen, die niet oordeelt en zeker niet veroordeelt, maar in zijn le vensavond slechts de broederschap aller menschen wil dienen. De daarom zoo sym pathieke figuur uit het boek, welke de kern van de Christelijke leer'belichaamt, werd wel ,goed weergegeven door Hans Brüning. Het talrijke publiek heeft ongetwijfeld met zekeren angst het optreden van Walker Smith afgewacht. Nap de la Mar, die ziek te Amsterdam ligt, had zich in „De Kruik" een groot kunstenaar getoond. Maar voldaan, zeer voldaan zijn wij allen geweest over de rolvervulling door den plaatsvervanger, die in korten tijd zich moest inwerken en het Brabantsch dialect meester worden. Schitte rend kweet Walter Smith zich van die moei lijke taak. Van harte wenschen wij dezen spe ler geluk met de geestdriftige toejuichingen, die het opgetogen publiek hem bracht. Zijn broeiende, gedrongen gevaarlijkheid, zijn woeste drift, wanneer hij Janekee haast den strot dichtknijpt, maar ook zijn reine gene genheid voor Merijntje. Het talent van Smith gaf dit alles gaaf en vlekkeloos. De strooper en Merijntje, in beider ziel gemeen schap in het waarachtig menschelijke goede. De ontroering, die „De Krüik" vaak gaf, cul mineerde in zijn laatste woord na het ver raad „Merijntje". 's Mans eenzame, verlaten ziel bloedt uit erger dan lichamelijke wonden. Hij is de derde, waarvoor de goede pastoor het grootste medelijden heeft. Wrang, open en bloot in alle ellende en smart met die ééne uitroep „Merijntje" en die,. hopelooze berusting. Die ontroering droegen wij gister avond mee en wij zijn den kunstenaar wel dankbaar voor dit spel. En dan was er de creatie van Merijntje zelf. Met de argelooze zuiverheid van aan geboren talent en een begenadigd, kristallen stemmetje speelde Cisca Kremer, zelf een kind, de rol van een ander kind. Er zijn meer beroemde kinderen in de literatuur. De schrijver, A. M. de Jong, en de kind-kunste nares, Cisca JKremerhebben Merijntje ge creëerd diep in alle harten. Een volmaakt glazende kinderroï, zooals men zelden ziet. Een wonderlijk, mooi en opheffend gebeuren. Het heldere zieltje van Merijntje, dat met al die ingeprente straffen van „eeuwig de billekes branden" en voortdurende angst van te struikelen toch niet goed terecht kan, wekt onwillekeurigkeurig steun aan de oer kracht van den Kruik, die terecht vindt, dat door al die vreeselijk wreede en strenge voorstellingen en boosaardige straffen „Ons lieve Heer" maar ,,'n Kwoaje" is. De stijgen de wisselwerking tusschen die beidende kracht van den ruigen strooper voor het zachte, tobbende kinderzieltje tegenover den innerlijk naar liefde hunkerenden man. welke die slechts vindt bij het kindIn den climax leven en stijgen wij mede, tot ten slotte het tragisch einde, dat bittere, ster ke slot, slechts gesymboliseerd in de doffe kreet „Merijntje"en het gebaar. De kleine veertienjarige Cisca Kremer als Merijntje en Walter Smith als De Kruik hebben dit tooneelspel hoog gedragen en da verend waren telkens de toejuichingen, die aan het einde tot een ware ovatie groeiden. Maar ook de andere spelers hebben hard gewerkt aan de foutlooze opvoering. Willem van der Hoog las met rustig, innemende en beschaafde stem de tafereelen aaneen en wist daarbij, knap de harmonie te bewaren. Ook de kleinere rollen werden, op een on- duidelijken spreker na, goed vervuld, zoodat het gezelschap „De la Mar" een uitstekenden indruk te Vlissingen achterlaat. Waar de in houd zoo bekend is, meenen wij hiermede te kunnen volstaan. Goede tooneelavonden stellen wij zeer op prijs. Deze, welke een zoo bekend boek als „Het Verraad" dramatiseerde, blijft ons bij in dankbare, waardeerende herinnering. Een succesvolle avond voor de spelers, een mooie, een goede avond voor ons Een drievoudig jubileum. Onze stadgenoot, de heer J. A. Hollaers, gaat een zeldzaam jubileum tegemoet. Op i Februari a.s. herdenkt bij nl. den dag. waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad der Nederland sche Posterijen. Maar tevens is op dien dag zijn lidmaatschap onzer stedelijke harmonie „St. Caecilia" 25 jaar oud, terwijl bovendien op dien zelfden datum het feit herdacht wordt, dat hij 40 jaar geleden, zijn intrede deed in de muziekwereld. Het mag toch zeker wel een zeldzaamheid heeten, wanneer iemand op zevenjarigen leeftijd als musicus wordt ingedeeld en vanaf dat oogenblik zich onafgebroken blijft bewe gen in de muziekwereld. Dit toch is het geval met den heer Hollaers. Deze begon zijn muzikale loopbaan bij de „Riligio des Arts" te Eindhoven, in welke vereeniging hij eerste althoorn blies. Zijn mu zikale talenten werden opgemerkt door den heer Jan Bro' m, toenmalig directeur van het stedelijk muziekkorps te 's-Hertogenbosch. Deze leidde de", jeugdigen Hollaers verder op zoodat hij al spoedig als solo-tuba-ist optrad Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk ga en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzee- pen de huid ever, inwrijft met slechts een weinig Doos 30,60, Tube 80 ct. PUROL bij de Koninklijke harmonie „Apollo's Lust" te Eindhoven. Onmiddellijk tij zijn komst te Vlissingen, nl. op i Februari 1905, werd hij lid der har monie „St. Caecilia", onder leiding van onzen stadgenoot, den heer André Geijsen. Deze vereeniging heeft aan den heer Hollaers veel te danken, want zij bereikte, mede dank zijn medewerking, de hoogste afdeeling in de mu zikale classificatie/ nl. de afdeeling uitmun tendheid. Als oprichter en directeur der „Vlissing- sche Postfanfare" heeft hij zich eveneens zeer verdienstelijk gemaakt o.m. verwierf dit gezelschap, onder zijne leiding,~tweemaal een eersten en eenmaal een tweeden prijs in zware muziek-concoursen. In de „Vlissingsche Orkestvereeniging" treedt hij op als trombonist, terwijl hij reeds vele jaren lang de functie bekleedt van di- recteu der R.- zangvereeniging „Can- temus Domino", van het Vlissing's Mannen koor en van het dubbelmannenkwartet „Harmonie Met laatstgenoemd kwartet wist de heer Hollaers nog kortelings, nl. bij het te Hulst gehouden internationale zangcon cours, ir de 2q afdeeling den eersten prijs te behalen met niet minder dan 331 punten. O/erigens mogen we nog vermelden, dat bij oratorium-uitvoeringen nimmer een ver- geefsch beroe^ werd gedaan op den heer Hol laers, - zijn muzikale talenten noodig of ge- wenscht waren. Het drievoudig jubileum is dan ook zeker niet alledaagsch en we zijn er vanj overtuigd dat nóch in postale, nóch in dé muzikale kringen, waarin de heer Hollaers tientallen van jaren verbeert, de gedenkwaardige dag vr.nl Februari 1930 onopgemerkt zal blijven. D Java-Soemba-film. Verwijzende naar achterstaande adverten tie over de JavaSoemba-film, deelt men ons het volgende mede Overal in den lande is deze film met groote waardeering ontvangen en gezien. Een ge trouw beeld wordt u getoond van het werk der Zending in haar verschillende geledingen. Temidden der grootsche Indische natuur, die nooit nalaat indruk te maken, bewegen zich de figuren van hen, die land en volk hebben verlaten om, zichzelf opofferend, het heil hunner medemenschen te zoeken. Rusteloos arbeidend in kerk en school, in ziekenhuizen en armenkolonle kan de toeschouwer die mannen volgen en ze leeren waardeeren. On der ademlooze stilte, zeggen de recensies, wordt gezien, genoten, medegevoeld, ontroe ring gewekt, ook door de treffende opschrif ten. 7ry wordt die avond tot een geestelijk genot. Om nooit te vergeten ook niet door de kinderen. Eenvoudig en toch zoo verheven, die op zoekende liefde in de armelijke woningen, in de hospitalen, in de werkplaatsen, waar ge b.v. den ouden Ibrahim, geheel blind, met lust en ijver ziet werken. Hoe aandachtig luisteren de kleine Javaantjes, maar ook de grooten, ziet daar ds. v. D. eens neergehurkt temidden van die donkergekleurde inlanders, zoo intiem, zooals één hunner, maar wat zegt dat tot onsGenoeg U mag dezen avond niet missen. De gelegenheid is er maar één maal. Ds. Wiersinga, die Indië van zeer nabij kent door zijn arbeid aldaar, zal zeker mede werken door zijn woord alles nog meer te doen leven. Dat belooft dubbe* genotVer dere aanbeveling is nu wel overbodig Christ. Nat. Werkmansbond. De afdeeling Vlissingen van den Christ. Nat. Werkmansbond, houdt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze afdeeling op Woensdag 29 Januari, des avonds 8 uur, een openbare samenkomst in de Groote Kerk. Als sprekers treden op ds. J. S. Hartjes, ds. G. B. Westenburg van Rotterdam en ds. E. H. Rlaauwendraad. Alhambra-Theater. De Favoriet van de Ascot-rennen. Onder moeder's dwang. Het hoofdnummer in „Alhambra" is een groote sportfilm, welke geheel als geluids film is opgenomen. De moderne techniek brengt de geluidsfilm met sprongen vooruit Genesis is dan ook al lang door veel verbe terde talrijke nieuwe producties. Geestdriftige recensies van de beste bladen lazen wij o.m. overSubmarine, in het bijzonder Atlantic, e.a. Vooral de nieuwe Duitsche geluidsfilm. Die Nacht gehort uns, e.a., schijnen als in dit genre vooruit te dringen. Het werd ook TE VLISSINGEN. Het Bureau houdt zitting op a.s. DINSDAG 28 JANUARI van 7*/$—9 uur in het voor malig Burgerweesbuis aan de Badhuisstraat, Inlichtingen zoowel voor jongens als m:is- jes, worden kosteloos verstrekt. Kies Uw be- roep in overleg met het Bureau. tijd, dat een nieuwe geest over de filmpro ducenten vaardig werd. Lazen wij onlangs niet van den slechten gang van zaken in net bioscoopbedrijf te Berlijn. In de eerste plaats waren te veel theaters opgericht, wat zich moest wreken en ten twesde konden de films, ondanks alle groote reclame, niet meer voldoende het publiek trekken. De zgn. stomme film wist voor eenige jaren te trek ken, juist door haar rustige, zwijgende kracht. Zij zal dit steeds blijven doen, mits het genre, welk dit ook zij, werkelijk goed is, m.a.w. sterk is in haar zwijgen. Er komen weer heel goede films op de markt. De ver slappende belangstelling werd een aanspo ring grocter aandacht, vooral ook aan het scenario te besteden. Storm over Azië, De Gevangenis, Menschenarsenaal, via de Rus sische film ontstond een wedstrijd, die dc film thans weer ten goede zal komen. Ook de geluidsfilm verovert terrein, dat z$? dient te behouden, ook als het nieuwtje er af is. Dit kan slechts door de hoedanigheid op te voeren. Amerika introduceerde het nieuwe geluid, Duitschland stuwt mee. Want mefc sentimenteele, liedjeszingende dwazen ia een vrij onmogelijk scenario kan de geluids film niet overwinnen, hoewel Genesis van het nieuwe filmboek verraste, en op zich zelf een schitterende inleiding van overwin nende techniek was. Welaan, in Vlissingen hebben wij niet te klagen over een probeeren om het beste te. halen, wat de filmwereld bisèp: Ter afwisseling wordt dan, bovenvermelde sportfilm gepresenteerd, welke rond de be roemde rennen in Ascot speelt. Lord Lan caster is verloofd, doch bemerkt dat hij slechts genomen wordt om zijn titel en zijn. geld. Teleurgesteld begeeft hij zich naar zijn landgoed, maar hem overkomt een auto ongeluk. Zijn vroegere verloofde maakt een valsche trouwacte op. Op het landgoed, waar „The Whip" op stal staat, worden voorbereidingen getroffen voor de komende paardenrennen. Tevens wordt er een vossenjacht gehouden, met na afloop een jachtbal. De valsche trouwacte komt nu echter de vreugde verstoren. Do bedriegers willen nog meer hun slag slaan. Zoo koppelt een van beiden den wagen los van den rijdenden trein, waarin „The Whip" vervoerd wordt. Als de boosdoener met dit lugubere werk bezig is, wordt hij betrapt en er ontstaat een hevig gevecht. De wagen kan bijtijds op een zijspoor gebracht worden, waarop de sneltrein voorbij-dondert. Den volgenden dag wint „The Whip" hl een opwindende eindrace. Het prachtigs paard verdient deze overwinning. In hun woede verklappen de samenzweerders hun bedrog. Ieder krijgt zijn loon en het gebrui kelijke „happy end" maakt ook een goed einde. Sport, actie, spanning brengt deze rol prent, die zichzelf begeleidt. Iets nieuws zijn de uitstekend weergegeven geluidseffecten van den trein. Het rustige en beschaafde spel met de muzikale illustratie brengen een goed en juist geheel. Als „invallers" kwamen er Vrijdagavond „Meisjes uit Weenen" op het doek, doch die zijn dezen avond weer verdwenen om plaats te maken voor een film uit het theaterleven, waarin Madge Bellamy een hoofdrol vervult en waarmee het Collosseum Theater te Rot terdam geopend werd. „Onder Moeder'# dwang" zal dus we* iets goeds zijn. Het uitgebreide bijprogrem geeft interes* sant nieuws in het Journaal, o.a. de aan komst der gedelegeerden voor de Haagsch® conferentie en het vertrek der Belgische troepen uit Duitschland. Duizenden zijn ver zameld bij de plechtigheid der Duitsche en Belgische vlaggen. Een indrukwekkend mo ment Mooi komt de Fox weer uit in een natuur opname, terwijl het huisorkest van het Biilmore Hotel meesterlijk concerteert. Mu ziek en zang vallen zeer in den smaak van het publiek. Luxor-theater. De slavin van het huwelijk Zeventien jaar. Een pracht rolprent is de hoofdfilm. W® bevinden ons te Biarritz, wiar weldra het huwelijk gesloten zal worden tusschen de Zuid Amerikaansche erfgename Carmeüta Desano (Dol' "es del Rio) en Carlos Inoreno. Een oud vriend van dezen, zeer goed op de

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1