1900 500 300 150 100 25 TIMMERMAN's 24 januari :erste blad VRIJDAG (E STAND 68e Jaargang 1930 lilpit: firma F. HM 8[ ÏElDt Ir.. Mslriil 51-60, tlissinp.lilil. 10. PislitkniSEFOI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws Winterteenen Hoek KERKSTRAAT NGEN anuari 1930. R O U W D in J. M. H. Keraeling, 28 j. en G. J. Swe&.' U W D; en H. Ardewy'n, 23 j, L E N Schets, d. C, p, Gabriëlse, geb van asn, geb. Marijs, d Hweedijk, d. EDEN: mnd. OOR WERPEN Politie te Vlissingen, gevonden is gedepo- ersmessleutel met derarmbanddames Kath. gebedenboekje 'iel, en dat inlichtin. omtrentEen zak- erk, Westelijke Berm- onnaie bij Klyberg, halsdoekje bij Mom- bankbiljet bij De 4padvindersriem Breewaterstraat 28; inhoud bij Bos, Ciy. ndtaschje bij Van de sjaal bij De Koning, eurde muts bij Dek- nlaan 17gekleurde enstraat 37kinder bij Van der Hoeve, zeildoeken zak, Zoete, Clyverstraat bij mevr. Henrard, den ring met initialen weg (gem. Koudeker- ne, Nieuwstraat 43 en bij De Rijke, Kerk- iRTLIJNEN Jan. te Fremantle ,n. te Port Said ;e Antw. te Antw. an. te Belawan 20 Jan. van Mo nden" 22 Jan. v. Ba- 22 Jan. de-Aaoren te Singapore lott. naar Batayia sr.) p. 20 Jan. Gibr. Jan. v. Southampton Jan. te Beira Jan. Gibraltar te Port Said 22 Jan. te Antw Jan. Kaap del Armi terdam van Batavia tott. van Calcutta New-York v.Rott. Madras van Rott. \uto's, Fietsen uigen. uari uur 4.59 5.01 5.03 5.05 5.06 VLISSINGEN 9.06 21.55 10.21 24.02 11.25 23.58 12.17 0.37 12.58 ;No.20 L1SSINCSCHE COURANT iONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden, jnco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS; Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct *iDA •makelijkheden, gen, enz. Dagelijks voorstelling, agelijks voorstelling. Vergadering anti-rev. ref. Kerk, Paui Kru- Tournée-gezelschap „Merijntje Gijzen's ouw, 8 uur. .iteraire avond Nuts- Oude Vriendschap". - Tooneel- en caba- ereeniging „Koningin Oude Vriendschap"i - C.K.W.O. (sport- ïvergadering, lokaal uur. - Liefdadigheidscon- ïstituut, Grand Hotel BURG. itvoering Concertver- m Gehoorzaal, 8 uur. abonné's in 't bezit eener ilis, zijn GRATIS verze- |d 'tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvniger gulden bij verlies van eiken anderen vinger nummer bestaat uit 2 bladen Kit i Wachtgeld of pensioen. !et lid der Tweede Kamer de heer Suring aan den minister van onderwijs, kun- wetenschappen gevraagd of deze niet van oordeel is, dat voor de op wachtgeld telde onderwijzers het wachtgeld slechts door ouderdoms- of invaliditeitspensioen worden vervangen, indien het toe te nen pensioen hooger is dan het genoten ;htgeld, zoolang het genot van dit wacht el niet is geëindigd, ook, indien overigens r den belanghebbende aan de voorwaar- om voor zulk een pensioen in aanmer- jg te komen, is voldaan. De oud-burgemeester van Hilversum, minister Reymer gehuldigd. Woensdagmiddag om half zes ontvingen de -burgemeester van Hilversum, de tegen- irdige minister van waterstaat, en mevr. ymer het dagelijkseh bestuur en den ge- ente-secretaris van Hilversum te hunnen ze. lurgemeestev Lambooy herinnerde in een veel waardeering getuigende toespraak i de werkzaamheden van zijn ambtsvoor- ïger, meer in het bijzonder voor zooveel reft den bouw van het nieuwe raadhuis, mens de gemeente overhandigde hij den iter hierbij als blijvende herinnering een inzen plaquette, waarvan de voorzijde het 'roe raadhuis voorstelt. De plaquette, be id voor pressepapier, is vervaardigd in Koninklijke fabrieken Begeer, naar een werp van den gemeente-architect, den ;r Dudok. minister dankte de heeren zeer, dat zij de moeite hadden willen geven om naar residentie te komen om persoonlijk dit hem buitengewoon gewaardeerde ge- lenk te overhandigen. Gaarne aanvaardde dit symbool van vooruitgang van de ge- jnte, die hem zoo lief is het zal een jats krijgen op zijn schrijfbureau ter her- lering aan de onvergetelijke jaren in Hil- ■sum doorgebracht. Spreker eindigde met verzoek, zijn dank aan den raad der ge- mte te willen overbrengen, daarbij voe lde zijn beste wenschen voor den voortdu- iden vooruitgang van Hilversum. afloop van deze plechtigheid werd de laltyd met den heer en mevrouw Reymer iruikt. Veevervoer per spoor. pmtrent het veevervoer per spoor kan orloopig worden medegedeeld, dat met in- jng van 1 Juli 1930 samenwerking is ver- rgen tusschen de directie der Nederland- the Spoorwegen en de commissie A I voor «vervoer van de Nederalndsche vereeniging J bescherming van dieren, waardoor, naar ig worden verwacht, het veevervoer in het |eme:a -eer gebaat zal worden. Voor lijders aan vallende ziekte. pe in het begin van 1882 opgerichte Chr. feemging voor de verpleging van lijders aan pende ziekte, te Haarlem en Heemstede, op 26 Januari 1932 haar 50-jarig bestaan Pdenken. paar er groote behoefte bestaat aan een Jtider- en jongenshuis, waarvoor de som fn 50.000 nog niet toereikend zal zyn, [eft zich een comité gevormd dat zal trach- i ter gelegenheid van het jubileum, de ge- Jemde som door middel van een inzameling [een te krijgen. Deze jubileum-inzameling - onder bescherming van de Koningin- loeder. Een nieuwe Zuiderzec-film. lïn een zeer druk bezochte vergadering van jsschers te Harderwijk, werd in beginsel [sloten tot het doen vervaardigen van een leuwe en uitvoerige Zuiderzee-film, teneinde [t Nederlandsche volk een juist denkbeeld 1 geven van de Zuiderzee-visschery en aan- invante bedrijven, m.a.w. om aan het volk te ^onen welk ee". belangrijk bedrijf door de ging te gronde zal gaan. (Medewerking zal worden gezocht bij de "schers te Elburg, Volendam en Bunscho- uit welke 1-atste plaats een aantal vis iters ter vergaderir- aanwezig waren. [Blijkt men in deze plaatsen even enthgu- *st voor het plan als in Harderwijk, hetgeen let te betwijfelen valt, dan zal binnen kor- [n t\jd een film van de visscherij en de ne pbedrijven verschijnen, waarvan zoo |er<i ter vergadering gezegd Nederland zal te kijken. De 20e R. A. I. Heden is te Amsterdam de 20e R.A.I. ge opend. Deze tentoonstelling, georganiseerd door de Ned. Vereeniging „de Rijwiel- en Automobiel Industrie", wordt van 24 Januari tot 2 Februari gehouden in het bekende „R. A. I.-gebouw" aan de Ferdinand Bol straat te Amsterdam. Zij omvat 165 stands, waarvan het over- groote deel in het geheel 130 wordt in genomen door exposanten van luxe-automo bielen en motorrijwielen. De afdeeling bedrijfsauto's geeft echter in ruime mate de gelegenheid te bewonderen wat de huidige automobiel-industrie uit bin nen- en buitenland presteert, zoowel op het gebied van chassis- als carosserieb'ouw. Een gemeenteraadslid tijdens de raadszitting overleden. De heer H. W. Spendel, R.-Kath. raadslid te Leiden, is c isterenavond in den gemeente- ra-.d, toen hij over de begrooting het woord voerde, dror eer hartverlamming getroffen en overleden. De heer Spendel was een zeer geziene fi guur in den raad en had een belangrijk aan deel in het maatschappelijk leven te Leiden. In de muziekwereld was hij zeer bekend. Ten teeken van rouw werd de gemeente raadszitting geschorst. VLISSINGEN, 24 JANUARI. Gemeenteraad. De eerstvolgende zitting van den gemeente raad zal niet worden gehouden op den laat- sten Vrijdag van deze maand, doch medio Februari. Een declamatieavond. Gisterenavond werd in het Militair Tehuis een gezellige avond gehouden, die hoofdza kelijk werd gegeven voor de militairen. De vlootpredikant, ds. J. van der Giesen, opende deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en naar aanleiding van zijn voorgelezen Schriftgedeelte, Matth. 6 2834, sprak hij een opwekkend openingswoord. Hij wees er op dat in Vlissingen een goed tehuis is voor de militairen en matrozen, maar dat er van binnen nog zooveel gemist wordt. Deze avond wordt nu gehouden om allen op te wekken zich te geven voor het Militair Tehuis en al len die iets te missen hebben in geld of na- tura werden opgewekt dit te geven om het den „jongens" zoo gezellig mogelijk te maken. Ter opluistering van dezen avond werden door de heeren J. Kwist en K. Fret eenige muzieknummers op zeer verdienstelijke wijze op orgel en viool ten gehoore gebracht, en de heer Jansen declameerde op keurige wijze eenige stukjes proza en poëzie, waarvan vooral de voordracht „De blinde" op zeer gevoelige wijze werd voorgedragen, In het slotwoord wees ds. H. A. Wiersinga op de gioote beteekenis van een Militair Te huis, waar velen als zij ver van huis zijn, naar toe kunnen gaan om zich daar dit ge mis eenigszins te vergoeden. Hij wekte allen op veel voor dit Tehuis te doen en het zoo te steunen dat het voor de militairen en ma trozen nog gezelliger wordt en dat er nog meerdere van deze avonden gegeven kunnen worden. Gemengde Zangvereeniging. De Gemengde Zangvereeniging, directeur de heer Jan Kuiler, geeft Vrijdag 31 Januari, des avonds 8 uur, een concert in het Con certgebouw. Opgevoerd zal worden „Die Zer- störung Jerusalems", oratorium van A. Klug- hardt voor soli, orkest- en pianobegeleiding. Als solisten werken mede mevr. C. van StaaBeversluis, sopraan, Arnhem mej. Jo Immink, alt, Amsterdam 1e heer Piet Zwa ger, tenor, Amsterdam en de heer J. W. Rin- genalders, bas, 's-Gravenhage. Aan den vleugel mej. Greta Wijthoff, al hier. De groote repetitie op Donderdag 30 Ja nuari, des avonds 8 uur, is voor het publiek toegankelijk. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertentie. Jaarboekje Ned. Reisvereeniging. Uit het jaarbrekje van de Nederlandsche Reisvereeniging voor 1930, blijkt dat de af deeling Walcheren op 1 October jl. 777 leden telde. Het geheel aantal leden bedroeg op dien datum in afdeelingen verdeeld 74056 en in niet-afdeelingen 5471, zoodat het totaal aan tal leden 79527 bedroeg. Er komen in het jaarboekje vele program ma's voor omtrent verschillende reizen voor 1930 in elkaar gezet. Een 8-daagsche reis naar Walcheren (van 2 tot en met 9 Augustus) treffen wij er in aan met o.m. een uitstapje naar Ostende. V. R. B. Door de Vlissingsche Reddingsbrigade wordt een medische cursus gehouden onder leiding van dr. P. de Mooij. Deze cursus vangt aan Dinsdag 28 Januari, des avonds 8 uur, in de bovenzaal van het Beursgebouw. Nieuwe leden die zich bij de V.R.B. aan melden kunnen dezen cursus ook volgen. De begrafenis van dr. J, G. De Man. Gisterenmiddag had te Middelburg de uit vaart plaats van wijlen dr. J. G. de Man, die gewoond hebbende te Ierseke, Zondag jl. te Middelburg in het Gasthuis overleed. Vanuit het huis zijner zuster in de St. Pie terstraat trok de lijkwagen, gevolgd door drie rijtuigen naar de algemeens begraafplaats. Enkele bloemstukken waren op de kist neer gelegd. Op de begraafplaats wachtten de voorzitter en secretaris van het Zeeuwsch Genoo chap der Wetenschappen en nog en kele belangstellenden den stoet af. Toen de kist aan den schoot der aarde was toevertrouwd, nam de voorzitter van het Zeeuwsch Genootschap, de heer mr. G. J. Sprenger, het woord en schetste hoe de over ledene steeds werkte voor het genootschap, ook toen hij te Ierseke woonde en niet op zag tegen herhaaldelijk reizen naar Middelburg. Het heengaan van dezen werker, die ook aan zijn opvolgers steeds gaame inlichtingen gaf, en wiens beide zusters nog steeds haar krach ten geven, is tevens een symbool van het ver dwijnen van werkzame geslachten als waar toe zij behooren. De rust wordt den overle dene na een langdurig lijden gaame gegund en zijn nagedachtenis zal in dankbare her innering voortleven. Vervolgens sprak de heer prof. dr. Max Weber als vrienden vakgeno; van den over ledene. Spreker schetste dr' De Man als bij zonder kundig op verschillende onderdeelen der dierkunde. De overledene was velen een vraagbaak en steeds bereid adviezen te geven. Vele musea in het buitenland en ook in ons land en vele exposities hadden zijn steun. Hij werkte in het belang van de wetenschap en de eco~omie. Door taaie volharding en werklust gelukte het hem veel degelijk werk te leveren. Buitengewone liefde voor de waar heid en afkeer van schijn, maakte dat hij geen opgeblazenheid of ijdelheid kende. Hij was gesloten voor alle uiterlijk vertoon. Hij .heeft gewerkt op zijn stille, bescheiden een zame wijze. Z <:ider die eigenschappen had hij niet zoo gelukkig kunnen zijn op zijn stille dorpje, alleen met zijn wetenschap. Spreker eindigde met„Vaarwel Jan de Man". De heer dr. Van den Graag uit Den Haag, dankte namens zijn familie voor de laatste eer zijn neef betoond en bracht ook een laat- sten groet aan den doode. Nog trad naar voren de heer De Koeijer, huisbewaarder in de woning van den over ledene te Ierseke, die met gevoelvolle woorden dankte vo,-- alles wat dr. De Man voor hem en de zijnen is geweest. Hiermee was de eenvoudige plechtigheid ten einde en verlieten allen den doodenakker, overtuigd een goed mensch en grooten ge leerde naar zijn laatste rustplaats te hebben gebracht. SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Redicule met inhoud, bij Vader, Paspoort straat, „Concordia", zilveren broche, bij Stokx, Vrij burgstraat C 107. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg, werden heden de navolgende vonnissen uitgespro ken Verduistering K. v. G., 43 jaar, zonder vaste woon- of verblijfplaats, in voorarrest, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voor arrest. DiefstalA. K., 50 jaar, landbouwer te Zuiddorpe, 25 of 25 dagen hechtenis. Veroorzaken van gevaar voor het verkeer door mechanisch* kracht over een spoorweg W. de N„ 39 jaar, opzichter te Westdorpe, 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Overtreding motor- en rijwielwetM. W., 26 jaar, huisvrouw J. C. v. W., te Koudekerke bevestiging vonni waarvan appel, 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Met een auto binnen een bebouwde kom rijden zonder lichten te dimmen A. F., 25 jaar, chauffeur te Goes, vernietiging vonnis van den kantonrechter, vrijspraak. Overtreding motor- en rijwielwetA. de P. 46 jaar, landbouwer te Biervliet, bevestiging vonnis van den kantom-echter 8 boete subs. 8 dagen hechtenis. De gruwelijke jeuk ver dwijnt onmiddellijk met AKKER's KLOOSTERBALSEM zuivert - verzacht geneest r\,Geen goad zoo goed." Overtreding van het samenscholingsver bod P. A. de F., 25 jaar, arbeider te Sel- zaeteH. E. S., 51 jaar, bierbottelaar te Sas van GentC. N., 38 jaar, metselaar te Sas van GentM. J. v. d. A., 21 jaar, arbeider te Westdorpe P. S., 26 jaar, werkman te Sas van GentE. M. B., 28 jaar, arbeider te Sas van Gent, voor allen vernietiging vonnis van den kantonrechter, vrijspraak. Opruiing E. E. M., 18 jaar, schilder te Sas van Gent, vrijspraak. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende zaken behandeld N. J., 39 jaar, zonder beroep, huisvrouw P. W. d. B., wonende te Goes, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij zij wegens, het op den openbaren weg een trekdier laten staan, zonder de noodige voorzorgsmaatrege len tegen het aanrichten van schade te heb ben genomen, werd veroordeeld tot een geld boete van f 5 of 5 dagen hechtenis, met toe wijzing der civiele vordering van G. Kloet tot een bedrag van f 13. Eisch Niet ontvan kelijk verklaring in hooger beroep. Door A. J. L. J., 34 jaar, koopman te Rot terdam was hooger beroep aangeteekend te gen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij, wegens overtreding van de motor- en rijwielwet (als bestuurder van een motorrijtuig over een weg rijden, met zoo danige snelheid en op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht), werd veroordeeld tot een geldboete van 20 of 20 dagen hechtenis. Eisch be vestiging van het vonnis waarvan beroep. A. L., 32 jaar, rijwielhersteller en benzine- verkooper wonende te Goes, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij, wegens overtreding van de Hinderwet, werd veroor deeld tot een geldboete van 1 of 1 dag hechtenis. Eisch bevestiging vonnis waarvan beroep. P. S., 62 Jaar, werkman te 's Heer Arends- kerke, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij, wegens overtreding van de leer plichtwet, werd veroordeeld tot een geldboete van 15 of 15 dagen hechtenis. Eisch be vestiging van het vonnis waarvan beroep. P. F. de N., 38 jaar, landbouwer te Ter Neuzen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hy, wegens overtreding van de motor- en rijwielwet (het besturen van een auto, terwyl men verkeert onder zooda- nigen invloed van sterken drank, dat men niet in staat moet worden geacht het motor rijtuig naar behooren te besturen) werd ver oordeeld tc j e„n geldboete van 50 of 10 da gen hechtenis met ontzegging van de be voegdheid motorrij tuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. J. D., 32 jaar, koopman te Vrouwepolder was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den kantonrechter te Middelburg, waarby hij, wegens overtreding van de boter- wet (boter op eenige voor het publeik toe gankelijke verkoopplaats voorhanden hebben, welke een vetgehalte bezit beneden de ver- eischte grens) werd veroordeeld tot een geld boete van 10 of 10 dagen hechtenis Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. J. B., 50 jaar, grondwerker, wonende te Breda, thans in voorarrest te Middelbur? verdacht van verduistering van een rijwiel ten nadeele van J. W. Duyvenbode te Goes op 6 December 1929. Eisch 1 jaar gevange nisstraf. Het met een kanongeweer bejaren van de Westerscheldc door Belgische jagers. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de op 10 dezer behandelde zaak tegen een tweetal Belgische jagers, die in hooger beroep terecht stonden wegens het met een kanongeweer bejagen van de Wes- terschelde, terzake waarvan zy door den kan tonrechter te Goes waren vrijgesproken, van welke kantonrechterhjke beslissing het O.M. hooger beroep had aangeteekend. De officier va* justitie eischte destyds be vestiging van %iet vrijsprekend vonnis van den kantonrechter, terwyl de rechtbank he den dienovereenkomstig uitspraak deed met bevestiging van het vonnis van den kanton rechter. prima Reparatie is het behoud der Schoenen. De Rotterdamsche brandstichter. De 27-jarige letterzetter K. te Rotterdam was door de rechtbank aldaar wegens opzet telijke brandstichting vier maal gepleegd, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 jaren, met bevel, dat hy na het verstrijken van deze strai ter beschikking van de regee ring zal worden gesteld, teneinde van harent wege te worden verpleegd. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft hem thans eveneens tot 4 jaren gevangenis straf veroordeeld met ter beschikkingstelling der regeering daarna. Echter heeft het Hof in verband met de ziekelijke storing van verdachte's geestver mogens, termen aanwezig geacht om te be palen, dat de opgelegde gevangenisstraf ic een byzondere strafgevangenis zal worden ondergaan. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Voor de nieuwe Ned. Herv. kerk. In het „Vlissingsch Predikbeurtenblad" deelt ds. J. S. Hartjes mede dat hy voor den grond voor een nieuw te bouwen kerk van de Ned. Herv. gemeente thans in het geheel 4717.48 heeft ontvangen. De kerkeraad der Geref. Kerk gaf hem bericht, dat er te zijner tijd door dezen ker keraad geen bezwaar zal gemaakt worden tegenover de autoriteiten, dat de nieuwe Ned. Herv. Kerk komt te staan op „Levens lust", als afsluiting van de Scheldestxaat. Een nieuw kerkorgeL In de Ned. Herv. Kerk te Aagtekerke werd door de orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes een nieuw orgel geplaatst, een geschenk van den inmiddels overleden heer J. H. Blum te Duinvliet by Domburg. Het orgel heeft een mooi front, passend ih den styl der oud kerk, en heeft 1 klavier en pedaal vrij per transmissie. Enkele der regis ters zyn in zwelkast geplaatst. De prys vac het orgel is 5000 gulden. De dispositie, welke bescheiden is, doch. opgebouwd om met weinig registers het grootst mogelyke resultaat te bereiken luidt als volgtBourbon 16 voet 56 pijpen, Prestant 8 voet 56 pypen, Holpyp 8 voet 56 pypen, Violen 8 voet 56 pijpen, Octaaf 4 voet 56 pij pen, Oboe 8 voet 56 pypen, Tremulant. Pedaaltransmissie. Subbas 16 voet, Kop pel Pedaal-Manuaal, Superoctaafkoppel, 3 drukknoppen met oplosser. Ds. P. G. dc Vey Mestdagh. Ds. P. G. de Vey Mestdagh, predikant by de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam is met het stoomschip „Van Rensselaer" uit West- Indië te Amsterdam aangekomen. Predikantennood, In haar te Leiden gehouden buitengewone vergadering heeft de classis Leiden der Chr. Ger. kerk aan den kerkeraad van Boskcop toestemming verleend ds. N. Bydemast ie Rotterdam-Delfshaven, voor de tweede maal te beroepen. Waar ds. P. de Groot van Rotterdam naar Amersfoort is vertrokken en de kerkeraad van Ik/lterdam-Zuid nog steeds zonder resul taat beroept, zullen dus binnenkort in de burgerlijke gemeente Rotterdam alle Chr, Ger. predikantsplaatsen vacant zijn. Wat voor de protestantsche zending geofferd wordt. Volgens de International Review of Mis sions, is in de jaren 1925—27 jaarlijks voor de protestantsche zending 56.909.485 dollar ge offerd. Onder de offeraars staan voorop Ame rika en Canada met 35.091.437 dollar dan Engeland met 11.121.468 dollar, Latijnsch Amerika met 3.332.591 dollar, Australië 1.573.370 dollar, Duitschland 1.098 545 dollar, Noorwegen 1.062.222 dollar, Zweden 1.033.644 dollar, Denemarken 596.191 dollar, Nederland 543.971 dollar. Zuid-Afrika 486.625 dollar, Zwitserland 372.505 dollar. Frankrijk 116.945 dollar en België 3535 dollar. MARINE EN LEGER Blijkens bij het departement van defensie ingekomen berichten is Hr. Ms. flottielje vaartuig „Arend", op uitreis naar Curasao. 22 dezer te Las Pa^ias aangekomen, en is Hr. Ms. 'orpedobootjager ..Kortenaer", op uitreis naar Ned.-Indië van Gibraltar vertrokken. De luitenant ter zee 2e klasse marine-re serve P. P. M. van Lint, dienende aan boord

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1