1000 500 300 150 100 25 MAGGI5 SEIBERUSOSP DONDERDAG 23 JANUARI ERSTE BLAD ICHTEN G8e Jaargang I930 RICHT ji«: firn f. ÏÜN DE Ï£ID£ Jr.. Utrail 5949, lllissniti. Itlil. 10. FMntMin SKÏÏ Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND IRTLIJNEN D A Stads- en Provincienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER RECHTSZAKEN 11.20—1.20 Orkest- t. Orkest en opera- ïatie. 7.35—8.20 Ba- „En Forbryder", n van Sven Lange. 1.10.30—12.20 Dans- i Dansmuziek. 6.50 Her-uitzending van tgebouw te Amster- -8.45 Lezingen. 8.50 en declamatie. 9.50 12.15 Gramofoon- irichten. 1.201.50 J.50 Lezingen. 3.50— 4.50—7.05 Lezingen, .tconcert. 9.50 Dans- nsmuziek. Januari. n groente- en fruit- de prijzen besteed li/2 ct.spruiten 6 ct.wijnpeen 1 a 2 ct.witlof 10 a 14 bruineboonen 16 a Z2 ct.gieser wilde- 3 ct.Landsberger llefleur 2 ct.ster- einetten 3 a 16 ct. ure bellefleur 2 a 9 campagnezoet 8 ct.; ildwin 2 ct.grauw- pping 2 a 11 ct., alles per 10 stuks boe- ool 2 a 3 ct.savoye 6 a 16 ct., alles per prei 4 a 9 ct.rapen veldsla 39 a 66 ct. ,nsche postelein 18 a ïandje. No.19 USSINGSCHE COURANT Dageiyks voorstelling, agelijks voorstelling, Zendings-samen- 8 uur. Declamatie-avond, Militairen, Bellamy- Lezing Instituut vikkeling, Concertge- Vergadering anti-rev. iref. Kerk, Paui Kru- Tournée-gezelschap „Merijntje Gijzen's ouw, 8 uur. Literaire avond Nuts- Oude Vriendschap", - Tooneel- en caba- vereeniging „Koningin Oude Vriendschap", C.K.W.O. (sport- mvergadering, lokaal uur. BURG. Uitvoering Concertver en Gehoorzaal 8 uur. 3NNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Frinco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regei.Kleine advertenliesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct labonné's in 't bezit eener lis, zijn GRATIS verze ild tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvniger gulden bij verlies van eiken anderen vinger nummer bestaat uit 2 bladen Sydney n. Rott. van Las Palmas te Sabang fan. van Suez Jan. van Calcutta Jan. van Durban van Paramaribo I Jan. Perim Jan. van Bombay Jan. te Marseille Jan. Ouessant an. van Gibraltar nd 772.0 te Weenen. nd 732.3 te Refjk- avond van 23 Jan. Oostelijke tot Zuide- alfbewolkt, weinig of ndering in tempera- makeiykheden, jen, enz. Nederland en België. correspondent van de „N.R.Ct." te Brus- leldt faar ik uit de beste bron verneem, hebben, de conferentie te 's-Gravenhage, tus- >n de Nederlandsche en Belgische minis- van buitenlandsche zaken, wisselingen gedachten plaats gehad betreffende den id der tusschen de beide landen hangend leven vraagstukken.Op enkele detailpunten ilijkt men h t terrein der algemeenheden te hebben verlaten. Een dezer detailpun- gold de kwes::ie der door den Gentschen [del verlangde nieuwe zeesluis te Terneu- en de daarmede verband houdende ge- itelling dezer Nederlandsche haven met de ;ische have.ns, voor wat de Belgische irwegtarieven betreft. Van beide zijden deze kwestie met welwillendheid onder oog genomen maar van eenig tastbaar iltaat is rlhier, te bevoegder plaatse, niets >nd. ik in de Woensdag gehouden vergadering de Kamercommissie voor buitenlandsche kwamen de NederlandschBelgische 'ekkingen, bij de voorlezing van het ver van den rapporteur, oud-minister-presi- ifc prof. Poullet, over de begrooting voor I, even te berde. In dit verslag werd o.m. voldoening nota genomen van de ver ding, doe- minister Hijmans onlangs ge il, betreffende een geleidelijke verbetering betrekkingen met Nederland. Op de so- il-democratische leden na die zich, om litioneele redenen van stemmen ont- werd het verslag door de commissie [gekeurd. ï)e Vlaamsch Nationale Kamerfractie heeft Koten er nogmaals op aan te dringen dat jinterpellatie, aangevraagd door den afge- jrdigde voor Mechelen, Ward Hermans, peffende de indertijd in het „Utrechtsch en elders gepubliceerde stukken, jband houdende met het geheime Fransch- pische militaire accoord, de volgende week aan de orde zou komen. Het is ech- K niet zeer waarschijnlijk, dat ^an dit ver- "c door de meerderheid van de Kamer ge- zal worden gegeven. Onderscheidingen na de Haagsche Conferentie. ie heer Henry E. Rey, directeur van het tel des Indes, is benoemd tot officier in de e van de Kroon van Roemenië. Iet onderscheidingsteeken werd hem door heer Mironescu overhandigd. )e heer L. A. Roozen, directeur van het el de Witte Brug, en de heer J. G. Meyer, ant van dat hotel, hebben de Belgische lerscheidingen van ridder in de orde van ipold II mtvangen, waarvan de versier- !n zijn uitgereikt door minister Jaspar, sident der conferentie van Den Haag 1929 930. )ok de inspecteurs van politie, de heeren W. J. Boudier, H. J. Melse en H. J. van Wijk, zijn tot ridder in die orde benoemd. 3e heer Minorescu, gedelegeerde van Roe- nië ter Haagsche conferéntie, heeft per- nlük de gouden medaille der Karol-riue Roemenië uitgereikt aan den dienst ge in hebbenden kamerbewaavder tijdens de ïferentie in de zalen der Eerste en Tweede mergebouwen, den heer K. L. Groos bvds het departement van buitenlandsche za- weldadigheidspostzcgels voor het kind. 'olgens voorïoopige opgave hebben de wel- digheidspostzegels voor het kind ditmaal ïebracht ruim 157.000. De opbrengst der intbriefkaarten zal ongeveer 23.000 be- 'gen, zood°t in totaal een opbrengst van M 180.000 te verwachten is. ^rieden jaar waren de cijfers voor de post- 'els lio.742.25 en voor de briefkaarten 6.454.55, tezamen 127.196.88. voorïoopige indruk, dat de actie dit jaar zonder goed slaagde, wordt door de eerste 'ers op schitterende wijze bevestigd. De itrale propaganda-commissie betuigt aan en, die aan het welslagen dezer actie heb- n Medegewerkt, haar oprechten dank. De minister van binnenlandsche zaken en tëbouw heeft bepaald, dat de opbrengst r Weldadigheidszegels voor het kind zofi zijn n bate van het bescherming- en hulpbe- 'evende kind in het algemeen, met uitzon- hng van de zuigelingenverzorging. De cen- l,e Propaganda commissie roept op alle ver- Mgingen, die verzorgen zieke, zwakke, !kfe' ^oove> doofstomme, achterlijke, idiote, orekkige, verwaarloosde of misdadige kin deren, zich aan te melden uiterlijk 1 Febru ari a.s. bij de secretaresse, jgvr. mr. M. J. E. B, Alting von Gensau, Nicolaïstraat 17, Den Haag. Aan de vereenigingen, die zich reeds hebben aangemeld of die reeds eer een aan deel uit de opbrengst ontvingen, worden deze week de formulieren ter invulling toegezon den. De uitgestelde Borms-avond. De uitgestelde Borms-avona te 's-Graven hage zal nu 29 Januari plaats hebben. Dr. Aug. Borms zelf weet.niet met zeker heid, welke redenen de burgemeester van Den Haag er toe hebben gebracht om hem de ge legenheid tot spreken voor de R.-Kath. Reis- vereeniging te ontnemen. Dat bleek in het onderhoud dat het „Vad." met den heev Borms in Scheveningen had. Ik vermoed, zei de Vlaming, dat de Belgische regeering een wenk gegeven heeft, want ik voel overal een stille tegenwerking. In een plaatsje in uw land is al viermaal een co mité gevormd, dat mij als spreker vroeg en viermaal is de vergadering niet doorgegaan. Uit een verklaring van den burgemeester van Den Haag blijkt, dat deze het beter vond dat di*. Borms niet zou optreden tijdens den duur. der Haagsche Conferentie. Besmettelijke ziekten. Van 12 tot en met 18 dezer zijn in ons land aangegeven 10 gevallen van buiktyphus, 1 ge- van van dysenterie (te Naarden), 294 geval len van roodvonk, waarvan 48 te Rotterdam, 43 te Amsterdam, 13 te Asten in Noord-Bra bant en 10 te Leiden, voorts 149 gevallen van diphterie, waarvan 67 in Zuid-Holland en 34 te Rotterdam, 5 gevallen van nekkramp, waarvan 3 in Limburg (1 in Spaubeek en 2 in Ubach over Worms), 6 gevallen van besmet telijke kinderverlamming, waarvan 3 te Am sterdam, en ten slotte 2 gevallen van slaap ziekte, te Amsterdam en te Heythuizen. De winter 19281929. De filiaal-inrichting te Amsterdam van het Kon. Ned. Meteorolisch Instituut deelt mede Het menschelijk geheugen laat ons voor meteorologische bijzonderheden gewoonlijk in den steek. Wel weten wij, dat de winter 19281929 zeer streng is geweest, maar de verdeeling van de koude en vorst weet men niet meer en men kan dit ook niet meer we ten. Het kan daarom welkom zijn nog een kort overzicht te krygen, December 1923 ging bijna zonder vorst voorbij van den lOden tot den 19en kwam eenige malen lichte vorst voor. Van 4 tot 18 J- nrori vroor het met een onderbreking van 13 tot 16, terwijl het van 25 Januari tot 5 Februari overdag dooide en 's nachts vroor. Van 6 tot 21 Februari was het zeer kóud, den 9en kwam' de temperatuur tot 5 gr. C., maar van 9 tot 21 Februari kwam de thermometer niet boven het vriespunt, wel zeer veel er onder. Van 21 Februari tot 5 Maart vas het afwisselend vorst en dooi met strenge tot matige vorst van 25 tot 28 Febru ari. De winter 19291930 is tot nu toe in Euro pa zeer mild buitengewoon merkwaardig is de groote positieve temperatuurafwyking te Haparanda, die van 23 November tot heden gemiddeld 11.5 gr. C. bedraagt, vèrmoedelijk een record-getal. VLISSINGEN, 23 JANUARI. De oorzaak van de storingen in het trambedrijf. Betreffende de storingen in het trambedrijf tusschen Vlissingen en Middelburg vernemen wij nader, dat het hier een min of meer merkwaardig geval betreft, hetwelk zelden voorkomt, nl. was de geheele bovenleiding door de laatste stormen bedekt met een laag je zout. Toen daarop een zware mist kwam, werden de isolatoren geleidend en begonnen hier en daar door te slaan. Zoodra echter éen isolator hersteld was, sloeg een tweede door, zoodat al de krachten op de lijn Vlissingen— Middelburg geconcentreerd werden, terwijl op de lijn Stad-Station een autobus dienst deed. De mist verdween en het doorslaan hield op. Een paar jaar geleden heeft de Haagsche tram door hetzelfde euvel de lijnen naar Scheveningen niet kunnen bedienen. Het is hier een gelijk geval als in dezelfde dagen te Rotterdam voorkwam, namelijk het storen der telefoonleidingen in de buhenwij- ke' door zout. Leven en werken van De Gcnestet. Met bovenstaand onderwerp trad gisteren avond in het Militair Tehuis voor de afdee- ling Vlissingen van den Ned. Christ. Vrou wenbond op de heer B. de Jager. Na opening op de gebruikelijke wijze door de presidente, mevr. Sanderse, heette deze allen, en in het bijzonder den spreker, wel kom, haar blijdschap uitsprekende over de goede opkomst. De heer De Jager begon zijn lezing met er aan te herinneren, dat het 21 November 11. 100 jaar geleden was dat de dichter De Ge- nestet werd geboren en dat allerwege dit feit werd herdacht. In het bijzonder op de vrouwenziel heeft De Genestet vroeger groote bekoring uitge oefend en er is een tijd geweest dat in de dameskringen De Genestet de meest geliefde dichter was. Met sierlijke letters werden de gedichten van hem in de albums neerge schreven. Dit is echter al lang geleden. Onze tijd is zoo een geheel andere. De Genestet leefde in een tijd, toen de ontdek kingen van cultuur en techniek nog niet be kend waren en er meer gelegenheid bestond tot overpeinizing dan in onzen zoo veelszins drukken tijd. Er is nu geen tijd meer om verzen van geliefde dichters op te schrijven. Toch heeft een oude dichter als De Genes tet ook nog iets te zeggen voor de menschen van dezen-tijd. Zijn poëzie is er geen voor een bepaalde periode. Hij zong van vreugde en smart, en zijn verzen vinden ook nu nog weerklank in veler hart. De Genestet was als knaap reeds met bui tengewone gaven bedeeld en voelde zich als jongen reeds aangetrokken tot de moderne binnen- en buitenlandsche literatuur. Als bewijs hiervoor droeg spreker voor het op 16-jarigen leeftijd gemaakte gedicht „Het penningske der weduwe" en uit „Le venslust", in zijn studententijd op 19-jarigen leeftijd gedicht, spreekt al de toon die in zijn latere gedichten zoo weldadig aandoet. Op 23-jarigen leeftijd ttad hij als predi kant bij de Remontstrantsche Broederschap te Delft op in het openbare leven. Hij was modern predikant, doch nam toen aan den kerkelijken strijd dier dagen geen deel. Zijn prediking trok veel hoorders, zoodat het kleine kerkje steeds overvol was. Toch was De Genestet geen theojorg in zijn hart. Zijn gedicht „Jong Holland's binnen huisje" geeft een blik in het huwelijksgeluk van den dichter. Dit geluk heeft echter niet lang geduurd, want reeds na 6 jaar stierf zijn gade en kort daarna zijn jongste kind. Het was in die dagen van diepe smart dat hij misschien wel zijn schoonste vers dichtte „Liefde". Als een man heeft De Genestet zijn kruis gedragen, doch zijn gezondheid kreeg een gevoeligen schok. Hij nam ontslag als predikant en wijdde zich na dien tijd geheel aan de letterkunde. Uit deze periode dateeren zijn vele leeke- gedichtjes, waarin hij ook den kerkelijken strijd betrok, welken hij niet bezag als theo loog, maar als gewoon leek. Dien strijd achtte hij minder gewichtig dan velen zijner tijdgenooten, en hij nam in zijn kleine puntdichtjes zoowel vrijzinnig als orthodox onderhanden, hetwelk blijkt uit „Een voorstander", „de Lutheraan" enz. Uit zijn „Regel met uitzonderingen" blijkt dat hij er niet mee ingenomen was dat ook dames zich in den kerkelijken strijd meng den. Zijn leekedichtjes zyn echter nooit hatelijk en hieruit is het té verklaren dat De Genestet zoowel bij rechts als links ge vierd wordt. Uit al zijn gedichten blijkt echter duidelijk dat De Genestet niet ingedeeld mag worden bij de ongeloovigen. Hij had grooten eerbied voor de H. Schrift. De slotsom van zyn denken over 's levens raadselen spreekt hij uit in zijn „Peinzens- moede." In 1861 ontsliep de dichter, 31 jaar oud zijnde, van wien nog zeer veel werd verwacht. In het kort behandelde de'heer De Jager nog zijn grootere dichtwerken, o.a. „Het haantje van den toren", waarvan ten on rechte wordt beweerd dat dit gedicht doelde op het sterven van zijn jonge vrouw. Het is gedicht ter gelegenheid van het sterven van een vriendin. Op keurige wijze werden door den heer De Jager boven gememoreerde vaak teere en innige gedichten voorgedragen, met nog vele andere en de presidente was zeker de tolk van alle aanwezigen met den heer De Jager dank te zeggen voor de boeiende wijze waar op spreker zijn onderwerp behandeld had. Een liefc* .digheidsconcert. In het Grand Hotel Britannia wordt Maan dag a.s., des avonds 8 uur, een liefdadig heidsconcert gegeven door en ten bate van de blinden van het St. Henricus-Instituut te Grave. Het concert, bestaande uit een afdeeling harmonie en strijkorkest wordt afgewisseld door demonstratie van het blinden-onderwijs. Het vorig jaar is hier reeds een concert gegeven door de leerlingen van het bovenge noemd blinden-instituut en hiervan kon onze muziek-verslaggever toen een zeer gunstige recensie geven. De toegangsprijs is zoodanig gesteld, dat verwacht mag worden, dat ook Maandag het concert veel belangstelling zal trekken. Wij verwijzen verder naar de in dit num mer voorkomende advertentie. In onze Tijdinghal. Van de slotzitting van de Haagsche Con- ferentie heeft onze fotograaf een opname ge maakt. Rechts cp de foto de voorzitter Jas par teekent als eerste het slotprotocol. Bij graafwerk in de St. Pietersberg in Lim burg heeft men belangrijke oudheidkundige ontdekkingen gedaan. Een foto van den in gang van de tunnel. Wij etaleeren het portret van den bekenden acteur Nap de la Mar, die zeer ernstig onge steld is. Wijziging Raad van Arbeid. In den Raad van Arbeid, te Middelburg is aangewezen als plaatsvervangend arbeider-lid J. de Meij te Vlissingen, in verband met tus- schentijdsch uittreden van het plaatsvervan gend arbeider-lid L. van Hattum, vroeger tc Vlissingen. Waterbouwkundig opzichter. Tot waterbouwkundig opzichter bij den dienst der Zuid rzeewerken, ter standplaats Harlingen, is benoemd de heer L. de Vries alhier en tot buitengewoon opzichter van den rijkswaterstaat te Breskens de heer H. J. Poppe te Mitl/elburg. Vrijwillige voldoening van belasting, enz. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld), bij den ontvanger der directe belastingen te Terneuzen 228.52; by den - inspecteur der directe belastingen te Middelburg 176.47 bij den ontvanger der successierechten te Middelburg 293.56. Een Franscke onderscheiding. De heer J. A. Wilton van Reede te Goes, directeur van De Kanter en Hordijk's Bank aldaar, is door de Fransche regeering be noemd tot officier der 1'Instruction Publique. Besmettelijke ziekten. In de week van 12 tot en met 18 Januari zijn in onze provincie voorgekomen 4 gevallen van roodvonk en wel 2 te Axel en 1 te SehcrrHyke en te Vlissingen. SOUBURG. Gisterenavond had alhier een samenkomst plaats van de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm „Souburg", in tegenwoordigheid van jhr. van Doorn, burgemeester en den heer P. G. Laernoes uit Vlissingen. De ver gadering was druk bezocht. Door den heer Laernoes werd nog eens uit eengezet het doel en de noodzakelijkheid in het heden en in de toekomst van de organi satie en spoorde allen aan om krachtig mede te werken voor den bloei en de uitbreiding van het instituut. Alle aanwezigen gaven zich op als abonné van het Landstormblad. Hierna werd aan elk der aanwezige leden een gedenkboek van den Nat. Landstormdag uitgereikt, welk keurig foto-album door alle leden dankbaar werd aanvaard. De voorzitter der plaatselijke commissie bracht dank aan de aanwezigen en in het bijzonder aan den heer Laernoes voor den leerzamen en gezelligen avond aan de leden aangeboden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haamstede ds. F. de Gidts te Oud-Vosmeer. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Scheveningen door ds. J. de Jong te Spijk. Ger. Gem. Beroepen te Rotterdam-Zuid ds. A. Verhagen te Middelburg. Directeur Chr. kweekschool te Middelburg. De heer C. Weeda, directeur van de Christ, kweekschool te Middelburg, is voornemens tegen het einde van den tegenwoordigen cur sus eervol ontslag als zoodanig aan te vragen. Georganiseerd overleg tusschen regeering en onderwijzers. Vanwege de Unie van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland wordt het volgende medegedeeldOp 10 en 17 dezer werden de heeren Bon en Jungcurt namens de Onder wijscentrale in audiëntie ontvangen, respectievelijk door de ministers van justitie en van binnenlandsche zaken ter bespreking van het georganiseerd overleg tusschen de regeering en de onderwijzers, welke kwestie vroeger reeds met minister Terpstra was be sproken. Uiteengezet werd, dat ten gevolge van het ingrijpen van den voorzitter der centrale commissie in de rechten en bevoegdheden door minister de Visser in 1925 aan de bij zondere commissie voor de onderwijzers ver leend, er thans tusschen den betrokken mi nister en de onderwijzers geen overleg van beteekenis meer kan plaats hebben. Practisch zijn 30.000 onderwijzers thans van het over leg uitgesloten. Er werd aan herinnerd, dat vijf onderwij zersorganisaties, zoowel van openbare als van R.K. en Prot. bijzondere onderwijzers, die vroeger by een ambtenarencentraïe waren aangesloten, zich daarvan weer hadden afge scheiden, zoodat alleen de Bond van Ned. Onderwijzers, via het A.C.O.P., contact met de regeering heeft. De delegatie noemde dit een onhoudbaren toestand. Het is in hooge mate onredelijk tegenover een groote groep als de onderwijzers, dat be trekkelijk kleine ambtenarencen trales wel tot het overleg zijn toegelaten en 30.000 man nen en vrouwen zijn buitengesloten. Evenmin kan het door den beugel, dat van de 90.000 ambtenaren in het centraal overleg verte genwoordigd, er 40.000 zijn, die nóch recht streeks, nóch zijdelings in rijksdienst zijn en dat dezen mede beslissen ook over salarissen en wat verder tot de rechtspositie van de on- derwijzers behoort. Er werd op aangedrongen om óf de onder wijzers een evenredige vertegenwoordiging in het centraal overleg te geven, öf aan de te genwoordige bijzondere commissie gelijke rechten te verieenen als de centrale commis sie thans voor de ambtenaren heeft. De minister van binnenlandsche zaken vroeg een schriftelijk résumé van de naar voren gebrachte wenschen en zegde, evenals zijn ambtgenoot van justitie, nadere overwe ging toe. Blijkens bij het departement van defensie ingekomen telefoonbericht bevond zich Hr. Ms. „Van Galen" ten 12 uur middernacht van 21 Januari op pl.m. 150 mijl W. Z.-W. van Kaap St. Vincent op weg naar Curacao. De luitenant ter zee le klasse J. B. H. Blom is van zijn detacheering in Oost-Indië per particuliere gelegenheid hier te lande teruggekeerd. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 78 jaar overleden de gep. luitenant-generaal C. Ch. A. Neeteson. De thans ontslapene was officier in de Orde van dèn Ned. Leeuw en officier in de Orde van Oranje-Nassau. Valsche munters. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van de vervaardigers van de valsche kwartjes, die omstreeks Augustus en September van het vorig jaar onder de winkeliers van Rotterdam en vooral van den Linker Maa^ ver zooveel slachtoffers heb ben gemaakt. De kwartjes waren zeer behoor lijk nagemaakt en menigeen was reeds de dupe geworden, toen een wakkere winkelier, wien zulk een geldstuk werd aangeboden, de valschheid ontdekte en tevens in de porte- monnaie van den aanbieder nog verscheidene van die kwa yes zag. Hij waarschuwde da delijk een agent van politie, die den man ar resteerde. T<^n was er spoedig een einde aan deze valsche munterij gemaakt. De vier verdachten werden ieder veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De diefstallen bij de R.T.M. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaken van 3 Ioodarbelders, allen in dienst van de Rotterdamsche Tramweg

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1