500 300 150 100 25 WOENSDAG 22 JANUARI ERSTE BLAD 1930 liljin: Firma F. (til BI HEIDE Ir.. llilstnilSTiO, flissinp. leid. I). Postrekening DSil) Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND STER-TABAK Stads- en Provincienieuws f Wybert-tabletten on Intaai trio. lü.Uuiu.30 1 Douwen van een een- Jioop van net concert - 10.35 Morgenwijding, lamoioonmuzieü. 12.20 raan. e. a. Rogers, ba» Jmuziek. 1.2U2.^0 Or» voor scnolen. 3.20 Milliard, ait. Trio. i-oigel door R. New. J Lezing. 6.35 Nieuws» recital aoor J. Cnmg. 8.05 Recital door 18.20 Concert. Mok ej, Idy, cello. Sympnonie» licnten. 9.35 Voordzet» Iwsbenchten. 10.25 Le- 1 11.20—12.20 Dansmix» 1725 M. 12.50—220 I Concert. 6.55 en 7.25 Orkestconcert met |en. 6.20—7.20, 9.35— bonmuziek. 12.25—1.50 aan. 4.505.50 Dans- fetconcert. 7.50 Vroolyk |t 11.20 dansmuziek. 11.20—1.20 Or- ■Orkestconcert en de- po-recital door FJen nie en zang. 9.10—10.20 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert. Strijkkwar- Jansmuziek. |1511.05 Lezingen en Gramofoonmuziek, berichten. 3.504.50 4.507.50 Lezingen. Langenberg. 9.50 Con- (RTLIJNEN 1 Jan. Ouessant ■an. te Antw. |p. 19 Jan. Gibraltar Barbados van Amst. tan. van Padang ■jan. van Kilindini fan. van Colombo Batavia van Amst. Jan. van Port Said 119 Jan. van Djedda Jan. te Port Said few-Orleans van Rotfc. Jan. van Sabang featavia naar Amst. pan. 21.14 u. 380 mijl End pan. van Port Said |te Batavia van Amst, (uitr.) p. 18 Jan. pn Rott. n. New-Yorfc, Jan. van Rangoon 18 Jan. Gibraltar 'Jan. van Djedda I1 Jan. van Suez 19 Jan. Ouessant ■9 Jan. Point de Galle pan. van Sabang Jan. van Dover I Jan. te Bombay I Jan. van Port Said 1 Jan. Kaap del Armi pisr.) heden te Ply- Jan. van Antw. |9 Jan. Dover an. van Londen an, van Colombo No.18 6öe Jaargang DA smakelijkheden, Igen, enz. Dagelijks voorstelling, lagelijks voorstelling, I Vergadering Ned. Militair Tehuis, 8 Zendings-samen- 8 uur. Declamatie-avond, Militairen, Bellamy- Lezing Instituut wikkeling, Concertge- Vergadering anti-rev. iref. Kerk, Paui Kru- Tournée-gezelschap „Merijntje Gijzen's ouw, 8 uur. Tooneel- en caba- ereeniging „Koningin Oude Vriendschap", BURG. Jitvoering Concertver en Gehoorzaal 8 uur. Auto's, Fietsen uari 4.56 4.58 'E VLISSINGEN 6.52 7.50 19.31 20.40 LISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- s landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- lerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvniger gulden bij verlies van eiken anderen vinger )it nummer bestaat uit 2 bladen Vergoeding aan Eerste Kamerleden. Bjj de Tweede Kamer Is ingediend een letsontwerp tot wijziging van de wet van 28 pril 1918 tot regeling der reiskosten van de jden der Staten-Generaal en der verblijf - osten van de leden der Eerste Kamer der taten-Generaal. Voorgesteld wordt, de vergoeding voor ver- lijfkosten wegens het bijwonen van de ver- aderingen en wegens het in commissie erkzaam blijven na het uiteengaan der ergadering (art. 3, le en 2e lid der wet), oor de te 's-Gravenhage wonende leden ast te stellen op de helft van hetgeen door e elders wonende leden wordt genoten, erhalve op 10 per dag. Werktijdenbesluit en winkelsluiting. Op 1 Januari jl. is het Werktijdenbesluit oor winkels van kracht geworden. In. dit be- luit, dat steunt op de Arbeidswet, wordt de rbeidsduur van het personeel geregeld en ,m. bepaald, dat het recht heeft op één hal en vrijen dag per week. Door het personeel nu in verschillende gemeenten een actie p touw gezet, om gedaan te krijgen, dat eze halve vrije dag voor al het winkelperso- leel tegelijkertijd wordt gegeven. De organi ses hebben zich daartoe tot de gemeentel (sturen gewend, om in de plaatselijke win- jlsluitingsverordeningen een bepaling opge- lomeu te krijgen, waardoor de sluiting van !le winkels op één halven dag in de week [erpWcht wordt. Zoo hebben organisaties van IJdels- en kantoorbedienden aan den ge- leenteraad te 's-Gravenhage een adres in- i; om in de verordening op de winkel- luiting een bepaling op te nemen, dat na 1 'anuari alle winkels te 's-Gravenhage op 'insdag na 1 uur moeten zijn gesloten. Bo- jendien willen zij het daar geldige sluitings- lur van 9 uur 's avonds gewijzigd zien in 8 lur 's avonds. Soortgelijke adressen zijn tot le besturen van alle gemeenten van eenige ieteekenis gericht. Het Algemeen Weekblad „De Midden standsbond" keert zich met groote kracht igen dit streven. Het blad wijst op den jrooten socialen vooruitgang, welkén het per- foneel met ingang van 1 Januari jl. door de Inwerkingtreding van het Werktijdenbesluit eeds kreeg, waarin zijn arbeidstijd wordt ge- egeld en het gewaarborgd is tegen het ver- 'ichten van arbeid in de late avond-, nach- [elyke- en vroege morgenuren. Het blad con stateert dat er alom in den lande een verzet [roeit tegen de actie van het personeel, en 'aalt met instemming aan hetgeen de Kamer 'an Koophandel en Fabrieken te Rotterdam lieromtrent in een adres aan den gemeente- •aad zegt. Deze Kamer betoogt, dat het geven van len halven vrijen dag voor al het winkel- iersoneel in de geheele gemeente tegelijk voornamelijk van organisatorischen aard is in het algemeen belang hiermede niets te 'aken heeft. Was dat wel zoo, dan had de wetgever dit wel bij het ontwerpen van het Werktijdenbesluit mede bepaald. Ook het. nog aanhangige ontwerp van wet |ot regeling van de winkelsluiting heeft dien lelijktijdigen vrijen halven dag niet ver achtend gesteld. Slechts wordt rekening ge- 'ouden met de mogelijkheid, dat het wen- ichelijk kan blijken, in een gemeente een- 'aal per week gedurende een halven dag of ^oor bepaalde groepen van winkels sluiting '°or te schrijven, en dit kan bovendien nog 'erschillend zijn voor verschillende gedeelten 'an de gemeente en voor verschillende groe ft van winkels. Hieruit blijkt, dat de wetgever rekening 'eoft willen houden met de bijzondere om- itandigheden voor iedere gemeente. Wanneer ien tot het uitvaardigen van een dergelijke ^'ordening overgaat, moet rekening gehou- ion worden met de belangen van het publiek ft fn de eerste plaats met die van de win keliers. Dit heeft de regeering ook gewild, blijkt uit de passage uit de memorie 'an antwoord, die hierop betrekking heeft. )aarin wordt gezegd, dat deze bepaling er 'itsluitend op gericht is moeilijkheden in M winkelbedrijf te voorkomen, welke uit vloeisel kunnen zijn van de verplichting het ftsoneel op een vóór- of namiddag eeil hal- en vrijen dag te geveijn De regeering ver- Jcht dan ook dat dergelijke verordeningen «leen tot stand zullen komen op wensch en 'na °verleg met de belanghebbende groepen Daarom wil de regeering de gemeenten rJ niet verplichten een dergelijke verorde- 1Q8 tot stand te brengen. Dit is aldus de Rotterdamsche Kamer van Koophandel de eenige maatstaf, die ook nu moet worden aangelegd, en gebleken is, dat men in de kringen der winkeliers voorloopig bezwaar heeft tegen de verplichte winkelsluiting op één middag per 'week. De Kamer van Koophandel te Rotterdam raadt aan, eerst af te wachten hoe het Werktijden besluit voor winkels in de practjjk werkt. De uitgestelde lezing van dr. Borms. Naar aanleiding van hetgeen reeds gemeld is over de wijze waarop de vergadering der Ned. R.K. Reisvereeniging. waar dr. Borms het woord zou voeren, -zoowel in De Twee Steden als in Amicitia is verijdeld, schrijft „De Residentiebode" (R.-Kath.) o.a. het vol gende Of de burgemeester hier gehandeld heeft op verzoek van den Belgischen minister Jas- par is onbekend. Wij weten alleen, dat de bur gemeester aanvankelijk geen enkel bezwaar heeft gehad tegen deze vergadering, want op een verzoek aan Burg. en Weth. tot vrijstel ling van de vermakelijkheidsbelasting voor dezen avond is welwillend beschikt. En dat alleen omdat een burgemeester zich door een anti-VIaamschen Belgischen minis ter laat vinden om zijn, invloed te' gebruiken om een aan dien minister onwelgevallige ver gadering te verhinderen Wat de principieele kwestie betreft, is de zaak veel erger. Immers de burgemeester tast hier op slink- sche wijze een grondwettelijk rgcht aan, waar toe hij op wettelijke wijze geen enkele be voegdheid bezit. Het vrije recht van vergadering is bij de Grondwet gewaarborgd en geen burgemeester in ons land die dit verbieden kan. De heer vPatijn verbiedt het dan ook niet, maar hij richt den wensch tot de zaalverhuur ders, dat hij het op zeer grooten prijs zal stel len, indien deze vergadering, waar dr. Borms spreekt, niet door zal gaan. j Maar de zaalverhuurder zit aan het con- j tract vast, -hy'kah or niet meer af. Dit laat den burgemeester koud en hij handhaaft zijn wensch. Hij trad nu eenmaal op alszaalafdrijver en hij blijft bij dezen achtbaren stiel. Het „Haagsche Volk" (S.D.) schrijft over deze kwestie o.a. „Hier heeft o.i. zaalafdrijving plaats gehad. Hier is het grondwettig recht van vergaderen geschonden. Wij meenen, dat deze daad af keuring verdient. Of de burgemeester al of niet op last of instigatie van hooger hand zijn invloed aangewend heeft, laat ons koud. Hij had zich met deze vergadering niet te be moeien en wat hij deed is een daad van het zelfde karakter als door katholieke en chris telijke burgemeesters herhaaldelijk op onze partij wordt toegepast en die in den grond der zaak beteekent schending van grondwet tige rechten. Daarom protesteeren wij tegen deze zaalafdrijving." Vermorsing van belastinggeld. De Centrale van Vereen, van Personeel in 's Rijks dienst schrijft Het gemeentebestuur van 's-Hertogenbosch zaï/een overeenkomst aangaan met het rijk betreffende de vestiging van een aantal rijkskantoren in een door deze gemeente te stichten gebouw. In het gebouw zullen wor den ondergebracht de kantoren van de ont vangers voor de directe belastingen, voor den ontvanger der registratie en domeinen en voorts het hypothekenkantoor en het kadas ter. Voor het te stichten gebouw brengt de gemeente in het terrein met de bestaande gebouwen, geschat op rond 22.000. De bouwkosten met architectuur en toezicht zijn geschat op 228.000. De totale huursom zal 18.200 per jaar bedragen. De huurtijd is bepaald op 30 jaar. In het nieuwe gebouw behoeven slechts 118 ambtenaren ondergebracht te worden. Om 120 ambtenaren aan kantoorruimte te hel pen, moet het rijk 30 jaren lang 18.200 huur per jaar betalen, d.i. 150 per ambtenaar. Deze ambtenaren kunnen gemakkelijk on dergebracht worden in een complex naast elkaar liggende particuliere perceelen ter waarde van 100.000, waardoor de huur waarde zou dalen tot 8000. Gedurende 30 jaren wordt derhalve 10.000, d.i. gekapitali seerd a 4 f 560.000 of ruim tweemaal de waarde van het gebouw door het rijk onnoo- dig uitgegeven. Minister De Geer doet wel goede financi- eele transacties bij zijn centralisatie der rijksdiensten. Wanneer zal de Kamer eens vragen naar de kosten der centralisatie in andere steden? vraagt de Centr. Vereeniging. Verkeersveiligheid der jeugd. In overleg met de onderwijs-subcommissie der Verkeerscommissie heeft de directie dei- gemeentetram te Amsterdam de volgende kennisgeving aan het rijdende personeel verstrekt „Teneinde zooveel mogelijk te voorkomen, dat de jeugd zich op straat in gevaar be geeft, door onnoodig den rijweg te betreden, heeft dé school verkeerscommissie my ver zocht te bevorderen, dat aan tramhalten door het personeel niet meer aan kinderen, al of niet gevraagd, gebruikte kaarten-stok- houders worden afgegeven. Wanneer de kin deren zullen bemerken, dat van onzen kant met deze gewoonte voor goed is gebroken, zal voor hen een belangrijke aanleiding zijn ver vallen om zich in gevaar, te begeven, door bij tramhalten naast de wagens mee te loopen. In het belang der jeugd doe ik dan ook een dringend beroep op u allen, door het stipt nakomen van het bovenstaande zorg te dra gen, dat de kinderen minder in de verleiding komen, onnoodig den rijweg te betreden." De commissie dringt er bij ouders en on derwijzers op aan van den inhoud van bo venstaande kennisgeving aan hun kinderen en leerlingen mededeeling te doen en hen er op te wijzen, dat er dus geen tramboekjes meer aan de tramhaltes zijn te verkrijgen. Verwacht kan dan worden, dat binnen zeer korten tijd dit euvel tot het verleden zal behooren. en de veiligheid der jeugd er door zal zijn gediend. Een crematorium voor het Oosten des lands. De gemeenteraad te Rheden heeft met 11 tegen 6 stemmen de volgende motie aange nomen De raad besluit Burg. en Weth. uit te noo- digen om, zoo mogelijk, in overleg met nabu rige gemeenten, de noodige voorbereidingen te treffen ten einde tot de stichting van een crematorium met toebehooren voor het Oos ten des lands te geraken. „Waar kan ik U meer hebben gezien Gij vergist U, ik ken U niet, maar wij rooken beiden Door den Keerlijken geur hiervan, meent gij een vriend te herkennen." VLISSINGEN, 22 JANUARI. De locale telefoontarieven. Do^r het bureau van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg is aan de aangeslo tenen aan het telefoonnet een circulaire ge zonden, waarin er aan herinnerd wordt, dat toen de plannen voor de herziening der tele foontarieven, met name die voor locale ge sprekken, bekend werden, tegen dit voorne men van verschillende zijden is geprotesteerd, o.m. ook door verscheidene Kamers van Koophandel en onder die Kamers ook de Kamer te Middelburg. Men was er toch van overtuigd, dat, gezien het aantal gesprekken, dat in de laatste jaren werd gevoerd, het nieuwe tarief belangrijke verhooging der te lefoonkosten zal meebrengen, in de eerste plaats voor handel en nijverheid, doch ook voor particulieren, die in het bezit zijn eener telefoonaansluiting en hiervan een nuttig ge bruik maken. Ondanks de van zoovele zijden aan het hoofdbestuur der P.T.T. herhaalde lijk en met kracht ter kennis gebrachte be zwaren is de invoering van het nieuwe tarief niet te voorkomen geweest. Men zal hierin voorloopig moeten berusten, doch het wil het bureau voorkomen, dat het gewenscht kan zijn, wanneer het nieuwe tarief bijv. een jaar heeft gewerkt, gegevens te bezitten om te kun nen nagaan of en in hoeverre het nieuwe ta rief voor meerdere aangeslotenen hooge las ten eischt. Om deze gegevens te verzamelen is echter de medewerking van de aangeslotenen noo- dig en het bureau doet daarop dan ook een beroep. Het ligt in de bedoeling een overzicht sa men te stellen van het door de aangeslotenen over 1930 betaalde voor locale plaatselijke gesprekken. Het bureau za] telkens na afloop van de betalingstermijn een biljet toezenden met verzoek dit aan de hand van de door de aangeslotenen van de telefoon-administratie verkregen afrekening, ingevuld te retournee- ren. Het bureau verzoekt de verschillende betalingsstukken over 1930 wel te willen be waren, aangezien het mogelijk zoude zijn, dat het t.z.t. hieromtrent nog nadere inlichtingen zou willen ontvangen. Het bureau vertrouwt, dat het i§ deze op medewerking zal mogen rekenen. Ook wij wekken ga. -ne op dit streven van het bureau te steunen, opdat de gegevens zoo volledig en juist mogelijk zijn >en over zoo mogelijk alle aangeslotenen loopen. Intusschen is het in drie weken, dat de nieuwe tarieven in werking zijn. wel duidelijk gebleken, dat althans aanvankelijk heel wat minder gesprekken worden gevoerd, dan bij het oude tarief. Men vrage dit maar eens aan winkeliers en anderen, die vroeger her haaldelijk werden opgebeld en bij wie de te lefoon nu bijna den geheelen dag bui'en ge bruik is. Een literaire avond. Wij vestigen de aandacht op den literairen avond, die ds. O. L. van der Veen zal geven voor het Nutsdepartement a.s. Vrijdag in „de Oude Vriendschap". Velen zullen willen ken nis maken met het boek, waarvoor aan de Noorsche schrijfster Sigrid Undset de No- bol-prijs voor letterkunde werd toegekend. Scheepvaartberichten. L alhier op de reede liggende Nooióche stoomtrawler „Tangbrand", komende van Boulogne sur Mer, is gisterenavond op de reede door het van Gent naar Newcastle on Tyne bestemde Engelsche stoomschip „Ele- veen" aangevaren. De „Tangbrand" is he denmorgen met ingedrukten stéven naar Antwerpen opgestoomd. terwijl de „Eleveen" de reis naar haar bestemming heeft voort gezet. Het stoomschip „Telegraaf VI" van de reederij Braakman Co. is vlotgebracht van de zandplaat in de Wester Schelde, waarop het schip was geloopen, na een aanvaring bij Lillo. Nadat een noodherstelling was aan gebracht, is het schip op eigen kracht naar Rotterdam vertrokken. Het zal op de werf van J.~ K. Smit te Krimpen a.d. Lek wor den gerepareerd. Buitenlandsche onderscheiding. Bij Kon. besluit van 31 December is aan mr. P. Dieleman, advocaat en procureur te Middelhui g, verlof verleend tot het aannemen van het vreemd eereteeken van ridder in de Kroonorde van België. Concert-vereeniging te Middelburg. Vrijdag a.s. wordt in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg een liederen-avond gegeven door de alt-zangeres Eva Liebenberg. Zij wordt aan den vleugel begeleid door Leo Roseneck. In achterstaande advertentie komt het pro gramma voor. De weg MiddelburgVeere wordt verbeterd. Onder de wegen op Walcheren, die veel door automobilisten bereden worden, neemt die tusschen Middelburg en het oude, histo rische stadje Veere een voorname plaats in. Deze keiweg dient hoog noodig verbeterd en verbreed te worden. De gemeenteraad van Middelburg besloot reeds, nu uit het wegen fonds steun was toegezegd, aan die hoog noodige verbetering mede te werken. Alles hing nog af van Veere. Reeds meermalen kwam de zaak in den raad dier gemeente aan de orde en vond daar heftige bestrijding. Thans is met 4 tegen 3 stemmen medewer king toegezegd en zal dus eerlang ook deze weg worden verbeterd. Het verkeer op Zuid-Beveland. Het Tweede Kamerlid Kersten heeft den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat de nieuwe verkeersweg door Zuid-Beveland tot naar ruwe schatting ongeveer 75 M. van den over het dorp voerenden weg verwijderd bleef Dat aansluitin: werd verkregen, doch dat dit verbindend wegdeel ongeveer twee meter smaller werd gemaakt dan de weg, die over het dorp voert der het oefenen ter bescherming van de keel, vóór het op treden ter zuivering van de stem. Is de minister niet van oordeel, dat door dit smalle gedeelte het verkeer zeer wordt be lemmerd Indien de minister dit oordeel deelt, is zijn ex'ellen tie dan bereid, maati-egeïen te nemen, on- alsnog bedoeld smal weggedeelte te doen verbreeden SOUBURG. Door uitwijken voor een anderen auto reed een auto ter hoogte van het vliegterrein in de sloot. Wonder boven wonder liep alles zon der ongelukken af. Alleen wat glas stuk en heel veel moeite om den wagen op den bs- ganen weg te krijgen. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behandeld J. v. S„ huisvr. J. S., 42 jaar, te Kruinin- gen, verdacht van beleediging van een veld wachter te Kruiningen op 30 November 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. H. de G., 30 jaar, huisvr. A. d. C., te Sas van Gent, verdacht van beleediging van een veldwachter te Sas van Gent op 12 December 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. P. v. L., 27 jaar, lasscher te Middelburg, verdacht van mishandeling van G. Rommens te Vlissingen op 2 December 11., 20 boete subs. 20.;dagen hechtenis. P. A. V., 28 jaar, arbeider te Hulst, ver dacht van mishandeling van P. de Kraker te Hulst op 2 December 11.. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. C. J. G„ 45 jaar, landbouwersknecht te Ka- pelle, verdacht van mishandeling van een paard te Kapelle op 8 December 11., 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. C. K., huisvrouw L. K., 48 ja^jir. te Zierikzee, verdacht van brleediging van J. Krijger te 'erikzee op 5 December 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. M. H., 26 jaar, werkman te Kloetinge, ver dacht van beleediging van L. Dekker te Kat- tendijke op 12 December 11., f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. L. M. de G., 54 jaar, A. P. L„ 27 jaar, ar beider te Sas van Gent, verdacht van belee diging van de politie te Sas van Gent op 10 December 11., ieder 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. P. A. v. L„ 50 jaar, arbeider te Breskens. verdacht van mishandeling van D. de Visser te Breskens op 14 December 11., f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. G, J. v. H., 27 jaar, arbeider te Sas van Gent, verdacht van mishandeling van H. de Huivetter te Sas van Gent op 15 December 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. C. M., 31 jaar, arbeider te Axel, verdacht van beleediging van J. D. Hamelink te Axel op 29 November 11., 5 boete subs, 5 dagen hechtenis. P. A. D., 39 jaar, kermisreiziger te Vlissin gen, verdacht van verzet tegen de politie te Vlissingen p 25 December 11., 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Arrest in een moordzaak. Het gerechtshof te Amsterdam heeft arrsut gewezen in de zaak van een jongmensch, dat in hooger beroep was gegaan van een vonnis der rechtbank te Amsterdam, waarbij hij tot zijn 21ste jaar ter beschikking van de- regeëring werd gesteld. De jongeman had in het afgeloOpen najaar den man, met wien zijn moeder een. relatie had, aan den over kant van het IJ vermoord. Bij de behande ling in hooger beroep, welke met gesloten deuren plaats vond, had de verdediging niet minder dan vijftien getuigen laten dag vaarden. Het hof heeft het jongmensch voorwaar delijk veroordeeld, met een proeftijd van drie jaar en zijn onmiddellijke invrijheidvsst.iiing bevolen. Bij een twist gedood. Voor de rechtbank te Arnhem is behandeld de zaak tegen een 38-jarigen arbeider te Nijmegen, die bij een twist een 72-jarigeh man met een stoel zoodanig op het hoofd heeft geslagen, dat hij aan de gevolgde her- senkwetsuren is overleden. De verdachte gaf een omstandig verhaat van het gebeurde, waarbij hij deed uitkomen, dat de verslagen^ in zeer opgewonden toe stand verkeerde, en dat hij tenslotte, zonder eigenlijk t' weten wat hij deed, met den stoel heeft geslagen.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1